Connect with us

science

Ćwiczenia łagodzą objawy depresji

Published

on

Robert Clatt

Depresja wpływa na miękkość mózgu. Prosty program ćwiczeń może zmniejszyć ten efekt, a tym samym złagodzić objawy choroby psychicznej.


Bochum (Niemcy). Około 10% populacji w Niemczech cierpi w ciągu swojego życia na co najmniej jedną chorobę depresja. Przyczynami tej choroby psychicznej są w większości przypadków złożone interakcje między czynnikami psychologicznymi, genetycznymi i egzogennymi. Oprócz ciągłego stresu i przeciążenia jest to również często pora roku i izolacja społeczna. Według badania przeprowadzonego przez German Aid for Depression, blokady podczas pandemii COVID-19 spowodowały Więc błędne koło U osób, które już są w depresji i u osób, które są na skraju depresji.


świat Uniwersytet Ruhry w Bochum (RUB) O Wanji Brüchle Zbadano teraz, czy ukierunkowane ćwiczenia mogą złagodzić istniejącą depresję i czy większa aktywność może zapobiec depresji. Zostało to zbadane, ponieważ większość osób z depresją, oprócz prowadzenia odosobnionego trybu życia, charakteryzuje się również brakiem aktywności fizycznej. Prowadzi to do zmniejszenia gęstości synaps w mózgu i neuroplastyczności. ten który mózg Dzięki temu może mniej dostosowywać się do nowych doświadczeń.


Połączony program ćwiczeń i psychoterapii

Według magazynu branżowego Granice w psychiatrii W pierwszym opublikowanym badaniu zespół zbadał stan neuropsychiatryczny 41 pacjentów z depresją w klinice. Badani zostali następnie podzieleni na dwie grupy, z których obydwie przeszły psychoterapię. Jedna grupa ukończyła również trzytygodniowy program treningowy, który oprócz ćwiczeń rozgrzewkowych składał się przede wszystkim z zabaw ćwiczeniowych realizowanych w grupie lub z partnerem.

„W ten sposób motywacja i interakcje społeczne zostały szczególnie wzmocnione, a obawy przed wyzwaniami i negatywnymi doświadczeniami związanymi z aktywnością fizyczną – słowa kluczowe dotyczące sportu w szkole – zostały zmniejszone” – wyjaśnia Karin Rosenkranz.

Ćwiczenia zmniejszają objawy depresji

Już po trzech tygodniach naukowcy zauważyli znaczące różnice między obiema grupami. Zgodnie ze standardowymi testami uczestnicy programu ćwiczeń odczuwali znacznie większą ulgę w objawach depresji niż badani, którzy otrzymywali jedynie wsparcie psychologiczne. Ponadto badani w grupie ćwiczącej subiektywnie zgłaszali mniejszy pesymizm, mniej intensywne lęki i większą motywację.

READ  Może zwiększać ryzyko zawału serca: zwiększone stężenie Lp(a) we krwi i Covid


Naukowcom udało się również określić wpływ programu ćwiczeń na mózg, którego plastyczność znacznie wzrosła w korze ruchowej. To obszar odpowiedzialny za ruchy ciała. Zmiany zaszły także w innych sieciach ściśle związanych z tym regionem. Pragnienie zmian w mózgu maleje u osoby przygnębionej ruchem.

Włączenie ruchów do terapii

To pokazuje, że aktywność fizyczna ma wpływ na objawy i gotowość mózgu do zmian. Wiadomo, że aktywność fizyczna jest dobra dla mózgu, na przykład dlatego, że stymuluje tworzenie nowych połączeń między neuronami. Z pewnością może to również odegrać pewną rolę.

Im większa chęć zmiany neuronów, tym wyraźniej zmniejszają się objawy kliniczne. Wyniki pokazują, jak ważne są rzekomo proste rzeczy, takie jak aktywność fizyczna, w leczeniu i zapobieganiu chorobom takim jak depresja”. Dlatego sensowne jest włączenie większej ilości ruchu do leczenia depresji.

Granice w psychiatrii, doi: 10.3389/fpsyt.2021.660642

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Przypadki infekcji w Bremie: chociaż wskaźnik szczepień jest wysoki, wskaźnik infekcji przekracza 100

Published

on

To paradoks: chociaż Brema ma najwyższy wskaźnik szczepień w całym kraju, stan jest obecnie na szczycie listy wypadków. Wartość ta nie znajduje się w żadnym innym landzie, wskazując liczbę infekcji na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich siedmiu dni, czyli ponad 100. FOCUS Online wyjaśnia, w jaki sposób taki wzrost infekcji może wystąpić pomimo wysokiego wskaźnika szczepień.

Wskaźnik szczepień w Bremie

Brema w całym kraju znajduje się na szczycie szczepień w każdym kraju związkowym. Łącznie 74,8 procent populacji jest tam w pełni zaszczepionych, co daje zaledwie 78,7. Istnieje kilka przyczyn wysokiego wskaźnika szczepień w kraju.

Senat Zdrowie, Kobiety i ochrona konsumenta Von Bremen wyjaśnił FOCUS Online, gdy został zapytany, że wynika to głównie z trzech powodów:

1. Bezpośrednie podejście

Bezpośrednio na początku szczepienia osoby z pierwszym priorytetem szczepienia zostały poinformowane o możliwych terminach. Mogli otrzymać kody terminów pocztą i w ten sposób umówić się na szczepienia. Wizyty były dostępne za kilka dni.

2. Oferty niskoprogowe

Stan ustanawiał również tymczasowe ośrodki szczepień, gdy wypadki były szczególnie wysokie na niektórych obszarach. Istnieją również mobilne zespoły szczepień. Od czerwca robili nawet szczepienia bez możliwej wizyty.

jasna komunikacja

Nie tylko kody pocztowe zostały wysłane, aby ułatwić dostęp do szczepionek. Według serwisu, kampania medialna kraju jest dostępna w siedmiu językach, aby dotrzeć do jak największej liczby obywateli. Informacje są dostępne w języku arabskim, niemieckim, angielskim, francuskim, paszto, perskim i tureckim.

Proces infekcji w Bremie

Przy tak wysokim wskaźniku szczepień można założyć, że liczba infekcji jest niewielka – wręcz przeciwnie. Z częstością 112,8, Brema również we wtorek znalazła się na szczycie wszystkich krajów związkowych. Państwo-miasto zgłosiło ostatnio 47 nowych infekcji dziennie.

W Bremerhaven wskaźnik infekcji we wtorek wyniósł 285,9. Tym samym region jest najsilniejszy w kraju Korona dotknięty.

READ  Pogoda w tygodniu w szybkim sprawdzeniu: wiatr, deszcz i bardzo zimno

Interpretacja paradoksu Bremy

Kolejne pytanie, jak wyjaśnić tę rozbieżność Senatowi ds. Zdrowia, Kobiet i Ochrony Konsumentów, do tej pory pozostawało bez odpowiedzi. Jednak eksperci już skomentowali ten temat i wymienili możliwe przyczyny:

1. Lokalizacja

Na przykład epidemiolog Haju Zeb z Instytutu Leibniza w rozmowie z “ścisły”Z drugiej strony położenie Bremy może z kolei przyczynić się do procesu zarażenia – ponieważ państwo znajduje się w porcie. „W Bremerhaven jest wielu żeglarzy z różnych krajów, którzy mieszają się z ludźmi w pubach i innych miejscach” – powiedział naukowiec.

Kilka tygodni temu rozprzestrzenienie się Corony na statku towarowym w Bremerhaven stało się znane, podobnie jak regionalny nadawca Putin i śródlądowe wzmiankowany. Z tego powodu miasto postanowiło nie uwzględniać epidemii w porcie przy obliczaniu wskaźnika infekcji. Jednak w ten sposób może następować przenoszenie zakażenia na populację.

Jednak sama sytuacja Bremy nie może być odpowiedzialna za liczbę infekcji. W końcu istnieją inne nadmorskie miasta, takie jak Hamburg. Tam jednak wskaźnik infekcji we wtorek wynosi tylko 54,1.

2. Nowy rok szkolny

W wywiadzie dla regionalnego radia rzecznik miasta Bremy Volker Heigenmuser powiedział na początku września, że ​​wzrost zachorowań wynika prawdopodobnie między innymi z osób powracających z podróży. To prawda, że ​​są Wakacje letnie W Bremie od 1 września – ale to mogło spowodować łańcuchy infekcji. Zwłaszcza, że ​​dzieci, które teraz wracają do szkoły, nie mogą być jeszcze zaszczepione przeciwko Coronie.

Jak rzecznik Ministerstwa Zdrowia Putin i śródlądowe W ciągu tygodnia większość infekcji była spowodowana przez dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Dla ciebie wskaźnik infekcji w tym czasie wynosił do 374.

3. Zmniejszony efekt szczepienia

Regionalny nadawca w Bremie identyfikuje inną możliwą przyczynę infekcji: u niektórych osób ochrona szczepień może być zmniejszona. Wirusolog Andreas Dutzauer powiedział, że liczba osiągnięć w dziedzinie szczepień rośnie. W przypadku młodych dorosłych odsetek wzrósł z 0,1 do 0,3 proc. W przypadku osób starszych odsetek ten wynosi ponad 3 proc.

READ  NASA odkrywa „dziwne” planety o specjalnych właściwościach

Ponieważ szczepienia dają wielu poczucie bezpieczeństwa, niektórzy z nich ignorują zasady. Dlatego Dotzauer opowiadał się za wprowadzeniem szczepień osób trzecich dla osób powyżej 60 roku życia.

Continue Reading

Trending