Connect with us

Top News

Ankieta Forza: Scholes wygrywa pierwsze trio wyborcze nad Barbaugh i Lashett

Published

on

bPodczas swojej pierwszej dużej wymiany telewizyjnej trzech kandydatów na prezydenta z CDU/CSU, SPD i Green podkreśliło swoje różnice. W sukcesie nadawców RDL i NTV byli w tyle kandydatka związkowa Armin Lashet i kandydatka Zielonych Annalena Barbach. Kandydat SPD Olaf Scholes opisał zarzuty spokojnym tonem. Według szybkiego sondażu opublikowanego przez Forza w imieniu nadawców, przepis Shoalsa zadziałał.

Spośród 2500 lub więcej respondentów 36 procent stwierdziło, że Sholes odniósł sukces. 30 procent Barbacha zaawansowane, tylko 25 procent Lashed. Zapytany, kto jest najbardziej pożądany, Scholes znalazł się na szczycie listy z 38 procentami, a następnie Barbach (37 procent) i Lashet (25 procent). Omówiono trzy kwestie, takie jak polityka zagraniczna i bezpieczeństwa, porażka w Afganistanie, polityka Corona, walka ze zmianami klimatycznymi oraz polityka podatkowa. Pod pewnymi względami umowa była jasna.

Polityka podatkowa

Polityka podatkowa to jeden z najbardziej kontrowersyjnych tematów na szlaku. Lachet zaatakował Scholesa i Barbacha – oskarżając go o podnoszenie podatków „kiedy się da”. Scholes był zdecydowanie przeciwny obniżkom podatków. „Jestem za zrównoważeniem naszego systemu podatkowego nieco bardziej, płacąc trochę więcej osobom w moim przedziale dochodów lub wyższym” – powiedział.

Czytaj więcej

Zwykłe pisanie. Stephen Aust o sytuacji

Barbaugh zasugerował, że mocne barki również powinny być bardziej obciążone. Powiedział, że to bardzo niesprawiedliwe, aby co piąte dziecko w Niemczech żyło w ubóstwie. Pod jego dyrektorem samotny rodzic z dwójką dzieci zaoszczędziłby 2000 euro rocznie.

Polityka klimatyczna

Barbach oskarżył związek i SPD o nic nie robienie w polityce klimatycznej. Przysięgała, że ​​nie będzie chciała „połowić rzeczy” w przyszłości. Chce np. wprowadzić obowiązek instalowania paneli słonecznych na dachach nowych budynków. Ta ostatnia została zablokowana przez koalicję rządową. W odpowiedzi Lacet oskarżył Zielonych o chęć „trzymania przemysłu w ryzach”. Potwierdził swoje stanowisko w sprawie przyspieszenia procedur planowania i zatwierdzania, na przykład w celu promowania rozwoju energetyki wiatrowej. Scholes obiecał zmniejszyć biurokrację i stworzyć bezpieczeństwo planowania w branży – na przykład dzięki elektryczności. Chce określić dodatkowe zapotrzebowanie Niemiec na energię elektryczną, aby stać się neutralne dla klimatu.

READ  Olimpia 2021: Załamuje się polska drużyna pływacka – sześciu zawodników musi odejść

Bezpieczeństwo wewnętrzne

Szef CDU Lashet opowiedział się za zwiększeniem nadzoru wideo przestrzeni publicznych przeciwko przestępczości i przemocy. Powiedział, że kobiety w przejściach podziemnych, metrach i parkach czuły się bardzo niepewnie. Barbach sprzeciwił się mu: „Niestety kobiety są bardzo niepewne we własnych czterech ścianach”. Wskazał na ataki sojuszników i byłych sojuszników. Scholes, kandydat SPD, powiedział, że nadzór wideo to możliwość, która była już wykorzystywana i że ją popiera. Z drugiej strony Barbog ostrzegał przed tworzeniem „towarzysza kart” z kamerami monitorującymi: „Musimy lepiej wyposażyć naszą policję”.

Polityka bezpieczeństwa

Kiedy po katastrofie NATO wycofało się z Afganistanu, Lachet, Scholes i Barbach jednogłośnie wezwali do wzmocnienia roli Niemiec w polityce obronnej. Lachet ponowił apel o utworzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego powiązanej z kanclerzem. „Musimy lepiej wyposażyć nasze bandaże” – powiedział. Barbach oskarżył rząd niemiecki o pozostanie w Afganistanie.

Czytaj więcej

W obecnym konflikcie północni sąsiedzi Afganistanu dążą przede wszystkim do stabilności swoich społeczności

„Masz motywy polityki wewnętrznej, a nie odpowiedzialność za politykę zagraniczną” – powiedział. Scholes, który kieruje Ministerstwem Spraw Zagranicznych swojego przyjaciela z partii, Heiko Mossa, wezwał do wzmocnienia współpracy międzynarodowej i udostępnienia graczy modowych na przyszłe misje mające na celu utrzymanie pokoju i bezpieczeństwa. Powiedział, że kiedy był ministrem finansów, budżet obronny wzrósł do ponad 50 miliardów euro.

Walka z koroną

Wszyscy trzej kandydaci na prezydenta opowiedzieli się za unikaniem dalszych zdalnych ograniczeń dziennych z powodu epidemii korony. Scholes powiedział, że wielu zostało zaszczepionych i można bardzo wyraźnie powiedzieć: „Nie będzie nowego zamka”. Lashet opowiadał się za zrobieniem wszystkiego, aby upewnić się, że nie będzie więcej blokad. „Myślę, że to realistyczne”. Barbaugh powiedział: „Na dzień dzisiejszy nie potrzebujemy nowego zamka”. Wszyscy trzej wnioskodawcy prowadzili kampanię na rzecz sukcesu kanclerz Angeli Merkel (CDU), aby poprawić wskaźniki szczepień.

READ  Wir UE: Parlament wywiera presję na Polskę i Węgry – ale najpierw Niemcy

Możliwe sojusze

Scholes ponownie nie odrzucił otwarcie sojuszu z Partią Lewicy. Ale łączył każdy system rządowy z „nieuniknioną” polityką. Obejmuje to członkostwo w NATO i Unii Europejskiej, zdecydowane podejście do wzrostu monetarnego i gospodarczego oraz bezpieczeństwa wewnętrznego. Nalegał: „I tak z nikim nie będę negocjował w tej sprawie”. Spoglądając w lewo, Sholes powiedział, że od kilku dni nie było łatwo. To, co naprawdę go zasmuciło, to fakt, że lewica nie poparła decyzji o ewakuacji miasta Bundeswehry w Bundestagu w Afganistanie. Lachet sprzeciwiał się, że czy Scholes pozwoli, by lewica wybrała go na prezydenta, to obywatele oczekują odpowiedzi „tak” lub „nie”. Podkreślił, że związek nie zawiąże sojuszu z lewicą. Chce, by AfD zniknęła z parlamentu. W opinii Fairbanks kwestia ochrony klimatu jest kluczowa dla wszelkich negocjacji koalicyjnych.

Pierwsze reakcje

Dietmer Bartz, przewodniczący lewicowej komisji sejmowej w Bundesstack, odpowiedział z rozczarowaniem. „Drell przeprowadził dyskusję na temat prawdziwych problemów ludu”, powiedział Duchessorf partiom w „Raineshe Post”. „Trzy kandydaci, jedna opinia” – uderza dużo o frazy.

Tutaj znajdziesz treści z Twittera

Aby komunikować się lub wyświetlać z Twittera i innych sieci społecznościowych, potrzebujemy Twojej zgody.

Przewodnicząca Komisji Zielonych, Katherine Goring-Accord, napisała na Twitterze: „Sholes żyje z celem, że jeśli nic nie powiesz, nie powiesz nic złego”, a Lachet traci jak najwięcej odpowiedzialności.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Czy Hendrik Vost nie jest następcą Lashetta?

Published

on

Według doniesień medialnych Hendrik Vost Zainaugurowany jako nowy premier Nadrenii Północnej-Westfalii. Teraz sekretarz generalny CDU zaprzecza państwu.

CDU Nadrenii Północnej-Westfalii zdementowało medialne doniesienia o następcy Armina Lacheta na stanowisku premiera i głowy państwa CDU. Pojawiły się spekulacje, że władze stanowe CDU „jednogłośnie” wyraziły w poniedziałek wieczorem zainteresowanie tym, by po nim przyszedł minister transportu NRW Hendrik Vost.

Sekretarz generalny NRW-CDU Joseph Hoenzergen zaprzeczył temu we wtorek w Düsseldorfie i potwierdził w oświadczeniu procedurę stosowaną przez administratora stanu: „Witając ofertę administratora państwa Armina Lachetta, komisja parlamentarna ds. nadchodzącej reorganizacji przeprowadzi w tym tygodniu niezbędne rozmowy i dalej.”

Mapa drogowa do renowacji

Istnieje harmonogram restrukturyzacji treści i personelu. Nowa władza państwowa zostanie wybrana na konwencji partii państwowej 23 października w Peelfeld. Lashett „dużo wcześniej” przedłoży państwowemu komitetowi wykonawczemu plan pracowniczy, który zagwarantuje sukces NRW-CDU również w przyszłości.

Herbert Reul, minister spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii, ostrzegł przed podjęciem nadzwyczajnej decyzji w sprawie następcy. „Myślę, że łamanie karty do głosowania na kandydata powyżej kolana jest złe” – powiedział we wtorek Colner Stat-Answer. Partia jako całość musi stać za wspólnym rozwiązaniem. Jeśli lubieżny spadkobierca zostanie uznany za pilny, kandydaci opozycji na październikowej konwencji partii państwowej powinni się obawiać.

W okresie poprzedzającym wybory federalne Lacet ogłosił, że pojedzie do Berlina „bez biletu powrotnego” – nawet jeśli nie będzie prezydentem. Oczekuje się, że pozostanie premierem do 26 października sesji Bundestagu.

Według Niemieckiej Agencji Prasowej na posiedzeniu zarządu państwowego pojawiły się nazwiska niektórych następców – najprawdopodobniej Van Vost

READ  Mieszkańcy "Bilkerheim Weldersbach" mimo szczepień uzyskali pozytywny wynik
Continue Reading

Top News

Granica z Białorusią: Polska chce przedłużyć stan wyjątkowy

Published

on

Stan na: 27.09.2021 20:36

Od miesięcy ludzie wjeżdżają nielegalnie do UE przez Białoruś. Polska obwinia za to białoruskiego władcę Łukaszenkę. Rząd w Warszawie chce przedłużyć stan wyjątkowy wzdłuż granicy.

Polska chce przedłużyć stan wyjątkowy na Białorusi, zewnętrznej granicy UE, o 60 dni. Wynika to z nielegalnych imigrantów z sąsiedniego kraju. Minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński powiedział w Warszawie, że zaproponuje rządowi zwrócenie się do prezydenta o przedłużenie. Sytuacja na granicy jest tragiczna. „Doszło do wielu prowokacyjnych incydentów z udziałem umundurowanych sił białoruskich i prób naruszenia integralności naszej granicy” – powiedział Kaminsky.

Polski rząd oskarża białoruskiego władcę Aleksandra Łukaszenkę o zorganizowane sprowadzanie uchodźców z obszarów objętych kryzysem na zewnętrzną granicę UE. Oprócz Polski na wzmożony napływ migrantów z granicy z Białorusią, zwłaszcza z Bliskiego Wschodu, narzekają także Litwa i Łotwa.

Polska próbowała 9400 przepraw

Polski parlament musi zgodzić się na przedłużenie stanu wyjątkowego na granicy. Kamiński mówi, że od początku sierpnia próbował ponad 9400 nielegalnych przejść. Transfer został zablokowany w około 8200 przypadkach. Około 1200 uchodźców zostało aresztowanych i wywiezionych do obozów bezpieczeństwa. Z grupy 200 imigrantów 50 miało powiązania z organizacjami islamskimi lub przestępczymi. „Są to młodzi, wyszkoleni na wojnie mężczyźni, którzy brali udział w organizacjach zbrojnych na Bliskim Wschodzie” – powiedział Kamiński.

2 września Polska ogłosiła na 30 dni graniczny stan wyjątkowy o szerokości 3 km i długości 418 km. Zakaz wstępu mają m.in. dziennikarze i organizacje pomocowe. Minister obrony Polski Mariusz Błaszczyk powiedział, że można wysłać więcej żołnierzy na granicę. Obecnie na służbie jest 2500 żołnierzy, 4000 funkcjonariuszy straży granicznej i 600 policjantów.

Białoruś reaguje na sankcje

Łukaszenka zapowiedział pod koniec maja, że ​​Białoruś nie będzie blokować dalszej imigracji do Unii Europejskiej. Zareagował na zaostrzenie zachodnich sankcji wobec swojego kraju. Unia Europejska (UE), Stany Zjednoczone i Wielka Brytania nałożyły sankcje na represje Łukaszenki po kontrowersyjnej reelekcji w sierpniu 2020 roku. Unia Europejska oczekuje teraz odwetu białoruskich władców. Uważa się, że władze białoruskie sprowadzały ludzi do kraju i przemycały przez granice krajów wschodnich UE.

READ  Olimpia 2021: Załamuje się polska drużyna pływacka – sześciu zawodników musi odejść

„Bardzo niekorzystna sytuacja”

Łukaszenka zaprzeczył oskarżeniu. Imigranci korzystali z ruchu bezwizowego na Białoruś, aby podróżować do Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii. Łukaszenko powiedział, że jego kraj dobrze traktował imigrantów i zapewnił im ubrania, drewno na opał i szalik. „Ale zimą zamarzają na śmierć”. Na granicy dochodzi do katastrofy humanitarnej.

Łukaszenka powiedział, że sytuację pogorszyły działania straży granicznej w sąsiednich krajach. Mówił o “bardzo niekorzystnej sytuacji” na granicy UE. Sąsiadujące państwa popadły w konflikt z Białorusią. Według niego, Białoruś od dwóch miesięcy opiekuje się 32 migrantami, którzy utknęli na granicy. „Nie chcesz zostać na Białorusi. Nalegasz na wyjazd do Niemiec” – powiedział Łukaszenka.

Organizacje pozarządowe ostrzegają przed kryzysem humanitarnym

Kościół katolicki w Polsce wezwał do zwrócenia większej uwagi na sytuację uchodźców. „Trudna sytuacja tych ludzi jest naszym losem” – powiedział abp Wojciech z Gwinei. „Nawet jeśli nadal są brutalnie wykorzystywane w walce politycznej, nie możemy przestać traktować ich jak naszych braci”.

Organizacje pozarządowe ostrzegały niedawno przed kryzysem humanitarnym na obszarach przygranicznych spowodowanym spadającymi temperaturami. Oskarżają też rząd w Warszawie o uniemożliwienie ludziom ubiegania się o azyl z naruszeniem prawa międzynarodowego. Co najmniej sześciu migrantów zginęło w ciągu ostatnich dwóch miesięcy na granicach UE z Białorusią.

Continue Reading

Top News

Po rezygnacji z CDU – były lider partii Rehberg przejmuje NDR.de – Aktualności – McLenberg – Zachodniopomorskie

Published

on

Status: 27.09.2021 19:50

Po „katastrofalnym” wieczorze dla CDU w wyborach stanowych w MV Michael Zack i Wolfgang Waltmல்லller zrezygnowali z funkcji lidera partii i sekretarza generalnego. Eckhardt Rehberg jest tymczasowo odpowiedzialny i gotowy do wznowienia współpracy rządowej.

Po przegranej w wyborach landowych CDU w Meklemburgii-Pomorzu Przednim będzie musiało zająć kilka czołowych miejsc. Prezydent stanu Michael Zack oraz były przewodniczący komisji parlamentarnej i sekretarz generalny Wolfgang Waltmல்லller zrezygnowali ze swoich stanowisk dzień po wyborach. W niedzielę CDU uzyskało najgorszy wynik w wyborach stanowych w kraju – 13,3 proc.

Przyszłość państwowej CDU jest otwarta

W osobistym oświadczeniu Zack powiedział, że wyniki wyborów mówią jasnym językiem. On jest odpowiedzialny za koniec. W swoim oświadczeniu Zack mówi o nowym początku pod względem kadrowym i właściwym trendzie politycznym w nadchodzących wyborach federalnych. Zach wróci do Vorpommern-Greifswald jako starosta.

Rehberg: CDU jest gotowe do rządu

Przez pewien czas były przywódca stanu Eckhard Rehberg przejmie stanowisko głowy państwa po odejściu z mody. Mimo osobistej niepewności CDU będzie gotowa do wznowienia współpracy rządu z SPD. Według Rehberga, rozszerzony szef partii w poniedziałek wieczorem przemawiał za zbadaniem rozmów z socjaldemokratami, a SPD powinna przekazać je CDU.

Dodatkowe informacje

Michael Zack, przewodniczący stanowej CDU, rezygnuje po podjęciu decyzji o porażce wyborczej. Sekretarz generalny CDU Wolfgang Waltmல்லller również ustępuje. Dalej

Dzień po wyborach federalnych premier Berlina i McLeanberg-Pomorza Zachodniego Manuela Svesick (SPD) wystąpi na scenie w Willy Brand House.  © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Brita Peterson

Premier Swazik SPD jest w najlepszej formie od 2002 roku. Z drugiej strony CDU uległo awarii. Dalej

Olaf Scholes, minister finansów i kandydat SPD na prezydenta, jedzie samochodem po rundzie ZDF w Berlinie Top Candidates w wyborach federalnych w 2021 roku.  © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Wolfgang Kumm

Według wstępnej oficjalnej decyzji SPD będzie silną siłą. Ale CDU i CSU pracują nad utworzeniem rządu. Dalej

Stół barowy i urna wyborcza przed flagą Meklemburgii-Pomorza Przedniego.  Ot Fotolia.com, iStockphoto Zdjęcie: Martina Berg, ericsphotography

Wiadomości, informacje ogólne, analizy i portrety: W naszym dokumencie zbieramy wszystkie raporty dotyczące Roku Superwyborczego w MV. Dalej

Ten temat w projekcie:

NDR 1 Radio SN | 27.09.2021 | 8:00.

Logo NTR
READ  Wefox wkracza do Polski - wiadomości finansowe w Cash.Online
Continue Reading

Trending