Connect with us

Tech

Rozpocznij latem z dziesięciordzeniowym procesorem

Published

on

Wbudowane do 32 rdzeni graficznych 2 minuty. Czytać

Według raportu Bloomberga, dwa nowo zaprojektowane modele MacBooka Pro mają pojawić się latem. Mówi się, że wbudowany „Apple Silicon” znacznie przewyższa układ M1 i zawiera do 32 rdzeni graficznych. Możesz przeczytać podsumowanie raportu tutaj.

Reporter Bloomberg, Mark Gorman, który dobrze zna Apple, ujawnił w nowym raporcie nieznane wcześniej szczegóły dotyczące MacBooka Pro 14 i MacBooka Pro 16. Jak podają jego źródła, oba modele MacBooków zaczęły działać latem Następnie jeden po drugim MacBook Air, zaktualizowany „niski” MacBook Pro i nowy Mac Pro. Jak dotąd w tym roku Apple właśnie to ma 24-calowy iMac Został wydany po pierwszych komputerach Mac w domu M1 SoC Pojawiło się.

Więcej połączeń, większa wydajność

Jak już wiadomo z poprzednich przecieków, na rynek trafi nowy „high-endowy” MacBook Pro w dwóch 14-calowych i 16-calowych wersjach. Wyświetlacze muszą być włączone Technologia mini-LED Group, która została już wykorzystana w nowym iPadzie Pro 12.9. Sprawa, znana od 2016 roku, wydaje się być odbierana Przeprojektowanie: Pasek dotykowy został usunięty, a niektóre klasyczne kontakty powróciły. Oprócz USB-C z USB4, mówi się o magnetycznym połączeniu ładowania MagSafe, porcie HDMI i czytniku kart SD.

Schemat wycieków dla nowego MacBooka Pro (Zdjęcie: 9To5Mac)

Firma będzie oferować Cupertino dwa chipy do przeprojektowanego MacBooka Pro, według Bloomberga, zwanego wewnętrznie „Jade C-Chop” i „Jade C-Die”. Apple SoC zwany M1 oferuje cztery rdzenie wydajnościowe i cztery rdzenie wydajnościowe, a także siedem lub osiem rdzeni graficznych, ale obie karty wyraźnie się w tym wyróżniają. Według informacji, Jade C-Chop oferuje osiem rdzeni wydajnościowych, dwie zmiany wydajności, zaktualizowany moduł uczenia maszynowego i 16 rdzeni graficznych – nawet Jade C-Die ma 32 rdzenie graficzne. Co więcej, nowy chipset nie ma już maksymalnie 16 GB pamięci RAM, ale zamiast tego Do 64 GB. Procesory powinny działać od kwietnia W TSMC w produkcji Usytuowany.

READ  Google rozpoczyna dystrybucję narzędzia do czyszczenia

Mac Pro będzie wyposażony w maksymalnie 40 rdzeni procesora w 2022 roku

Planowany na koniec 2021 r. MacBook Air ma zostać przeprojektowany i podobnie jak nadchodzący „low-end” (13-calowy) MacBook Pro zostanie wyposażony w nieco ulepszony chip M1. Nowy Mac Pro nie jest oczekiwany do 2022 roku, ale do wyboru powinny być dwa nowe chipsety, które zapewnią dwukrotnie do czterech razy większą wydajność niż Jade C-Chop lub Jade C-Die. Mark Gorman pisze o tym w swoim raporcie 20 do 40 rdzeni CPU i 64 do 128 rdzeni GPU dla Mac Pro. W 2022 roku Apple prawdopodobnie zastąpi ostatni komponent Intela, retimer USB, na wewnętrzny.


obrzęk:

Bloomberg

Mark Gorman (Twitter)

Linki oznaczone * są linkami partnerskimi. Kupując za pośrednictwem tego linku, jako operator strony otrzymujemy prowizję od sprzedaży bez płacenia więcej. Możesz więc wspierać swój komputer pod każdym względem.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Po Macbooku Air: Macbook Pro z M3 będzie obsługiwał dwa zewnętrzne wyświetlacze

Published

on

Po Macbooku Air: Macbook Pro z M3 będzie obsługiwał dwa zewnętrzne wyświetlacze

Kiedy Apple wprowadziło niedawno nowego Macbooka Air z chipem M3, prawdziwą niespodzianką nie był sam chipset M3. Co ciekawe, nowa generacja obsługuje dwa zewnętrzne ekrany, a nie tylko jeden. Posiadacze droższego Macbooka Pro z chipem M3 (test) zapewne będą się zastanawiać, czy oni też mają taką opcję.


Apple potwierdzone Magazyn 9to5Mac Teraz modele Pro są również aktualizowane za pomocą aktualizacji oprogramowania. Można wówczas wykorzystać dwa panele zewnętrzne, jak w nowym 13- i 15-calowym Macbooku Air. Generalnie jest jednak pewien haczyk. Można połączyć dwa panele o rozdzielczości 5K i częstotliwości obrazu 60 Hz. Jednak w tym celu klienci muszą zamknąć wbudowany wyświetlacz Macbooka.

Łącznie maksymalnie dwa ekrany

W praktyce M3 może nadal sterować maksymalnie dwoma panelami. Możliwa jest dowolna kombinacja wyświetlaczy zewnętrznych i wbudowanych. Jest to nadal zaleta w produktywnym środowisku pracy, ponieważ większe wyświetlacze mogą wyświetlać więcej okien obok siebie, bez sprawiania wrażenia, że ​​czcionki i elementy obrazu są zbyt małe. Monitory zewnętrzne można również regulować w wygodniejszy sposób. Jest to bardzo ważne na dłuższą metę w przypadku pracy biurowej.

Firma Apple nie ogłosiła jeszcze, kiedy klienci otrzymają aktualizację dla swojego MacBooka Pro M3. Być może zostanie on wydany w nadchodzących tygodniach. Rodzi się również pytanie: czy ta funkcja jest możliwa również w przypadku Macbooka Air z chipem M2? W końcu urządzenie nadal jest oferowane przez Apple jako tania alternatywa. W przyszłości klienci mogą być zaskoczeni, jeśli ich nowo zakupione M2 obsługuje tylko jedną kartę zewnętrzną.

READ  Pierwszy lot helikopterem „Prowess” nad Marsem został przełożony


Continue Reading

Tech

Nintendo Switch: ugoda w wysokości 1 miliona dolarów w sporze prawnym dotyczącym emulatora Yuzu

Published

on

Nintendo Switch: ugoda w wysokości 1 miliona dolarów w sporze prawnym dotyczącym emulatora Yuzu

Emulator Switch Yuzu spowodował między innymi, że The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom zostało pirackie ponad milion razy, dlatego Nintendo złożyło pozew. Teraz okazuje się, że trwa już ugoda na kwotę miliona dolarów.

Emulator Switch Yuzu został pierwotnie wydany w 2018 roku, kilka miesięcy po premierze samego Nintendo Switch, a oprogramowanie umożliwiło granie w gry Switcha na komputerach stacjonarnych lub smartfonach – w tym hitowy hit The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

Nintendo niedawno rozpoczęło spór prawny przeciwko twórcom Yuzu z powodu ponad miliona ataków hakerskich na samo Tears of the Kingdom przy użyciu Yuzu – nie wspominając już o innych tytułach na Switcha i wynikających z tego szkodach. To, co początkowo wydawało się czasochłonnym i długotrwałym procesem prawnym, teraz okazało się szybkim rozwiązaniem.

Mówi się, że pozew przeciwko twórcom Yuzu został już rozstrzygnięty, ponieważ osiągnęli ugodę z Nintendo. Zapewnia to Nintendo odszkodowanie w wysokości 2,4 miliona dolarów oraz stały nakaz sądowy, dzięki czemu emulator Yuzu należy już do przeszłości. Dalsza dystrybucja Emulatora, a także marketing lub wzmianki w mediach społecznościowych są surowo zabronione. Z nazwy domeny też warto zrezygnować.

Nintendo i twórcy Yuzu for Tropic Haze złożyli do sądu dokumenty ugodowe po tym, jak Nintendo potępiło naruszenie praw autorskich, obejście zabezpieczeń Switcha i sprzedaż takich technologii obchodzenia. Aby osiągnięte obecnie porozumienie mogło ostatecznie zakończyć postępowanie, nadal konieczna jest zgoda sędziego.

Japończycy podkreślają w ten sposób swoją reputację podmiotu walczącego z naruszeniami ich praw własności intelektualnej. W przeszłości podejmowano już różne działania w tym zakresie, m.in. przeciwko witrynom pirackim, takim jak RomUnivers, któremu również nakazano zapłacić ponad 2 mln dolarów odszkodowania. Haker Switcha, Gary Bowser, został ukarany mandatem za sprzedaż hacków na Switcha. Jego wyrok już wygasł, ale nadal jest winien Nintendo 10 milionów dolarów odszkodowania.

READ  PS5 Slim: Business Insider prezentuje zdjęcie projektu — fani pozostają sceptyczni
The Legend of Zelda – dlatego Tears of the Kingdom jest na każdym Switchu!

Powiemy Ci, dlaczego teraz jest idealny moment, aby zacząć grać w The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

Continue Reading

Tech

Nowy odcinek podcastu: Wymiana ciepła w oczyszczalni ścieków w Jenie: gazeta dla zakładów komunalnych

Published

on

Nowy odcinek podcastu: Wymiana ciepła w oczyszczalni ścieków w Jenie: gazeta dla zakładów komunalnych

„2% zapotrzebowania energetycznego sieci ciepłowniczej pokrywamy biogazem, a w przyszłości podwoimy ten udział” – wyjaśnia Christian Dornak, dyrektor ds. strategii w Stadtwerke Jena Netze.

Tutaj również zastosowany zostanie elektrolizer: „Chcemy wtłoczyć wytwarzany tu zielony wodór do fermentora, a następnie wykorzystać go poprzez bioretrofitację za pomocą CO2”.2 Oraz wodór, który dodatkowo będzie produkował zielony metan.” Podwoiłoby to wydajność biogazowni.

Biogaz ma przyszłość w Turyngii

„Biogaz odgrywa w Turyngii dużą rolę ze względu na nasz krajobraz” – wyjaśnia Jana Liebe, dyrektor generalna sieci energii odnawialnej w Turyngii (ThEEN). W sumie działają 273 biogazownie. „Nasi uczestnicy sieci znajdują rozwiązania zwiększające wykorzystanie tego biogazu, aby można go było wprowadzać do sieci gazowych lub sieci ciepłowniczych”.

Sieć Energii Odnawialnej Turyngii to sieć jurysdykcyjna, której członkiem jest również Stadtwerke Jena. „Prawo klimatyczne dało nam możliwość wyjścia poza nasze linie dostaw, ponieważ istnieją wymogi umożliwiające postęp w zakresie dekarbonizacji” – mówi Dornak. „Łączymy wiedzę i wspólnie pracujemy nad rozwiązaniem”.

„Wszędzie będzie mieszanka technologii”.

Stało się jasne, że nie ma złotego standardu, który zapewniłby neutralność klimatyczną dostaw ciepła: „Wszędzie będzie stosowana mieszanka technologii, a my wywodzimy się z systemu opartego w 100% na gaz ziemny i, co do zasady, cztery do pięciu zastosowane zostaną technologie.” Wykorzystaj to w przyszłości.”

W podcaście dowiesz się, jak przebiega transformacja cieplna w Jenie i jaka jest misja komunikacyjna ThEEN.

Nasz podcast o wymianie ciepła

Cały pierwszy sezon „In Focus” poświęcony jest tematowi ciepła. Aby nie przegapić żadnego odcinka Zasubskrybuj „In Focus” w swojej aplikacji do podcastów. (BFA)

READ  Zapowiedź gry survivalowej V Rising na PC
Continue Reading

Trending