Connect with us

Tech

Konferencja dla programistów: Google: Dialogue and Video Conferencing Technologies in the Future

Published

on

Konferencja deweloperów
Google: Dialogue and Video Conferencing Technologies of the Future

Klaster technologiczny zaprezentuje najnowszą technologię na konferencji programistów Google I / O Zdjęcie: Matt Rourke / Dr.

© dpa-infocom GmbH

Sztuczna inteligencja to podstawa działalności Google. Firma prezentuje swoje możliwości na konferencji programistów Google I / O.

Półrealistyczne wideokonferencje i oprogramowanie, które może prowadzić do rozmowy: Google zademonstrował technologie, za pomocą których gigant internetowy chce kształtować przyszłość.

Jednocześnie Google spojrzał w przyszłość na kolejną wersję dominującego systemu smartfonów z Androidem na konferencji programistów i wprowadził nowe funkcje ochrony prywatności w swoich usługach.

Ta ostatnia obejmuje opcję usunięcia historii zapytań wyszukiwania w ciągu ostatnich 15 minut. Ponadto będziesz mógł skonfigurować indywidualne foldery chronione hasłem w aplikacji Zdjęcia – na przykład do robienia zdjęć dokumentów.

W związku z pandemią koronawirusa Internet Group organizuje w tym roku konferencję Google I / O w formacie online. W przeciwieństwie do wielu innych podobnych wydarzeń, prezentacja nie została nagrana z wyprzedzeniem, ale była transmitowana na żywo z małej sceny między budynkami w siedzibie firmy w Kalifornii. Niektórzy pracownicy Google w maskach, w bezpiecznej odległości od siebie, niczym osoby postronne, zostali przyjęci brawami.

Google szczególnie koncentruje się na rozwoju systemów uczących się i rozwoju sztucznej inteligencji. Wprowadzono program „Lamda”, za pomocą którego można prowadzić rozmowę z osobą. Sundar Pichai, szef Google, potwierdził, że odpowiedzi nie zostały podane, ale zostały wygenerowane przez program na podstawie znalezionych informacji. Google podał dwa przykłady dialogu: program wślizgnął się najpierw w rolę Plutona, a potem w latawiec. Odpowiadał na pytania o to, czy rzeczywiście byli goście na planecie lub odległość, którą latawiec faktycznie przebył.

Pichai powiedział, że technologia dialogowa jest nadal badana, ale z czasem musi zostać zintegrowana z kilkoma produktami, takimi jak Google Voice Assistant. Grupa chce uczynić swoją wiedzę o świecie jako całości bardziej użyteczną poprzez język. Na przykład w przyszłości wystarczy poinformować obsługę map, że chcesz jechać do celu piękną górską ścieżką, aby można było ustalić odpowiednią trasę.

READ  Canon buduje swoje wkłady do drukarek bez chipów ›D. okna

Sztuczną inteligencję wykorzystuje się również w Projekcie Starline, dzięki któremu Google chce zrewolucjonizować czat wideo. Dzięki systemowi ludzie i warunki oświetleniowe są rejestrowane przez kilkanaście kamer i czujników. Obrazy przenoszone są na nowo opracowane ekrany, które mają odwzorowywać szczegóły w szczególnie realistyczny sposób.

Dziennikarz z Wired, któremu udało się wstępnie przetestować system, potwierdził wrażenie, że osoba, z którą rozmawiasz, siedzi przed Tobą. Jednocześnie efekt jest osłabiany przez zwykłe nie patrzenie na ekran z odpowiedniego miejsca, co go ogranicza. Według Google technologia pracuje nad technologią już od kilku lat – potrzeba kolejnych lat rozwoju.

Kolejna innowacja: w następnej wersji, spodziewanej jesienią, Android będzie miał ulepszoną ochronę danych i więcej ustawień personalizacji, w tym pod względem wyglądu.

W międzyczasie w dziedzinie zegarków komputerowych Google i Samsung łączą siły, aby lepiej konkurować z wiodącym na rynku zegarkiem Apple Watch. Samsung nie będzie już wyposażał swojego następnego smartwatcha we własny Tizen OS, ale przejdzie na platformę Google Wear OS. Jednocześnie Wear with Tizen Elements przekształci się w system typu „wszystko w jednym”.

Wear OS jest spółką zależną zegarków komputerowych z Androidem. Podobnie jak Android jest ogólnodostępny dla producentów i został dobrze przyjęty między innymi przez dostawców tzw. Modnych zegarków, takich jak Fossil. Ale w przeciwieństwie do Androida nie mógł pokonać rynku – Apple Watch jest liderem od czasu jego premiery w 2015 roku.

W najbliższych tygodniach odbędą się konferencje deweloperów Facebooka i Apple, również w formacie online. Dla gigantów technologicznych coroczne wydarzenia są tradycyjnie ważną okazją do przedstawienia ich strategii. Tysiące programistów i dziennikarzy zwykle przyjeżdża w tym celu do Doliny Krzemowej. Z powodu pandemii koronawirusa firmy drugi rok z rzędu muszą sięgać po wydarzenia online.

dpa

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tech

Ryzen 7000 i Zen 4: AMD zapraszają na transmisję na żywo 30 sierpnia

Published

on

Zdjęcie: AMD

Plotki naprawdę zaczynają się gotować: AMD teraz publicznie zaprasza Cię do wejścia na żywo 30 sierpnia. Następnie zostaną zaprezentowane nowe procesory Ryzen (Ryzen 7000, Raphael). Będzie też wgląd w nową architekturę Zen 4.

Od tygodni podejrzewano, że 30 sierpnia AMD wprowadzi nową generację procesora Ryzen 7000 o nazwie kodowej Raphael. Zobaczymy, czy inne spekulacyjne terminy testów i rozpoczęcia sprzedaży również będą prawdziwe. W szczególności ostatnia data pozostaje niejasna.

Mapa drogowa dla AMD Ryzen 7000 z Zen 4

Na „Transmisja na żywo AMD odbyła się na „Zen 4” i procesorach Ryzen nowej generacji„Dr Lisa Sue (CEO), Mark Papermaster (Chief Technology Officer i Executive Vice President) oraz inni eksperci w AMDWgląd w najnowszą architekturę „Zen 4”Według komunikatu prasowego wysłanego dziś po południu.

Jednak w tym kraju zainteresowani muszą zostać do późna, bo „Live Premiere” odbędzie się 30 sierpnia 2022 r. o godzinie 1 w nocy z poniedziałku na wtorek. Na Kanał AMD na YouTube Możesz śledzić transmisję na żywo. Potem będzie też nagranie AMD.com/Ryzen Złożony.

READ  Hashtagi: Instagram chce usunąć „ostatnią kartę”.
Continue Reading

Tech

Action-Adventure ukaże się 24 sierpnia na PC i konsolach

Published

on


24 sierpnia ukaże się „Islands of Adventure” autorstwa niezależnego twórcy gier Kyle’a Thompsona. Za wydanie odpowiada firma Armor Games Studios. Gra to piękna metroidvania, w której musisz pomóc dzielnej myszy Iko w ponownym złożeniu zepsutego świata.

Lot balonem

Świat został rozdarty na strzępy i składa się wyłącznie z pływających wysp. To rozpaczliwie wymaga prostowania! Kontrolujesz mysz Iko, która leci z wyspy na wyspę w swoim zepsutym i zniszczonym balonie, ożywiając magnetyczne rdzenie wyspy.

Jak powinno być, wielu wrogów sprzeciwia się temu projektowi. Jednocześnie możesz spodziewać się wielu zabawnych postaci.

Niskie wymagania systemowe

Wymagania sprzętowe są raczej niskie. Zalecane Core i3 i GeForce GT640 z 8 GB pamięci RAM. Minimalne wymagania są prostsze. Ta gra będzie działać na prawie każdym komputerze.

wniosek

Jeśli szukasz zmiany i chcesz wesprzeć niezależnego twórcę gier, zdobądź Islets. Gra ukaże się 24 sierpnia 2022 roku na PC Przełącznik Nintendopojawią się Xbox One i Xbox Series S/X.

150 miejsc pracy

0 komentarzy

READ  Karta sieciowa 5 nm DDR5 PCIe 5.0: Marvell Octeon 10
Continue Reading

Tech

Dekoracja podstrunnicy Pikmin dostępna przez ograniczony czas na łyżwach • Nintendo Connect

Published

on

Wydany 13 sierpnia 2022 r. Nowa dekoracja podstrunnicy Pikmin w Bikmin Bloom! Wykonując cotygodniowe wyzwania od 15 sierpnia do 28 sierpnia 2022 r., możesz tymczasowo zdobyć złote nasiona, które wyrosną na pikmin, aby ozdobić twoją podstrunnicę! Nawet jeśli wygrasz tylko jedną gwiazdkę, otrzymasz złote ziarno. (Ale jeśli zatrzymasz się w połowie, nie dostaniesz jednego.) W sumie są cztery typy: czerwony, żółty, fioletowy i skrzydlaty Pikmin.

Złote Pąki mogą dojrzewać w zaledwie 100 krokach i stać się Pikminem, który ozdobi Twoją podstrunnicę!

Bikmin Bloom

Bikmin Bloom
Bikmin Bloom

Możesz również znaleźć duże pąki z symbolami okazji, zwłaszcza jeśli wybierzesz się na spacer w okresie imprezy. Te pąki stają się również ozdobą podstrunnicy Pikmina.

Fingerboard to popularna gra podobna do mini deskorolki, którą bardzo lubiłem, gdy byłem mały. Możesz „jeździć” dwoma palcami, a nawet robić z nim „fajne sztuczki”! Skoków, zakrętów i innych rzeczy można się nauczyć, ale oczywiście nie jest to bliskie doświadczania prawdziwej deskorolki. Ozdobne podstrunnice Pikmin są dostępne w różnych nadrukach i wzorach.

  • Możesz zdobyć złote ziarno i duże ziarno z żetonem wydarzenia specjalnego w tym samym czasie.
  • Nie możesz znaleźć drugiego dużego ziarna z żetonem wydarzenia specjalnego, jeśli już go posiadasz. Ale kiedy pozwolisz mu się gotować i wybierzesz Pikmina, możesz znaleźć innego.
  • Pikmin do dekoracji na podstrunnicy można rozłożyć tylko ze złotych pąków i dużych pąków, które symbolizują wyjątkowe wydarzenie. Nie możesz im przeciwdziałać, zwiększając poziom przyjaźni za pomocą czerwonego, żółtego, fioletowego lub skrzydlatego Pikmina.
  • Duże pąki oznaczone specjalnym symbolem wydarzenia wyrosną w Pikmin na podstrunnicę nawet po zakończeniu wydarzenia.
READ  Hashtagi: Instagram chce usunąć „ostatnią kartę”.
Continue Reading

Trending