Connect with us

entertainment

30 lat: „Boulevard Bio” – najbardziej tolerancyjny talk show w Niemczech

Published

on

Kolonia (dpa) – Już nazwa programu „jak mus lub czekolada” rozpływa się na języku, smakosz Alfred Biulik zachwycał się około 30 lat temu, kiedy rozpoczął swój talk-show ARD „Boulevard Bio” (7 sierpnia).

+++ Bieżące wiadomości o gwiazdach +++

Po formatach takich jak „Bio’s Bahnhof” czy „Mensch Meier”, Biolek, który niedawno zmarł (23 lipca) w wieku 87 lat, chciał stworzyć zabawny cotygodniowy talk show. Został ujawniony jako wesoły dopiero przed milionami widzów kilka miesięcy później w talk show RTL przez reżyserkę i aktywistkę Rosę von Braunheim.

Podczas pierwszej edycji „Bou Boulevard” 7 sierpnia 1991 r. gościem konferencji był ówczesny federalny minister spraw wewnętrznych, a dzisiejszy przewodniczący Bundestagu Wolfgang Schäuble. Dziesięć miesięcy po poważnym ataku polityk CDU mówił o swoim nowym życiu na wózku inwalidzkim.

Talk show Biolek, który przez wielu starszych telewidzów wciąż uważany jest za najbardziej regenerujący program tego typu w historii niemieckiej telewizji, do czerwca 2003 r. miał 485 emisji. Pierwszy raz pojawił się w środy, od 1992 r. we wtorki około godziny 23:00. Publiczność pokochała autobiografię ze wszystkimi jej dziwactwami. Sztywna górna część ciała, łatanie kart, chrząknięcie, „uh” – to wszystko było kultowe.

Szeroki zakres tematów

Zakres tematów wahał się od „AIDS – samotna śmierć” po „Methos Dima” z Jesse Normanem w studiu. Tłum był dość zróżnicowany. W Pew swoje miejsca zajęli sławni piłkarze, tacy jak „Cesarz” Franz Beckenbauer, pisarz Guenther Grass, projektant mody Karl Lagerfeld, skrzypek i dyrygent Yehudi Menuhin czy Dalajlama. Wzięły w nim udział także gwiazdy filmowe, takie jak Gina Lollobrigida, Sir Peter Ustinov, ówczesny prezydent Federacji Roman Herzog, polityk Theo Weigl i piosenkarka pop Britney Spears. W 1994 roku Biolk nadawał z Warszawy i był gościem ówczesnego Prezydenta RP Lecha Wałęsy w Pałacu.

READ  Wczorajsze miejsce zbrodni: dlatego w dniu 22.11.22 doszło tylko do jednego nawrotu

Wielu fanów stwierdziło, że Bio prowadziło najciekawsze rozmowy z nieznanymi osobami. 6 września 1994 roku, z okazji swoich 60. urodzin, mógł odpowiadać na pytania dotyczące własnego programu, a moderatorem tego wieczoru był artysta Harald Schmidt.

Program był nagrywany zwykle na kilka godzin przed emisją późnym wieczorem. „Zaletą jest to, że wszyscy uczestnicy są bardziej wypoczęci niż wtedy, gdy była transmitowana o jedenastej rano” – powiedział Biolek. Ale będzie transmitowany „na żywo”. „Nic nie jest odcięte, każdy błąd pozostaje.” Tak się złożyło, że na przykład Bielik reklamował kierowcę wyścigowego Michaela Schumachera jako „Haralda Schumachera”. Usiadł i powiedział: „Możesz mówić do mnie Michael”. – Och, to miłe – odpowiedział Biolek.

Hannelore Cole czuła, że ​​jest w dobrych rękach

W lutym 1996 roku Hannelore Cole był gościem na temat „Sceny z mojego dzieciństwa”. Wydaje się, że czuła się tak dobrze zaopiekowana, że ​​zwolniła męża z nieśmiałości telewizyjnej rozrywki. Po 14 latach urzędowania kanclerz Helmut Kohl po raz pierwszy trafił do telewizyjnego talk-show 11 września 1996 roku. Oczywiście Biulik nie zadawał trudnych politycznych pytań. Dzięki barwnym opowieściom o kłótniach ze zwolennikami SPD w młodości i osobistym opisie mleka – 18 jajek na sześć porcji – Cole sprawił, że publiczność śmiała się u jego boku. Jak powiedział sarkastycznie: „Mogę tu dobrze spać i może wygra show”.

Osiem miesięcy po śmierci Hannelore Cole, w marcu 2002 roku, do Biolek przyjechał także Peter Cole – temat programu: „Syn przeznaczenia”.

Program z Weimaru 9 kwietnia 2002 r., w którym ówczesny kanclerz Gerhard Schroeder i prezydent Rosji Władimir Putin bez żadnych krytycznych pytań prezentowali swoją przyjaźń z mężczyznami, spotkał się z krytyką. Putin ujawnił, że lubił pić „Radebergera”, gdy był agentem KGB w Dreźnie. Schroeder powiedział, że też kocha piwo – ale pił tylko trochę więcej, aby przybrać na wadze.

READ  Mały instytut o dużym wpływie

Edmund Stoiber był również gościem

Dwa miesiące później Bülik – zrównoważony politycznie – powitał również rywala Schroedera w tym roku wyborczym, Edmunda Stoebera. Z nim prawie wdał się w konfrontację ze względu na okoliczności i skarżył się na antygejowskie uwagi na stronie CSU. „Homoseksualiści są głęboko zaniepokojeni niektórymi sygnałami” – powiedział Biolek. On, Stoeber, jest również przeciwny zarejestrowanym związkom partnerskim. Dlaczego właściwie? „Chodzi o klimat intelektualny”. Stoiber był łagodny: „Każdy powinien być szczęśliwy na swój sposób”.

Na imprezie pożegnalnej transmitowanej 10 czerwca 2003 r., dyrektor Westdeutscher Rundfunk (WDR), Fritz Blitgen, wszedł do studia i zadał prowadzącemu talk show, w swoim stylu, z kartami indeksowymi w ręku, pytania w stylu „Czy dzisiaj było ciężko?”

W burzy z latarkami, z gośćmi Barbarą Baker i Veroną Feldbusch w ramionach, publiczność studia świętowała gospodarza talk-show. Uśmiechnął się na jego twarzy. Ale za przyciemnionymi okularami jego oczy trochę błyszczały.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Najlepszy film pochodzi z Polski

Published

on

Najlepszy film pochodzi z Polski

Görlitz (dpa/sn) Na 21. Festiwalu Filmowym w Nissi polski film „Tyle conic” (Nic dobrego) w reżyserii Grzegorza Dybowskiego otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego. „Bardzo polityczny i niestety bardzo rzadki pogląd na ludzi znajdujących się w wielkiej rozpaczy pomiędzy żądaniami Brukseli, która często nie jest zaznajomiona z lokalnymi warunkami, a życiem na wsi, społeczności… Młodym grozi rozdarcie”. W sobotę w Görlitz wyjaśniają swoją decyzję. Film śledzi podziały społeczne, ale także pokazuje nadzieję i lepszą przyszłość.

Wśród innych „Ryb Nysy” znaleźli się Magdalena Šelica i Marta Neradkiewicz („Lek” Slavomira Fabickiego) za najlepszą kreację aktorską, Michał Łosoński („Mok” Matthiasa Breklera) za najlepszą scenografię oraz Claudiusz Krostowski („Ultima Thule”) zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz. Za najlepszy film dokumentalny i nagrodę specjalną jury wybrało „Skad dokad” reżysera Macka Hameli, a za najlepszy film krótkometrażowy „Milczenie 600 milionów wyników” reżyserki Sophie Lahusen. Nagrody Publiczności trafiły do ​​filmu fabularnego „Rohbau” Tuny Kaptan oraz dokumentu „Echoes from the Borderland” Lary Meliny Bros. Najpopularniejszym filmem krótkometrażowym był „Na żywo” Mary Tamković.

Od 14 do 19 maja około 90 filmów fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych zostanie wyświetlonych w 19 lokalizacjach na Festiwalu Filmowym Nysa w trójkącie pomiędzy Niemcami, Polską i Czechami. Oprócz trzech konkursów i różnorodnych cykli filmowych w programie znajdują się koncerty, wystawy, odczyty i koncerty. Tym razem skupimy się na kobiecej perspektywie.

READ  Wczorajsze miejsce zbrodni: dlatego w dniu 22.11.22 doszło tylko do jednego nawrotu
Continue Reading

entertainment

„EM: Polska-Holandia” od niedzieli w RTL: powtórka Mistrzostw Europy w piłce nożnej w internecie i telewizji

Published

on

„EM: Polska-Holandia” od niedzieli w RTL: powtórka Mistrzostw Europy w piłce nożnej w internecie i telewizji

W niedzielę (16 czerwca 2024) w telewizji wyemitowano program „EM: Polska – Holandia”. Na news.de dowiesz się, kiedy i gdzie można oglądać Mistrzostwa Europy w piłce nożnej z powtórką „Rundy Wstępnej, Grupy D”, wyłącznie w telewizji lub cyfrowo w bibliotece multimediów.

AM: Niemcy – Szkocja w ZDF Zdjęcie: ZDF, przesłane przez FUNKE Software Guides

W niedzielę (16 czerwca 2024 r.) w telewizji o godzinie 13:30 wyemitowano program „EM: Polska – Holandia”. Jeśli przegapiłeś transmisję w RTL z „Rundą Wstępną, Grupa D”: sprawdź bibliotekę multimediów RTL TV Now. Znajdziesz tam wiele raportów telewizyjnych, które można przesyłać strumieniowo online jako wideo na żądanie po ich wyemitowaniu. Z reguły program można znaleźć w Internecie po jego emisji w telewizji. Niestety nie dotyczy to wszystkich przesyłek. Niestety w najbliższej przyszłości w telewizji klasycznej nie będzie powtórki RTL.

„EM: Polska-Holandia” w telewizji: O to właśnie chodzi w „Rundze Wstępnej, Grupa D”.

Pierwsza runda w Hamburgu. Polska selekcja bardzo rozczarowała w kwalifikacjach, zajmując trzecie miejsce w grupie za Albanią i Czechami i dochodząc do rundy finałowej dopiero przez kwalifikacje. Dotychczasowy rekord Mistrzostw Europy jest równie niepokojący: poza dotarciem do ćwierćfinału w 2016 roku, Polacy w pozostałych trzech występach pozostali bez zwycięstwa, zawsze zajmując ostatnie miejsce w grupie. Taki los grozi im teraz ponownie w obliczu silnej konkurencji. (Źródło: RTL, przepisane przez FUNKE Program Magazines)

„EM: Polska – Holandia” w telewizji: wszystkie informacje w skrócie

Cecha: Runda wstępna, Grupa D

W:rtl

Rok produkcji: 2024

Długość: 255 minut

Z dużą precyzją: Tak

Wszystkie odcinki „EM: Polska – Holandia” w telewizji

WIĘCEJ ROZRYWKI: W naszych poradach dotyczących telewizji zawsze znajdziesz coś dla siebie.

Gdzie i kiedy można obejrzeć pozostałe edycje „EM: Polska – Holandia” można dowiedzieć się tutaj:

READ  Zaskakujący zwrot w sporze wokół dziwnego artykułu pt. „Pieniądze kontra rarytasy”.
Tytuł odcinka rój konsekwencja data czas kanał cały czas
Runda eliminacyjna, Grupa E 0 0 17 czerwca 2024 r 14:00 z prawej do lewej 210 minut
Runda wstępna, grupa szósta 0 0 18 czerwca 2024 r O 17:00 z prawej do lewej 195 minut
Runda eliminacyjna, Grupa B 0 0 19 czerwca 2024 r 14:00 z prawej do lewej 210 minut
Runda eliminacyjna, Grupa E 0 0 21 czerwca 2024 r 14:00 z prawej do lewej 210 minut
Runda wstępna, grupa szósta 1 6 22 czerwca 2024 r 13:30 z prawej do lewej 255 minut

(Numery sezonów i odcinków są przydzielane przez odpowiednich nadawców i mogą różnić się od oznaczeń w oficjalnych przewodnikach po odcinkach)
On podąża News.de Już w środku WhatsApp, Facebook, Świergot, Pinteresta I youtube? Tutaj znajdziesz gorące aktualności, aktualne filmy i bezpośredni kontakt z redakcją.

Ten tekst powstał na podstawie danych z Kolekcji Funke. Jeśli masz jakieś uwagi lub uwagi, możesz je przesłać do nas na adres [email protected].

rouge/news.de

Continue Reading

entertainment

Finał GNTM został rozerwany przez widzów już po pierwszym akcie

Published

on

Finał GNTM został rozerwany przez widzów już po pierwszym akcie
  1. tz
  2. telewizja

Naciska

Finał GNTM z udziałem Heidi Klum ma dopiero kilka minut, a w sieci krąży już mnóstwo plotek. Winna temu jest amerykańska gwiazda popu.

Kolonia – Przed zakończeniem niemieckiego programu Next Top Model (GNTM) sporo fanów zastanawiało się, czy Heidi Klum (51 lat) również wystąpi ponownie. Tuż po godzinie 20:15 w czwartek (13 czerwca) było już jasne: tym razem nie wystarczyło na cały utwór. Jednak najwyraźniej niektórzy woleliby posłuchać śpiewu modelki niż występu, który początkowo zapewniał akompaniament.

Ze względu na napisy początkowe: widzowie GNTM chcą, aby Heidi Klum została piosenkarką

Marsz inauguracyjny otworzył amerykańska gwiazda muzyki pop Robin S. (62 lata) ze swoim przebojem „Show Me Love” (1990). Heidi Klum sama zaśpiewała kilka pierwszych taktów, ślizgając się po scenie na dużym, czerwonym sercu LED ustawionym na podłodze. „Wiem, jak bardzo chciałbyś, abym dzisiaj ponownie zaśpiewała Ci piosenkę, ale wolę zostawić to innym” – zażartowała, po czym pozostawiła scenę swojemu gościowi.

Jednak gdy nominowani do GNTM przechadzali się po scenie, uśmiechając się w rytm melodii hymnu narodowego, który ma już 30 lat, wielu widzów ProSieben w domu nie było w nastroju. A przede wszystkim akt otwarcia był za to odpowiedzialny. „Heidi też mogła tam śpiewać” – napisał jeden z rozczarowanych fanów w X.

Zaledwie kilka minut później: Finał GNTM został całkowicie rozdarty w Internecie

Robin S. również poniósł porażkę. Bezlitosny także wobec innych telewidzów: „Śpiew jest coraz gorszy z każdą sekundą” – napisał jeden z użytkowników, podczas gdy w innych postach za śpiew karano słowami „podziemny”, „nie do zniesienia” lub „strasznie pokręcony”. Wielu fanów GNTM uważało, że pomyślne zakończenie powinno być inne.

Plakat GNTM przedstawia Heidi Klum i piosenkarkę pop Robin S.
Na planie Robin S. wprawiła wszystkich w dobry nastrój swoim hitem „Show Me Love” – ale nie przełożyło się to na wielu telewidzów. © ProSieben/Richard Hübner & Avalon.red/Imago

Komentarze typu „Dlaczego śpiew jest gorszy od śpiewu Heidi?” „Zaledwie po 5 minutach serial jest po prostu kolejnym gorączkowym marzeniem” lub „OK, w skali od 1 do 10, jak frustrujące było pierwsze 10 minut?” Po pierwszych minutach zakończenia była to raczej reguła niż wyjątek. Przy okazji: przed wielkim występem Heidi Klum podzieliła się rzadkim zdjęciem ze swoim przyrodnim bratem. Wykorzystane źródła: „Niemiecki następny top model” (ProSieben, premiera 13 czerwca 2024 r.), twitter.com

READ  Das soll wirklich dahinter stecken
Continue Reading

Trending