Connect with us

Tech

Dziewięć dziwnych nowych stworzeń w Pulsar Zoo

Published

on

Dziewięć dziwnych nowych stworzeń w Pulsar Zoo

MeerKAT wykrywa kosmiczne latarnie o niezwykłych właściwościach

Dziewięć pulsarów milisekundowych, większość z nich w rzadkich, a czasem nietypowych układach podwójnych: to pierwsze wyniki ukierunkowanego przeglądu przeprowadzonego przez południowoafrykańską sieć teleskopów MeerKAT. Zostało to opublikowane dzisiaj przez międzynarodowy zespół z dużym udziałem naukowców z Instytutu Fizyki Grawitacyjnej im. Maxa Plancka (Instytut Alberta Einsteina) oraz Instytutu Radioastronomii im. Maxa Plancka. Wybrali 79 nieznanych źródeł, takich jak pulsary, z obserwacji wykonanych przez Kosmiczny Teleskop Promieniowania Gamma Fermi i obserwowali je w paśmie radiowym za pomocą MeerKAT. Połączenie tej sprawdzonej metody z siecią teleskopów nowej generacji ma wyraźną przewagę nad poprzednimi przeglądami. Zespół wykrył dziewięć szybko obracających się gwiazd neutronowych, w większości o niezwykłych właściwościach. W dwóch z tych obiektów wykryto impulsy promieniowania gamma, analogi optyczne i rentgenowskie z innego systemu. Zespół odpowiedzialny za tę publikację poszukiwał również trwałych fal grawitacyjnych z gwiazdy neutronowej. Wyniki te podkreślają znaczenie poszukiwania pulsarów radiowych w katalogach niezidentyfikowanych źródeł promieniowania gamma. Powinny one dostarczyć więcej informacji: naukowcy są pewni, że przyszłe obserwacje ujawnią o wiele więcej pulsarów milisekundowych.

„W naszym przeglądzie trapów obserwowaliśmy wybór obiecujących źródeł podobnych do pulsarów za pomocą MeerKAT, stosunkowo nowego i bardzo czułego radioteleskopu, wraz z zastrzeżonym oprogramowaniem analitycznym” – mówi Colin Clark, lider grupy w Instytucie Fizyki Grawitacyjnej im. Maxa Plancka. Albert-Einstein Institute) w Hanowerze i pierwszy autor badania. „Nagrodą za nasze wysiłki jest powód do dumy: odkryliśmy dziewięć nowych pulsarów milisekundowych, niektóre z nich dość niezwykłe”.

Zespół zastosował sprawdzone podejście do odkrywania nowych pulsarów milisekundowych: katalog Fermi Large Area Telescope rejestruje źródła promieniowania gamma wykryte przez kosmiczny teleskop Fermi Gamma-ray Space Telescope NASA w ciągu ośmiu lat obserwacji. Katalog ten zawiera informacje o lokalizacji źródeł na niebie, rozkładzie energii promieni gamma oraz czasowych zmianach jasności promieni gamma. „Wykorzystaliśmy metody uczenia maszynowego, aby określić prawdopodobieństwo, że wszystkie źródła w katalogu Fermiego, które nie są powiązane ze znanymi ciałami niebieskimi, są pulsarami” – wyjaśnia Clark. „W ten sposób zidentyfikowaliśmy źródła najbardziej podobne do pulsarów w katalogu Fermiego. Następnie zawęziliśmy naszą listę do tych, które najprawdopodobniej będą wykrywalne w naszym przeglądzie. Następnie zaobserwowaliśmy 79 odwiertów za pomocą MeerKAT.”

MeerKAT oferuje niespotykaną czułość na południowym niebie

MeerKAT to układ 64 anten parabolicznych o efektywnej średnicy 13,5 metra każda w Karoo w RPA. MeerKAT oferuje bezprecedensową czułość na ciała niebieskie na półkuli południowej. Jest w stanie wykryć źródła pięciokrotnie słabsze niż obserwowane przez drugi, bardziej czuły teleskop na półkuli południowej.

Projekt MeerKAT Large Survey of Transient Stars and Pulsars (Trapum) wykorzystuje tę czułość do poszukiwania nowych pulsarów w tych częściach nieba, w których występuje największe prawdopodobieństwo ich znalezienia: gromadach kulistych, pobliskich galaktykach, pozostałościach supernowych i – jak ta sonda . Nieznane źródła promieniowania gamma. Wymaga to opracowania specjalnych komputerów, które zbierają dane z anten MeerKAT do wirtualnego dużego radioteleskopu zdolnego do jednoczesnej obserwacji prawie 500 blisko rozmieszczonych miejsc na niebie.

W Trapum Survey of Fermi, astronomowie wykorzystują dodatkową czułość MeerKAT, aby skrócić czas obserwacji do zaledwie 10 minut. To znacznie krócej niż godziny obserwacyjne wymagane wcześniej do znalezienia pulsarów w tych źródłach.

Krótkie notatki mają kilka zalet: więcej źródeł można zarejestrować w ograniczonym czasie obserwacji. Można je obserwować wielokrotnie, co zwiększa szansę na dostrzeżenie nowego pulsara radiowego, ponieważ nie zawsze są one widoczne za pierwszym razem. Przegląd pulsarów trapum obejmował dwie obserwacje dla każdego źródła. Analiza krótkich obserwacji jest mniej wymagająca obliczeniowo niż analiza dłuższych obserwacji. Ponadto ruch orbitalny w układach podwójnych gwiazd może komplikować wykrywanie pulsarów radiowych. W krótkim okresie obserwacji ruch pulsara jest prawie stały, co minimalizuje niekorzystny efekt zmiany ruchu orbitalnego.

Oprócz wysokiej czułości, sieć teleskopu MeerKAT oferuje jeszcze jedną przewagę nad radioteleskopami z pojedynczą anteną paraboliczną ze względu na szeroki zasięg. MeerKAT może zlokalizować niebo w poszukiwaniu nowych źródeł z bardzo dużą dokładnością. Umożliwia to szybkie skanowanie kontrolne na innych długościach fal.

Dziewięć nowych pulsarów milisekundowych

Poszukiwanie pulsarów z dużą ilością danych generowanych podczas obserwacji uderzeniowych wymaga dużej mocy obliczeniowej i szybkiego przetwarzania, aby zwolnić pamięć na więcej obserwacji.

„Użyliśmy specjalnie opracowanych metod analizy danych działających na 120 procesorach graficznych w zastrzeżonym klastrze obliczeniowym, aby zbadać nasze obserwacje MeerKAT. Szybko znaleźliśmy dziewięć potencjalnych pulsarów milisekundowych, z których wszystkie byliśmy w stanie potwierdzić dodatkowymi obserwacjami MeerKAT” – mówi Iwan Parr. lider grupy w Instytucie Radioastronomii Maxa Plancka i naukowiec projektu Trapum. „To niezwykłe, że byliśmy w stanie wykorzystać te potwierdzające obserwacje do poprawy lokalizacji nieba, ponieważ MeerKAT jest w stanie jednocześnie obserwować wiele zbiegających się miejsc na niebie. Jest to nieocenione w dalszych badaniach na różnych długościach fal”.

Pobliski układ podwójny składający się z pulsara i białego karła

Następnie szczegółowo zbadano jeden z wykrytych pulsarów, PSR J1526-2744. Po wykryciu tego pulsara radiowego w układzie podwójnym gwiazd, naukowcy wykryli również impulsy promieniowania gamma gwiazdy neutronowej. Z pomocą wszystkich dostępnych danych Fermiego byli w stanie szczegółowo zbadać ruch orbitalny i określić właściwości układu podwójnego gwiazd. Najprawdopodobniej gwiazda neutronowa okrąża wspólny środek masy z lekkim białym karłem w mniej niż pięć godzin. Byłby to jeden z najkrótszych znanych okresów orbitalnych dla takich układów podwójnych.

Zespół poszukiwał również tak zwanych trwałych fal grawitacyjnych z PSR J1526-2744. Gdyby gwiazda neutronowa została zdeformowana, emitowałaby fale grawitacyjne o dwukrotnie większej częstotliwości rotacji. Naukowcy wykorzystali wszystkie publicznie dostępne zaawansowane dane LIGO z obserwacji O1, O2 i O3. Znając dokładnie ruch pulsara w układzie podwójnym dzięki obserwacjom w zakresie promieniowania gamma, zespół badawczy osiągnął najwyższą możliwą czułość w poszukiwaniu fal grawitacyjnych.

fale grawitacyjne

Chociaż nie zaobserwowali trwałych fal grawitacyjnych z PSR J1526-2744, byli w stanie zmierzyć, jak daleko gwiazda neutronowa odeszła od idealnej symetrii osiowej. „Teraz wiemy, że PSR J1526-2744 jest rzeczywiście bardzo symetryczny. Pokazaliśmy, że równik gwiazdy neutronowej nie może odchylić się od pełnego koła o więcej niż średnica ludzkiego włosa” – mówi Anjana Ashok, doktorantka w niezależna, stała grupa badawcza Maxa Plancka. Ciągłe fale grawitacyjne” w Instytucie Fizyki Grawitacyjnej im. Maxa Plancka w Hanowerze. Prowadziła poszukiwania fal grawitacyjnych.

Dwa inne pulsary, PSR J1036-4353 i PSR J1803-6707, są typowymi układami pulsarowymi złożonymi z gwiazd neutronowych z gwiazdami towarzyszącymi o masie co najmniej jednej czwartej masy naszego Słońca. Te pulsary niszczą swoich partnerów, wysysając ich z czasem do sucha, podobnie jak australijskie pająki redback, których samice zjadają samce po kryciu.

Po szybkim i dokładnym określeniu pozycji pulsarów dzięki unikalnym możliwościom MeerKAT, zespół zidentyfikował pulsary towarzyszące w katalogu gwiazd misji Gaia Astrometry i zbadał je w widmie optycznym za pomocą kamery Ultracam na Teleskopie Nowej Technologii Europejskiego Obserwatorium Południowego. Ponadto znaleźli zdjęcie rentgenowskie PSR J1803-6707 w danych z pierwszego kompleksowego przeglądu eRosita. Promienie rentgenowskie prawdopodobnie pochodzą z energetycznego wiatru pulsarowego zderzającego się z materią odparowaną przez towarzysza. Jest to typowe dla systemów Redback.

Pulsary ukrywają się w katalogu

Trudno oszacować liczbę nieodkrytych pulsarów ukrywających się za pulsaropodobnymi źródłami Fermiego. Astronomowie są jednak pewni, że przyszłe obserwacje wciąż będą w stanie wykryć kilka pulsarów milisekundowych. Lista rzeczy, które należy uważnie obserwować, obejmuje już kandydatów, którzy najprawdopodobniej są pulsarami. Jednak w wielu przeglądach dotychczas nie wykazały żadnych pulsujących fal radiowych ani promieni gamma. Nowe teleskopy, metody analizy i wielokrotne próby obserwacji mogą kiedyś udowodnić, że w rzeczywistości są to pulsary. W miarę wydłużania się czasu obserwacji Fermiego katalog źródeł będzie się powiększał i pojawi się więcej źródeł podobnych do pulsarów, które staną się potencjalnymi celami.

„Nasze wyniki, które są dopiero pierwszymi z badania Trapum źródeł Fermiego, naprawdę pokazują ogromny potencjał MeerKAT. Dzięki MeerKAT i specjalnemu oprogramowaniu możemy nie tylko wykrywać nowe pulsary z milisekundy, ale także szybko i dokładnie je lokalizować, – mówi Clark. „Obserwacje MeerKAT są bardzo pomocne w śledzeniu na różnych długościach fal, wyszukiwaniu katalogów i przyszłych obserwacjach – innymi słowy, pulsary sprawiają, że milisekundy są darem, który wciąż daje”.

READ  Wkrótce będziesz mógł łączyć wiele cech pancerza egzo w Destiny 2
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Pierwsza informacja o cenie: Ryzen 9 9950X mógłby zacząć od tańszej ceny niż jego poprzednik

Published

on

Pierwsza informacja o cenie: Ryzen 9 9950X mógłby zacząć od tańszej ceny niż jego poprzednik
Obraz: AMD

Ile będzie kosztować nowy Ryzen 9000? AMD nie odpowiedziało jeszcze na to pytanie. Jak to często bywa, informacji o poziomie cen dostarczają pochopni sprzedawcy internetowi. W związku z tym flagowy Ryzen 9 9950X zacznie taniej niż oczekiwano, a Ryzen 9 9900X nie będzie kosztował mniej.

Jak Wccftech O sprawie poinformował kanadyjski sklep Kanada, komputer Tymczasem ujawniono cenę Ryzena 9 9950X. Było to 839 dolarów kanadyjskich, co równa się 610 dolarów lub 570 euro przed opodatkowaniem. Sugerowana cena detaliczna poprzednika Ryzena 9 7950X wyniosła 939 dolarów kanadyjskich, więc 9950X będzie tańszy na początek. Program jest teraz ponownie offline.

AMD Ryzen 9 9950X, Ryzen 9 9900X, Ryzen 7 9700X i Ryzen 5 9600X to pierwsze cztery procesory Ryzen 9000, z których trzy oferują niższe TDP niż ich bezpośredni poprzednik.
AMD Ryzen 9 9950X, Ryzen 9 9900X, Ryzen 7 9700X i Ryzen 5 9600X to pierwsze cztery procesory Ryzen 9000, z których trzy oferują niższe TDP niż ich bezpośredni poprzednik (Zdjęcie: AMD).

W innych częściach świata możesz już znaleźć to, czego szukasz w handlu online. Sklep z Filipin Permorzon Zawiera nawet listę wszystkich czterech modeli procesorów nowej generacji. Tam kosztuje Ryzen 9 9950X 38 000 peso filipińskichJest to równowartość około 650 dolarów amerykańskich lub 600 euro. W zestawie Ryzen 9 9900X 35 000 peso (około 600 dolarów, 560 euro), Ryzen 7 9700X 24 000 peso (410 USD, 380 EUR) i Ryzen 5 9600X 18.500 peso (315 USD, 295 EUR).

Ryzen 9 9950X w sklepie na Filipinach
Ryzen 9 9950X w sklepie na Filipinach (Zdjęcie: Permorzon)

Ceny będą się różnić w zależności od regionu i podatków, ale daje to przybliżone pojęcie o poziomie cen. Uderzające jest to, że różnica w cenie pomiędzy flagowym Ryzenem 9 9950X z 16 rdzeniami Zen 5 a Ryzenem 9 9900X z 12 rdzeniami będzie stosunkowo niewielka. W poprzedniej generacji różnica między Ryzenem 9 7950X (699 dolarów, 849 euro) a Ryzenem 9 7900X (549 dolarów, 669 euro) wynosiła odpowiednio co najmniej 150 dolarów i 180 euro.

Czas pokaże, czy niższa cena 9950X, czy wyższa cena 9900X jest rzeczywiście prawdziwa. Pozostałe ceny będą w większym stopniu zależeć od cen początkowych poprzednich cen (patrz tabela na końcu raportu).

Czy będzie dostępny pod koniec lipca czy tylko w przedsprzedaży?

AMD ogłosiło dostępność Ryzen 9000 na lipiec. Jednak amerykański sprzedawca detaliczny B&H stwierdził, że 31 lipca rozpoczną się wyłącznie zamówienia w przedsprzedaży. Przynajmniej w tym przypadku dostępności należy spodziewać się dopiero w sierpniu.

READ  Badanie gier akcji: udana strzelanka pierwszoosobowa?
Przedsprzedaż od 31 lipca
Zamów w przedsprzedaży od 31 lipca (Zdjęcie: biustonosz)
Porównanie AMD Ryzen 9000 (Zen 5) i Ryzen 7000 (Zen 4)

Continue Reading

Tech

Assassin’s Creed Shadows: Zwiastun akcji – zamówienie w przedsprzedaży

Published

on

Assassin’s Creed Shadows: Zwiastun akcji – zamówienie w przedsprzedaży

Chociaż w Krainie Kwitnącej Wiśni powstaje wiele dobrych gier, japońskie środowisko jest od dawna stosunkowo nowe. Jednak gry takie jak „Sekiro”, „Rise of the Ronin” i „Ghost of Tsushima” pokazały branży, że świat samurajów i ninja działa bardzo dobrze. Ubisoft również to zauważył i wysłał swoich dwóch nowych bohaterów do „Assassin’s Creed Shadows”. Od 15 listopada w Gra z otwartym światem feudalnej Japonii.

Możesz już teraz zamówić w przedsprzedaży nadchodzącą grę typu stealth na Playstation 5 i Xbox Series I wyłącznie na Amazonie edycja limitowana, Wersja złota I również Obszerna edycja kolekcjonerska. Nieważne, którą alternatywę wybierzesz: Wszystkie zamówienia w przedsprzedaży obejmują zadanie „Życie psa”.

Zamów w przedsprzedaży edycję kolekcjonerską „Assassin’s Creed Shadows” z 40-centymetrową statuą + wcześniejszy dostęp

Przy tak ważnej grze, która może odnieść sukces, można to zrobić Edycja Kolekcjonerska Oczywiście, że nie brakuje. Na Amazon można znaleźć tę specjalną edycję PS5, XPX I Komputer Teraz Z gwarancją ceny Zamów w przedsprzedaży i Zagraj 3 dni wcześniej:

Jeśli nie miałeś szczęścia na Amazonie, spójrz Rynek mediów I Saturn więcej:

>>Zamów w przedsprzedaży edycję kolekcjonerską „Assassin’s Creed Shadows” w MediaMarkt

>>Zamów w przedsprzedaży edycję kolekcjonerską „Assassin’s Creed Shadows” u Saturna

Dobrze wiedzieć: Wszyscy handlowcy to gwarantują Gwarancja ceny dla tego artykułu. Jeśli w momencie wystawienia będzie tańszy, automatycznie zapłacisz mniej niż oczekiwana cena, ale nigdy więcej.

To jest w edycji kolekcjonerskiej

Jeśli posiadasz Edycja Kolekcjonerska Oprócz głównej gry możesz spodziewać się następującej zawartości:

  • Przyjazd trzy dni wcześniej
  • Wysokiej jakości przedmioty kolekcjonerskie: Podwójny biust (40 cm)etui SteelBook, kolekcjonerski album z grafiką, Naoe Tsuba Katana, mapa świata, Credo-Kakemono, 2 litografie Sumi-e
  • Przepustka sezonowa z dodatkową misją w momencie premiery i dwoma późniejszymi rozszerzeniami
  • Pakiet Ultimate zawiera pakiet kosmetyczny Sekiryuu, pakiet kryjówki, pięć punktów umiejętności i filtr trybu fotograficznego Czerwonego Smoka
READ  Wkrótce będziesz mógł łączyć wiele cech pancerza egzo w Destiny 2

Assassin’s Creed Shadows Gold Edition także z wczesnym dostępem

Jeśli nie chcesz czekać do premiery, ale już Trzy dni temu Chcę zacząć i tyle Złota edycja Assassin’s Creed Shadows właściwy wybór. Oprócz wcześniejszego dostępu możesz także zyskać… Przepustka sezonowa. Kupi ci takiego Misja bonusowa Od pierwszego dnia z dodatkową zawartością do odblokowania i rozszerzeniami, które nadejdą.

Rynek mediów I Saturn Do zamówienia w przedsprzedaży udostępniliśmy także wersję Gold Edition:

>>Zamów w przedsprzedaży złotą edycję gry Assassin’s Creed Shadows w MediaMarkt

>>Zamów w przedsprzedaży grę Assassin’s Creed Shadows Gold Edition w sklepie Saturn

Zamów w przedsprzedaży limitowaną edycję gry Assassin’s Creed Shadows wyłącznie na Amazon

Tylko na Amazonie możesz kupić limitowaną wersję gry „Assassin’s Creed Shadows”. PlayStation 5 I Seria Xbox przed Sprzedaż.

Osoby, które zamówią w przedsprzedaży, otrzymają je jako ekskluzywny bonus Pakiet postaci Naoe Sekiryuu.

Zamów w przedsprzedaży edycję standardową „Assassin’s Creed Shadows”.

Oprócz wszystkich edycji specjalnych dostępna będzie również edycja standardowa Ciężki przypadek Dawać. W Rynek mediów I Saturn Można zamówić w przedsprzedaży wersję „zwykłą”:

>>Zamów w przedsprzedaży edycję standardową „Assassin’s Creed Shadows” u Saturna

Sceneria, fabuła i rozgrywka w „Assassin’s Creed Shadows”

Po raz pierwszy w wielokrotnie nagradzanej serii gier wideo zostaniesz przeniesiony do otwartego świata feudalnej Japonii. Według Ubisoftu w „Assassin’s Creed Shadows” eksplorujesz „oszałamiające miasta zamkowe, tętniące życiem porty, spokojne świątynie i krajobrazy rozdarte wojną”. Dwie grywalne postacie o różnych stylach gry Czekają na Ciebie: Naoe, zabójca shinobi i Yasuke, legendarny samuraj. w Nowy zwiastun gry Zobacz pierwsze wrażenia na temat nadchodzącej gry z otwartym światem:

Interesujące są różne style obu bohaterów: jako Naoe skradamy się jak w starych częściach „Assassins Creed”, aby nie zostać wykryci, i wykorzystujemy swój ruch do zmylenia przeciwników. Jednak dzięki Yasuke możesz uderzać wrogów z precyzją i zabójczą siłą.

READ  Wywiad z hakerem: Dużo intuicji przy znajdowaniu podatności

To nowy rodzaj broni Zbieranie danych: Kiedy odkrywasz świat, budujesz swój własny świat Sieć szpiegowska Mieć wszędzie oczy i uszy i móc łatwiej śledzić swoje cele. Wydaje się, że to całkiem fajna funkcja. Możesz także dostosować swoje schronienie do: Twoja rosnąca liga shinobiGdzie szkolisz rekrutów, tworzysz nowy sprzęt i wchodzisz w interakcję z ważnymi postaciami.

Więcej wiadomości ze świata gier dla Ciebie:

gry

Zamów w przedsprzedaży „Star Wars Outlaws”: nowy zwiastun przedstawia mnóstwo rozgrywki!

„Dawno, dawno temu, w bardzo, bardzo odległym miejscu… Czytaj więcej „

"Remake Silent Hill 2": Zdobądź jedną z najlepszych gier grozy w nowej wersji!gry

Remake „Silent Hill 2”: wreszcie premiera w październiku! Zdobądź go tutaj z gwarancją ceny

Od „Ciszy” minęło już ponad dziesięć lat. Czytaj więcej „

Arcade 1UP: Automaty zręcznościowe, z którymi możesz sobie poradzić gry

Kup automaty Arcade 1Up: Te popularne gry są dostępne w formie automatów

Lubimy wspominać czasy, kiedy… Czytaj więcej „

Continue Reading

Tech

W ALDI dostępne są w sprzedaży telewizory firm LG, Philips i Hisense

Published

on

W ALDI dostępne są w sprzedaży telewizory firm LG, Philips i Hisense
  1. Strona główna
  2. Rekomendacja produktu

Naciska

Najlepsze marki ALDI są teraz niewiarygodnie tanie. Twoja szansa na Mistrzostwa Europy! © Aldi. Phillipsa; SAMSUNG; [email protected]//PantherMEDia

Telewizory 4K Smart TV, płaskie ekrany i projektory objęte są dużymi rabatami w ALDI. Dostępne tylko do wyczerpania zapasów.

Uwaga dla naszych czytelników: Tworzymy dla Ciebie porównania produktów i oferty. Aby to osiągnąć, otrzymujemy prowizję od partnerów. Dla Ciebie to niczego nie zmienia.

To Twoja szansa, aby się zaangażować Mistrzostwa Europy w piłce nożnej Już od piątku kup naprawdę dobry telewizor w okazyjnej cenie!

Skorzystaj z okazji i kup telewizor najwyższej klasy po okazyjnej cenie, jeszcze przed piątkowymi Mistrzostwami Europy w piłce nożnej! ALDI oferuje obecnie w swoim sklepie internetowym specjalną ofertę, która obejmuje istniejące telewizory i projektory 4K popularnych marek, takich jak LG, Philips, Samsung i Hisense.

Do programów telewizyjnych

Niezależnie od tego, czy chcesz ekscytujących wieczorów związanych z Mistrzostwami Europy, relaksujących wieczorów filmowych, czy też doskonałych wrażeń w kinie domowym z przyjaciółmi – działaj szybko, ponieważ zapasy są ograniczone, a te bezkonkurencyjne oferty nie będą dostępne długo.

the Aktualne programy telewizyjne Z największym potencjałem oszczędności

Czy wcześniej myślałeś, że marki z najwyższej półki można znaleźć tylko w wyspecjalizowanych sklepach? nigdy! Aktualna oferta specjalna w sklepie internetowym ALDI pokazuje, że najwyższej klasy marki technologiczne są dostępne również w sprawdzonych, niskich cenach. Odkryj oferty z największymi oszczędnościami tutaj.

READ  Voyager 1 może kontynuować swoją misję. – witryna internetowa Raumfahrer.net

Więcej ofert

Projektor firmy Philips Rabat aż do 43% na ofertę

Projektor otwiera świat możliwości kina domowego, który wykracza daleko poza to, co oferuje typowy telewizor.

Więcej ofert projektorów

Dlatego warto Projektor do oglądania meczów piłki nożnej

Projektor jest idealny, jeśli cenisz duży obraz i chcesz stworzyć w domu prawdziwą atmosferę stadionu. Szczególnie w dużych pomieszczeniach lub podczas oglądania z kilkoma przyjaciółmi zapewnia przekątną obrazu znacznie przekraczającą możliwości telewizora. Projektor jest również przydatny do prezentacji lub gier, ponieważ pozwala na imponujący i wciągający obraz.

Jeśli chcesz oglądać filmy na projektorze, będziesz potrzebować kilku podstawowych komponentów i akcesoriów, aby w pełni wykorzystać swoją konfigurację. Oprócz projektora ważne jest, aby mieć odpowiednią powierzchnię do oglądania. To może być jeden Specjalna tkanina Jest to optymalne rozwiązanie do użytku z projektorem. Alternatywnie możliwe jest również stworzenie gładkiej białej ściany.

Niezbędne jest także dobre nagłośnienie. Wiele projektorów ma wbudowane głośniki, ale głośniki zewnętrzne właśnie to zapewniają Soundbary Lub Przestrzenny system kina domowego Znacznie lepszy dźwięk uzupełnia wrażenia filmowe.

Do podłączenia urządzeń zazwyczaj potrzebne są odpowiednie kable kabel HDMIAby podłączyć wyświetlacz do odtwarzacza Blu-ray, komputera lub urządzenia do przesyłania strumieniowego. Niektóre nowoczesne projektory obsługują także połączenia bezprzewodowe, co ułatwia konfigurację.

Continue Reading

Trending