Connect with us

sport

Tuchel walczy o swoją reputację

Published

on

Tuchel walczy o swoją reputację

W piątkowe popołudnie Thomas Tuchel z uśmiechem wszedł do zatłoczonego i dusznego centrum medialnego przy Sabiner Straße. Obecny trener Bayernu Monachium wydawał się zaskoczony obecnością tak dużej liczby reporterów i ekip filmowych.

{ „placeholderType”: „MREC” }

Nawet doświadczony rzecznik klubu Dieter Nickels przyznał w pierwszych doniesieniach: „Nigdy nie widziałem tylu rozdań na raz”.

Jasne, było o czym dyskutować. Było to pierwsze publiczne wystąpienie 50-latka od czasu, gdy w środę ogłoszono, że Tuchel będzie trenerem Bayernu tylko do przyszłego lata. Zainteresowanie w zamian było ogromne. Tuchel miał coś do powiedzenia.

Tuchel nie chce być kozłem ofiarnym

Tuchel – co stało się aż nadto jasne podczas 25-minutowej konferencji prasowej – chciał sprawiać wrażenie spokojnego i opanowanego, ale zawsze można było wyczuć w nim pewien ogień.

{ „placeholderType”: „MREC” }

Jego podstawowe stwierdzenie: „Nie sądzę, że jestem jedynym problemem, ale to ja jestem za to odpowiedzialny”.

Wydaje się, że Tuchel ukształtował to przekonanie już wcześniej. Musi to powtórzyć kilka razy w ten czy inny sposób. Jego przesłanie było jasne: gracze również ponoszą dużą część winy za obecną niedolę sportową rekordzistów. Trener kozła ofiarnego? nie ze mną!

Swoje najważniejsze wypowiedzi skierował do zawodników.

Zapytany o nową swobodę profesjonalistów, Tuchel odwrócił sytuację. „Teraz decyzje mają oczywiście większą swobodę dla trenera” – dodał, wyglądając na rozbawionego zaskoczonymi twarzami na sali. „Nie musisz już oceniać swoich decyzji i ich długoterminowych skutków”.

{ „placeholderType”: „MREC” }

Wyglądało to na zagrożenie dla profesjonalistów. Widać, że Tuchel jest skłonny podejmować wysoce niepopularne decyzje i nie musi ich już uzasadniać.

Później – gdy zapytał go reporter – głos trenera stał się głośniejszy. Podniósł ręce do góry, a jego słowa prawie spadły na siebie. „Zdecydowanie daje ci to trochę wolności, w której możesz być nieco bardziej bezwzględny” – wyjaśnił Tuchel. Jego groźba stała się teraz bardziej bezpośrednia i ostra.

READ  Drużyna Konfederacji Niemiec „musi zostać mistrzem Europy”

Czy prezydenci są pod wrażeniem wypowiedzi Tuchela?

Zdania, które z pewnością sprawią, że szefowie Bayernu zwrócą uwagę. Czy obecny trener naprawdę jest przygotowany na zniszczenie tradycyjnych i ustalonych struktur w ostatnich tygodniach swojej kadencji?

Czy kibice Bayernu wkrótce zobaczą na ławce rezerwowych Joshuę Kimmicha, Thomasa Mullera i inne zasłużone gwiazdy? Po prostu dlatego, że Tuchel może to zrobić, a jego następca musi od lata zacząć odbudowę?

Skład Tuchela na mecz z RB Lipsk w sobotni wieczór (18:30 na LIVETICKER) może być pierwszą wskazówką, którzy profesjonaliści są po jego stronie i których widzi we frakcji ekspertów.

Tuchel nazywa deficyt

Nawet jeśli Tuchel po raz kolejny będzie miał związane ręce ze względu na długość jego listy kontuzji. „Przez cały sezon nie spotkaliśmy się nawet z sytuacją, w której zawodnicy tak naprawdę walczyliby o swoje miejsce, bo wiedzą, że to stanowisko jest zajęte podwójnie. Każdy zawodnik, który przychodzi na treningi, jest w drużynie” – powiedział Tuchel, łącząc to z gorzką diagnozą : „Wszystkim nam brakuje.” Siły, determinacji i energii.”

Warto również zauważyć: komentarz Tuchela odbiegał nieco od ogólnego języka użytego w środowym komunikacie prasowym. Choć rozwód opisano tam jako „wynik polubownej rozmowy”, Tuchel mówi teraz: „Nie jestem pewien, czy mam szansę podjąć decyzję”. Czy jest to bardziej wydalenie niż polubowne rozstanie?

Tuchel-PK zostanie zapamiętany

Na Säbener Strasse padły wspaniałe słowa. Trener Bayernu rzadko kiedy w czasie kryzysów musiał ogłaszać swoje rychłe i pewne odejście. Kiedy w 2013 roku od Juppa Heynckesa stało się jasne, że opuści klub i zastąpi go Pep Guardiola, sytuacja wyglądała inaczej. Obrońcy tytułu nie byli wówczas w fazie pogorszenia sytuacji, relacje z drużyną uznano za zdrowe, a zawodnicy grali pod wodzą trenera.

READ  Dziś na taśmie na żywo Mistrzostwa Czterech Skoczni: Skoki narciarskie w Innsbrucku z udziałem Wellinger, Kraft, Geiger & Co. - Taśma na żywo

Poza tym Heynckes nie musiał walczyć o swoją reputację tak, jak robi to teraz Tuchel. Z tego też powodu 50-latek wykazał się mieszaniną samokrytyki i pewności siebie. Oczywiście nikt nie powinien myśleć, że nagle stał się gorszym trenerem w Monachium.

„Jestem rozczarowany sobą i sposobem, w jaki obecnie gramy” – powiedział Tuchel zapytany. Sport1. On i jego zespół trenerski zrobili wszystko, co w ich mocy, i nadal będą to robić. Nie było ani jednej różnicy zdań, pracujemy jako zespół, a nie dla celów sprzecznych.

Być może właśnie w tym leży prawda. Wygląda na to, że Tuchel poniósł porażkę w Bayernie Monachium nie z powodu jednego dużego błędu, ale z powodu tysiąca małych rzeczy. Także – najwyraźniej – w środowisku rekordowych mistrzów.

Tuchel z niewielką reprymendą ze strony mediów

Bo nie chciał pozostawić mediów przyglądających się jego twórczości bez komentarza. Padło nawet słowo „hipokryta”, gdy wyjaśniał, że w Monachium dla trenera ważne było, aby na ławkę rezerwowych posadzili Thomasa Müllera lub Rafaela Guerrero.

„Jesteś pierwszym, który robi różnicę. Kto go zastąpił?” „Wtedy przez tydzień będą przygotowywane specjalne programy i przez dwa tygodnie o nich pisane” – Tuchel mówił o sobie niemal ze złością, aż w końcu stracił wątek z uśmiechnij się i ta niezapomniana konferencja prasowa dobiegła końca.

Nawet jeśli odchodzący trener Bayernu będzie miał wiele do powiedzenia w nadchodzących tygodniach.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Maria, Sigmund i Lys zostają wyeliminowani

Published

on

Maria, Sigmund i Lys zostają wyeliminowani

{ „placeholderType”: „BANNER” }

French Open: wyeliminowany niemiecki kwartet

Tatiana Maria, Laura Siegmund i Eva Liss poniosły porażkę pierwszego dnia French Open w Paryżu.

Tatiana Maria również została już wyeliminowana
© AFP/Sid/Anne-Christine Pujolat

.  Pan
.  Pan

Tatiana Maria, była półfinalistka Wimbledonu, przegrała pierwszą rundę French Open w Paryżu. Oczywiście pierwsza Niemka przegrała z Dunką Clarą Tauson 2:6, 3:6. Julie Niemeyer, Laura Siegmund i Eva Liss również wystąpiły wcześnie w Czarną Niedzielę.

{ „placeholderType”: „MREC” }

Jeśli chodzi o Marię, zajmującą 65. miejsce na świecie, czarna passa trwała nadal przed Tawsonem, który tracił do niej siedem miejsc. 36-latkowi nie udało się przejść dalej niż do drugiej rundy Rolanda Garrosa. Po pokonaniu Wang Xinyu (Chiny) 6:0, 2:6, 4:6 Niemeyer wciąż czeka na swoje pierwsze zwycięstwo na turnieju głównym w Paryżu.

Wcześniej zawodniczka świata gry podwójnej Siegmund po dobrym początku przegrała z byłą zwyciężczynią Australian Open Sofią Kenin (USA) 6:4, 2:6, 2:6. „Zamknąłem pierwszego seta, ale potem przestało działać” – powiedział Siegmund, który w 2020 roku w stolicy Francji dotarł do ćwierćfinału.

Z kolei kwalifikantka Eva Lais pokonała Francuzkę Caroline Garcię 6:4, 5:7, 2:6. Hamburger prowadził Garcię, rozstawiony z numerem 21, 4:3 w drugim secie, ale to nie wystarczyło, aby wygrać.

{ „placeholderType”: „MREC” }

Wśród niemieckich zawodniczek w turnieju wzięły udział jedynie Angelique Kerber (Kielonia) i Tamara Korbach (Hamburg).

READ  Mówi się, że Gwiazdy są niezadowolone z debiutu Tuchela
Continue Reading

sport

Schalke 04: Manga podejmuje decyzję trenerską

Published

on

Schalke 04: Manga podejmuje decyzję trenerską

W Gelsenkirchen dużo się dzieje. Ostatnio Schalke 04 wyróżniało się radykalną wewnętrzną restrukturyzacją. Wszystko, co mogło spowodować tak rozczarowujący sezon, jest analizowane. Ale jest inny sposób.

W przeciwieństwie do branży zawodowej, z której część pracowników niedawno musiała odejść (dowiedz się więcej tutaj), celem jest skupienie się na ciągłości w grupie juniorów. Dlatego FC Schalke 04 kładzie nacisk na wszystkich trenerów w obszarze występów i transferów w Knappenschmiede.

Schalke 04: Trio trenerskie jest nadal na pokładzie

Jeśli w klubie osiągniesz poziom U17, U19 lub U23, sytuacja stanie się dla Ciebie poważna. Marzenie o profesjonalnej piłce nożnej jest wciąż żywe. To właśnie w tych grupach wiekowych zapada ostateczna decyzja, kto może pewnego dnia zostać gwiazdą i czyja kariera zakończyła się, zanim w ogóle się zaczęła.

+++Kibice S04 wysyłają wyraźny sygnał – niektóre inne kluby nie mogą się temu dziwić +++

Zaangażowani trenerzy są szczególnie ważni i kształtujący. Mogą mieć ogromny wpływ na przyszłość swoich wyznawców. Teraz jest już jasne, że na Schalke 04: Jakob Fimpel (U23), legendy Norbert Elgert (U19) i Thomas Birtels (U17) pozostaną na czele swoich drużyn.

Ciągłość w potomstwie

Norbert Elgert i tak nie podlega dyskusji. Trener Młodzieży to prawdziwa instytucja S04. Jest trenerem drużyny do lat 19 od 1996 roku, z wyjątkiem sezonu 02/03. Trenowani przez niego profesjonalni gracze do dziś dbają o Elgerta. Nadal będą go wspierać asystenci trenerów Tim Hoagland i Charles Takei.

Jacob Fimpel w przyszłym sezonie również będzie na ławce rezerwowych drużyny U23. 25-latek objął stanowisko trenera drużyny Ligi Regionalnej na początku marca 2022 roku. Zespół plasował się wówczas w środku tabeli. Ubiegły sezon zakończyli na piątym miejscu. Tendencja jest słuszna.


Więcej aktualności możesz przeczytać tutaj:

READ  Dziś na taśmie na żywo Mistrzostwa Czterech Skoczni: Skoki narciarskie w Innsbrucku z udziałem Wellinger, Kraft, Geiger & Co. - Taśma na żywo

W kategorii U-17 nastąpiła niewielka zmiana w składzie asystentów trenerów. Thomas Peretz, rozpoczynający swój drugi sezon, pozostaje na stanowisku. Zamiast Jana Ansbergera (będzie trenował kadrę U-15) w przyszłości będą mu pomagać Bastian Nasse – i jego były asystent Robin Willek.

FC Schalke 04: Kolejna rozdzielczość mangi

Decyzja należy do Bena Mangi, który niedawno został dyrektorem ds. planowania zespołu, skautingu i górników. „Zespoły szkoleniowe U-17 do U-23 są bardzo ważne ze względu na ich ścisłe powiązania z obszarem licencyjnym” – podkreśla.

Jego asystent Rafael Tonello, dyrektor sportowy Nabenchmedie, dodaje: „W zeszłym sezonie cała trójka udowodniła, że ​​wykonuje bardzo dobrą robotę. Potwierdzają to nie tylko wyniki i klasyfikacje drużyn, ale przede wszystkim zawodnicy, którzy osiągnęli sukces wskocz na licencjonowany obszar.

Continue Reading

sport

Rennsteiglauf 2024: Podwójne zwycięstwo Erfurtu w supermaratonie

Published

on

Rennsteiglauf 2024: Podwójne zwycięstwo Erfurtu w supermaratonie

Półmaratony, maratony, ultramaratony, a także piesze wycieczki – tradycyjny wyścig Rennesteg rozgrywany na grani w Lesie Turyńskim słynie z trudnych tras. W Erfurcie na Drodze Królewskiej doszło do podwójnego zwycięstwa: Marcel Braut i Christine Hempel byli najszybsi w supermaratonie z Eisenach do Schmidfeld na dystansie 73,9 km.

Przy pogodzie idealnej do biegów długodystansowych tysiące sportowców rekreacyjnych i turystów pieszych wzięło w sobotę udział w biegu GuthsMuths Rennsteig Run w Lesie Turyńskim. Rzecznik organizatorów powiedział, że na pierwszej trasie pomiędzy poszczególnymi konkursami – na dystansie około 74 kilometrów z Eisenach do Schmidfeld – wzięło udział ponad 2000 uczestników.


Do największego w Europie wyścigu przełajowego zarejestrowało się prawie 17 000 biegaczy, turystów pieszych i spacerowiczów.
Źródło zdjęcia: Picture Alliance/DPA | Michaela Reichela

Po nagraniu rocznicy w zeszłym roku powróciliśmy do liczb sprzed korony.

Jürgen Lange | Klub biegowy Rensteeg

Na różnych szlakach biegowych i pieszych wzięło udział około 15 000 aktywnych uczestników, a organizatorzy ogłosili: „Po nagraniu zeszłorocznej rocznicy wróciliśmy do liczb sprzed korony” – powiedział prezes klubu Rensteglauverien, Jürgen Long.

W 2023 r. wzięło w nim udział ok. 17 tys. biegaczy i turystów pieszych, na tym samym poziomie utrzymała się także liczba zapisów wstępnych w tym roku.


Rasa nosi imię hodowcy Johanna Christopha Friedricha Gutsmuthsa (1759-1839), jednego z pionierów współczesnego sportu.
Źródło zdjęcia: Picture Alliance/DPA | Michaela Reichela

Erfurt zwycięzcą Rensteglauf Super Maraton

Na Drodze Królewskiej – dystansie ok. 74 km z Eisenach do Schmidfeld – zwyciężyły Marcel Braut z Erfurtu (5:06:56 godz.) i Christine Hempel (6:12:16 godz.).


Christine Hempel zakończyła podwójne zwycięstwo Erfurtu w supermaratonie.
Źródło zdjęcia: IMAGO / Christian Helwagen

Najpopularniejszym biegiem jest tradycyjnie półmaraton, który liczy około 21 kilometrów i bierze w nim udział około 6700 uczestników. Do maratonu klasycznego na dystansie dwukrotnie większym zgłosiło się około 2800 osób. Rzecznik organizatorów powiedział, że liczba osób faktycznie startujących systematycznie nieznacznie maleje.


Na mecie zwycięzca maratonu Samsom Tesfazghi Hayalu
Źródło zdjęcia: IMAGO / Funke Photo Services

Zwyciężyła pochodząca z Erytrei Samsom Tesfazghi Hayalu, biegnąca dla SV Sömmerda (2:42:30), a maraton kobiet zwyciężyła Anika Oettinger z Hamburga (3:08:17).

Centralnym miejscem wszystkich konkursów było Schmidfeld, gdzie nowicjuszy nie tylko witano gromkimi brawami, ale także tradycyjnie butelką „Piwa Biegacza” z browaru w Turyngii.

Żadnych wypadków na trasie

Z punktu widzenia policji zawody początkowo przebiegły bez żadnych problemów. Rzeczniczka firmy powiedziała, że ​​ze względu na aktywny dostęp uczestników i trasę biegnącą po grani w Lesie Turyńskim, obowiązują tymczasowe ograniczenia dla kierowców. Nie było żadnych wypadków związanych z bieganiem.


W Eisenach rozpoczął się 51. wyścig Rennsteig. Prawie 2000 biegaczy odbyło długą podróż do Schmidfield.
Źródło zdjęcia: Picture Alliance/DPA | Michaela Reichela

Sportowa tradycja w pięknym krajobrazie

Rzeka Rensteeg o długości około 170 km płynie na wysokości od około 500 do 1000 metrów pomiędzy Horschel niedaleko Eisenach i Blankenstein na granicy Turyngii i Bawarii. Rasa, nazwana na cześć hodowcy Johanna Christopha Friedricha Gutsmuthsa (1759-1839), jednego z pionierów współczesnego sportu, obchodziła w tym roku swoją 51. edycję.

Więcej o wyścigach Rennsteig

Ten temat w programie:MDR THÜRINGEN – Radio | Poranek Johna i Dicka | 25 maja 2024 | 05:00

Pokaż wszystkie

Pokaż wszystkie

Continue Reading

Trending