Connect with us

entertainment

Zattoo: Odbieraj kanały międzynarodowe – w ten sposób oglądasz kanały tureckie, polskie i rosyjskie

Published

on

Zattoo: Odbieraj kanały międzynarodowe – w ten sposób oglądasz kanały tureckie, polskie i rosyjskie
Zato

Szukasz sposobu na odbiór kanałów telewizyjnych z innych krajów? W Zattoo masz do wyboru wiele pakietów telewizyjnych. Zapewnimy Ci specjalne funkcje.

Oferta telewizji na żywo Zattoo obejmuje także kanały tureckie, polskie i rosyjskie. Trzeba jednak za to dodatkowo zapłacić. (Źródło: Zato)

Platforma streamingowa Zattoo jest skierowana nie tylko do odbiorców niemieckojęzycznych. Możesz także zarezerwować kanały międzynarodowe w ramach dodatkowych pakietów. Podamy Ci przegląd dostępnych języków i kosztów taryf.

Zattoo: Istnieją takie międzynarodowe pakiety kanałów

Aby móc rezerwować pakiety, najpierw potrzebujesz konta Zattoo i subskrypcji Zattoo. Możesz wybierać pomiędzy różnymi definicjami, takimi jak Smart HD, Premium lub Ultimate. Następnie możesz zarezerwować pakiety kanałów, które obejmują także kanały międzynarodowe.

Zacznijmy od przeglądu pakietów kanałów międzynarodowych i miesięcznych kosztów, które poniesiesz oprócz istniejącej subskrypcji Zattoo.

Kanały włoskie (5,90 euro miesięcznie)

W tym pakiecie masz dostęp do pięciu włoskich kanałów. Na przykład RAI 1 HD, najchętniej oglądany kanał telewizyjny we Włoszech, pokazuje filmy, programy sportowe i rozrywkowe. Dzięki RAI 3 możesz zobaczyć także wkład w dziedzinie historii, przyrody i sztuki. Te kanały znajdują się w pakiecie:

Polskie kanały (7,90 € miesięcznie)

Zattoo ma w ofercie trzy kanały telewizyjne dla polskich widzów. Obejmuje to TVN, który został stworzony specjalnie po to, aby zapewnić rozrywkę polskim widzom za granicą. Pokazuje najważniejsze polskie programy telewizyjne oraz wiadomości i filmy dokumentalne z Polski. Z kolei TVN24 jest całodobowym kanałem informacyjnym specjalizującym się w wiadomościach krajowych i międzynarodowych.

Kanały tureckie (6,90 euro miesięcznie)

Zattoo oferuje tureckim widzom łącznie dwanaście kanałów telewizyjnych. Dwa z nich to Euro Star i Chem TV. Euro Star (Start TV) nadaje wiadomości, seriale i sport, natomiast Cem TV transmituje dyskusje religijne oraz programy o muzyce, kulturze i sztuce.

Kanały chorwackie (2,90 euro miesięcznie)

Chorwackim użytkownikom Zattoo oferuje mieszankę treści politycznych i rozrywkowych. Na przykład Chorwacki Kanał Muzyczny (CMC) skupia się wyłącznie na muzyce chorwackiej. Jednak HRT1 ma talk show i wiadomości polityczne. W pakiecie otrzymujesz łącznie sześć kanałów.

Kanały rosyjskie (10,90 euro miesięcznie)

Zattoo oferuje swoim rosyjskim widzom także cztery kanały telewizyjne. Należą do nich rosyjski Euronews i Kinomir. Rosyjski kanał Euronews przez całą dobę prezentuje wiadomości z całego świata, natomiast kanał Kinomyr pokazuje rosyjskie filmy z różnych epok.

Różowy (11,99 € miesięcznie)

Na koniec mamy PINK – międzynarodowy pakiet kanałów dla serbskich użytkowników Zattoo. Na przykład Pink Kids oferuje programy przeznaczone dla dzieci. Z kolei Pink Film prezentuje filmy wyprodukowane w byłej Jugosławii. Dzięki aż dziesięciu kanałom zakres jest zaskakująco szeroki.

Zattoo: Funkcje międzynarodowych pakietów kanałów

Oprócz popularnych kanałów telewizyjnych w każdym kraju, międzynarodowa oferta kanałów Zattoo oferuje następujące korzyści:

  • Dostęp do kanałów możesz uzyskać z dowolnego urządzenia – laptopa, telefonu komórkowego czy telewizora Smart TV.
  • Kanały telewizyjne można oglądać na żywo (HD i SD).
  • Sterowniki oferują funkcję odtwarzania na żywo, pauzy i nagrywania.
  • Każdy pakiet kanałów możesz testować bezpłatnie przez 30 dni.
  • Jeśli z jakiegokolwiek powodu subskrypcje nie będą dla Ciebie satysfakcjonujące, możesz je łatwo anulować co miesiąc.

Pakiety dodatków Zattoo TV

Oprócz pakietów kanałów międzynarodowych możesz także rozszerzyć swoją subskrypcję Zattoo o różne pakiety telewizyjne, zawierające treści dla fanów sportu czy fanów seriali codziennych.

Chcesz dowiedzieć się więcej o aplikacjach do przesyłania strumieniowego, takich jak Zattoo? W naszym porównaniu czterech najlepszych aplikacji telewizyjnych na żywo przedstawiamy Zattoo, Waipu, Joyn i TVNOW.

  • ” rada: Najlepsi dostawcy VPN zapewniający dodatkowe bezpieczeństwo i ochronę danych
  • » Zakup elektrowni Al-Shorfa: Porównanie najlepszych systemów energii słonecznej

Nie przegap niczego Świat sieciwiadomości

W każdy piątek: najbardziej przydatne i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

READ  Ograniczona władza króla: czy książę Andrzej będzie nalegał na ustawę o czynszach?
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

List teatralny z Polski (2017) – reżyser i były dyrektor artystyczny Jan Klata o aktualnej polskiej polityce kulturalnej

Published

on

Wrocław/Kraków, 8 listopada 2017. Rozmowa z Janem Klatą o „Dobrej zmianie” i przyszłości polskiego teatru odbyła się na marginesie Festiwalu Teatralnego Dialog Wrocław.

Jana Klata 280 StaryTeatr uJan Klata © Stari Teatr nachtkritik.de: Kiedy w 2015 r. wybrano PiS, jego hasłem było „dobra zmiana” – wszystko musi się poprawić. Stało się odwrotnie. Dlaczego?

Jan Klata: To zmiana dla zmiany, chociaż nasi rządzący z partii, która absurdalnie nazywa się „Prawo i Sprawiedliwość”, nie mają pojęcia, co zastąpi to, co było wcześniej. Dzieje się tak nie tylko w kulturze, ale wszędzie: Z gospodarstw arabskichnajlepsze w Europie, ok Polski las do opieki zdrowotnej, Obecnie lekarze prowadzą strajk głodowy. Działalność PiS burzy ciągłość polityki instytucjonalnej państwa i funkcjonowania społeczeństwa.

W jaki sposób?

Są to zmiany na wzór tych wprowadzonych po rewolucji. Nie ma jednak dowodów na to, że Polska przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi nie była niepodległym i funkcjonującym państwem, ani że po 1989 r., po zwycięstwie Solidarności, była państwem, które należało odrzucić i zbudować od nowa. Dlatego uważam, że diagnoza PiS jest błędna. Poza tym jest słaba implementacja. Przykładowo w przypadku Teatru Stari, który istnieje od 1781 roku. Nawet komunistyczni władcy, gdy zwolnili dyrektora artystycznego z powodu kontrowersyjnego przedstawienia – w latach 70. i 80. zdarzały się znakomite przedstawienia, które nie podobały się władzom – przy wyborze następcy zawsze brali pod uwagę opinię zespołu.

Od dojścia PiS do władzy jesienią 2015 roku w Waszym teatrze nie było takich skandali, jak w Teatrze Polskim we Wrocławiu po wystawieniu Jellinka czy w Teatrze Poszcznym w Warszawie po „Klatowej” ”). W programie Starego znalazło się wiele utworów polskich, spektakli poświęconych historii Polski i światowej muzyki klasycznej. Taki program rzeczywiście powinien spodobać się PiS.

Jeśli PiS będzie postępował racjonalnie – tak. Ale tutaj mamy do czynienia z ruchem, który postawił sobie za cel wywrócenie państwa do góry nogami, nie wiedząc, jak je odbudować. Nawet nie próbują tego ukrywać. Ze względów politycznych chcą zastąpić obecne elity i pozbyć się artystów takich jak Krzysztof Warlikowski, Olga Tokarczuk i Andrzej Stasyuk, choć nie ma ich kto zastąpić. Minister Kultury ponosi jedną porażkę za drugą. Ostateczną katastrofą jest stopniowe niszczenie polskiego systemu filmowego. Magdalena Sroka, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, dzięki której polskie filmy w ostatnich latach odnosiły międzynarodowe sukcesy, została zwolniona.

Twoja sukcesja również będzie nieuporządkowana. Wiadomo było, że Twój kontrakt wygasa latem 2017 roku, więc było wystarczająco dużo czasu, aby znaleźć kogoś na Twoje stanowisko.

READ  Marcus Lanz Dzisiaj: Goście i temat od 17 listopada 2022 r. | zabawa

Zamiarem nowego rządu było odwołanie mnie zaraz po objęciu urzędu. Plan ten upadł, bo słynny aktor, którego chcieli na nowego reżysera, okazał się byłym informatorem Secret Service. Od tego czasu mieli prawie dwa lata na znalezienie nowego kandydata. Narodowy Stary Teatr podlega Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, więc Minister Gliński mógł po prostu powołać nowego dyrektora. Albo przedłużyć dotychczasową umowę, jak to miało miejsce w Teatrze Narodowym w Warszawie.

Rozrusznik 560 matix fStary Teatr w Krakowie © Maatex

Dlaczego zamiast tego czekali z decyzją do marca 2017 r., a następnie ogłosili przetarg, który był nieco pośpieszny i burzliwy?

Nie potrafię tego wytłumaczyć inaczej, jak tylko tym, że „dobra zmiana” nie może nic w znaczący sposób zdziałać. Konkurs, który odbył się na trzy miesiące przed zakończeniem sezonu, został zbojkotowany przez niemal wszystkich potencjalnych poważnych kandydatów, z wyjątkiem jednej osoby. Istniało podejrzenie, że Ministerstwo ma kandydata, za którego nie chciało brać odpowiedzialności, więc zdecydowało się ukryć za komisją, która dokonała wyboru. Zwycięzcą konkursu został artystyczny duet organizacyjny.

Jako dyrektor artystyczny: Marek Mikos, który wcześniej kierował kielecką telewizją lokalną i nie miał doświadczenia w kierowaniu sceną. A jako dyrektor artystyczny: Michael Jeletta, prawie nieznany w Polsce reżyser operowy i teatralny, który od lat mieszka i pracuje za granicą i nie ma prawie żadnego doświadczenia zawodowego w polskich teatrach.

Kiedy Minister Gliński ogłaszał mediom wynik przetargu, mówił, że Michael Jelita to najsłynniejszy polski reżyser na świecie. Albo mówił to sarkastycznie, albo po prostu miał złe zdanie na temat sceny teatralnej. Myślę, że to była ironia, bo PiS nie jest zainteresowany rozwojem kultury w Polsce. Rozmawia jedynie ze swoimi wyborcami, a żyje w alternatywnej rzeczywistości, na własnej planecie, z własnymi prawami grawitacji i innymi zasadami działania. W Polsce do teatru chodzi tylko niewielka część społeczeństwa, a PiS nie jest nimi zainteresowany. Sam teatr jest przydatny, bo służy jako straszak podczas wyborów, bo jest rzekomo antypolski i wywrotowy. Jeśli spojrzeć na sondaże, ta strategia działa. Kiedy przedstawiciele Teatru Stari Teter poprosili Ministra Kultury o spotkanie, media PiS natychmiast krzyknęły: Proszę się nie cofać, Panie Ministrze!

Hamlet3560Thomas Uren WSpektakl Hamleta Jana Klaty w Bochum 2013 © Thomas Oren

Wiadomo, jak rozwinęła się sytuacja ze Starym Teatrem: już po podpisaniu umowy z nowym dyrektorem zapowiedział, że nie zatrudni swojej partnerki Jelity.

Kto właściwie był głównym kandydatem!

Program zaproponowany przez Gelitę nie został wdrożony; Zespół został zignorowany i niezaproszony na oficjalne otwarcie nowego Starego Teatru. Co wtedy?

READ  Ograniczona władza króla: czy książę Andrzej będzie nalegał na ustawę o czynszach?

Do końca grudnia plan gry będzie realizowany zgodnie z ustaleniami. Nowy dyrektor próbuje prowadzić rozmowy z reżyserami, ale większość polskich reżyserów zorganizowała się ostatnio w Gildii Reżyserów Polskich i ogłosiła, że ​​nie będą pracować w Starym Teatrze ze względu na zmiany, jakie zachodzą tam na zewnątrz. Nie ma prób do nowych spektakli, teatr działa tylko wieczorami, a nasze przedstawienia są przepełnione. Wszyscy wiedzą, że to nasze pożegnanie.

A skoro już o pożegnaniu mowa: Pana inscenizacja „Wesela” jest entuzjastycznie witana oklaskami porównywalnymi z aplauzem, jaki Frank Castorf otrzymał za pożegnalną inscenizację „Fausta” w Volksbühne.

Frank Castorf miał dla mnie ogromne znaczenie artystyczne. Kiedy Volksbühne wykonał „Weberna” w Polsce, byłem pod ogromnym wrażeniem. Jeśli jest jakaś produkcja, która naprawdę wpłynęła na mój styl reżyserski, to jest to twórczość Franka Castorfa i Tadeusza Kantora.

Zwiastun filmu „Wesele” (Wesele) © Stary Teatr

Czy będziesz teraz więcej pracować za granicą, na przykład w Niemczech? Jej inscenizacja Zbrodni i kary w Bochum inspirowana Dostojewskim była oceniana przez jury Teatru Berlińskiego.

Jestem rozdarta. Jestem rozproszony. Z jednej strony w Polsce zrobiło się już tak tłoczno, że nie ma czym oddychać. Rozmawialiśmy o tym podczas festiwalu Dialog Wrocław, dla którego Minister Kultury odwołał wsparcie.

A to zaledwie 18 dni do rozpoczęcia festiwalu!

To cud, że program udało się uratować. Jestem bardzo wdzięczny publiczności, artystom i instytucjom zagranicznym, takim jak Goethe-Institut, Gorky Theatre Berlin, Les ballets C de la B & NT Gent, Toneelgroep Amsterdam i wielu innym, którzy wsparli festiwal. Udział w dialogu we Wrocławiu był dla nas bardzo ważny, ponieważ de facto nie byliśmy już obecni.

Aby obniżyć koszty, publiczność dojechała autobusem z Dialogu Wrocław do „Wroga Ludu” w Krakowie.

Widzowie teatru przybyli z Wrocławia, miasta, w którym Minister Kultury zniszczył już Teatr Polski, do Krakowa, miasta, w którym obecnie trwa niszczenie Starego Teatru. Jutro pojedziemy na kolejny festiwal, którego Ministerstwo Kultury odmówiło dofinansowania, Festiwal Prabremir w Bydgoszczy i zagramy tam „Wesele”. Sytuacja się komplikuje, ale tego właśnie chcą politycy PiS. Chcą, żebyśmy opuścili kraj, ponieważ jesteśmy „lewicowcami i zdrajcami”. Nie odejdę.

Wróg Ludu Wrog ludu MHueckel i„Wróg ludu” (Wrog ludu) © M. Hueckel

Dlaczego?

Mam trzy nastoletnie córki i nie zamierzam ich zmuszać do pakowania. Chcą ulepszać świat i chcą to robić z Polski. Muszę ich wzmocnić, nie mogę uciec. Czy będę pracować za granicą? Tak. Będę reżyserować częściej niż w ostatnich latach. Jako dyrektor artystyczny rzadko mi się to udawało, ponieważ kierowałem big bandem. Jeśli chodzi o Niemcy, wspomnienia pracy z tak niezwykłymi aktorami, jak Jana Schulz czy Dimitri Schad, który grał Hamleta, są wspaniałe. To jedne z moich najwspanialszych doświadczeń jako reżysera. Ale na razie planuję premierę w Pradze, a w lutym będę tam robić Miarkę za miarkę Szekspira.

READ  Bruksela zwraca się do Polski o „wyjaśnienia” w sprawie skandalu z pieniędzmi wizowymi

A w Polsce?

Będę pracować w Nowym Teatrze z Krzysztofem Warlikowskim i w Teatrze Powszechnym z Pawłem Łysakiem, bardzo odważnym reżyserem, z którym występowałem już w Bydgoszczy. Ważne jest dla mnie, aby nie stracić kontaktu z polską publicznością. Czuję to mocno tutaj, we Wrocławiu, gdzie moje spektakle w Teatrze Polskim nie są już pokazywane ze względu na „dobrą zmianę”. Entuzjazm wrocławskich widzów, którzy przyjechali do Krakowa na „Wroga ludu” był ogromny. Widać, że ludzie chcą oglądać nasze spektakle i czekają, aż poprzez teatr zmierzymy się z tą rzeczywistością.

Co dalej z polskim teatrem?

Jeśli PiS nie wygra nadchodzących wyborów samorządowych do autonomii, jest nadzieja w polskim teatrze. Jeśli wygra, będzie to oznaczać koniec wolnego teatru artystycznego w Polsce. Rząd ma obecnie bezpośredni wpływ na Teatr Narodowy i Operę Narodową w Warszawie oraz Narodowy Stary Teatr w Krakowie, a także pośredni wpływ na część teatrów, które pomaga finansować. Stara się także wpływać na programy festiwali poprzez kontrolę ekonomiczną. Wybory samorządowe jesienią 2018 roku oznaczają być albo nie być dla teatru w Polsce.

czy jest nadzieja?

Do tej pory w żadnym mieście w Polsce liczącym ponad 200 tys. mieszkańców nie ma burmistrza PiS. Oznaczało to, że tamtejsze teatry nadal miały swobodę działania, a teatry regionalne były wolne. Do teraz. Czy tak pozostanie – zobaczymy.

więcej O trudnej sytuacji w Polsce w Słowniku Nocnej Krytyki. W grudniu 2013 roku pisaliśmy, jak Kalata znajduje się pod presją obozu ultrakonserwatywnego.

Jak polski teatr Wpływ na to ma polityka kulturalna PiS jestem r. Burzyńska W lutym 2016 r.

Continue Reading

entertainment

Ben Affleck bez pierścionka w Los Angeles: Jennifer Lopez jest sama w mieście miłości

Published

on

Ben Affleck bez pierścionka w Los Angeles: Jennifer Lopez jest sama w mieście miłości

Ben Affleck bez pierścionka w Los Angeles
Jennifer Lopez jest sama w mieście miłości

Posłuchaj materiału

Ta wersja audio została stworzona sztucznie. Więcej informacji | Wyślij swoją opinię

Jennifer Lopez podróżuje po Europie i cieszy się kilkoma dniami z dala od plotek o kryzysie wokół jej małżeństwa. W Paryżu piosenkarka pojawia się w surowym wyglądzie. Tymczasem Bena Afflecka przyłapano w Los Angeles – bez obrączki.

Po samotnej podróży do Włoch kontynuuje podróż do Paryża. Jennifer Lopez prezentuje się jako niezależna bizneswoman podczas Tygodnia Mody w Paryżu, na marginesie dominujących na pierwszych stronach gazet plotek o kryzysie. Tam 54-latka pojawia się w surowej sukience midi na pokazie haute couture Christiana Diora.

W beżowej sukience na jedno ramię z paskiem w tym samym kolorze, czarnych skórzanych rękawiczkach i surowej fryzurze z wodną falą Jennifer Lopez pokazuje siłę i niezależność na pokazie nadchodzącej kolekcji jesień/zima.

Podczas gdy piosenkarka ukrywa palce w skórzanych rękawiczkach, które nie nadają się do panujących we Francji temperatur, jej mąż Ben Affleck pojawia się poprzedniego wieczoru podczas lunchu w Los Angeles z córką Violet, jak to często ma w zwyczaju, zdjąwszy obrączkę. zrobione w ostatnich tygodniach. Daily Mail opublikował odpowiednie zdjęcia jako dowód.

Jennifer Lopez, będąc singielką, zwiedza Europę

Do niedawna piosenkarka i aktorka Lopez, którą obecnie można oglądać w filmie Netflix „Atlas”, nadal uczęszczała na szkolne wydarzenia swoich dzieci. Mówi się także, że przebywała w jego kawalerskim domu w Beverly Hills z byłą żoną Bena Afflecka i matką jego trójki dzieci. Mówi się, że Jennifer Garner pełniła rolę pośrednika.

Teraz Lopez samotnie udała się na inny kontynent i bez męża po Europie: w ostatni weekend jadła kolację w Positano we Włoszech, co widać na filmie opublikowanym przez TMZ. Śmiała się z przyjaciółmi i podobno świętowała swoje urodziny.

Ben Affleck i Jennifer Lopez byli parą od 2002 do 2004 roku. Po zerwaniu wówczas zaręczyn, w 2021 roku podjęli drugą próbę i pobrali się w lipcu 2022 roku. Jednak ostatnio coraz częściej pojawiają się pogłoski o kryzysie na rynku media na temat sytuacji. Rzekome zło małżeństwa obu gwiazd.

READ  Anne Katherine Bendixen po raz pierwszy wypowiada się na temat skandalu Keelinga
Continue Reading

entertainment

Berlińskie Targi Lotnicze ILA: Polskie firmy pokazały swoją obecność

Published

on

Berlińskie Targi Lotnicze ILA: Polskie firmy pokazały swoją obecność

W tym roku na targach ILA Air Show prawie wszystko dotyczyło myśliwców i obrony przeciwlotniczej. Ale prawie wszystko. Oprócz niemieckich wystawców, przedstawiciele z 30 krajów przyjechali, aby zaprezentować swoje najnowsze osiągnięcia w lotnictwie. Była tam polska agencja kosmiczna POLSA.

Na tyłach jednej z sal wystawowych czerwonymi literami widniał napis „Polska”. Wiele polskich firm – małych i średnich – zostało zaproszonych do odwiedzenia Niemiec w imieniu polskiego Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Dzień dobry, Berlinie
wiadomości

Dziękujemy za rejestrację.
Otrzymasz potwierdzenie e-mailem.

Cel: Większa frekwencja i rozwój współpracy międzynarodowej

„Bardzo ważne jest dla nas, aby zaprezentować nasze technologie i porozmawiać z innymi deweloperami” – wyjaśniła w rozmowie z „Berliner Zeitung” Katarzyna Cieślik, szefowa komunikacji POLSA. Przykładowo polska firma Aviation Valley słynie ze szkolenia pilotów, a jej siedziba znajduje się w południowo-wschodniej części kraju, w mieście Rzeszów.

Wykłady i wizyty dyskusyjne: Astronauci i pionierzy lotnictwa zbierają się, aby rozmawiać w salach wystawowychKatarzyna Silik

„Nasza obecność w Berlinie ma na celu sprzyjanie nawiązaniu międzynarodowych relacji kooperacyjnych i umożliwienie ekspansji na rynki zagraniczne” – kontynuował Cieślik. Większość polskich linii lotniczych to obecnie jeszcze małe firmy lub nie tak znane jak inni wystawcy ILA.

„Jako współorganizator pawilonu federalnego masz możliwość nawiązania kontaktów i pokazania, jak wiele innowacyjnych projektów powstaje w Polsce” – mówi Cieślik. W konkursie udział wzięły firmy z polskiego przemysłu lotniczego i kosmicznego: Curtiss – Wright Surface Technologies, Dronehub Group, EC Engineering, Informatic Systems, Ultratech, Wolften.

W ciągu ostatnich dwunastu lat Polska stała się coraz bardziej popularnym producentem silników i podzespołów lotniczych. Coraz więcej firm otwiera w Polsce centra badawczo-rozwojowe. Ponad 180 członków współpracuje w centrum rozwoju w południowo-wschodniej części kraju, a 90 procent produkcji krajowego przemysłu lotniczego ma wspólny cel.

Obecnie dominuje rozwój technologii satelitarnych, który do 2026 roku przewiduje się jego dalszy rozwój. Do tego czasu powinna powstać pierwsza polska konstelacja małych satelitów obserwacyjnych.

READ  Polski ksiądz Krzysztof Wojciechowitz nie wierzy informacjom o byłym papieżu - kath.ch
Continue Reading

Trending