Connect with us

entertainment

Książę William w końcu udostępnia aktualizację

Published

on

Książę William w końcu udostępnia aktualizację
  1. Strona główna
  2. Szeroka ulica wysadzana drzewami

Naciska

Książę William dzieli się wieściami na temat księżnej Kate w ramach 80. rocznicy D-Day. To był tylko jeden z wielu momentów, w których naprawdę dochodziło do gęsiej skórki.

PORTSMOUTH – 42-letnia księżna Kate od marca nie zwracała na siebie uwagi, aby skupić się na powrocie do zdrowia podczas chemioterapii zapobiegawczej. Książę William (41 l.) udał się na wybrzeże Wielkiej Brytanii bez żony z królem Karolem (75 l.) i królową Camillą (76 l.), aby uczcić 80. rocznicę D-Day. Tam, zupełnie niespodziewanie, podczas nabożeństwa żałobnego w Portsmouth ogłosił emocjonalne wieści o stanie zdrowia żony.

Księżna Kate chciała tam być z bardzo osobistych powodów rodzinnych

5 czerwca, w ramach upamiętnienia D-Day, który wyznaczał początek wyzwolenia Europy spod nazistowskich Niemiec w 1944 r., weteran wojenny zwrócił się do księcia Walii i zapytał o księżną Kate: „Czy Kate pytała osobę inwalidzką wojenną?” . Nagle tam był William ponownie składa emocjonalne oświadczenieOgłoszono, że księżna Kate jest „w lepszym stanie”, ale nie może uczestniczyć w wydarzeniu ze względu na trwające leczenie raka. „Uwielbiała tu być” – dodał William.

Więcej aktualności ze świata rozrywki znajdziesz na naszej nowej stronie internetowej Aplikacja Merkur.de. Więcej informacji na temat aplikacji można znaleźć tutaj. Alternatywnie wprowadzany jest również nasz nowy produkt Kanał WhatsAppa Najlepsza rozrywka.

To nie tylko grzeczne sformułowanie, ale stało się jasne dla wszystkich, gdy książę William przypomniał historię rodziny księżnej Kate. Ich babcia, Valerie Middleton (82, † 2006), była jedną z kryptoanalityczek z Bletchley Park, która wniosła kluczowy wkład w rozszyfrowanie niemieckich kodów Enigmy podczas II wojny światowej. Książę William opowiedział, jak Kate dowiedziała się o ważnej roli, jaką odegrała jej babcia pod koniec burzliwego życia jej babci.

Księżniczka Kitts pamięta swoją babcię

Ryszard Eden z codzienna poczta W 2019 roku poinformowała, że ​​Valerie „nigdy nie odezwała się ani słowem”, zapytana przez księżną Walii o jej wojenne działania jako dziecka. „Tak przysięgła dochować tajemnicy, że nie była w stanie nam tego powiedzieć” – powiedziała Kate odwiedzającym uczniów podczas ich zwiedzania posiadłości niedaleko Milton Keynes w 2019 roku.

„Niestety, za życia nie potrafiła o tym rozmawiać”. Valerie została zrekrutowana wraz ze swoją siostrą bliźniaczką Mary – ciotką Kate. Monitorowali dyplomatyczny ruch radiowy z tajnych stacji nasłuchowych.

W tej roli byli świadkami jednego z najbardziej niezwykłych momentów w historii Bletchleya – kiedy bliźniacy pełnili służbę i przechwycono wiadomość o kapitulacji Japonii, a także z pierwszej ręki dowiedzieli się, że II wojna światowa dobiegła końca.

W 2016 roku Kate złożyła hołd swojej babci, która zmarła w 2006 roku, mówiąc, jak bardzo jest dumna z tego, co osiągnęła.

Gęsia skórka podczas wizyty w D-Day: książę William zaczął szukać wskazówek na temat miejsca pobytu księżnej Kate

Oczywiście nie pozostawiło to księcia Williama obojętnym. Poszedł szukać wskazówek do matki swoich dzieci. Podczas wizyty ujawnił, że rozmawiał z kobietami, które współpracowały z babcią Kate, Valerie Middleton, na podsłuchach w Bletchley Park: „Przypomniała wszystkim, jaka jest niesamowita”. [Prinzessin Kates] „Babcia mojej żony zrobiła to samo, co ty”. „Katarzyna odkryła to dopiero pod koniec życia”.

Księżniczka Kate mogła słuchać każdego jego słowa podczas przemówienia księcia Williama z okazji 80. rocznicy D-Day (na zdjęciu w poniedziałek).
Księżniczka Kate mogła słuchać każdego jego słowa podczas przemówienia księcia Williama z okazji 80. rocznicy D-Day (na zdjęciu w poniedziałek). © IMAGO / i Images oraz Leon Neal/DPA

Uroczystość w Portsmouth miała znaczenie nie tylko sentymentalne, ale także międzynarodowe. Na zaproszenie prezydenta Francji Emmanuela Macrona (46 l.) w spotkaniu mają wziąć udział prezydent Ukrainy Wołodymyr Selenski (46 l.), prezydent USA Joe Biden (81 l.), premier Kanady Justin Trudeau (52 l.) i kanclerz federalny Olaf Scholz (65 l.). imprezy.

Również chybione Prawdziwe królewskie spotkanie księżnej KateGdzie ona i odpowiednicy Williama przybędą w dużych ilościach. Oprócz króla Danii Fryderyka (56) i królowej Marii (52), księcia koronnego Haakona z Norwegii (50), króla Willema-Aleksandra (57), królowej Holandii Maximy (53), a także króla Filipa (64 ). ) i królowa Belgii Matylda (51 l.) spotykają się na nabożeństwie żałobnym. Wykorzystane źródła: dailymail.co.uk, hellomagazine.com, royal.uk, Instagram

READ  Raper Nicki Minaj aresztowany na lotnisku w Amsterdamie rozrywka
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

moc? Valentina Doronina rzuca poważne oskarżenia pod adresem X-Can

Published

on

moc?  Valentina Doronina rzuca poważne oskarżenia pod adresem X-Can
moc? Valentina Doronina rzuca poważne oskarżenia pod adresem X-Can
Continue Reading

entertainment

Festiwal Huraganów: spokojna impreza, która kończy się słońcem | NDR.de – Aktualności – Dolna Saksonia

Published

on

Festiwal Huraganów: spokojna impreza, która kończy się słońcem |  NDR.de – Aktualności – Dolna Saksonia

Stan na: 23 czerwca 2024 o 17:21

Muzyka, imprezy i żywiołowa atmosfera: dziesiątki tysięcy fanów świętuje na festiwalu Hurricane w Schessel koło Rothenburga – wreszcie nawet w słońcu. Policja też jest zadowolona.

Przy suchej i częściowo słonecznej pogodzie dziesiątki tysięcy fanów bawiło się ostatnim dniem Hurricane Festival. W piątek inaczej: czasami pojawiało się oficjalne ostrzeżenie o silnych burzach nad obszarem w regionie Rothenburg. Wieczorem na jednej ze scen nie dało się już grać z powodu ulewnego deszczu. W tegorocznym programie festiwalu wzięło udział ponad 80 zespołów i wokalistów. Należą do nich światowej sławy artyści, tacy jak brytyjski piosenkarz pop Ed Sheeran i kanadyjska piosenkarka rockowa Avril Lavigne.

Około 75 000 fanów muzyki w Chesil

Według naocznych świadków atmosfera festiwalu była radosna i pełna witalności. Organizator FKP Scorpio spodziewał się, że w weekend festiwal odwiedzi około 75 000 osób. Przed startem sprzedano około 70 000 biletów z 78 000 dostępnych.

Filmy

1 minuta

To już niemal tradycja: także w tym roku festiwal muzyczny w powiecie Rothenburg nie przetrwa deszczu. (22.06.2024) 1 minuta

Festiwal ma przeważnie spokojny charakter

Z punktu widzenia policji festiwal przebiegał w dużej mierze spokojnie. Dlatego liczba przestępstw była stosunkowo niska. Dyrektor operacyjny policji, Jörg Wiesmann, w podsumowaniu zacytował tytuł piosenki Eda Sheerana. Z punktu widzenia policji festiwal przebiegł niemal idealnie, powiedział Fisman. Kiedy przybyli na miejsce w ubiegły czwartek, początkowo zatrzymano 25 kierowców, ponieważ byli pod wpływem narkotyków. Jednak z punktu widzenia policji legalizacja marihuany na terenie festiwalu nie była zauważalna. Przy ponad 70 000 odwiedzających zgłoszono tylko trzy bójki i dwanaście raportów o kradzieżach. Rzecznik policji powiedział, że spadek liczby przestępstw pokazał, że festiwal przebiegał spokojnie. Przez trzy dni festiwalu służbę pełniło około 400 policjantów.

READ  Raper Nicki Minaj aresztowany na lotnisku w Amsterdamie rozrywka

Więcej informacji

Festiwal Futur 2 w Hamburg Park © NDR Info Zdjęcie: Astdi Kühn

Festiwal Futur 2 w Hamburgu pokazuje, jak w sposób zrównoważony zorganizować imprezę plenerową. Nadzieja: inni organizatorzy pójdą ich śladem. więcej

Dwie kobiety rozmawiają z kimś na podłodze.  © Zrzut ekranu

4 minuty

Alexandra Rothgeber i jej zespół interwencji kryzysowej na dwie zmiany mieszają się z festiwalową publicznością. (22.06.2024) 4 minuty

Wielu gości festiwalu przechodzi pod znakiem przy wejściu na Festiwal Hurricane "tornado" podczas.  © Alliance image / Niemiecka Agencja Prasowa |  Hauck-Christian Dietrich Zdjęcie: Hauck-Christian Dietrich

Cztery sceny, 82 zespoły, 78 000 gości: co roku festiwal przyciąga do Chesil wielu fanów rocka, punka, popu, hip-hopu i electro. więcej

Wrażenia z Festiwalu Huraganów 2022. © Benjamin Hülsenkremer/bigbasspic.de Zdjęcie: Benjamin Hülsenkremer

Wszystkie informacje na temat Hurricane Festival 2024 w Schessel w Dolnej Saksonii w skrócie. więcej

To słowo jest zapisane na bransoletce "Panama".  © Picture Alliance / R. Goldman Zdjęcie: Picture Alliance / R. Goldman

Taniec, przepychanie się, przepychanie – na festiwalu to zupełnie normalne. Ale czasami dotyk lub spojrzenie nie wydają się właściwe. Pomoc w tej kwestii można uzyskać na festiwalach takich jak Hurricane czy Deichbrand. (12 czerwca 2024)
więcej

Fani rozciągają się przed sceną "Szybszy etap" Wacken Outdoors 2023. © Picture Allianz / DPA Zdjęcie: Christian Charicius

Koszty organizatorów dramatycznie wzrosły z powodu inflacji, a rosnące ceny biletów nie są w stanie tego pokryć. (5 czerwca 2024) Więcej

Ten temat w programie:

NDR 1 Dolna Saksonia | Witam Dolną Saksonię | 22 czerwca 2024 | O 19:30

logo NDR
Continue Reading

entertainment

Royal Ascot bez księżnej Kate i króla Karola, ale z tymi dwiema kobietami

Published

on

Royal Ascot bez księżnej Kate i króla Karola, ale z tymi dwiema kobietami

Royal Ascot – to stała data w kalendarzu Williama i Kate od wielu lat. W tym roku (18-22 czerwca 2024) książę musiał obejść się bez żony – szybko jednak znalazł efektowną zastępczynię w podwójnym opakowaniu.

Ulubieniec jej teściowej

Zamiast być z Kate, William drugiego dnia tradycyjnej imprezy przechadzał się po torze wyścigowym ze swoją macochą Camillą i teściową Carole Middleton. Obraz bogów lub lepiej: dla dziennikarzy. Bo Carol ledwo odchodziła od szwagra i od czasu do czasu dzielnie trzymała go za rękę.

Ale duet, w szczególności William i Camilla, przyciągnął uwagę i serca.

William i Camilla: Towarzystwo Przeznaczenia

Czy jazda bryczką jest przyjemna?

Tradycyjna procesja powozów na początku Royal Ascot jest uważana za akt kultu. W tym roku odbyła się druga tura, ale zabrakło głównego aktora. Bo tak naprawdę zaszczyt pierwszego powozu przypada zawsze parze królewskiej. To głupie, gdy brakuje głównego aktora.

Drugiego dnia William i Camilla byli zmuszeni pojawić się sami: zarówno Charles, jak i Kate byli nieobecni na wydarzeniu – ze względów zdrowotnych oraz ze względu na napięty harmonogram. Według brytyjskiej gazety Mirror, król zrobił sobie krótką przerwę w Royal Ascot ze względu na serię publicznych spotkań w pałacu Buckingham.

rozwiązanie? Potrzebny jest symbol zastępczy. Zatem William wkroczył – bez ostrzeżenia ze strony pałacu – w miejsce ojca i postawił go na boku Camilli. Zgodnie ze staroszkolną modą miał na sobie cylinder i uśmiechał się swoim najlepszym uśmiechem. Królowa, która miała na sobie królewski niebieski strój i pasującą biżuterię, najwyraźniej dobrze się bawiła z Williamem.

Królewski pokaz ekstrawagancji

Royal Ascot nie słynie z koni, ale ze słynnego ubioru. Slogan: Czapki na głowie, szykuj się, ruszaj! Im bardziej ekstrawagancko, tym lepiej – a członkowie rodziny królewskiej również traktują to bardzo poważnie.

Niezależnie od tego, czy jest to Fergie z Eugenią i Beatrix, czy Edward z Sophie i Zarą Tindall: rodzina królewska i królewska Ascot – to połączenie stworzone w niebie.

Continue Reading

Trending