Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Verstappen szybciej, Hamilton w P7

(Motorsport-Total.com) – Max Verstappen wygrał Grand Prix Azerbejdżanu w Baku Najlepszy czas w pierwszej bezpłatnej praktyce Wierny. Kierowca Red Bulla doprowadził do perfekcji szybki tor uliczny w 1:43,184, a Charles Leclerc i Carlos Sainz z Ferrari spadły na drugie i trzecie miejsce (Formel 1 2021 na żywo w Tickerze!).

Max Verstappen w drodze do najszybszego czasu w pierwszym wolnym treningu w Baku

Powiększenie

Ściągnij

Zwycięzca Azerbejdżanu 2018 Lewis Hamilton zajął siódme miejsce na starcie, 0,709 s. Valtteri Bottas w drugim Mercedesie był dopiero dziesiąty (+1,707). Fin popełnił też mały błąd tuż przed końcem sesji, ale nie uderzył w ścianę.

Z punktu widzenia Red Bulla początek treningu poszedł dobrze. Helmut Marko przypisuje „ORF”: „Myślę, że Mercedes tak naprawdę nie uzyskał wolnego cyklu. Co jest również kluczowe: zjazd w sektorze 3. Ale nasza era przebiegała bez prądu. Jesteśmy więc pewni, że tu będziemy bardzo konkurencyjny.”

Fakt, że Sergio Perez (4./+0,446) był w boksach przez pierwsze 25 minut „nie był prawdziwym problemem”, ale „próbowali tylko pewnych rzeczy”, mówi konsultant ds. sportów motorowych Red Bulla i wyjaśnia, że ​​ten fan -trening strumieniowy „nie jest zamierzonym działaniem” brzmiało: „Max musiał zerwać i tak się połączyło”.

Dla Daniela Ricciardo (5./+0.548), zwycięzcy w 2017 roku, sesja treningowa była prawdopodobnie małym wyczynem. Kierowca McLarena był teraz na czele, a jego inżynier wyścigowy wiwatował w pit-radiu. Zaledwie kilka minut później minął swojego kolegę z drużyny Lando Norrisa (8. / +0.812), który właśnie się odwrócił.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z pierwszej sesji”, powiedział dyrektor zespołu McLaren, Andreas Seidl w wywiadzie dla Sky. „Zainstalowaliśmy drugą jednostkę napędową w obu samochodach i byliśmy w stanie ukończyć program zgodnie z planem. Po Monako dla Daniela ważne było, abyśmy zachowali spokój i spędzili czas z inżynierami oraz w symulatorze w zeszłym tygodniu”.

READ  Nazistowskie porównanie - prezydent Niemieckiej Konfederacji Fritz Keeler wywołuje skandal

„Mieliśmy tam dobre sesje w zeszłym tygodniu. A jeśli spojrzysz na wynik i posłuchasz jego komentarzy po treningu, zrobiliśmy krok we właściwym kierunku. Nadal jesteśmy w trakcie łączenia się z nim. Ale jestem pewien, że wkrótce oba samochody będą na tym samym poziomie”, mówi Seidl.

Sebastian Vettel, ostatni w Monako z punktami po raz pierwszy, miał trudny czas na początku weekendu i był również wolniejszy od kolegi z drużyny Lance Strolla (13/+2 050). Nowicjusz Aston Martin z Niemiec zajął 15. miejsce, 2,231 sekundy za Verstappen.

A co z młodym Haasem? Nikita Maspin po raz kolejny zdenerwował kolegę, gdy nie pozwolił Verstappenowi przejść. „Facet jest po prostu niesamowity” – powiedziała z oburzeniem gwiazda Red Bulla. Masepin ostatecznie zajął 20. i ostatnie miejsce, ale był wolniejszy od Micka Schumachera o kilka tysięcznych sekundy (19/turn 4).

„Gracze nadal muszą czuć się trochę blisko punktów hamowania i znaleźć odpowiednie wyczucie toru, ale jak dotąd wszystko idzie nam dobrze” – powiedział szef zespołu Haas Gunther Steiner przed kolejną małą kraksą dla Maspina na ORF. . „Nie możesz dać nic czasom, które widzisz teraz. Ponieważ tor staje się szybszy z jednego okrążenia na drugie”.