Connect with us

sport

Julian Draxler: idealna uniwersalna broń dla Bayernu Monachium?

Published

on

Zaktualizowano 4 maja 2021 r. O godz. 10:04

  • Julian Draxler wyraził chęć powrotu do Bundesligi.
  • Jego umowa z PSG wygasa i najwyraźniej nie zostanie odnowiona.
  • Dzięki swojej wszechstronności w pomocy Draxler będzie w stanie rozwiązać problemy Bayernu Monachium na wiele sposobów.

Więcej aktualnych informacji o Bundeslidze znajdziesz tutaj

Julian Draxler musiał obserwować z ławki, jak Paris Saint-Germain Przegrała pierwszy mecz półfinału Ligi Mistrzów z Manchesterem City 2: 1 – jak to często bywa. Pomocnik nie był regularnym graczem przez ostatnie dwa sezony.

W lidze rozegrał tylko dziewięć meczów z 34 sezonów w wyjściowym składzie. Uporczywy uraz pachwiny również przywrócił go jesienią. Kontrakt 27-latka wygasa latem.

Julian Draxler tęskni za Niemcami

Jest mało prawdopodobne, że umowa zostanie przedłużona, ale powrót do Bundesligi. 56-letni Niemiec znów z radością zagra w swoim rodzinnym kraju. Przyznać „trochę tęsknoty za domem” do „Nieba”. Prawdopodobnym celem może być on Bayern Monachium Monachium jest istnienie.

dystans Zidentyfikowano przyszłego trenera Juliana NagelsmannaDyrektor sportowy Hasan Salih Hamidic może w pełni skupić się na planowaniu zespołu. Darmowy transport Draxlera powinien być nieuniknionym problemem.

Chociaż często grał w Paryżu, Draxler jest technicznie jednym z najlepszych w Niemczech. Ma obie stopy, ciężko oddzielić je od piłki, ma mocny strzał i może zająć dowolną pozycję w środku pola.

Ta ostatnia cecha powinna być szczególnie interesująca dla mistrzów nagrań. Draxler mógłby wyeliminować wiele problemów Bayernu.

Dobry substytut Kingsleya Comana na lewym skrzydle

Przede wszystkim klub skrzydłowy, który od lat jest arcydziełem Bayernu Monachium, jest bardzo zwarty. Na lewym skrzydle Kingsley Coman udowodnił, że jest podatny na kontuzje.

Rezerwowy Douglas Costa prawdopodobnie wróci do Juventusu tego lata po nieudanej umowie pożyczki. Dlatego istnieje pilna potrzeba podjęcia działań.

READ  De Ligt Poker: Salihamidzic jedzie do Włoch

Draxler dobrze czuje się na lewym skrzydle i często zajmował pozycję lewego skrzydła w reprezentacji Niemiec. Również w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium, gdzie Paryż Draxler był używany jako lewe skrzydło.

Dzięki swojej sile fizycznej (Draxler mierzy 1,87 metra) stanowiłby dobrą alternatywę dla cieńszego daj spokój. Draxler może w każdej chwili zająć właściwą pozycję, jeśli Serge Gnabry i Leroy Sane są kontuzjowani lub potrzebują przerwy.

Draxler może również działać jako ofensywny pomocnik i służyć jako rezerwa dla Thomasa Mullera. Możliwe byłoby nawet pojawienie się w środku defensywnej pomocy. Były trener Paryża Tomasz Tuchel odpowiednio przekwalifikował Draxlera i opublikował go tam kilka razy.

Dla Bayernu Draxler będzie również dobrym rezerwowym dla Leona Goretzki i Joshuy Kimmicha, którzy obaj grają w defensywnym pomocniku.

Obecnie schorowany Corentin Tolisso nie mógł przekonać tej roli i mógłby być kandydatem do sprzedaży, a jego umowa wygasa za rok.

Przeczytaj także: Julian Draxler Exclusive: jako nowy sponsor UNICEF w Centrum Logistycznym w Kopenhadze

Draxler służy do trybu rotacji

Ważne: Draxler z Paryża zajmował inne stanowisko, czasami tydzień po tygodniu. Nawet w sezonie 2018/2019, kiedy stał się regularnym graczem, występował naprzemiennie między lewym skrzydłem, prawym skrzydłem i pomocnikiem.

Oznacza to, że Draxler będzie idealną uniwersalną bronią dla rekordowych mistrzów.

Nic więc dziwnego, że w mediach często kojarzony jest z FC Bayern Monachium. Zgodnie z informacjami otrzymanymi od Sport 1 Draxler chciałby ogłosić swoją decyzję po zakończeniu sezonu Ligi Mistrzów UEFA.

Oprócz Bayernu Monachium powinien być Niemcy Nie ma prawie żadnej alternatywy. Krążyły regularne spekulacje o przeprowadzce do Borussii Dortmund. Ale czy będzie gotowy do przejścia na lokalnych konkurentów, gdy dom Schalke się rozrasta? Fani BVB powinni być krytyczni wobec takiego zobowiązania.

READ  „Julian wkrótce wróci”: trener Bayernu Monachium miał mocne słowo Nagelsmanna

Leverkusen zaprzecza negocjacjom

Hiszpański portal todofichajes.com Ponownie wspomniałem, że Draxler powinien zawrzeć porozumienie z Bayerem 04 Leverkusen.

Dyrektor sportowy firmy Bayer, Simon Rolfes, zaprzeczył temu w Kölner Stadtanzeiger: „Na razie nie ma rozmów ani negocjacji z juliański Draxler lub jego administracja. „

W RB Leipzig nie powinien dopasować się do strategii transformacji, aby wkrótce zatrudnić 28-latka. Również Hertha BSC, o której mówi się, że interesuje się Draxlerem, nie powinna być potencjalnym kandydatem do degradacji, wymarzonym celem mistrza świata z 2014 roku.

Krótko mówiąc: gdyby Draxler naprawdę chciał wrócić do Bundesligi, Bayern Monachium byłby logicznym wyborem.

Wykorzystane źródła:

  • todofichajes.com: Julian Draxler zagra w Leverkusen
  • www.ksta.de: Specjalista PSG Czy Julian Draxler negocjuje z Bayerem Leverkusen?
  • sport1.de: Czy Draxler flirtuje z Bayernem?Pomogłeś zdobyć czwartą gwiazdę mistrzostw świata w koszulce reprezentacji Niemiec, ale twoja gwiazda nie świeci już specjalnie, to nie tylko najlepszy strzelec Mario Gotze, który uważa, że ​​jego mistrzostwa nie mają już znaczenia. André Schörl i Benedict Hoveides już pociągnęli za linę.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Kto spał gorzej ostatniej nocy: Lawrence Stroll

Published

on

Kto spał gorzej ostatniej nocy: Lawrence Stroll

Drodzy Czytelnicy,

Lawrence Stroll: Czy poprowadzi Astona Martina do wielkiego sukcesu?

17 kwietnia 2020 roku ogłoszono, że Toto Wolff nabył udziały w firmie swojego ówczesnego przyjaciela Lawrence’a Strolla, Aston Martin Lagonda. Kurs akcji brytyjskiego producenta samochodów sportowych Przy dziennym maksimum wynoszącym 4,67 GBP. Następnego dnia handlowego, 20 kwietnia, akcje osiągnęły cenę 5,19 funta.

Nigdy nie zostało potwierdzone, ile pieniędzy Wolf zainwestował w Astona Martina. Według ówczesnego kursu wymiany mówiliśmy o 37 milionach funtów, czyli 42,5 miliona euro. Jeśli dodać do tej kwoty 11,1-procentowy wzrost osiągnięty przez Astona Martina od 17 do 20 kwietnia, jeden dzień handlowy oznacza dla Wolffa ogromny teoretyczny zysk w wysokości 4,7 mln euro.

Teraz sytuacja wygląda trochę inaczej. Wraz z Wolffem Grupa Daimler (dziś: Mercedes) również nabyła udziały w Aston Martinie w 2020 r. i wyznaczyła jasne cele na sezon 2024/25: sprzedaż na poziomie 2,2 miliarda euro i zysk na poziomie 550 milionów euro. Marki, od których firma jest dziś daleko, ponad cztery lata później.

Aston Martin Lagonda: Dotychczasowe cele firmy zostały utracone

Pomimo wpompowania ogromnych ilości kapitału w Astona Martina („otchłań bez dna”, zdaniem niektórych znawców finansów), firma… Pierwszy kwartał 2024 r Właśnie osiągnęła sprzedaż na poziomie 314 mln euro, co oznacza spadek o 9,5% w porównaniu z pierwszym kwartałem 2023 r. Ekstrapolując na cały rok, dałoby to jedynie około 1,3 miliarda euro.

W każdym razie nie może być wątpliwości co do zysków, na jakie kiedyś liczył. Aston Martin spala pieniądze na masową skalę. Inaczej mówiąc: gdyby Toto Wolff nadal posiadał ten sam pakiet akcji, z pierwotnej inwestycji wynoszącej 42,5 miliona euro pozostałoby zaledwie jedenaście milionów euro.

Nic dziwnego, że związek Strolla Sr. Według doniesień ucierpiała część jego znajomych inwestorów (m.in. Sebastian Vettel). Dzieje się tak pomimo tego, że moim zdaniem Aston Martin produkuje stylowe samochody. Być może jest trochę drogi, a jeśli chodzi o system informacyjno-rozrywkowy, nie jest tak nowatorski, jak „starszy brat” Mercedesa w swoich najnowszych luksusowych modelach. Ale w zasadzie elegancki.

READ  VfB Stuttgart: Labbadia żałuje odejścia: badanie lekarskie! Ahmadah przed dołączeniem do pałacu | Sporty

Wycieczka syna. Prawdopodobnie chce „pracować” mniej

Obawy Strolla dotyczące marki samochodów sportowych to jedno. Jego obawy w Formule 1 są inne. Może nie wszystko pójdzie tak, jak sobie wyobrażał. Zaczyna się od Twojego dziecka. Ponieważ nawet jeśli kierownictwo zespołu stale twierdzi inaczej, Lance nie wydaje się, przynajmniej światu zewnętrznemu, tak jakby nadal miał wielkie pragnienie życia jako kierowca Formuły 1.

Czasem można to dostrzec w opowieściach z pastwiska. Na przykład w ubiegły piątek, kiedy to on rozpoczął burzliwą dyskusję na odprawie kierowców. „Chodziło o ilość pracy medialnej, którą kierowcy muszą lub nie chcą wykonywać” – powiedział Alexander Wurz, prezes związku zawodowego kierowców GPDA. Podczas trzeciej bezpłatnej sesji treningowej w sobotę ORF.

W pewnym momencie pojawiła się propozycja całkowitego odwołania czwartkowego dnia mediów. Chcieliśmy, żeby Stroll Jr. Wiesz, co zrobi w czwartek. „Za darmo” – brzmiała jego krótka odpowiedź.

Czy to brzmi jak bardzo entuzjastyczny młody człowiek, który desperacko chce spędzić kilka następnych lat, próbując pewnego dnia zostać mistrzem świata Formuły 1? Mike Crack z pewnością zdecydowanie by się ze mną nie zgodził, ale myślę: Nie.

Krack & Fallow: Zgłoś się do szefa w Imoli

W Aston Martinie sprawy nie układają się również dobrze pod względem sportowym. Skarżący, którzy od początku wątpili, czy Dan Fallows z Red Bulla wniósł dobry kapitał, co oznaczałoby natychmiastową podwyżkę na początku 2023 roku, ale nie będzie ona trwała, nawet dzisiaj wydają się mieć rację.

Nawet jeśli podejmuje się zewnętrzną próbę ukrycia krzywizny, za kulisami coś się kipi. Po Imoli Fallows i Crack musieli wspólnie zgłosić się do Stroll Seniora. Taniec, mówi się za zamkniętymi drzwiami na ringu. Mówi się, że niecierpliwy prezydent jest niezadowolony, że sprawy nie postępują tak szybko, jak sobie wyobraża.

READ  „Gdzie mieszkamy?”: Max Cruz skarży się na operację policyjną

Nie może tak być dlatego, że chce inwestować. Pan Nezha Złożył wysoko płatne oferty zarówno Adrianowi Neweyowi, jak i Pierre’owi Wache’owi, „złotym chłopcom” Red Bulla. Powiedziano nam, że oba zostały odwołane.

Zrób sobie piknik, panie. Teraz Binotto do Astona Martina?

Teraz wygląda na to, że Aston Martin pracuje nad kolejnym zamachem stanu. Mattia Binotto, były szef Ferrari, który zawsze był bardziej dyrektorem technicznym niż szefem zespołu, Stroll może przywrócić go do Formuły 1. Prawdopodobnie obejmie stanowisko dyrektora technicznego (CTO) – stanowisko, które było nieobsadzone od czasu odejścia Andrew Greena (podobno nie do końca dobrowolnie) na początku 2023 r.

Mattia Binotto z Imoli ponownie jest ostatnio częstym gościem w Formule 1

Binotto będzie, że tak powiem, szefem Fallows i chociaż Fallows nadal będzie odpowiedzialny za projekt samochodu, Binotto może skupić się na przygotowaniu nadwozi technicznych i, we współpracy z Martinem Whitmarshem, dyrektorem generalnym Aston Martin Performance Technologies, nad „wielkim Picture” pracują, podczas gdy Fallows i Crack zajmują się codziennym zarządzaniem biznesem.

Pan Nezha Dał z siebie wszystko i mówił o chęci uczynienia Astona Martina jednym z najlepszych zespołów w Formule 1. Każdy, kto go zna, wie, że nie zamierzał zajmować piątego miejsca w klasyfikacji konstruktorów. Można jednak ostrożnie wątpić, czy Puchar Świata kiedykolwiek się powiedzie, przynajmniej na dzień dzisiejszy.

Dlaczego Monako to tylko migawka?

Swoją drogą Monako nie jest pod tym względem standardem. Fernando Alonso słabo spisał się w kwalifikacjach, głównie z powodu korków na jego szybkim okrążeniu, a w Monako nie zdobędziesz róży, jeśli zostaniesz wyeliminowany z sobotniej Q1. Za kilka tygodni sytuacja w Kanadzie może wyglądać zupełnie inaczej.

Byłoby to ważne dla psychologii. Kanada jest ojczyzną Grand Prix Strolls. tam platformy, a obecny zły nastrój prezydenta może nagle zmienić się na pozytywny. Myślę, że to byłaby dobra rzecz. Ponieważ czwarty zespół, który będzie w stanie wygrywać wyścigi obok Red Bulla, McLarena i Ferrari, będzie także korzystny dla całej Formuły 1.

READ  Formuła 1: ostra krytyka szefa Red Bull Horner: „rozczarowany i przegrany” Sport

Ale może za bardzo martwię się o Astona Martina. Pan Nezha Nie jest typem człowieka, który poddaje się bez osiągnięcia czegokolwiek. A krytyka ze strony mediów (lub podobnych felietonów) nie jest czymś, czego na dłuższą metę nie zniechęci. Ale jeśli już, to pokazuje, że nieliczni ludzie, którzy tak jak ja chcą wiedzieć wszystko, nie mają pojęcia i mylą się.

Swoją drogą: Charles Leclerc spał znacznie lepiej (na wypadek, gdyby Jimmies w Monte Carlo faktycznie go znokautował!). Mój kolega Frederic Hackbarth napisał o tym, dlaczego jego świat jest uporządkowany po swoim pierwszym zwycięstwie u siebie w naszej siostrzanej kolumnie „Kto spał lepiej ostatniej nocy”.

dla Ciebie

ogłoszenie: Z natury rzeczy ta kolumna odzwierciedla moje osobiste postrzeganie. Jeśli ktoś ma inne zdanie, zapraszam do dyskusji Na mojej stronie na Facebooku „Formuła 1 w środku z Christianem Nimmervollem”. Nie są to przede wszystkim „najświeższe informacje” z cyrku Grand Prix, ale raczej całkowicie subiektywne, a czasem bardzo zjadliwe rankingi najważniejszych zakulisowych wydarzeń w Formule 1.

Continue Reading

sport

Maria, Sigmund i Lys zostają wyeliminowani

Published

on

Maria, Sigmund i Lys zostają wyeliminowani

{ „placeholderType”: „BANNER” }

French Open: wyeliminowany niemiecki kwartet

Tatiana Maria, Laura Siegmund i Eva Liss poniosły porażkę pierwszego dnia French Open w Paryżu.

Tatiana Maria również została już wyeliminowana
© AFP/Sid/Anne-Christine Pujolat

.  Pan
.  Pan

Tatiana Maria, była półfinalistka Wimbledonu, przegrała pierwszą rundę French Open w Paryżu. Oczywiście pierwsza Niemka przegrała z Dunką Clarą Tauson 2:6, 3:6. Julie Niemeyer, Laura Siegmund i Eva Liss również wystąpiły wcześnie w Czarną Niedzielę.

{ „placeholderType”: „MREC” }

Jeśli chodzi o Marię, zajmującą 65. miejsce na świecie, czarna passa trwała nadal przed Tawsonem, który tracił do niej siedem miejsc. 36-latkowi nie udało się przejść dalej niż do drugiej rundy Rolanda Garrosa. Po pokonaniu Wang Xinyu (Chiny) 6:0, 2:6, 4:6 Niemeyer wciąż czeka na swoje pierwsze zwycięstwo na turnieju głównym w Paryżu.

Wcześniej zawodniczka świata gry podwójnej Siegmund po dobrym początku przegrała z byłą zwyciężczynią Australian Open Sofią Kenin (USA) 6:4, 2:6, 2:6. „Zamknąłem pierwszego seta, ale potem przestało działać” – powiedział Siegmund, który w 2020 roku w stolicy Francji dotarł do ćwierćfinału.

Z kolei kwalifikantka Eva Lais pokonała Francuzkę Caroline Garcię 6:4, 5:7, 2:6. Hamburger prowadził Garcię, rozstawiony z numerem 21, 4:3 w drugim secie, ale to nie wystarczyło, aby wygrać.

{ „placeholderType”: „MREC” }

Wśród niemieckich zawodniczek w turnieju wzięły udział jedynie Angelique Kerber (Kielonia) i Tamara Korbach (Hamburg).

READ  Formuła 1: ostra krytyka szefa Red Bull Horner: „rozczarowany i przegrany” Sport
Continue Reading

sport

Schalke 04: Manga podejmuje decyzję trenerską

Published

on

Schalke 04: Manga podejmuje decyzję trenerską

W Gelsenkirchen dużo się dzieje. Ostatnio Schalke 04 wyróżniało się radykalną wewnętrzną restrukturyzacją. Wszystko, co mogło spowodować tak rozczarowujący sezon, jest analizowane. Ale jest inny sposób.

W przeciwieństwie do branży zawodowej, z której część pracowników niedawno musiała odejść (dowiedz się więcej tutaj), celem jest skupienie się na ciągłości w grupie juniorów. Dlatego FC Schalke 04 kładzie nacisk na wszystkich trenerów w obszarze występów i transferów w Knappenschmiede.

Schalke 04: Trio trenerskie jest nadal na pokładzie

Jeśli w klubie osiągniesz poziom U17, U19 lub U23, sytuacja stanie się dla Ciebie poważna. Marzenie o profesjonalnej piłce nożnej jest wciąż żywe. To właśnie w tych grupach wiekowych zapada ostateczna decyzja, kto może pewnego dnia zostać gwiazdą i czyja kariera zakończyła się, zanim w ogóle się zaczęła.

+++Kibice S04 wysyłają wyraźny sygnał – niektóre inne kluby nie mogą się temu dziwić +++

Zaangażowani trenerzy są szczególnie ważni i kształtujący. Mogą mieć ogromny wpływ na przyszłość swoich wyznawców. Teraz jest już jasne, że na Schalke 04: Jakob Fimpel (U23), legendy Norbert Elgert (U19) i Thomas Birtels (U17) pozostaną na czele swoich drużyn.

Ciągłość w potomstwie

Norbert Elgert i tak nie podlega dyskusji. Trener Młodzieży to prawdziwa instytucja S04. Jest trenerem drużyny do lat 19 od 1996 roku, z wyjątkiem sezonu 02/03. Trenowani przez niego profesjonalni gracze do dziś dbają o Elgerta. Nadal będą go wspierać asystenci trenerów Tim Hoagland i Charles Takei.

Jacob Fimpel w przyszłym sezonie również będzie na ławce rezerwowych drużyny U23. 25-latek objął stanowisko trenera drużyny Ligi Regionalnej na początku marca 2022 roku. Zespół plasował się wówczas w środku tabeli. Ubiegły sezon zakończyli na piątym miejscu. Tendencja jest słuszna.


Więcej aktualności możesz przeczytać tutaj:

READ  VfB Stuttgart: Labbadia żałuje odejścia: badanie lekarskie! Ahmadah przed dołączeniem do pałacu | Sporty

W kategorii U-17 nastąpiła niewielka zmiana w składzie asystentów trenerów. Thomas Peretz, rozpoczynający swój drugi sezon, pozostaje na stanowisku. Zamiast Jana Ansbergera (będzie trenował kadrę U-15) w przyszłości będą mu pomagać Bastian Nasse – i jego były asystent Robin Willek.

FC Schalke 04: Kolejna rozdzielczość mangi

Decyzja należy do Bena Mangi, który niedawno został dyrektorem ds. planowania zespołu, skautingu i górników. „Zespoły szkoleniowe U-17 do U-23 są bardzo ważne ze względu na ich ścisłe powiązania z obszarem licencyjnym” – podkreśla.

Jego asystent Rafael Tonello, dyrektor sportowy Nabenchmedie, dodaje: „W zeszłym sezonie cała trójka udowodniła, że ​​wykonuje bardzo dobrą robotę. Potwierdzają to nie tylko wyniki i klasyfikacje drużyn, ale przede wszystkim zawodnicy, którzy osiągnęli sukces wskocz na licencjonowany obszar.

Continue Reading

Trending