Connect with us

Tech

Radeon Pro W6000X: Mac Pro otrzymuje AMD RDNA 2 z maksymalnie czterema procesorami graficznymi

Published

on

Apple aktualizuje komputer Mac Pro o nowe karty graficzne AMD Workstation z kategorii high-end. Poprzednie Radeon Pro Vega II i Radeon Pro Vega II Duo oparte na GCN 5 zostaną zastąpione przez Radeon Pro W6800X, Radeon Pro W6900X i Radeon Pro W6800X Duo z RDNA 2. Cztery procesory graficzne zapewniają maksymalnie 60,4 TFLOPS (FP32).

Nowy Mac Pro w wersji tower, który jest dostępny od końca 2019 roku, można teraz zamawiać z nowymi kartami graficznymi AMD RDNA 2. generacji 7 nm. Apple rysuje linię pod swoimi nowymi kartami graficznymi GCN-5, Radeon Pro Vega II i Radeon Pro Vega II Duo. Z Radeonem Pro 580X jako modelem podstawowym, starsza karta graficzna GCN-4 z procesorem graficznym Polaris pozostaje w ofercie. Ponadto Radeon Pro W5500X i Radeon Pro W5700X będą nadal dostępne z RDNA.

Radeon Pro W6800X z 60 jednostkami CU za 3220 EUR

Wejście do wyższej kategorii GPU dla Mac Pro to teraz nowy Radeon Pro W6800X jako MPX (moduł rozszerzenia Mac Pro) za 3220 euro. Karta graficzna oferuje 60 jednostek obliczeniowych, 3840 procesorów strumieniowych, 32 GB GDDR6 na 256-bitowym interfejsie, 128 MB pamięci podręcznej nieskończoności i wydajność 16 TFLOPS FP32 z 300 W TGP.

Radeon Pro W6800X Duo z dwoma procesorami graficznymi RDNA-2

Radeon Pro W6800X Duo plasuje się jeszcze wyżej z dwoma procesorami graficznymi na jednej płycie, połączonymi ze sobą przez Infinity Fabric Link z prędkością 84 GB/s w każdą stronę, a więc pięć razy szybciej niż przez PCI Express. W jednostce MPX za 5750 euro AMD łączy łącznie 120 jednostek obliczeniowych, 7680 procesorów strumieniowych, 64 GB GDDR6 (wszystkie 32 GB 256-bitowych) i 256 MB pamięci podręcznej nieskończoności, zapewniając w ten sposób wydajność 30,2 TFLOPS FP32 przy 400 W TGP.

READ  Google Pixel 6 - możliwa obsługa UWB | Android-User.de

Architektura Radeon Pro W6800X Duo

Architektura Radeon Pro W6800X Duo

Architektura Radeon Pro W6800X i W6900X

Architektura Radeon Pro W6800X i W6900X

Mac Pro z dwoma kartami Radeon Pro W6800X Duo

Mac Pro z dwoma kartami Radeon Pro W6800X Duo

Radeon Pro W6900X ma 80 CU

Najlepszym modelem jest Radeon Pro W6900X za 6900 euro. Najpotężniejszy model z pojedynczym procesorem graficznym oferuje 80 jednostek obliczeniowych, 5120 procesorów strumieniowych, 32 GB GDDR6 (256 bitów), 128 MB pamięci podręcznej nieskończoności i wydajność FP32 wynoszącą 22,2 TFLOPS przy 300 W TGP.

Maksymalna wydajność dzięki czterem procesorom graficznym

W komputerze Mac Pro można zainstalować do dwóch modułów MPX, więc dwa moduły Radeon Pro W6800X Duo należy połączyć za 11 500 euro, aby uzyskać maksymalną wydajność. Ta kombinacja czterech procesorów graficznych (GPU) zapewnia wydajność 60,4 TFLOPS FP32. Dla porównania: poprzedni Radeon Pro Vega II osiągnął 14,2 TFLOPS, Radeon Pro Vega II Duo 28,4 TFLOPS i dwa Radeon Pro Vega II Duo z kolei 56,8 TFLOPS – niewiele mniej niż teraz z RDNA 2.

Thunderbolt 3 i HDMI 2.0 jako wyjścia

Równolegle z zapowiedzią nowych kart graficznych Apple ma zaktualizowany przegląd technologii Mac Pro na sierpień 2021 r. (PDF).

Wydajność grafiki w OTOY Octane X i Maxon Cinema 4D

Wydajność grafiki w OTOY Octane X i Maxon Cinema 4D

Wydajność grafiki w Blackmagic DaVinci Resolve Studio i Final Cut Pro

Wydajność grafiki w Blackmagic DaVinci Resolve Studio i Final Cut Pro

Thunderbolt jest obsługiwany oddzielnie przez PCIe x4

W przypadku Radeon Pro W6800X i Radeon Pro W6900X ich procesory graficzne łączą się przez PCIe 3.0 x16, dwa porty DisplayPort prowadzą do głównej płyty głównej (MLB) i zapewniają łącze Infinity Fabric Link dla drugiej jednostki MPX, dwa osobno przez PCIe 3.0 x4 Titan Kontrolery Ridge są podłączone do czterech portów Thunderbolt 3 i jednego kontrolera HDMI do HDMI 2.0. Radeon Pro W6800X Duo łączy dwa wbudowane procesory graficzne za pośrednictwem Infinity Fabric Link, a także zapewnia to dla drugiej jednostki MPX. Oba procesory graficzne są podłączone do gniazda PCIe 3.0 x16 w MLB za pomocą przełącznika PCIe do dwóch modułów PCIe 3.0 x16. Radeon Pro W6800X Duo nie tylko ma złącze DisplayPort do MLB, ale także oferuje dwa kontrolery Titan Ridge podłączone oddzielnie przez PCIe 3.0 x4 dla czterech Thunderbolt 3 plus HDMI 2.0.

Na nowe zakupy i jako grupa

Apple sprzedaje nowe moduły MPX dla nowych konfiguracji Mac Pro, a także dla istniejących systemów jako samodzielny pakiet, aby modyfikować je z większą wydajnością graficzną. Firma Apple usunęła ze swojej oferty moduły Radeon Pro Vega II i Radeon Pro Vega II Duo MPX dla nowych konfiguracji, ale nadal oferuje je jako samodzielny zestaw aktualizacyjny lub jako części zamienne.

Nowe procesory Intela powinny pójść w ich ślady

Obecnie nie dokonano żadnej aktualizacji w obszarze procesora. Mówi się, że Mac Pro wkrótce przejdzie z Intel Cascade Lake na Ice Lake-W. Liczba dostępnych rdzeni fizycznych lub wątków wzrośnie z 28/56 do 38/72. Dodatkowo sama platforma zapewni wyższe IPC i podniesie limit pamięci RAM DDR4 z 1,5 TB do 4 TB. Według Marka Gurmana, znawcy Apple, procesor zostanie zmodernizowany później tego roku Prosty. Firma prawdopodobnie jako ostatnia przejdzie na Apple Silicon dla Mac Pro. Kiedy Apple ogłosił swoje własne procesory, powiedział już, że nowe komputery Mac z Intelem będą pojawiać się do końca zmiany do końca 2022 roku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Nowa przeglądarka Edge jest dostępna na Xbox

Published

on

Microsoft dał Xboxowi nową przeglądarkę Edge, której można używać do grania w gry Stadia, uzyskiwania dostępu do Discord i nie tylko.

Firma Microsoft wydała zaktualizowaną wersję przeglądarki Edge dla konsoli Xbox. Po sześciomiesięcznym okresie próbnym wersja Chromium Edge jest teraz dostępna na wszystkie konsole Xbox One i Xbox Series X/S.

Wersja przeglądarki na Xbox działa teraz tak płynnie, jak na PC i wygląda w zasadzie tak samo. Synchronizuje również wszystkie ustawienia, ulubione, karty i historię online.

Dzięki obsłudze myszy i klawiatury możesz uzyskać dostęp do Worda lub Excela online lub grać w gry Google Stadia, opcjonalnie przy użyciu konsoli Xbox. Chociaż Xbox nie ma jeszcze aplikacji Discord, nowa wersja Edge może być używana do uzyskiwania dostępu do wersji internetowej. Dzięki Discord możesz wykonywać połączenia głosowe i brać udział w czatach na kanale tekstowym.

Przetestowaliśmy już nową przeglądarkę Edge i możemy potwierdzić, że ta wersja jest bardzo dużym ulepszeniem w stosunku do swojego poprzednika. Bardziej nowoczesny wygląd i krótsze czasy ładowania sprawiają wrażenie bardziej nadętych.

READ  Netflix testuje gry mobilne z tytułami Stranger Things, przekazami marketingowymi i promocyjnymi oraz ET BrandEquity
Continue Reading

Tech

Produkt niszowy staje się obowiązkowym stylem życia

Published

on

Jak dotąd iPad mini miał nieco drugorzędne życie w rodzinie tabletów Apple. Teraz najmłodszy aktor przeszedł metamorfozę i nagle gra na samej górze. Mimo niewielkich rozmiarów…

Innowacją był Apple Keynote 2021: Szósta generacja iPada mini jest teraz dostępna w zupełnie nowym wyglądzie. Agencja informacyjna prezentowana w wiadomościach miała już okazję przetestować nowy tablet Apple przed wejściem do sprzedaży. Od 24 września urządzenia dostępne są również w sklepach Apple na całym świecie.

Wraz z ponownym wprowadzeniem najmniejszego członka rodziny iPadów, Apple w dużym stopniu polega na karcie Lifestyle, co widać również po dostępnych kolorach. Oprócz szarej przestrzeni i gwiazdy polarnej (białej) jest róża i fiolet. W szczególności dwie ostatnie grupy mają wyraźnie żeńską grupę docelową. Po rozpakowaniu iPad mini naprawdę imponuje eleganckim, prostym designem i solidnym wykonaniem produktów Apple.

Pasuje do projektu!

Całkowicie zmieniony projekt jest atrakcyjny i opiera się na obecnych iPadach Pro, iPadach Air i iPhone’ach. Kanciasty projekt nawiązuje do obecnego Apple, który jest używany w iPhone’ach od 12. generacji. Zasadniczo podstawowy model zwykłego iPada nie osiągnął jeszcze nowego wyglądu. Nawet w ostatniej wersji, która została zaprezentowana równolegle z nowym iPadem mini.

Wyświetlacz Liquid Retina iPada mini znacznie się powiększył w porównaniu z poprzednim modelem. Apple nazywa to skutecznym pełnoekranowym wyświetlaczem reklamowym. 8,3-calowy ekran o rozdzielczości 2266 x 1488 pikseli zastąpił przycisk Home. Znajduje swoją nową lokalizację w prawym górnym rogu obudowy.

Bardziej kompaktowy pomimo większego ekranu

Ogólnie wymiary stały się mniejsze w porównaniu z poprzednim modelem. Szerokość 134,8 mm pozostała bez zmian, a grubość o 0,2 mm mniejsza, ale długość 195,4 zamiast 203,2 mm jest zdecydowanie zauważalna. iPad mini mieści się w kieszeni kurtki i łatwo znika w kopertówkach, co czyni go bardziej atrakcyjnym, szczególnie dla kobiet.

READ  Netflix testuje gry mobilne z tytułami Stranger Things, przekazami marketingowymi i promocyjnymi oraz ET BrandEquity

Pod pudełkiem jest też kilka nowości: dzięki chipowi A15 Bionic iPad mini zapewnia do 80 procent wyższą wydajność niż poprzednia generacja. Tablet obsługuje również technologię 5G i jest wyposażony w nowe, mocniejsze aparaty. Z jednej strony przedni aparat z ultraszerokokątnym czujnikiem 12 MP i tylny aparat z czujnikiem 12 MP z pikselami ostrości i większą przysłoną. Apple Pencil jest teraz również obsługiwany.

wniosek

W ostatnich latach tablety wielu producentów stały się większe. Małe urządzenia często nie są w stanie sprostać wysokim wymaganiom z powodu niewystarczającej wydajności. Apple wkracza teraz w tę niszę dzięki nowemu iPadowi mini. Grupą docelową będzie można zarządzać, ale jeśli szukasz małego tabletu, który z łatwością może rywalizować z większymi braćmi pod względem wydajności, to nie możesz uniknąć najmniejszego tabletu od Apple.

Cena – przynajmniej jak na standardy Apple – jest stosunkowo umiarkowana. Cena zaczyna się od 549 euro za tablet 64 GB z Wi-Fi. iPad mini 256 GB z Wi-Fi i siecią komórkową jest dostępny za 889 EUR. Dla porównania: cena nowego iPada waha się od 379 do 689 euro, a iPada Air od 649 do 959 euro. Zaawansowane rozwiązanie Apple, iPad Pro, kosztuje od 879 do 2409 euro.

Continue Reading

Tech

Więc używasz M.2 SSD w konsoli

Published

on

Z niedawno wydaną aktualizacją dla PlayStation 5 Firma Sony włączyła opcję instalacji rozszerzenia pamięci za pośrednictwem dysku SSD M.2. Zrobiłem to teraz sam przy użyciu konsoli i chciałbym o tym krótko powiedzieć kilka słów.

Sony ma pewne wymagania dotyczące dysków SSD M.2. Tak więc nie można po prostu zainstalować dowolnego dysku SSD, według Sony, musi to być przynajmniej model PCI Express Gen4x4. Jeśli rozejrzysz się po YouTube, znajdziesz też kilka testów, które doszły do ​​wniosku, że możliwe są również inne warianty, ale kupiłem oficjalnie obsługiwany dysk SSD Western Digital 1 TB – od 250 GB do 4 TB obsługiwane przez PS5.

WD_BLACK SN850 1 TB Wewnętrzny dysk SSD NVMe do gier; Technologia PCIe Gen4, prędkość odczytu do 7000 MB/s, M.2 …

  • WD_BLACK SN850 imponuje nie tylko smukłą konstrukcją, ale wewnętrzny dysk twardy zapewnia również doskonałą wydajność w grach.
  • Wewnętrzny dysk twardy SSD o pojemności do 1 TB zapewnia wystarczająco dużo miejsca na zapisywanie ulubionych gier — a do środka zmieści się również kolejny duży tytuł
  • Wewnętrzny dysk SSD oraz niesamowita prędkość odczytu i zapisu do 7000 MB/s i 5300 MB/s sprawiają, że szybciej wchodzisz do gry

Masz zmienną długość, możesz używać modeli 30, 40, 60, 80 lub 110 mm, ale żaden z nich nie musi być większy niż 2,5 mm i 11,25 mm grubości. Nie masz tak grubego dysku SSD? To prawda, ale Sony zaleca stosowanie radiatora/radiatora, który obecnie jest trudny do uzyskania. Tutaj też są testy, które pokazują, że można je wykonać również bez radiatora, ale biorąc pod uwagę żywotność, osobiście zastosuję się do zalecenia. Mój wybór padł na jednostronny model od Icy Box.

READ  Nintendo Switch Lite będzie wkrótce dostępny w kolorze niebieskim • Eurogamer.de

Teraz dochodzimy do instalacji, która jest stosunkowo łatwa. Ale żeby to zrobić, musisz najpierw otworzyć konsolę. Umieść PS5 z dyskiem Blu-Ray przed sobą w lewym dolnym rogu – oczywiście zamkniętym. Teraz łapiesz prawy górny róg i wciskasz coś w dół, jednocześnie podnosząc nieco lewy dolny róg napędu. Pokrywa konsoli wyskakuje. Dbrand wyjaśnia wszystko w swoim filmie instalacyjnym do ciemnych paneli:

Po otwarciu urządzenia widać już osłonę gniazda SSD. Odkręciłem to śrubokrętem krzyżakowym i zdjąłem pokrywę. Teraz znajdziesz otwór ze śrubą i podkładką. Poluzuj śrubę (przekładkę) po prawej stronie i umieść dysk dystansowy w gnieździe, które pasuje do długości dysku SSD. Jeśli kupisz standardowy dysk SSD, powinien mieć długość 80 mm.

Teraz montujesz radiator, zwykle w zestawie są samoprzylepne podkładki cieplne, które przykleja się do radiatora, a następnie z kolei przykleja radiator do dysku SSD. W moim przypadku były dwie dodatkowe gumki do mocowania korpusu do SSD. W zależności od typu zakupionego radiatora może być konieczne połączenie ich ze sobą.

Gdy to zrobisz, włóż dysk SSD do portu, a karta powinna wystawać pod kątem. Teraz ostrożnie wciśnij dysk SSD i wkręć śrubę na miejsce w przekładce. Załóż nasadkę, załóż ją z powrotem i mocno dokręć.

kompletny. Teraz ponownie podłączasz kable za pomocą cewki Play Station Konsola się uruchomi. Natychmiast po uruchomieniu PlayStation 5 poinformuje Cię, że dysk SSD M.2 musi zostać sformatowany. Możesz to zrobić za dotknięciem przycisku. Teraz następuje test prędkości i uzyskałem prędkość odczytu 6,8 GB/s. Ale to może się różnić nawet w przypadku identycznego dysku SSD. Jedyną ważną rzeczą jest to, że masz ponad 5,5 GB/s.

Po przejściu do ekranu głównego systemu możesz przejść do Ustawienia > Pamięć > Miejsce instalacji i zdecydować, czy gry na PS5 i PS4 zakończą się w przyszłości standardowo na dysku SSD M.2 czy w pamięci konsoli. Możesz także przenosić gry z pamięci konsoli na dysk SSD w Bibliotece gier. To już było.

READ  Lamborghini Countach powraca jako mini seria

Linki afiliacyjne są zawarte w tym artykule. Kliknięcie go przeniesie Cię bezpośrednio do dostawcy. Jeśli zdecydujesz się tam kupić, dostaniemy niewielką prowizję. Dla Ciebie nic się nie zmienia w cenie. Dziękuję za wsparcie!


Continue Reading

Trending