Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Corona „Emergency Break”: Te zasady obowiązują od północy

jaW Niemczech weszły w życie przepisy dotyczące ogólnokrajowego „hamulca awaryjnego” koronowego. Przepisy nowej ustawy o ochronie przed infekcjami obowiązują od soboty do północy. Używany w obszarach, w których używany jest hamulec Zdarzenia siedmiodniowe wahają się od 100 nowych infekcji na 100 000 osób Narusza. Jeśli będzie trwać przez trzy kolejne dni, akcja zacznie obowiązywać następnego dnia Sterowanie komunikacją I Nakaz dotyczący godziny policyjnej od 22:00 do 5:00. Rachunkowość.

Ograniczenia dotyczące wyjazdów mają zastosowanie do ponad 100 hrabstw lub okręgów miejskich w ostatnią sobotę, środę i czwartek.

W pokojach publicznych lub prywatnych tylko członkowie gospodarstwa domowego mogą dołączać Poznaj inną osobę. Dozwolone są również spotkania z małżonkami lub partnerami życiowymi – lub w areszcie.

Czytaj więcej

Sklepy z artykułami pierwszej potrzeby Takie jak supermarkety czy drogerie są niezależne od poprzednich wydarzeń otwartyCała reszta W dotkniętej chorobą dzielnicy jest 100 osób Zamknięte. Jednak w przypadku 100 do 150 są zakupy Rezerwacja wizyt Możliwość. Można zamówić niezależnie od wydarzeń Przedmioty zostały zabrane ze sklepu Stają się.

Do Szkoły Od 100 wydarzeń Przedmioty alternatywne Wymagany. 165 tylko z wartości Nauczanie na odległość Jest dozwolone.

Porządek dotyczący godziny policyjnej dotyczy również osób przejeżdżających

Szczególnie kontrowersyjne jest wprowadzenie godziny policyjnej. Z reguły nocne wycieczki po dotkniętych dzielnicach są również zabronione. Ograniczenia dotyczące wyjazdów „nie oznaczają wychodzenia z domu, więc podróżowanie nie oznacza podróżowania” – powiedział w piątek federalny minister zdrowia Jens Spann (CDU). Wyjątki „z ważnych powodów” są regulowane przez prawo. Ponadto, według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Związku, transport przez region dotknięty chorobą jest możliwy, jeśli wyjazd i miejsce docelowe podróży są mniejsze niż 100 wydarzeń.

Wyłączenia z kontroli przy wyjściu obejmują na przykład nagłe przypadki medyczne, wykonywanie zawodu, opiekę nad osobami w potrzebie, opiekę nad zwierzętami oraz sprawowanie opieki lub prawa do odwiedzin.

W takich przypadkach można oczywiście skorzystać z samochodu lub pociągu, a kierowcy ciężarówek mogą również przewieźć swoje rzeczy – powiedziała zastępca rzecznika rządu Martina Featz. Stwierdził cel zastosowanych środków: „Nadal obserwujemy dużą liczbę nowych infekcji i musimy je ograniczyć”. Redukcja kontaktów to najlepszy sposób na zwalczanie nowych infekcji. Dodane wyczyny: „Nakaz godziny policyjnej jest trudnym, ale bardzo rozsądnym posunięciem”.

Rzecznik Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Steve Alder wyjaśnił zasady ruchu drogowego, jeśli podróż odbywa się z jednego nienaruszonego obszaru do drugiego, ale po drodze jest dzielnica, w której występuje ponad 100 incydentów. Podróż z punktu A do B „nie jest anulowana przez fakt, że połączenie przebiega przez obszar o dużym natężeniu zdarzeń, tj. Ruch jest możliwy na podstawie niniejszej ustawy”. Na prośbę Alder potwierdził później, że dotyczy to wszystkich tras ruchu.

Z drugiej strony, w raporcie znanym wcześniej Służbie Naukowej Bundestocka stwierdzono, że jakikolwiek transport przez dotknięty obszar byłby możliwy tylko zgodnie z wyjątkowymi intencjami określonymi w art. 28B ustawy o ochronie chorób zakaźnych. W związku z tym w gminach wiejskich lub miejskich, w których obowiązuje ograniczenie wjazdu, „przebywanie na pasach ruchu” jest „zabronione” w godzinach od 22:00 do 5:00.

Czytaj więcej

Chłopiec przytula od tyłu swojego pracującego ojca, Kolonia, NRW, Niemcy Getty Images Getty Images

Gazeta „Built” jako pierwsza poinformowała o raporcie. Według gazety to ograniczenie przysparza również problemów lotniskom. Pasażerowie nie mogli wejść na pokład nocnych i wczesnych porannych lotów w czasie obowiązywania godziny policyjnej. Ponadto, jeśli w regionie będzie więcej wydarzeń, żadne nocne loty nie będą mogły odlecieć.

Wraz z nowym rozporządzeniem rząd federalny po raz pierwszy w dziedzinie epidemii koronawirusa przyjął obowiązki spoczywające wcześniej na krajach związkowych. Kraje związkowe nie powinny luzować federalnego „hamulca bezpieczeństwa”, ale dalej zaostrzać przepisy.

READ  Anglia vs Polska przywołują wspomnienia z czasów, kiedy te kwalifikacje do Mistrzostw Świata naprawdę coś znaczyły

Korona zarejestrowała w Carlsrue kilka procedur „hamowania nagłego”

Dzień po podpisaniu nowej ustawy o ochronie przed epidemią do Federalnego Trybunału Konstytucyjnego w Carlsruhe wpłynęły liczne skargi konstytucyjne i pilne działania przeciwko nim. Rzecznik sądu powiedział w piątek, że wpłynęło około 25 skarg. Jednak liczba ta wciąż się zmienia, ponieważ nadal napływa nowe skargi.

Według Stowarzyszenia Lekarzy Rezydentów Wircho obecna sytuacja koronowa i „przerwa w nagłych wypadkach” dają szansę na optymizm. „Widzę możliwość pęknięcia trzeciej fali” – powiedział Dirk Heinrich, prezes New Osnabrooker Jeetung (sobota). Rosnący efekt szczepionek i poprzednie środki blokujące już potwierdziły liczby, a teraz zaczyna obowiązywać hamulec bezpieczeństwa.

„Zapobiegaj niebezpiecznym spotkaniom wieczorem”

Nakazy godziny policyjnej „skutecznie zapobiegną niebezpiecznym spotkaniom wieczornym, w przeciwnym razie nie wrócisz do domu” – powiedział Heinrich. „Obecnie występuje więcej infekcji w sektorze prywatnym”.

Mocno wierzy: „Jeśli mamy jeszcze dwa lub trzy tygodnie na ściganie się między wskaźnikami szczepień a wydarzeniami, wygramy, jeśli zdołamy znieść blokadę i szybko przejdziemy przez szczepionkę” – powiedział Heinrich. „Do końca maja sytuacja będzie dużo spokojniejsza. Zaszczepimy dodatkowe dwanaście milionów ludzi, a następnie zaszczepimy 30, 35 procent populacji, co bardzo pomaga”.

Czytaj więcej

Studia fitness, restauracje na świeżym powietrzu, fryzjerzy i sklepy - inne kraje europejskie już dawno otworzyły się ponownie, podczas gdy Niemcy wprowadziły drastyczne środki

Według Instytutu Roberta Kocha w całym kraju doszło w piątek do 164 incydentów trwających siedem dni.