Connect with us

Economy

Aldi i Edeka realizują nową strategię

Published

on

Aldi i Edeka realizują nową strategię
  1. Strona główna
  2. konsument

kreatura:

z: Stellę Henrich

Aldi i Edeka planują teraz nową strategię, dzięki której konsumenci już nigdy nie staną przed pustymi półkami po wodzie mineralnej. Sieci handlowe chcą zapobiegać wąskim gardłom w dostawach.

MONACHIUM – W związku z zakończeniem współpracy z niektórymi markami w związku z wysokimi oczekiwaniami cenowymi, wystąpiły zatory w handlu artykułami spożywczymi dla konsumentów z wodą mineralną. Sieć supermarketów Edeka i dyskont Aldi chcą działać – wynika z doniesień firmy Gazeta o żywności (LZ) Teraz nowa strategia. Ma to na celu uniknięcie pustych półek w przyszłości.

wysoki LZ 1 kwietnia firma Petrusquelle z Bawarii została przejęta przez Grupę Edeka. Marka Siegsdorfer Petrusquelle powinna zostać zachowana, informuje Industry Magazine. W przyszłości woda marki własnej Edeka powinna być produkowana na miejscu. W protokole nie ma informacji o cenie zakupu. Wąskie gardła pojawiły się w zeszłym roku po oddzieleniu Ideki od Altmültüler. Od tego czasu grupa supermarketów w coraz większym stopniu polegała na francuskiej grupie Alma i jej niemieckiej spółce zależnej Rhönsprudel.

Aldi i Edeka z nową strategią walki z niedoborem wody: przeciwnik inwestuje w dwie nowe lokalizacje

Według raportu wygląda jak Edeka aldi na północ. Jednak przeciwnik przejął już w 2022 roku dwa zakłady od Grupy Altmühltaler Mineralbrunnen. W tym według portalu Żeton w Treuchtlingen w Bawarii iw Breuna w Hesji. W ślad za tym powinno iść rozszerzenie produkcji. Aldi ogłosił to bezpośrednio, inwestując w lokalizacje, aby znacząco rozszerzyć produkcję wody i innych napojów.

Palety pełne butelek z wodą. Klienci Edeki na próżno przeszukiwali półki. (ikoniczny obraz) © Waldmüller / imago

Biuletyn konsumencki

Bądź na bieżąco z informacjami dla konsumentów i wycofaniami produktów dzięki naszemu nowemu biuletynowi dla konsumentów.

Przejęcie spółek daje nam możliwość długoterminowego utrzymania mocy produkcyjnych dla jednego z najważniejszych niemieckich produktów spożywczych

Tymczasem klienci mają już doświadczenie w radzeniu sobie z wąskimi gardłami w handlu detalicznym. Bo wojna na Ukrainie i wynikający z niej kryzys energetyczny nieustannie wystawiają konsumentów w tym kraju na nowe wyzwania. Rezultatem były często puste półki. Zawsze brakowało takich substancji jak olej słonecznikowy, mąka, masło czy nabiał. Coraz trudniej jest też znaleźć w sklepach słodycze niektórych markowych producentów.

READ  Zobowiązanie ze strony Polski: PCK firmy Schwedt musi dostarczać ropę przez Gdańsk
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

NVIDIA pokonuje oczekiwania dotyczące zysków: akcje rosną | Życie i wiedza

Published

on

NVIDIA pokonuje oczekiwania dotyczące zysków: akcje rosną |  Życie i wiedza

NVIDIA untermauert seinen Ruf als Super-Aktie!

Der Chip-Hersteller hat am Mittwoch seine Bilanz veröffentlicht – und die ist mehr als erfreulich. Umsatz und Gewinn übersteigen deutlich die Prognosen für den Hersteller von Chips, die auch bei künstlicher Intelligenz (KI) eingesetzt werden.

Die Zahlen sind beeindruckend: So stieg der Umsatz um auf 22,1 Milliarden Dollar gegenüber geschätzten 20,4 Milliarden. Der Nettogewinn lag bei 12,3 Milliarden Dollar; 1,5 Milliarden mehr als noch in der Prognose veranschlagt.

Damit explodierte der Quartalsgewinn von Nvidia innerhalb eines Jahres von 1,4 auf knapp 12,3 Milliarden Dollar! Nvidia-Chef Jensen Huang erklärte dies mit dem weltweiten Einsatz von Künstlicher Intelligenz. Dies habe einen Wendepunkt erreicht. Chips des Konzerns kommen hier zum Einsatz und sind daher hoch gefragt.

Heißt: NVIDIA hat den Markt gerockt – lag mehr als zehn Prozent über den bereits schon sehr optimistischen Analysen der Börsen-Profis.

Und natürlich richtig gute Nachricht für die, die ein NVIDIA-Wertpapier haben. Denn die startet weiter steil an der Börse durch! Nach Bekanntgabe der Zahlen legte NVDIA im nachbörslichen Verkauf Mittwochnacht bis 23 Uhr um zehn Prozent an Wert zu – Tendenz steigend!

Denn die guten Nachrichten des Unternehmens reißen nicht ab: Für das laufende erste Quartal in 2024 erwartet NVIDIA einen Umsatz von rund 24 Milliarden US-Dollar, während Analysten mit 20,4 Milliarden US-Dollar rechnen. Das wären noch mal knapp zum letzten Quartal zehn Prozent drauf!

Continue Reading

Economy

Rolnictwo – Polscy rolnicy wysypują zboże z Ukrainy – Gospodarka

Published

on

Rolnictwo – Polscy rolnicy wysypują zboże z Ukrainy – Gospodarka

Warszawa (dpa) – Polscy rolnicy otworzyli ukraińskie wagony towarowe załadowane zbożem na przejściu granicznym Medica, zamykając na krótko tory na strategicznie ważnej linii kolejowej. Rzeczniczka lokalnej policji powiedziała PTI, że grupa 25 rolników uciekła z miejsca demonstracji przy wiejskiej drodze w stronę pobliskiej linii kolejowej. Procedura zakończyła się kilka minut po negocjacjach z funkcjonariuszami policji. Na tory dotarła niewielka ilość zboża.

Na nagraniu wideo rozpowszechnionym w sieciach społecznościowych ukraińskiej telewizji publicznej widać rolników rozładowujących kukurydzę z kilku ciężarówek z kilku ciężarówek z sąsiedniego kraju i śpiewających polski hymn narodowy.

Protesty przeciwko polityce rolnej Unii Europejskiej

Koleje Ukraińskie potwierdziły zdarzenie, które miało miejsce na polskiej stacji granicznej w Medica. Obydwa otwarte wagony zbożowe przeznaczone były dla Niemiec. Na tej stacji znajduje się około 40 ukraińskich pojazdów przewożących towary rolne. Koleje Polskie i Ambasada Ukrainy w Polsce zostały poinformowane o „nieuprawnionej ingerencji w funkcjonowanie kolei”.

Rozwiązanie to wpisuje się w ogólnokrajowe protesty rolników. Są skierowane przeciwko polityce rolnej Unii Europejskiej, ale także przeciwko importowi tanich produktów rolnych z Ukrainy. Rolnicy już dawno zamknęli przejścia graniczne z sąsiednim krajem na wschodzie w Dorohosku, Hrybinie, Korczui i Medici. We wtorek zamknęli autostrady, ronda i skrzyżowania w 200 miejscach.

„My, rolnicy z całej Polski, jako pierwsi wyciągnęliśmy rękę do przyjaźni i powitaliśmy naszych braci z Ukrainy. A teraz sami jesteśmy przez nich krzywdzeni” – powiedział rozgłośni radiowej Rmf.fm Roman Kondro z inicjatywy „Oszukana Wieś”. . „Różne organizacje mafijne przywożą do Polski te pigułki. Inaczej nie da się tego opisać.”

Polscy rolnicy skarżą się też, że unijny Zielony Ład nakłada na nich nowe warunki, a zboża i inne produkty rolne z Ukrainy, które można wyprodukować taniej, mogą trafiać na rynek bez tych warunków.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Kijowie wezwało Warszawę do zakończenia blokady i podjęcia działań przeciwko „retoryce antyukraińskiej”. „Nie ma żadnego uzasadnienia dla blokady granicy polsko-ukraińskiej, bez względu na towarzyszące jej hasła” – napisał na Facebooku rzecznik MSZ Ołeh Nikołenko.

READ  Inflacja i podwyżki cen – jak inne kraje walczą ze wstrząsami cenowymi - Aktualności

© dpa-infocom, dpa:240220-99-59318/4

Continue Reading

Economy

DHL testuje przesyłki wysyłkowe bez drukowanych etykiet

Published

on

DHL testuje przesyłki wysyłkowe bez drukowanych etykiet

Teraz możesz wysyłać przesyłki także za pośrednictwem DHL bez samodzielnego drukowania etykiety. Alternatywnie możesz okazać kod QR w oddziale, wydrukować tam etykietę paczki i umieścić ją na przesyłce. Ale jak dotąd pozostaje tak samo: w zasadzie na pudełku znajduje się naklejka. To właśnie może się zmienić, ponieważ wydaje się, że w niektórych regionach DHL testuje wysyłkę paczek bez etykiet wśród wybranych klientów.

Alternatywnie klienci mogą odręcznie wpisać identyfikator paczki na pudełku. To powinno w takim razie wystarczyć Jak paczka! wspomniany. W mailu do klientów DHL wyjaśnia, że ​​wystarczy czytelnie wpisać za pomocą flamastrowej końcówki identyfikator PAK (zaczynający się od „PAK”) marki paczki zakupionej w Internecie lub identyfikator RET (zaczynający się od „RET”) zwrotu. długopis do pisania u góry.Nadawanie. PAK-ID lub RET-ID można znaleźć pod kodem QR etykiety wysyłkowej dostarczanej pocztą elektroniczną.

Całość ma jednak nadal charakter pilotażowy dla wybranych klientów, o których poinformowano drogą mailową. Ta metoda jest obecnie reklamowana wyłącznie w przypadku odbierania paczek z miejsca przechowywania. Powinno być również jasne, że ten rodzaj pisania piórem działa tylko w przypadku opakowań w pudełkach, a nie w przypadku zwrotów bez opakowania. Amazonka. DHL wyjaśnia również, że nieczytelne kody pisemne oznaczają, że przesyłki należy pozostawić.

Przejrzystość: ten artykuł zawiera linki partnerskie. Klikając na niego, przejdziesz bezpośrednio do dostawcy. Jeśli zdecydujesz się na dokonanie tam zakupu, otrzymamy niewielką prowizję. Nic nie zmienia ceny dla Ciebie. Linki partnerskie nie mają wpływu na nasze raporty.


READ  Inflacja i podwyżki cen – jak inne kraje walczą ze wstrząsami cenowymi - Aktualności
Continue Reading

Trending