Connect with us

Top News

Live Ticker Corona 10 grudnia: Epidemia w Bawarii – wiadomości z Rosenheim, Transstein, Muhaldorf, Altotting i Perthdeskatener Land

Published

on

Wirus koronowy (ikona).

© Sven Hoppe / dpa

Monachium/Górna Bawaria – wirus Corona nadal powoduje ograniczenia w regionie, w Bawarii, Niemczech i na całym świecie. Aktualizacje na pasku wiadomości w piątek (10 grudnia):

Numery spraw w skrócie:

 • Przypadki hospitalizowane / 7 dni w Bawarii: 964 (Źródło / Status: LGL, 8 grudnia, godz.) *
 • Wskaźnik obsługi szpitali w Bayern: Razem 7,3 (Źródło / Status: LGL, 8 grudnia, godz.); Szczepionka 2,6; 15,5 nieszczepione (Źródło / Status: LGL, 2 grudnia, godz.)
 • Przypadki Covit-19 na oddziale intensywnej terapii w Bawarii: 1042 (Źródło: DIVI, 9 grudnia, 07:05) ** / ***
 • Zakwaterowanie w łóżku intensywnej opieki w ILS Rosenheim: 89,4% (Źródło: DIVI, 9 grudnia, godz. 7.15) ****
 • Zajętość łóżek intensywnej opieki w ILS Traunstein: 90,9% (Źródło: DIVI, 9 grudnia, godz. 7.15) ****
 • 7 dniowe wydarzenie: Miasto Rosenheim 684,1, powiat Rosenheim 701,9, powiat Transstein 676,1, powiat Perthsteiner Land 627,3, powiat Muhaldorf 705.7, powiat Altöting 597,4. (Źródło: RKI, 9 grudnia, godz. 8.39) ****
 • Poprzednie ofiary: Miasto Rosenheim 8054, okręg Rosenheim 32 586, Transstein 25 275, Perth Desktop Land 14 781, Muldorf 15 680, przydział 12 524 (Źródło: RKI, 9 grudnia, godz. 8.39)
 • Ofiary śmiertelne: Miasto Rosenheim 85, powiat Rosenheim 570, Transstein 274, Perth Desktop Land 124, Muhaldorf 239, Altoting 240 (Źródło: RKI, 9 grudnia, godz. 8.39)
 • Praca: Przypadki NiemcySprawy na całym świeciePrzegląd obszarów ryzyka
  * = Jeśli wartość wzrośnie do 1200 lub więcej, zacznie obowiązywać żółty poziom ostrzegawczy
  ** = Jeśli wartość wzrośnie do 450 lub więcej, żółty stan alertu również zacznie obowiązywać
  *** = Jeśli wartość wzrośnie do 600 lub więcej, czerwony poziom ostrzeżenia zacznie obowiązywać
  **** = Jeśli w obszarze centrum kontroli ratunkowej znajduje się ponad 80% łóżek intensywnej opieki i 7-dniowe wydarzenia w dystrykcie/mieście 300 lub więcej, zaczyna obowiązywać czerwony status alertu

RKI odnotowuje 61 288 nowych infekcji koronowych – zdarzenie 413,7

Ogólnonarodowy 7-dniowe wydarzenia są nieznacznie skrócone w porównaniu z poprzednim dniem. Instytut Roberta Kocha (RKI) w piątek rano dostarczał wartość 100 000 osób i nowych infekcji tygodniowo. 413,7 A.

READ  ARD-DeutschlandTrend: Większość dostrzega potrzebę działania w zakresie ochrony klimatu

Dla porównania: wartość z dnia poprzedniego wyniosła 422,3. Tydzień temu było to 442,1 w całym kraju (poprzedni miesiąc: 232,1). Niemieccy urzędnicy ds. zdrowia powiedzieli RKI 61 288 nowych infekcji koronowych w ciągu jednego dnia. Wynika to jasno z liczb, które odzwierciedlają stan pulpitu nawigacyjnego RKI o 5:02 rano. Dokładnie tydzień temu było 74 352 infekcji.

Szacując wskaźnik infekcji, należy pamiętać, że eksperci obecnie biorą pod uwagę znacznie niższe szacunki. Urzędnicy służby zdrowia i kliniki nie mogą już zgłaszać przypadków, przynajmniej w regionach prywatnych.

Według nowych informacji było to całe Niemcy 484 osoby zginęły w ciągu 24 godzin Nagrany. Tydzień temu zmarło 390 osób. RKI naliczył 6423 520 zdiagnozowanych zakażeń Sars-CoV-2 od początku epidemii. Ponieważ wiele infekcji pozostaje niezdiagnozowanych, rzeczywista całkowita ich liczba może być znacznie wyższa.

ten Liczba pacjentów z koroną przyjętych do poradni RKI ogłosiło w czwartek, że w ciągu siedmiu dni dotrze do każdego 100 000 osób 5,75 (środa 5.79). RKI określił liczbę osób odzyskanych w piątek na 5 329 300. Liczba zgonów z powodu infekcji Sars-CoV-2 wzrosła 104,996.

mh / mz / dpa

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

RWE buduje w Polsce łącznie 20 MW parków fotowoltaicznych

Published

on

| Oni są: Wiadomości Dow Jones … | Czas nauki to około 1 minuty.

|
Przeczytaj tekst
Zatrzymać
Pauza
Przystępować

Frankfurt (Dow Jones) Energy Group RWE rozszerza portfolio energii odnawialnej w Polsce. Według RWE, Grupa DAX otrzymała dwustronne umowy od polskiego rządu dotyczące rozróżnienia między parkami fotowoltaicznymi o łącznej mocy 20 MW (MWac).

Dziewięć systemów fotowoltaicznych o mocy 7 MW ma powstać na Pomorzu Zachodnim iw Wielkopolsce, a dwa średniej wielkości projekty fotowoltaiczne o łącznej mocy 14 MW mają powstać na Dolnym Śląsku. Zamówienie planowane jest na koniec 2023 roku.

Te projekty fotowoltaiczne umacniają naszą pozycję jako jednej z wiodących firm produkujących zieloną energię elektryczną w Polsce – powiedziała Agnieszka Woźniacki, prezes RWE Renewables’ Ownshore Development Europe, Scandinavia & Baltics. Projekty fotowoltaiczne nie mają dużej skali. Jednak w klastrach możemy usprawnić budowę i późniejsze operacje.”

Według kolejnych informacji, RWE obecnie buduje w Polsce 42 naziemne systemy fotowoltaiczne o mocy 32 MW, a budowa 29 MW rozpocznie się w tym roku.

Skontaktuj się z autorem: [email protected]

DJG / błąd / brb

Wyniki) Dow Jones Newswire

19 stycznia 2022 05:23 I ( 10:23 GMT)

Prawa autorskie (c) 2022 Dow Jones & Company, Inc.

READ  Polska: Wzrost ideologicznego nadzoru szkół | Europa | DW
Continue Reading

Top News

Johnson & Johnson: Zasady dotyczące wzmacniaczy stanu są mylące

Published

on

Korona

Johnson & Johnson: Zasady dotyczące wzmacniaczy stanu

W pełni zaszczepione szczepionką Johnson & Johnson

W pełni zaszczepiony Szczepionką Johnson & Johnson

Każdy, kto został zaszczepiony szczepionką „Johnson” firmy Johnson & Johnson, potrzebuje tylko jednej strzykawki, aby udowodnić szczepionkę. Jednak w przypadku różnych szczepionek zaleca się drugą i trzecią dawkę.

Pokaż opis

Szczepienia przypominające są potrzebne po szczepieniu Johnson & Johnson – ale kiedy obowiązuje dawka przypominająca? Przegląd.

Berlin

 • Kraje związkowe mają różne podejścia do regulacji dopalaczy
 • Powoduje to zamieszanie wśród osób zaszczepiających
 • Szczepionki Johnson & Johnson Ile szczepionek potrzeba, aby utrzymać swój status przypominający? Możesz dowiedzieć się o różnych terminach tutaj

Po dokręceniu Korona– Działania 2G Plus dotyczą wielu dziedzin życia publicznego: w rezultacie wjazd jest dozwolony tylko dla osób zaszczepionych, przebadanych i odzyskanych. Obowiązuje wyjątek Środek pobudzający – Nie potrzebują testu.

Problem: Co? Johnson & JohnsonKraje związkowe mają różne definicje, kto jest szczepiony „Uniesiony”. ZDF „Dzisiaj” Zapytał o to ministerstwa zdrowia 16 krajów.


Szczepionka przypominająca: Johnson & Johnson nie ma takich samych zasad

Osoby zaszczepione szczepionką Johnson & Johnson uznano za w pełni zaszczepione po podaniu pojedynczej dawki. Załóżmy, że ci ludzie są po Kolejna dawka Można uznać za odpowiednio podwyższone, tylko częściowo poprawne.

Policz teraz Johnson & Johnson-Po w zasadzie dalszym szczepieniu zwiększona grupa ludności jest szczepiona tylko w następujących krajach związkowych: Hamburg, Hesja, Nadrenia-Palatynat i ்கியா.

Jednak w innych krajach związkowych szczepionka przypominająca może nie wystarczyć, aby przynieść korzyści osobom na duchu: Nadrenia Północna-Westfalia, Schellswick Holstein i Bayern pragnienie Dwa strzały przypominające Otrzyma. W Bawarii pierwszą szczepionkę przypominającą należy podać cztery tygodnie po podstawowej immunizacji, a drugą trzy miesiące później. Opinia i jasna definicja z innych krajów są w toku.
Szczepionkowy przełom: tutaj obowiązuje poziom wzmocnienia

Jednak różne ograniczenia dotyczą nie tylko osób zaszczepionych Johnson & Johnson: w niektórych stanach federalnych ludzie również stosują Zaliczki na szczepionki Jak podwyższony.

Wszystkie informacje w skrócie: Wydajność, skutki uboczne, dopalacze — wszystko o Johnson & Johnson

W Bawarii, Hamburgu i Nadrenii Północnej-Westfalii osoby, które zostały zaszczepione dwukrotnie, składają wniosek jeden po drugim. Infekcja koronowa Jak podwyższony. Z drugiej strony w Badenii-Wirtembergii, Hesji, Kraju Saary i Turyngii, nawet po opracowaniu szczepionki, ludzie muszą otrzymać dodatkową szczepionkę przypominającą, aby można było uznać, że są zachęcani.

Nie ma jeszcze oficjalnych informacji, kiedy należy wykonać szczepionkę przypominającą. Jednak jest Firma Roberta Kocha (RKI) Zmieniono swoje wytyczne dotyczące stanu wyzdrowienia: W związku z tym uważa się, że dana osoba wyzdrowiała tylko przez trzy miesiące – co musi być zgodne ze stanem dawki przypominającej poprzez poprawę szczepień. Kolejna szczepionka przypominająca wydaje się tak oczywista.

Zasady boostera i obowiązkowe testy: Inne wyjątki

w Baden-Wர்டrttemberg i Brema Poziom doładowania związany z obowiązkiem testowym 2G Plus jest zdefiniowany inaczej. Odzyskany Bez jakiejkolwiek ochrony szczepionkowej, ich Wykrywanie PCR Zakażenie koronawirusem już nie istnieje Trzy miesiące Uważa się, że w tych krajach związkowych nasiliło się zacofanie.

Zgodnie z zasadą 2G-Plus osoby, które zostały zaszczepione tylko dwa razy, w Badenii-Wirtembergii i Bremie, są uważane za zmotywowanych, jeśli były szczepione po raz ostatni. Szczepionka Mniej niż Trzy miesiące Za.

W obu tych krajach związkowych ludzie są zwolnieni z obowiązku testowego wynikającego z rozporządzenia 2G-plus. Szczepionka przypominająca Nie zalecany przez Stały Komitet ds. Szczepień (Stico). To zawiera Kobiety w ciąży i Pierwszy trymestr ciąży. (Dzień)

READ  Anglia vs Polska przywołują wspomnienia z czasów, kiedy te kwalifikacje do Mistrzostw Świata naprawdę coś znaczyły
Continue Reading

Top News

Obawy przed cyberatakami: ostrzeżenie Alfa-CRP w Polsce

Published

on

Za granicą Uważaj na cyberataki

Polski rząd wydał alarm Alfa-CRP w całym kraju

Premier Polski Mateusz Morawiecki

Premier Polski Mateusz Morawiecki

Co: pa / PAP

Po cyberatakach na ukraińskie serwery rządowe alarm Alfa-CRP będzie obowiązywał w Polsce do niedzieli – pierwszy z czterech w sumie poziomów alarmowych. Wynik ten wskazuje, że Polska rozważa cyberatak na kluczową infrastrukturę.

miWynika to z napiętej sytuacji w bezpośrednim sąsiedztwie Rosji. Od wtorku o 23:59 alert Alfa-CRP będzie obowiązywał w całej Polsce. Rząd ogłosił we wtorek wieczorem.

Według doniesienia premier Mateusz Morawiecki podpisał stosowne rozporządzenie po spotkaniu z ministrem spraw wewnętrznych i szefem krajowej agencji wywiadowczej ABW. Alpha-CRP to pierwszy z czterech poziomów alarmowych, które można uruchomić w przypadku zagrożenia cyberatakami.

Organy powinny poddawać monitoringowi, tj. przeglądowi, ważną infrastrukturę, taką jak połączenia telekomunikacyjne. „To sygnał dla służb bezpieczeństwa i całej administracji publicznej do szczególnej czujności” – czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Cyfryzacji w Warszawie.

W raporcie stwierdzono, że posunięcie polskiego rządu było związane z atakami cybernetycznymi na serwery ukraińskiego rządu w ciągu ostatnich kilku dni. Poziom CRP ma charakter prewencyjny i powinien być stosowany początkowo do niedzieli.

W piątek w Polsce zgłoszono wyciek danych. Według serwisu Onet do 9 stycznia ponad 1,7 miliona szczegółów dotyczących polskiej armii zostało załadowanych na serwer i podobno pobrane. Powiadomienie o poziomie alarmowym CRP wskazuje, że polski rząd uważa, że ​​w najbliższych dniach można sobie wyobrazić cyberataki na kluczową infrastrukturę.

Czytaj

Najwyższy stopień pilności: istnieje pilna potrzeba pozostania wśród grup przestępczych

Oprócz infrastruktury telekomunikacyjnej obejmuje to dostawy energii. Decyzja zapada w czasie wzmożonych napięć między Rosją a Ukrainą w sąsiedniej Polsce. Moskwa przewiozła przez granicę na Ukrainę tysiące żołnierzy i ciężki sprzęt. Dyplomacja kryzysowa na Zachodzie nie pomogła jeszcze złagodzić napięć. Polska, zachodni sąsiad Ukrainy, również jest zagrożona wydarzeniami.

READ  Zanieczyszczone wcześniaki w przychodni: Koncentracja na kuchni mlecznej | NDR.de - Nachrichton - Dolna Saksonia
Continue Reading

Trending