Connect with us

Tech

Konferencja dla programistów: Google: Dialogue and Video Conferencing Technologies in the Future

Published

on

Konferencja deweloperów
Google: Dialogue and Video Conferencing Technologies of the Future

Klaster technologiczny zaprezentuje najnowszą technologię na konferencji programistów Google I / O Zdjęcie: Matt Rourke / Dr.

© dpa-infocom GmbH

Sztuczna inteligencja to podstawa działalności Google. Firma prezentuje swoje możliwości na konferencji programistów Google I / O.

Półrealistyczne wideokonferencje i oprogramowanie, które może prowadzić do rozmowy: Google zademonstrował technologie, za pomocą których gigant internetowy chce kształtować przyszłość.

Jednocześnie Google spojrzał w przyszłość na kolejną wersję dominującego systemu smartfonów z Androidem na konferencji programistów i wprowadził nowe funkcje ochrony prywatności w swoich usługach.

Ta ostatnia obejmuje opcję usunięcia historii zapytań wyszukiwania w ciągu ostatnich 15 minut. Ponadto będziesz mógł skonfigurować indywidualne foldery chronione hasłem w aplikacji Zdjęcia – na przykład do robienia zdjęć dokumentów.

W związku z pandemią koronawirusa Internet Group organizuje w tym roku konferencję Google I / O w formacie online. W przeciwieństwie do wielu innych podobnych wydarzeń, prezentacja nie została nagrana z wyprzedzeniem, ale była transmitowana na żywo z małej sceny między budynkami w siedzibie firmy w Kalifornii. Niektórzy pracownicy Google w maskach, w bezpiecznej odległości od siebie, niczym osoby postronne, zostali przyjęci brawami.

Google szczególnie koncentruje się na rozwoju systemów uczących się i rozwoju sztucznej inteligencji. Wprowadzono program „Lamda”, za pomocą którego można prowadzić rozmowę z osobą. Sundar Pichai, szef Google, potwierdził, że odpowiedzi nie zostały podane, ale zostały wygenerowane przez program na podstawie znalezionych informacji. Google podał dwa przykłady dialogu: program wślizgnął się najpierw w rolę Plutona, a potem w latawiec. Odpowiadał na pytania o to, czy rzeczywiście byli goście na planecie lub odległość, którą latawiec faktycznie przebył.

Pichai powiedział, że technologia dialogowa jest nadal badana, ale z czasem musi zostać zintegrowana z kilkoma produktami, takimi jak Google Voice Assistant. Grupa chce uczynić swoją wiedzę o świecie jako całości bardziej użyteczną poprzez język. Na przykład w przyszłości wystarczy poinformować obsługę map, że chcesz jechać do celu piękną górską ścieżką, aby można było ustalić odpowiednią trasę.

READ  Punkty dostępowe TP-Link WLAN mogą zostać zaatakowane już po 15 minutach od ponownego uruchomienia

Sztuczną inteligencję wykorzystuje się również w Projekcie Starline, dzięki któremu Google chce zrewolucjonizować czat wideo. Dzięki systemowi ludzie i warunki oświetleniowe są rejestrowane przez kilkanaście kamer i czujników. Obrazy przenoszone są na nowo opracowane ekrany, które mają odwzorowywać szczegóły w szczególnie realistyczny sposób.

Dziennikarz z Wired, któremu udało się wstępnie przetestować system, potwierdził wrażenie, że osoba, z którą rozmawiasz, siedzi przed Tobą. Jednocześnie efekt jest osłabiany przez zwykłe nie patrzenie na ekran z odpowiedniego miejsca, co go ogranicza. Według Google technologia pracuje nad technologią już od kilku lat – potrzeba kolejnych lat rozwoju.

Kolejna innowacja: w następnej wersji, spodziewanej jesienią, Android będzie miał ulepszoną ochronę danych i więcej ustawień personalizacji, w tym pod względem wyglądu.

W międzyczasie w dziedzinie zegarków komputerowych Google i Samsung łączą siły, aby lepiej konkurować z wiodącym na rynku zegarkiem Apple Watch. Samsung nie będzie już wyposażał swojego następnego smartwatcha we własny Tizen OS, ale przejdzie na platformę Google Wear OS. Jednocześnie Wear with Tizen Elements przekształci się w system typu „wszystko w jednym”.

Wear OS jest spółką zależną zegarków komputerowych z Androidem. Podobnie jak Android jest ogólnodostępny dla producentów i został dobrze przyjęty między innymi przez dostawców tzw. Modnych zegarków, takich jak Fossil. Ale w przeciwieństwie do Androida nie mógł pokonać rynku – Apple Watch jest liderem od czasu jego premiery w 2015 roku.

W najbliższych tygodniach odbędą się konferencje deweloperów Facebooka i Apple, również w formacie online. Dla gigantów technologicznych coroczne wydarzenia są tradycyjnie ważną okazją do przedstawienia ich strategii. Tysiące programistów i dziennikarzy zwykle przyjeżdża w tym celu do Doliny Krzemowej. Z powodu pandemii koronawirusa firmy drugi rok z rzędu muszą sięgać po wydarzenia online.

dpa

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Juniper: 225 luk w zabezpieczeniach bezpiecznych analiz

Published

on

Juniper: 225 luk w zabezpieczeniach bezpiecznych analiz

Administratorzy korzystający z Juniper Networks Secure Analytics powinni jak najszybciej pobrać i zastosować dostępną aktualizację. Najwyższy poziom ważności załatanych luk uznawany jest za „krytyczny”, a Juniper uzyskał wynik CVSS na poziomie 9,8. Secure Analytics to tzw. SIEM, czyli program służący do monitorowania bezpieczeństwa (sieci) i zarządzania wszelkimi niezbędnymi reakcjami na zdarzenia.

reklama

W jednym Informacja dotycząca bezpieczeństwa zawiera listę programistów firmy Juniper Zamknięte luki. Lista podzielona jest na dwie części i zawiera 225 wpisów. Niektóre wpisy CVE wskazują, że używane są bardzo przestarzałe komponenty. Pierwszy wpis na liście odnosi się do luki z 2007 roku. Dotyka modułu przetwarzania archiwum tar w Pythonie, o umiarkowanym poziomie ważności. Istnieje jednak również kilka istniejących wpisów CVE z tego roku.

Jak zgłosili programiści, luki dotyczą wszystkich wersji Juniper Secure Analytics wcześniejszych niż 7.5.0 UP8 i 7.5.0 UP8 IF02. Aby skorygować błędy związane z bezpieczeństwem, należy zainstalować aktualizację do wersji 7.5.0 UP8 IF03 lub nowszej.

Aktualizacja oprogramowania musi być dostępna Sekcja pobierania portalu wsparcia Juniper Być dostępnym. Nie ma żadnych obejść, napisała firma Juniper w ogłoszeniu dotyczącym bezpieczeństwa — tymczasowych, zrozumiałych środków zaradczych przeciwko lukom 225 nie można skonfigurować ręcznie.

Ostatni raz firma Juniper Networks opublikowała mnóstwo powiadomień dotyczących bezpieczeństwa w styczniu. W tym czasie wydano 27 ostrzeżeń dotyczących luk w zabezpieczeniach, niektórych krytycznych, w systemach operacyjnych Junos, Junos OS Evolved i kilku urządzeniach producenta.

Ponadto w styczniu za około 14 miliardów dolarów przejęto dostawcę sprzętu sieciowego Hewlett Packard Enterprise (HPE). Oczywistym celem jest zdetronizowanie Cisco jako lidera rynku.


(twoja krew)

READ  Zdobądź 2 Echo Dots za pół ceny przed Prime Day

Continue Reading

Tech

Nowy tryb gry działa na nerwy graczy

Published

on

Nowy tryb gry działa na nerwy graczy

Z nowym Załaduj ponownie tryb gry, szybszej gry konkurencyjnej niż oryginalne Battle Royale, i w związku z obecnym trzecim sezonem Fortnite, Epic Games chce ponownie zainspirować więcej graczy, a projekt z pewnością można jak dotąd określić jako sukces. Specjalnie dla wcześniej słabego Rozdziału 5 Sezonu 3, który skupiał się na rozgrywce samochodowej, Fortnite Reload z nową mapą i rozpoznawalną bronią jest przynajmniej jak dotąd długo oczekiwanym odkupieniem.
źródło: Epickie gry

ramiona
źródło: Epickie gryKrótko po uruchomieniu Fortnite Reload w nowym trybie bawiło się jednocześnie ponad milion graczy. Oznaczało to, że jednocześnie w grze uczestniczyło więcej graczy, niż w jakimkolwiek innym trybie oferowanym przez Fortnite. Oto popularne „nowe” zestawy broni dla Fortnite Reload:

 • pistolet
 • Pistolet dźwigniowy
 • Karabin taktyczny
 • Ciężka broń (OG)
 • Taktyczny karabin maszynowy
 • Powtarzalny karabin snajperski
 • Ciężki karabin szturmowy
 • Karabin piechoty
 • Wyrzutnia rakiet
 • Chwytak

Epic Games opisuje nowy tryb gry w języku oficjalnym reklama Aktualizacja Fortnite w następujący sposób:

W tym zespołowym eksperymencie agresywne działania mogą się opłacić, gdy w następnej chwili nastąpi automatyczny restart.

Jeśli jednak reszta drużyny została już załatwiona, pozostały członek drużyny musi stanąć na nogi, bo od nich zależy przetrwanie całej drużyny! Tak to działa:

================================================== ================================================ == ======

 • Jeśli gracz zostanie wyeliminowany, rozpoczyna się jego osobisty licznik ponownego uruchomienia. Kiedy skończy się czas, gracz może uruchomić się ponownie!
 • Liczniki powtórek początkowo trwają 30 sekund i wydłużają się do 40 sekund w dalszej części meczu.
 • Członkowie drużyny, którzy są nadal aktywni w meczu, mogą skrócić czas powtórki o 2 sekundy, zestrzeliwując wroga, o 4 sekundy, eliminując wroga i 10 sekund, całkowicie niszcząc drużynę wroga.
 • Gracze, którzy ulegną upadkowi, mogą natychmiast rozpocząć odliczanie czasu ponownego uruchomienia, zamiast czekać na zmartwychwstanie.
 • Po zakończeniu meczu nie będzie już wznowień, więc powaleni członkowie drużyny nie będą mogli wrócić.

================================================== ================================================ == ======

-Epickie gry-

Dostępne są także nowe nagrody za przeładowanie, takie jak lotnia „The Restart Parachute”, dostępna za epickie zwycięstwo, „Cyfrowa walka z dronami”, malowanie „Pool Dice” i plecak „Bananowa kąpiel”.Nagrody
źródło: Epickie gry

Nagrody
źródło: Epickie gryAby móc zagrać w nowym trybie, Fortnite musi zostać zaktualizowany do najnowszej wersji 32.20, która między innymi wprowadza do gry także nowe cyfrowe koncerty amerykańskiego metalowego zespołu Metallica.

Polecane treści redakcyjneTutaj znajdziesz treści zewnętrzne z [PLATTFORM]. Aby chronić Twoje dane osobowe, integracje zewnętrzne zostaną wyświetlone tylko wtedy, gdy potwierdzisz to klikając „Wczytaj całą zawartość zewnętrzną”: