Connect with us

entertainment

Mina Gamble w Berlinie – Galilea

Published

on

Wystawa i prezentacja autobiograficznej książki artysty ze Stuttgartu

Christel Wollman Fiedler

Twoje artystyczne pragnienie występu w Berlinie ma już dwa lata. Rozejrzałem się i Miejsce spotkań kobiet Hilma w Marzan Był zainteresowany. Wirus, blokady i inne niedociągnięcia w życiu kulturalnym spowolniły Sabine Krusen, ówczesną menedżerkę, i ciebie. Kilka dni temu przyjechałeś ze Stuttgartu do Berlina z czarną teczką pod pachą. Teczka z rysunkami ołówkiem zaginęła na dworcu w Stuttgarcie, a twoja potrzeba była świetna. Portfel pojawił się w ostatniej chwili i mógł przyjechać z Neckar do Spree z rysunkami ołówkiem i książką biograficzną.

Po południu przeczytasz fragment książki „Moje cztery życia” na Marzahner Promenade 41 i opowiesz o swoim bogatym życiu i otworzysz wystawę rysunkami.

Dlaczego wybrałeś rysunek ołówkiem ze zdjęciami do tej galerii?

MG Większość mojej pracy związana jest z życiem żydowskim. Pokazuję tylko wspaniałym ludziom, kim byli ci żydowscy „głowy”. Poznasz tych ludzi i dowiesz się, co osiągnęli w Niemczech i innych krajach przed II wojną światową. To dla mnie główna troska.

Ja wiem. Że urodziłeś się w Polsce w Pińsku, małym miasteczku, że twoja rodzina była z tobą, kiedy byłeś niemowlęciem, a twoje siedmioro rodzeństwa musiało uciekać przed nazistami w 1941 roku. Przyjechałem na Wschód, do Azji ze Związku Radzieckiego do dzisiejszego Kirgistanu i przetrwał.

MG Nie, to nieprawda. Trzech moich braci nie przeżyło. Jeden z braci został uderzony kamieniem podczas gry, dwóch poważnie zachorowało podczas ucieczki i zmarło. Jesteś starszy niż ja.

Ocalałych sprowadziłeś do Szczecina/Szczecina, w nowo powstałej Polsce, na Pomorzu Zachodnim, w 1945 roku. Po II wojnie światowej wielu Żydów ze Wschodu zostało przechwyconych w Szczecinie/Szczecinie. Ile jest rodzin żydowskich?

MG Trudno powiedzieć, byłem dzieckiem, ale w każdym domu na Żupańskiego mieszkały żydowskie rodziny i pojedyncze osoby. Tam kontynuowaliśmy nasze żydowskie życie.

Chodziłaś tam do szkoły, dzieciństwo i młodość spędziłaś w Szczecinie, poznałaś męża i wyszłaś za mąż, gdy miałam siedemnaście lat. Wy, wszyscy członkowie rodziny, rodzice i rodzeństwo mogliście wyemigrować z Polski do Izraela. Mieszkałem w Izraelu przez dziesięć lat, twoi trzej synowie urodzili się w Ziemi Obiecanej, aw 1967 wróciłem do Europy, do Niemiec, na południowy zachód. Od 53 lat jestem w domu w szwabskiej dzielnicy Stuttgartu. Lubisz tam mieszkać, jesteś znany „jak bolesny kciuk”, jak sam mówisz. Uważasz również społeczność żydowską za swój dom, byłeś bardzo oddany Maccabi i przez czterdzieści lat byłem wiceprezydentem Maccabi Stuttgart. Twoje dzieła stały się rzeczywistością 35 lat temu po tym, jak studiowałeś w Akademii Esslingen i Europejskiej Akademii Sztuk Pięknych w Trewirze, a od 1993 roku jesteś wykładowcą Akademii Sztuk Pięknych w Esslingen. Udało Ci się zaprezentować swoje prace w różnych krajach europejskich i zebrać wiele pochwał i uznania.

READ  Wielki brat gwiazd: niesamowite wyznanie miłości! "Jak możesz się w niej nie zakochać?"

Jesteś teraz w Berlinie i nie mogę się doczekać popołudnia w Marzahn w miejscu spotkań kobiet HellMA. Opowie o Twoim życiu, przeczyta z Twojej książki, opowie o Twoich zdjęciach, które wisiały kilka dni temu.

MG Bardzo się cieszę. Należy przestrzegać pomiarów koronowych i nikt nie wie, ile osób może wejść do pokoju. Moje obrazy to pisarze, żydowscy uczeni, filozofowie, rabini, ale także dzieci, Żydzi i ciekawe twarze. Tchnąłem w nich ich duszę, rozmawiają ze mną.

Spotkałem cię w Jaffie w 2010 roku na wystawie z około sześćdziesięcioma żydowskimi kobietami z całego świata. Miałeś ze sobą wielkoformatowy portret Żyda, a w grudniu 2017 roku w Monachium na Akademii Janusza Korczaka zobaczyłem bardzo duże kolorowe klisze i przewymiarowane wzory. Pamiętam motywy z Biblii i życia żydowskiego w sztetlu, w tym piękne motywy kwiatowe. Będę dziś tęsknić za twoją grafiką z tymi żydowskimi motywami.

Czy to są kolory olejne czy akrylowe, którymi malujesz?

M.J. Maluję wszystkimi teksturami olejem i akrylem, a także akwarelą, dobierając materiały do ​​nastroju. Opanowałeś wszystkie techniki. Dekoracje to oczywiście sceny żydowskie.

Judaizm maluje twoją żydowską duszę. Pokazał nam życie Żydów od tamtego czasu w Europie Wschodniej. Życie już nie istnieje

MG Nie chcę wracać. Ale pokazuję społeczeństwo polskie, pokazuję społeczeństwo niemieckie, które też jest społeczeństwem mieszanym. Kocham ich wszystkich. Judaizm jest dla mnie ważny i dałem z niego jak najwięcej moim dzieciom. Urodziłem się Żydem, jestem Żydem, zawsze będę Żydem i jestem dumnym Izraelczykiem i tak się cieszę, że to zrobiłem.

„Przenoszenie żydowskiego ducha i ożywianie starożytnego żydowskiego życia w wyrazistych scenach i pozwalanie im bawić się kolorami, wypełnia mnie w bardzo szczególny sposób” (Mina Gamble)

To było zabawne i ciekawe popołudnie w Marzane po tym, jak przewodnicząca klubu kobiet Titiana Goncharuk i artystka Mina Gamble powitały gości. Zainteresowana publiczność chciała dużo wiedzieć, wywiązała się długa i ożywiona rozmowa.

READ  Ujawniono akta Secret Service - James Bond już istnieje

_____________________________________________________________

W 1940 roku Mina Gamble urodziła się w Pińsku, małej miejscowości w Polsce, obecnie na Białorusi, jako najmłodsze z ośmiorga dzieci w żydowskiej rodzinie rzemieślników. W 1941 roku niemiecki Wehrmacht zaatakował Związek Radziecki, a żydowska rodzina Goszkiewiczów uciekła do azjatyckiej części Związku Radzieckiego, do Samarkandy w Uzbekistanie, do Taszkentu i Frunze w Kirgistanie, dzisiejszego Biszkeku, gdzie Mina spędziła wczesne dzieciństwo w latach 1941-1945. Zawsze w ucieczce przed nazistami. W 1945 roku rodzina przybyła do Szczecina nad Odrą na Pomorzu Zachodnim, w nowo powstałej Polsce. Od 1946 do 1957 chodziła tam do szkoły, spędzając dzieciństwo i młodość. Mówi się, że była piękną młodą kobietą, jak napisała w swojej książce, w 1957 r. pozwolono jej wyjechać z Polski do Izraela. Dziesięć lat później, w 1967 roku, w niepewnej przyszłości wyjechała z mężem i dziećmi do Niemiec nad Jurą Szwabską. Nie chcąc tracić czasu w Izraelu, przeczytała w „Moich czterech życiach”, że jest w stanie zapewnić tam swoim dzieciom dobry dom. *) Od tego czasu artysta mieszka i pracuje w Badenii-Wirtembergii, w stolicy kraju związkowego Stuttgarcie. W latach 1980-1993 rozpoczęła staż artystyczny w Akademii Esslingen i Europejskiej Akademii Sztuk Pięknych w Trewirze, a od 1993 roku pracuje jako wykładowca w Akademii Sztuk Pięknych w Esslingen. Po ukończeniu studiów w końcu spełniła swoje marzenie: chciała zostać prawdziwą artystką i taką została.

Mina Gamble jest imponującą, utalentowaną, nieskażoną artystką i właśnie dzięki tym cechom osiągnęła w Niemczech wysoki poziom świadomości jako twórca „Stetl Pictures”, które dotykają duszy.“, Czytam.

Mino Gamble, „Moje cztery życia – Białoruś, Polska, Izrael i Niemcy”, 2018, ISBN 978-3-00-059646-9, 19,90 €, pytają?

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

▷ Odważ się szaleć: „Plan B” na ZDF na temat sposobów na większą ochronę przyrody

Published

on

28.09.2021 – 10:02

ZDF

Moguncja (ots)

Istnieje milion gatunków zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem. Aby można było ożywić bioróżnorodność, pojawił się nowy trend: odbudowa – odważna przyroda. Czy to na Twoim podwórku, czy na dużym obszarze – każdy ekosystem, nieważne jak mały, przyczynia się do bioróżnorodności. „Plan B” zrelacjonuje nowe pomysły na to, jak żyją razem rośliny, zwierzęta i ludzie w sobotę 2 października 2021 r. o godz. 17.35 na ZDF i od godz. Natura w harmonii” Lena Graf i Susan Roser.

Ekolodzy Iona Krebic i Jonathan Rauhout chcą sprowadzić dziką przyrodę z powrotem do Europy. Na pograniczu nad jeziorem Szczecin – ona mieszka po polskiej stronie, on po niemieckiej – są zaangażowani w organizację pozarządową „Odbuduj Europę”, która nie chce żadnych rezerwatów przyrody, których ludzie nie chcą. W delcie Odry oznacza to dla dwóch ekologów: prawdopodobnie mieszkają również z dzikimi żubrami, które wędrują po parku. Muszą jeszcze przekonać innych mieszkańców okolicy do tej wizji.

We frankońskim mieście Aufkirchen Nicole Amslinger odważa się eksperymentować i zaprojektować swój ogród w taki sposób, aby mógł stać się domem dla wielu gatunków zwierząt i przekształcić się w dziki i różnorodny park przyrody. Redesign opiera się na pomysłach konserwatywnego Marcusa Gastela.

Monachium zdołało przywrócić zdrowy ekosystem pośrodku: dziką przyrodę jak zawsze. Ożywienie rzeki Izary kosztowało dużo czasu i pieniędzy, ale miasto ma teraz lepszą ochronę przeciwpowodziową i lokalny teren rekreacyjny w pobliżu metra.

Angielski rolnik Derek Gow hoduje wymarłe w Wielkiej Brytanii zwierzęta, aby ponownie wprowadzić je na wolność – w tym bociany białe, dzikie koty i bobry. Jego pragnienie działania jest zaraźliwe: dołącza do niego coraz więcej wielkich właścicieli ziemskich, którzy przepuszczają część swojej ziemi – w tym bobry. Inne gatunki wkrótce znajdą siedlisko tam, gdzie są.

Ansprechpartner: Thomas Hagedorn, Telefon: 06131 – 70-13802;
Presse-Desk, Telefon: 06131 – 70-12108, [email protected]

Zdjęcia są dostępne w ZDF Press and Information, Tel: 06131 – 70-16100, oraz od https://presseportal.zdf.de/presse/planb

READ  Love Storm: Rosalie ujawnia Leah mroczny sekret

Kliknij foldery: https://presseportal.zdf.de/pm/plan-b/

Strona transmisji ZDFmediathek: https://zdf.de/gesellschaft/plan-b/plan-b-zurueck-zur-wildnis-100.html

„Plan B” w ZDFmediathek: http://planb.zdf.de

Kontakt z mediami:

Prasa i informacje ZDF
Tel: +49-6131-70-12121
https://twitter.com/ZDFpresse

Oryginalna treść z: ZDF, przekazana przez aktualności

Continue Reading

entertainment

Rolnik szuka żony: Gerald i Anna Heiser: Dziecko, Imię, Namibia, Instagram

Published

on


Rolnik szuka żony Jest to jeden z najpopularniejszych programów RTL. Chociaż do rozpoczęcia nowego sezonu minie trochę czasu, fani formatu nadal mogą być zadowoleni: w poniedziałek 27.09.2021Promocje o 20:30. “Rolnik szuka żony – potomstwa na fermach”. Będzie to między innymi Gerald I i Hiser w towarzystwie kamer. Para mieszka już z synem Namibia, ale niedawno odwiedzili rodzinę Anny w Polska.

Historia miłosna między nimi rozpoczęła się latem 2017 roku, na początku roku 2021 Dostali jeden Dziecko. Co się stało z Anną i Geraldem? Co to jest? Rzeczownik jej syn? jak się nazywają Instagram? Wszystkie informacje znajdziesz w tym artykule.

„Rolnik szuka żony”: to Anna i Gerald

W 2017 roku spotkali się Gerald I Anna Heizer W programie randkowym RTL Rolnik szuka żony znać i kochać. Aby zobaczyć Geralda na jego farmie w Namibia Aby się przeprowadzić, Anna opuściła swoje życie w Niemczech. Para wyszła za mąż w 2018 roku. Teraz oboje będą mieli swój pierwszy ślub w styczniu 2021 roku Dobre serce otrzymać.

Anna i Gerald: Tak mieszkasz z dzieckiem w Namibii

dystans poronienie Rok temu urodzona w Polsce Anna i 35-letni rolnik Gerald spełniły swoje największe marzenie. “Robimy świetną robotę! Nasza trójka jest teraz bardzo dobrze wyszkolona. Nasza codzienna rutyna definiuje teraz naszą rutynę syn. W tygodniu opiekuję się nim, a w weekendy, kiedy Gerald jest wolny, otrzymuję od niego duże wsparcie” – powiedziała Anna w wywiadzie dla RTL. 36-letni rolnik opiekuje się maleństwem w nocy i w weekendy. „Cieszę się każdą sekundą z nim. Zmiana pieluszek też nie stanowi dla mnie problemu. W dzień rzadko bywam w domu, ale w nocy i w weekendy się nim opiekuję! wspomniał Gerald.

Gerald Heizer pokazuje się jako dumny ojciec w „Geraldzie i Annie w Baby Glock”.
© Zdjęcie: TVNOW

Imię Anny i małego Geralda: Jak ma na imię twój syn?

SPECJALNE MRTL „Rolnik szuka żony – Gerald i Anna w Babylock” Zarejestrowano m.in. chrzest noworodka. Oprócz wielu specjalnych spostrzeżeń i ekscytujących szczegółów, Rzeczownik Zdradź dziecko: ma na imię twój syn Leon.

READ  Filmstart "Liberace - Spójrz na mnie"

Anna Heizer na Instagramie

Anna Heizer ma generyczną InstagramKonto, na którym dzieli się swoim codziennym życiem ze swoimi obecnymi zwolennikami 136 tys. (stan na 27.09.2021).

„Bauer sucht Frau” 2021: początek sezonu 17

w roku 2021 naprawdę biegam Sezon 17 z Rolnik szuka żony zatrudnienie RTL. Tutaj dowiesz się wszystkiego o datach rozpoczęcia i emisji nowych odcinków. Oprócz 15 rolników tym razem jest też właścicielka ziemi dla koni szukających jej wielkiej miłości. Wszystkie informacje o nominowanych do sezonu 17 można znaleźć tutaj.

Continue Reading

entertainment

Księżna Kate i książę William wychodzą do bistro

Published

on

Zaktualizowano 27 września 2021 o 18:41

  • Para królewska udowodniła w ten weekend w Norfolk, że księżna Kate i książę William mogą stąpać po ziemi.
  • Oboje wybrali się na rodzinną wycieczkę do pubu z trójką dzieci – w tym frytki i hamburgery.

Więcej informacji o brytyjskiej rodzinie królewskiej znajdziesz tutaj

Brytyjskim członkom rodziny królewskiej często odmawia się pewnej pragmatycznej postawy. Niezbyt trudny pomysł, patrząc na Pałac Buckingham czy wspaniały Pałac Kensington. Ta przyszła para królewska książę William I Księżna Kate Ale lubi mieszać się ze „zwykłymi ludźmi”, dowodzi tego zdjęcie z ostatniej niedzieli (26 września) “słońce” Obecny.

Wraz z trójką dzieci George, Charlotte i Louis, rodzina królewska rozgościła się na zewnątrz pubu w Norfolk. Gdyby książę William nie był najsłynniejszym łysym mężczyzną w Wielkiej Brytanii, nikt nie zauważyłby Cambridge siedzącego na prostej drewnianej ławce i jedzącego hamburgery i frytki.

Na zdjęciu George i Charlotte mają na sobie proste T-shirty, a na królewskich stopach wszyscy mają trampki. Według raportu naoczny świadek pochwalił go, mówiąc: „To niewiarygodne, jak pokorna była rodzina. Śmiali się, rozmawiali i wyraźnie cieszyli się czasem”. Wyjaśnia, że ​​dla sił bezpieczeństwa nie było nic do zobaczenia.

Skromna i wysportowana Kate w Cumbrii

Ostatnio księżna Kate była również skromna na oficjalnej randce: żona księcia Williama rzuciła się na wycieczkę w zeszły wtorek (21 września) z pikowaną kurtką, dżinsami i sznurowanymi butami. Kate pojechała do RAF Windermere Adventure Training Centre w Cumbrii w północno-zachodniej Anglii Najpierw na wspinaczce, potem na rowerze górskim.
© 1 & 1 Mail & Media / spot w wiadomościach

Para królewska regularnie uczestniczy w regatach żeglarskich. Teraz William i Catherine chcą przybliżyć swoje hobby swoim dzieciom. Pięcioosobowa rodzina spędziła letnie wakacje na wybrzeżu. Prawa autorskie do miniatury: sojusz obrazu / empicia / Chris Jackson

READ  Okazuje się, że najgroźniejszym zwierzęciem na drzewie jest rogalik - Südtirol News
Continue Reading

Trending