Connect with us

Tech

Tytuł NASDAQ Akcje Apple rosną: Apple Vision Pro jest już dostępny w przedsprzedaży – zobowiązania w sporze dotyczącym Apple Pay

Published

on

Tytuł NASDAQ Akcje Apple rosną: Apple Vision Pro jest już dostępny w przedsprzedaży – zobowiązania w sporze dotyczącym Apple Pay

Firma Apple Inc. rozpoczęła w piątek przedsprzedaż swoich okularów komputerowych, co oznacza wejście producenta iPhone'a do nowej kategorii produktów po raz pierwszy od prawie dziesięciu lat.

Urządzenie o nazwie Apple Vision Pro, którego cena zaczyna się od 3499 dolarów (3214 euro) bez podatków, trafi na rynek 2 lutego. Apple chce stworzyć tak zwany „komputer przestrzenny”, w którym użytkownicy będą mogli przeglądać treści cyfrowe w swoim rzeczywistym środowisku.

Apple Vision Pro będzie konkurować przede wszystkim z okularami Quest z Facebook Group Meta. Meta pierwotnie specjalizowała się w rzeczywistości wirtualnej (VR), gdzie użytkownicy są całkowicie zanurzeni w cyfrowych światach. Jednak w szczególności obecny model Quest 3 może również wyświetlać rzeczywiste środowisko. Quest 3 jest sprzedawany przez Meta za 500 dolarów. Grupa inwestuje w ten obszar miliardy, ale do tej pory pozostawał to rynek niszowy. Apple stawia na lepsze doświadczenia ze swoimi droższymi urządzeniami. Vision Pro w najdroższej wersji z 1 GB pamięci kosztuje 3899 dolarów.

Apple widzi przyszłość swoich okularów w obszarach między innymi chirurgii, naprawy samolotów i edukacji, podaje Bloomberg Financial Service, powołując się na wewnętrzne wideo firmy.

Vision Pro rejestruje otoczenie za pomocą kamer i wyświetla je z dodatkową treścią na wyświetlaczach na oczach. Apple zapowiada możliwość wykorzystania okularów do dystrybucji wirtualnych ekranów do pracy w pomieszczeniu, oglądania filmów jak na dużym ekranie lub odświeżenia wspomnień za pomocą filmów 3D nagranych iPhonem. W nadchodzących dniach grupa będzie miała pierwsze wrażenie, ilu klientów uzna tę wizję za na tyle atrakcyjną, że wyda 3500 dolarów.

Apple początkowo wypuści Vision Pro tylko w USA. Nie jest jasne, kiedy może pojawić się w Europie. Niedawno w 2015 roku firma przeniosła się do nowej kategorii produktów z zegarkiem komputerowym Apple Watch.

READ  Pierścionek Elden osiągnął złoty status

Przykuwającym uwagę elementem Apple Glasses jest zewnętrzny wyświetlacz, który może pokazywać okolice oczu użytkownika. Na żądanie Twoja twarz musi zostać zeskanowana za pomocą czujników FaceID w iPhonie lub iPadzie, aby Apple mogło wybrać odpowiedni kształt, aby odciąć się od światła zewnętrznego.

Przed premierą Apple otrzymał wsparcie między innymi od giganta rozrywki Disney, który chce w udoskonalony sposób udostępniać filmy i nagrania wideo na okularach. Z kolei Netflix i platforma wideo YouTube firmy Google rezygnują z aplikacji Vision Pro przy uruchomieniu i zauważają, że treści wideo można oglądać na okularach w przeglądarce internetowej.

Nadużycie władzy rynkowej? Apple dotrzymuje zobowiązań w sporze dotyczącym Apple Pay

Apple ugiął się w sporze z Komisją Europejską w sprawie rzekomego nadużycia władzy w swojej usłudze płatniczej Apple Pay. Firma iPhone zapewnia innym twórcom portfeli mobilnych i usług płatniczych bezpośredni dostęp do chipa NFC w swoich urządzeniach do płatności zbliżeniowych. Do tej pory zawsze trzeba było korzystać z Apple Pay, co doprowadziło do wszczęcia śledztwa.

O koncesjach Apple dowiedziała się w piątek w oświadczeniu wydanym przez Komisję Unii Europejskiej. Unijne organy nadzoru konkurencji zapraszają obecnie konkurentów i inne zainteresowane strony do zgłaszania uwag. Apple’owi grozi wysoka kara za konkurencję nałożona przez Unię Europejską w związku z oskarżeniem o zamknięcie dostępu do jego platformy płatniczej.

W szczególności Komisja zarzuca Apple celowe utrudnianie konkurencji w sektorze portfeli mobilnych. Na przykład, jeśli banki chcą, aby ich karty umożliwiały płatności zbliżeniowe na iPhonie, jest to obecnie możliwe tylko za pośrednictwem Apple Pay i wewnętrznego portfela mobilnego Apple.

Banki od dawna krytykują Apple za brak dostępu do chipa radiowego NFC, który umożliwia korzystanie z telefonu przy kasie zamiast karty bankowej. Apple wyjaśnił, że Apple Pay to jedyny sposób, aby to zrobić, powołując się między innymi na względy bezpieczeństwa.

READ  Wzmocnij Yaku Monkey w Super Monkey Ball Banana Mania

Zobowiązania podjęte przez Apple będą obowiązywać przez dziesięć lat i będą monitorowane przez powiernika. Akcje Apple ostatecznie wzrosły o 1,55 procent do 191,56 dolarów na giełdzie Nasdaq.

/więc/DP/tih

Cupertino (dpa-AFX)

Wybrane produkty dźwigniowe na Apple

Dzięki efektowi domina inwestorzy spekulacyjni mogą w nieproporcjonalny sposób uczestniczyć w ruchach cen. Po prostu wybierz dźwignię, którą chcesz, a my pokażemy Ci odpowiednie odblokowane produkty w Apple

Reklama

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Po Macbooku Air: Macbook Pro z M3 będzie obsługiwał dwa zewnętrzne wyświetlacze

Published

on

Po Macbooku Air: Macbook Pro z M3 będzie obsługiwał dwa zewnętrzne wyświetlacze

Kiedy Apple wprowadziło niedawno nowego Macbooka Air z chipem M3, prawdziwą niespodzianką nie był sam chipset M3. Co ciekawe, nowa generacja obsługuje dwa zewnętrzne ekrany, a nie tylko jeden. Posiadacze droższego Macbooka Pro z chipem M3 (test) zapewne będą się zastanawiać, czy oni też mają taką opcję.


Apple potwierdzone Magazyn 9to5Mac Teraz modele Pro są również aktualizowane za pomocą aktualizacji oprogramowania. Można wówczas wykorzystać dwa panele zewnętrzne, jak w nowym 13- i 15-calowym Macbooku Air. Generalnie jest jednak pewien haczyk. Można połączyć dwa panele o rozdzielczości 5K i częstotliwości obrazu 60 Hz. Jednak w tym celu klienci muszą zamknąć wbudowany wyświetlacz Macbooka.

Łącznie maksymalnie dwa ekrany

W praktyce M3 może nadal sterować maksymalnie dwoma panelami. Możliwa jest dowolna kombinacja wyświetlaczy zewnętrznych i wbudowanych. Jest to nadal zaleta w produktywnym środowisku pracy, ponieważ większe wyświetlacze mogą wyświetlać więcej okien obok siebie, bez sprawiania wrażenia, że ​​czcionki i elementy obrazu są zbyt małe. Monitory zewnętrzne można również regulować w wygodniejszy sposób. Jest to bardzo ważne na dłuższą metę w przypadku pracy biurowej.

Firma Apple nie ogłosiła jeszcze, kiedy klienci otrzymają aktualizację dla swojego MacBooka Pro M3. Być może zostanie on wydany w nadchodzących tygodniach. Rodzi się również pytanie: czy ta funkcja jest możliwa również w przypadku Macbooka Air z chipem M2? W końcu urządzenie nadal jest oferowane przez Apple jako tania alternatywa. W przyszłości klienci mogą być zaskoczeni, jeśli ich nowo zakupione M2 obsługuje tylko jedną kartę zewnętrzną.

READ  Styczniowy dzień aktualizacji: ta nowa funkcja systemu Windows 11 zostaje udostępniona


Continue Reading

Tech

Nintendo Switch: ugoda w wysokości 1 miliona dolarów w sporze prawnym dotyczącym emulatora Yuzu

Published

on

Nintendo Switch: ugoda w wysokości 1 miliona dolarów w sporze prawnym dotyczącym emulatora Yuzu

Emulator Switch Yuzu spowodował między innymi, że The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom zostało pirackie ponad milion razy, dlatego Nintendo złożyło pozew. Teraz okazuje się, że trwa już ugoda na kwotę miliona dolarów.

Emulator Switch Yuzu został pierwotnie wydany w 2018 roku, kilka miesięcy po premierze samego Nintendo Switch, a oprogramowanie umożliwiło granie w gry Switcha na komputerach stacjonarnych lub smartfonach – w tym hitowy hit The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

Nintendo niedawno rozpoczęło spór prawny przeciwko twórcom Yuzu z powodu ponad miliona ataków hakerskich na samo Tears of the Kingdom przy użyciu Yuzu – nie wspominając już o innych tytułach na Switcha i wynikających z tego szkodach. To, co początkowo wydawało się czasochłonnym i długotrwałym procesem prawnym, teraz okazało się szybkim rozwiązaniem.

Mówi się, że pozew przeciwko twórcom Yuzu został już rozstrzygnięty, ponieważ osiągnęli ugodę z Nintendo. Zapewnia to Nintendo odszkodowanie w wysokości 2,4 miliona dolarów oraz stały nakaz sądowy, dzięki czemu emulator Yuzu należy już do przeszłości. Dalsza dystrybucja Emulatora, a także marketing lub wzmianki w mediach społecznościowych są surowo zabronione. Z nazwy domeny też warto zrezygnować.

Nintendo i twórcy Yuzu for Tropic Haze złożyli do sądu dokumenty ugodowe po tym, jak Nintendo potępiło naruszenie praw autorskich, obejście zabezpieczeń Switcha i sprzedaż takich technologii obchodzenia. Aby osiągnięte obecnie porozumienie mogło ostatecznie zakończyć postępowanie, nadal konieczna jest zgoda sędziego.

Japończycy podkreślają w ten sposób swoją reputację podmiotu walczącego z naruszeniami ich praw własności intelektualnej. W przeszłości podejmowano już różne działania w tym zakresie, m.in. przeciwko witrynom pirackim, takim jak RomUnivers, któremu również nakazano zapłacić ponad 2 mln dolarów odszkodowania. Haker Switcha, Gary Bowser, został ukarany mandatem za sprzedaż hacków na Switcha. Jego wyrok już wygasł, ale nadal jest winien Nintendo 10 milionów dolarów odszkodowania.

READ  Styczniowy dzień aktualizacji: ta nowa funkcja systemu Windows 11 zostaje udostępniona
The Legend of Zelda – dlatego Tears of the Kingdom jest na każdym Switchu!

Powiemy Ci, dlaczego teraz jest idealny moment, aby zacząć grać w The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

Continue Reading

Tech

Nowy odcinek podcastu: Wymiana ciepła w oczyszczalni ścieków w Jenie: gazeta dla zakładów komunalnych

Published

on

Nowy odcinek podcastu: Wymiana ciepła w oczyszczalni ścieków w Jenie: gazeta dla zakładów komunalnych

„2% zapotrzebowania energetycznego sieci ciepłowniczej pokrywamy biogazem, a w przyszłości podwoimy ten udział” – wyjaśnia Christian Dornak, dyrektor ds. strategii w Stadtwerke Jena Netze.

Tutaj również zastosowany zostanie elektrolizer: „Chcemy wtłoczyć wytwarzany tu zielony wodór do fermentora, a następnie wykorzystać go poprzez bioretrofitację za pomocą CO2”.2 Oraz wodór, który dodatkowo będzie produkował zielony metan.” Podwoiłoby to wydajność biogazowni.

Biogaz ma przyszłość w Turyngii

„Biogaz odgrywa w Turyngii dużą rolę ze względu na nasz krajobraz” – wyjaśnia Jana Liebe, dyrektor generalna sieci energii odnawialnej w Turyngii (ThEEN). W sumie działają 273 biogazownie. „Nasi uczestnicy sieci znajdują rozwiązania zwiększające wykorzystanie tego biogazu, aby można go było wprowadzać do sieci gazowych lub sieci ciepłowniczych”.

Sieć Energii Odnawialnej Turyngii to sieć jurysdykcyjna, której członkiem jest również Stadtwerke Jena. „Prawo klimatyczne dało nam możliwość wyjścia poza nasze linie dostaw, ponieważ istnieją wymogi umożliwiające postęp w zakresie dekarbonizacji” – mówi Dornak. „Łączymy wiedzę i wspólnie pracujemy nad rozwiązaniem”.

„Wszędzie będzie mieszanka technologii”.

Stało się jasne, że nie ma złotego standardu, który zapewniłby neutralność klimatyczną dostaw ciepła: „Wszędzie będzie stosowana mieszanka technologii, a my wywodzimy się z systemu opartego w 100% na gaz ziemny i, co do zasady, cztery do pięciu zastosowane zostaną technologie.” Wykorzystaj to w przyszłości.”

W podcaście dowiesz się, jak przebiega transformacja cieplna w Jenie i jaka jest misja komunikacyjna ThEEN.

Nasz podcast o wymianie ciepła

Cały pierwszy sezon „In Focus” poświęcony jest tematowi ciepła. Aby nie przegapić żadnego odcinka Zasubskrybuj „In Focus” w swojej aplikacji do podcastów. (BFA)

READ  Fritzbox: Oprogramowanie sprzętowe 7.57 i 7.31 firmy AVM wypełnia luki w zabezpieczeniach
Continue Reading

Trending