Connect with us

Economy

Corona ǀ Gold Mask w Münsterland – piątek

Published

on

Lokalny Związek Chrześcijańsko-Demokratyczny początkowo chwalił: w departamencie Federalnego Ministra Zdrowia Jensa Spahna w Münsterland w Nadrenii Północnej-Westfalii firma rozpoczęła produkcję masek latem 2020 roku. Maszyny produkcyjne pochodziły z Chin i sprowadzono pracowników kontraktowych. z Polski. Ponad 20 z nich zostało zarażonych koronawirusem. Teraz jest rozczarowanie.

Nie było jasne, że zespół innowacji FIT Farm powinien wejść do nowego obszaru biznesowego w lipcu ubiegłego roku: produkować maski FFP-2 chroniące przed Sars-Cov-2. Firma wcześniej specjalizowała się w przemysłowych systemach farm, ogniwach akumulatorów, klatkach, karmnikach i tym podobnych. Jeden z dyrektorów zarządzających, Serge Babetski, zamiast swojego zdjęcia na Facebooku pokazuje stajnię z dziesiątkami tysięcy kurczaków na Filipinach.

FIT GmbH uważała – słusznie, jak się później okazało – że produkcja masek medycznych to ogromny biznes. Firma ma dobre relacje biznesowe w Azji. Wiedziałem też, jak szybko zdobyć maszyny do produkcji masek FFP-2 z Chin. W gminie Hek w regionie Borken w Nadrenii Północnej-Westfalii zorganizowano puste warsztaty projektowe. Warunki wyglądały obiecująco. „W dużym magazynie zbudowano małą halę do produkcji masek, aby uniknąć skażenia” – powiedział Westphalian News W lipcu 2020 r. „Nadciśnieniowy system wentylacyjny jest używany do doprowadzania świeżego powietrza i usuwania zużytego powietrza”.

Jako jeden z pierwszych pogratulował delegacji CDU z Münsterland, siedziby federalnego ministra zdrowia Jensa Spahna. Pod kierownictwem Heika Weermera, członka CDU w Nadrenii Północnej-Westfalii, odwiedziła firmę w połowie lipca. Wermer z entuzjazmem mówił pod nagłówkiem „Maski na obcasach” o zakończeniu letniej trasy koncertowej. Był też Marcus Jasper, wieloletni powiernik Spahna i były partner biznesowy byłego członka Bundestagu w firmie konsultingowej. Dziś jest dyrektorem zarządzającym Stowarzyszenia Okręgowego CDU Borken, któremu przewodniczy Spahn. Ponadto fabrykę odwiedziło trzech innych lokalnych polityków CDU, wśród nich kandydat na burmistrza partii w nadchodzących wyborach samorządowych oraz lider frakcji parlamentarnej CDU w sejmiku.

READ  Sieć modowa chce otworzyć setki nowych sklepów

Aby uniknąć nieporozumień: Spahn nie pomógł związać się z produkcją masek Heeka. Ale euforia wśród jego przyjaciół z imprezy w domu była wielka zeszłego lata. W kraju panowała panika z powodu braku masek. Stanowy parlamentarzysta Wermer zapowiedział wówczas, że FIT weźmie udział w federalnym programie finansowania, który pomoże zwiększyć możliwości produkcyjne maszyn do montażu masek w perspektywie krótkoterminowej. Wydaje się, że przyjęła za pewnik, że fundusze federalne będą dostępne dla projektu.

Chwyciłem ten moment

Jednak finansowanie to jeszcze się nie zmaterializowało, jak ogłosiło na wniosek Federalne Ministerstwo Gospodarki. Ministerstwo milczy na temat powodów odrzucenia wniosku. Dyrektor zarządzający FIT Jens Rudolph mówi, że wniosek o finansowanie został odrzucony, ponieważ nie można było udowodnić, że wystarczająco duża część masek trafiła do klientów prywatnych, na wolny rynek.

Rudolph stanowczo zaprzecza jakimkolwiek prywatnym kontaktom z CDU. „Nie pracowaliśmy pod presją i nie potrzebowaliśmy tego” – mówi. Jednak „kupujący wszelkiego rodzaju” znaleźliby maski: przychodnie, apteki, władze. Firma skorzystała z okazji. Początkowo produkowano 200 000 masek tygodniowo. Stopniowo firma kilkakrotnie zwiększała swoje moce produkcyjne.

Jeszcze kilka dni temu Federalne Ministerstwo Zdrowia wyjaśniło w raporcie dla Komisji Zdrowia Bundestagu, jakie prognozy zysków były wówczas sporne. W związku z tym przed pandemią maski FFP-2 były sprzedawane średnio po 1,25 EUR za sztukę. Do połowy marca 2020 roku cena jednostkowa wzrosła średnio do 16,71 euro. W kwietniu 2020 r. „W skrajnych przypadkach” zarobiono do 35 euro za maskę FFP-2. Nawet na początku czerwca 2020 r. Cena wciąż wynosiła średnio 21,40 euro za sztukę. Jeśli spojrzymy wstecz na brak masek FFP-2, Federalne Ministerstwo Zdrowia mówi o „sytuacji krytycznej”.

Nie jest jasne, czy w zeszłym roku ministerstwo skorzystało również z ofert FIT z Heek, aby kupić maski na twarz. Na prośbę rzecznik ministerstwa powiedział: „BMG nie udziela żadnych informacji na temat indywidualnych zakupów ani szczegółów umów”. Tymczasem, podobnie jak wielu konkurentów, FIT oferuje maski na twarz w cenach zaczynających się od 99 centów za sztukę.

READ  Połączenie z Moskwą? Autor Bingener napotkał ścianę milczenia - rozległy widok Dolnej Saksonii

Przykład z Münsterland jest dobrym przykładem tego, co może się stać z maskami FFP-2 „Made in Germany”. Ponieważ podczas gdy sama produkcja w FIT nadal działała prawidłowo – i na najwyższych obrotach – w lokalnej prasie w marcu 2021 r. Pojawiły się negatywne nagłówki o firmie: Firma w międzyczasie sprowadziła 25 pracowników tymczasowych z Polski, aby zwiększyć moce produkcyjne. Spośród nich 21 było zarażonych koronawirusem, a dwóch musiało być hospitalizowanych.

Ponadto okazuje się, że pracownicy firmy zostali nielegalnie zakwaterowani w apartamencie biurowym na terenie przemysłowym w sąsiednim obszarze Cosfield – a nie w jednym z wielu pensjonatów w okolicy, które były wolne z powodu Corona. „To może się zdarzyć każdemu” – mówi dyrektor zarządzający FIT Rudolph o zakażeniu polskich pracowników znajdujących się obecnie w kwarantannie. Nie widzi, że jego firma jest odpowiedzialna za wybuch Corony. Polscy pracownicy mieli ostatnio wspólną nocną zmianę FIT.

W okolicy panuje wiele emocji. „Jestem całkowicie zdenerwowana i zła” – zacytował Marion Dirks burmistrz Bellerbek, gdzie pracownicy tymczasowi przebywali w pomieszczeniach wspólnych w strefie przemysłowej. Christoph Schloterman, prezes Stowarzyszenia Okręgowego DRK Coesfeld, pochwalił władze, mówiąc: „Nie wyobrażam sobie, co by się stało, gdyby nie było żadnej reakcji”.

Nie nauczyłem się niczego od Tunes

Bezpartyjny burmistrz Hecka, Franz Josef Willinghoff, przyznaje, że początkowo był szczęśliwy, mogąc wyprodukować maskę w swojej społeczności latem 2020 r. „Rzadko kiedy widziałem zakład produkcyjny zakładany tak szybko. Szacunek”. Ale krytykuje nielegalne mieszkania sprowadzonych pracowników. Nie było też alternatywy, mówi Weilinghoff: „Przy odrobinie instynktu można było zawrzeć umowę z lokalnymi dostawcami zakwaterowania”.

Przedstawiciele CDU w regionie nie chcieli już mówić o produkcji masek w Münsterland, co kiedyś chwalili. Kierownik dystryktu CDU, Jasper, nawiązuje do „jasnych słów” swojego przyjaciela ze swojej partii, Christiana Schultza Bellingara, kierownika okręgu Cosfield. Powiedział, że był „przerażony” wybuchem epidemii Corona wśród pracowników FIT i powiedział: „Jest dla mnie całkowicie niezrozumiałe, że indywidualni przedsiębiorcy niewiele lub nic nauczyli się od wybuchu epidemii w zakładach przetwórstwa mięsnego”.

READ  Wiadomość DHL „Nie mogliśmy dostarczyć paczki” może kosztować 700 euro

Vermer, chadecka w parlamencie stanowym, mówi, że jest „rozczarowana brakiem społecznej odpowiedzialności przedsiębiorcy za zakwaterowanie polskich pracowników”. Niemal dosłownie powtarza się zdanie dyrektora dzielnicy: „To gorzka rzecz dla indywidualnych przedsiębiorców, gdy niewiele lub wcale nie uczą się z wybuchu epidemii w zakładach przetwórstwa mięsnego”. Jednak w dowolnym momencie ponownie odwiedzi firmę w swoim okręgu wyborczym.

Matthias Messner, Były redaktor Lustro na co dzieńPracuje jako niezależny dziennikarz. Antologia została opublikowana 7 kwietnia Brak minimalnej odległości. Kryzys koronowy i sieci wrogów demokracjiJest jego współredaktorem

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Edika i Nito z apelem – ryzyko obrażeń wewnętrznych

Published

on

Edika i Nito z apelem – ryzyko obrażeń wewnętrznych
  1. Strona główna
  2. konsument

Naciska

Wycofanie produktów Edeka i Netto: Wycofanie dotyczy dwóch produktów z bułek. Według producenta klienci mogą odzyskać swoje pieniądze.

Bleicherode – wycofanie dotyczy obecnie ofert w Edeka i Netto Marken-Discount. Potencjalne odłamki drewna w wypiekach mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Producent zdecydowanie odradza spożywanie dotkniętych produktów.

Panem Backstube GmbH ogłasza wycofanie dwóch produktów z kategorii bułki: „bułki mieszane GUT&GÜNSTIG do pieczywa gotowego” i „bułki mieszane Kornmühle do pieczywa gotowego”. Obie pozycje dostępne są w opakowaniach 540 g i obowiązują do wszystkich terminów przydatności do 30 maja 2024 r.

Zagrożenia dla zdrowia związane z produktami Edeka i Netto: punkty sprzedaży i obszary dotknięte

Edeka i Netto Marken-Discount natychmiast zareagowały i wycofały ze sprzedaży wadliwy towar. Klienci, którzy już kupili oferty, pod żadnym pozorem nie powinni ich spożywać. Produkty można zwrócić do sklepów internetowych. Jest napisane, że cena zakupu zostanie zwrócona nawet bez przedstawienia paragonu Przypominamy wiadomość od producenta.

Wycofanie dotyczy dwóch produktów: bułki mieszane Kornmühle i bułki mieszane GUT&GÜNSTIG do pieczywa gotowego © Panem Backstube GmbH

Zdaniem firmy w cewkach mogą znajdować się ciała obce wykonane z drewna. W przypadku połknięcia może powodować obrażenia wewnętrzne i krwawienie. Z tego powodu konsumenci w żadnym wypadku nie powinni spożywać dotkniętych produktów.

W zwojach znajdują się ciała obce: uszkodzona Edica, Marktkov i Nito

Zgodnie z zawiadomieniem producenta o wycofaniu, „Rolki mieszane GUT&GÜNSTIG do przygotowania do pieczenia” zostały wprowadzone na dużych obszarach Niemiec, głównie w Edeka i Marktkauf. Wykluczono regiony Szlezwik-Holsztyn, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Hamburg, Brema, Berlin, Brandenburgia, Saksonia-Anhalt, Dolna Saksonia i przyległe części Nadrenii Północnej-Westfalii.

Panem Backstube GmbH
GUT&GÜNSTIG Mieszane bułki gotowe do pieczenia
edica, rynek zakupów
540 gramów
Wszystko do 30 maja 2024 r

Produkt „Kornmühle mieszane bułki do gotowego chleba” sprzedawany był na terenie całego kraju po cenie Netto Marken-Discount, podał producent w swoim oświadczeniu.

Wycofanie nie dotyczy innych produktów firmy Panem Backstube GmbH oraz bułek z datą przydatności do spożycia przed 30 maja 2024 r. Wycofanie dotyczy wyłącznie wymienionych produktów i terminów przydatności do spożycia.

Bakterie, ciała obce i nie tylko: Klienci powinni poważnie podchodzić do wycofania produktów i zdobywać wiedzę

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji, konsumenci mogą skontaktować się z obsługą klienta Panem Backstube GmbH. Można się z nimi skontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem [email protected] lub telefonicznie od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8:00–20:00 pod numerem 036338 577 308.

Niedawno wycofano także kiełbaski Rewe, których spożycie może powodować nudności i wymioty. Niedawno z obiegu wycofano także produkty owocowe wywołujące wysypkę skórną i duszność. (Funt syryjski)

Continue Reading

Economy

Duża sieć fast foodów zbankrutowała – zadłużenie przekracza 1 miliard dolarów

Published

on

Duża sieć fast foodów zbankrutowała – zadłużenie przekracza 1 miliard dolarów
  1. Strona główna
  2. Praca

Naciska

Przedsiębiorstwa dostawcze odczuwają słabą gospodarkę i skutki epidemii. Red Lobster, czołowa sieć restauracji w Stanach Zjednoczonych, zbankrutowała.

ORLANDO, Floryda – Nie tylko restauracje w Niemczech cierpią: amerykańska sieć restauracji rybnych Red Lobster zbankrutowała. Firma oficjalnie ogłosiła to w poniedziałek, 20 maja. Amerykańskie media podały, że Red Lobster zamknął już 99 restauracji i rozpoczął sprzedaż lokalu w poprzednim tygodniu Newsweek.

Sieć fast foodów, rozsławiona dzięki serialom i filmom, twierdzi, że ma 578 restauracji w 44 stanach USA i Kanady i obsługuje 64 miliony klientów rocznie. Roczna sprzedaż firmy wynosi dwa miliardy dolarów.

Sieć fast foodów jest niewypłacalna: złe zarządzanie, konkurencja i inflacja powodują bankructwo Red Lobster

Jednak teraz nadchodzi upadłość. Firma ma ponad miliard dolarów długu. Ale majątek wynosi mniej niż 30 milionów dolarów CNN W nawiązaniu do firmy. Celem jest sprzedaż spółki pożyczkodawcom. W zamian otrzymujesz fundusze potrzebne do przetrwania.

Przyczynami nierównowagi jest zwiększona konkurencja ze strony innych wschodzących sieci restauracji, inflacja oraz konsekwencje pandemii korony. Od 2019 roku jest o tym głośno CNN Liczba klientów spadła o 30 proc., ale już nie wzrosła znacząco.

Red Lobster przyznaje się do strategicznych błędów po bankructwie

Przyczyną jest także złe zarządzanie. W swoim wniosku o upadłość Red Lobster stwierdził, że ma „nadęty i słabo radzący sobie portfel restauracji”. Za straty firma obwiniła także swojego byłego największego akcjonariusza, firmę Thai Union. Według raportów firma Red Lobster rozwiązała umowę z dwoma dostawcami smażonych krewetek i zawarła umowę na wyłączność z Thai Union, co podniosło koszty sieci restauracji. CNN.

Reprezentowana niemal wszędzie w USA: sieć restauracji Red Lobster zbankrutowała. (Zdjęcie pliku) © Scott Brower/Imago

„Zauważyliśmy bezpodstawne zarzuty zawarte we wnioskach do sądu upadłościowego i nie możemy się doczekać pełnej prezentacji faktów” – stwierdziła Thai Union w odpowiedzi na zarzuty dotyczące Red Lobster.

READ  Ferrero wezwał cukierka ponownie się rozciągnął

Thai Union, wieloletni dostawca Red Lobster, planuje kontynuować współpracę. „Jesteśmy przekonani, że proces sądowy umożliwi firmie Red Lobster restrukturyzację zobowiązań finansowych i wykorzystanie jej długoterminowego potencjału w bardziej pozytywnym otoczeniu” – stwierdziła spółka w swoim oświadczeniu.

Firma Red Lobster jest niewypłacalna: upadłość wisiała na horyzoncie już od dłuższego czasu

Upadłość ogłoszono kilka miesięcy temu. W styczniu 2024 roku Red Lobster zatrudnił eksperta ds. restrukturyzacji Jonathana Tebusa, który od marca pełni funkcję dyrektora zarządzającego. Niektóre restauracje zostały ostatecznie wyprzedane 13 maja.

Red Lobster to godny uwagi przykład z USA. Jednak restauracje w Niemczech również muszą stawić czoła trudnym warunkom ekonomicznym. Między innymi ze względu na skutki pandemii i słabą gospodarkę branży restauracyjnej grozi fala bankructw. (SM)

Continue Reading

Economy

Organizatorzy wycieczek popadają w bankructwo: czy klienci odzyskają pieniądze?

Published

on

Organizatorzy wycieczek popadają w bankructwo: czy klienci odzyskają pieniądze?

Axel Schmeglow przebywa w areszcie od początku kwietnia. Jest dyrektorem zarządzającym holdingu itravel Group SA. Klienci luksusowego organizatora wycieczek skarżą się na tę firmę od lata ubiegłego roku. Często zdarza się, że klienci płacą z góry za wyjazd kilka tysięcy euro, a na miejscu okazuje się, że organizator nie zapłacił jeszcze za zarezerwowany hotel. Sąd Rejonowy w Kolonii wyznaczył syndyka masy upadłościowej dla Inspiring Travel Club Family GmbH, spółki zależnej Grupy itravel, informuje „gwiazda„.

Wyznaczony prawnik Philip Schober ma dostęp do rachunków bankowych i obecnie analizuje sytuację finansową spółki. Co najważniejsze, spółka musi być w stanie zapłacić mu jako syndykowi masy upadłościowej. Same procedury jeszcze się nie rozpoczęły. Jednakże dyrektor zarządzający Grupy itravel Schmiegelow wymaga zgody syndyka w przypadku majątku spółki. Jeżeli okaże się, że brakuje środków, spółka może zostać zlikwidowana bez postępowania upadłościowego. Strona internetowa itravel została wyłączona wkrótce po aresztowaniu dyrektora zarządzającego.

READ  Żegluga wewnętrzna: tak postępował rozwój Odry
Continue Reading

Trending