Connect with us

Top News

Corona Vaccine Summit: Kontrowersje wokół szczepień dzieci w wieku od dwunastu lat

Published

on

M ல்ல ller, Merkel, Soder po szczycie szczepieńM ல்ல ller, Merkel, Soder po szczycie szczepień

Zdjęcie: Annegret Dear / dpa

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Atak na polityka Partii Zielonych: 66-latek ukarany grzywną | NDR.de – Aktualności – Dolna Saksonia

Published

on

Atak na polityka Partii Zielonych: 66-latek ukarany grzywną |  NDR.de – Aktualności – Dolna Saksonia

Stan na: 17 czerwca 2024 r., godzina 17:09

Sąd rejonowy w Getyndze skazał 66-letniego mężczyznę za napaść na parlamentarzystkę stanową Partii Zielonych Marie Kollenroth. Emeryt musi zapłacić karę i odszkodowanie.

Grzywna w wysokości 1600 euro i odszkodowanie w wysokości 600 euro – orzekł w poniedziałek sędzia Sądu Rejonowego w Getyndze. Sąd Okręgowy uznał mężczyznę winnym dwóch zarzutów ciężkiego uszkodzenia ciała i poniżenia. Pod koniec maja 66-latek zaatakował i zranił posłankę Marie Kollenroth na stoisku kampanii w Getyndze. W poniedziałek sędzia wysłuchał dowodów, że pod koniec maja oskarżony wielokrotnie uderzył 39-latkę w lewe ramię, a wcześniej ją obraził. „Wy brudni ludzie, wy zieloni” – powiedział w jej kierunku. Orzeczenie to nie weszło jeszcze w życie.

filmy

1 minuta

Poseł wypowiadał się w wywiadzie dla NDR po tym, jak mężczyzna zaatakował Marie Kollenrod (Zieloni) podczas kampanii wyborczej w Getyndze. (26.05.2024) 1 min

Minister sprawiedliwości: Przyspieszona procedura „dobra dla wszystkich zainteresowanych”

Prokuratura w Getyndze w oparciu o materiał dowodowy wniosła o przyspieszenie procesu. Minister sprawiedliwości Dolnej Saksonii Kathryn Wallmann (SPD) powiedziała w poniedziałek NDR Dolna Saksonia: „W postępowaniu, w którym jest przestępca, masz wszystkie dowody, musisz szybko zakończyć postępowanie. To dobrze. Wszyscy zaangażowani”. Wyjaśnił: „To dobrze dla oskarżonego, który wie, co się z nim dzieje, dla ofiary, która szybciej zostanie zaspokojona. Na pewno dla wymiaru sprawiedliwości, bo w każdej sprawie, którą zamknęliśmy, nie ma winy. W kupie”.

Mężczyzna chce udowodnić swoją niewinność za pomocą testu DNA

Mężczyzna, który śledził proces w dużej mierze bezinteresownie, wcześniej zaprzeczał popełnieniu przestępstwa. 66-latek powiedział w poniedziałek, że zarzuty są „po prostu bzdurą”. Przeprasza, jeśli dotknie polityka. Powiedział, że chce poczekać na badanie DNA. Dowodzi, że MB nie jest dotknięty. Podczas przesłuchania Kolenrad wydawał się zdenerwowany i unikał bezpośredniego kontaktu wzrokowego z mężczyzną.

READ  Polska: Pięć pytań ... Plastic Europe Anna Kosera-Salkovskaya z Polska

Atak miał miejsce na stoisku kampanii Partii Zielonych

Do ataku doszło 25 maja na stoisku kampanii Partii Zielonych. Kiedy 66-letni Kollenrod poszedł za nim, aby zrobić zdjęcie telefonem komórkowym, mężczyzna ponownie uderzył zielonego posła w lewe ramię, dopóki nie interweniowali świadkowie. W poniedziałek potwierdziło to dwóch świadków. Policja zatrzymała podejrzanego jakiś czas później w pobliżu miejsca zdarzenia. Kollenrod powiedział, że doznał obrażeń jednej ręki. Powiedział, że przez kilka dni po popełnieniu przestępstwa miał problemy ze snem i że przestępstwo będzie go niepokoić podczas przyszłych wydarzeń związanych z kampanią.

Kollenrad: „Atak na demokrację i na mnie jako kobietę”

Po wyroku w ciągu jednego dnia sprawy zostały zamknięte, a polityk został zwolniony wyrokiem skazującym. Była szczęśliwa, że ​​sąd w całości potępił zbrodnię. „Atak na mnie jako kobietę był zarówno atakiem na demokrację, jak i na prawicowe tendencje ekstremistyczne sprawcy” – powiedział Kollenrod. Ma nadzieję, że po formalnym zakończeniu zbrodnia wkrótce dojdzie do psychicznego zakończenia. Kollenrod zapowiedział także, że odszkodowanie trafi do Centrum Porad dla Kobiet i Archiwum Antyfaszystowskiego w Getyndze.

Sprawca, który zrobił zdjęcie ze swastyką

Po ataku Kollenrod złożył skargę z tytułu pogardy i uszkodzenia ciała. „Nie chcę być tak traktowany” – powiedział NTR Dolna Saksonia. Przestępca nie jest obcy wymiarowi sprawiedliwości. Napastnik został ukarany za używanie symboli organizacji niekonstytucyjnych. W lipcu 2020 roku sąd ukarał mężczyznę grzywną w wysokości 30 euro dziennie za pokazywanie na swoim zdjęciu profilowym w WhatsApp orła cesarskiego ze swastyką na wieńcu dębowym.

Więcej informacji

Dzień po napaści fizycznej na 66-letniego mężczyznę w Getyndze parlamentarzystka stanowa Marie Kollenrott (Zieloni) relacjonuje incydent.  © N.T.R

W Getyndze zaatakowano członka parlamentu krajowego. 66-latek nie jest obcy policji. (28.05.2024) Również

Ten temat w projekcie:

Witam Dolną Saksonię | 17 czerwca 2024 | 19:30 godz

Słowa kluczowe dla tego artykułu

Warzywa

logo NTR
Continue Reading

Top News

50-osobowy zespół DJK Ensdorf przeprowadził badanie w Polsce

Published

on

50-osobowy zespół DJK Ensdorf przeprowadził badanie w Polsce

50 uczestników z DJK Ensdorf wzięło udział w urozmaiconej wycieczce do południowej Polski. Podczas postoju w drodze do Wrocławia grupa wycieczkowa mimo deszczu przeszła przez skaliste miasto Atersbach w Czechach.

Do atrakcji Dolnego Śląska zalicza się zamek Fürstenstein i protestancki Kościół Pokoju w Schwednitz, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas wycieczki z przewodnikiem grupa poznała Wrocławskie Stare Miasto (Bresław), stolicę Dolnego Śląska, które w czasie wojny zostało w dużej mierze zniszczone, ale odbudowane niemal identycznie jak oryginał.

Do atrakcji należy Rynek ze starym ratuszem i reprezentacyjnymi domami patrycjuszowskimi, Ostrów Tumski z katedrą, Halą Stulecia, obiektem światowego dziedzictwa kulturowego i wszechobecnymi wrocławskimi krasnalami. Wycieczka do Krakowa przebiegała przez Częstochowę, najsłynniejsze miejsce pielgrzymkowe w Polsce, gdzie zwiedzano klasztor z Czarną Madonną. Inspiracją dla zespołu było także drugie co do wielkości miasto w Polsce, Kraków.

Odwiedza się także rynek główny z sukiennicami oraz kościół Mariacki z ołtarzem późnośredniowiecznego rzeźbiarza Chwastego Stwosza.

Możesz być także zainteresowany: Specjalna scena natury

Zwiedziono także Wawel z katedrą i zamkiem królewskim, dawną dzielnicę żydowską Kazimierz i dawne getto z fabryką emalii Oskara Schindlera. Szczególnym przeżyciem jest Kopalnia Soli w Wieliczce, miejsce pielgrzymkowe Kalwaria Zebrzydowska i miejsce urodzenia Papieża Jana Pawła II w Wadowicach.

Muzeum obozu zagłady w Auschwitz, w którym miały miejsce niewyobrażalne okrucieństwa, zwiedza się w ramach zwiedzania z przewodnikiem.

READ  Warszawa w dalszym ciągu odnosi się chłodno do Manueli Schweczyk
Continue Reading

Top News

RLP News Ticker: Kobieta umiera – Mężczyzna aresztowany, szaleństwo pożarów lasów

Published

on

RLP News Ticker: Kobieta umiera – Mężczyzna aresztowany, szaleństwo pożarów lasów

Co wydarzyło się tej nocy w Nadrenii-Palatynacie? Co przyniesie jutro? Bądź na bieżąco z naszym newsletterem RLP!

Do widzenia!

Jest więc godzina 10:00 i dzisiejszy ticker dobiegł końca. Ale nie martw się: wszystkie wiadomości z Nadrenii-Palatynatu znajdziesz online, w aplikacji i na naszych kanałach społecznościowych. Jutro wrócę i przyniosę Wam wszystkie wiadomości z kraju w godzinach 6:00-10:00. Póki co: miłego rozpoczęcia tygodnia, a jutro znów będziemy się czytać!

Rozwiązanie quizu: Dziś jest święto, ale które?

Był to dzień zjednoczenia Niemiec. Dlaczego? 17 czerwca 1953 r. ponad milion mieszkańców NRD demonstrowało przeciwko reżimowi SED. Na Zachodzie dzień ten obchodzony był jako „Dzień Jedności Niemiec”. Kiedy nadzieje Niemiec na przezwyciężenie podziałów ostatecznie spełniły się 3 października 1990 r. wraz ze zjednoczeniem Niemiec, dzień 17 czerwca utracił status święta państwowego na mocy porozumienia o zjednoczeniu.

Policja apeluje do świadków po tym, jak młoda kobieta została zaatakowana w Mains

Policja apeluje do świadków po tym, jak 23-letnia kobieta została zaatakowana w Volkspark w Moguncji. Według policji kobieta była w niedzielę wieczorem z kilkoma przyjaciółmi w Volkspark w Moguncji. Kiedy przez jakiś czas był sam, nagle zaatakowały go trzy osoby. Kobieta doznała urazu głowy oraz urazu ręki. Trzeba było ją zabrać do szpitala. Po popełnieniu przestępstwa trzej mężczyźni uciekli niezauważeni. Według policji nie jest jeszcze jasne, dlaczego mężczyźni zaatakowali kobietę.

17 czerwca w historii

1994: W Los Angeles po dramatycznym pościgu była gwiazda futbolu OJ Simpson zostaje aresztowana jako podejrzany o morderstwo swojej byłej żony i jej przyjaciółki. Po burzliwym procesie został uniewinniony, a Simpson zmarł w kwietniu tego roku po walce z rakiem.

1944: Powstała Republika Islandii. Do tego czasu Islandia miała status suwerennego królestwa i była w osobistym sojuszu z Danią.

READ  Aleksiej Nawalny nie żyje: ekspert medyczny opisuje niezwykły proces

1939: We Francji morderca Eugene Weidmann był ostatnią osobą, na której wykonano publiczną egzekucję na gilotynie.

Sezon na baseny zewnętrzne jeszcze się nie rozpoczął

Nawet w ten weekend większość mieszkańców Nadrenii-Palatynatu nie miała w planach wizyty na odkrytym basenie. Powodem jest zła dotychczasowa letnia pogoda. Odkryte baseny w kraju również zdały sobie z tego sprawę i obecnie reagują na zmiany i skrócenie godzin otwarcia.

Nadrenia-Palatynat

Zmienne i zimne: prawdziwe lato jest inne! Odkryte baseny w Nadrenii-Palatynacie również to zauważają. Niektórzy już odpowiedzieli.

SWR4 w czwartek

SWR4

Pleciony las palatynacki

Uważam, że dobre rzemiosło jest interesujące. Ale cały las ze sznurka i nici? Musiałem to obejrzeć dwa razy i tym właśnie chcę się z wami podzielić. Jedno jest pewne: nigdy wcześniej nie widziałeś Lasu Palatynackiego!

Quiz: Dziś jest święto, ale które?

Czy nie uważa Pan, że urlopy są w Niemczech niesprawiedliwie rozdzielane? W maju wydawało się, że wprowadziliśmy czterodniowy tydzień, a potem od początku czerwca do października nastała długa susza. Dlaczego ci to mówię? Ponieważ dzisiejszy quiz dotyczy świąt!

Znów pożary lasów w pobliżu Ransbach-Bambach

W weekend trzeba było przenieść zastępy straży pożarnej w Ransbach-Baumbach. Służby ratunkowe liczą obecnie jedenaście pożarów po czwartkowym dużym pożarze. Tylko w sobotę i niedzielę wybuchły trzy pożary. Wszystkie pożary wybuchły w promieniu kilku kilometrów. Policja wydziału kryminalnego Mandapore prowadzi obecnie dochodzenie w sprawie podpalenia. Według policji w wyniku małego pożaru nikt nie odniósł obrażeń ani nie zagrażał niebezpieczeństwu.

Przede wszystkim nie wolno było polować na dziki

U dzika zabitego przez naszych sąsiadów w Gros-Gerau w Hesji zdiagnozowano afrykański pomór świń. Z tego powodu polowania nie są obecnie dozwolone na obszarach Nadrenii-Palatynatu. Powiatowy urząd weterynaryjny i liczni myśliwi poszukują obecnie kolejnych chorych zwierząt. Wykorzystuje się do tego również drony.

sieć elektryczna

Afrykański pomór świń wykryto po raz pierwszy u dzika w Hesji – z konsekwencjami aż do Nadrenii-Palatynatu.

U dzika zabitego w Groß-Gerau w Hesji wykryto afrykański pomór świń. Z tego powodu polowania nie są obecnie dozwolone na obszarach Nadrenii-Palatynatu.

Popołudnie

SWR1 Nadrenia-Palatynat

Taka sytuacja jest na ulicach

Zanim wsiądziesz do samochodu lub autobusu, zapoznaj się z naszym przeglądem transportu – tutaj możesz w skrócie sprawdzić aktualną sytuację:

Aktualne komunikaty drogowe

Niemcy i światopogląd

  • Dziś w Berlinie Powstanie ludowe w NRD 17 czerwca 1953 r Myślałem. 17 czerwca 1953 uznawany jest za symbol powstania robotniczego w NRD. W czerwcu 1953 roku w całej NRD przeciwko dyktaturze SED protestowało od 500 000 do miliona ludzi. Przywódcy NRD stłumili powstanie popularną policją i sowieckimi czołgami.
  • Dziś w Brukseli, po wyborach europejskich, szefowie państw i rządów chcą rozmawiać o przyszłości Obsadzanie najważniejszych stanowisk w UE Rada. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen po zwycięstwie centroprawicowej koalicji EPP stara się o drugą kadencję na stanowisku przewodniczącej Komisji Europejskiej. Do obsadzenia mają być stanowiska Przewodniczącego Rady Europejskiej i Przedstawiciela UE do Spraw Zagranicznych.
  • W Luksemburgu spotkać Dzisiaj Minister Środowiska UE. Doradzają m.in. w sprawie nowych przepisów zaproponowanych przez Komisję Unii Europejskiej w zakresie odpadów żywnościowych i odzieżowych oraz obietnic dotyczących zielonej reklamy. W porządku obrad znajdują się także dyskusje na temat dyrektywy w sprawie monitorowania gleby. Omówiony zostanie także cel klimatyczny Europy na rok 2040.
READ  Bundestag: SPD, FDP i Zieloni chcą reformy wyborczej bez unii

W wypadku ciężko ranne zostało dwuletnie dziecko

Dwuletni chłopiec został ciężko ranny w wypadku w Hoppstädten-Weiersbach w powiecie Birkenfeld. Jak podaje policja, dziecko próbujące przejść przez ulicę w niedzielny wieczór zostało potrącone przez samochód. Według policji chłopiec został rzucony kilka metrów na asfalt. Natychmiast został zabrany do szpitala. Na początku nie było wiadomo, jak doszło do wypadku.

To będzie dzisiaj ważne

  • Jak dobrze radzą sobie szkoły w Nadrenii-Palatynacie, jeśli chodzi o cyfryzację? Dziś do Moguncji przeniesie się Ministerstwo Edukacji oraz Bank Inwestycyjny i Strukturalny (ISB). Bilans umowy cyfrowej. W ostatnich latach szkoły zostały wyposażone w laptopy, tablety i Wi-Fi m.in. korzystając z kontraktu cyfrowego i dofinansowania państwa.
  • Dziś w Koblencji proces Postępował przeciwko mężczyźnie Członkostwo w IS, zbrodnie wojenne i morderstwa Oskarżony. Między innymi rzekomo pomagał przy egzekucjach więźniów.
  • Będzie też taki w suszarce proces Ciąg dalszy i rzeczywiście O morderstwie lekarza Gerolsteina. Dwóch, którzy w chwili popełnienia przestępstwa mieli 16 lat, muszą odpowiedzieć za morderstwo. Partner ofiary również usłyszał zarzut morderstwa. Trio rzekomo zabiło 53-letniego mężczyznę pod koniec 2022 roku, a ciało zakopało w lesie.

Po śmierci kobiety w powiecie Kaiserslautern: mąż aresztowany

W niedzielę 34-letni mężczyzna został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu w Reichenbach-Steegen. Jej 52-letni mąż został aresztowany pod zarzutem.

Dzielnica Kaiserslautern

Policja wszczęła śledztwo po znalezieniu martwej kobiety w rejonie Reichenbach-Steegen.

W niedzielę 34-letni mężczyzna został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu w Reichenbach-Steegen w dzielnicy Kaiserslautern. Jej 52-letni mąż został aresztowany jako podejrzany.

Tak wygląda dzisiejsza pogoda

„Nieporządny”: meteorolog SWR Sven Plöger podał wczoraj prognozę na dzisiaj. W prostym języku oznacza to, że słońce, chmury i deszcz występują na przemian. W końcu jest stosunkowo ciepło z wysokimi temperaturami od 18 do 24 stopni.


Pobierz wideo (25,4 MB | MP4)

Dzień dobry w poniedziałek!

Dzień dobry w ten poniedziałek! Czy dobrze zakończyłeś pierwszy weekend Mistrzostw Europy? Czy miło spędziłeś weekend poza EURO? Mam nadzieję! Dziś jutro zaczynamy spokojnie u nas – Wy budzicie się powoli, a ja przynoszę Wam najważniejsze wieści dla Nadrenii-Palatynatu! Nazywam się Florian Fischer i będę dzisiaj dla Was tykać do godziny 10:00.

Jeśli chcesz, prześlij mi swoje najlepsze zdjęcia z weekendu – na przykład z imprez związanych z Mistrzostwami Europy. Chętnie prześlę zdjęcia, skorzystaj z formularza:

Wyślij nam swoje zdjęcia

Jeśli masz jakieś sugestie, napisz do mnie [email protected].

Continue Reading

Trending