Connect with us

Tech

WhatsApp powinien wkrótce móc rozmawiać z innymi komunikatorami – netzpolitik.org

Published

on

WhatsApp powinien wkrótce móc rozmawiać z innymi komunikatorami – netzpolitik.org

Ustawa o rynkach cyfrowych (DMA) wymaga, aby szczególnie duże firmy – „strażnicy” – zapewniły interoperacyjność swojego oprogramowania do przesyłania wiadomości. Oznacza to, że należy otworzyć górną aplikację, na przykład WhatsApp. Powinna wówczas istnieć możliwość komunikowania się z użytkownikami WhatsApp za pośrednictwem innych programów do przesyłania wiadomości.

Przyczynił się do tego Dick Brewer, dyrektor techniczny WhatsApp Przewodowy Zobaczmy teraz, jak te zmiany zostaną wdrożone technicznie. Więcej szczegółów zostanie ujawnionych dopiero w marcu, a sama funkcja zostanie wdrożona w nadchodzących miesiącach.

Przejście w kierunku interoperacyjności w WhatsApp nie wpływa na czaty grupowe, ale raczej na wiadomości tekstowe, zdjęcia, wiadomości głosowe, filmy i pliki między dwoma użytkownikami. Zasadniczo system musi być współdzielony: oznacza to, że użytkownicy WhatsApp muszą świadomie decydować się na interakcję z innymi komunikatorami. Ponadto wiadomości powinny W jego skrzynce pocztowej Zostaną wyświetlone w aplikacji, aby wskazać, że połączenie jest „zewnętrzne”.

WhatsApp chce przestrzegać protokołu Signal

Według Brewera, jeśli inny komunikator chce nawiązać współpracę z WhatsApp, musi podpisać umowę z WhatsApp. WhatsApp chce, aby reporterzy właśnie to zrobili Protokół sygnałowy Wykorzystanie, z którego korzystają nie tylko WhatsApp i Signal, ale także Google i Skype. Aby wysyłać wiadomości, aplikacje innych firm muszą szyfrować zawartość przy użyciu protokołu Signal. Aby odbierać wiadomości, aplikacje muszą także nawiązać połączenie z serwerami WhatsApp. Ale Meta chce także zezwolić na korzystanie z innych protokołów, jeśli „osiągną standardy bezpieczeństwa wymagane przez WhatsApp w swoich wytycznych”.

To byłoby tak jak z tym protokołem Bezpieczeństwo warstwy wiadomości (MLS). Standard umożliwia szyfrowane czaty grupowe z tysiącami uczestników i większe bezpieczeństwo nawet dla zagrożonych członków. Eksperci pracowali nad protokołem przez dobre pięć lat i stworzyli swego rodzaju „plan rozmów między platformami”.

Pracuj nad innymi standardami przesyłania wiadomości

Rafael Robert z działu badawczo-rozwojowego Phoenix, który był zaangażowany w rozwój MLS, rozumie, że WhatsApp na razie opiera się na protokole Signal. Konwersja systemów tej wielkości wymaga czasu, a WhatsApp znalazł się pod presją ze względu na DMA. Krytykuje jednak protokół sygnałowy, ponieważ „nigdy nie istniała pełna specyfikacja, która umożliwiałaby innym bezpieczne wdrożenie protokołu”.

READ  Godzilla walczy z Kongiem w World of Warships: Legends

W IETF, który odpowiada za standardy internetowe, od 2022 roku tzw. grupa robocza MIMI pracuje nad nowym zestawem protokołów do komunikacji prywatnej, który będzie działał w oparciu o MLS. W Mimi Uczestnikami są Google, Cisco, Mozilla, Wire i Matrix.

Tunel czasoprzestrzenny pełen problemów

Nawet jeśli interoperacyjność komunikatorów jest ogólnie pożądana pod względem łatwości użytkowania, istnieją również obawy. Dostawcy tacy jak Signal i Threema ostrzegali przed tym w przeszłości Wymiana komunikatów między granicami platform stanowi zagrożenie bezpieczeństwa. Użytkownicy muszą polegać na bezpieczeństwie innych programów do przesyłania wiadomości. Ponadto firmy takie jak Meta mają dostęp do większej ilości danych. Z tego powodu dla ochrony danych i bezpieczeństwa IT bardzo ważne jest techniczne wdrożenie interoperacyjności pomiędzy programami do przesyłania wiadomości.

Problemem są także różne poziomy anonimowości. Podczas gdy WhatsApp i Signal używają numerów telefonów jako funkcji identyfikacyjnej, Threema jest od tego niezależna. W przypadku zapewnienia interoperacyjności użytkownicy Threema mogliby na przykład zostać pozbawieni anonimowości, czego rzeczniczka Threema obawia się ze strony Wired. Mogą również występować inne problemy ze spamem, do których można uzyskać dostęp wyłącznie poprzez interoperacyjność.

Brewer widzi także trudności związane z interoperacyjnością. „Nie sądzimy, aby rozmowy dotyczące interoperacyjności i rozmowy w WhatsApp mogły ewoluować w tym samym tempie” – powiedział Wired. Rozwój sieci otwartej jest trudniejszy w porównaniu z siecią zamkniętą. „W chwili, gdy zrobisz coś innego od tego, co wiemy, że działa naprawdę dobrze, otwierasz ogromną lukę w kwestiach bezpieczeństwa i prywatności. Złożoność zawsze będzie znacznie większa, niż myślisz. „

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Paryż stał się wylęgarnią sztucznej inteligencji

Published

on

Paryż stał się wylęgarnią sztucznej inteligencji


Stacja F to centrum początkowe w Paryżu
Zdjęcie: imago

Dzięki Mistral AI paryska scena startupowa nabiera nowego charakteru. Od wielu lat produkuje firmy, które przodują w dziedzinie sztucznej inteligencji.

drParyska scena start-upów od dawna cieszy się opinią osoby dobrze łączącej sztukę inżynieryjną i ducha rozwoju. Teraz może stać się także potęgą w Europie w zakresie opracowywania nowych modeli generatywnej sztucznej inteligencji (AI), czyli programów komputerowych, które same generują treści, takie jak tekst lub obrazy. Szybki rozwój sztucznej inteligencji Mistral jest tego dowodem. Zaledwie dziesięć miesięcy później francuska firma wprowadziła w tym tygodniu swój model trzeciego języka wraz z asystentem konwersacyjnym. Niemiecki napastnik AI Aleph Alpha jest na rynku od 2019 roku, a zatem jest na rynku stosunkowo długo.

Wydajność nowego, wielkojęzykowego modelu Mistral AI jest imponująca na podstawie danych porównawczych. Tylko model GPT-4 Open AI jest nieco lepszy. To również wzbudziło zainteresowanie Microsoftu. W tym tygodniu, równolegle z prezentacją swojego nowego modelu językowego, Mistral AI ogłosił partnerstwo z amerykańskim gigantem oprogramowania. Zakłada to, że Francuzi udostępnią swój najnowszy model językowy na platformie chmurowej Microsoftu, Azure AI. W zamian powinni uzyskać dostęp do własnej infrastruktury AI.

READ  Procesor Snapdragon 8 Gen 3 i bateria 6000 mAh
Continue Reading

Tech

Apple Vision Pro: Według analityków popyt gwałtownie spadł

Published

on

Apple Vision Pro: Według analityków popyt gwałtownie spadł

Większe moce produkcyjne, mniejszy popyt w USA i dużo cierpliwości do kolejnego modelu: Analityk Ming-Chi Kuo z Tajwanu Zostały one potwierdzone nowymi informacjami z łańcucha dostaw Apple W Azji pojawiły się obawy związane z wprowadzeniem na rynek pierwszego urządzenia Apple Vision Pro. Skutki uboczne: Jeśli Tadalafil się sprawdzi, wprowadzenie na rynek europejski będzie w zasięgu ręki ze względu na bieżący rozwój rynku.

reklama

Vision Pro jest obecnie dostępny w USA, jedynym kraju sprzedawanym na świecie, a czas dostawy wynosi od trzech do pięciu dni. Kuo powiedział, że po tym, jak czas oczekiwania szybko przesunął się na marzec, a zamówienia w przedsprzedaży rozpoczęły się w połowie stycznia, obecnie jest jasne, że popyt znacznie spadł. Prawdopodobnie w tym roku w USA zostanie dostarczonych od 200 000 do 250 000 sztuk, co oznacza, że ​​Apple zbuduje więcej niż pierwotnie oczekiwano od 150 000 do 200 000 komputerów Spatial.

W swoim nowym artykule analitycznym Kuo kwestionuje doniesienia mediów jakoby szczególnie duża liczba wczesnych nabywców zwracała Vision Pro. Stopa zwrotu wynosi jeden procent – ​​jest to wartość całkowicie normalna. Ciekawostką na marginesie jest to, że 20–30 procent przychodów wynikało z faktu, że użytkownicy nie wiedzieli, jak skonfigurować zestaw słuchawkowy do rzeczywistości mieszanej.

Ekspansja na dodatkowe rynki w mniejszym stopniu zależy od dostępności sprzętu, a bardziej od oprogramowania. Aby to zrobić, Apple będzie musiał dostosować VisionOS do praw i specyfiki danych krajów. Należy także wdrożyć wsparcie językowe. Kuo w dalszym ciągu zakłada, że ​​Vision Pro będzie dostępny w innych krajach przed tegoroczną konferencją deweloperów WWDC.

Każdy, kto spekuluje na temat (tańszego) modelu następcy, będzie musiał wykazać się dużą dozą cierpliwości, jeśli ustalenia Kuo z łańcucha dostaw okażą się prawidłowe. W efekcie Apple nie rozpoczęło jeszcze prac nad produkcją tańszego czy bardziej zaawansowanego modelu Vision Pro. Obecnie oczekuje się, że pierwsze informacje od Apple do partnerów produkcyjnych zostaną przekazane między końcem 2025 a początkiem 2026 roku. Powinny one także dotyczyć większej wydajności, a mniej wprowadzania zmian w urządzeniu. Ten efekt oszczędnościowy może przynajmniej oznaczać, że Vision Pro stanie się tańszy dla kupujących.

READ  Zwiastun GTA 6 z dnia na dzień wywołał sensację dla 34-letniej piosenki

Nowe modele z poważnymi zmianami, które zależą również od wczesnych opinii użytkowników, nie są spodziewane wcześniej niż w 2027 r. Przy przewidywanej w tym roku sprzedaży od 650 000 do 700 000 urządzeń, obecna sytuacja jest zgodna z wewnętrznymi oczekiwaniami, napisał Kuo. Obliczenia przestrzenne nie są jednak szerokim rynkiem. Podobnie jak krytycy Vision Pro, Kuo uważa, że ​​aby urządzenie mogło wyjść ze swojej niszy, potrzebne są dodatkowe scenariusze zastosowań, niższa cena i większa wygoda.


(Makky)

Do strony głównej

Continue Reading

Tech

Yahoo Mail: Operatorzy ustalają przyczynę zakłóceń – rozwiązanie już istnieje

Published

on

Yahoo Mail: Operatorzy ustalają przyczynę zakłóceń – rozwiązanie już istnieje
poczta Yahoo

Operatorzy Yahoo Mail skomentowali ciągłe zakłócenia w świadczeniu bezpłatnej poczty. Rozwiązanie istnieje, ale niektórzy użytkownicy muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość.

Po poważnych problemach z Yahoo Mail, które miały miejsce we wtorek, w środę ponad 2000 użytkowników zgłosiło nam, że nadal występują problemy z bezpłatną usługą poczty elektronicznej. Nadal aplikacje na Androida i iOS w zasadzie nie działają.

Operatorzy usług zgłosili teraz również, że problem występuje głównie w aplikacji Yahoo Mail. Yahoo mówiło o usłudze News X. Z własnego oświadczenia wynika, że ​​wypuścili już aktualizację aplikacji:

Jak widać z oświadczenia, zanim aktualizacja dotrze do wszystkich użytkowników, może minąć do 24 godzin. W związku z tym nadal mogą obowiązywać ograniczenia w zakresie aplikacji. Najpóźniej do wieczora wszystko powinno zostać naprawione. Według operatorów pomocne może być także odinstalowanie aplikacji z telefonu komórkowego i zainstalowanie ich ponownie. Wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji może być również rozwiązaniem oszczędzającym.

Rozwiązanie: Przejdź do klienta internetowego

Wydaje się, że nadal działa stosunkowo sprawnie Klient internetowy poczty Yahoo. Wczoraj informowaliśmy Cię, że udało nam się uzyskać dostęp do naszego konta Yahoo Mail bez żadnych problemów. Dzisiaj spróbowaliśmy ponownie i nie mieliśmy dzisiaj żadnych problemów z dostępem do naszych e-maili. Jeśli więc aplikacje nadal nie działają, wersja internetowa jest nadal przyzwoitą alternatywą.

Aktualna mapa przestojów z Yahoo Mail

Ta mapa awarii została ostatnio zaktualizowana 28 lutego 2024 r. o 9:44. Nowszą wersję znajdziesz w naszym raporcie o błędach Yahoo Mail. Postaramy się także pomóc Ci – w miarę możliwości – w rozwiązaniu problemu.

Dotknięte miasta i regiony

 • Berlin
 • Frankfurt nad Menem
 • Monachium
 • Hamburg

Najczęstsze zaburzenia

 • Inne problemy (2,49%)
 • Problemy z odbieraniem e-maili (5,63%)
 • Zaloguj się (19,76%)
 • Zastosowanie (46,11%)
 • Strona internetowa (5,64%)
 • Problemy z wysyłaniem e-maili (2,33%)
 • Problemy na Androidzie (10,63%)
 • Problemy na iOS (1,54%)
 • Problemy z komunikacją (5,88%)

Zgłoś błąd

Detektor błędów z netzwelt.de

Stale mierzymy dostępność serwerów i usług Yahoo Mail i zgłaszamy użytkownikowi wszelkie problemy lub awarie. Tutaj znajdziesz aktualny stan błędów Yahoo Mail, adresy pomocy technicznej i raporty producenta dotyczące tego problemu. Można tam również dowiedzieć się, czy zakłócenia są problemem lokalnym czy krajowym.

Zawsze możesz zobaczyć aktualne problemy i problemy w naszym edytorze błędów. Tutaj przedstawiamy listę najlepszych dostawców usług internetowych, dostawców sieci, gier online i usług przesyłania strumieniowego. Możesz także skorzystać z naszego testu prędkości, aby sprawdzić, czy występuje problem z Twoją linią.

 • ” rada: Najlepsi dostawcy VPN zapewniający dodatkowe bezpieczeństwo i ochronę danych
 • » Zakup elektrowni Al-Shorfa: Porównanie najlepszych systemów energii słonecznej

Nie przegap niczego Świat sieciwiadomości

W każdy piątek: najbardziej przydatne i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

READ  Procesor Snapdragon 8 Gen 3 i bateria 6000 mAh
Continue Reading

Trending