Connect with us

science

Aktualne dane Corony: wskaźnik infekcji w Hamburgu wzrasta z 49,2 do 54,8 – dowody

Published

on

Wskaźnik infekcji w Niemczech nieznacznie wzrasta. Ale: w Hamburgu szczególnie silnie wzrastają nowe infekcje koroną.

Największą zapadalność ma miasto hanzeatyckie, które w ciągu 24 godzin zwiększyło się z 49,2 do 54,8.

Ogólnokrajowy siedmiodniowy wskaźnik infekcji nowym koronawirusem wynosi obecnie 23,1 (poprzedni dzień: 22,6, tydzień temu: 17,8). Jak poinformowało RKI w poniedziałek rano, powołując się na informacje od organów ds. zdrowia, w ciągu 24 godzin zarejestrowano 1183 nowe infekcje (poprzedni tydzień: 847) i dwa kolejne zgony (poprzedni tydzień: 1 zgon) związane z Covid-19.

Wskaźnik infekcji był do tej pory podstawą wielu ograniczeń związanych z koronawirusem podczas pandemii, na przykład w ramach federalnego hamulca bezpieczeństwa, który wygasł pod koniec czerwca. W przyszłości inne wartości, takie jak hospitalizacja, będą musiały być brane pod uwagę w większym stopniu.

Według informacji, całkowita liczba zakażeń koronowych odnotowanych w Niemczech od początku epidemii, według informacji, wynosi 3 791 949 przypadków, a łączna liczba zgonów spowodowanych przez koronę do tej pory wyniosła 91 784 przypadki. Instytut RKI szacuje liczbę osób, które wyzdrowiały z zakażenia koroną na 3 667 400.

Wartość R: Wartość R (od piątku) wynosi 1,18. Liczba reprodukcyjna R oznacza, że ​​100 zarażonych osób zaraża kolejne 118.

Jeśli wartość jest stale wyższa niż 1, liczba wystąpień wzrasta.

W każdej chwili możesz znaleźć aktualne informacje w Corona Liveticker.

Szczepionki zapobiegły tysiącom zgonów

Według obliczeń modelowych Instytutu Roberta Kocha (RKI), kampania szczepień przeciwko koronawirusowi zapobiegła około tysiącom zgonów w Niemczech.

„Nasze dane przedstawione tutaj pokazują wyjątkową korzyść ze szczepień przeciwko Covid-19 już w pierwszych 6,5 miesiącach kampanii szczepień w Niemczech w 2021 r.” – napisali autorzy analizy opublikowanej w piątek.

Wskazuje to, że około 38 300 zgonów zostało unikniętych w kontekście trzeciej fali koronowej. Liczbę zgłoszonych przypadków, którym udało się zapobiec, szacuje się na ponad 706 000, liczbę pacjentów hospitalizowanych na ponad 76 600, a liczbę pacjentów na oddziale intensywnej terapii na mniej niż 20 000.

READ  ▷ Niemcy są uważane za niedobór witaminy D / opalanie się z ostrożnością: regularnie, ...

„Wysoka skuteczność kampanii szczepień przeciwko Covid-19 imponująco pokazuje, że szczepionki torują drogę wyjścia z epidemii” – napisał RKI. Niemcy są obecnie na początku czwartej fali. Aby utrzymać jego zasięg na jak najniższym poziomie, konieczne jest jak najszybsze zwiększenie odsetka zaszczepionej populacji.

Raport tygodniowy RKI: Upadki rosną szybciej i szybciej

Według RKI, siedmiodniowy wskaźnik infekcji w Niemczech rośnie obecnie kilka tygodni wcześniej i szybciej niż latem 2020 roku. „Pomimo rosnącego wskaźnika szczepień”, napisał RKI w czwartek wieczorem na Twitterze.

Jak pokazuje nowy tygodniowy raport RKI, organy służby zdrowia nie mogą już śledzić wszystkich łańcuchów infekcji.

ten Aktualne zasady dotyczące aury W twoim stanie przeczytaj tutaj:

dotknięty: „Obecny wzrost zachorowalności można zaobserwować szczególnie w grupach wiekowych od 10 do 34 lat, chociaż tendencja ta jest obecnie widoczna również w grupach wiekowych do 49 lat” – pisze RKI. Informacje dotyczą okresu do 1 sierpnia. RKI odnotowało najwięcej infekcji w liczbie 49 na 100 000 populacji w ciągu tygodnia dla osób w wieku od 20 do 24 lat.

Kliniki: Jak wynika z raportu, liczba pacjentów szpitali i leczenie na oddziałach intensywnej terapii są nadal na „niskim poziomie”. Jak dotąd osoby zakażone, głównie młode, są mniej narażone na poważne choroby niż osoby starsze. Według RKI w ciągu ostatnich czterech tygodni nie było różnicy między zmiennymi alfa i delta w odniesieniu do odsetka pacjentów, którzy trafiali do szpitala.

Zmienne: Wariant delta sklasyfikowany jako niepokojący w dużej mierze wyparł inne warianty w Niemczech. W próbce wyselekcjonowanej do analizy genetycznej, która jest reprezentatywna dla Niemiec, deltę stwierdzono w 97 proc. przypadków. Prawie wszystkie inne dowody odnoszą się do poprzednio dominującego mutanta alfa (b 1.1.7). Według danych tzw. zmienna lambda nadal nie odgrywa w Niemczech żadnej roli.

READ  Czy nasze ubrania są przygotowane na upały i ulewny deszcz?

egzaminyLiczba wykonywanych tygodniowo badań laboratoryjnych (PCR) jest znacznie mniejsza niż wiosną i latem. Jednak RKI zaobserwowało rosnący odsetek pozytywnych testów przez cztery tygodnie. Jednak nadal jest stosunkowo niski i wynosi 3%.

szczepionka: Według RKI większość przypadków koronawirusa zarejestrowanych od lutego nie była zaszczepiona. Raport twierdzi, że „pilnie zaleca się skorzystanie z ofert szczepień przeciwko Covid-19 już teraz”. RKI podaje szacunkową skuteczność szczepień na około 88 procent dla osób w wieku od 18 do 59 lat i około 87 procent dla grupy powyżej 60 lat.

Przegląd stanów i okręgów federalnych

Łącznie trzy kraje związkowe są nadal poniżej 10 poziomu: Saksonia (7,6), Saksonia-Anhalt (7,3) i Turyngia (6,5). Krajem o najwyższym wskaźniku infekcji jest Hamburg z 54,8. Oprócz miasta hanzeatyckiego, Berlin (38,0), Nadrenia Północna-Westfalia (34,5), Szlezwik-Holsztyn (42,3) i Kraj Saary (33,3) są powyżej 30 punktów.

W sumie trzy regiony w całym kraju są całkowicie wolne od korony. Anhalt-Butterfeld (Saksonia Anhalt) oraz Suhl i Nordhausen (oba Turyngia) pokazują całkowicie białą listę: zero zachorowań.

Tak pracujesz ze szczepieniami

na nim stronie internetowej RKI informuje, ile osób w Niemczech otrzymało do tej pory swoje pierwsze lub drugie szczepienie. Na poniższej grafice widać obecną sytuację.

Więcej niż co sekunda Niemiec jest w pełni zaszczepiona przeciwko wirusowi Corona. Jak ogłosił federalny minister zdrowia Jens Spahn (41 l. CDU) w czwartek, 29 lipca na Twitterze, 50,9 proc. (42,35 mln osób) jest teraz w pełni zaszczepionych.

61,1% (51 mln) obywateli zostało zaszczepionych przynajmniej raz. Według Spahna kolejnym celem jest 100 milionów szczepionek w Niemczech.


Wykres: Szczepionki przeciwko Covid-19 przeprowadzone w Niemczech – Wykres

Mapa: Monitoring szczepień przeciwko koronie w krajach związkowych - infografika

Jak rozpowszechniona jest Corona na całym świecie?

Johns Hopkins University w Baltimore (USA) określa liczbę koron na świecie. Pokazują: wskaźnik infekcji nie wszędzie jest tak niski jak w Niemczech, w niektórych krajach wartość wciąż znacznie przekracza 100.

Uwaga: 23 czerwca 2021 r. BILD usunął animowaną mapę Niemiec z chronologią nowych infekcji, aby uzyskać lepszy przegląd.

Usunięto już wykres z „gorącymi punktami koronowymi” w Niemczech, czyli obszarami o wskaźniku zapadalności powyżej 50. Ponieważ obecnie nie ma obszaru poza znacznikiem, mapa w międzyczasie była zbędna. Jeśli liczby znów wzrosną, grafikę znajdziesz jak zwykle tutaj, w BILD Corona Radar.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Ta niebezpieczna dezinformacja pojawiła się wokół tematu profilaktyki raka piersi

Published

on

Diagnoza raka piersi dotyczy wielu kobiet w Niemczech. Niektórzy słyszą to po raz pierwszy w życiu, a inni wracają do choroby (często Odpowiadają za to dwa czynniki ryzyka). Istnieje wiele plotek o przyczynach i środkach zapobiegawczych, które chcielibyśmy dzisiaj wyjaśnić.

Geny odgrywają dużą rolę

To prawda, że ​​niektóre mutacje genetyczne kilkakrotnie zwiększają ryzyko zachorowania na raka piersi. 70% wszystkich kobiet z wykrywalną mutacją BRCA1 faktycznie zachoruje na raka piersi. Jednak większość pacjentów, którzy otrzymują diagnozę, nie ma historii rodzinnej.

Według dr. Sumana Arora, wiceprezes Zdrowie z dnia na dzień Indie, Inne czynniki odgrywają znacznie większą rolę:

Około 13% kobiet w populacji ogólnej zachoruje na raka piersi w pewnym momencie swojego życia. Zakłada się, że tylko około 5 do 10% wszystkich przypadków jest dziedzicznych. Większość ludzi nie ma historii rodzinnej, co sugeruje, że inne czynniki, takie jak środowisko i styl życia, odgrywają większą rolę.

Nie oznacza to jednak, że kobiety z chorobą często w rodzinie powinny całkowicie wykluczyć składnik genetyczny, ponieważ jest to bardzo poważny czynnik ryzyka.

Wiek odgrywa główną rolę

Jest to błąd. Diagnoza raka piersi nie kończy się w każdym wieku. Choroba najczęściej dotyka kobiety w wieku 50 lat lub starsze, ale nie oznacza to, że młode kobiety są na nią odporne i powinny poważnie podchodzić do swoich badań lekarskich.

Karmienie piersią może zapobiegać rakowi

Podczas gdy karmienie piersią dzieci może zmniejszyć ryzyko raka piersi, młode matki nie mogą temu zapobiec.

Pigułki antykoncepcyjne mogą powodować raka piersi

Zażywanie tabletek robi głośne Pinkville Nie stwarzają dużego ryzyka zachorowania na raka piersi, ponieważ zawierają raczej niewielkie ilości progesteronu i estrogenu.

współudział Mosiądz

Chociaż noszenie staników jest czasami powiązane z rozwojem raka piersi, nie udowodniono jeszcze, że są one ze sobą powiązane.

READ  Wydaje się, że kwas tłuszczowy omega-3 DHA działa przeciwko komórkom nowotworowym – praktyka lecznicza

Zapobieganie jest możliwe dzięki zdrowej diecie

Generalnie zaleca się zdrowy tryb życia, ale zdrowa dieta lub aktywność fizyczna nie mogą zapobiec rakowi piersi. Tylko zdrowy styl życia może nieco zmniejszyć ryzyko.

Radzimy bardzo świadomie podchodzić do profilaktycznych badań kontrolnych i regularnie macać piersi – do czasu ich uzyskania Pięć oznak raka piersi sprężysty. Jeśli rak zostanie wykryty wcześnie, szanse na całkowite wyleczenie są bardzo duże.

Continue Reading

science

Połączenie galaktyk karłowatych: naukowcy odkrywają charakterystyczne gromady kuliste

Published

on

połączenie galaktyk karłowatych
Naukowcy odkrywają charakterystyczne gromady kuliste

Wielki Obłok Magellana to galaktyka sąsiadująca z Drogą Mleczną. Tam naukowcy natknęli się na gromadę kulistą, jedyny świadek połączenia dwóch małych galaktyk. Odkrycie potwierdza regułę w kosmologii.

Gromada kulista NGC 2005 to dziwny gaz w Wielkim Obłoku Magellana, małej galaktyce sąsiadującej z Drogą Mleczną. Obserwacje przeprowadzone przez międzynarodowy zespół naukowców pokazują, że skład chemiczny jej gwiazd znacznie różni się od składu innych gromad gwiazd w galaktyce karłowatej. W związku z tym powinny to być pozostałości mniejszej galaktyki, która połączyła się z Wielkim Obłokiem Magellana, Tak więc naukowcy z czasopisma „Nature Astronomy”. Widzisz to jako afirmację „hierarchicznego scenariusza” kosmologii.

„Następnie obserwowane przez nas duże galaktyki osiągnęły swoją ogromną masę, łącząc się z wieloma mniejszymi galaktykami” – wyjaśniają Alessio Mucciarelli wraz z kolegami z Uniwersytetu Bolońskiego we Włoszech. „Ale ten proces powinien zachodzić również w galaktykach mniejszych satelitów, takich jak Obłoki Magellana”. Widać to w symulacjach komputerowych ewolucji kosmicznej – ale jak dotąd nie ma obserwacji, które dowodzą takich połączeń w galaktykach karłowatych.

Mucciarelli i współpracownicy przebadali 11 gromad kulistych w Wielkim Obłoku Magellana i 15 gromad kulistych w Drodze Mlecznej, korzystając z własnych obserwacji i danych archiwalnych z Bardzo Dużego Teleskopu ESO w Chile. Gromady kuliste to niezwykle gęste gromady kilku tysięcy gwiazd. “Ze względu na swoją gęstość mogą przetrwać połączenia przez miliardy lat” – podczas gdy mniejsza galaktyka, która przebiła się przez większą, już w tym czasie rozpadła się bez śladu – twierdzą naukowcy.

„duże różnice chemiczne”

Zgodnie z oczekiwaniami skład chemiczny gwiazd w gromadach kulistych Drogi Mlecznej i Wielkiego Obłoku Magellana znacznie się od siebie różni, ponieważ obie galaktyki mają różne historie ewolucyjne. Mucciarelli postrzega to jako potwierdzenie, że gromady kuliste są dobrze przystosowane do badania ewolucji galaktyk. Istnieje jednak anomalia wśród gromad kulistych Wielkiego Obłoku Magellana: NGC 2005 nie pasuje do innych gromad galaktyki karłowatej.

„Oczywiste różnice chemiczne między NGC 2005 a innymi gromadami kulistymi pokazują, że musiały istnieć tutaj dwie bardzo różne ścieżki ewolucyjne” – powiedzieli Mucciarelli i współpracownicy. NGC 2005 nie mogła powstać w tym samym środowisku, co inne gromady gwiazd. Zamiast tego niższy udział ciężkich pierwiastków pokazuje, że NGC 2005 pochodzi ze znacznie mniejszej galaktyki, w której formowanie się gwiazd zachodziło wolniej niż Wielki Obłok Magellana.

Tak więc NGC 2005 jest jedynym zachowanym świadkiem połączenia małej galaktyki z Wielkim Obłokiem Magellana. Nie ma już śladu po samej małej galaktyce, ponieważ proces ten miał miejsce podobno miliardy lat temu. Zgodnie z przewidywaniami scenariusza hierarchicznego, nie tylko duże galaktyki, ale także galaktyki karłowate rosną w wyniku fuzji.

READ  ▷ Niemcy są uważane za niedobór witaminy D / opalanie się z ostrożnością: regularnie, ...
Continue Reading

science

Leczenie raka lekami przeciwdepresyjnymi: badanie bada nową formę leczenia

Published

on

  • Nowa nadzieja dla raka okrężnicy i trzustki
  • umiejętność Leki przeciwdepresyjne spowalniają wzrost guza?
  • Leki przeciwdepresyjne na raka: Pierwsza obiecująca egzaminy z myszami

Obecne badania nad leczeniem raka w ramach badania pacjentów dają nadzieję na nową formę leczenia: Według szwajcarskich naukowców znany antydepresant „Prozac” może zapobiegać rozwojowi guzów okrężnicy i raka trzustki. Udowodniły to przynajmniej pierwsze obiecujące testy na myszach.

Leki przeciwdepresyjne na raka: mówi się, że Prozac spowalnia wzrost guza

Sprawę zbadał zespół badawczy z Uniwersytetu w Zurychu W niedawnym badaniuJak serotonina wpływa na komórki rakowe. Serotonina znana jest również jako „hormon szczęścia” i odpowiada przede wszystkim za nasz nastrój. Osoby z niskim poziomem serotoniny mogą cierpieć na depresję. Tak wiele popularnych antydepresantów zaczyna się tutaj. Często są inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny i zwiększają poziom serotoniny w mózgu.

Jednak większość serotoniny jest wytwarzana w wyściółce jelit i magazynowana w płytkach krwi. Inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) zwiększają poziom serotoniny w mózgu, zmniejszając w ten sposób poziom serotoniny w płytkach krwi. Naukowcy odkryli, że komórki rakowe wykorzystują serotoninę przekaźnikową do kamuflowania się przed komórkami odpornościowymi.

W jaki sposób antydepresyjna fluoksetyna, lepiej znana jako Prozac, może pomóc w walce z rakiem? Ponieważ antydepresanty obniżają poziom serotoniny w płytkach krwi, nowotwory nie mogą już używać substancji przekaźnikowej. W eksperymentach na myszach naukowcy odkryli, że wzrost guza znacznie spowolnił u myszy i że więcej limfocytów T migrowało do guzów, aby walczyć z rakiem.

Blokery serotoniny pomagają zidentyfikować komórki rakowe

„Leki przeciwdepresyjne i inne blokery serotoniny powodują, że komórki odpornościowe ponownie rozpoznają komórki rakowe i skutecznie je eliminują” – wyjaśnia jeden z naukowców biorących udział w badaniu. Może spowolnić wzrost raka okrężnicy i trzustki u myszy.

Porada dla książek: komórki rakowe nie lubią jagód — sprawdź Amazon

„Nasze wyniki dają nadzieję pacjentom chorym na raka, ponieważ stosowane leki zostały już zatwierdzone do użytku klinicznego” – mówi badacz Pierre-Alain Clavin. Mam nadzieję, że rozpoczną się również badania kliniczne leki przeciwdepresyjne na raka Zacznij wkrótce.

READ  Wirusy w lodzie lodowcowym: naukowcy znajdują „fałszywe sygnatury”

Interesujące również: Antybiotyki zwiększają ryzyko raka okrężnicy: badanie pokazuje związek

Artykuł zawiera linki afiliacyjne

*Uwaga: W redakcji zawsze szukamy produktów przydatnych dla naszych czytelników. Linki podane w tym artykule i oznaczone ikoną koszyka na zakupy lub gwiazdką są nazywane linkami partnerskimi/linkami sponsorowanymi. Jeśli klikniesz na jeden z tych linków i dokonasz z niego zakupu, otrzymamy prowizję od sprzedawcy. To nie zmienia ceny dla Ciebie. Nasze raporty redakcyjne są przede wszystkim niezależne od obecności lub wysokości prowizji.

Continue Reading

Trending