Connect with us

entertainment

„Z akcentem mogłabym prawdopodobnie odgrywać tylko polską sprzątaczkę”.

Published

on

„Z akcentem mogłabym prawdopodobnie odgrywać tylko polską sprzątaczkę”.

13 listopada 2020 r z Wir/Christopher Schmidt

W nowym miniserialu Karen Hanczewski mierzy się z paskudnymi seksistami, ale detektyw Tatort już widzi postęp w swoim otoczeniu. W rozmowie aktorka wyjaśnia, jak ważne jest, aby bronić się przed wszelkimi formami dyskryminacji.

Opinie na temat tego, czy sarkazm może cokolwiek zdziałać, są podzielone. Dużo mniej jest dyskusji na temat tego, co może zdziałać sarkazm. Dla aktorki Karen Hanczewski formaty satyryczne, takie jak jej krótki serial „#wycie – uczta jak nigdy dotąd” (poniedziałek 23 listopada, godz. 12:05, ZDF i od 13 listopada w Bibliotece Mediów ZDF) postrzegają także jako ważny element społeczny jak debata „MeToo” – Pod warunkiem, że zrobią to dobrze. W roli zbiegłej więźnia udaje terapeutkę, aby wyłudzić pieniądze z kieszeni przestępców seksualnych. 38-letnia Berlinanka polskiego pochodzenia ma swoje zasady i czerwone linie, których nie należy przekraczać. Na Instagramie drezdeńska komisarz Tatort broni ruchu Black Lives Matter i docenia życie w kolorowej berlińskiej dzielnicy Kreuzberg. W wywiadzie Karen Hanczewski wyjawia, dlaczego niemiecka telewizja nie odzwierciedla społeczeństwa, dlaczego niektóre kobiety wciąż nie rozumieją obaw MeToo i dlaczego uważają, że zabieranie głosu jest ważne.

teleschau: Pani Hanczewski, minęły trzy lata, odkąd debata „MeToo” wywołała dyskusję na temat molestowania seksualnego i struktur władzy. Czy poprawiłeś coś w swoim środowisku?

Karen Hanczewski: Tak, coś się wydarzyło w moim środowisku zawodowym. Czuję, że pojawiła się nowa świadomość, której wcześniej nie było. Zauważam, że moi koledzy – czy to reżyserzy, aktorzy, czy inni członkowie zespołu – są w stosunku do mnie bardziej wrażliwi niż ich koleżanki. Obecnie panuje szersza zgoda co do tego, że wypowiedzi seksistowskie, niezależnie od tego, czy są zamaskowane jako żart, czy rzekomy komplement, nie są już akceptowane, a ludzie nie dotykają już ludzi w normalny sposób.

teleschau: A na większą skalę?

Hanczewski: Mam wrażenie, że debata MeToo poprawiła także społeczeństwo jako całość. Na przykład w filmach i kinach istnieją teraz miejsca, w których można zgłosić naruszenie lub nadużycie granic. To jest postęp. Wcześniej nie wiedziałeś do kogo się zwrócić. Zwłaszcza jeśli może to kosztować Cię pracę lub środki do życia. Poprzez walkę z nadużyciami władzy i napaściami na tle seksualnym w branży – i nie tylko w tej branży – istnieje większe zrozumienie społeczne, że zajęcie się tym problemem jest nie tylko akceptowalne, ale wręcz konieczne.

READ  Nagle wybuchnęła płaczem

Zapisz się do naszego newslettera, a obiecujemy używać Twojego adresu e-mail wyłącznie w tym celu.

„Widz jest zachęcany do zajęcia stanowiska”.

teleschau: Czy uważasz, że satyryczny haczyk jest odpowiedni do poruszania poważnego i delikatnego tematu, takiego jak molestowanie seksualne?

Karen Hanczewski: Tak, satyra może uwypuklić poważne i ważne tematy oraz niesprawiedliwości. Jest to jedno z wielu podejść do tematu. Szczerze mówiąc, zadawałem sobie to samo pytanie, gdy zaproponowano mi tę rolę. Długo omawiałem tę kwestię zarówno z reżyserami, jak i producentem, i jasno wyjaśniłem, kiedy mogę wziąć w nim udział. Ważne było dla mnie, aby nie trywializować nadużycia władzy i przemocy seksualnej i nie przedstawiać mężczyzn występujących w serialu jako ofiar, których nie należy traktować poważnie. Mam nadzieję, że nam się to udało. Gdyby tak było, nie chciałbym brać udziału w programie.

teleschau: Czy Twoi współpracownicy zareagowali na Twoje czasami mizoginistyczne uwagi?

Hanchevski: Tak, dużo o tym rozmawialiśmy na planie. Istnieją różne punkty widzenia, w zależności od tego, co myślisz o danym temacie. W najlepszym razie nie powinieneś śmiać się z mężczyznami z serialu. Śmiech powinien utknąć w gardle.

teleschau: W niektórych przypadkach zwracasz się do widza bezpośrednio przez czwartą ścianę: Czy jest to aspekt edukacyjny?

Hanczewski: To nie jest forma edukacyjna, to jest po prostu przeżycie. Ale pomaga w rozpoznawaniu odcieni szarości, a nie tylko czarno-białej farby. Bardzo podoba mi się ten stylistyczny zabieg bezpośredniego adresu. To zachęca widza do zajęcia stanowiska. I kocham to. Kiedy mówi się: „To twoja wina, jeśli ona się tak ubiera”, jest to niestety częste stwierdzenie mężczyzn, którzy naprawdę tak myślą. Kiedy jednak takie stwierdzenie pochodzi od tak wątpliwych liczb, można się zastanawiać, czy można je obronić.

– Co się dzieje w twoim małym pokoju?

teleschau: Czy ty też rzeczywiście masz wrażenie, że mężczyźni czują się atakowani i przyjmują postawę obronną w obliczu własnego niewłaściwego zachowania?

READ  Zmiana tronu na księcia Williama bliska?

Hanczewski: Po pierwsze, oczywiście są zupełnie inni ludzie, którzy znają się na tym temacie. Ale każdy, kto chce mi wmówić, że nie wie już, czy potrafi otworzyć kobiecie drzwi, ma zupełnie inny problem. Osoba, która czuje się zaatakowana, w naturalny sposób ma potrzebę obrony. Zawsze mnie szokuje, gdy kobiety bronią tych mężczyzn.

Tlischau: Czy istnieje niebezpieczeństwo, że same kobiety bagatelizują problem?

Hanczewski: Tak, myślę, że w przypadku niektórych osób tak. Są też kobiety, które mówią: „Teraz nie możesz już flirtować”. Uważam takie stwierdzenie za tragiczne i pozbawione sensu. Nie o to tu chodzi i nigdy nie chodziło. Kiedy Donald Trump mówi o „złapaniu ich za cipkę”, a kobiety świętują, zadajesz sobie pytanie: co się dzieje w twoim małym pokoju?

teleschau: Czy sądzisz, że nadal można traktować mężczyzn jak bohaterów miniserialu?

Hanczewski: Mocno wierzę, że człowieka można uzdrowić i zmienić. Istnieją również bardzo poruszające przykłady i dokumenty, na przykład dotyczące populacji więziennej. Kiedy dana osoba ma pewne doświadczenia lub ma do czynienia z czymś, może się rozwijać. Postacie w „#heuldoch” są jak z kreskówek i nie da się ich w ogóle zmienić.

„MeToo to nie jedyny problem, który nas niepokoi.”

teleschau: Czy masz wrażenie, że w mediach temat molestowania seksualnego zeszedł na dalszy plan?

Hanczewski: Jest coraz ciszej, ale MeToo to nie jedyny temat, który nas niepokoi. Nie sądzę jednak, że doszliśmy jeszcze do końca debaty. Wciąż są ludzie, którzy o tym dyskutują i nawet jeśli nie jest to już przedmiotem ciągłej dyskusji, w wielu miejscach wiele się dzieje. Biorąc pod uwagę obecną sytuację, na pierwszy plan wysuwają się inne tematy, takie jak „Black LivesMatter”.

teleschau: Czy uważasz, że ruch Black Lives Matter zbyt szybko traci zainteresowanie?

READ  Frederik i Marie: To właśnie kryje się za indywidualnymi występami duńskiej rodziny królewskiej | rozrywka

Hanczewski: Tak, ale wykonywanie takich ruchów wymaga ogromnej siły. To, że nie słyszymy już o tym na co dzień, nie oznacza, że ​​ludzie w dalszym ciągu nie walczą z dyskryminacją. I w końcu ich słychać. Niedawno uczestniczyłem w dyskusji na temat różnorodności w Niemieckiej Akademii Filmowej. Z różnych stron podejmowane są próby zmiany czegoś i stworzenia bardziej wolnego i równego społeczeństwa. To już dawno zaległe. Ponieważ temat nagle stał się tak aktualny, że nie można już na niego przymykać oczu, mam nadzieję, że ludzie nie zmrużą oka. Ciągle sprawiają kłopoty, bez względu na to, jak bardzo inni chcą, aby „w końcu się skończyły”.

teleschau: Czy niemiecka telewizja musi stać się bardziej zróżnicowana?

Hanczewski: Oczywiście. Telewizja niemiecka, w tym telewizja publiczna, nie odzwierciedla odpowiednio naszego społeczeństwa. Nasza społeczność jest kolorowa i bardziej różnorodna, niż się wydaje w telewizji. Tylko niektórzy ludzie potrafią rozpoznać, co jest w telewizji. Niedopuszczalne jest, aby osobom kolorowym oferowano tylko określone role. Gdybym sama opanowała akcent, może mogłabym zagrać polską sprzątaczkę.

teleschau: Mieszkasz w berlińskiej dzielnicy Kreuzberg, która jest kolorowa i kosmopolityczna. Czy taka dzielnica może być jednocześnie bańką?

Hanczewski: Oczywiście w Berlinie, zwłaszcza w Kreuzbergu i Neukölln, można żyć w miarę swobodnie, niezależnie od tego, skąd pochodzisz i jaką masz tożsamość seksualną. Myślę, że to świetnie. Ale kiedy wyjdziesz na zewnątrz, zauważysz, że wiatr wieje inaczej. Dorastałem w południowym Berlinie. To dość konserwatywna część miasta i niezbyt kolorowa. Mieszkam w Kreuzbergu od dwunastu lat i wyraźniej zauważam różnicę. Jakie to szczęście, że możesz wybrać, gdzie chcesz mieszkać.

(W niedzielę 15 listopada o godzinie 20:15 Karin Hanczewski będzie można zobaczyć w roli drezdeńskiej detektyw Karin Górniak w thrillerze kryminalnym „Tatort” „Parasomnia” na kanale Erste.)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

moc? Valentina Doronina rzuca poważne oskarżenia pod adresem X-Can

Published

on

moc?  Valentina Doronina rzuca poważne oskarżenia pod adresem X-Can
moc? Valentina Doronina rzuca poważne oskarżenia pod adresem X-Can
Continue Reading

entertainment

Festiwal Huraganów: spokojna impreza, która kończy się słońcem | NDR.de – Aktualności – Dolna Saksonia

Published

on

Festiwal Huraganów: spokojna impreza, która kończy się słońcem |  NDR.de – Aktualności – Dolna Saksonia

Stan na: 23 czerwca 2024 o 17:21

Muzyka, imprezy i żywiołowa atmosfera: dziesiątki tysięcy fanów świętuje na festiwalu Hurricane w Schessel koło Rothenburga – wreszcie nawet w słońcu. Policja też jest zadowolona.

Przy suchej i częściowo słonecznej pogodzie dziesiątki tysięcy fanów bawiło się ostatnim dniem Hurricane Festival. W piątek inaczej: czasami pojawiało się oficjalne ostrzeżenie o silnych burzach nad obszarem w regionie Rothenburg. Wieczorem na jednej ze scen nie dało się już grać z powodu ulewnego deszczu. W tegorocznym programie festiwalu wzięło udział ponad 80 zespołów i wokalistów. Należą do nich światowej sławy artyści, tacy jak brytyjski piosenkarz pop Ed Sheeran i kanadyjska piosenkarka rockowa Avril Lavigne.

Około 75 000 fanów muzyki w Chesil

Według naocznych świadków atmosfera festiwalu była radosna i pełna witalności. Organizator FKP Scorpio spodziewał się, że w weekend festiwal odwiedzi około 75 000 osób. Przed startem sprzedano około 70 000 biletów z 78 000 dostępnych.

Filmy

1 minuta

To już niemal tradycja: także w tym roku festiwal muzyczny w powiecie Rothenburg nie przetrwa deszczu. (22.06.2024) 1 minuta

Festiwal ma przeważnie spokojny charakter

Z punktu widzenia policji festiwal przebiegał w dużej mierze spokojnie. Dlatego liczba przestępstw była stosunkowo niska. Dyrektor operacyjny policji, Jörg Wiesmann, w podsumowaniu zacytował tytuł piosenki Eda Sheerana. Z punktu widzenia policji festiwal przebiegł niemal idealnie, powiedział Fisman. Kiedy przybyli na miejsce w ubiegły czwartek, początkowo zatrzymano 25 kierowców, ponieważ byli pod wpływem narkotyków. Jednak z punktu widzenia policji legalizacja marihuany na terenie festiwalu nie była zauważalna. Przy ponad 70 000 odwiedzających zgłoszono tylko trzy bójki i dwanaście raportów o kradzieżach. Rzecznik policji powiedział, że spadek liczby przestępstw pokazał, że festiwal przebiegał spokojnie. Przez trzy dni festiwalu służbę pełniło około 400 policjantów.

READ  Kontrowersyjne orzeczenie w sprawie unijnego prawa: Von der Leyen grozi Polsce grzywnami

Więcej informacji

Festiwal Futur 2 w Hamburg Park © NDR Info Zdjęcie: Astdi Kühn

Festiwal Futur 2 w Hamburgu pokazuje, jak w sposób zrównoważony zorganizować imprezę plenerową. Nadzieja: inni organizatorzy pójdą ich śladem. więcej

Dwie kobiety rozmawiają z kimś na podłodze.  © Zrzut ekranu

4 minuty

Alexandra Rothgeber i jej zespół interwencji kryzysowej na dwie zmiany mieszają się z festiwalową publicznością. (22.06.2024) 4 minuty

Wielu gości festiwalu przechodzi pod znakiem przy wejściu na Festiwal Hurricane "tornado" podczas.  © Alliance image / Niemiecka Agencja Prasowa |  Hauck-Christian Dietrich Zdjęcie: Hauck-Christian Dietrich

Cztery sceny, 82 zespoły, 78 000 gości: co roku festiwal przyciąga do Chesil wielu fanów rocka, punka, popu, hip-hopu i electro. więcej

Wrażenia z Festiwalu Huraganów 2022. © Benjamin Hülsenkremer/bigbasspic.de Zdjęcie: Benjamin Hülsenkremer

Wszystkie informacje na temat Hurricane Festival 2024 w Schessel w Dolnej Saksonii w skrócie. więcej

To słowo jest zapisane na bransoletce "Panama".  © Picture Alliance / R. Goldman Zdjęcie: Picture Alliance / R. Goldman

Taniec, przepychanie się, przepychanie – na festiwalu to zupełnie normalne. Ale czasami dotyk lub spojrzenie nie wydają się właściwe. Pomoc w tej kwestii można uzyskać na festiwalach takich jak Hurricane czy Deichbrand. (12 czerwca 2024)
więcej

Fani rozciągają się przed sceną "Szybszy etap" Wacken Outdoors 2023. © Picture Allianz / DPA Zdjęcie: Christian Charicius

Koszty organizatorów dramatycznie wzrosły z powodu inflacji, a rosnące ceny biletów nie są w stanie tego pokryć. (5 czerwca 2024) Więcej

Ten temat w programie:

NDR 1 Dolna Saksonia | Witam Dolną Saksonię | 22 czerwca 2024 | O 19:30

logo NDR
Continue Reading

entertainment

Royal Ascot bez księżnej Kate i króla Karola, ale z tymi dwiema kobietami

Published

on

Royal Ascot bez księżnej Kate i króla Karola, ale z tymi dwiema kobietami

Royal Ascot – to stała data w kalendarzu Williama i Kate od wielu lat. W tym roku (18-22 czerwca 2024) książę musiał obejść się bez żony – szybko jednak znalazł efektowną zastępczynię w podwójnym opakowaniu.

Ulubieniec jej teściowej

Zamiast być z Kate, William drugiego dnia tradycyjnej imprezy przechadzał się po torze wyścigowym ze swoją macochą Camillą i teściową Carole Middleton. Obraz bogów lub lepiej: dla dziennikarzy. Bo Carol ledwo odchodziła od szwagra i od czasu do czasu dzielnie trzymała go za rękę.

Ale duet, w szczególności William i Camilla, przyciągnął uwagę i serca.

William i Camilla: Towarzystwo Przeznaczenia

Czy jazda bryczką jest przyjemna?

Tradycyjna procesja powozów na początku Royal Ascot jest uważana za akt kultu. W tym roku odbyła się druga tura, ale zabrakło głównego aktora. Bo tak naprawdę zaszczyt pierwszego powozu przypada zawsze parze królewskiej. To głupie, gdy brakuje głównego aktora.

Drugiego dnia William i Camilla byli zmuszeni pojawić się sami: zarówno Charles, jak i Kate byli nieobecni na wydarzeniu – ze względów zdrowotnych oraz ze względu na napięty harmonogram. Według brytyjskiej gazety Mirror, król zrobił sobie krótką przerwę w Royal Ascot ze względu na serię publicznych spotkań w pałacu Buckingham.

rozwiązanie? Potrzebny jest symbol zastępczy. Zatem William wkroczył – bez ostrzeżenia ze strony pałacu – w miejsce ojca i postawił go na boku Camilli. Zgodnie ze staroszkolną modą miał na sobie cylinder i uśmiechał się swoim najlepszym uśmiechem. Królowa, która miała na sobie królewski niebieski strój i pasującą biżuterię, najwyraźniej dobrze się bawiła z Williamem.

Królewski pokaz ekstrawagancji

Royal Ascot nie słynie z koni, ale ze słynnego ubioru. Slogan: Czapki na głowie, szykuj się, ruszaj! Im bardziej ekstrawagancko, tym lepiej – a członkowie rodziny królewskiej również traktują to bardzo poważnie.

Niezależnie od tego, czy jest to Fergie z Eugenią i Beatrix, czy Edward z Sophie i Zarą Tindall: rodzina królewska i królewska Ascot – to połączenie stworzone w niebie.

Continue Reading

Trending