Connect with us

entertainment

Student (Indie 2020): Recenzja: Artechock

Published

on

Götterdämmerung

Wenecka nagroda scenarzysty Chaitanya Tamhane i zdobywczyni FIPRESCI to silny, inteligentny i czuły urzędnik kinowy oraz wspaniały film o muzyce, hierarchii i najważniejszej decyzji życiowej.

Studencka krawędź studni
Zasadziłem nasionko tamaryndowca
Ryby unoszą się na drzewie
Rzuć cień
Studencka krawędź studni
Żonaty z Ghazalem
Studencka krawędź studni
Mam pięć gwoździ
Studencka krawędź studni

– Tekst ostatniego Raja w Uczeń

Jak zacząć od scenariusza filmu, który chcesz dla każdego potencjalnego widza, ale którego tematyka i pochodzenie są zbyt dziwne, by wielu odważyło się go doświadczyć na własną rękę? Może obiecał Tamhanis żądający Końcowe ujęcie jest równie niesamowite, co kategoryczne, smutne i piękne, i jest tak dowcipne, poetyckie i bezlitosne w swojej sprzeczności, że chce się je zobaczyć nie tylko na małym ekranie, ale w największe kino w mieście.

I to nie wszystko, film Tamhaniego jest pełen tych chwil, które pomimo całej niesamowitej ciszy i piękna otaczającego ten film, zawsze ośmiela się załamać, by opowiedzieć całą starą i nową historię, historię stresującego związku między nauczycielem a uczeń w środowisku muzycznym, relacja, która w żaden sposób nie istnieje.Hierarchiczny i destrukcyjny rozmach relacji nauczyciel-uczeń nie jest w żaden sposób opisany w Whiplash Damiena Chazelle’a.

Ale film Tamhana nie jest filmem amerykańskim, ale filmem indyjskim, nawet jeśli Alfonso Cuaron (Roma) był tam, aby doradzać, a Michael Subusinski był polskim fotografem do niesamowitego pokazu (na przykład nagrania są w Mumbai SaulW jakim stopniu odpowiada za to kamera (np.wolny ruch billboardów świecących na ulicy w Chowpatty Beach).

Nie, Tamhani jest filmem całkowicie hindi (autorskim), z Chazelles Whiplash tylko dzielącym się muzyką w centrum i autorytarnym nauczycielem, który raz po raz pokazuje swoim uczniom granice. Jednak muzyka Tamhani nie pochodzi z zachodniego jazzu, ale z północnych Indii Mogołów– zmienna Ciało, Różnorodność indyjskiej muzyki klasycznej, którą piosenkarz zwykle zmienia Instrument hinduskiI Stół I Fisharmonia Towarzyszyć.

READ  Początek dzikiego sezonu „Who Steals the Show from Me”: Fehri Yardim wzywa do „porównania penisa” | zabawa

Tamhane przenosi nas do tej starożytnej tradycji muzycznej poprzez teraźniejszość Bombaju. W małym koncercie na początku filmu, transowa kamera Sobocińskiego, całkowicie w rytm muzyki, omija starego śpiewaka (Arun Dravid) i skupia się na młodej sitarystce Sharadzie (Aditya Modak), której mistrz wstrząsa jego głowę i uśmiechy w kółko W jego mistrzowskiej grze w klucze. Wszystko, co musimy wiedzieć, widzimy z powierzchni. Widzimy wykształconą elitę burżuazyjną w Bombaju, gotową przetrwać swoje tradycje kulturowe, widzimy i słyszymy tę tradycję i rzeczywiście możemy poczuć hierarchiczne struktury relacji między nauczycielem a uczniem poprzez lokalizację kamery i grę bohaterów.

W ciągu następnych dwóch godzin ta chwila rozgrywa się nie tylko w czasie we wszystkich kierunkach. Wkrótce dowiadujemy się, że Syed Sharad spodziewa się, że nie poślubi Sharada co najmniej do czterdziestki, ale aby całkowicie poświęcić się muzyce, towarzyszymy Sharadowi w tej przyszłości i widzimy, jak on i jego pan starzeją się i masturbują się do porno na ekranie. oglądania. Założenie rodziny. Widzimy, jak Sharad podróżuje do swojej przeszłości i widzimy go jako kochającego mężczyzn syna swojego ojca, który musi podróżować do odległych miejsc, aby uczestniczyć w koncertach plenerowych, które są organizowane tak jak wspaniały Bombaj i Marathi– Kompozytor Kiran Nakarkar powiedział również: Siedzieć godzinami, czasem dniami, słuchać, wąchać i uczyć się muzycznych tradycji. Tohamy opisuje to dzieciństwo jako życie: jako ból, ale także jako wieczne poszukiwanie prawdziwego wyrazu własnego głosu. Nauczyciel Ragi z ojca Sharada jest także mentorem nauczyciela Sharada, ducha, który pojawia się wielokrotnie w nagraniach taśmowych, które Sharad słyszy podczas swoich nocnych przejażdżek motocyklem przez Bombaj. I wspaniały głos reżysera, który odszedł kilka tygodni temu Sumitra Bhav, Wielokrotnie wyjaśniając, dlaczego Sharad bierze na siebie ciężar bycia studentem, ponieważ jeśli sam głos mówiony mógłby rozwinąć taką charyzmę półbogów, to co powinno być w przypadku zastępcy piosenkarza.

READ  Warendorfczycy cieszą się z gościnności Polski

Ale wbrew tej wierze w wyższą przyczynę widzimy, że rzeczywistość jest wielokrotnie przerywana, upływ czasu z jej zboczami, tęsknota za sławą i bezpieczeństwem finansowym, która denerwuje Sharada tak samo, jak Joe Gardner z Pete Doctors i Kemp Powers Soul. Podobnie jak Joe, Sharad pomyśli jeszcze raz, gdy zda sobie sprawę, że nawet jego mentor jest oszukiwany przez kreskówki i ledwo jest traktowany poważnie poza bańką Raja, ale jest po prostu chorym starcem w jednym z wielu szalów w Bombaju.
Ale Sharad zdaje sobie również sprawę, że w swoim ofiarnym stylu przeoczył, że rzeczy muszą się zmienić, aby pozostać takimi samymi, i że muzyka – bardzo różna od niego samego i jego otoczenia – staje się czymś dzięki muzycznym modelom fusion, a programy telewizyjne rozwinęły coś zupełnie nowego, ponieważ duch Brahmana już nie istnieje. Miejsce i części tej tradycji są zagrożone nieodwracalnym zapomnieniem, więc podstawy i znaczenie tradycji i sztuki oraz ich pochodzenie są kwestionowane.

Sposób, w jaki Sharad ucieka przed swoim losem, losem i społecznym makijażem w ostatniej chwili, jest cudownym momentem, ponieważ skraca swoje poprzednie życie w chwili, gdy po raz pierwszy może znaleźć pełną oryginalność pod względem stylu wokalnego. Bardzo fascynujący i zaskakujący moment, ponieważ Tamhan przerwał oczekiwania publiczności kolejnym udanym życiorysem muzycznym. Tak jak tutaj, jak to często bywa w filmie Tamhani, okazuje się, że Tamhani nie tylko przez 18 miesięcy prowadził szeroko zakrojone badania, ale też prawie długo wybierał aktorów, a nie tych, którzy dobrze śpiewają, ale przede wszystkim aktorów. który dał mu dobry występ i znalazł znakomitych śpiewaków, którzy również sprawili, że jego film stał się muzycznym przeżyciem.

Potem koniec, kolejna chwila w rytmie miasta. Stoimy z Tamhane i Sobocińskim dookoła i chłonnym aparatem późnym wieczorem w metrze w Bombaju i wyjeżdżamy za miasto. Kamera wykrywa Sharada na obrazie po prawej stronie, następnie muzyk Raja Street wkracza w obraz po lewej prostym uchwytem, ​​który wygląda jak głośny dźwięk i komicznie przechodzi przez rydwany i śpiewa, idzie obok Sharada, który odwraca wzrok, nie. Odwróć się, ale musisz go jednocześnie poznać, że Radża mimo wszystko żyje, nawet bez niego, a przede wszystkim w środowisku, którego on i wszyscy nauczyciele przed nim nie przewidzieli, w pogardzanych i biednych. subkultura artystów ulicznych w Bombaju.
Ta chwila ucieleśnia wszystko, co tworzy całe życie, czyli smutek, jest pięknem, jest nadzieją, ale i ruiną, tu bogaty tekst i ilustrowana narracja współistnieją w koegzystencji między zdumiewającą przenikliwością a radykalnym pięknem.

READ  Spekulacje po niespodziewanej zmianie tytułu w „AEW Collision” – Zapowiedź „AEW Battle of the Belts VIII” – Kolejna część „AEW Dynamite: Title Tuesday” oraz pierwsze mecze w kolejnych edycjach „AEW Rampage” i „AEW” Kolizja"

żądający Jest w serwisie Netflix od 30 kwietnia Odzyskano.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Stephen Hensler – Zmiana w programie popularnym wycofuje się

Published

on

Stephen Hensler – Zmiana w programie popularnym wycofuje się

Vox zmienia platformę. Wpływ na to ma także Stephen Hensler.Zdjęcie: RTL/Basti Sevastos

telewizja

Jennifer Ulrich

Formaty telewizyjne z udziałem gwiazdorskich szefów kuchni są w rzeczywistości gwarancją sukcesu Vox, ale ostatni sezon „Kitchen Impossible” z Timem Malzerem zakończył się rozczarowującymi ocenami: sezon 9 był najsłabszym w grupie docelowej serialu od 14 do 49 lat. – fabuła. Spadek w porównaniu do roku poprzedniego wyniósł 1,3 proc.

Teraz stacja zmienia harmonogram swoich programów kulinarnych. Szczególnie dotknięty jest program, w którym Tim Malzer i Stephen Hensler wystąpili razem przed kamerą.

Stephen Hensler: Vox zmienia termin

„No cóż, być może mam przed sobą trzy lub cztery dobre lata” – stwierdził Stephen Henssler w zeszłym roku w wydaniu Grill den Henssler. Teraz jest jasne: Vox rzeczywiście nadal planuje współpracę z 51-latkiem.

Watson jest teraz na WhatsApp

Teraz na Whatsapp i Instagramie: zaktualizuj swojego Watsona! Zaopiekujemy się Tobą Tutaj na WhatsAppie Z dzisiejszymi atrakcjami Watsona. Tylko raz dziennie – bez spamu, bez bla, tylko siedem linków. obietnica! Czy wolisz być na bieżąco na Instagramie? Tutaj Znajdziesz nasz kanał streamingowy.

W „DWDL„Dyrektor programowy Vox, Kirsten Petersen, opowiada o najnowszych planach stacji. Zgodnie z tym mają one «nowe, wielkie plany ze Stephenem Henslerem»”. Konkretnie oznacza to:

„Przygotowujemy się na Niemca Choi Henslera i każdy, kto zna Stevena, wie: przeciwnik nie może być dla niego wystarczająco duży”.

W przyszłości Steffen Hensler będzie konkurować z „celebrytami i szefami kuchni z różnych regionów całych Niemiec”. Petersen mówi także o „konkursie Bundesvision Koch”.

W programie „Grill den Henssler” telewizyjny szef kuchni rywalizował dotychczas wyłącznie z celebrytami, którzy nie posiadali żadnych sprawdzonych umiejętności kulinarnych; Wygląda na to, że szuka większego wyzwania.

W przyszłości Malzer będzie gotował bez Henslera

Stephen Hensler wkrótce zwolni gdzie indziej. Chodzi o „Mälzer i Henssler dostarczają!”. Tutaj Stephen Hensler i Tim Malzer konkurują w usłudze dostawy wyskakujących okienek.

READ  Spekulacje po niespodziewanej zmianie tytułu w „AEW Collision” – Zapowiedź „AEW Battle of the Belts VIII” – Kolejna część „AEW Dynamite: Title Tuesday” oraz pierwsze mecze w kolejnych edycjach „AEW Rampage” i „AEW” Kolizja"

„Vox będzie nadal prezentował programy, ale w przyszłości Tim Malzer zmierzy się ze swoimi największymi przeciwnikami ze świata Kitchen Impossible – następnie z Lukasem Mrazem i Maxem Strohe” – ujawnia Petersen. Innymi słowy: Hensler znajduje się w centrum „Malzer i Hensler dostarczają!” Poza.

Ale ta decyzja nie należy do Voxa, ale do profesjonalnego szefa kuchni. „Po dziesięciu pojedynkach i jednym remisie Stephen Hensler ostatecznie zdecydował się nie kontynuować usługi dostawczej, ale stawić czoła nowym wyzwaniom” – brzmi uzasadnienie.

Nic dziwnego, że Vox pracuje nad kilkoma własnymi formatami kulinarnymi, ponieważ „Grill den Henssler” również nie radził sobie ostatnio tak dobrze, jak oczekiwano. Zeszłoroczny odcinek rocznicowy nie znalazł się na liście 25 najchętniej oglądanych programów dnia, pomimo tak znaczących gości, jak Oliver Bucher i Paul Banzer.

Continue Reading

entertainment

„Simpsonowie” żegnają 34-letniego bohatera: Larry już nie pije rozrywka

Published

on

„Simpsonowie” żegnają 34-letniego bohatera: Larry już nie pije  rozrywka

Es gibt einen leeren Barhocker in Moe’s Tavern. Die langjährige Fox-Serie „Die Simpsons“ hat am Sonntagabend einen ihrer ganz alten Charaktere getötet – Larry, der Kneipenhocker.

Seit mehr als 35 Jahren flimmert Amerikas berühmteste gelbe Familie über die Fernsehbildschirme und ein Ende ist nicht in Sicht. Aber auf den treuen Wegbegleiter Larry müssen die Fans und Homer Simpson fortan verzichten. Larry, der oft neben seinem Freund Sam saß, war (fiktive) 42 Jahre alt. Auch wenn die Fans den kahlköpfigen Mann nicht namentlich kennen, so war Larry doch mindestens seit „Homer’s Odyssee“ in Staffel 1, die im Januar 1990 ausgestrahlt wurde, bei Moe’s zu Gast – also seit mehr als 34 Jahren!

Einmal spricht Larry sogar: In der Folge „Bart wird von einem Auto angefahren“ aus Staffel 2 schaut sich der Betrunkene Marge Simpson an und ruft: „Wer ist die Tussi?“

Ausgedachte Angel-Geschichte

Dann der Schock: Sonntagnacht, in der Folge „Cremains of the Day“ in der 35. Staffel, starb Larry. Homer, Moe und die anderen Stammgäste der Bar, Lenny und Carl, machten einen Ausflug, um seine Asche zu verstreuen.

Da Larry nur eine Hintergrundfigur war, ist über ihn außer seiner Vorliebe für Alkohol und unzusammenhängendes Gemurmel wenig bekannt. So geht es auch Homer und seinen Bar-Freunden. Als ihnen klar wird, dass sie den Kerl kaum kannten, dessen Asche sie verstreuen, fühlen sie sich mies. Larrys Mutter erzählt ihnen, dass er die Leute aus Moe’s Kneipe als seine „besten Freunde“ bezeichnet hat und sie bittet Homer und Co., ein paar „schöne Erinnerungen“ zu teilen. Also erzählen sie schnell eine erfundene Geschichte über das Angeln.

READ  RTL nagle zmienia przysłonę do datowania

„#RIPLarry“

Langjährige Fans der Serie sind schockiert über den Verlust: „Ich habe gerade erfahren, dass sie Larry bei den ,Simpsons‘ morgen absetzen werden. Ich brauche eine Minute“, schrieb einer auf X. Nach der Ausstrahlung der Sendung trauerte ein anderer Nutzer um die Figur. „Ich kann nicht glauben, dass sie Larry Dalrymple bei den Simpsons gestern Abend getötet haben. #RIPLarry“, schrieb er.

Besonders in den Neunzigerjahren wurden die Simpsons zum Kult und haben im Laufe der Jahre schon so manches Ereignis hellsichtig vorausgesagt.

Continue Reading

entertainment

„Czy to naprawdę on?”, najgorętsza gwiazda Niemiec spontanicznie śpiewa przed Ediką podczas wakacji nad Morzem Bałtyckim

Published

on

„Czy to naprawdę on?”, najgorętsza gwiazda Niemiec spontanicznie śpiewa przed Ediką podczas wakacji nad Morzem Bałtyckim
  1. tz
  2. gwiazdy

Naciska

„Czy to naprawdę on?” szeptali przed Salą Edika nad Bałtykiem: spontanicznie zaśpiewała tam najgorętsza gwiazda Niemiec, będąca już na wakacjach.

Lubeka – Nic na to nie poradzi! Nawet jeśli chce odpocząć na krótkich wakacjach, Izaak, uczestnik niemieckiego ESC, pozostaje muzykiem w każdym tego słowa znaczeniu. W czwartek 18 kwietnia stał ze swoją gitarą w centrum Lubeki przed centrum handlowym, w którym grali DM i Edeka oraz uliczni muzycy. Samotne granie na ulicy ze swoim instrumentem nie jest dla 29-latka niczym nowym; Robi to często, ostatnio w Madrycie, co widać na Instagramie. Ale nawet jeśli zrobi sobie krótką przerwę?

Konkurs Piosenki Eurowizji: Niemiecki uczestnik Izaak faktycznie był na wakacjach nad Morzem Bałtyckim

Isaak jest obecnie najgorętszą gwiazdą Niemiec – 11 maja będzie reprezentował naród w Malmö w największym europejskim konkursie muzycznym, Konkursie Piosenki Eurowizji. Chciałby zapomnieć o niepowodzeniach ESC z poprzednich lat. Znaki ku temu niekoniecznie są dobre; Ishaq niedawno przeżył nową porażkę.

Izaak reprezentuje Niemcy w Radzie Gospodarczej i Społecznej. © Christoph Soeder/DPA

Obecnie miał wiele spotkań w swoim kalendarzu i miał trochę czasu na wytchnienie pomiędzy nimi. „Zbieramy siły, jesteśmy w hotelu w Charbots i trochę odpoczywamy” – powiedział NDR. „Mamy też kilka daktyli, które z nim połączyliśmy. Dlatego idealnie pasuje. Przez kilka dni powiedzieliśmy, że będziemy się starać, żeby nie były luźne, i prawie się udało”.

Konkurs Piosenki Eurowizji: Izaak wykonuje spontaniczny koncert przed Edeką

Niemal dlatego, że na sobotni wieczór (21 kwietnia) w Sali Muzyczno-Kongresowej w Lubece zaplanowano koncert wraz z Gospel Symphony. A także dlatego, że dał wtedy mały koncert na ulicy przed Edeką. Spontaniczne, jak napisało NDR. W tym momencie wiele osób zatrzymało się, a niektórzy szeptali: „Czy to naprawdę?”

READ  Warendorfczycy cieszą się z gościnności Polski

26-sekundowe nagranie występu Lubeki trafiło na Reddit. Tam śpiewa „(Sittin' On) The Dock of the Bay” Otisa Reddinga. To dodaje kibicom otuchy. W komentarzach czytamy: „Izaak ma taki niebiański głos” i „To robi wrażenie”. Lub też: „Ładny głos! Izaak zasługuje na więcej miłości!” Czy Europa to pokaże? Występy takie jak ten w Lubece powinny przynajmniej zapewnić mu wysoką popularność. Co tak naprawdę Barbara Schöneberger myśli o ESC 2024? Wykorzystane źródła: NDR.de, Reddit

Continue Reading

Trending