Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Trzy lata młodszy niż biologicznie w wieku ośmiu tygodni – praktyka uzdrawiania

Jak można ograniczyć życie biologiczne?

Wydaje się, że dieta i styl życia mają tak silny wpływ na życie biologiczne, że można je zredukować na kilka lat w ciągu kilku tygodni. Starzenie się odgrywa ważną rolę w wywoływaniu wielu chorób, więc ograniczenie życia biologicznego może pomóc ludziom żyć zdrowiej i dłużej.

Nowe badanie, z udziałem naukowców z McGill University, po raz pierwszy przedstawia naukowe dowody na to, że zmiany stylu życia i diety mogą prowadzić do natychmiastowego i szybkiego spadku życia biologicznego. Badanie zostało opublikowane w Journal of the English Language.Starzenie się Stanów Zjednoczonych“Został wydany.

Zbadano specjalny program interwencyjny

W ramach bieżących badań przebadano 43 zdrowych dorosłych mężczyzn w wieku od 50 do 72 lat. Uczestniczyli w ośmiotygodniowym programie obejmującym dietę, sen, ćwiczenia i relaks. Dodatkowo uczestnicy otrzymali dodatkowe probiotyki i fitoskładniki.

Połączony program interwencyjny został zaprojektowany przez specjalistów w tej dziedzinie, aby ukierunkować na specyficzny mechanizm biologiczny zwany metylacją DNA, aw szczególności wzorce metylacji DNA, które zostały zidentyfikowane jako wysoce predykcyjne dla wieku biologicznego.

Życie biologiczne skrócone o trzy lata

Działania te pozwoliły na osiągnięcie statystycznie istotnego obniżenia wieku biologicznego poprzez kompensację tzw. Metylacji DNA. Zdaniem zespołu biologiczni uczestnicy byli o trzy lata młodsi od grupy kontrolnej.

Naukowcy wyjaśniają, że wyniki nowego badania są zgodne z nielicznymi istniejącymi badaniami na ten temat, które do tej pory badały potencjał znacznego ograniczenia i wydłużenia życia biologicznego. Obecnie rekrutują uczestników do większego badania, które ma potwierdzić wyniki obecnego badania, zgodnie z raportem autora badania, dr. Kara Fitzgerald.

Poprawa samopoczucia i średniej długości życia

Epigenetyka d. Moshe Szev z McGill University wyjaśnia w jednym Informacja prasowaWyjątkowość dr Fitzgeralda podkreśla, że ​​w ich badaniu opracowano naturalną, ale napędzaną mechanicznie strategię manipulowania systemem metylacji organizmu. Badanie to stanowi pierwszy wgląd w to, jak naturalne zmiany można wykorzystać do kierowania procesów epigenetycznych i poprawy naszego samopoczucia, a być może nawet długowieczność i długość życia.

READ  Kolonia Corona: Wartość infekcji spada, siedem przypadków w przypadku indyjskiej alternatywy

Wzorce metylacji DNA stały się wiodącym narzędziem w ocenie i śledzeniu biologicznego starzenia, które opisuje nagromadzenie uszkodzeń i utratę funkcji w ludzkich komórkach, tkankach i narządach. A eksperci potwierdzają, że to uszkodzenie powoduje choroby związane ze starzeniem się.

„To bardzo ekscytujące, że sposób odżywiania i styl życia, w tym określone składniki odżywcze i związki spożywcze, o których wiadomo, że wybiórczo zmieniają metylację DNA, mogą mieć taki wpływ na wzorce metylacji DNA, że wiemy, że można przewidzieć starzenie się i choroby związane z wiekiem. nowe możliwości dla nas wszystkich, aby mierzyć i śledzić czas życia naszej metylacji DNA, otworzą ważne nowe możliwości zarówno dla naukowców, jak i konsumentów. ” – dodał Fitzgerald. (Jak na przykład)

Informacje o autorze i źródle

Ten tekst jest zgodny z wymogami specjalistycznej literatury medycznej, wytycznymi medycznymi i aktualnymi badaniami oraz został zbadany przez lekarzy.

Nadmuchany:

  • Kara N. Fitzgerald, Romilly Hodges, Douglas Hans, Emily Stack, David Chishvili i wsp.: Potencjalne odwrócenie wieku epigenetycznego za pomocą interwencji dietetycznej i stylu życia: pilotażowe randomizowane badanie kliniczne, w AGING-US (veröffentlicht tom 13, wydanie 7 str. 9419 – 9432 12.04 2021), Starzenie się Stanów Zjednoczonych
  • AGING-US: Trzy lata młodszy w zaledwie osiem tygodni? Nowe badanie sugeruje, że tak! (veröffentlicht 27.05.2021), Starzenie się Stanów Zjednoczonych

ważna uwaga:
Ten artykuł ma jedynie charakter ogólny i nie jest przeznaczony do autodiagnozy lub samoleczenia. Nie może zastąpić wizyty u lekarza.