Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

DJ-e ​​pracujący w ośrodkach zapylania: „szczególna rasa ludzi o dobrych nerwach”

Stan: 03.05.2021 10:32

Zwykle wypełniają kluby sceny dźwiękiem lub organizują imprezy techno: podczas pandemii setki pracowników kultury w Berlinie pomagają zapewnić szybki postęp szczepień.

Julia Titz mówi, że początkowo płakała każdego dnia. Przed ośrodkiem szczepień w Berlinie aktorka opowiada, jak wiele historii berlińskich starszych ludzi wpłynęło na nią emocjonalnie. Niedługo wcześniej zabrałem starszego mężczyznę do taksówki. „To była prawdziwa przyjemność” – powiedziała nowo zaszczepiona osoba, zanim odjechała. Titzi macha do taksówki – ze łzami w oczach.

Nie jest jedyną, dla której nowa praca jest szczególnym doświadczeniem. Haito Gopfrich opisywał swoje doświadczenia każdego wieczoru na początku kampanii szczepień. „Wielu z nich żyło podczas II wojny światowej i opowiadało mi niewiarygodne rzeczy” – mówi DJ, który przedstawia się jako „bardzo techno”.

Kto jest kim dla berlińskiej sceny technicznej

Podobnie jak wielu innych artystów, w latach 90. przyciągnął go do Berlina. W pewnym momencie Gopfreich był jednym z wielu didżejów ze stolicy, którzy wypełnili melodiami sale taneczne na całym świecie. Kultura klubowa w Berlinie jest często wymieniana jako hit eksportowy, ale powszechnie wiadomo, że przemysł partyjny został zmuszony do tymczasowego zamknięcia z powodu pandemii.

Teraz Gopfreich zarabia pieniądze w centrum szczepień i dba o to, by wszystko działało sprawnie – jak wielu jego kolegów. „Byłem naprawdę szczęśliwy, kiedy nadeszła prośba” – mówi. Nie miał wątpliwości, że spotka znajome twarze z długich nocy imprezowania w centrum szczepień. „To jest naprawdę kto”, mówi na berlińskiej scenie technologicznej.

Na przykład jego młodszy kolega, Shalin Henkinguhan, przestał pracować w legendarnych klubach w mieście i teraz zajmuje się biurokracją dotyczącą szczepień. „Dobrze jest pomóc” – mówi. To nie przypadek, że wielu takich profesjonalnych organizatorów imprez pracuje obecnie w ośrodkach szczepień.

READ  Co dalej? Podgląd jest od piątku 7 maja 2021 r

Każdy, kto może zrobić duży koncert, może również mieć ośrodek szczepień

Był to reportaż telewizyjny ze sceny Hungry Clubs, który dał pomysł Jens Quade z Niemieckiego Czerwonego Krzyża. „Jeśli możesz organizować imprezy z udziałem tysięcy ludzi, możesz także mieć centrum szczepień” – mówi.

Senat Kultury przybliżył ludziom życie nocne Berlina: bramkarzy, personel baru i didżejów. „Istnieje szczególna rasa ludzi, którzy są dobrzy w kontaktach z ludźmi i zachowywaniu nerwów nawet w trudnych sytuacjach” – mówi prezes DRK Stowarzyszenia Powiatu Müggelspree.

Quad powierzył zarządzanie centrum szczepień na berlińskiej arenie agentowi DJ-owi. Podobnie jak inny DJ Göpfrich, Marcus Niš przyjechał do Berlina w latach 90. i tam pozostał. Pracował dla Paula van Dyka i założył agencję rezerwacji dla DJ-ów. Kiedyś zorganizował przyjęcie z ponad 8000 ludzi w hali, która jest teraz zaszczepiona, jakby była na linii montażowej. „Procesy są takie same, publiczność jest trochę większa” – mówi Nich.

Ten pracownik jest na asfalcie

Około 800 pracowników kultury żyje w berlińskich ośrodkach szczepień i emanuje tam wyjątkową atmosferą. Starszy mężczyzna, który właśnie został zaszczepiony, wypowiada się nadmiernie: „Sympatyczny, przyjazny i pomocny. Niestety nie mogę w tej chwili wymyślić żadnych absolutnych formuł”.

Ośrodek szczepień w Tegel jest również w rękach nocnego życia Berlina. Przed kryzysem Silvio Koenig podróżował po świecie jako tour manager ze znanymi na całym świecie muzykami, takimi jak Paul Calcbrenner. Od grudnia / grudnia jest szefem ośrodka szczepień koronawirusowych na nieczynnym lotnisku i pozwolił mu na stworzenie własnego zespołu.

W ten sposób do zespołu dołączył Alex Park DJ Jazzanova. DJ nadaje co tydzień Radio 1 Z rbbAle to nie wystarczy, mówi Park. Ponadto artysta ma nieznaną obecność jako pracownik. „Przychodzisz do pracy i spotykasz się z przyjaciółmi”.

READ  Nie ma pokoju dla zmarłych w drugim sezonie Rozpocznij, fabułę, zwiastun i obsadę

Niektórzy DJ-e już otrzymują luźne zapytania z krajów o wysokich wskaźnikach szczepień, takich jak Anglia i Izrael, zgodnie z raportem Park, a następnie opowiedz nam o planach dotyczących ruchliwej sceny: pracownik kibicujący opuszczonemu amfiteatrze w Tegel i nagrywający muzykę artystów podczas szczepień ośrodki. Aktualny tytuł pracy: „Impf, Impf, Impf”.