Connect with us

Top News

Wypadek pociągu w Reichershausen: ponowne otwarcie linii – Bawaria

Published

on

Wypadek pociągu w Reichershausen: ponowne otwarcie linii – Bawaria

W piątkowe popołudnie w Reichertshausen w dzielnicy Pfaffenhofen an der Ilm zderzył się ICE i pociąg regionalny. Policja federalna stwierdziła, że ​​wypadek miał charakter „boczny”: pociąg regionalny zjechał z sąsiedniego toru na tory ICE przy zwrotnicy i rozbił się na boku. Początkowe podejrzenia, że ​​ICE wykoleił się podczas zderzenia, nie potwierdziły się. Obydwa pociągi trafiły do ​​warsztatu. ICE został poważnie uszkodzony z boku.

Inny ICE jadący w kierunku Dortmundu minął miejsce wypadku kilka sekund po uderzeniu w sąsiedni tor. Hamował mocno, ale na szczęście pomiędzy trzema pociągami nie doszło do większej kolizji.

Czy ktoś jest ranny?

W pociągach znajdowało się około 700 pasażerów. Trzeba było ewakuować Koleje Regionalne i ICE. Według rzecznika policji federalnej w wypadku siedmiu pasażerów zostało lekko rannych, z czego dwóch zostało w piątek opatrzonych w szpitalu w Pfaffenhofen, ale zostało zwolnionych tego samego dnia. W pociągu jadącym do Dortmundu, w którym podróżowało około 500 pasażerów, nikt nie odniósł obrażeń. Deutsche Bahn podała, że ​​pociągi były szczególnie przepełnione, ponieważ strajk kolei związku GDL trwał do czwartkowego wieczoru.

Jakie były skutki wypadku?

Odcinek Monachium – Ingolstadt był całkowicie zamknięty aż do trzeciej nad ranem, co doprowadziło do chaosu na torach. W sobotę rzecznik kolei poinformował, że kilka pociągów zostało przekierowanych na inne trasy i dotarło do miejsc docelowych jedynie z dużymi opóźnieniami. Pasażer podróżujący z Monachium do Berlina poinformował, że po katastrofie połączenie między Monachium a Norymbergą zostało tymczasowo „zatrzymane”. Pociągi były przepełnione, a stacje nie były obsługiwane.

W niedzielę rzecznik Deutsche Bahn w Berlinie poinformował, że w niedzielę ponownie udostępniono trzy z czterech torów. Nie ma dalszych odwołań pociągów ani połączeń alternatywnych, ale w transporcie regionalnym nadal mogą występować opóźnienia.

Jaka była przyczyna wypadku?

Początkowo nie było wiadomo, czy przyczyną katastrofy była usterka techniczna, czy błąd ludzki. Według rzeczniczki policja federalna prowadzi dochodzenie w sprawie podejrzeń niebezpiecznych zakłóceń w ruchu kolejowym. W związku z tym dwóch maszynistów i dyspozytor zostali wymienieni w charakterze świadków, a nie oskarżonych. Jednak do weekendu nie zostały one jeszcze przesłuchane.

READ  Polska: Dlaczego nikt nie powinien jechać na Mazury

Mogła wystąpić awaria przełącznika obsługującego zabezpieczenie boczne. Naoczny świadek siedzący w pociągu regionalnym poinformował SZ, że pociąg nie zatrzymał się na stacji w Reichertshausen, gdzie miał się zatrzymać. Zamiast tego dysza potoczyła się po torze ICE. Przyczyna tego potencjalnego niedoboru nie jest jasna.

Jak zareagowali pasażerowie na miejscu wypadku?

W Reichertshausen utknęło około 1200 osób. W piątek pasażer powiedział SZ, że nastroje pasażerów w dotkniętych pociągach były spokojne. Wielu odetchnęło z ulgą, że nikomu nic się nie stało. Część ofiar wyraziła uznanie pracownikom kolei, policji i służbom ratunkowym obecnym na miejscu wypadku. W ewakuacji pociągów pomogło także 25 żołnierzy Bundeswehry, którzy znajdowali się w jednym z pociągów. Pomocni kierowcy zawieźli pasażerów w stronę Monachium.

Gdzie wydarzył się wypadek?

Do wypadku doszło w Reichertshausen, miasteczku w Górnej Bawarii, położonym pomiędzy Ingolstadt a Monachium. Gmina należy do dzielnicy Pfaffenhofen an der Ilm i słynie z zamku oraz klubu golfowego wybudowanego w parku zamkowym. Raz na godzinę zatrzymuje się tu regionalny ekspres do Monachium. Trasa ICE przebiega obok stacji kolejowej Berlin-Monachium.

Jak często zdarzają się wypadki kolejowe?

W środę doszło do zderzenia pociągu ICE z pustym pociągiem regionalnym na trasie Hamburg – Brema. W wypadku nie zgłoszono żadnych obrażeń, przyczyny są badane.

W przeszłości w Bawarii doszło do kilku poważnych wypadków kolejowych. W czerwcu 2022 r. w Garmisch-Partenkirchen wykoleił się pociąg regionalny, w wyniku czego zginęło pięć osób w wyniku uszkodzenia betonowych podkładów torowych. W lutym 2022 roku doszło do wypadku kolei S-Bahn w Monachium. 24-letni mężczyzna zginął w wyniku zderzenia dwóch pociągów linii S7 na pojedynczym torze na stacji Schäftlarn-Ebenhausen. Tymczasem maszynista pociągu został oskarżony o wielokrotne przerywanie hamowania awaryjnego.

Pięć lat temu dwie osoby zginęły w wyniku zderzenia pociągu regionalnego z pociągiem towarowym stojącym na linii Ingolstadt – Augsburg w Eichach. Sześć lat temu w Bad Aibling zginęło dwanaście osób89 osób zostało rannych w wyniku czołowego zderzenia dwóch pociągów Meridian na jednym torze. Przyczyna: Rozproszenie dyspozytora polegało na graniu na telefonie komórkowym. Następnie wysłał błędne sygnały.

READ  Wojna na Ukrainie: spotkanie Władimira Kliczko z prezydentem Olafem Scholesem - polityka wewnętrzna

Na szczęście w Reichertshausen nie było poważnych obrażeń ani ofiar śmiertelnych, ale następstwa katastrofy pociągu znów były przerażające.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Zabójstwo zaginionego biznesmena? Podejrzany aresztowany NDR.de – Aktualności – Dolna Saksonia

Published

on

Zabójstwo zaginionego biznesmena?  Podejrzany aresztowany  NDR.de – Aktualności – Dolna Saksonia

Stan na: 6 grudnia 2023 r., godzina 12:56

Policja aresztowała 37-letniego mężczyznę w związku ze zniknięciem biznesmena z Hallhorst w Nadrenii Północnej-Westfalii. Śledczy natrafili także na tropy do Dolnej Saksonii. A policja szuka biznesmena.

Podejrzany przebywa w areszcie pod zarzutem morderstwa. Policja twierdzi, że od początku skupiał się na dochodzeniu. Wątpliwości pojawiły się w związku z przejęciem majątku spółki. O aresztowaniu jako pierwszy poinformował „Westfalen-Blatt”. Rzecznik policji powiedział, że śledztwo ujawniło podejrzenie morderstwa. Nie jest jasne, czy zaginiony Jörg Döhnert rzeczywiście padł ofiarą brutalnego przestępstwa. Według policji, przeszukania miały miejsce – gdzie dokładnie, policja nie podała. Mówi się, że prowadzone są poszukiwania, czy natrafiono na jakiekolwiek ślady zbrodni.

W Melle odnaleziono samochód zaginionego biznesmena

Od 18 października nie ma śladu przedsiębiorcy. Zespół zabójstw policji w „Cayenne” z Bielefeld zwraca się do Dolnej Saksonii o pomoc w poszukiwaniach 62-latka. Policja podała, że ​​cztery dni po zaginięciu jego telefon komórkowy znaleziono w Melle w Dolnej Saksonii (dzielnica Osnabrück), gdzie zaparkowany był również jego SUV z tablicą rejestracyjną MI-JD 9999. Dzień później samochód zniknął. Policja nadal szuka.

Telefon komórkowy Jörga Döhnerta ostatni raz znaleziono w pobliżu Schüttorf

Telefon komórkowy znajdował się ostatnio na węźle autostradowym Schootorf w dzielnicy Graafsoft Bentheim w pobliżu granicy z Holandią, kiedy opuścił niemiecką sieć telefonii komórkowej. Telefon wyłączony od 23 października. Zaginiony mężczyzna ma około 1,80 m wzrostu, jest mocnej budowy ciała i siwych włosów. Zaginiony mieszkał w Bułgarii. Poinformowano władze bułgarskie i holenderskie. Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje, proszony jest o kontakt z policją w Bielefeld Numer telefonu (0521) 54 50 Możesz też złożyć skargę na dowolnym innym komisariacie policji.

Ten temat w projekcie:

NTR 1 Dolna Saksonia | Aktualny | 12.06.2023 | 12:00

logo NTR
Continue Reading

Top News

Nielegalne rejestracje – Pięć osób odesłano do Polski

Published

on

Nielegalne rejestracje – Pięć osób odesłano do Polski

W ramach przywrócenia kontroli granicznych policja federalna na Pomorzu Zachodnim przechwyciła pięć nielegalnych wjazdów. Na byłym niemiecko-polskim przejściu granicznym w Lincoln (powiat zachodniopomorski-Greifswald) władze zatrzymały we wtorek samochód z pięcioma tureckimi pasażerami, z których trzech nie posiadało ważnych wiz – poinformował w środę Federalny Inspektorat Policji w Pasewalk.

Gruzini w Eustom zostali odesłani do Polski

Całą trójkę odesłano do Polski. Zarówno kierowca, jak i pasażer mieli ważne dokumenty. Trwa jednak dochodzenie w związku z rzekomą pomocą w wejściu bez pozwolenia.

Tego samego dnia w Yustom w Karsie napadnięto dwóch Gruzinów. Z informacji wynika, że ​​nie posiadali także dokumentów umożliwiających legalny pobyt w Niemczech i zostali odesłani do Polski.

Kontrole graniczne w strefie Schengen w rzeczywistości nie są planowane i należy je zgłaszać w Brukseli. W związku z dużą liczbą nielegalnych wjazdów, w połowie października federalna minister spraw wewnętrznych Nancy Fesser (SPD) nałożyła ograniczenia na granicach Polski, Czech i Szwajcarii. Początkowo będzie dostępny do 15 grudnia.

Według własnych danych Policja Federalna od stycznia do października odnotowała łącznie 112 178 nieautoryzowanych wjazdów. To zatrzymało boom w październiku. W sierpniu policja federalna naliczyła 14 701 nieuprawnionych wjazdów w porównaniu z 21 366 we wrześniu i 20 059 w październiku.

READ  Wojna na Ukrainie: spotkanie Władimira Kliczko z prezydentem Olafem Scholesem - polityka wewnętrzna
Continue Reading

Top News

Zakończenie samorozwiązania: lewicy już nie ma

Published

on

Zakończenie samorozwiązania: lewicy już nie ma

Samorozpuszczenie zostaje osiągnięte
Lewicy już nie ma

Posłuchaj artykułu

Ta wersja audio została wygenerowana sztucznie. Więcej informacji | Wyślij komentarz

Sahra Wagenknecht i dziewięciu innych członków Partii Lewicy zrezygnowali ze swoich stanowisk partyjnych, ale chcą zachować mandaty w Bundestagu. Teraz następuje nieunikniony wniosek grupy. Parlament ma obecnie czasami niezwykle dużą liczbę indywidualnych przedstawicieli.

Lewicowa frakcja w Bundestagu od północy jest historią polityczną. Twoja własna uchwała o rozwiązaniu weszła w życie o godzinie 12:00. Oznacza to, że wszystkich 38 parlamentarzystów, których to dotyczy, uważa się na razie za „niezrzeszonych”. Tłem jest odejście Zahry WagonKinect i dziewięciu parlamentarzystów z Partii Lewicy. Chcesz rozpocząć program konkurencyjny w styczniu.

Wcześniej od lat toczyły się spory dotyczące dywersji. Kolega Wagenknechta, Christian Ley, powiedział, że po rozwiązaniu grupy na pewno zapanował smutek. „W grupie, ale także w partii są ludzie, których szanuję i przede wszystkim szanuję. Jest to jednak decyzja polityczna: większość lewicowych urzędników już się z tym nie mierzy. Kryzysy czasowe”. Rozdrobnienie społeczne, załamanie gospodarcze, wojna i powstanie prawicowych antydemokratów wymagają odpowiedzi. „Spotykamy się z tym i jest to dobre i słuszne” – powiedział Lee.

Zastosowano poziom grupy

Byli parlamentarzyści chcą przegrupować się w Bundestagu w dwie różne grupy: pozostałych 28 parlamentarzystów z lewicy z jednej strony i dziesięciu parlamentarzystów z „koalicji Sahra Wagenknecht” z drugiej. Lewica wystąpiła już o to do Bundestagu, a grupa Wagenknecht chce to zrobić w przyszłym tygodniu.

Komisje takie mają z reguły mniej uprawnień niż komisje parlamentarne w Bundestagu. Na przykład mniejsze i większe zapytania lub ubieganie się o aktualne godziny pracy wymagają statusu komisji parlamentarnej lub większości pięciu procent parlamentarzystów. Grupy otrzymują również niewielkie wsparcie finansowe od rządu. Szczegóły zostaną uregulowane w uchwale Bundestagu. Nie wiadomo, kiedy posiedzenie plenarne zadecyduje w tej sprawie.

Lewica została założona w 2005 roku przez członków Partii Lewicy. PDS i WASG, dwa lata przed formalnym połączeniem obu partii. 23 października Wagenknecht i dziewięciu innych parlamentarzystów ogłosili odejście z Partii Lewicy. Chcieli jednak zachować swój mandat. W listopadzie zdecydowała się rozwiązać z dniem 6 grudnia, gdyż bez dziesięciu członków parlamentu skupionych wokół Wagenknechta ugrupowanie parlamentarne straciłoby co najmniej 37 mandatów. Tzw. proces likwidacji może trwać miesiące lub lata, ponieważ konieczne jest zerwanie wszelkich powiązań umownych. Zwolniono około 100 pracowników.

READ  Wojna na Ukrainie: spotkanie Władimira Kliczko z prezydentem Olafem Scholesem - polityka wewnętrzna
Continue Reading

Trending