Connect with us

Top News

Wybory do Bundesstock: Seehofer popiera politykę Barbach

Published

on

Partie przygotowują się do wyborów na Puntestock. Śledź wszystkie wydarzenia na blogu z wiadomościami.

Federalny minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer (CSU) doradził Zielonym, aby byli bardziej pobłażliwi podczas kampanii wyborczej, uważając, że przesadziło to z trwającą krytyką kandydatki na prezydenta Annaliny Bairbach i jej książki. „Myślę, że to było przesadzone” – powiedział Seahofer Sdeddeutsche Zeitung. „Ile książek zostało napisanych, w których po prostu powielasz z projektów i innych pomysłów. Ponieważ nie jest to praca naukowa, nie masz obowiązku cytowania źródła”. Warto omówić taką książkę „na dzień lub dwa”. – W takim razie powinno być znowu dobrze. Radzę być bardziej zrelaksowany.

Po kilku tygodniach debat na temat wiarygodności prezydenta Barbacha Greena i jego książki zawierającej skopiowane fragmenty, Zieloni wreszcie obronili się prawnie. W miarę nasilania się debaty Zieloni w poniedziałek oskarżyli przywódców związkowych o wykorzystywanie metod Trumpa w kampanii wyborczej.

Z drugiej strony Seahofer nie był pod wrażeniem. „Nie mogę powiedzieć, że to najgorsza kampania w historii”. Jego pierwsza kampania wyborcza między Straussem a Helmutem Schmidtem, a następnie Helmutem Cole’em, była „zupełnie inną umiejętnością kampanii emocjonalnej”. Trochę ostrości jest częścią kontrowersji politycznych. „Nie nudzimy końcowych użytkowników ziemniaków” – powiedział. Każdy, kto został zaatakowany, będzie musiał to wytrzymać przez kilka dni. „Są to testy wytrzymałościowe, które musi przejść każdy, kto chce przewodzić krajowi”. Ale to znowu wystarczy. “Nie musisz tworzyć serialu.” (Constance von Bullion, 6 lipca 2021)

„Środki powinny być umiarkowane” – Krytyka kandydatów federalnych CDU nie ustanie

Nadal krytykuje się wypowiedzi kandydata do Bundestagu CDU Hansa-George’a Massena na temat radiofonii publicznej. „Środki powinny być umiarkowane” – powiedział Alexander Dobrind, przewodniczący posłów CSU w Bundesstacku. Monachium Merkury. „Krytyka prawa publicznego jest dozwolona, ​​a nie teorie spiskowe”. Christian Bumler, federalny wiceprzewodniczący Związku Pracowników Chrześcijańsko-Demokratycznych (CDA), nalegał Wojna handlowaSiedziba CDU powinna zainicjować proces zwolnienia i wszcząć postępowanie dyscyplinarne przeciwko Masonowi, byłemu szefowi Federalnego Urzędu Obrony Konstytucji Unii, ministrowi spraw wewnętrznych Sehoferowi. „Lojalność wobec Konstytucji dotyczy również byłych wysokich rangą urzędników” – powiedział Bumler. Rupert Bolens, długoletni członek Bundesstocku z CDU, również wezwał w poniedziałek do wydalenia z partii, co jest postrzegane z podejrzliwością przez szefów CDU, zwłaszcza że istnieją wysokie bariery dla takiego procesu wydalenia.

READ  Spotkanie po 3428 dniach - spotkanie reprezentacji Austrii w piłce ręcznej kobiet z Polską

Massen otrzymał wsparcie od swojego okręgowego związku w południowej Turyngii. Hiltberg Hausen, prezes Stowarzyszenia Okręgowego CDU, poparł wypowiedzi Masona w MDR, które nazwał dziennikarzami Broadcasting Corporation „czystą lewicową spiralą” i zażądał sprawdzenia ich osobistego znaczenia. Jego zdaniem, co najmniej rozsądne było komentowanie przez kandydata do Bundestagu „wszelkich kwestii”. Oczywiście Mason ma miejsce w CDU: jest „niezaprzeczalnym demokratą, bo przez te sześć lat (…) nikt nie dopuszczony do kierowania obroną Konstytucji nie został prześwietlony i nie ma tendencji do jakichkolwiek odchyleń Widmo demokratyczne”. CDU w Południowej Turyngii nie znalazło powodu, by kwestionować kandydaturę Masona do Bundestagu.

Pod koniec kwietnia CDU w Południowej Turyngii nominowało byłego prezydenta obrony konstytucyjnej jako bezpośredniego kandydata w 196 okręgach wyborczych – 37 z 43 oddanych głosów. Massen ponownie wywołał oburzenie w weekend, oskarżając media publiczne o raportowanie trendów. W niedzielę wieczorem podkreślił na Twitterze, że wolność prasy i wolność nadawania ma status konstytucyjny. Jednak w poniedziałek ponownie wezwał do przestrzegania konstytucji: „Od wielu lat wiadomo, że wciąż są dziennikarze, którzy są powiązani z Antifą” – powiedział dpa. Takie podejrzenie należy usunąć. Tilman Kuban, przewodniczący Związku Junga, ostrzegł Masana, by nie przesadzał. – Nie prowadzi działalności w partii federalnej. W Niemczech jest 299 kandydatów z okręgów wyborczych – powiedział polityk CDU. Sieć wydawnicza Niemcy. Wiceprezes CDU Julia Klugner powiedziała Rainich Post: „Nasze relacje z CDU w zakresie nadawania publicznego są jasne: sondaże opinii lub wpływy są nie do pogodzenia z wolnością prasy”. (06.07.2021)

CDU reklamuje: „Zróbcie Niemcy razem”

CDU chce przekonać wyborców hasłem „Buduj Niemcy razem”. Sekretarz generalny CDU Paul Jimiak powiedział we wtorek, że tzw. „krąg związkowy”, centralny element kampanii we wrześniowych wyborach federalnych, jest „silnym symbolem jedności”. „Łączymy ludzi” — upierał się Jimiak.

READ  Polski bramkarz Łukasz Skoropsky ma pozytywny wynik testu na obecność wirusa koronowego przed kwalifikacjami do Mistrzostw Świata w Anglii | Wiadomości piłkarskie

W nadchodzących miesiącach przywódca partii Armin Lacet chce przyciągnąć głosy dzięki letniej trasie koncertowej na dużą skalę. Jak powiedział Jimiak, związek planuje „tygodnie tematyczne”, podczas których każdy z nich zajmie się szeroko konkretnym tematem politycznym. CDU wyda na kampanię wyborczą ponad 20 mln euro – tyle samo, co w poprzednich wyborach. (06.07.2021)

MERS zaprasza członków CDU do opuszczenia Stowarzyszenia Wartości

Ekonomista CDU Frederick Mers wezwał członków CDU do opuszczenia Stowarzyszenia Wartości Konserwatywnych. „Wzywam wszystkich członków CDU do opuszczenia tak zwanej unii wartości i wspólnego kształtowania przyszłości w CDU.” Ekonomista Max Otte został mocno uderzony.

Otte powiedział, że „jako prawnik i zespół nadzorczy różnica między prowadzeniem kampanii a działalnością zawodową nie jest oczywista”. Otte powiedział w weekend, że MERS był obciążony jego poprzednią działalnością kampanijną i że „rząd nie powinien objąć urzędu, nawet jeśli kampania jest nieaktywna”. Mers był wcześniej przewodniczącym Komitetu Nadzoru BlackRock Germany ds. amerykańskiego zarządcy nieruchomości. To zamówienie wygasło 31 marca 2020 r. – więc nie jest nieaktywne. Mers powiedział: „Niewykwalifikowane koperty od pana Otte powinny dać członkom tych samozwańczych ocen coś do przemyślenia”.

W następstwie kontrowersyjnych wyborów Ottona Unia Wartości wykazuje silne oznaki rozpadu. Członkowie różnych zarządów stanowych zrezygnowali w proteście przeciwko kursowi Ottona. Alexander Mitch, były prezydent Unii Wartości, ogłosił w poniedziałek swój wyjazd. „Wartości pana Otte nie są zgodne z pierwotną ideą związku”, powiedział Mitch niemieckiej prasie. „Koperty pana Otte’a doprowadziły do ​​mojej rezygnacji”. Mitch, jeden z ojców założycieli Unii Wartości, przewodniczył przez cztery lata jako prezydent. Może sobie wyobrazić, że dołączy do nowej platformy, na której mogą się spotykać zrezygnowani członkowie związku wartości.

Krytycy oskarżają Values ​​o przesunięcie związku na prawo i chęć otwarcia się na Afti. Otte zachowywał się spokojnie i według własnych wypowiedzi zakłada, że ​​Unia Wartości wyjdzie z tego procesu mocno. Związek Wartości uważa się za przedstawiciela nurtu konserwatywnego w związku, ale nie jest oficjalną frakcją partyjną. Według własnych danych liczy ponad 4 tys. członków – jednak wliczając w to członków, którzy nie mają księgi partyjnej CDU. (05.07.2021)

READ  Brudne sztuczki rabusiów

W całym kraju działa partia ekologiczna „Klimliste”

Partia „Lista Klimatyczna”, która wcześniej działała tylko na szczeblu lokalnym i stanowym, teraz chce zaangażować się również na szczeblu federalnym. Aktywiści oficjalnie ogłosili powstanie Partii Federalnej na konferencji prasowej w Berlinie. Według ich własnych raportów, partię federalną założyli już 19 czerwca w Lipsku. Dołączyli do nich także naukowcy.

Głównym tematem partii na poziomie regionalnym jest jak najbardziej zdecydowana walka ze zmianami klimatycznymi i przestrzeganie celu 1,5 stopnia opartego na Porozumieniu Paryskim. Konkuruje z Zielonymi. Wzywają do ceny CO₂ na poziomie co najmniej 195 euro za tonę, podczas gdy Zieloni dążą do 60 euro za tonę od 2023 roku. Teraz lista klimatyczna chce wyłonić bezpośrednich kandydatów w całym kraju.

Według własnych informacji, lista klimatyczna jest obecnie wymieniona we wszystkich 16 krajach związkowych. Ostatnio kandydaci startowali także w wyborach landowych Nadrenia-Palatynat, Badenia-Wirtembergia i Saksonia-Anhalt. We wszystkich trzech krajach związkowych jednak wyraźnie przeoczyli pięcioprocentową barierę wejścia do parlamentów krajowych, a lista klimatyczna w Saksonii-Anholt otrzymała 0,1% głosów. (02.07.2021)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Reforma wymiaru sprawiedliwości w Polsce: zacofana połowa siły – polityka

Published

on

Polski premier Mathews Moravic chce ograniczyć spór z Unią Europejską. To zaskakująco inny ton niż Warszawa, która od dłuższego czasu rośnie. Kto jeszcze niedługo spodziewa się harmonijnego rozwiązania?

[Wenn Sie aktuelle Nachrichten aus Berlin, Deutschland und der Welt live auf Ihr Handy haben wollen, empfehlen wir Ihnen unsere App, die Sie hier für Apple- und Android-Geräte herunterladen können.]

Ale teraz Moraviki ogłosił, że zmieni dotychczasowe przepisy, które pozwolą mu regulować sędziów we własnym kraju. Nie należy się jednak zbyt szybko radować: spór o praworządność między Brukselą a Warszawą jeszcze się nie skończył.

Narodowo-Konserwatywna Partia „Prawo i Sprawiedliwość” (PiS) powołała w 2018 r. izbę dyscyplinarną w Sądzie Najwyższym w ramach reformy sądownictwa, która umożliwia odwoływanie sędziów i prawników. UE zagroziła nałożeniem za to grzywien. Wygasną 16 sierpnia, jeśli do tego czasu nie zostaną zawieszone przepisy dotyczące polskiego spornego systemu dyscyplinarnego.

Zagrożenie biletem parkingowym z brukselskich miejsc pracy

Podobno mgnienie oka działa z biletem z Brukseli. Nie ma innego sposobu na wyjaśnienie zwrotu. Ale to oczywiście manewr taktyczny. Nic się przecież nie zmieniło w podstawowej ocenie Moravikiego, że Bruksela w zupełnie niewłaściwy sposób ingeruje w polskie sprawy: jego zdaniem polska konstytucja ma pierwszeństwo przed prawem unijnym.

Z niecierpliwością oczekuje się, jak polski Trybunał Konstytucyjny zdecyduje pod koniec miesiąca w fundamentalnej kwestii, czy polskie prawo ma pierwszeństwo przed prawem europejskim. Moraviki zaapelował do Sądu Konstytucyjnego, który był wypełniony zwolennikami partii rządzącej, o wyjaśnienie sprawy na jego korzyść.

Sąd Konstytucyjny może orzekać w duchu Moravików

Nie byłoby zaskoczeniem, gdyby Trybunał Konstytucyjny zakwestionował prymat postanowień traktatów UE. W rezultacie UE grozi legalnym upadkiem: jeśli każde państwo członkowskie podniesie własną konstytucję do ostatecznego poziomu, sędziowie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu wkrótce będą mogli zachować swoje stanowiska. Wdrażanie prawa unijnego należy pozostawić w gestii państw członkowskich.

READ  Mimo decyzji ETS: Polska nie chce zaprzestać wydobycia węgla brunatnego
Polska przystąpiła do Unii Europejskiej w 2004 roku. Nawet dzisiaj istnieje wśród ludzi ogromne poparcie dla społeczności.Fot. Wojtek Radwański / AFP

Trwający konflikt między Warszawą a Unią Europejską nie słabnie od czasu, gdy Moravic próbował przekonać swoich towarzyszy do kompromisu w sprawie kompromisu w Sądzie Najwyższym. Mentalne prawne przeciąganie liny między jego towarzyszami nie miało żadnego wpływu. Niemniej w wywiadzie udzielonym w ubiegły weekend szef rządu powiedział, że UE przyniesie jego krajowi korzyści płynące z wolnego handlu, wyższe dochody dla pracowników i rozwój firm. W tej sytuacji trzeba było zwrócić się do społeczności, premier wydawał się kontrowersyjny.

Moraviki wie, że atakuje nerwy. Członkostwo w Unii Europejskiej cieszy się powszechnym poparciem Polaków, którzy doskonale zdają sobie sprawę z ekonomicznych korzyści wspólnoty.

UE to więcej niż rynek

Jednak UE to coś więcej niż rynek. Sukces wspólnoty opiera się na rządach prawa 27 państw członkowskich. Polski rząd musi przestać podważać ten fundament. Ale Moraviki nie chciał nic o tym wiedzieć. Jego polityka podejmowania małych kroków w kontaktach z Brukselą i Luksemburgiem ma na celu jedynie uniknięcie przeszkód w ostatniej chwili. Ale to nie wystarczy, jeśli UE ma być w przyszłości wspólnotą prawną.

Continue Reading

Top News

Białoruska olimpijka Dimonovska może pojechać do Polski

Published

on

Białoruska olimpijka Kristina Dimonovska może podróżować do Polski. Łukaszenka chciał zmusić ją do powrotu na Białoruś.

Podsumuj najważniejsze informacje

  • Christina Dimonowska może podróżować do Polski.
  • Podobnie jak inni białoruscy sportowcy krytykował rządy Łukaszenki.
  • Chciał ją zmusić do powrotu na Białoruś po igrzyskach.

Białoruska uczestniczka olimpijska Kristina DimonovskayaCi, którzy zmuszeni są do wcześniejszego powrotu do Mińska, mogą pojechać do Polski.

Sportowiec jest już “w bezpośrednim kontakcie z polskimi dyplomatami w Tokio” – powiedział polski wiceminister spraw zagranicznych Marcin Pridak. – Dostała wizę humanitarną. 24-latek obawia się represji w swoim kraju po krytyce ze strony białoruskich władz.

Polska „zrobi wszystko, co w jej mocy, aby kontynuować karierę sportową” – powiedział Presidax. Mąż Dimonowskiej, Arsenij Zdanewicz, powiedział wcześniej: „Prawdopodobnie pojedzie do Polski”.

Spędziłem noc pod ochroną

Sprinter skrytykował białoruskich działaczy sportowych. Białoruski Narodowy Komitet Olimpijski zapowiedział, że Dimonovskaya zostanie wyeliminowana z konkursu ze względu na „stan emocjonalny i psychiczny”.

Sportowiec, który zaprzeczył zarzutom, poprosił o pomoc Międzynarodowy Komitet Olimpijski: „Jestem pod presją i próbują mnie wydalić z kraju wbrew mojej woli” – powiedział w filmie. Poniedziałkową noc spędził pod nadzorem w hotelu przy lotnisku w Tokio.

Polska i Czechy udzieliły sportowcom azylu po ujawnieniu zarzutów. „Igrzyska to nie polityka, reżim jest całkowicie haniebny” – powiedział czeski minister spraw zagranicznych. Dimonowska ma wyjechać do Polski w tym tygodniu, polskie media zacytowały słowa MSZ.

2000 białoruscy sportowcy przeciwstawiają się reżimowi

władze białoruskie Rząd od miesięcy rozprawia się z krytykami. Od zeszłorocznej kontrowersyjnej reelekcji mają miejsce masowe protesty Władca Aleksander Łukaszenko Został brutalnie pobity i zmiażdżony.

To MKOl Prezydent Łukaszenka i jego syn Wiktor unikali wszystkich grudniowych imprez olimpijskich. Komitet odpowiedział na skargi białoruskich sportowców z powodu ich poparcia Opór Zobacz uprzedzenia. Podobnie jak 2000 białoruskich sportowców, Dimonowskaja musi podpisać nowy list i uwolnić nowych więźniów wyborczych i politycznych.

Organizacja Praw Człowieka Amnesty International „Nic dziwnego, że sportowcy, którzy wyrażają swoje opinie, są celem zemsty” – powiedział. Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowanie potępiło wszelkie formy nękania i zastraszania społeczeństwa obywatelskiego „w tym sportowców”. „Wzywamy władze Białorusi do poszanowania podstawowych praw demokratycznych” – powiedział rzecznik w Berlinie.

Więcej w tym zakresie:

Międzynarodowa Amnestyjna MKOl Olimpia 2021


READ  Encrocod: Justice Cavell - Sąd zakazuje wykorzystywania przechwyconych danych - Wiadomości krajowe
Continue Reading

Top News

Auto Explosion: Osoba została poważnie ranna i pierwszy asystent go wyrzucił!

Published

on

W Hart, niedaleko Kolonii, jedna osoba została poważnie ranna w wyniku eksplozji samochodu. Pierwszy ratownik wyrzucił go z gaśnicą.

Serce / Kolonia – W wypadku samochodowym Hart był z mężczyzną (55) Kolonia W poniedziałek wieczorem doszło do urazów zagrażających życiu.

Jedna osoba (55) została ciężko ranna w pożarze pojazdu. Vincent Kemp

Według doniesień TAG24 samochód nagle zapalił się około 18:15 na poboczu drogi w dzielnicy Alstadden-Barbach.

„Świadek zgłosił eksplozję” – powiedział wieczorem TAG24 rzecznik policji okręgowej Rain-Erft-Greece.

Właściciel samochodu był w tym czasie w samochodzie i zapalił się.

Fajerwerki i wężowe linie: parada ślubna tworzy totalny chaos w ruchu
Raport policyjny
Fajerwerki i wężowe linie: parada ślubna tworzy totalny chaos w ruchu

Pierwszy asystent (46) odpowiedział i mógł pomóc przy gaśnicy z pobliskiej piekarni. Usunął mężczyznę.

Jednak właściciel doznał groźnych dla życia oparzeń i został przewieziony helikopterem do specjalistycznego szpitala.

Asystent doznał drobnych poparzeń. „Obecnie jest leczony w szpitalu” – powiedział Policja.

Spalony samochód został odholowany.

Spalony samochód został odholowany. Vincent Kemp

Inne Automatyczny Znajdował się z tyłu drugiego samochodu i zapalił się.

Oba pojazdy należą do towarzyszy Strażacy Wyłączony.

Kilka metrów za płonącym samochodem jechał publiczny autobus.

Na imprezie nasila się spór o związek: mężczyzna (26) popędził w kierunku grupy osób w swoim samochodzie
Raport policyjny
Na imprezie nasila się spór o związek: mężczyzna (26) popędził w kierunku grupy osób w swoim samochodzie

Jak dowiedział się TAG24 od podróżnych i innych świadków, wielu duchownych obserwowało na miejscu.

Policja wszczęła dochodzenie. „Obecnie prowadzimy śledztwo we wszystkich kierunkach i niczego nie wykluczyliśmy” – powiedział rzecznik.

READ  DZIECKO: 1100 turystów jest zagrożonych izolacją koronową po wakacjach
Continue Reading

Trending