Connect with us

science

Dyson i Philips gwarantują dobrą jakość powietrza

Published

on

Oczyszczacze powietrza zapewniają czyste powietrze w pomieszczeniach mieszkalnych. W czasach Corony popularność urządzeń rośnie. Jednak pomaga również przy alergiach, oczyszcza pyłki i jest świetnym sposobem na poprawę jakości powietrza. Pokazujemy najlepsze modele.

Wiele osób jest uczulonych lub bardzo wrażliwych na małe cząsteczki w powietrzu, na które jesteśmy narażeni każdego dnia. Oczyszczacze powietrza zapewniają lekarstwo: filtrują zanieczyszczenia, takie jak pyłki, drobny kurz lub dym papierosowy z powietrza w Twoim mieszkaniu. Urządzenia mogą być również używane do zwalczania nieprzyjemnych zapachów i sierści zwierząt. Stiftung Warentest sprawdził również modele Filtr aerozolowy. Wybraliśmy najlepsze oczyszczacze powietrza i oferujemy modele odpowiednie do różnych wielkości pomieszczeń.

Zwycięzca testu: Oczyszczacz powietrza Philips AC2889/10 również filtruje aerozole

Oczyszczacz powietrza Philips AC2889/10 jest aktualnym zwycięzcą testu w Stiftung Warentest z wynikiem „dobry (2,4)”. Wydajność czyszczenia lub szybkość dostarczania czystego powietrza, w skrócie CADR, wynosi 333 metrów sześciennych na godzinę. Sprząta pomieszczenie o powierzchni 20 metrów kwadratowych w zaledwie dziewięć minut. Jego dobra wydajność sprawia, że ​​nadaje się do pomieszczeń o powierzchni do 79 metrów kwadratowych.

Według producenta filtr z węglem aktywnym wytrzymuje rok, a filtr HEPA trzeba wymieniać tylko co dwa lata. Kolejną praktyczną funkcją jest tryb uśpienia: aby nie budzić się w nocy z dokuczliwych dźwięków, oczyszczacz powietrza zmniejsza prędkość wentylacji w tym trybie.

Kolejną zaletą tego modelu jest zintegrowana kontrola aplikacji. Dzięki temu uzyskasz informacje o aktualnej jakości powietrza oraz liczbie pyłków i alergenów na Twoim smartfonie. Urządzeniem można też sterować za pomocą asystenta głosowego Siri firmy Apple. Ekran wyświetla jakość powietrza w pomieszczeniu za pomocą czteropoziomowego, kolorowego pierścienia LED bezpośrednio na urządzeniu.

Dobrze wiedzieć: Według Stiftung Warentest, Philips jest najlepszym oczyszczaczem powietrza do dymu papierosowego: w teście wykazał się najlepszą wydajnością po 100 papierosach. Jest również szczególnie skuteczny w walce z pyłkami i oczyszcza powietrze z 95 procent aerozoli.

Notatka: Oczyszczacz powietrza Philips AC 2889/10 jest bardzo popularny i dlatego trudno go w międzyczasie znaleźć.
Jeśli model jest wyprzedany, zalecamy prawie identyczny model jako zamiennik Poprzedni model Philips AC 2887/10To jest po prostu bez kontroli aplikacji.

Inteligentny: inteligentny oczyszczacz powietrza Xiaomi 3H

Oczyszczacz powietrza Xiaomi zdobywa punkty dzięki potrójnemu systemowi filtrów składającemu się z filtra głównego, filtra HEPA oraz filtra z węglem aktywnym. Wydajność modelu jest imponująca: CADR to 380 metrów sześciennych na godzinę. Dzięki 4-kanałowemu systemowi cyrkulacji z 2 wentylatorami powietrze jest skutecznie oczyszczane w pomieszczeniach od 28 do 48 metrów kwadratowych.

Wiele inteligentnych funkcji wyróżnia się pozytywnie: Air Purifier 3H jest kompatybilny z własną aplikacją na smartfona, Alexą i Asystentem Google. Jest też inteligentne sterowanie głosowe AI i poręczny alarm, gdy trzeba wymienić filtry. Praktyczny jest również ekran dotykowy OLED, który pokazuje jakość powietrza, temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu. Ten model ma również tryb uśpienia, w którym głośność jest zmniejszona.

READ  Korona rządzi w Hesji: Wirusolog chwali zaangażowanie, nie trafia w testy lizaka | hessenschau.de

Ogólnie rzecz biorąc, ten oczyszczacz powietrza o kompaktowej konstrukcji doskonale pasuje do każdego środowiska mieszkalnego. Imponujące: producent Xiaomi obiecuje, że ten model oczyści powietrze w Twoim domu w zaledwie 12 minut!

ZAAWANSOWANE URZĄDZENIE: Oczyszczacz powietrza 3 w 1 Dyson PH01

Produkt marki Dyson, który również ma szczególnie stylowy wygląd, jest znacznie droższy niż inne oczyszczacze powietrza. Ale urządzenie 3 w 1 ma też więcej funkcji: nie tylko oczyszcza powietrze, ale także nawilża je i działa jak wentylator. W ten sposób Dyson zapewnia przyjemne środowisko przez cały rok.

Możesz wybrać jeden z trzech trybów, a także ustawić wyłącznik czasowy. W trybie uśpienia urządzenie jest szczególnie ciche przy 36 decybelach, więc Cię nie obudzi. W najmocniejszym trybie wynosi 61 dB. Maksymalna prędkość powietrza to 350 litrów na sekundę. Dzięki temu Dyson PH01 Pure Humidify + Cool nadaje się do pomieszczeń o powierzchni do 81 metrów kwadratowych.

Maszyna jest odpowiednia z systemem filtracji 360 stopni, węglem aktywnym, filtrem HEPA i ekranem LCD. Model ten może być również sterowany za pomocą smartfona dzięki aplikacji Dyson Link i posiada monitor jakości powietrza.

Z dodatkowym zimnym stymulatorem: oczyszczacz powietrza Aiibot EPI188

System filtrów oczyszczacza powietrza Aiibot składa się z filtra wstępnego, filtra z węglem aktywnym i filtra HEPA oraz zimnego katalizatora. W ten sposób usuwane są również ostatnie cząsteczki z powietrza, takie jak toksyczny formaldehyd, który można znaleźć w meblach.

Przy stosunkowo wysokim współczynniku CADR wynoszącym 210 metrów sześciennych na godzinę, oczyszczacz powietrza oczyszcza pomieszczenia o powierzchni do 55 metrów kwadratowych i niezawodnie filtruje zanieczyszczenia i alergeny z powietrza. Dzięki temu nadaje się również dla alergików.

Nasza rada: Dodatkowy jonizator neutralizuje szkodliwe cząsteczki zawarte w powietrzu w pomieszczeniu. Chociaż jest to szczególnie skuteczne w walce z zanieczyszczeniami, zostało skrytykowane, ponieważ wiele urządzeń wytwarza w trakcie procesu ozon. Może to być szkodliwe, zwłaszcza w odniesieniu do dymu tytoniowego. Jednak funkcję tę można wyłączyć w oczyszczaczu powietrza Aiibot i dlatego nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia.

Do małych pomieszczeń: Levoit LV-H132 Oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz powietrza Levoit wyposażony jest w 3 poziomy filtracji. Podczas gdy filtr wstępny wychwytuje włosy i łupież, filtr z węglem aktywnym zapewnia neutralny zapach w pomieszczeniu. Filtr HEPA usuwa kurz i pyłki z powietrza, dzięki czemu jest również przyjazny dla alergików.

Dzięki trzem poziomom wentylacji urządzenie skutecznie zwalcza wszystkie drobne cząstki w pomieszczeniu o powierzchni do dwunastu metrów kwadratowych. Na najniższym z trzech poziomów wentylacji działa z głośnością 25 decybeli, dzięki czemu może nadal działać w nocy. Wyświetlacz na górnej pokrywie przypomina o regularnej wymianie filtra.

READ  Wskaźnik infekcji koronowej w Kassel przekracza 50: w mieście przepisy są zaostrzone

Dzięki szybkości dostarczania świeżego powietrza 68 metrów sześciennych na godzinę urządzenie ma najniższą wydajność czyszczenia w porównaniu. To z kolei znajduje odzwierciedlenie w cenie: za mniej niż 80 euro oczyszczacz powietrza Levoit jest jednym z najtańszych oczyszczaczy powietrza w pomieszczeniach.

elegancki: Możesz kupić oczyszczacz powietrza w eleganckiej czerni lub nowoczesnej bieli. Niebieskie światło nocne o dwóch poziomach jasności zapewnia przyjemną atmosferę nawet w ciemności.

Porada cenowa: Oczyszczacz powietrza IKEA FÖRNUFTIG

Oczyszczacz powietrza Ikea jest stosunkowo nowy w ofercie tego meblarskiego giganta i zachwyca przede wszystkim niską ceną i eleganckim wyglądem. Posiada filtr klasy 12 EPA i według producenta usuwa z powietrza około 99,5% drobnych cząstek, takich jak kurz i pyłki. Stosowane są tylko znane filtry HEPA klasy 13 filtrów.

Ikea nie opisuje na swojej stronie bardziej szczegółowo filtracji aerozoli i koronawirusów. W arkuszu danych można zauważyć, co następuje: Model powinien być w stanie odfiltrować cząstki o wielkości nawet 2,5 mikrometra (µm). Aerozole o wielkości mikrometra są zwykle mniejsze od tej wartości, a wirusy są mniejsze. Dlatego skuteczność filtrowania wirusów i aerozoli SARS-CoV2 nie będzie wystarczająca.

Dla alergików i do usuwania substancji chemicznych, takich jak formaldehyd, filtr powietrza jest niedrogim wprowadzeniem. Sterowanie odbywa się za pomocą obrotowego pokrętła u góry, filtr nadaje się do pomieszczeń od ośmiu do dziesięciu metrów kwadratowych. Ikea oferuje również różne filtry jako akcesoria. Filtr gazu za 10 euro odfiltrowuje zapachy i zanieczyszczenia, takie jak formaldehyd, a filtr cząstek stałych za 5 euro usuwa kurz, pyłki i dym papierosowy.

Nasz wniosek

W celu zapewnienia czystego powietrza w pomieszczeniu i niezawodnego usuwania kurzu, pyłków, sierści zwierząt lub nieprzyjemnych zapachów zalecamy stosowanie Philips Oczyszczacz powietrza AC2889/10. Jako zwycięzca testu w Stiftung Warentest był pod wrażeniem oceny jakości „Dobry”. Może również filtrować aerozole. Poprzedni model to bardzo dobra alternatywa dla zwycięzcy testu AC2887/10i Który technicznie działa w ten sam sposób, ale nie można nim sterować za pomocą aplikacji.

ten Nagradzana IKEA To najlepszy oczyszczacz powietrza dla tych, którzy po prostu chcą filtrować małe przestrzenie i wydawać mniej pieniędzy. Jeśli wybierzesz model z wyższej półki Dyson PH01Najpierw trzeba więcej zainwestować, ale można obejść się bez dodatkowych urządzeń, takich jak wentylatory i nawilżacze.

Często zadawane pytania dotyczące oczyszczaczy powietrza

Czy oczyszczacze powietrza działają również przeciwko koronawirusowi?

Niektóre badania pokazują, że oczyszczacze powietrza mogą utrzymywać stężenie aerozoli, a tym samym koronawirusów na niskim poziomie. Przy zakupie upewnij się, że urządzenie jest wyposażone w filtr HEPA klasy 13 lub 14. HEPA to skrót od „High Efficiency Particulate Air” i odnosi się do filtrów, które eliminują 99,9% zawiesin, takich jak kurz, roztocza, pyłki, cząsteczki dymu, a także wirusy i aerozole z powietrza w pomieszczeniu.

READ  Infekcja koronowa zmienia komórki krwi - trwałe nieprawidłowości w wielkości i zniekształcenia czerwonych i białych krwinek لايا

Stiftung Warentest poddał oczyszczacze powietrza dodatkowym testom i sprawdził, jak dobrze modele odfiltrowują aerozole. Trzej zwycięzcy osiągnęli wartości, które wahały się od 90 do 95 proc. wyciąć najlepsze Model Philipsa odległy. Testerzy zauważają jednak, że wydajność filtra spada, jeśli filtr HEPA nie jest regularnie wymieniany.

Nasza rada: Chociaż urządzenia z filtrami HEPA filtrują również wirusy z powietrza, nie zastąpią one regularnej wentylacji i przestrzegania zasad zachowania odległości i higieny. Dlatego powinieneś traktować je tylko jako środek wspomagający.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacze powietrza są wyposażone w różnego rodzaju filtry, które filtrują różne zanieczyszczenia z powietrza w pomieszczeniu. Powietrze wewnątrz urządzenia jest zasysane przez wentylator i oczyszczane przez filtry. Większość oczyszczaczy powietrza jest wyposażona w kilka rodzajów filtrów, w przeciwnym razie nie wszystkie zanieczyszczenia można usunąć. Obejmuje to filtr wstępny, taki jak sito, który wyłapuje grube zanieczyszczenia z powietrza oraz filtr z węglem aktywnym, który może również zasysać małe cząstki przez pory węgla. Filtr HEPA zmniejsza ilość wirusów i bakterii w powietrzu. W zależności od klasy filtra może wyeliminować od 99,95 do 99,995 procent wszystkich cząstek o wielkości od 0,1 do 0,3 mikrometra.

Jaka jest różnica między oczyszczaczem powietrza, jonizatorem i oczyszczaczem powietrza?

odświeżacz powietrza Zwykle wyposażony w filtr wstępny, filtr z węglem aktywnym i filtr HEPA, uwalnia powietrze z drobnych cząstek i zanieczyszczeń. Oczyszczacze powietrza są często używane jako termin zbiorczy dla wszystkich urządzeń oczyszczających powietrze.

Ionicsatoren Jonowe filtry powietrza: ładują ujemnie powietrze w pomieszczeniu i przyklejają się do naładowanych cząstek kurzu, pyłków lub sierści zwierzęcej. Skutkuje to większymi cząstkami, które filtry mogą lepiej wchłonąć lub po prostu opadają na dno. Ponieważ jonizacja może generować ozon, który może być niebezpieczny dla zdrowia w związku z dymem papierosowym, przed zakupem należy zastanowić się, gdzie i w jakim celu należy użyć jonizatora.

myjka powietrzna Oczyszczaj zanieczyszczenia z powietrza nie filtrami, ale wodą. Funkcja ta zapewnia również wyższą wilgotność, co oznacza, że ​​np. pyłek opada na ziemię. Może to być szczególnie pomocne dla alergików. Jednak z reguły oczyszczacze powietrza mają dłuższy czas czyszczenia i nie odfiltrowują również małych cząstek.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Przypadki infekcji w Bremie: chociaż wskaźnik szczepień jest wysoki, wskaźnik infekcji przekracza 100

Published

on

To paradoks: chociaż Brema ma najwyższy wskaźnik szczepień w całym kraju, stan jest obecnie na szczycie listy wypadków. Wartość ta nie znajduje się w żadnym innym landzie, wskazując liczbę infekcji na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich siedmiu dni, czyli ponad 100. FOCUS Online wyjaśnia, w jaki sposób taki wzrost infekcji może wystąpić pomimo wysokiego wskaźnika szczepień.

Wskaźnik szczepień w Bremie

Brema w całym kraju znajduje się na szczycie szczepień w każdym kraju związkowym. Łącznie 74,8 procent populacji jest tam w pełni zaszczepionych, co daje zaledwie 78,7. Istnieje kilka przyczyn wysokiego wskaźnika szczepień w kraju.

Senat Zdrowie, Kobiety i ochrona konsumenta Von Bremen wyjaśnił FOCUS Online, gdy został zapytany, że wynika to głównie z trzech powodów:

1. Bezpośrednie podejście

Bezpośrednio na początku szczepienia osoby z pierwszym priorytetem szczepienia zostały poinformowane o możliwych terminach. Mogli otrzymać kody terminów pocztą i w ten sposób umówić się na szczepienia. Wizyty były dostępne za kilka dni.

2. Oferty niskoprogowe

Stan ustanawiał również tymczasowe ośrodki szczepień, gdy wypadki były szczególnie wysokie na niektórych obszarach. Istnieją również mobilne zespoły szczepień. Od czerwca robili nawet szczepienia bez możliwej wizyty.

jasna komunikacja

Nie tylko kody pocztowe zostały wysłane, aby ułatwić dostęp do szczepionek. Według serwisu, kampania medialna kraju jest dostępna w siedmiu językach, aby dotrzeć do jak największej liczby obywateli. Informacje są dostępne w języku arabskim, niemieckim, angielskim, francuskim, paszto, perskim i tureckim.

Proces infekcji w Bremie

Przy tak wysokim wskaźniku szczepień można założyć, że liczba infekcji jest niewielka – wręcz przeciwnie. Z częstością 112,8, Brema również we wtorek znalazła się na szczycie wszystkich krajów związkowych. Państwo-miasto zgłosiło ostatnio 47 nowych infekcji dziennie.

W Bremerhaven wskaźnik infekcji we wtorek wyniósł 285,9. Tym samym region jest najsilniejszy w kraju Korona dotknięty.

READ  Korona rządzi w Hesji: Wirusolog chwali zaangażowanie, nie trafia w testy lizaka | hessenschau.de

Interpretacja paradoksu Bremy

Kolejne pytanie, jak wyjaśnić tę rozbieżność Senatowi ds. Zdrowia, Kobiet i Ochrony Konsumentów, do tej pory pozostawało bez odpowiedzi. Jednak eksperci już skomentowali ten temat i wymienili możliwe przyczyny:

1. Lokalizacja

Na przykład epidemiolog Haju Zeb z Instytutu Leibniza w rozmowie z “ścisły”Z drugiej strony położenie Bremy może z kolei przyczynić się do procesu zarażenia – ponieważ państwo znajduje się w porcie. „W Bremerhaven jest wielu żeglarzy z różnych krajów, którzy mieszają się z ludźmi w pubach i innych miejscach” – powiedział naukowiec.

Kilka tygodni temu rozprzestrzenienie się Corony na statku towarowym w Bremerhaven stało się znane, podobnie jak regionalny nadawca Putin i śródlądowe wzmiankowany. Z tego powodu miasto postanowiło nie uwzględniać epidemii w porcie przy obliczaniu wskaźnika infekcji. Jednak w ten sposób może następować przenoszenie zakażenia na populację.

Jednak sama sytuacja Bremy nie może być odpowiedzialna za liczbę infekcji. W końcu istnieją inne nadmorskie miasta, takie jak Hamburg. Tam jednak wskaźnik infekcji we wtorek wynosi tylko 54,1.

2. Nowy rok szkolny

W wywiadzie dla regionalnego radia rzecznik miasta Bremy Volker Heigenmuser powiedział na początku września, że ​​wzrost zachorowań wynika prawdopodobnie między innymi z osób powracających z podróży. To prawda, że ​​są Wakacje letnie W Bremie od 1 września – ale to mogło spowodować łańcuchy infekcji. Zwłaszcza, że ​​dzieci, które teraz wracają do szkoły, nie mogą być jeszcze zaszczepione przeciwko Coronie.

Jak rzecznik Ministerstwa Zdrowia Putin i śródlądowe W ciągu tygodnia większość infekcji była spowodowana przez dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Dla ciebie wskaźnik infekcji w tym czasie wynosił do 374.

3. Zmniejszony efekt szczepienia

Regionalny nadawca w Bremie identyfikuje inną możliwą przyczynę infekcji: u niektórych osób ochrona szczepień może być zmniejszona. Wirusolog Andreas Dutzauer powiedział, że liczba osiągnięć w dziedzinie szczepień rośnie. W przypadku młodych dorosłych odsetek wzrósł z 0,1 do 0,3 proc. W przypadku osób starszych odsetek ten wynosi ponad 3 proc.

READ  Cukrzyca: edukacyjna pompa insulinowa ułatwiająca leczenie

Ponieważ szczepienia dają wielu poczucie bezpieczeństwa, niektórzy z nich ignorują zasady. Dlatego Dotzauer opowiadał się za wprowadzeniem szczepień osób trzecich dla osób powyżej 60 roku życia.

Continue Reading

Trending