Connect with us

Economy

Giełdy stają się negatywne: konflikt na Bliskim Wschodzie niepokoi amerykańskich inwestorów

Published

on

Giełdy stają się negatywne: konflikt na Bliskim Wschodzie niepokoi amerykańskich inwestorów

Giełdy stają się ujemne
Konflikt na Bliskim Wschodzie niepokoi amerykańskich inwestorów

Posłuchaj materiału

Ta wersja audio została stworzona sztucznie. Więcej informacji | Wyślij swoją opinię

Po tym, jak rakieta trafiła w szpital w Strefie Gazy, na Wall Street narosły obawy, że konflikt się rozszerzy. Niepewność wpływa na ceny surowców, a złoto i ropa naftowa znacząco rosną. Jeśli chodzi o wartości indywidualne, nacisk położony jest na bilanse grupowe.

Ostatnie wydarzenia w konflikcie na Bliskim Wschodzie spowodowały w środę problemy na Wall Street. the Indeks Dow Jonesa Wartości standardowe zamknęły się o około jeden procent niżej na poziomie 33 665 punktów. Ciężka technologia Nasdaq Spadł o 1,6 procent do 13 314 punktów. Szeroki Standard & Poor’s 500 Straciła 1,3 proc. do 4314 punktów.

Kompozyt Nasdaq 13314,30

Publikacja raportu gospodarczego amerykańskiej Rezerwy Federalnej „Beżowej Księgi” nie odegrała znaczącej roli na rynku. Według Rezerwy Federalnej gospodarka USA w ostatnim czasie ledwo drgnęła. Fed stwierdził, że aktywność gospodarcza w ciągu ostatniego półtora miesiąca zmieniła się niewiele lub nie zmieniła się wcale.

Eksplozja w szpitalu w mieście Gaza, w wyniku której prawdopodobnie zginęło setki osób, niepokoi inwestorów, ponieważ znacznie utrudnia wysiłki mające na celu powstrzymanie konfliktu. „Nawet jeśli pojawią się dowody na to, że Izrael mógł nie być odpowiedzialny za eksplozję, może to nie mieć już znaczenia dla rynku” – skomentował Michael Hewson, główny analityk w domu maklerskim CMC Markets. „Wiele osób wyrobiło sobie już pewną opinię i jest mało prawdopodobne, że da się ją od niej odwieść”.

Niepewność po raz kolejny widać w cenach surowców. Który służy jako ubezpieczenie złoto Jego cena wzrosła o 1,4% do około 1949 dolarów za uncję. Obawy o dostawy spowodowały również wzrost cen ropy na Morzu Północnym Brenta I lekka odmiana amerykańska Ropa naftowa West Texas Intermediate O ok. 1,5 proc. do 91,28 i 88,11 dolarów za baryłkę (159 litrów).

Vivek Dhar, analityk Commonwealth Bank of Australia, powiedział: „Odwołanie szczytu pomiędzy (prezydentem USA Joe) Bidenem a przywódcami arabskimi zmniejsza szanse na osiągnięcie dyplomatycznego rozwiązania konfliktu między Izraelem a Hamasem”. Rynki są zaniepokojone zbliżającym się izraelskim atakiem naziemnym. „Przedłużająca się okupacja wyłania się jako scenariusz, który pchnie kontrakty terminowe na ropę Brent w stronę 100 dolarów za baryłkę, w miarę wzrostu ryzyka rozszerzenia konfliktu między Izraelem a Hamasem i możliwości bezpośredniego wciągnięcia w niego Iranu”.

Oprócz napięć geopolitycznych wielu inwestorów obawiała się także możliwości dalszego wzrostu stóp procentowych. the Rentowność obligacji zmartwychwstał. Oprocentowanie 10-letnich obligacji amerykańskich wzrosło do 4,9127 proc. wobec 4,847 proc. poprzednio. Mocne dane makroekonomiczne z USA zwiastowały we wtorek wyprzedaż obligacji.

Morgan Stanley rozczarowany

Firma Procter&Gamble
Firma Procter&Gamble 142,36

Indywidualne wartości skupiały się na budżetach i oczekiwaniach grupy. Po rozczarowujących wynikach ceny spadły do ​​piwnicy ze względu na rosnące koszty Zjednoczone linie lotnicze. Akcje linii lotniczej spadły o prawie dziesięć procent. Zawodnicy amerykańskie linie lotnicze I Delta Każdy stracił po sobie dobre cztery procent. Tytuły również wyleciały z magazynów Morgana StanleyaKtóra spadła o około siedem procent. Powolny rozwój gospodarczy związany z przejęciami i fuzjami w zeszłym kwartale obniżył zyski największych banków. Od lipca do września osiągnął nadwyżkę w wysokości 2,4 miliarda dolarów wobec 2,6 miliarda dolarów w analogicznym kwartale poprzedniego roku.

Poprosiłem o mocne liczby, które są temu przeciwne Laboratoria Abbotta Przy wzroście o około cztery procent. Grupa z branży opieki zdrowotnej osiągnęła w trzecim kwartale wyższą niż oczekiwano sprzedaż produktów przeciwcukrzycowych. Zachęcający raport roczny podniósł także akcje giganta dóbr konsumpcyjnych Procter & Gamble (P&G) Wzrost o 2,6 proc.

READ  Niemiecka gospodarka czuje się uwięziona przez ciężarówki między Polską a Ukrainą
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

NVIDIA pokonuje oczekiwania dotyczące zysków: akcje rosną | Życie i wiedza

Published

on

NVIDIA pokonuje oczekiwania dotyczące zysków: akcje rosną |  Życie i wiedza

NVIDIA untermauert seinen Ruf als Super-Aktie!

Der Chip-Hersteller hat am Mittwoch seine Bilanz veröffentlicht – und die ist mehr als erfreulich. Umsatz und Gewinn übersteigen deutlich die Prognosen für den Hersteller von Chips, die auch bei künstlicher Intelligenz (KI) eingesetzt werden.

Die Zahlen sind beeindruckend: So stieg der Umsatz um auf 22,1 Milliarden Dollar gegenüber geschätzten 20,4 Milliarden. Der Nettogewinn lag bei 12,3 Milliarden Dollar; 1,5 Milliarden mehr als noch in der Prognose veranschlagt.

Damit explodierte der Quartalsgewinn von Nvidia innerhalb eines Jahres von 1,4 auf knapp 12,3 Milliarden Dollar! Nvidia-Chef Jensen Huang erklärte dies mit dem weltweiten Einsatz von Künstlicher Intelligenz. Dies habe einen Wendepunkt erreicht. Chips des Konzerns kommen hier zum Einsatz und sind daher hoch gefragt.

Heißt: NVIDIA hat den Markt gerockt – lag mehr als zehn Prozent über den bereits schon sehr optimistischen Analysen der Börsen-Profis.

Und natürlich richtig gute Nachricht für die, die ein NVIDIA-Wertpapier haben. Denn die startet weiter steil an der Börse durch! Nach Bekanntgabe der Zahlen legte NVDIA im nachbörslichen Verkauf Mittwochnacht bis 23 Uhr um zehn Prozent an Wert zu – Tendenz steigend!

Denn die guten Nachrichten des Unternehmens reißen nicht ab: Für das laufende erste Quartal in 2024 erwartet NVIDIA einen Umsatz von rund 24 Milliarden US-Dollar, während Analysten mit 20,4 Milliarden US-Dollar rechnen. Das wären noch mal knapp zum letzten Quartal zehn Prozent drauf!

Continue Reading

Economy

Rolnictwo – Polscy rolnicy wysypują zboże z Ukrainy – Gospodarka

Published

on

Rolnictwo – Polscy rolnicy wysypują zboże z Ukrainy – Gospodarka

Warszawa (dpa) – Polscy rolnicy otworzyli ukraińskie wagony towarowe załadowane zbożem na przejściu granicznym Medica, zamykając na krótko tory na strategicznie ważnej linii kolejowej. Rzeczniczka lokalnej policji powiedziała PTI, że grupa 25 rolników uciekła z miejsca demonstracji przy wiejskiej drodze w stronę pobliskiej linii kolejowej. Procedura zakończyła się kilka minut po negocjacjach z funkcjonariuszami policji. Na tory dotarła niewielka ilość zboża.

Na nagraniu wideo rozpowszechnionym w sieciach społecznościowych ukraińskiej telewizji publicznej widać rolników rozładowujących kukurydzę z kilku ciężarówek z kilku ciężarówek z sąsiedniego kraju i śpiewających polski hymn narodowy.

Protesty przeciwko polityce rolnej Unii Europejskiej

Koleje Ukraińskie potwierdziły zdarzenie, które miało miejsce na polskiej stacji granicznej w Medica. Obydwa otwarte wagony zbożowe przeznaczone były dla Niemiec. Na tej stacji znajduje się około 40 ukraińskich pojazdów przewożących towary rolne. Koleje Polskie i Ambasada Ukrainy w Polsce zostały poinformowane o „nieuprawnionej ingerencji w funkcjonowanie kolei”.

Rozwiązanie to wpisuje się w ogólnokrajowe protesty rolników. Są skierowane przeciwko polityce rolnej Unii Europejskiej, ale także przeciwko importowi tanich produktów rolnych z Ukrainy. Rolnicy już dawno zamknęli przejścia graniczne z sąsiednim krajem na wschodzie w Dorohosku, Hrybinie, Korczui i Medici. We wtorek zamknęli autostrady, ronda i skrzyżowania w 200 miejscach.

„My, rolnicy z całej Polski, jako pierwsi wyciągnęliśmy rękę do przyjaźni i powitaliśmy naszych braci z Ukrainy. A teraz sami jesteśmy przez nich krzywdzeni” – powiedział rozgłośni radiowej Rmf.fm Roman Kondro z inicjatywy „Oszukana Wieś”. . „Różne organizacje mafijne przywożą do Polski te pigułki. Inaczej nie da się tego opisać.”

Polscy rolnicy skarżą się też, że unijny Zielony Ład nakłada na nich nowe warunki, a zboża i inne produkty rolne z Ukrainy, które można wyprodukować taniej, mogą trafiać na rynek bez tych warunków.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Kijowie wezwało Warszawę do zakończenia blokady i podjęcia działań przeciwko „retoryce antyukraińskiej”. „Nie ma żadnego uzasadnienia dla blokady granicy polsko-ukraińskiej, bez względu na towarzyszące jej hasła” – napisał na Facebooku rzecznik MSZ Ołeh Nikołenko.

READ  Dzień giełdy, piątek, 2 czerwca 2023 r

© dpa-infocom, dpa:240220-99-59318/4

Continue Reading

Economy

DHL testuje przesyłki wysyłkowe bez drukowanych etykiet

Published

on

DHL testuje przesyłki wysyłkowe bez drukowanych etykiet

Teraz możesz wysyłać przesyłki także za pośrednictwem DHL bez samodzielnego drukowania etykiety. Alternatywnie możesz okazać kod QR w oddziale, wydrukować tam etykietę paczki i umieścić ją na przesyłce. Ale jak dotąd pozostaje tak samo: w zasadzie na pudełku znajduje się naklejka. To właśnie może się zmienić, ponieważ wydaje się, że w niektórych regionach DHL testuje wysyłkę paczek bez etykiet wśród wybranych klientów.

Alternatywnie klienci mogą odręcznie wpisać identyfikator paczki na pudełku. To powinno w takim razie wystarczyć Jak paczka! wspomniany. W mailu do klientów DHL wyjaśnia, że ​​wystarczy czytelnie wpisać za pomocą flamastrowej końcówki identyfikator PAK (zaczynający się od „PAK”) marki paczki zakupionej w Internecie lub identyfikator RET (zaczynający się od „RET”) zwrotu. długopis do pisania u góry.Nadawanie. PAK-ID lub RET-ID można znaleźć pod kodem QR etykiety wysyłkowej dostarczanej pocztą elektroniczną.

Całość ma jednak nadal charakter pilotażowy dla wybranych klientów, o których poinformowano drogą mailową. Ta metoda jest obecnie reklamowana wyłącznie w przypadku odbierania paczek z miejsca przechowywania. Powinno być również jasne, że ten rodzaj pisania piórem działa tylko w przypadku opakowań w pudełkach, a nie w przypadku zwrotów bez opakowania. Amazonka. DHL wyjaśnia również, że nieczytelne kody pisemne oznaczają, że przesyłki należy pozostawić.

Przejrzystość: ten artykuł zawiera linki partnerskie. Klikając na niego, przejdziesz bezpośrednio do dostawcy. Jeśli zdecydujesz się na dokonanie tam zakupu, otrzymamy niewielką prowizję. Nic nie zmienia ceny dla Ciebie. Linki partnerskie nie mają wpływu na nasze raporty.


READ  Niemiecka gospodarka czuje się uwięziona przez ciężarówki między Polską a Ukrainą
Continue Reading

Trending