Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Więc Harry i William muszą współpracować przy pogrzebie

Trwają przygotowania do pogrzebu księcia Filipa. Ceremonia odbędzie się w najbliższą sobotę. Są też: William i Harry. Wybitne głosy już liczą na pojednanie.

Seria zdjęć składająca się z 20 zdjęć

Plan jest w toku: 17 kwietnia pogrzeb Prinze Philip zamiast. Trumna jest następnie przewożona wraz z żoną królowej do kaplicy św. Jerzego z pomocą gwardii honorowej Royal Marines w obecności dziekana Windsoru i arcybiskupa Canterbury. Ze względu na obecne ograniczenia Corona w Wielkiej Brytanii, tylko 30 żałobników zostanie zaakceptowanych na ceremonii – Możesz przeczytać wszystkie szczegóły dotyczące pogrzebu tutaj.

Oprócz królowej Elżbiety II i ich czwórki dzieci, Karola, Anny, Andrzeja i Edwarda, obecne są także wnuki. książę William I Książę Harry Więc spotka się ponownie po raz pierwszy od około roku. Według Megxit, związek dwóch braci jest napięty. Brytyjskie media zwykle piszą o „epoce lodowcowej” między księciem Cambridge a jego młodszym bratem.

Śmierć Philips to “ doskonała okazja ”

Były brytyjski premier John Major ma nadzieję na pojednanie między księciem Harrym i jego bratem Wilhelmem po śmierci księcia Filipa. „Obecny wspólny żal po śmierci twojego dziadka jest, moim zdaniem, idealną okazją” – powiedział Major w niedzielę dla BBC. Obserwatorzy dostrzegają również inny aspekt, który jest doskonałą okazją do „zakopania siekiery”.

Ponieważ: Harry, księżna Meghan, nie będzie uczestniczyć w ceremonii. Kobieta w ciąży – której córka urodzi się latem – lekarz odradził jej podróżowanie. Lot z Los Angeles do Londynu trwa około 12 godzin. Zaledwie kilka miesięcy temu 39-latka ogłosiła, że ​​w zeszłym roku poroniła. To nie jedyne odkrycie od byłej aktorki, która ostatnio zrobiła plusk.

Księżna Megan: W wywiadzie dla Oprah Winfrey zgłasza myśli samobójcze (źródło: Joe Pugliese / Harpo Productions / PA Media / dpa)

Sednem sporu między parą a resztą rodziny królewskiej są zarzuty Harry’ego i Meghan dotyczące niewrażliwości, a nawet rasistowskich uwag w rodzinie. Głównym powodem powstania materiałów wybuchowych było to, że obaj rozpowszechnili to wszystko publicznie podczas ekscytującego wywiadu z legendą amerykańskiego talk show Oprah Winfrey. Meghan przedstawiła również zarzuty bezpośrednio księżnej Kate, żonie księcia Williama: “Kate doprowadziła mnie do płaczu.”Powiedziała w wywiadzie telewizyjnym.

READ  Kraje te zakwalifikowały się do finałów ESC

Fakt, że potomkowie królowej Elżbiety i księcia Filipa spotykają się teraz bez Meghan, jest interpretowany jako szansa. Książę Harry ma wylądować w Londynie prywatnym odrzutowcem w niedzielę – po czym zostanie przetestowany pod kątem zgodności z przepisami Corona i poddany kwarantannie przez pięć dni. Harmonogram jest jednak napięty: jeśli wszystko pójdzie dobrze, nie tylko książę Sussex będzie obecny na sobotnim pogrzebie, ale będzie miał również do odegrania szczególną rolę. W związku z tym dwaj bracia powinni biegać ramię w ramię za trumną księcia Filipa. Scena o symbolicznej mocy: Harry i William obok siebie – dla ich dziadka, który zmarł w wieku 99 lat.

Londyn: książę Harry, książę William, książę Karol i książę Filip w 80. urodziny królowej.  (Źródło: MG Kim / Getty Images)Londyn: książę Harry, książę William, książę Karol i książę Filip w 80. urodziny królowej. (Źródło: MG Kim / Getty Images)

Nabożeństwo żałobne będzie transmitowane na żywo w telewizji w sobotę. Nabożeństwo w kaplicy św. Jerzego na terenie zamku Windsor rozpocznie się o godzinie 16:00 CET ogólnokrajową minutą ciszy. Następnie obrazy najbliższego kręgu królewskiego i kłócących się braci zostaną przeniesione do trumny ich dziadka na całym świecie.