Connect with us

entertainment

Granica niemiecko-polska: policja federalna odrzuca oskarżenia o rasizm po przeszukaniach uchodźców

Published

on

Granica niemiecko-polska: policja federalna odrzuca oskarżenia o rasizm po przeszukaniach uchodźców

Pociągi na granicy polsko-niemieckiej

Policja federalna odrzuca oskarżenia o rasizm po przeszukaniach uchodźców


Czwartek 03.03.22 | 20:58 | do Juan F Alvarez Moreno

Audio: Antena brandenburska | 03.03.2022 | Juana F. Alvarez Moreno | obrazek: rbb / Juan F. Alvarez Moreno

Z powodu wojny na Ukrainie wielu uchodźców przyjeżdża do Berlina pociągiem przez Polskę. Korzysta się również z prywatnych pociągów. Po kontrolach na stacji kolejowej we Frankfurcie nad Odrą pojawiły się zarzuty rasizmu, czemu zaprzecza policja federalna. Autor: Juan F Alvarez Moreno

We Frankfurcie nad Odrą pociągi z Polski znajdują się pod kontrolą Policji Federalnej. Z pociągów tych coraz częściej korzystają uchodźcy wojenni z Ukrainy w kierunku Berlina. Według agencji ONZ ds. uchodźców ponad milion osób uciekło już z Ukrainy po tym, jak armia rosyjska zaatakowała Ukrainę w ubiegły czwartek.

Kraje Unii Europejskiej uzgodniły w czwartek, że szybko i łatwo przyjmą uchodźców wojennych z Ukrainy, poinformowała komisarz UE ds. wewnętrznych Ylva Johansson. Większość uchodźców najpierw przybywa do Polski, gdzie wielu ma również rodzinę i przyjaciół. Ale wielu nadal podróżuje do Niemiec i innych krajów UE. Pierwszy przystanek: Frankfurt nad Odrą.

Główna operacja policyjna na dworcu kolejowym we Frankfurcie nad Odrą

W czwartek po południu na dworcu we Frankfurcie stały dziesiątki radiowozów – wyjątkowo duża operacja policyjna. Niektóre pociągi przewożące uchodźców jeżdżą tylko do Frankfurtu, inne kierują się do Berlina. Policja Federalna kontroluje wszystkie osoby wjeżdżające do kraju.

„W związku z napływem ludzi uciekających z Ukrainy uznaliśmy, że transport kolejowy jest głównym środkiem transportu i byliśmy zaangażowani w koordynację tamtejszych kontroli” – powiedział Jens Chopransky, rzecznik prasowy Policji Federalnej. „Chcemy wiedzieć, kim on jest”.

Policja Federalna odrzuca oskarżenia o rasizm

Ponieważ w środę wieczorem w mediach społecznościowych pojawiły się zarzuty dotyczące zachowania policji na dworcu we Frankfurcie. Ludzie pochodzenia afrykańskiego zostali wyrzuceni z pociągów, a Ukraińcom pozwolono kontynuować podróż, co jest rasistowskie. Policja Federalna jest w konflikcie z tym przedstawicielstwem.

„Nie obchodzi nas, od kogo pochodzą. Obchodzi nas sytuacja tej osoby” – powiedział Rbb Jens Chopransky. „Nie opieramy naszych procedur na wyglądzie zewnętrznym, ale sprawdzamy dokumenty dotyczące osób w pociągu”.

Celem są Wolni Rycerze.

Subransky wyjaśnił, że osoby posiadające ukraiński paszport lub legalny pobyt na Ukrainie mogą podróżować bez żadnych problemów. Ale jeśli nie możesz tego uwiarygodnić, wysiadaj z pociągu.

Według policji federalnej celem jest odfiltrowanie „wolnych pasażerów”. Według Chopransky’ego chodzi o „ludzi, którzy do własnych celów wykorzystują status przesiedleńców”, którzy już przed wojną zaplanowali swoją drogę do Unii Europejskiej.

Według rzecznika Policji Federalnej Chopransky’ego osoby, które nielegalnie wjechały do ​​Niemiec, zostaną zawrócone do Polski. Jeśli władze polskie nie przyjmą ludzi, interweniują niemieckie władze imigracyjne.

Pomoc specjalna i pociągi dla uchodźców

Miasto Frankfurt nad Odrą spodziewa się przybycia wielu uchodźców. „Jeśli możesz udowodnić, że jesteś z Ukrainy, nawet jeśli nie jesteś Ukraińcem, możesz również pomóc niebiurokratycznie” – powiedział rzecznik prasowy miasta Uwe Meyer. Ważną rolę odegra w tym centralny organ cudzoziemców w kraju, np. w celu zapewnienia świadczeń zdrowotnych czy wsparcia finansowego. „Coraz więcej osób, które również znajdują się w nagłych wypadkach społecznych, będzie przychodziło” – mówi Meyer.

Wiele osób, które przekroczyły granicę niemiecko-polską, dotarło już do centralnego urzędu imigracyjnego w Eisenhutenstadt. Szef miasta ZABH, Olaf Jansen, powiedział, że znacznie więcej powinno pochodzić z Afryki. „Niektórzy z nich to studenci, inni mają wizę pracowniczą. Jednak dla niektórych nie jest jeszcze jasne, dlaczego przebywają na Ukrainie. Zostanie to wyjaśnione w każdym indywidualnym przypadku”.

W nadchodzących dniach liczba uchodźców prawdopodobnie będzie nadal rosła. Pierwszy polski pociąg specjalny ma przybyć do Frankfurtu nad Odrą w piątek rano. Jak informuje Deutsche Bahn, od czwartku między stacją graniczną we Frankfurcie nad Odrą a Berlinem kursują specjalne niemieckie pociągi. Pociągi mają kursować sześć razy dziennie, każdy o pojemności około 5000 pasażerów. Do tej pory osoby z Ukrainy podróżowały tą trasą ośmioma międzynarodowymi pociągami dalekobieżnymi, z których każdy kursuje przez Frankfurt nad Odrą.

Z materiałem lampy brzana

Transmisja: Anten Brandenburg 3 marca 2022 o godzinie 18:00

READ  Alkohol i niewłaściwe zachowanie na planie – aktorka Nora Cherner uważa wyznanie Tila Schweigera na temat alkoholu za godne podziwu
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Trzecia rocznica śmierci: ​​Wspominając Jana Hana wzruszającymi słowami

Published

on

Trzecia rocznica śmierci: ​​Wspominając Jana Hana wzruszającymi słowami

Trzecia rocznica śmierci
Wspomniał Jana Hana wzruszającymi słowami

Posłuchaj materiału

Ta wersja audio została stworzona sztucznie. Więcej informacji | Wyślij swoją opinię

Minęły trzy lata od śmierci nadawcy Jan Han na raka. Ta wiadomość dla wielu jest zaskoczeniem. „Wiele osób nadal nosi to w sercach” – wspomina w rocznicę jego śmierci była koleżanka Hahna, Vanessa Blumhagen, prezenterka telewizyjna.

Minęły trzy lata, odkąd Gan Han został zabrany tak wcześnie, w wieku 47 lat. Prezenter programu „Guten Morgen Deutschland” na antenie RTL zmarł w wyniku powikłań związanych z chorobą nowotworową 4 maja 2021 roku. Dla wielu wiadomość o jego śmierci przyszła zupełnie niespodziewanie. Minęła trzecia rocznica jego śmierci, a jego była koleżanka Vanessa Blumhagen, z którą widziano go w telewizji Sat.1 Breakfast TV, zanim przeniósł się do RTL, wspomina go wzruszającymi słowami.

„Trzy lata… Och, Jan!” – pisze 46-latek o starym czarno-białym zdjęciu z kogutem. Blumhagen wyjaśnia również w swoim poście, że czasami, gdy nie śpi, wszystkie wspomnienia do niej wracają. „Nasze randki na późne śniadanie w Berlinie. «Dziś zapłacę!» «Ale następnym razem zapłacę jeszcze raz!» I ciągle widzę twój uśmiech”.

Ekspertka od gwiazd wyjaśnia także znaczenie zdjęcia, które zamieściła na swoim koncie, które ma około 210 000 obserwujących: „Kiedy spotkaliśmy się na powyższym zdjęciu, powiedziałeś mi, że znowu będziesz ojcem. Co za cudowna chwila! Wszystko było takie proste.” Bardzo ładny. Pełen pewności siebie jak zawsze u Ciebie.” Fakt, że tak wiele osób nadal nosi w swoich sercach prezentera, jest czymś „Jestem pewien, że kochasz gdziekolwiek teraz jesteś” – kontynuuje Blumhagen. „Ja też noszę Cię ze sobą, naszymi naszymi wspomnienia.”

Wielu użytkowników Instagrama było równie zasmuconych postem i złożyło kondolencje w komentarzach. „Tak bardzo mu brakowało” – napisała moderatorka Jennifer Knabel w poście swojego kolegi.

„Zawsze cierpliwie słuchałem”

Blomhagen wspomina także Hahna w rocznicę jego śmierci w 2023 r. Za wspólne wspomnienia Napisała wówczas między innymi: „Chcę się z Tobą skontaktować, kiedy nie wiem, co robić, bo ta branża jest taka szalona. Zawsze mnie tak cierpliwie słuchałaś. Dawałaś mi rady. Zawsze pytałaś. jak się mam.” Nieważne, jak głupie to wszystko było, zawsze się śmialiśmy. […] Oj, Janku, tęsknię. zawsze. I coraz więcej.”

W latach 2005–2016 Jan Hahn występował w telewizji Sat.1 Breakfast Television, gdzie Blumhagen od lat jest ekspertem ds. społeczności. Od 2017 roku Hahn reżyseruje program „Guten Morgen Deutschland” w telewizji RTL. Hahn był ojcem trójki dzieci. W 2019 roku urodziła się jego najmłodsza córka.

READ  Alkohol i niewłaściwe zachowanie na planie – aktorka Nora Cherner uważa wyznanie Tila Schweigera na temat alkoholu za godne podziwu
Continue Reading

entertainment

Polska para dziennikarzy odwiedza Bottrop: Maja i Juliusz Koelwiczowie badają górnictwo

Published

on

Polska para dziennikarzy odwiedza Bottrop: Maja i Juliusz Koelwiczowie badają górnictwo

Podczas czterodniowego pobytu w Bottrop Maga i Juliusz Cwieluch badają górnictwo i uzyskują informacje od Ruhrkohle AG i władz miejskich. Dziennikarzom towarzyszy Rainer Schwegmann, pierwszy szef straży honorowej Prosper Haeniel.

Bottrop. Rzecznik prasowy miasta Bottrop, Andreas Plaskin, powitał ich dziś (26 sierpnia) w ratuszu i wyjaśnił procedury obowiązujące w mieście w procesie zamykania kopalń. W trakcie rozmowy wyjaśniono pytania dotyczące przygotowań do zamknięcia kopalni oraz sposobów radzenia sobie z utraconymi miejscami pracy. Pytali także o sposób radzenia sobie ze szkodami w górach i ich finansowanie, a także informowali o problemach w Polsce. Projekt InnovationCity po raz kolejny spotkał się z dużym zainteresowaniem.
Z rozmowy wynika, że ​​Bottrop jest pionierem idei rozwoju od „starego miasta energetycznego” do „miasta nowej energii” i dlatego zawsze cieszy się zainteresowaniem z zagranicy.

Chcesz obserwować ten profil?

Nie przegap najnowszych treści z tego profilu: Zaloguj się, aby otrzymywać nowe treści z profili i lokalizacji na swoim koncie Spersonalizowany kanał podążać.

132 Obserwuj ten profil

READ  Meghan Markle: przyrodni brat Thomasa Markle Jr w „Celebrity Big Brother” - członkowie rodziny królewskiej
Continue Reading

entertainment

Królowa Elżbieta nie chciała robić zdjęć z dziećmi Harry’ego

Published

on

Królowa Elżbieta nie chciała robić zdjęć z dziećmi Harry’ego
Królowa Elżbieta nie chciała robić zdjęć z dziećmi Harry’ego
Continue Reading

Trending