Connect with us

Top News

Wybory do Bundesstock: Seehofer popiera politykę Barbach

Published

on

Partie przygotowują się do wyborów na Puntestock. Śledź wszystkie wydarzenia na blogu z wiadomościami.

Federalny minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer (CSU) doradził Zielonym, aby byli bardziej pobłażliwi podczas kampanii wyborczej, uważając, że przesadziło to z trwającą krytyką kandydatki na prezydenta Annaliny Bairbach i jej książki. „Myślę, że to było przesadzone” – powiedział Seahofer Sdeddeutsche Zeitung. „Ile książek zostało napisanych, w których po prostu powielasz z projektów i innych pomysłów. Ponieważ nie jest to praca naukowa, nie masz obowiązku cytowania źródła”. Warto omówić taką książkę „na dzień lub dwa”. – W takim razie powinno być znowu dobrze. Radzę być bardziej zrelaksowany.

Po kilku tygodniach debat na temat wiarygodności prezydenta Barbacha Greena i jego książki zawierającej skopiowane fragmenty, Zieloni wreszcie obronili się prawnie. W miarę nasilania się debaty Zieloni w poniedziałek oskarżyli przywódców związkowych o wykorzystywanie metod Trumpa w kampanii wyborczej.

Z drugiej strony Seahofer nie był pod wrażeniem. „Nie mogę powiedzieć, że to najgorsza kampania w historii”. Jego pierwsza kampania wyborcza między Straussem a Helmutem Schmidtem, a następnie Helmutem Cole’em, była „zupełnie inną umiejętnością kampanii emocjonalnej”. Trochę ostrości jest częścią kontrowersji politycznych. „Nie nudzimy końcowych użytkowników ziemniaków” – powiedział. Każdy, kto został zaatakowany, będzie musiał to wytrzymać przez kilka dni. „Są to testy wytrzymałościowe, które musi przejść każdy, kto chce przewodzić krajowi”. Ale to znowu wystarczy. „Nie musisz tworzyć serialu.” (Constance von Bullion, 6 lipca 2021)

„Środki powinny być umiarkowane” – Krytyka kandydatów federalnych CDU nie ustanie

Nadal krytykuje się wypowiedzi kandydata do Bundestagu CDU Hansa-George’a Massena na temat radiofonii publicznej. „Środki powinny być umiarkowane” – powiedział Alexander Dobrind, przewodniczący posłów CSU w Bundesstacku. Monachium Merkury. „Krytyka prawa publicznego jest dozwolona, ​​a nie teorie spiskowe”. Christian Bumler, federalny wiceprzewodniczący Związku Pracowników Chrześcijańsko-Demokratycznych (CDA), nalegał Wojna handlowaSiedziba CDU powinna zainicjować proces zwolnienia i wszcząć postępowanie dyscyplinarne przeciwko Masonowi, byłemu szefowi Federalnego Urzędu Obrony Konstytucji Unii, ministrowi spraw wewnętrznych Sehoferowi. „Lojalność wobec Konstytucji dotyczy również byłych wysokich rangą urzędników” – powiedział Bumler. Rupert Bolens, długoletni członek Bundesstocku z CDU, również wezwał w poniedziałek do wydalenia z partii, co jest postrzegane z podejrzliwością przez szefów CDU, zwłaszcza że istnieją wysokie bariery dla takiego procesu wydalenia.

READ  MV powtarza się po Whitsonie w wielu szkołach z przedmiotów regularnych | NDR.de - Nowości

Massen otrzymał wsparcie od swojego okręgowego związku w południowej Turyngii. Hiltberg Hausen, prezes Stowarzyszenia Okręgowego CDU, poparł wypowiedzi Masona w MDR, które nazwał dziennikarzami Broadcasting Corporation „czystą lewicową spiralą” i zażądał sprawdzenia ich osobistego znaczenia. Jego zdaniem, co najmniej rozsądne było komentowanie przez kandydata do Bundestagu „wszelkich kwestii”. Oczywiście Mason ma miejsce w CDU: jest „niezaprzeczalnym demokratą, bo przez te sześć lat (…) nikt nie dopuszczony do kierowania obroną Konstytucji nie został prześwietlony i nie ma tendencji do jakichkolwiek odchyleń Widmo demokratyczne”. CDU w Południowej Turyngii nie znalazło powodu, by kwestionować kandydaturę Masona do Bundestagu.

Pod koniec kwietnia CDU w Południowej Turyngii nominowało byłego prezydenta obrony konstytucyjnej jako bezpośredniego kandydata w 196 okręgach wyborczych – 37 z 43 oddanych głosów. Massen ponownie wywołał oburzenie w weekend, oskarżając media publiczne o raportowanie trendów. W niedzielę wieczorem podkreślił na Twitterze, że wolność prasy i wolność nadawania ma status konstytucyjny. Jednak w poniedziałek ponownie wezwał do przestrzegania konstytucji: „Od wielu lat wiadomo, że wciąż są dziennikarze, którzy są powiązani z Antifą” – powiedział dpa. Takie podejrzenie należy usunąć. Tilman Kuban, przewodniczący Związku Junga, ostrzegł Masana, by nie przesadzał. – Nie prowadzi działalności w partii federalnej. W Niemczech jest 299 kandydatów z okręgów wyborczych – powiedział polityk CDU. Sieć wydawnicza Niemcy. Wiceprezes CDU Julia Klugner powiedziała Rainich Post: „Nasze relacje z CDU w zakresie nadawania publicznego są jasne: sondaże opinii lub wpływy są nie do pogodzenia z wolnością prasy”. (06.07.2021)

CDU reklamuje: „Zróbcie Niemcy razem”

CDU chce przekonać wyborców hasłem „Buduj Niemcy razem”. Sekretarz generalny CDU Paul Jimiak powiedział we wtorek, że tzw. „krąg związkowy”, centralny element kampanii we wrześniowych wyborach federalnych, jest „silnym symbolem jedności”. „Łączymy ludzi” — upierał się Jimiak.

READ  Lista krajów ponownie zablokowanych, od Francji po Polskę

W nadchodzących miesiącach przywódca partii Armin Lacet chce przyciągnąć głosy dzięki letniej trasie koncertowej na dużą skalę. Jak powiedział Jimiak, związek planuje „tygodnie tematyczne”, podczas których każdy z nich zajmie się szeroko konkretnym tematem politycznym. CDU wyda na kampanię wyborczą ponad 20 mln euro – tyle samo, co w poprzednich wyborach. (06.07.2021)

MERS zaprasza członków CDU do opuszczenia Stowarzyszenia Wartości

Ekonomista CDU Frederick Mers wezwał członków CDU do opuszczenia Stowarzyszenia Wartości Konserwatywnych. „Wzywam wszystkich członków CDU do opuszczenia tak zwanej unii wartości i wspólnego kształtowania przyszłości w CDU.” Ekonomista Max Otte został mocno uderzony.

Otte powiedział, że „jako prawnik i zespół nadzorczy różnica między prowadzeniem kampanii a działalnością zawodową nie jest oczywista”. Otte powiedział w weekend, że MERS był obciążony jego poprzednią działalnością kampanijną i że „rząd nie powinien objąć urzędu, nawet jeśli kampania jest nieaktywna”. Mers był wcześniej przewodniczącym Komitetu Nadzoru BlackRock Germany ds. amerykańskiego zarządcy nieruchomości. To zamówienie wygasło 31 marca 2020 r. – więc nie jest nieaktywne. Mers powiedział: „Niewykwalifikowane koperty od pana Otte powinny dać członkom tych samozwańczych ocen coś do przemyślenia”.

W następstwie kontrowersyjnych wyborów Ottona Unia Wartości wykazuje silne oznaki rozpadu. Członkowie różnych zarządów stanowych zrezygnowali w proteście przeciwko kursowi Ottona. Alexander Mitch, były prezydent Unii Wartości, ogłosił w poniedziałek swój wyjazd. „Wartości pana Otte nie są zgodne z pierwotną ideą związku”, powiedział Mitch niemieckiej prasie. „Koperty pana Otte’a doprowadziły do ​​mojej rezygnacji”. Mitch, jeden z ojców założycieli Unii Wartości, przewodniczył przez cztery lata jako prezydent. Może sobie wyobrazić, że dołączy do nowej platformy, na której mogą się spotykać zrezygnowani członkowie związku wartości.

Krytycy oskarżają Values ​​o przesunięcie związku na prawo i chęć otwarcia się na Afti. Otte zachowywał się spokojnie i według własnych wypowiedzi zakłada, że ​​Unia Wartości wyjdzie z tego procesu mocno. Związek Wartości uważa się za przedstawiciela nurtu konserwatywnego w związku, ale nie jest oficjalną frakcją partyjną. Według własnych danych liczy ponad 4 tys. członków – jednak wliczając w to członków, którzy nie mają księgi partyjnej CDU. (05.07.2021)

READ  Żużel państw: Polska we własnej klasie / Narody Narodów

W całym kraju działa partia ekologiczna „Klimliste”

Partia „Lista Klimatyczna”, która wcześniej działała tylko na szczeblu lokalnym i stanowym, teraz chce zaangażować się również na szczeblu federalnym. Aktywiści oficjalnie ogłosili powstanie Partii Federalnej na konferencji prasowej w Berlinie. Według ich własnych raportów, partię federalną założyli już 19 czerwca w Lipsku. Dołączyli do nich także naukowcy.

Głównym tematem partii na poziomie regionalnym jest jak najbardziej zdecydowana walka ze zmianami klimatycznymi i przestrzeganie celu 1,5 stopnia opartego na Porozumieniu Paryskim. Konkuruje z Zielonymi. Wzywają do ceny CO₂ na poziomie co najmniej 195 euro za tonę, podczas gdy Zieloni dążą do 60 euro za tonę od 2023 roku. Teraz lista klimatyczna chce wyłonić bezpośrednich kandydatów w całym kraju.

Według własnych informacji, lista klimatyczna jest obecnie wymieniona we wszystkich 16 krajach związkowych. Ostatnio kandydaci startowali także w wyborach landowych Nadrenia-Palatynat, Badenia-Wirtembergia i Saksonia-Anhalt. We wszystkich trzech krajach związkowych jednak wyraźnie przeoczyli pięcioprocentową barierę wejścia do parlamentów krajowych, a lista klimatyczna w Saksonii-Anholt otrzymała 0,1% głosów. (02.07.2021)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Starsza kobieta przeżywa odyseję podczas wycieczki do spa

Published

on

Starsza kobieta przeżywa odyseję podczas wycieczki do spa
  1. Gazeta Fulda
  2. Fulda
Świnoujście (po niemiecku Swinemünde) to miasto portowe na wybrzeżu Morza Bałtyckiego w Eustom. © Stefan Sauer/dpa

To, co zaczęło się relaksującymi wakacjami nad polskim Bałtykiem, zakończyło się odyseją: organizator wycieczek nie zabrał ze sobą 81-letniego seniora z powiatu Fulda, ponieważ zachorował na korona wirusa. Musi sama odbyć podróż powrotną.

Świnoujście/Fulda – Na twarzy 81-latka wciąż widać gniew, gdy opowiada o swojej chorobie koronowej i podróży powrotnej – wycieczce do uzdrowiska w Polsce. Kobieta z dzielnicy Fulda wspomina: „Nawet dzisiaj stoję na stacji kolejowej kompletnie wyczerpana wiatrem i zimnem.

Ponieważ ona – podobnie jak jej przyjaciółka i współlokatorka – zachorowała na koronę, organizator wycieczek nie zabrał seniorów autobusem do Fuldy. Przez pierwsze tygodnie po powrocie do domu często budziła się w nocy. „To wszystko działo się w mojej głowie” – mówi 81-latek. „Dla mnie sposób, w jaki zostaliśmy potraktowani, był nieludzki” – powiedziała, nie ukrywając złości na organizatora wycieczek. Oznacza to obowiązek zachowania ostrożności wobec innych pasażerów.

Starsza kobieta przeżywa odyseję podczas wyjazdu do uzdrowiska – porzucona w Polsce

Ale od początku: w listopadzie 2023 roku 81-latek wraz z innymi znajomymi pojechał autobusem z organizatora wycieczek Dolce Vita Reseclub do polskiego nadmorskiego kurortu Świnoujście. W czterogwiazdkowym hotelu odpoczywaliśmy 14 dni. „W weekend zacząłem czuć się, jakbym był przeziębiony” – mówi senior. Jej przyjaciółka, diabetyczka, również jest chora.

„Następnie zaprosił niemieckiego lekarza, aby go zbadał”. Polskie miasto Świnoujście leży kilka kilometrów od granicy z Niemcami. Lekarz, który badał oboje, potwierdził, że mają infekcję koronową. „To mnie zszokowało i nie wiem, co teraz robić” – mówi seniorka. Miała wysoką gorączkę i była słaba. Wróciliśmy do hotelu SPA, gdzie oboje spędzili drugi tydzień pobytu sami w swoim pokoju.

81-latek natychmiast skontaktował się z córką i poinformował ją o pozytywnym wyniku testu na koronę. „Poszłam do organizatora wycieczek w Newhope i zapytałam, co teraz robimy” – relacjonuje córka. Obiecał zapewnić dobrą opiekę.

READ  Do Polski przybyło już 500 000 uchodźców

W czwartkowy wieczór, dwa dni przed wyjazdem, matka i córka nie miały żadnych wieści od organizatora wycieczek. „Wtedy zadzwonił do mnie pracownik. Powiedziała mi, że jeśli wynik będzie pozytywny, nie będzie mogła nas zabrać do domu. Hotel był zapełniony, więc nie było możliwości zostania dłużej w pokoju hotelowym. „Badaliśmy się w ciągu tygodnia i nic z tego nie wyszło. Pracownicy klubu turystycznego to zrobili lub sprawdzili” – dodaje kobieta. Do organizatora wycieczek. Zapytany, odpowiedział, że opiera się na testach przeprowadzonych przez podróżujących gości.

Gdybyśmy nie zarezerwowali pociągu, w sobotę nie wróciliby prosto do domu i zostaliby bez pokoju hotelowego w Polsce.

Kiedy wiadomość dotarła do rodziny w domu, zarezerwowali pociąg dla 81-latka. Ze Świnoujścia do Berlina, a stamtąd do Fuldy. „Gdybyśmy nie zarezerwowali pociągu, w sobotę nie wróciliby prosto do domu i byliby w Polsce bez pokoju w hotelu” – mówi córka. Rodzina skontaktowała się również z organizatorem wycieczki za pośrednictwem poczty elektronicznej. „Zażądaliśmy zwrotu przynajmniej kosztów transportu” – powiedziała córka.

W odpowiedzi organizator wycieczek podkreślił obowiązek i odpowiedzialność pozostałych gości wracających z nimi, aby „zaufali nam”. „Zastanawiam się, gdzie podział się nasz obowiązek opieki” – ze złością odpowiedział senior podczas rozmowy.

Ponieważ w dniu wyjazdu starcy poczuli się lepiej, postanowili wrócić do domu pociągiem. Około 8 rano bez śniadania pojechaliśmy taksówką na dworzec w Świnoujściu i stamtąd do Berlina. Obaj byli zdrowi, ale nadal cierpieli na wirusa koronowego. „Zmarzłem i chciałem wrócić do domu”. Byli w drodze przez osiem godzin, aż po południu dotarli do Fuldy. „Nie chcę przez to znowu przechodzić” – mówi 81-latek.

Kobietę zirytowało to, że organizator wycieczki nie zapytał o jej podróż powrotną ani o stan zdrowia. Po 14 dniach rodzina ponownie próbowała rozmawiać z organizatorem wycieczek. Zaproponował kupon o wartości 50 euro, podczas gdy oni ponieśli koszt podróży w wysokości 105 euro.

READ  Diecezja Görlitz korzysta z imigracji z Polski

„Musiałem się opanować” – mówi 81-latek. Podróż jeszcze jej nie opuściła. Mam nadzieję, że wkrótce to zakończymy – mówi.

Zdarzenie komentuje prawnik, organizator i ekspert ds. zdrowia

„Z prawnego punktu widzenia organizator wycieczek nie może odmówić uzgodnionej w umowie podróży powrotnej ze względu na zdiagnozowaną u turysty chorobę zakaźną” – powiedział Peter Lazek, prawnik i prezes Hesse Consumer Center. .

Obecnie nie obowiązują żadne ograniczenia w podróżowaniu, a negatywny wynik testu nie może być warunkiem zawarcia umowy o podróż. Rezygnacja z podróży lub dodatkowe ubezpieczenie przydaje się tylko wtedy, gdy podróż musi zostać odwołana ze względu na oficjalny zakaz lub jeśli jest to nieuzasadnione ze względu na poważny wirus koronowy. Jednak organizator odwołał wyjazd bez podania przyczyny.

Na pytanie naszej gazety Klub Podróżniczy Dolce Vita podkreślił swój obowiązek opieki nad około 30 gośćmi w tym konkretnym przypadku. „Z tego powodu nie możemy zabierać kobiet ze sobą do domu” – mówi właściciel Travel Club Marcus Sarkozy.

Higienistka dr. Daniel Jasperson opisuje odmowę organizatora wycieczek dotyczącą zabrania pasażerów z koronawirusem jako „przekonującą i logiczną”, przynajmniej z medycznego punktu widzenia. Mimo że goście nosili maseczki i zachowywali dystans, w autobusie istniało ryzyko zarażenia.

Przypadek burmistrza Bad Brückenau Jochena Vogela pokazuje, jak poważna jest choroba koronowa i jej konsekwencje. Przedłużający się covid zmusił go do przejścia na wcześniejszą emeryturę.

Continue Reading

Top News

Samochód wjeżdża w tłum w Szczecinie – 20 osób zostało rannych

Published

on

Samochód wjeżdża w tłum w Szczecinie – 20 osób zostało rannych

DW piątek kierowca celowo wjechał w tłum ludzi w polskim mieście Szczecin, raniąc kilka osób. O sprawie poinformowała w sobotę telewizja TVN24 i agencja informacyjna PAP, powołując się na prokuraturę.

Wszczęli postępowanie karne przeciwko 33-letniemu obywatelowi Polski za usiłowanie zabicia dużej liczby osób i umyślne spowodowanie spustoszenia.

Władze skorygowały teraz liczbę rannych z 19 do 20. Jeden z nich chwilę później trafił do szpitala.

Oskarżony był wcześniej leczony psychiatrycznie

Sprawca początkowo wjechał w grupę osób na przystanku tramwajowym przy placu Rodła w portowym mieście Szczecin. Następnie uciekł z miejsca wypadku i wkrótce potem wjechał swoim samochodem w trzy inne pojazdy, raniąc kilka innych.

Ratownicy na miejscu wypadku

Źródło: dpa/Marcin Bielecki

Kierowca pozostawił po sobie kilka zniszczonych samochodów

Kierowca pozostawił kilka samochodów

Źródło: dpa/Marcin Bielecki

Według urzędników 20 rannych było w wieku od pięciu do 62 lat. Rzecznicy szpitala powiedzieli mediom, że stan sześciu rannych jest „poważny” lub „poważny”.

Czytaj

Reklama Po prostu inwestuj

W piątek wieczorem policja ogłosiła, że ​​szczeciński mężczyzna leczył się psychiatrycznie od czterech lat.

READ  Żużel państw: Polska we własnej klasie / Narody Narodów
Continue Reading

Top News

W sobotę odwołane zostały wszystkie kursy pociągów i autobusów

Published

on

W sobotę odwołane zostały wszystkie kursy pociągów i autobusów
Continue Reading

Trending