Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

W tym tygodniu Polska zwiększy liczbę łóżek Govt-19 o 3 000 – pierwsza wiadomość

Markin Pelecki / BAP

Polska zwiększy liczbę łóżek rządowych Govt-19 do 3000 w tym tygodniu i 3800 w przyszłym, powiedział rzecznik ministerstwa zdrowia.

„Odnotowaliśmy 25-procentowy wzrost liczby nowych epidemii w ciągu tygodnia, co oznacza spadek z 30-procentowego poziomu” – powiedział w poniedziałek Wojciech Androzevich, dodając, że jest zbyt wcześnie, aby mówić o trendzie.

„Na razie musimy liczyć się z pogorszeniem się warunków, rozwojem nowych epidemii i niestety rosnącą liczbą zgonów” – powiedział.

„W ciągu ostatnich dwóch tygodni polski rząd-19 zwiększył liczbę łóżek o 10 000, w tym o 1 000 wentylatorów” – powiedział.

System opieki zdrowotnej obsługuje obecnie 29 920 szpitali rządowych 19, w tym 2985 pacjentów na respiratorach. Obecnie w Polsce jest 35 444 łóżek i 3 366 respiratorów dla pacjentów rządowych.

Andrewskiw przyznał też, że personel medyczny ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania systemu ochrony zdrowia, a Ministerstwo Zdrowia robi wszystko, co w jego mocy, aby tę sytuację poprawić.

„Osiemdziesięciu lekarzy z Białorusi i Ukrainy rozpoczęło już pracę w Polsce” – powiedział.

„Ministerstwo Zdrowia zdecydowało również, że okres opieki lekarzy rezydentów nad pacjentami z Covid-19 zostanie włączony do ich programu specjalizacji lekarskiej” – powiedział Andrewskiw.

Testy anestezjologiczne dobiegają końca i ci specjaliści mogą „zająć się najgorszymi pacjentami Govt-19 … po zdaniu egzaminu” – powiedział.

READ  Polska otrzymuje 870 000 szczepionek Pfizer - pierwsza wiadomość