Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Kobiety są bardziej negatywne niż kobiety: Niemcy nadal chcą nosić maski w przyszłości

Mężczyźni są bardziej wrogo nastawieni niż kobiety
Niemcy też chcą nosić maski w przyszłości

W Niemczech obowiązek noszenia masek często budzi kontrowersje. Niektórzy postrzegają go jako fort, podczas gdy inni używają kawałka materiału z ust i nosa jako wyrazu kontroli rządu. Niedawne badanie dotyczące używania po epidemii pokazuje inny obraz.

Według sondażu nawet po epidemii korony prawie połowa ludzi w Niemczech nadal woli nosić maski, aby chronić się przed chorobą. Według reprezentatywnej ankiety przeprowadzonej przez firmę badawczą Sive na zlecenie „Oxburger Alzheimer”, 44,7 proc. 41,9 proc. ankietowanych chce zrezygnować na stałe. Reszta to remis.

Czynności koronowe, takie jak noszenie maski, utrzymywanie dystansu i częste mycie rąk, również znacznie zmniejszyły liczbę innych infekcji. Szczególnie zaobserwowano spadek zachorowań na choroby zakaźne, które podobnie jak koronawirus rozprzestrzeniają się drogą kropelkową.

Znaczna ilość grypy

W porównaniu do 2019 roku w ubiegłym roku odnotowano tylko jedną trzecią przypadków norowirusa. Sezon gorączkowy 20/21 został prawie całkowicie odwołany. Sezon grypowy rozpoczął się już wiosną 2020 roku. Wynika to już z aktywności koronowej.

To, czy zostanie rozpoznana kwestia noszenia maski po zakażeniu, zależy również od tego, z kim respondent jest blisko. Dlatego zwolennicy AFT i FDP często wolą zrezygnować z masek po koronie. Powiedziało to ośmiu na dziesięciu wyborców ABD i dwie trzecie wyborców FDP.

Wiek odgrywa rolę w tym, czy ludzie chcą nosić maskę po infekcji. Według sondażu CVE 54,1 procent osób w wieku powyżej 65 lat było za. Jednak wśród osób w wieku od 18 do 29 lat większość (50,5 proc.) sprzeciwia się używaniu maski w życiu codziennym w przyszłości. Istnieją również różnice między płciami: podczas gdy 41,2% mężczyzn nadal pozytywnie ocenia maskę po infekcji, w przypadku kobiet odsetek ten wynosi 48,2%. Z kolei 46,7 proc. mężczyzn odrzuca maskę po infekcji, a tylko 37,3 proc. kobiet.

READ  "Polka 2050": Nowa impreza wstrząsa Polską