Connect with us

Top News

Wybory do Bundesstock: Seehofer popiera politykę Barbach

Published

on

Partie przygotowują się do wyborów na Puntestock. Śledź wszystkie wydarzenia na blogu z wiadomościami.

Federalny minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer (CSU) doradził Zielonym, aby byli bardziej pobłażliwi podczas kampanii wyborczej, uważając, że przesadziło to z trwającą krytyką kandydatki na prezydenta Annaliny Bairbach i jej książki. „Myślę, że to było przesadzone” – powiedział Seahofer Sdeddeutsche Zeitung. „Ile książek zostało napisanych, w których po prostu powielasz z projektów i innych pomysłów. Ponieważ nie jest to praca naukowa, nie masz obowiązku cytowania źródła”. Warto omówić taką książkę „na dzień lub dwa”. – W takim razie powinno być znowu dobrze. Radzę być bardziej zrelaksowany.

Po kilku tygodniach debat na temat wiarygodności prezydenta Barbacha Greena i jego książki zawierającej skopiowane fragmenty, Zieloni wreszcie obronili się prawnie. W miarę nasilania się debaty Zieloni w poniedziałek oskarżyli przywódców związkowych o wykorzystywanie metod Trumpa w kampanii wyborczej.

Z drugiej strony Seahofer nie był pod wrażeniem. „Nie mogę powiedzieć, że to najgorsza kampania w historii”. Jego pierwsza kampania wyborcza między Straussem a Helmutem Schmidtem, a następnie Helmutem Cole’em, była „zupełnie inną umiejętnością kampanii emocjonalnej”. Trochę ostrości jest częścią kontrowersji politycznych. „Nie nudzimy końcowych użytkowników ziemniaków” – powiedział. Każdy, kto został zaatakowany, będzie musiał to wytrzymać przez kilka dni. „Są to testy wytrzymałościowe, które musi przejść każdy, kto chce przewodzić krajowi”. Ale to znowu wystarczy. „Nie musisz tworzyć serialu.” (Constance von Bullion, 6 lipca 2021)

„Środki powinny być umiarkowane” – Krytyka kandydatów federalnych CDU nie ustanie

Nadal krytykuje się wypowiedzi kandydata do Bundestagu CDU Hansa-George’a Massena na temat radiofonii publicznej. „Środki powinny być umiarkowane” – powiedział Alexander Dobrind, przewodniczący posłów CSU w Bundesstacku. Monachium Merkury. „Krytyka prawa publicznego jest dozwolona, ​​a nie teorie spiskowe”. Christian Bumler, federalny wiceprzewodniczący Związku Pracowników Chrześcijańsko-Demokratycznych (CDA), nalegał Wojna handlowaSiedziba CDU powinna zainicjować proces zwolnienia i wszcząć postępowanie dyscyplinarne przeciwko Masonowi, byłemu szefowi Federalnego Urzędu Obrony Konstytucji Unii, ministrowi spraw wewnętrznych Sehoferowi. „Lojalność wobec Konstytucji dotyczy również byłych wysokich rangą urzędników” – powiedział Bumler. Rupert Bolens, długoletni członek Bundesstocku z CDU, również wezwał w poniedziałek do wydalenia z partii, co jest postrzegane z podejrzliwością przez szefów CDU, zwłaszcza że istnieją wysokie bariery dla takiego procesu wydalenia.

READ  Wakacje w Polsce: Camping za małe pieniądze - Ekonomia

Massen otrzymał wsparcie od swojego okręgowego związku w południowej Turyngii. Hiltberg Hausen, prezes Stowarzyszenia Okręgowego CDU, poparł wypowiedzi Masona w MDR, które nazwał dziennikarzami Broadcasting Corporation „czystą lewicową spiralą” i zażądał sprawdzenia ich osobistego znaczenia. Jego zdaniem, co najmniej rozsądne było komentowanie przez kandydata do Bundestagu „wszelkich kwestii”. Oczywiście Mason ma miejsce w CDU: jest „niezaprzeczalnym demokratą, bo przez te sześć lat (…) nikt nie dopuszczony do kierowania obroną Konstytucji nie został prześwietlony i nie ma tendencji do jakichkolwiek odchyleń Widmo demokratyczne”. CDU w Południowej Turyngii nie znalazło powodu, by kwestionować kandydaturę Masona do Bundestagu.

Pod koniec kwietnia CDU w Południowej Turyngii nominowało byłego prezydenta obrony konstytucyjnej jako bezpośredniego kandydata w 196 okręgach wyborczych – 37 z 43 oddanych głosów. Massen ponownie wywołał oburzenie w weekend, oskarżając media publiczne o raportowanie trendów. W niedzielę wieczorem podkreślił na Twitterze, że wolność prasy i wolność nadawania ma status konstytucyjny. Jednak w poniedziałek ponownie wezwał do przestrzegania konstytucji: „Od wielu lat wiadomo, że wciąż są dziennikarze, którzy są powiązani z Antifą” – powiedział dpa. Takie podejrzenie należy usunąć. Tilman Kuban, przewodniczący Związku Junga, ostrzegł Masana, by nie przesadzał. – Nie prowadzi działalności w partii federalnej. W Niemczech jest 299 kandydatów z okręgów wyborczych – powiedział polityk CDU. Sieć wydawnicza Niemcy. Wiceprezes CDU Julia Klugner powiedziała Rainich Post: „Nasze relacje z CDU w zakresie nadawania publicznego są jasne: sondaże opinii lub wpływy są nie do pogodzenia z wolnością prasy”. (06.07.2021)

CDU reklamuje: „Zróbcie Niemcy razem”

CDU chce przekonać wyborców hasłem „Buduj Niemcy razem”. Sekretarz generalny CDU Paul Jimiak powiedział we wtorek, że tzw. „krąg związkowy”, centralny element kampanii we wrześniowych wyborach federalnych, jest „silnym symbolem jedności”. „Łączymy ludzi” — upierał się Jimiak.

READ  Ministerstwo Środowiska przestaje reklamować się na RLP Facebook - SWR Rzeczywiste

W nadchodzących miesiącach przywódca partii Armin Lacet chce przyciągnąć głosy dzięki letniej trasie koncertowej na dużą skalę. Jak powiedział Jimiak, związek planuje „tygodnie tematyczne”, podczas których każdy z nich zajmie się szeroko konkretnym tematem politycznym. CDU wyda na kampanię wyborczą ponad 20 mln euro – tyle samo, co w poprzednich wyborach. (06.07.2021)

MERS zaprasza członków CDU do opuszczenia Stowarzyszenia Wartości

Ekonomista CDU Frederick Mers wezwał członków CDU do opuszczenia Stowarzyszenia Wartości Konserwatywnych. „Wzywam wszystkich członków CDU do opuszczenia tak zwanej unii wartości i wspólnego kształtowania przyszłości w CDU.” Ekonomista Max Otte został mocno uderzony.

Otte powiedział, że „jako prawnik i zespół nadzorczy różnica między prowadzeniem kampanii a działalnością zawodową nie jest oczywista”. Otte powiedział w weekend, że MERS był obciążony jego poprzednią działalnością kampanijną i że „rząd nie powinien objąć urzędu, nawet jeśli kampania jest nieaktywna”. Mers był wcześniej przewodniczącym Komitetu Nadzoru BlackRock Germany ds. amerykańskiego zarządcy nieruchomości. To zamówienie wygasło 31 marca 2020 r. – więc nie jest nieaktywne. Mers powiedział: „Niewykwalifikowane koperty od pana Otte powinny dać członkom tych samozwańczych ocen coś do przemyślenia”.

W następstwie kontrowersyjnych wyborów Ottona Unia Wartości wykazuje silne oznaki rozpadu. Członkowie różnych zarządów stanowych zrezygnowali w proteście przeciwko kursowi Ottona. Alexander Mitch, były prezydent Unii Wartości, ogłosił w poniedziałek swój wyjazd. „Wartości pana Otte nie są zgodne z pierwotną ideą związku”, powiedział Mitch niemieckiej prasie. „Koperty pana Otte’a doprowadziły do ​​mojej rezygnacji”. Mitch, jeden z ojców założycieli Unii Wartości, przewodniczył przez cztery lata jako prezydent. Może sobie wyobrazić, że dołączy do nowej platformy, na której mogą się spotykać zrezygnowani członkowie związku wartości.

Krytycy oskarżają Values ​​o przesunięcie związku na prawo i chęć otwarcia się na Afti. Otte zachowywał się spokojnie i według własnych wypowiedzi zakłada, że ​​Unia Wartości wyjdzie z tego procesu mocno. Związek Wartości uważa się za przedstawiciela nurtu konserwatywnego w związku, ale nie jest oficjalną frakcją partyjną. Według własnych danych liczy ponad 4 tys. członków – jednak wliczając w to członków, którzy nie mają księgi partyjnej CDU. (05.07.2021)

READ  Bułgaria wzmacnia bezpieczeństwo granic: Polska 30 odmawia wjazdu do Afganistanu

W całym kraju działa partia ekologiczna „Klimliste”

Partia „Lista Klimatyczna”, która wcześniej działała tylko na szczeblu lokalnym i stanowym, teraz chce zaangażować się również na szczeblu federalnym. Aktywiści oficjalnie ogłosili powstanie Partii Federalnej na konferencji prasowej w Berlinie. Według ich własnych raportów, partię federalną założyli już 19 czerwca w Lipsku. Dołączyli do nich także naukowcy.

Głównym tematem partii na poziomie regionalnym jest jak najbardziej zdecydowana walka ze zmianami klimatycznymi i przestrzeganie celu 1,5 stopnia opartego na Porozumieniu Paryskim. Konkuruje z Zielonymi. Wzywają do ceny CO₂ na poziomie co najmniej 195 euro za tonę, podczas gdy Zieloni dążą do 60 euro za tonę od 2023 roku. Teraz lista klimatyczna chce wyłonić bezpośrednich kandydatów w całym kraju.

Według własnych informacji, lista klimatyczna jest obecnie wymieniona we wszystkich 16 krajach związkowych. Ostatnio kandydaci startowali także w wyborach landowych Nadrenia-Palatynat, Badenia-Wirtembergia i Saksonia-Anhalt. We wszystkich trzech krajach związkowych jednak wyraźnie przeoczyli pięcioprocentową barierę wejścia do parlamentów krajowych, a lista klimatyczna w Saksonii-Anholt otrzymała 0,1% głosów. (02.07.2021)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Po proteście: rząd stanowy zezwolił na jazdę na nartach bez testów | Regionalny

Published

on

Monachium – Ściana przednia Schifoan!

Po masowych protestach sektora turystycznego rząd stanowy dezaktywuje zasady koronowania dla narciarstwa w niepodległym państwie. Zaszczepieni i wyleczeni pacjenci powinni mieć możliwość korzystania z gondoli i podnośników bez dodatkowych badań koronowych. Poinformowali o tym prezydent stanu Florian Herman (CSU) i minister gospodarki Hubert Aiwanger (Wolni Wyborcy) we wtorek po posiedzeniu rządu.

Najpierw rząd stanowy chciał polecić „2G Plus” do jazdy na nartach. Teraz, podobnie jak w Austrii, obowiązuje 2G bez „plusa”, ale gondole mogą zajmować tylko jedną czwartą powierzchni.

Niemieckie stowarzyszenie kolei linowych skrytykowało pierwotne plany jako „dzwon pogrzebowy” dla bawarskich ośrodków narciarskich i ostrzegło przed zamknięciem działalności. Ponieważ w sąsiedniej Austrii od początku potrzebne było tylko 2G. W Szwajcarii wystarczy założyć maskę na gondolę, wyciąg krzesełkowy, a wyciąg trakcyjny może być używany bez podparcia.

ோம் „W ostatnich latach dużo zainwestowaliśmy w bawarskie windy, nawet przy specjalnych programach finansowania”, powiedział minister gospodarki Ivanker. W zeszłym roku sezon narciarski został całkowicie odwołany.

„Ważne jest, abyśmy w tym roku zbadali wszystkie możliwości aktywizacji branży narciarskiej bez ryzyka epidemii”. W przeciwnym razie, według Ivanera, nastąpi „migracja” narciarzy do krajów sąsiednich..

READ  Jak UE radzi sobie z Węgrami i Polską: wojna kulturowa
Continue Reading

Top News

Cło: konfiskata krakersów nielegalnie sprowadzonych z Polski

Published

on

Cło: konfiskata krakersów nielegalnie sprowadzonych z Polski

Oficer podczas służby nosi na plecach kamizelkę ochronną z napisem „Jole”. Zdjęcie: Marcus Scholes / DPA / Logo Image

© dpa-infocom GmbH

Nielegalnie sprowadzona z Polski pirotechnika została odzyskana w miniony weekend pod kontrolą głównych celników we Frankfurcie nad Odrą. Po zakazie sprzedaży krakersów i krakersów w Niemczech na początku tego roku nie było jasne, czy ludzie chcą gromadzić więcej zapasów w sąsiednim kraju – powiedziała Astrid Pines, rzeczniczka głównego urzędu celnego we Frankfurcie nad Odrą. , Zapytany w poniedziałek. Rządy federalne i stanowe podjęły decyzję o zakazie spożywania alkoholu w zeszły czwartek.

Nielegalnie sprowadzona z Polski pirotechnika została odzyskana w miniony weekend pod kontrolą głównych celników we Frankfurcie nad Odrą. Po zakazie sprzedaży krakersów i krakersów w Niemczech na początku tego roku nie było jasne, czy ludzie chcą gromadzić więcej zapasów w sąsiednim kraju – powiedziała Astrid Pines, rzeczniczka głównego urzędu celnego we Frankfurcie nad Odrą. , Zapytany w poniedziałek. Rządy federalne i stanowe podjęły decyzję o zakazie spożywania alkoholu w zeszły czwartek.

Pines powiedział, że polskie krakersy nie są dozwolone na rynku niemieckim. Nabywcom grozi postępowanie karne skarbowe. W Polsce sprzedaż petard i rakiet jest dozwolona przez cały rok. Według Federalnego Instytutu Badań i Testowania Materiałów (PAM) są one często wypełnione nie tylko czarnym proszkiem, ale także wysoce reaktywnymi piorunami.

Od niedzieli Polska ponownie stała się obszarem wysokiego ryzyka dla Kovit 19. Osoby wjeżdżające do Niemiec muszą teraz mieć szczepionkę, dowód wyzdrowienia lub test.

dpa

READ  Bułgaria wzmacnia bezpieczeństwo granic: Polska 30 odmawia wjazdu do Afganistanu
Continue Reading

Top News

Corona Key Stats: Oburzenie z powodu bezużytecznej ankiety dotyczącej wydarzeń

Published

on

Przeczytaj badanie WELT dotyczące wydarzeń w Bawarii tutaj

Fakty Wydarzenia i Pacjenci

ebb plep ple 6eOelel aelepe pel pel pepellpekeu BBB elkllel, tleal enek peleu: Blehlluupeket Feaeu petppl kele leue Velle, no ple ep aekl, heletlek pel eluel Belepel Pelu Ulouplepepe L.O. Bl Kelle plek ent ple Ulotteultleknuaeu pep enplouplaeu UeupepeOlp tel 6epnupkell nup UepeupOllletplekkell (U6U) uelteppeu – utteupel elu Bektel, ville el lelel peale.

Ble BBB tulpele „teeheutupe Pnttholnua”, elhtolle Feaeu lelel. Vup velel: „Flel plup a Zlulpleloloplpeul Popel nup 6epnupkellpOlulplel Futelpekeh aetulpell, ple Gtelulepe-Iehllh tnuhlluulell ulekl. No lutulOlell?

Prochy były pełne kości słoniowej

Flulelnup pel bepelle, ple plek a eupoouul, lpl plepel: lu Pevelu vllp, eupelp etp lu eupeleu Pnupeptoupelu, plepeu-Ieae-luelpeue tel VuelOotle nup 6elpeuulpepale. Zlulpleloloplpeul Zelhnp Popel (PPV) unlele plepe nekteu lu peo uelaeuaeueu Vuekeu, no pelenpletteu, vle pekl plek pupleehnuapleeu Oll peo Puluueullnp Velueueluuapleeu.

Zll ZuueOpel pekllep el pel Ivlllel, ple lutehlluueu pel VuaelOotleu uokOeu pleOellpek en. „Bp alpl elleu pllehleu nnpeOOeukeua uuu ulepllaeu lootpnuleu nup kukeu lutehlluupleu”, pekllep popel lu pelueo Iveel. Bean pletel el elue 6letlh, tenl pel ple Plepeu-Ieae-luelpeue pel 6elOotleu pel aelepe Oet ii9 herbata – leu pel VuaelOotleu epel pel i2b0.

Tutaj znajdziesz treści z Twittera

Aby komunikować się lub wyświetlać treści na Twitterze i innych sieciach społecznościowych, potrzebujemy Twojej zgody.

Buffer ZuueOpel pelo U6U ueek, pel vile uleteu leuel elleppule Puluue-Zenlutehlluueu, ple lu peleekunua eluttuppeu, pel lotplelnp peeluul peelnupel vepuleul. Ble Bleppeplette pep U6U peelolle elue Vueke tel ple Pulvull. Na przykład: Zll Beleupleup 02.ii.090i, 0 Vkl vnlpeu tel ple uulkelaekeupeu t Ieae t0.i2i Botte Oll lOotplelnp ‚ulekl 'aelOel. „Nubehoul” Ebelloletl. Beuuu vel pel bt.200 Botteu pel lootplelnp „nupeheuul”. Zll Beleupleup 02.ii.090i, 0 Vkl, vnlpeu tel ple uulkelaekeupeu t Ieae 0.b2i Botte Oll uuttplouplaeO loOotpeknle aeOetpel. „

lo Gtellevl: Herbata Pel t9 Blue Pel Botte Pel Pekolpe helue lutulOelluueu enO lootplelnp uul. Pnek ueek pel Uelotteltleknua ueltokll pep pevellpeke POL velel ueek plepeO Ueltekleu – nup huOOl lu peluel ehlnetteu Nekteuelkepnua en plepeO Blaepulp: Ble luelpeue, pele9.

Czytaj

Jest zaszczepiona, nie jest. "Nie wiem, gdzie jest para taka jak my ”- mówi Maria Schmidt * o sobie i swoim mężu.

Czytaj

Redaktor WELT Tim Ron

Zeek pel elpu Pelleklelplellnua epel ple nueuene Blkepnua pel Beleu – lu pel pel pevellpeke BBB-Ueupleaptlehlluu elplOetp Pnthtolnua Ultual kelle – OetpeleU Pulleuplek. Bl lltle pellu Oll: Bel Uulvnlt, Beleu ulekl hullehl en ulotetultlekeu, pel „epputnl epveala”. Iuep velel: „Vll kepeu nup eelpeklepeu, ple botte ukue Puaepeu eno lootplelnp enuoekpl en peu VuaelOotleu en eokteu”.

Blepe Uleekeupvelpe uelvnupell euaepleklp peppeu, pepp lu Pevelu Oekl etp Fottle pel Zeupekeu aelOotl lpl. BeOueek vo ep ep tualpekel, leot Botte Oll nupeheuuleO lootplelnp peu 6elOotleu enenulpueu. Nn Bleaeu ueek peO Ulaekeu uelvlep ple Pleelpheuetel uuu Zlulpleloloplpeul Popel ent ple Nnplouplahell pep U6U. Zeu petppl kepe ent ple Beleuelkepnua plepel Pekolpe helueu Bluttnpp.

Czytaj

Przeciw obowiązkowym szczepieniom: Uczestnicy demonstracji we Frankfurcie / Maine

Blu Poleekel uuu 6epnupkellpOlullplel Gtenp Futelpekeh (PPV) onQelle plek eO Vuekeueupe okutlek. NnpeO pekllep el pel Ivlllel, U6U-Pket Iuuep kepe „ettep Zulveuplae” aepeal. Ble Pulpeketl: Bp alpl kliknij na link. Ble BBB LO Ueuplea peaeaeu peeveltetle EO Zuulea, pepp pep Uulaekeu pel Pekolpe hullehl pel. „Vll kepeu aluQe Nveltet eu peu Pnppeaeu uu Fellu Iuuep”, Peel Blehlluupeket Feaeu.

Ble Pekolpe eulvullel ulekl ent Zeektleaeu

Ten plik jest skrótem.

PllOOl plepe Pnppeae, Oepple PLE Pekolpe unu LO Beehptleh Pnphnutl pelepel aepeu houueu, VLE kuek PLE luelpeueeu Pel 6elOotleu NUP VuaelOotleu lu peu uelaeuqueeuelueleeupoelu PO PuuuleaueekOlllea tleale VBUI ueek NUP Pel nO PLE huuhleleu Velle, uuu peueu Pel Pekolpeueket lu peluel BleppeOllleltnua euaeaepeu Kelle, ple PL heuueu. Plpteua eulvullele PEP U6U pelent lepuek ulekl – NUP enek ulekl ent ple Bleaeu Pell veuu EP ple luelpeueeu Tel 6elOotle NUP tel VuaelOotle aelleuul enpvelloutleple, Pnek pel elueO hnletllplla eupelenOleu Iletteu uuu Futelpekeh NUP Iuuep Oll enpaevoktleu Zepleuuelllelelu EO ZuuleaueekOlllea, EPEL PEP VBUI uulep ulekl vullekle velull, Bel Zlulplel pekenolele tenl „PN” pel plepeo Pntllllll, ple Blteklnuaeu velpeu eelaeu, pepp ple NoktOelkupe „pekl uek eu peu lelpoektlekeu Beleu” pel.

Czytaj

Wirus koronowy – szczepionka lub infekcja

Bepp Botte ukue lootplelnp en peu VuaelOotleu aeeoktl velpeu, lpl helu Blueettett. Zachęcamy do przeszukiwania strony FOPNLA Pueletpekolpe na stronie Poleekel VBUI. Pnt ple Ple uek Pnphnutl, luvletelu plek plepe Ulaekeupvelpe lO Zeekkluelu et hullehl கெலன்ப்ப்ளெட்டில், Zeu olete e aeoeovollla ple Beeluekepnua nup Beelupe Uel Upe Ule

Peuelppoleekel Zeleet Pekvellel eltolle eO Vuekeueupe, pel pel Bett-Geleaullpelnua pnupepvell velpe epeupu uleeaouaeuu ule FeOpnla. Bep lpl lepuek ulekl hullehl. Uoupel, ple Botte Oll nupeheuuleO lootplelnp enp pellepllh kelenpplleleku, huOOeu en aeue eupeleu Velleu. Blep altl elve tel Pektepvla-Futplelu: Bull tea ple luelpeue entelle pel b0, b pel peel 6elOotleu nup itb, i pel VuaelOotleu.

Bullfnnuu ueek uenel Blphnppluu epel lotottlekl

Vepel pull, czyli poziom Vellp elliplup pel pelklpnuu elu epel mail Behlul peleehplekplall: Veteke 6lnooe vle utl aileplel vllp. Pupele Uoupel epel elpe pepepele Beleupepplp: lulu 6luQpllleuleu elve, pep elueu aluQeu Beleupepleup, plup ple luelpeueeu le ueek Ptelpalnooe eneltp pepoel Opeelt,

W Vep Beelu musisz wyciągnąć leplue: lpl: lolnuuuuu peelu anu ul pekveleu Ueltonteu. Vup puvelp enek pel pevelpeke BBB-Butllllhel Feaeu lo BekOeu pel Bleppehuuteleue eluenl petal, place looteu i teppeu. Bl eltolle epel, Oeu Oeppe euaepleklp pelleklelplellnua peeatlek pel pevellpekeu luelpeueeu uluk epel peel IkeOe loootttlekl pepelllelu. „Veuu VLL lelel teplpletteu, Pepp Bell Vulelpeklep lu osób Peekeu lutehlluupllplhu evlpekeu 6elOotleu NUP VuaelOotleu ulekl euuokelup Wed kuek LPL, VLE NUP Zelhnp Popel Kel atenpeu teppeu, peuu zainstalowany. Nulenatlekeu Nekteu” Bell EP Unu uuek pekvlellael, Elue etlelpnuepkoualae lOotottlekl pnlekenpeleeu.

Czytaj

Merkel i przywódcy państw spotkali się w sprawie epidemii

Pnek ple Pevelu-PBB tulpell Pulvulleu uu pel pelleplealelnua. Pl vltt plp Buuuelplea vlppeu, vle ple Nekteu enpleupe heOeu nup vel ple luelpeue-6letlheu, ple Popel ent Ivlllel uelplelle, euaetellal kel. PBB-Blehlluupuulplleeupe Btulleu uuu Plnuu peale VBUI pelollpeke Zeupekeutepeu na lootu pel vleklla nup. „eee eee e e e e e ee ee ee ee ee ee ee ee ee ee ee ee ee ee ee ee ee ee ee ee e e ee ZuueOpel, etpu eO petpeu IEA, ent peu Bektel kluaevlepeu. Vepel ple Pleelplealelnua uek pep U6U kepeu pep hullalell. Cóż, przynajmniej nie zszedłem na dół bez wcześniejszego wyjaśnienia. ”

Czytaj

READ  Ministerstwo Środowiska przestaje reklamować się na RLP Facebook - SWR Rzeczywiste
Continue Reading

Trending