Connect with us

entertainment

DJ-e ​​pracujący w ośrodkach zapylania: „szczególna rasa ludzi o dobrych nerwach”

Published

on

Stan: 03.05.2021 10:32

Zwykle wypełniają kluby sceny dźwiękiem lub organizują imprezy techno: podczas pandemii setki pracowników kultury w Berlinie pomagają zapewnić szybki postęp szczepień.

Julia Titz mówi, że początkowo płakała każdego dnia. Przed ośrodkiem szczepień w Berlinie aktorka opowiada, jak wiele historii berlińskich starszych ludzi wpłynęło na nią emocjonalnie. Niedługo wcześniej zabrałem starszego mężczyznę do taksówki. „To była prawdziwa przyjemność” – powiedziała nowo zaszczepiona osoba, zanim odjechała. Titzi macha do taksówki – ze łzami w oczach.

Nie jest jedyną, dla której nowa praca jest szczególnym doświadczeniem. Haito Gopfrich opisywał swoje doświadczenia każdego wieczoru na początku kampanii szczepień. „Wielu z nich żyło podczas II wojny światowej i opowiadało mi niewiarygodne rzeczy” – mówi DJ, który przedstawia się jako „bardzo techno”.

Kto jest kim dla berlińskiej sceny technicznej

Podobnie jak wielu innych artystów, w latach 90. przyciągnął go do Berlina. W pewnym momencie Gopfreich był jednym z wielu didżejów ze stolicy, którzy wypełnili melodiami sale taneczne na całym świecie. Kultura klubowa w Berlinie jest często wymieniana jako hit eksportowy, ale powszechnie wiadomo, że przemysł partyjny został zmuszony do tymczasowego zamknięcia z powodu pandemii.

Teraz Gopfreich zarabia pieniądze w centrum szczepień i dba o to, by wszystko działało sprawnie – jak wielu jego kolegów. „Byłem naprawdę szczęśliwy, kiedy nadeszła prośba” – mówi. Nie miał wątpliwości, że spotka znajome twarze z długich nocy imprezowania w centrum szczepień. „To jest naprawdę kto”, mówi na berlińskiej scenie technologicznej.

Na przykład jego młodszy kolega, Shalin Henkinguhan, przestał pracować w legendarnych klubach w mieście i teraz zajmuje się biurokracją dotyczącą szczepień. „Dobrze jest pomóc” – mówi. To nie przypadek, że wielu takich profesjonalnych organizatorów imprez pracuje obecnie w ośrodkach szczepień.

READ  25-lecie In All Friendship zostanie uczczone rocznicowym odcinkiem na Erste, Fanfest i transmisją na żywo w Lipsku

Każdy, kto może zrobić duży koncert, może również mieć ośrodek szczepień

Był to reportaż telewizyjny ze sceny Hungry Clubs, który dał pomysł Jens Quade z Niemieckiego Czerwonego Krzyża. „Jeśli możesz organizować imprezy z udziałem tysięcy ludzi, możesz także mieć centrum szczepień” – mówi.

Senat Kultury przybliżył ludziom życie nocne Berlina: bramkarzy, personel baru i didżejów. „Istnieje szczególna rasa ludzi, którzy są dobrzy w kontaktach z ludźmi i zachowywaniu nerwów nawet w trudnych sytuacjach” – mówi prezes DRK Stowarzyszenia Powiatu Müggelspree.

Quad powierzył zarządzanie centrum szczepień na berlińskiej arenie agentowi DJ-owi. Podobnie jak inny DJ Göpfrich, Marcus Niš przyjechał do Berlina w latach 90. i tam pozostał. Pracował dla Paula van Dyka i założył agencję rezerwacji dla DJ-ów. Kiedyś zorganizował przyjęcie z ponad 8000 ludzi w hali, która jest teraz zaszczepiona, jakby była na linii montażowej. „Procesy są takie same, publiczność jest trochę większa” – mówi Nich.

Ten pracownik jest na asfalcie

Około 800 pracowników kultury żyje w berlińskich ośrodkach szczepień i emanuje tam wyjątkową atmosferą. Starszy mężczyzna, który właśnie został zaszczepiony, wypowiada się nadmiernie: „Sympatyczny, przyjazny i pomocny. Niestety nie mogę w tej chwili wymyślić żadnych absolutnych formuł”.

Ośrodek szczepień w Tegel jest również w rękach nocnego życia Berlina. Przed kryzysem Silvio Koenig podróżował po świecie jako tour manager ze znanymi na całym świecie muzykami, takimi jak Paul Calcbrenner. Od grudnia / grudnia jest szefem ośrodka szczepień koronawirusowych na nieczynnym lotnisku i pozwolił mu na stworzenie własnego zespołu.

W ten sposób do zespołu dołączył Alex Park DJ Jazzanova. DJ nadaje co tydzień Radio 1 Z rbbAle to nie wystarczy, mówi Park. Ponadto artysta ma nieznaną obecność jako pracownik. „Przychodzisz do pracy i spotykasz się z przyjaciółmi”.

READ  Szczęsliwego Halloween wszystkim! | portalu prasowego

Niektórzy DJ-e już otrzymują luźne zapytania z krajów o wysokich wskaźnikach szczepień, takich jak Anglia i Izrael, zgodnie z raportem Park, a następnie opowiedz nam o planach dotyczących ruchliwej sceny: pracownik kibicujący opuszczonemu amfiteatrze w Tegel i nagrywający muzykę artystów podczas szczepień ośrodki. Aktualny tytuł pracy: „Impf, Impf, Impf”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Kirsten Ott rozmawia z Rolandem Kaiserem w sprawie jego obraźliwych tekstów piosenek

Published

on

Kirsten Ott rozmawia z Rolandem Kaiserem w sprawie jego obraźliwych tekstów piosenek
  1. Strona główna
  2. telewizja

Naciska

Roland Kaiser świętuje swoją rocznicę na scenie wielkim występem w ZDF. Jest tam także Christine Ott. Piosenkarz popowy nie tylko ma dla niego słowa pochwały.

Offenburg – Kiedy Roland Kaiser (71 l.) będzie obchodził swoje urodziny na scenie, najwybitniejsi niemieccy artyści będą oczywiście świętować razem z nim. Na scenie występują między innymi Beatrice Egli (35), Melissa Naschenong (33) i Kirsten Ott (42). Ten ostatni nie tylko wykonał klasyczną „Joannę” Kaisera, ale także rozmawiał później z Giovannim Zarrellą i Rolandem Kaiserem. Czasami musiała się uśmiechać, słysząc obrzydliwe słowa cesarza.

Ze względu na jasne teksty: Kirsten Ott zmierzy się z Rolandem Kaiserem

Kirsten Ott otwiera rocznicowy występ Rolanda Kaisera, śpiewając jego przebój „Joanna”. „Urodziła się, by śpiewać tę piosenkę” – Giovanni Zarrella chwali swoją odnoszącą sukcesy koleżankę po jej występie i wita ją na długiej sofie na scenie ZDF. Jego pierwsze pytanie od Kirsten Ott: „Dlaczego właściwie chciałaś zaśpiewać tę piosenkę?” Odpowiada bez wahania: „Bo to dość chwytliwa melodia i znam ją od dawna. Kiedy ją zaśpiewasz, zostaje w głowie”.

Christine Ott uśmiechnęła się: „Ale muszę przyznać, że jesteś też trochę łobuzem”. „Tak myślisz?” – pyta Roland Kaiser z niewinnym uśmiechem na ustach. „Te słowa…” piosenkarka pop kręci głową. „Tak, on ma wszystko” – mówi Giovanni Zarrella. Roland Kaiser nie mówi tego poważnie, przepraszając za tekst swojej piosenki. „Nie, myślę, że to świetne” – musi w końcu przyznać Kristen Ott.

Zbliżenie na Christine Ott.  Kirsten Ott 16 grudnia 2023 w Offenburgu w ramach programu ZDF Giovanni Zarrella prezentuje 50-lecie Rolanda Kaisera 16 grudnia 2023 w Offenburgu (fotomontaż)
„Little Rogue”: Kerstin Ott rozmawia z Rolandem Kaiserem na temat jego wybuchowych tekstów piosenek (fotomontaż) © IMAGO/Bildagentur Monn & IMAGO/Eibner

To nie pierwszy raz, kiedy słowa Rolanda Kaisera spotkały się z krytyką. Kilka tygodni temu Barbara Schönberger i Atse Schröder dyskutowali o niemieckim hicie podcastu „With the Waffles of a Woman”, a dokładniej o sprośnych tekstach Rolanda Kaisera i Andrei Berg. Wykorzystane źródła: ZDF/Giovanni Zarrella przedstawia: 50 lat Rolanda Kaisera

READ  Monachium - planowane tematy:
Continue Reading

entertainment

Warszawa: Polska: Obejrzyj zmianę rządu w kinie z popcornem – Polityka

Published

on

Warszawa: Polska: Obejrzyj zmianę rządu w kinie z popcornem – Polityka

Wiele jest również do zrobienia w odniesieniu do Berlina i Brukseli. PiS był w ciągłym konflikcie z Komisją Europejską w sprawie reformy sądownictwa, a rząd federalny zadręczał go żądaniami bilionowych odszkodowań wojennych na świecie. Z drugiej strony Tusk i jego współpracownicy opowiadają się za drogą proeuropejską i bardziej ugodową polityką wobec Niemiec.

Nowy stary

66-latek z Gdańska był premierem Polski w latach 2007-2014. W tym czasie utrzymywał dobre relacje z kanclerz Angelą Merkel (CDU). Tusk chce pod koniec tygodnia udać się do Brukseli na szczyt Unii Europejskiej, na którym będzie omawiana większa pomoc dla Ukrainy.

Ale wielu polskich obywateli także wiąże duże oczekiwania z nowym rządem. PiS rozgniewał wiele osób zaostrzeniem praw do aborcji, a przyszły rząd chce ponownie zliberalizować to ustawodawstwo. Tusk zapowiedział już restrukturyzację nadawcy publicznego, z którego PiS uczynił swoje narzędzie propagandy.

Mimo chęci zmian Tusk będzie musiał także zmierzyć się z problemem wspólnego pożycia. Prezydent Duda może wstrzymać wiele inicjatyw reformatorskich. W ostatnich tygodniach dał wyraźnie do zrozumienia, że ​​wymagany przez konstytucję status bezpartyjnego głowy państwa to dla niego jedynie formalność.

READ  Witold Pilecki: Jedyna osoba, która dobrowolnie poszła do Auschwitz
Continue Reading

entertainment

Gary Sinise w głębokim smutku: syn gwiazdy Forresta Gumpa umiera w wieku 33 lat

Published

on

Gary Sinise w głębokim smutku: syn gwiazdy Forresta Gumpa umiera w wieku 33 lat

Gary Sinise jest głęboko zasmucony
Syn gwiazdy Forresta Gumpa umiera w wieku 33 lat

Posłuchaj materiału

Ta wersja audio została stworzona sztucznie. Więcej informacji | Wyślij swoją opinię

Makana Anthony Sinise i jego rodzina przez kilka lat walczyli z rzadkim nowotworem, ale ostatecznie zmarł z powodu powikłań w wieku zaledwie 33 lat. Ojciec Gary Sinise opisuje sytuację jako „rozdzierającą serce” prawie dwa miesiące po śmierci.

Amerykański aktor Gary Sinise stracił syna. Makana Anthony „Mac” Sinise zmarł w wieku 33 lat po długiej walce z rakiem. Jak ogłosił w emocjonalnym oświadczeniu gwiazda „Forresta Gumpa”, jego syn zmarł 5 stycznia.

Wiadomość została opublikowana na stronie głównej Fundacji Gary'ego Sinise'a i na jej profilu na Instagramie. Obok zdjęcia śmiejącego się Maca aktor napisał, że 8 sierpnia 2018 roku u jego syna zdiagnozowano „bardzo rzadki nowotwór” – struniak. Struniaki to nowotwory złośliwe kręgosłupa i podstawy czaszki.

Sinise powiedział również, że choroba pojawiła się zaledwie kilka miesięcy po tym, jak u jego żony Moiry Harris zdiagnozowano raka piersi w trzecim stadium. Podczas gdy Moira osiągnęła remisję i po leczeniu pozostała wolna od raka, choroba Maca rozprzestrzeniła się i „z biegiem czasu coraz bardziej mu przeszkadzała”.

Sinise zauważył, że jego syn był „wyjątkowym perkusistą”. Często towarzyszył swojemu słynnemu ojcu, który także grał w zespole. Zmarły był absolwentem Uniwersytetu Południowej Kalifornii, gdzie oprócz gry na perkusji studiował pisanie piosenek i kompozycję.

Gary Sinise napisał, że jego syn przeszedł pięć różnych operacji kręgosłupa w latach 2018–2020 i został sparaliżowany od klatki piersiowej w dół z powodu wpływu choroby na jego organizm. Pomimo tych ograniczeń nadal pracuje nad albumem „Resurrection and Revival”. „W tygodniu, w którym album trafił do druku, Mac przegrał walkę z rakiem. Zmarł 5 stycznia 2024 r. i został pochowany 23 stycznia”.

Rodzina „ze złamanym sercem”

Gary Sinise opisał swój smutek tymi wzruszającymi słowami: „Jak każda rodzina, która doznała takiej straty, jesteśmy głęboko zasmuceni i radzimy sobie najlepiej, jak potrafimy. Dla rodziców utrata dziecka jest bardzo trudna”. To było „rozdzierające serce i bardzo trudne”.

Podkreślił: „Walka naszej rodziny z rakiem trwała pięć i pół roku i z biegiem czasu stawała się coraz trudniejsza. Choć nasze serca bolą po jego stracie, pociesza nas informacja, że ​​Mac już nie walczy i jest inspiracją i „dotknął większość z nas”. Swoją drogą, to zrobił. „Toczył żmudną walkę z nieuleczalnym rakiem, ale nigdy się nie poddał”.

Gary Sinise i Moira Harris są małżeństwem od 1981 roku. Oprócz Maca mają dwie córki. Aktor zasłynął z wielu hollywoodzkich produkcji, takich jak „Forrest Gump”, „Apollo 13” czy „Zielona mila”.

READ  Polscy sędziowie obierają kurs „Policy”
Continue Reading

Trending