Connect with us

science

Czy naprawdę można schudnąć 10 kilogramów w zaledwie dwa tygodnie?

Published

on

Czy naprawdę można schudnąć 10 kilogramów w zaledwie dwa tygodnie?

Francja słynie z maślanych rogalików, sosów śmietanowych i wystawnych półmisków serów. Ale zazwyczaj nie myślimy o tym w kategoriach diet. Teraz opracowana we Francji dieta, tzw. dieta Thonona, obiecuje szybką utratę wagi w krótkim czasie. Jak działa ta dieta i czy istnieje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych? Wskazówki dotyczące zdrowego odchudzania za pomocą diety można znaleźć tutaj.

Na filmie: Schudnij szybko dzięki diecie Thonon. Oto jak to działa.

Na czym polega dieta Thonona?

Dieta Thonona od kilku lat cieszy się popularnością w internecie, ponieważ uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych Diety świat. W 14 dni można schudnąć nawet 10 kilogramów. Jednak niewiele osób wie, że dieta Thonona została wynaleziona w Krainie Przyjemności. Dieta wzięła swoją nazwę od francuskiego uzdrowiska Thonon-les-Bains. W tamtejszym szpitalu lekarz opracował skuteczną metodę, dzięki której jego pacjenci z nadwagą mogli szybko schudnąć dużo przed poddaniem się jakiemukolwiek zabiegowi medycznemu. Sukces tej metody sprawił, że dieta ta stała się popularna także poza granicami Francji.

Jak działa dieta Thonona?

Dieta Thonona jest bardzo jednosystemowa Niskokaloryczne karmić. Unika się węglowodanów i tłuszczów, ale w diecie przeważają białka. Ta skrajność Niska zawartość węglowodanów-Dieta prowadzi do szybkiej utraty wagi, co czyni dietę Thonona tzw. dietą awaryjną.

Dieta Thonona podzielona jest na dwie fazy. Musisz od tego zacząć Etap utraty wagi, który trwa dwa tygodnie. Dozwolone jest tutaj tylko 600 do 800 kalorii dziennie. Ponieważ przeciętne zapotrzebowanie kobiety wynosi około 2000 kalorii dziennie, organizm osiąga granice swoich możliwości. Ponieważ dieta jest również bardzo jednostronna i uboga w składniki odżywcze, faza ta nie powinna być prowadzona dłużej niż 14 dni.

Po rozpoczęciu fazy utraty wagi Faza stabilizacji. Do każdego utraconego kilograma dodajesz tydzień stabilizacji. Z tego powodu 10 kilogramów w 14 dni jest sformułowane w sposób mylący, gdyż łącznie z fazą stabilizacji dieta trwa znacznie dłużej. W tej drugiej fazie jako kobieta możesz spożywać około 1200 kalorii dziennie. Ten etap jest ważny, aby komórki tłuszczowe nie zapełniły się od razu i nie wystąpił efekt jo-jo.

To jest plan diety Thonona

W obu fazach diety Thonona są trzy Posiłki Codziennie, ze śniadaniem, które składa się głównie z płynów. Pierwsza faza, zawierająca jedynie 600–800 kalorii dziennie, powinna być dobrze zaplanowana, ponieważ można ją osiągnąć szybko. Nie należy spożywać więcej niż 20 gramów dziennie Węglowodany Weź swoje. Dozwolone są białka i tłuszcze, nasycone i nienasycone. rzeczywiście jest Licz kalorie Modne, modne, popularne.

Jakie pokarmy są dozwolone?

 • Kawa Bez mleka, cukru, herbaty i dużej ilości wody
 • jajko
 • Chude mięso, np Kawałek mięsa Lub gotowany kurczak i wieprzowina.
 • niskotłuszczowy Ryba
 • warzywa
 • autorytet
 • Produkty pełnoziarnisteOwoce i owoce tylko z umiarem

Oryginalne plany dietetyczne Thonona takie nie są wegetariański Lub wegetariański Zaprojektowany. Nadal możesz skorzystać z tej metody, jeśli jesteś wegetarianinem lub weganem. Następnie należy zastąpić mięso i ryby pokarmami roślinnymi bogatymi w białko, takimi jak tofu lub awokado.

READ  Witamina B12 wpływa na chorobę Alzheimera | Miasto Zdrowia Berlin

Tak mógłby wyglądać Twój plan żywieniowy

Dzień 1

Śniadanie: kawa czarna, herbata bez słodzików, woda.

Obiad: dwa ugotowane jajko Z sałatką lub warzywami gotowanymi na parze.

Kolacja: stek (około 200 gramów) z warzywami.

Dzień 2

Śniadanie: kawa czarna, herbata bez słodzików, woda.

Obiad: dwa jajka na twardo z sałatą lub pomidorami. Uwaga: jeśli posmarujesz sałatkę oliwą, być może będziesz musiał zaoszczędzić pieniądze na kolacji. Wszystkie kalorie się liczą!

Kolacja: Ryby o niskiej zawartości tłuszczu, takie jak dorsz warzywa Albo sałatka.

Dzień 3

Śniadanie: kawa czarna, herbata bez słodzików, woda.

Obiad: Jogurt naturalny lub niskotłuszczowy twaróg z owocami i warzywami.

Kolacja: dwa jajka na twardo lub jedno na twardo wieprzowina Z małą kromką pełnoziarnistego chleba.

czwartego dnia

Śniadanie: kawa czarna, herbata bez słodzików, woda. Na przykład możesz dodać kromkę chleba żytniego, ale to dodałoby od 40 do 50 kalorii do dziennej liczby kalorii.

Obiad: gotowane lub surowe jajko marchewka. Do tego mały kawałek sera.

Kolacja: owoce z jogurtem naturalnym.

Dzień 5

Śniadanie: czarna kawa, herbata bez słodzików, woda i trochę startej marchewki.

Obiad: ryba o niskiej zawartości tłuszczu Bulion warzywny Z pomidorami lub marchewką.

Kolacja: Omlet białkowy z warzywami i zieloną sałatą.

szósty dzień

Śniadanie: czarna kawa, herbata bez słodzików, woda, kromka chleba pełnoziarnistego.

Obiad: smażona pierś z kurczaka z selerem lub autorytet.

Obiad: dwa jajka na twardo z surową lub gotowaną marchewką.

siódmy dzień

Śniadanie: kawa czarna, herbata bez słodzików, woda.

Obiad: ryba gotowana na parze z selerem lub sałatką.

kolacja/Oszukany posiłekWedług niektórych źródeł ostatnia kolacja w tygodniu może być kolacją wyjątkową. Możesz jeść, co chcesz, ale nie za dużo i nie pij do tego kieliszka wina.

Po siódmym dniu program należy powtórzyć przez kolejny tydzień. Oczywiście możesz zamieniać lub zmieniać dania, ale zawsze zwracaj uwagę na całkowitą liczbę kalorii.

W fazie plateau możesz zwiększyć spożycie kalorii do 1200 kalorii, ale musisz zachować niską zawartość węglowodanów. Oznacza to na przykład, że możesz posmarować ghee chlebem śniadaniowym, polać sałatkę oliwą, a nawet zjeść ziemniaki. Co więcej, tak jest owoc Dozwolone przy każdym posiłku. Ale i tutaj nic nie działa bez kalkulatora kalorii.

Jeśli nie jesz mięsa ani produktów pochodzenia zwierzęcego, możesz zastąpić produkty diety Thonon pokarmami roślinnymi bogatymi w białko, takimi jak tofu.

Czy dieta Thonona jest zdrowa?

Dzięki diecie Thonon schudniesz dużo w krótkim czasie. Na początku może to brzmieć dobrze, ale tak jest Dieta odchudzająca Na dłuższą metę nigdy nie będzie to dobre dla organizmu. Każda dieta, która poważnie ogranicza spożywane kalorie, uruchamia dzwonek alarmowy w Twoim organizmie. Pobiera mniej energii niż zwykle, więc zwalnia i zużywa mniej. Kiedy dieta się skończy i zaczniesz dostarczać organizmowi więcej kalorii, nie jest on przekonany, że nie zjesz ich od razu, więc stara się zgromadzić ich jak najwięcej. Ma złą reputację Efekt Jojo Używa. Ponieważ w fazie stabilizacji spożycie kalorii jest nadal ograniczone, nie można całkowicie oprzeć się temu efektowi. Ponadto w przypadku tej szybkiej utraty wagi często chodzi jedynie o zapasy wody, a nawet mniej Złogi tłuszczu.

READ  Zwiększ swój metabolizm za pomocą mniszka lekarskiego

To nie przypadek, że w diecie Thonona polecane są suplementy diety, gdyż nie są one dietą zbilansowaną i na dłuższą metę szkodzą. zdrowie. Diety czystobiałkowe takie jak dieta Thonona, dieta ketonowa czy dieta Dukana nie dostarczają organizmowi wystarczającej ilości składników odżywczych, zwłaszcza Błonnik tęskni. Witaminy I Metale Jest również bardzo ograniczony. Z biegiem czasu mogą pojawić się objawy niedoborów, dlatego faza odchudzania diety Thonon nigdy nie powinna trwać dłużej niż 14 dni.

Jakie skutki uboczne mogą wystąpić podczas stosowania diety Thonon?

Zdrowi ludzie zazwyczaj dobrze radzą sobie z krótkotrwałym stresem związanym z restrykcyjną dietą. Jeśli jednak ograniczysz spożycie kalorii na dłuższy okres, mogą pojawić się problemy zdrowotne. Komórki organizmu nie są zaopatrzone w wystarczającą ilość składników odżywczych, co naraża je na stres i napięcie Choroby To może prowadzić do. Obrona przed patogenami nie działa już prawidłowo, a organizm jest osłabiony. To sprawia, że ​​uprawianie sportu, a nawet prosta aktywność fizyczna jest bardzo obciążająca.

Dieta Thonona może mieć również negatywny wpływ psychologiczny, ponieważ stanowi duże wyzwanie psychiczne. Takie niskie spożycie kalorii i węglowodanów przynosi Metabolizm mieszany. Szczególnie hormony tarczycy reagują wrażliwie na wszelkie zmiany, co prowadzi do wahań nastroju, zmęczenia i obniżonego nastroju Odporność na stres Ołów. Poza tym posiłki są bardzo przejrzyste i niezadowalające. To nie poprawia nastroju, a wręcz go poprawia Pragnienia jedzenia To sprawia, że ​​trudno jest wytrwać. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w połowie się poddasz i na skutek efektu jo-jo ponownie przybędziesz na wadze, co nie będzie miało pozytywnego wpływu na Twoje samopoczucie.

Schudnij zdrowo dzięki diecie Thonon: oto nasze wskazówki

Chcąc skorzystać z Diety Thonon należy przestrzegać określonej 14-dniowej fazy odchudzania i pod żadnym pozorem jej nie przedłużać. Warto również nieco osłabić rygorystyczne wymagania, aby dieta była bardziej zbilansowana.

Jeśli chcesz zdrowo schudnąć na dłuższą metę, dieta awaryjna nie ma sensu. Do tego potrzebujesz swojego karmić Zmień i dostosuj swoją mentalność, lepiej codziennie wykonywać ćwiczenia fizyczne. Tygodniową utratę od 0,5 do 1 kilograma uważa się za zdrową i łatwą do utrzymania w dłuższej perspektywie. Dzięki tym wskazówkom możesz to zrobić:

 • On je regularnie I nie opuszczaj posiłku.
 • Trzy porcje warzywa I dwie porcje owoc W dniu, w którym powinno być.
 • Włącz do swojej diety węglowodany, ale skup się na węglowodanach złożonych Produkty pełnoziarniste. Zawierają więcej błonnika, który wspomaga trawienie i utrzymuje stabilny poziom cukru we krwi.
 • Staraj się jeść jak najświeższe On gotuje Unikaj gotowych produktów. Dzięki temu będziesz mieć lepsze wyczucie posiłków i unikniesz szkodliwych dodatków.
 • Nie powstrzymuj się od niczego, ale staraj się nie robić tego codziennie grzech. Można także poczęstować się burgerem lub napić się tabliczki czekolady. Po prostu zastąp go przy następnym posiłku.
 • komplement Sporty W swoim codziennym harmonogramie. Codziennie powinno być od 30 do 60 minut ćwiczeń.
READ  Niski poziom testosteronu: zwiększone ryzyko cukrzycy

Dieta Thonona: taki jest nasz wniosek

Na krótką metę dieta Thonona jest dietą szybką Utrata wagi Może. Dzięki niskokalorycznej, wysokobiałkowej diecie i powszechnej eliminacji węglowodanów organizm nie ma innego wyjścia, jak tylko schudnąć. Trudno jednak uniknąć ponownego przybrania na wadze po zakończeniu diety lub już w fazie stabilizacji, bo efekt jo-jo będzie uderzał bezlitośnie. Szybka utrata 10 kilogramów brzmi świetnie, ale… długoterminowy Aby schudnąć i utrzymać ją, należy zmienić dietę. zdrowy Deficyt kalorii Można to osiągnąć stosując zbilansowaną, wysokobiałkową dietę zawierającą dużo warzyw. Aby to zrobić, musisz się poruszyć, inaczej to nie zadziała. Nawet jeśli nie chcesz tego słyszeć: odchudzanie jest i będzie długim procesem i nie da się tego obejść.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

W tabeli przedstawiono owoce o niskiej zawartości cukru – najzdrowszą odmianę

Published

on

W tabeli przedstawiono owoce o niskiej zawartości cukru – najzdrowszą odmianę
 1. Heidelberg24
 2. konsument

Niektóre owoce zawierają więcej cukru, niż można by się spodziewać. Najlepiej wybierać owoce o niskiej zawartości cukru.

Niemieckie Towarzystwo Żywienia (DGE) zaleca codzienne spożywanie owoców i warzyw. Chociaż owoce dostarczają wielu składników odżywczych, często są pełne cukru. Niektóre rodzaje owoców zawierają więcej fruktozy, inne mniej. Jeśli zależy Ci na zdrowej diecie, powinnaś częściej jeść owoce z małą ilością cukru.

Który owoc zawiera najmniejszą ilość cukru? Tabela pokazuje, gdzie jest mało cukru

Owoce uznawane są za jeden z najzdrowszych posiłków i powinny znaleźć się w codziennym menu nie tylko według DGE, ale także wielu dietetyków. Ponieważ owoce zawierają dużo zdrowego błonnika, wtórnych surowców roślinnych, witamin i minerałów. Owoce są również bogate w wodę i stosunkowo mało energii. Istnieje wiele produktów spożywczych zawierających nieoczekiwane ilości cukru.

Niestety owoce zawierają również dużo cukru w ​​postaci fruktozy, glukozy i sacharozy. Zasadniczo najbardziej szkodliwy dla organizmu jest cukier owocowy, fruktoza. Każdy, kto spożywa zbyt dużo fruktozy, jest narażony na ryzyko gromadzenia się tego cukru w ​​postaci tłuszczu w wątrobie i rozwoju stłuszczeniowej choroby wątroby. Poniższa tabela przedstawia rodzaje owoców o niskiej zawartości cukru:

Rodzaj owocu Zawartość cukru na 100 gramów
awokado < 1
Cytrynowy 2.5
malina 4.4
Jeżyny 4.9
Truskawka 4.9
arbuz 6.2

Jaki jest najzdrowszy owoc?

W jednym z badań badaczka Jennifer De Noia z William Paterson University w New Jersey (USA) sprawdzała zawartość odżywczą 17 niezbędnych składników odżywczych w różnych produktach spożywczych. Pozwoliło to zidentyfikować zdrową żywność, w tym najzdrowsze owoce na świecie. Tak naprawdę spośród wszystkich owoców cytryna jest absolutnym liderem.

Ale wszystkie inne owoce znajdujące się na stole również można jeść bez wahania ze względu na zawarte w nich witaminy, błonnik i liczbę kalorii. Od 2008 roku DGE zaleca spożywanie 400 gramów warzyw i 250 gramów owoców dziennie, przy średnim spożyciu kalorii na poziomie 2300 kalorii. W końcu owoce nie należą do produktów zawierających największą liczbę kalorii.

READ  Rosja chce użyć niemieckiego teleskopu rentgenowskiego wbrew woli Niemiec

Jakie owoce są dobre na odchudzanie?

Ponieważ owoce są po prostu częścią zdrowej diety, nie powinieneś rezygnować z bomb witaminowych, gdy próbujesz schudnąć. Ale i tutaj należy zwrócić uwagę na rodzaj spożywanych owoców ze względu na zawartość cukru w ​​różnych rodzajach owoców. Najlepiej jeść owoce z dużą ilością wody i niską zawartością fruktozy.

Należą do nich jabłka, jagody, owoce cytrusowe i arbuz. Należy jednak trzymać się z daleka od owoców zawierających dużo cukru. Do tej kategorii należą banany, winogrona, daktyle i ananasy. W rzeczywistości soki reklamowane jako bogate w witaminy należą do niezdrowych napojów.

Jakie owoce nie podnoszą poziomu cukru we krwi?

Nie ma owocu, który w ogóle nie powoduje wzrostu poziomu cukru we krwi, ale są takie owoce, które prawie nie powodują wzrostu poziomu cukru we krwi. Tego typu owoce są szczególnie interesujące dla diabetyków. Niektóre owoce to prawdziwe bomby cukrowe, na przykład banany i ananasy powodują gwałtowny wzrost poziomu cukru we krwi.

Zdecydowanie należy się tym cieszyć z umiarem. Jagody natomiast mają niską zawartość cukru i diabetycy mogą bezpiecznie spożywać dwie porcje tych owoców dziennie. „Porcja” owocu odpowiada garści jagód lub większemu kawałkowi owocu. Należy również zaznaczyć, że bardzo dojrzałe owoce często zawierają większą ilość cukru. (Poszedłem do)

Continue Reading

science

„Jego obecność przemawia z mocą”.

Published

on

„Jego obecność przemawia z mocą”.
 1. Strona główna
 2. Dowiedzmy się

Naciska

Do tej pory nikomu nie udało się zobaczyć rzekomej „Planety Dziewiątej”. (Wrażenie artysty) © Caltech/R. Zraniony (IPAC)

Na skraju naszego Układu Słonecznego może znajdować się wcześniej nieodkryta dziewiąta planeta. Nowe badanie „Planety 9” daje teraz nadzieję.

FRANKFURT – W ciemnych krańcach naszego Układu Słonecznego może znajdować się wcześniej nieodkryta dziewiąta planeta. Zespół badawczy kierowany przez Konstantina Batygina i Michaela Browna twierdzi to od lat. Od tego czasu zespół w licznych badaniach coraz bardziej zbliżał się do tajemniczej „Planety 9”, a obecnie rozpoczyna nowe badanie, które jak dotąd przyniosło tylko jedno nowe badanie. Został opublikowany na serwerze preprintów ArXiv Przedstawił „nową linię dowodów”.

Według różnych zespołów badawczych na istnienie dziewiątej planety wskazują przede wszystkim orbity tzw. „obiektów transneptunowych” (TNO). Są to ciała niebieskie znajdujące się poza Neptunem, w tym planeta karłowata Pluton. Wydaje się, że na ich orbity wpływa masa, która wydaje się istnieć w Układzie Słonecznym, ale nie została jeszcze odkryta. Na tej podstawie Batygin i Brown w 2016 roku doszli do wniosku, że w Układzie Słonecznym musi istnieć dziewiąta planeta, która wpływa na TNO.

Nowe symulacje wskazują na istnienie „Planety 9”.

W nowym badaniu zespół badawczy przyjrzał się TNO, które oddziałują z orbitą Neptuna i dlatego ich orbity są trudne do zrozumienia. Z reguły są one wykluczone z wyszukiwania „Planety 9”. Zespół badawczy przeprowadził dwie różne symulacje, jedną uwzględniającą wpływ grawitacji Planety Dziewiątej na TNO w zewnętrznym Układzie Słonecznym, a drugą nieuwzględniającą masy hipotetycznej „Planety Dziewiątej”.

„Nasze obliczenia pokazują, że rozkład obserwowanych orbit zdecydowanie potwierdza istnienie niewidocznej planety” – napisał zespół w opracowaniu. W porównaniu z niezależny Batygin mówi bardziej szczegółowo: nowe badanie stanowi „najsilniejszy jak dotąd dowód statystyczny na to, że „Planeta Dziewiąta” faktycznie istnieje” – mówi Batygin.

READ  Brema ma najwyższy wskaźnik infekcji koronowej, ale jest o krok przed wszystkimi

W poszukiwaniu „Planety 9”: Czy hipotetyczne ciało niebieskie nie istnieje?

Poszukiwania „Planety 9” są złożone, ponieważ kilka zespołów badawczych bada tajemnicze ciało niebieskie od lat. Istnieją na przykład teorie, że „Planeta 9” to coś innego niż planeta, na przykład czarna dziura w Układzie Słonecznym. Inny zespół badawczy proponuje teorię, że „Planeta 9” może w ogóle nie istnieć. Astronom ma pomysł, aby znaleźć „Planetę 9” na podstawie jej możliwych księżyców.

Nadzieja wielu badaczy wiąże się obecnie z budowanym w Chile Obserwatorium Very Rubin, które zostanie uruchomione najwcześniej w 2025 roku. Teleskop zwierciadlany ma być w stanie sfotografować całe dostępne niebo w ciągu trzech nocy, pomagając w ten sposób w poszukiwaniach „Planety 9”. „To ekscytujące, że opisana tutaj dynamika, wraz ze wszystkimi innymi dowodami dotyczącymi Planety 9, zostanie wkrótce poddana rygorystycznym testom, gdy Obserwatorium Vera Rubin zacznie działać” – czytamy w badaniu. Co więcej: „Następny etap badań może dostarczyć ważnych informacji na temat tajemnic zewnętrznych granic naszego Układu Słonecznego”. (niezapłacony rachunek)

Continue Reading

science

Zatrzymaj chorobę Parkinsona – lek na cukrzycę daje teraz nadzieję

Published

on

Zatrzymaj chorobę Parkinsona – lek na cukrzycę daje teraz nadzieję
 1. Strona główna
 2. panorama

Naciska

Nowe badanie sugeruje, że lek przeciwcukrzycowy może zatrzymać postęp choroby Parkinsona.

Tuluza – Choroba Parkinsona jest drugą po chorobie Alzheimera najczęstszą chorobą neurodegeneracyjną przewlekła chorobawedług nich Niemieckie Towarzystwo Chorób Parkinsona i Zaburzeń Ruchu (Dubj). W Niemczech dotkniętych jest około 400 000 osób. Jednak wyniki badań dają już nadzieję, że nowy lek może skutecznie spowolnić chorobę. Substancja czynna w leczeniu cukrzycy może także pomóc w leczeniu choroby Parkinsona – takie wnioski płyną z artykułu badawczego opublikowanego w kwietniu 2024 roku.

Badanie daje nadzieję: lek na cukrzycę spowalnia chorobę Parkinsona

Od pewnego czasu bada się skuteczność leków przeciwcukrzycowych w leczeniu choroby Parkinsona. Ale te w New England Journal of Medicine Opublikowane badanie kliniczne, prowadzone przez Oliviera Rascola ze Szpitala Uniwersyteckiego w Tuluzie i Wasiliusa Meissnera ze Szpitala Uniwersyteckiego w Bordeaux, jest pierwszym, które dostarcza dowodów na rzeczywisty efekt. Substancję czynną liksysenatyd badano u pacjentów z chorobą Parkinsona.

Stwierdzono, że liksysenatyd spowalnia postęp objawów w niewielkim, ale znaczącym stopniu: u uczestników, którzy otrzymali substancję czynną, nie wykazano pogorszenia objawów po dwunastu miesiącach, w przeciwieństwie do grupy placebo. „Gdyby za pomocą tej klasy leków udało się zamrozić chorobę Parkinsona, byłaby to oczywiście ogromna sensacja” – mówi Josef Claassen, prezes Niemieckiego Towarzystwa Chorób Parkinsona i Zaburzeń Ruchowych. IPPEN.MEDIA. „Potrzebne są jednak dalsze badania, między innymi w celu wyjaśnienia, jak efekt będzie się rozwijał w ciągu kilku lat” – mówi Klassen.

Nowe badanie sugeruje, że lek przeciwcukrzycowy może zatrzymać postęp choroby Parkinsona. (Awatar) © Imago/Panthermedia

Leki na cukrzycę spowalniają chorobę Parkinsona – bez pogorszenia objawów

Do badania włączono 156 osób z objawami łagodnymi do umiarkowanych Objawy choroby Parkinsona Okazało się, że u osób, które otrzymywały liksysenatyd przez ponad rok – ale przy ciągłym przyjmowaniu leku – nie wykazano pogorszenia objawów – w przeciwieństwie do osób, które przyjmowały placebo. Jednak skutki uboczne, takie jak nudności i wymioty, dotknęły wiele osób, które zażywały lek zdrowie.

READ  Tajemnicze odkrycie na Marsie – NASA mówi o „śladach opon” lub „smoczych łuskach”

Objawy choroby Parkinsona często rozwijają się stopniowo:

 • Zaburzenia czucia, takie jak ból, utrata węchu, mrowienie i drętwienie
 • Choroby psychiczne, takie jak depresja, stany lękowe i zaburzenia kontroli emocji
 • Zwiększone zapominanie i słaba pamięć
 • Problemy ze snem i zmęczenie w ciągu dnia
 • Zaburzenia żołądkowo-jelitowe
 • Dysfunkcja pęcherza
 • Skargi seksualne

Sukces został udowodniony, jednak zasada działania aktywnego składnika przeciwcukrzycowego w chorobie Parkinsona pozostaje niejasna

Dokładny mechanizm działania leków przeciwcukrzycowych w leczeniu choroby Parkinsona nie jest jeszcze w pełni poznany. Uważa się, że aktywny składnik liksysenatyd, agonista receptora GLP-1, zmniejsza stan zapalny, co może pomóc złagodzić objawy.

Wyniki są bardzo ważne. Gdyby za pomocą tej klasy leków udało się odwrócić chorobę Parkinsona, byłaby to oczywiście ogromna sensacja.

Substancja czynna, taka jak zastrzyki odchudzające: Mówi się, że leki przeciwcukrzycowe pomagają w leczeniu choroby Parkinsona

Substancja czynna należy do dużej grupy podobnych substancji, które w ostatnim czasie znalazły zastosowanie w… „Zastrzyki odchudzające” (semaglutyd) stosowane w leczeniu otyłości Używa.

Choroba Parkinsona często zaczyna się od subtelnych objawów, takich jak trudności ze snem i problemy z węchem. W miarę postępu choroby pojawiają się objawy takie jak drżenie, sztywność mięśni i spowolnienie ruchów Demencja Parkinsona na mnie. Leczenie jest zindywidualizowane i może obejmować przyjmowanie leków, fizjoterapię, a w niektórych przypadkach nawet operację. Substancje miały również wpływ na badania laboratoryjne Espresso przeciwko chorobie ParkinsonaDokładniej, przeciwko typowym procesom chorób neurologicznych.

„Oczywiście, że to będzie sensacja”: eksperci z ostrożnym entuzjazmem podchodzą do badań nad chorobą Parkinsona

Josef Klassen podkreśla wagę tego odkrycia: „Wyniki są bardzo ważne, ale czas trwania badania jest zbyt krótki, aby wiarygodnie wykazać jego skuteczność i bezpieczeństwo”.

Chociaż choroby Parkinsona nie można jeszcze wyleczyć, można ją dobrze kontrolować przez lata dzięki odpowiednim metodom leczenia, twierdzi Niemieckie Centrum Chorób Neurodegeneracyjnych e. V. (DZNE) wyjaśnia. Leczenie farmakologiczne odgrywa kluczową rolę, ale aktywność fizyczna, taka jak ćwiczenia, może również pomóc spowolnić postęp choroby.

READ  Zwiększ swój metabolizm za pomocą mniszka lekarskiego

Naukowcy śledzą związek między chorobą Parkinsona a cukrzycą

Od dawna istnieją dowody na to, że cukrzyca typu 2 i niektóre choroby neurodegeneracyjne, takie jak choroba Parkinsona, mają podobne szlaki sygnałowe w organizmie. Badania pokazują, że nie tylko komórki wątroby i mięśni, ale także komórki nerwowe mogą słabo reagować na insulinę, która bierze udział w procesach pamięciowych. To może wyjaśniać, dlaczego u osób chorych na cukrzycę typu 2 ryzyko rozwoju choroby Alzheimera jest zwiększone.

Badanie z 2017 r. sugeruje, że aktywny składnik eksenatyd, inny lek stosowany w leczeniu cukrzycy, może również spowolnić postęp choroby Parkinsona – aczkolwiek tylko w niewielkim stopniu. „Z niecierpliwością czekamy na wyniki kompleksowego badania klinicznego tej zimy, w którym zbadane zostaną skutki dwuletniego leczenia eksenatydem u osób chorych na chorobę Parkinsona” – wyjaśnił Klassen w wywiadzie.

W badaniach przeprowadzonych na Florydzie i Tajwanie na początku 2023 r. badacze wykazali, że metformina, lek przeciwcukrzycowy, może u niektórych pacjentów zapobiegać rozwojowi demencji.

Ekspert potwierdza: Istnieje potrzeba badań w celu wyjaśnienia długoterminowego wpływu składników aktywnych na cukrzycę

„Należy przeprowadzić więcej badań, między innymi w celu wyjaśnienia, jak działanie Lixinate będzie się rozwijać na przestrzeni kilku lat” – stwierdził Klassen. „Pytania nierozpatrzone w obecnym badaniu są również interesujące z naukowego punktu widzenia: czy leki GLP-1 mogą chronić przed utratą neuronów wytwarzających dopaminę i potencjalnie zapobiegać wystąpieniu choroby Parkinsona. Odkrycia te mogą być kluczowe, ponieważ.” Choroby Parkinsona nie można jeszcze leczyć przyczynowo.

Artykuł ten zawiera jedynie ogólne informacje na dany temat zdrowotny i dlatego nie jest przeznaczony do autodiagnostyki, leczenia ani przyjmowania leków. W żadnym wypadku nie zastępuje to wizyty u lekarza. Nasz zespół redakcyjny nie ma prawa odpowiadać na indywidualne pytania dotyczące schorzeń.

Continue Reading

Trending