Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

French Open: Roger Federer walczy z Dominikiem Kupferem w ekscytującej bitwie rozstrzygającej remis

Federer i Kiepfer od samego początku oferowali tenis na opuszczonym korcie Philippe Chatriera, który byłby godny wielu widzów.

Kupfer oparł się jej w pierwszym secie, co zaniepokoiło Federera swoją intensywną i mocną grą. Maestro kilkakrotnie potrząsnął głową, był niezadowolony i prawie nie otrzymał wolnych punktów.

Kupfer uratował pięć podań i zmusił Federera do dogrywki, gdzie Szwajcar miał przewagę 7:5.

Francuski Otwarte

Kontynuuj bez porzucania zestawu: Nadal rzucił się do ostatnich 16

11 godzin temu

Na początku drugiej części nastąpiła przerwa po następnej. Zarówno Federer, jak i Kiepfer dwukrotnie zajęli serw. Niemiec pozostał na równi z 20-krotnym zwycięzcą Wielkiego Szlema i odniósł w sumie 20 fauli nieobowiązkowych przeciwnika w samej drugiej rundzie. To zdanie również musiało zostać przesądzone w tiebreaku, ale tym razem z najlepszym zakończeniem 59. na świecie.

Po tym meczu Federer wydawał się uchodzić na sucho, a 39-latek wydawał się fizycznie kontuzjowany. Szwajcar zrezygnował z pierwszego podania trzeciego seta, ale nerwowy pojedynek był tego wieczoru nagłówkiem.

Z plecami do piłki: Federer i Kwiepfer mają niesamowitą karierę

Federer zdołał wrócić do 4:4 znikąd. Po raz trzeci remis musiał podjąć decyzję, że Federer udowodnił swoją siłę psychiczną i objął prowadzenie 2:1 z wynikiem 7:4.

Federer pokazuje swoją siłę psychiczną – Kupffer traci panowanie nad sobą أ

Momentum wróciło teraz po stronie kandydatów. Kupfer, który przez cały mecz miał więcej zwycięzców (55 do 51) i mniej niepotrzebnych fauli (40 do 63) niż jego odpowiednik, stracił panowanie nad sobą w czwartym secie, a także zadzierał z sędzią Renaudem Liechtensteinem. Niemiec wykonał bekhend na 1:1 i 30:40 z jednego punktu widzenia poza linią. Federer złamał się, ale Kupfer nie chciał być z niego zadowolony i rzucił się na stronę szwajcarską, aby ponownie zobaczyć odcisk.

Faul został ukarany na początku następnej połowy. „Jesteś denerwujący”, skarcił 27-latka później i od tego czasu prowadził małą prywatną walkę z sędzią.

„Pitbull” pędzi: Kupffer pluje, szturmuje stronę Federera

Ale jeśli chodzi o sport, to tylko motywowało rodowitego Furtwangen. W kolejnym meczu dostał drugą połowę i kontynuował walkę. Dopiero gdy Federer ponownie wykonał zagrywkę z wynikiem 5:5, opór został przełamany.

Po 3:35 minutach i czterech niesamowicie mocnych setach Szwajcar zamienił swój pierwszy punkt meczowy.

W drugiej rundzie Matteo Berrettini jest teraz kolejnym twardym facetem, który zmierzy się z mistrzem. Włoch miał mniej problemów w sobotę i pokonał południowokoreański Son Woo-kwon w trzech setach 7:6 (8:6), 6:3, 6:4.

Możesz być zainteresowanym także tym: Ryzykowny plan Djokovica: Nagle wydawało się, że to łut szczęścia

Runda trzecia: Kupfer żąda wszystkiego od Federera podczas epickiej nocnej sesji

Niedzielna poprawka: wszystkie oczy skierowane są na Zverev