Connect with us

Economy

Według Ferrero przejście na Nutellę nastąpi „w dającej się przewidzieć przyszłości”.

Published

on

Według Ferrero przejście na Nutellę nastąpi „w dającej się przewidzieć przyszłości”.
  1. Strona główna
  2. konsument

Naciska

Po 60 latach wierności oryginalnej recepturze Ferrero odważa się wymyślić Nutellę na nowo. Do tej pory pasta nie była odpowiednia dla wszystkich rodzajów diet. To musi się zmienić.

Monachium – Oleje mineralne, wysoka zawartość cukru i złe warunki pracy w krajach, w których jest uprawiana: Nutella nie zyskała dobrej reputacji, przynajmniej w Okutset, a w 2022 r. poniosła sromotną porażkę. „Ferrero reklamuje Nutellę słowami „Poranek robi dobry dzień” – mówi. „Szkoda, to prawdopodobnie nie będzie dobry dzień”. Próba ekologiczna Wyraźnie ze słodką polewą.

Nie wygląda jednak na to, żeby zmieniło się to znacząco pod względem popularności. Jak ZDF Według raportów rocznie produkuje się ponad 300 000 ton Nutelli, a Niemcy spożywają jeden kilogram na mieszkańca rocznie. W ubiegłym roku Ferrero osiągnęło sprzedaż na poziomie 17 miliardów euro. Jest jeszcze jeden rynek, który będzie rozwijany w przyszłości.

„Tworzenie innowacji”: Wegańska Nutella trafi na rynek w dającej się przewidzieć przyszłości

Według postu na LinkedIn autorstwa Prezydenta Giorgio Santambrogio Włoska spółdzielnia sprzedaży VéGé Group ma przyjemność ogłosić „Tworzenie innowacji”. „Nutella zmienia się i ewoluuje, a teraz przedstawiamy wegańską Nutellę” – powiedział Santambrogio na LinkedIn. Jak wynika z publikacji, VéGé jest tradycyjnie pierwszym punktem kontaktowym, w którym można uzyskać informacje o innowacjach Ferrero.

Wkrótce dostępna nowa alternatywa dla Nutelli © IMAGO / Zoonar

Do tej pory Nutella jest uważana wyłącznie za wegetariańską, a nie wegańską, ponieważ zawiera mleko w proszku wyprodukowane z odtłuszczonego mleka. Ferrero planuje zastąpić mleko w proszku w wersji roślinnej nieznanym wcześniej składnikiem roślinnym, m.in dzisiaj o wspomniany. Krem powinien zachować tę samą konsystencję i smak co oryginał i jesienią trafi do sprzedaży we Włoszech. Nadal nie wiadomo, kiedy wariant będzie dostępny w Niemczech. Jednak olej palmowy nadal powinien być uwzględniany.

READ  Tupperware grozi bankructwem: niespełnienie obietnicy gwarancyjnej?

Wegańska alternatywa nie ma zastąpić oryginalnego produktu, a raczej stanowić dodatek, dzięki któremu osoby nietolerujące laktozy lub będące na diecie wegańskiej nie będą musiały rezygnować z Nutelli. Używając zaledwie trzech składników, miłośnicy polewy czekoladowej mogą stworzyć własne ciasto Nutella.

Wegańska alternatywa dla Nutelli: czy wegańskie desery są zdrowsze niż tradycyjne desery?

Grzeszyć z czystym sumieniem? Większość ludzi prawdopodobnie o tym marzy, dlatego wiele osób zwraca się w stronę zdrowej i wegetariańskiej alternatywy. Jednak powszechnym błędnym przekonaniem jest, że opcja wegetariańska zawiera mniej kalorii i dlatego jest zdrowsza.

wysoki FitForFun.de Wegańskie desery niekoniecznie są mniej kaloryczne niż oryginał, ale prawdopodobnie zawierają składniki wyższej jakości. Ponieważ tradycyjne słodycze często zawierają rafinowany cukier i sztuczne aromaty, producenci wytwarzają odmiany wegańskie głównie jako produkty organiczne z wysokiej jakości składników. Centrum Doradztwa Konsumenckiego zaleca stosowanie produktów mięsnych w celu zaoszczędzenia pieniędzy.(CG)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Jak dziś wyglądają niemieckie uprzedzenia wobec Polski? – Niemiecka redakcja

Published

on

Jak dziś wyglądają niemieckie uprzedzenia wobec Polski?  – Niemiecka redakcja

Jeden z największych portali informacyjnych Onet.pl rozmawia z Peterem Oliverem Löwem – dyrektorem Instytutu Polskiego – aby dowiedzieć się, jakie stereotypy na temat Polski krążą obecnie wśród Niemców. Wśród niemieckich grup imigrantów Polacy należą obecnie do najlepiej wykształconych i najlepiej zintegrowanych z niemieckim społeczeństwem – wyjaśnia Loew we wstępie, dodając, że stereotyp „polskiej gospodarki” odchodzi już w przeszłość. Polska siła robocza i polska gospodarka są w Niemczech wysoko cenione. Jeśli w ogóle Polacy są godni uwagi, zwłaszcza że stanowią drugą co do wielkości grupę imigrantów w Niemczech, to są jak „tani rzemieślnicy pod każdym względem”. Ale także jako muzycy w orkiestrach czy profesorowie na uniwersytetach.

Niemiecko-polski ekspert przyznaje, że pewne uprzedzenia pozostały, dziś jednak dotykają one głównie innych narodowości. W świetle nowych fal imigracji do Niemiec, Polaków nie postrzegano już jako niechcianych łajdaków i złodziei. Jak wyjaśnia Loew, wśród Niemców istnieje długa tradycja naśmiewania się z innych krajów. Zwłaszcza ze Wschodu: przez Polaków, Ukraińców i Litwinów. Loew zwraca uwagę, że wyjątkiem są Rosjanie.

Zdaniem niemieckiego historyka, Polacy naprawdę zazdrościli dobrobytu, wspaniałej gospodarki i dobrobytu społecznego Niemiec. I choć Niemcy z tego powodu kręcą nosy na Polaków, to jednak w głębi swojej podświadomości Niemcy od dwustu lat zazdroszczą Polsce – jej ludzkiego ciepła i mniej złożonego podejścia do swojej historycznej roli . powód? Bo łatwiej być potomkiem ofiar podziału państwa czy II wojny światowej, niż sprawcą zbrodni – mówi w rozmowie z Onetem dyrektor Instytutu Niemieckiego w Polsce.

Loew zwraca także uwagę, że świadomość niemieckich zbrodni w Polsce podczas II wojny światowej była w Niemczech bardzo niska. Zdaniem historyka, wielu Niemców zbiło fortunę także na niesprawiedliwościach, jakich dopuścili się wobec Polski. Loew powiedział, że po wojnie wielu Niemców wolało zapomnieć o swoich czynach. Co więcej, czytamy dalej, że podczas wojny nie uważali się za złodziei, ale za przedstawicieli rasy panów, której wszystko było dozwolone. Nawet po wojnie nie zmienili tego zdania. Poza tym na cierpieniach Polaków w Niemczech nadal kładzie się cień Holokaustu – wyjaśnia niemiecki historyk i nadal jest wiele do zrobienia, aby to zmienić.

READ  Niebo nad otchłanią Toro | Sachsische.de

onet.pl/ps

Continue Reading

Economy

Ceny wody mineralnej na lotnisku znacząco rosną

Published

on

Ceny wody mineralnej na lotnisku znacząco rosną

Podróżni muszą wydać więcej pieniędzy na butelkę wody na lotnisku na Majorce.Zdjęcie: Niemiecka Agencja Prasowa / Clara Marges

Wakacje i rozrywka

Anniki Danielmeyer

Na pokład nie wolno wnosić płynów. Oczywiście dotyczy to również wszystkich napojów. Ponieważ trudno komukolwiek chcieć wejść na pokład samolotu bez drinka, zwłaszcza podczas dłuższego lotu – zwłaszcza, że ​​napoje nie zawsze są bezpłatne na pokładzie – pasażerowie ponownie gromadzą zapasy na lotnisku.

To denerwujące, gdy wodę butelkowaną można kupić jedynie na lotnisku po wygórowanych cenach. Na lotnisku na Majorce podróżni muszą teraz głębiej sięgnąć do kieszeni.

Majorka: Podróżni muszą dużo płacić za wodę na lotnisku

Kilka tygodni temu cena litra wody na lotnisku na popularnej wśród niemieckich turystów turystycznej wyspie Majorce wynosiła 1,10 euro. Teraz cena wzrosła o 30 procent do 1,50 eurostwierdzając, że „Magazyn Majorka„.

Bardzo duża różnica w porównaniu do cen wody poza lotniskiem. Tutaj 1,5-litrowa butelka kosztuje zwykle nie więcej niż 50 centów.

Lotnisko na Majorce nie wyróżnia się szczególnie. Na innych lotniskach pasażerowie czasami muszą zapłacić więcej. Według raportu autorstwaKorespondent podróżniczy„Od zeszłego roku butelka wody o pojemności 0,5 litra kosztuje na lotnisku w Monachium 2,65 euro za 3,20 euro, a w Hamburgu za 2 euro.

Wakacje na Majorce: Spór o ceny wody na lotnisku trwa

Ceny wody na lotnisku na Majorce są jednak powracającym problemem od lat. Podróżni skarżyli się na wysokie ceny, a rzecznicy konsumentów zajęli się tą kwestią. Po protestach dyrektor lotniska AENA ustaliła dla operatorów i sklepów na lotnisku limit cen wody, którego nie wolno było przekraczać.

Od października 2019 r. woda jest dostępna za 1 euro. Nie można go sprzedać po wyższej cenie, niezależnie od tego, czy butelka ma pojemność 0,33 litra, czy 0,5 litra. Jednak w 2022 roku Sąd Najwyższy uchylił tę regulację. Skutek: wodę można odsprzedać podróżnym po wyższej cenie.

Jednak cena wody na lotnisku na Balearach od dłuższego czasu utrzymuje się na stałym poziomie – pisze „Magazyn Mallorca”. Dlatego obecny wzrost cen wynika z inflacji.

Jeśli jednak ceny wzrosły dla Ciebie zbyt wysoko lub jeśli w ogóle nie chcesz wydawać pieniędzy na wodę, możesz skorzystać z dystrybutorów wody na hiszpańskich lotniskach. Można tam wygodnie i bezpłatnie napełnić swoją butelkę.

Continue Reading

Economy

Migranci zarobkowi: wzbogacenie dla obu stron

Published

on

Migranci zarobkowi: wzbogacenie dla obu stron

Jakie są dalsze perspektywy polskiego rynku pracy po ukończeniu szkoły średniej?

Wojciech Kuropawiński Kaiser: O ile pamiętam, szanse nie były wtedy szczególnie duże. Polska gospodarka po upadku komunizmu nie była stabilna, a dużych pracodawców było niewielu.

Jakie miałeś wówczas ambicje zawodowe? Czy naprawdę chciałeś wtedy wyjechać za granicę?

Myślałem o studiowaniu informatyki lub matematyki, ale zdecydowałem się studiować elektrotechnikę ze względu na lepsze możliwości pracy. Rok przed ukończeniem liceum mój starszy brat przez dwa semestry studiował na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie w ramach programu wymiany. W tym okresie często go odwiedzałem i bardzo podobało mi się ówczesne życie studenckie w Berlinie. Dlatego podczas studiów chciałam wyjechać za granicę.

Program wymiany zakończył się sukcesem: ukończyłem kurs mistrzowski z elektrotechniki na TU Karlsruhe. Czy już na studiach wiedziałeś, że chcesz zostać w Niemczech?

Nie, chciałem wrócić do Polski po studiach. Nie chciałem zostać i złożyłem wniosek o pobyt w Niemczech dopiero po tym, jak poznałem moją obecną żonę.

Ilu Twoich kolegów z klasy, kończących szkołę średnią, mieszka dziś w Polsce?

Wśród moich kolegów z liceum w Polsce zostało około 15 osób, z czego 10 wyjechało za granicę – do Niemiec, Anglii, Holandii, Hiszpanii i USA.

To prawie połowa kadencji – w zasadzie wszyscy młodzi ludzie, których Polska straciła…

Nie uważam tego za dramatyczne. Oczywiście wielu młodych ludzi wyemigrowało z Polski i mam nadzieję, że wzbogacą kraj, do którego się wybiorą. Ale znam też takich, którzy po pewnym czasie spędzonym za granicą wrócili do Polski. Tu widzę korzyści dla Polaków, bo mieszkając za granicą ci młodzi Polacy stali się bardziej otwarci i pewni siebie, zwłaszcza że poprawiła się ich znajomość języków obcych.

READ  Supermarket: Zmienia się to po wyjściu z Lidla ze skutkiem natychmiastowym

Jak długo czujesz się w Niemczech jak w domu?

Odkąd założyłem tu rodzinę. Ale czasami mam wrażenie, że nie jestem u siebie, czy to w Polsce, czy w Niemczech. Z drugiej strony cieszę się, że mam teraz dobre grono przyjaciół zarówno w Polsce, jak i w Niemczech.

Continue Reading

Trending