Connect with us

Economy

Według wypowiedzi Powella: Giełdy amerykańskie odrabiają straty z dnia poprzedniego

Published

on

Według wypowiedzi Powella: Giełdy amerykańskie odrabiają straty z dnia poprzedniego

Według oświadczeń Powella
Giełdy w USA odrabiają straty z poprzedniego dnia

Posłuchaj materiału

Ta wersja audio została stworzona sztucznie. Więcej informacji | Wyślij swoją opinię

Przewodniczący Fed Powell twierdzi, że wierzy, że stopy procentowe mogą zostać obniżone w tym roku. Nie wywołuje to euforii wśród amerykańskich inwestorów, ale też nie powoduje bólu brzucha. Po poprzednim nudnym dniu znów wyszli zza osłony i uderzyli w szczególności w akcje spółek technologicznych.

Niedawne komentarze prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a Powella wywołały wzrost na Wall Street. the Indeks Dow Jonesa Rekordowe wartości zamknęły się w środę o 0,2 proc. wyżej i wyniosły 38 661 punktów. Ciężka technologia Nasdaq Awansował o 0,6 procent, do 16 031 punktów. Szeroki Standard & Poor's 500 Zyskała 0,5 proc. do 5104 punktów.

JD.com
JD.com 23.10

Zdaniem ekspertów inwestorzy byli spokojni, bo słowa Powella były w pełni zgodne z oczekiwaniami rynku. Szef amerykańskiej Rezerwy Federalnej pozostawił w zawieszeniu dokładny termin pierwszej obniżki stóp procentowych. Mówiono, że inflacja znacząco spadła. Władze monetarne potrzebowały jednak „większej pewności” co do trwałego spadku inflacji, zanim mogły obniżyć podstawowe stopy procentowe. „Żadna wiadomość od Powella nie jest naprawdę dobra i nadal się tego trzymamy” – powiedział David Russell, główny strateg w biurze maklerskim TradeStation. „Jednak teraz panuje przynajmniej konsensus co do kierunku, w którym zmierzamy. Zatem obecne wysokie stopy procentowe coraz mniej przerażają inwestorów.” Po wypowiedziach Powella większość uczestników rynku w dalszym ciągu oczekuje pierwszej obniżki stóp procentowych w lipcu.

Nowe dane z amerykańskiego rynku pracy także zapewniły spokojny nastrój. Według sondażu przeprowadzonego w lutym amerykańskie firmy utworzyły mniej miejsc pracy, niż oczekiwali eksperci. Konkluzja jest taka, że ​​w zeszłym miesiącu utworzono 140 000 miejsc pracy, jak ogłosiła w swoim badaniu przedsiębiorstw firma ADP, dostawca usług pracowniczych. Eksperci spodziewali się wzrostu liczby stanowisk pracy w sektorze prywatnym o 150 tys. Wzbudziło to nadzieje, że Fed dokona stosunkowo szybkiej zmiany w polityce pieniężnej, próbując m.in. schłodzić gorący rynek pracy wysokimi stopami procentowymi.

Liczba CrowdStrike rośnie w siłę

Firmy Estee LauderFirmy Estee Lauder
Firmy Estee Lauder 131,55

Poszczególne wymagane akcje obejmowały akcje notowane na giełdzie w Nowym Jorku JD.com. Liczba tytułów chińskich sprzedawców internetowych wzrosła o 16,2 procent po dobrych wynikach kwartalnych. Prawie 11-procentowy skok cen dla giganta cyberbezpieczeństwa Strajk tłumu Umocniły się także akcje innych branż. Akcje Strażnik Jeden I Fortnite Wygrał różnicą około pięciu i 3,3 proc. CrowdStrike zachwycił inwestorów prognozami na 2025 rok, które przekroczyły oczekiwania analityków.

Z kolei Estée Lauder opuściła magazyny ze stratą 1,3 proc. Jak ogłosiło niezależne amerykańskie laboratorium Valisure, w niektórych produktach na trądzik takich marek grupy, jak Estee Lauder, Clinique i Up & Up from Target, wykryto wysoki poziom rakotwórczego benzenu. Sytuacja Apple nadal się pogarszała po złych wiadomościach o karze pieniężnej w wysokości 1 miliarda dolarów nałożonej przez Unię Europejską. Sprzedaż iPhone'ów w Chinach ostatnio spadła, a ich akcje straciły 0,6 procent.

READ  Nowe minimum | Gaz w Europie jest tak samo tani, jak przed wojną na Ukrainie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Edika i Nito z apelem – ryzyko obrażeń wewnętrznych

Published

on

Edika i Nito z apelem – ryzyko obrażeń wewnętrznych
  1. Strona główna
  2. konsument

Naciska

Wycofanie produktów Edeka i Netto: Wycofanie dotyczy dwóch produktów z bułek. Według producenta klienci mogą odzyskać swoje pieniądze.

Bleicherode – wycofanie dotyczy obecnie ofert w Edeka i Netto Marken-Discount. Potencjalne odłamki drewna w wypiekach mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Producent zdecydowanie odradza spożywanie dotkniętych produktów.

Panem Backstube GmbH ogłasza wycofanie dwóch produktów z kategorii bułki: „bułki mieszane GUT&GÜNSTIG do pieczywa gotowego” i „bułki mieszane Kornmühle do pieczywa gotowego”. Obie pozycje dostępne są w opakowaniach 540 g i obowiązują do wszystkich terminów przydatności do 30 maja 2024 r.

Zagrożenia dla zdrowia związane z produktami Edeka i Netto: punkty sprzedaży i obszary dotknięte

Edeka i Netto Marken-Discount natychmiast zareagowały i wycofały ze sprzedaży wadliwy towar. Klienci, którzy już kupili oferty, pod żadnym pozorem nie powinni ich spożywać. Produkty można zwrócić do sklepów internetowych. Jest napisane, że cena zakupu zostanie zwrócona nawet bez przedstawienia paragonu Przypominamy wiadomość od producenta.

Wycofanie dotyczy dwóch produktów: bułki mieszane Kornmühle i bułki mieszane GUT&GÜNSTIG do pieczywa gotowego © Panem Backstube GmbH

Zdaniem firmy w cewkach mogą znajdować się ciała obce wykonane z drewna. W przypadku połknięcia może powodować obrażenia wewnętrzne i krwawienie. Z tego powodu konsumenci w żadnym wypadku nie powinni spożywać dotkniętych produktów.

W zwojach znajdują się ciała obce: uszkodzona Edica, Marktkov i Nito

Zgodnie z zawiadomieniem producenta o wycofaniu, „Rolki mieszane GUT&GÜNSTIG do przygotowania do pieczenia” zostały wprowadzone na dużych obszarach Niemiec, głównie w Edeka i Marktkauf. Wykluczono regiony Szlezwik-Holsztyn, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Hamburg, Brema, Berlin, Brandenburgia, Saksonia-Anhalt, Dolna Saksonia i przyległe części Nadrenii Północnej-Westfalii.

Panem Backstube GmbH
GUT&GÜNSTIG Mieszane bułki gotowe do pieczenia
edica, rynek zakupów
540 gramów
Wszystko do 30 maja 2024 r

Produkt „Kornmühle mieszane bułki do gotowego chleba” sprzedawany był na terenie całego kraju po cenie Netto Marken-Discount, podał producent w swoim oświadczeniu.

Wycofanie nie dotyczy innych produktów firmy Panem Backstube GmbH oraz bułek z datą przydatności do spożycia przed 30 maja 2024 r. Wycofanie dotyczy wyłącznie wymienionych produktów i terminów przydatności do spożycia.

Bakterie, ciała obce i nie tylko: Klienci powinni poważnie podchodzić do wycofania produktów i zdobywać wiedzę

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji, konsumenci mogą skontaktować się z obsługą klienta Panem Backstube GmbH. Można się z nimi skontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem [email protected] lub telefonicznie od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8:00–20:00 pod numerem 036338 577 308.

Niedawno wycofano także kiełbaski Rewe, których spożycie może powodować nudności i wymioty. Niedawno z obiegu wycofano także produkty owocowe wywołujące wysypkę skórną i duszność. (Funt syryjski)

Continue Reading

Economy

Duża sieć fast foodów zbankrutowała – zadłużenie przekracza 1 miliard dolarów

Published

on

Duża sieć fast foodów zbankrutowała – zadłużenie przekracza 1 miliard dolarów
  1. Strona główna
  2. Praca

Naciska

Przedsiębiorstwa dostawcze odczuwają słabą gospodarkę i skutki epidemii. Red Lobster, czołowa sieć restauracji w Stanach Zjednoczonych, zbankrutowała.

ORLANDO, Floryda – Nie tylko restauracje w Niemczech cierpią: amerykańska sieć restauracji rybnych Red Lobster zbankrutowała. Firma oficjalnie ogłosiła to w poniedziałek, 20 maja. Amerykańskie media podały, że Red Lobster zamknął już 99 restauracji i rozpoczął sprzedaż lokalu w poprzednim tygodniu Newsweek.

Sieć fast foodów, rozsławiona dzięki serialom i filmom, twierdzi, że ma 578 restauracji w 44 stanach USA i Kanady i obsługuje 64 miliony klientów rocznie. Roczna sprzedaż firmy wynosi dwa miliardy dolarów.

Sieć fast foodów jest niewypłacalna: złe zarządzanie, konkurencja i inflacja powodują bankructwo Red Lobster

Jednak teraz nadchodzi upadłość. Firma ma ponad miliard dolarów długu. Ale majątek wynosi mniej niż 30 milionów dolarów CNN W nawiązaniu do firmy. Celem jest sprzedaż spółki pożyczkodawcom. W zamian otrzymujesz fundusze potrzebne do przetrwania.

Przyczynami nierównowagi jest zwiększona konkurencja ze strony innych wschodzących sieci restauracji, inflacja oraz konsekwencje pandemii korony. Od 2019 roku jest o tym głośno CNN Liczba klientów spadła o 30 proc., ale już nie wzrosła znacząco.

Red Lobster przyznaje się do strategicznych błędów po bankructwie

Przyczyną jest także złe zarządzanie. W swoim wniosku o upadłość Red Lobster stwierdził, że ma „nadęty i słabo radzący sobie portfel restauracji”. Za straty firma obwiniła także swojego byłego największego akcjonariusza, firmę Thai Union. Według raportów firma Red Lobster rozwiązała umowę z dwoma dostawcami smażonych krewetek i zawarła umowę na wyłączność z Thai Union, co podniosło koszty sieci restauracji. CNN.

Reprezentowana niemal wszędzie w USA: sieć restauracji Red Lobster zbankrutowała. (Zdjęcie pliku) © Scott Brower/Imago

„Zauważyliśmy bezpodstawne zarzuty zawarte we wnioskach do sądu upadłościowego i nie możemy się doczekać pełnej prezentacji faktów” – stwierdziła Thai Union w odpowiedzi na zarzuty dotyczące Red Lobster.

READ  Marka torebek z Niemiec ogłasza upadłość

Thai Union, wieloletni dostawca Red Lobster, planuje kontynuować współpracę. „Jesteśmy przekonani, że proces sądowy umożliwi firmie Red Lobster restrukturyzację zobowiązań finansowych i wykorzystanie jej długoterminowego potencjału w bardziej pozytywnym otoczeniu” – stwierdziła spółka w swoim oświadczeniu.

Firma Red Lobster jest niewypłacalna: upadłość wisiała na horyzoncie już od dłuższego czasu

Upadłość ogłoszono kilka miesięcy temu. W styczniu 2024 roku Red Lobster zatrudnił eksperta ds. restrukturyzacji Jonathana Tebusa, który od marca pełni funkcję dyrektora zarządzającego. Niektóre restauracje zostały ostatecznie wyprzedane 13 maja.

Red Lobster to godny uwagi przykład z USA. Jednak restauracje w Niemczech również muszą stawić czoła trudnym warunkom ekonomicznym. Między innymi ze względu na skutki pandemii i słabą gospodarkę branży restauracyjnej grozi fala bankructw. (SM)

Continue Reading

Economy

Organizatorzy wycieczek popadają w bankructwo: czy klienci odzyskają pieniądze?

Published

on

Organizatorzy wycieczek popadają w bankructwo: czy klienci odzyskają pieniądze?

Axel Schmeglow przebywa w areszcie od początku kwietnia. Jest dyrektorem zarządzającym holdingu itravel Group SA. Klienci luksusowego organizatora wycieczek skarżą się na tę firmę od lata ubiegłego roku. Często zdarza się, że klienci płacą z góry za wyjazd kilka tysięcy euro, a na miejscu okazuje się, że organizator nie zapłacił jeszcze za zarezerwowany hotel. Sąd Rejonowy w Kolonii wyznaczył syndyka masy upadłościowej dla Inspiring Travel Club Family GmbH, spółki zależnej Grupy itravel, informuje „gwiazda„.

Wyznaczony prawnik Philip Schober ma dostęp do rachunków bankowych i obecnie analizuje sytuację finansową spółki. Co najważniejsze, spółka musi być w stanie zapłacić mu jako syndykowi masy upadłościowej. Same procedury jeszcze się nie rozpoczęły. Jednakże dyrektor zarządzający Grupy itravel Schmiegelow wymaga zgody syndyka w przypadku majątku spółki. Jeżeli okaże się, że brakuje środków, spółka może zostać zlikwidowana bez postępowania upadłościowego. Strona internetowa itravel została wyłączona wkrótce po aresztowaniu dyrektora zarządzającego.

READ  Część wypłaty swojego szefa: Ciepły deszcz pieniędzy dla szefa Apple: Tim Cook otrzymuje ogromną partię akcji Apple – i ponownie je sprzedaje | biuletyn
Continue Reading

Trending