Connect with us

sport

Tour de France – etap 14 na żywo na taśmie: Pogacar kontra Vingegaard w pojedynku o żółtą koszulkę nad Alpami

Published

on

Tour de France – etap 14 na żywo na taśmie: Pogacar kontra Vingegaard w pojedynku o żółtą koszulkę nad Alpami

Czternasty etap Tour de France obejmuje ogromny obszar o długości 4200 metrów w pionie. W szczególności wspinaczka na Col de la Ramaz i Col de Joux Plane jest trudna. W ten sposób umiejętności profesjonalistów również odgrywają ważną rolę w lądowaniu.

W klasyfikacji generalnej Tadezh Pogacar i Jonas Vingaard po raz kolejny stoczą zaciekły pojedynek o żółtą koszulkę. Słoweniec ma tylko dziewięć sekund straty do Duńczyków. Zobaczymy kto ma lepsze nerwy i przede wszystkim lepsze nogi 14 dnia.

Eurosport.de prezentuje na taśmie 14. etap Tour de France:

Tour de France

Szczyt w Alpach: Pogacar zobaczył tron ​​Vingegaarda

6 godzin temu

+++ Kliknij tutaj, aby zaktualizować +++

16:23 – Buchmann kontratakuje w końcówce seta

Teraz Emmanuel Buchmann nie mógł już nadążać za tempem pierwszej grupy, więc Guy Hindley był teraz sam jako kapitan Bory. Egan Bernal również traci kontakt. Ale Buchmann z trudem wraca do końca seta.

16:14 – złapany, Jumbo bezlitośnie

Teraz dla Separatystów to koniec, Jumbo Speed ​​nie daje im szansy. Wyścig rozpoczyna się ponownie, Ciccone jest ostatnim złapanym, około ośmiu kilometrów od szczytu.

16:03 – rozpoczyna się wejście na przedostatnią górę

Z półminutową przewagą liderzy z okolic Ciccone, Pinot i Woods pokonują trudną wspinaczkę na Col de la Ramaz. Kluczowe dane: 13,9 km podjazdu na wysokość 1619 m ze średnim nachyleniem 7,8%. Bardzo twardy kawałek.

Wycieczka górska: 14 km zagłady – Col de la Ramaz z profilu

15:55 – Al-Midan ściga ostatnich uciekających

Jumbo nadal przyspiesza, jedenastu kierowców wciąż prowadzi, ale Simona Geschke też już nie ma. Biorąc pod uwagę niewielką różnicę, liderzy obecnie nie mają szans na wygranie pozostałych dwóch bardzo trudnych gór w tym momencie.

15:41 – Ciccone wszystko wymazuje

Giulio Ciccone zapewnia również pośredni sprint po klasyfikacji górskiej, włoskie wyniki na wszystkich frontach, ale stawka jest tylko kilka sekund za dużą niegdyś grupą uciekinierów, tylko połowa kolarzy wyprzedza peleton.

Giulio Ciccone i Thibaut Pinault na 14. etapie Tour de France 2023

Źródło obrazu: Getty Images

15:34 – zbliża się środkowy sprint – boisko coraz bliżej

Sprint pośredni odbywa się na niesklasyfikowanym podjeździe, a boisko coraz bardziej zbliża się do uciekinierów. Jumbo wywiera dziś ogromną presję!

15:22 – Ciccone zdobył klasyfikację górską

Włoski sprinter ściga się z Michaelem Woodsem i również zdobywa tę klasyfikację górską. Wkrótce potem pole dogania m.in. Nilsa Pollitta. Simon Geschke wyprzedza pole. Do kolejnej klasyfikacji górskiej zostało już prawie 50 kilometrów, więc do trudnego etapu jeszcze daleko.

READ  Wolfsburg: Kapitan Maxi Arnold wzmacnia się przeciwko Maxowi Kreuzowi | Sporty

15:16 – Laporte walczy o Vingegaarda

W Team Jumbo Christophe Laporte wykonuje całą pracę na boisku za Jonasa Vingegaarda. Imponujący występ Francuza na tym pierwszym etapie w Alpach, podczas gdy Tadezhowi Pogacarowi brakuje już trzech asystentów z Bergiem, Langenem i Trentinem.

15:03 – Rozpoczyna się trzecia wspinaczka, krótka passa Jumbo

Wspięła się na Col du Feu (kategoria 1), pokonując 5,8 km podjazdu z nachyleniem 7,8%. Grupa 21 z Niemcami wciąż ma tylko około 30 sekund przewagi nad polem walki, ponieważ Jumbo przez krótki czas trzyma uciekiniera związanego.

Out for Bardet: Fall eliminuje francuską gwiazdę z wyścigu

14:55 – mocna grupa z lekką przewagą

Sytuacja wyścigowa jeszcze się nie uspokoiła, spora grupa z Simonem Geschke i Nilsem Polletem stała przed polem przez około pół minuty, ale nie poddawali się.

14:46 – Klasyfikacja górska zdobyta

Druga z pięciu klasyfikacji górskich zostaje osiągnięta, a na kilka sekund przed końcem grupa zdobywa punkty w gorącej walce między sobą, Ciccone wygrywa wyścig. Teraz kolejny zjazd prowadzi bezpośrednio do kolejnego wzniesienia pierwszej kategorii.

14:35 – Wejście na pierwszą trudną górę

Dzisiaj wspina się na pierwszą górę Kategorii 1, Col de Cou (7 km, 7,4%). Boisko nie pozwala napastnikom iść dalej, jedna grupa ma obecnie 15 sekund przewagi nad peletonem – dzisiejszej grupy jeszcze nie ma.

14:28 – Nowa jesień, Bardet został dotknięty

Następnej jesieni, tym razem Francuz Romain Bardet (DSM) i Brytyjczyk James Shaw (EF) mają go i nie wydają się być w stanie nadążyć. Nieco później przyszło potwierdzenie, że Bardet odpadł z wyścigu na dwunastym miejscu. Ogólny układ nie mógł trwać. Trasa 2023 również dobiegła końca dla Shawa.

14:23 – Pierwsza wspinaczka zaliczona

Pierwsza z pięciu klasyfikacji górskich minęła, mała grupa wokół Alaphilippe miała zaledwie kilka sekund przewagi na podjeździe Kategorii III. Teraz jest już z górki, a stamtąd do pierwszego trudnego podjazdu etapu. Zostały tylko 133 kilometry.

14:18 – Kolejne zadanie po upadku

Teraz Esteban Chaves (EF Team), który próbował przez kilka minut po upadku, musi przejść na emeryturę. Mistrz Kolumbii odpada z trasy, trzecia ofiara dzisiejszej katastrofy, pozostawiając 162 kolarzy w wyścigu.

14:12 – Field nie pozwala ruszyć grupie

Wyścig się nie kończy, ciągle pojawiają się nowe ataki i kontrataki i nikt nie może się skutecznie wycofać. Julian Alaphilippe próbuje teraz użyć dźwigni, ale nawet dwukrotny mistrz świata jeszcze jej nie uniknął.

READ  Erling Haaland musi opuścić Anglię! Rozpoczęła się szalona petycja | Sporty

14:03 – Nowe ataki po restarcie

Wyścig jest teraz ponownie otwarty i nadchodzą pierwsze ataki, w tym Egan Bernal szukający swojej szansy. Rozpoczyna się wspinaczka na pierwszą z dzisiejszych pięciu gór, nieco ponad cztery kilometry powyżej tej kategorii 3.

13:57 – Po masowej kraksie etap rusza ponownie

Pole się teraz toczy, ale na początku jest jeszcze w pozycji neutralnej, aby wrócić do „temperatury roboczej”. Wszystkie zespoły dostosowują się, a zaangażowani jeźdźcy dokładnie testują, jak mogą utrzymać się w siodle po upadku.

13:51 — Zbliża się ponowne uruchomienie, Meintjes odpada

Wkrótce powinien kontynuować, ale nie z Louisem Meintjesem: Południowoafrykański, który jest 13. w klasyfikacji generalnej, musi przejść na emeryturę. Kapitan i kolega z drużyny Intermarché, Georges Zimmermann, upadł zbyt mocno, by kontynuować ten czternasty etap.

13:42 – Wyścig wciąż trwa, do Pedreiro

Boisko nadal czeka na zawodników dotkniętych wypadkiem. Jedna misja jest na pewno, Antonio Pedrero (Movistar) nie będzie mógł kontynuować. Wszyscy pozostali profesjonaliści wydają się być w stanie kontynuować wyścigi, ale niektórzy nadal otrzymują leczenie za pomocą bandaży i dezynfekcji ran.

Bora Commander in the Middle: Neutralizacja sił Mass Fall

13:34 – Masowy spadek gwarantuje neutralizację

KOMUNIKAT CAŁKOWITY – Na mokrej drodze dochodzi do masowego wypadku, w wyniku którego kilku motocyklistów przewraca się na ziemię! Jury reaguje i powstrzymuje pole przed zatrzymaniem się i czekaniem. Wszystko się samo rozwiązało, lekarze sprawdzili upadłych jeźdźców, mechanicy przywieźli nowe motocykle, a zespoły gorączkowo rozmawiały przez radio. Upadło około 15 kierowców, aw upadku uczestniczyło około 30 profesjonalistów.

13:31 – ataki nadal nieudane

Pierwszym napastnikiem był Simon Geschke, a aktywny był już Neilson Powless. Ale nadal nie można utworzyć i osiedlić żadnej grupy uciekinierów, ataki trwają. Tymczasem ulubieniec fanów Thibaut Pinot stoi za boiskiem w samochodzie zespołu. Teren na śliskiej teraz drodze wznosi się do Col de Saxel (kategoria 3).

13:24 – Start wolny na czternasty etap

Etap rozpoczął się teraz z niewielkim opóźnieniem z powodu usterki Biniama Girmaya, a dyrektor wyścigu Christian Prudhomme dał zielone światło ze swojego czerwonego samochodu. Ataki zaczynają się od razu i już jest trochę pod górkę do pierwszej klasyfikacji górskiej, która podjedzie na około 19 kilometrów po starcie.

13:05 – Kierowcy ruszają w drogę

Najlepsza pogoda w Annemasse Na obrzeżach Genewy, jak zawsze, w pierwszym rzędzie ustawiło się czterech zawodników w specjalnych koszulkach. Przed wyścigiem o długości 151,8 km do startu czternastego etapu pozostało już 8,3 km neutralnego dystansu. W wyścigu wciąż bierze udział 165 kierowców.

READ  VfB Stuttgart ma nadzieję na pozostanie w lidze z prezesem Wehrle

INFO – Odjazdy są dodatkowo blokowane

Dziś ważną rolę w tym czternastym etapie odgrywa zjazd, zwłaszcza ten od ostatniego szczytu do mety. Organizatorzy lotu po raz kolejny zabezpieczyli trasę z samolotu Col de Joux. Dodatkowe znaki, duże czarno-żółte banery i dźwiękowe sygnały ostrzegawcze zostały użyte do wskazania najbardziej niebezpiecznych zakrętów, a także zainstalowano maty ochronne, wyjaśnił Thierry Jovino, dyrektor ds. trasy.

Wycieczka górska: „Czarna trasa” – ostatnia wspinaczka samolotem Go

INFO – Taktyczne wybory w walce o żółć

Pięć podjazdów, przewyższenie 4200 metrów i trudny zjazd do doliny w finale – ten etap jest nie tylko ekstremalnie trudny, ale daje również możliwości taktyczne pod kątem klasyfikacji. W pierwszej połowie etapu są już dwie podjazdy pierwszej kategorii, Col de Cou i Col de Feu. Ostatnie 65 kilometrów to wersja 20. etapu Tour 2016: najpierw prowadzi przez Col de la Ramaz (kategoria 1), a końcowy podjazd prowadzi do Col de la Joux Plane (klasa HC) – ze średnim nachyleniem bolesnych 8,5 proc. Podjazd to jednak nie koniec etapu: od szczytu do mety jest dwanaście kilometrów, które trzeba pokonać na trudnym technicznym stoku.

Wycieczka górska: 14 km zagłady – Col de la Ramaz z profilu

Tour de France na żywo – następna wymiana ciosów Giants?

Czternasty etap Tour de France jest nie tylko niezwykle wymagający, ale także stwarza możliwości taktyczne dla klasyfikacji generalnej. Na tym górzystym etapie dojdzie do kolejnej wymiany ciosów między broniącym tytułu Jonasem Vinggaardem (Jumbo-Visma) w żółtej koszulce a pretendentem Tadejem Pogacarem (UAE Emirates Team). Przewiduje się, że meta będzie o godzinie 17:30. Będziemy tam dla ciebie na żywo na pasku od początku o 13:20. | do podglądu sceny
Możesz być zainteresowanym także tym: Krytyk Fromma: Miliony pensji „absolutnie” nie są tego warte

Kwiatkowski koronuje solową jazdę – Pogacar Vingegaard pokazuje zęby

Tour de France

„To nie było tego warte”: trzy pełne godziny przez osiem sekund

18 godzin temu

Tour de France

Trzy rzeczy się wyróżniały: Vingegaard przegrywa i mimo to jest szczęśliwy

18 godzin temu

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Maria, Sigmund i Lys zostają wyeliminowani

Published

on

Maria, Sigmund i Lys zostają wyeliminowani

{ „placeholderType”: „BANNER” }

French Open: wyeliminowany niemiecki kwartet

Tatiana Maria, Laura Siegmund i Eva Liss poniosły porażkę pierwszego dnia French Open w Paryżu.

Tatiana Maria również została już wyeliminowana
© AFP/Sid/Anne-Christine Pujolat

.  Pan
.  Pan

Tatiana Maria, była półfinalistka Wimbledonu, przegrała pierwszą rundę French Open w Paryżu. Oczywiście pierwsza Niemka przegrała z Dunką Clarą Tauson 2:6, 3:6. Julie Niemeyer, Laura Siegmund i Eva Liss również wystąpiły wcześnie w Czarną Niedzielę.

{ „placeholderType”: „MREC” }

Jeśli chodzi o Marię, zajmującą 65. miejsce na świecie, czarna passa trwała nadal przed Tawsonem, który tracił do niej siedem miejsc. 36-latkowi nie udało się przejść dalej niż do drugiej rundy Rolanda Garrosa. Po pokonaniu Wang Xinyu (Chiny) 6:0, 2:6, 4:6 Niemeyer wciąż czeka na swoje pierwsze zwycięstwo na turnieju głównym w Paryżu.

Wcześniej zawodniczka świata gry podwójnej Siegmund po dobrym początku przegrała z byłą zwyciężczynią Australian Open Sofią Kenin (USA) 6:4, 2:6, 2:6. „Zamknąłem pierwszego seta, ale potem przestało działać” – powiedział Siegmund, który w 2020 roku w stolicy Francji dotarł do ćwierćfinału.

Z kolei kwalifikantka Eva Lais pokonała Francuzkę Caroline Garcię 6:4, 5:7, 2:6. Hamburger prowadził Garcię, rozstawiony z numerem 21, 4:3 w drugim secie, ale to nie wystarczyło, aby wygrać.

{ „placeholderType”: „MREC” }

Wśród niemieckich zawodniczek w turnieju wzięły udział jedynie Angelique Kerber (Kielonia) i Tamara Korbach (Hamburg).

READ  Europa Conference League: Fiorentina w 1/8 finału
Continue Reading

sport

Schalke 04: Manga podejmuje decyzję trenerską

Published

on

Schalke 04: Manga podejmuje decyzję trenerską

W Gelsenkirchen dużo się dzieje. Ostatnio Schalke 04 wyróżniało się radykalną wewnętrzną restrukturyzacją. Wszystko, co mogło spowodować tak rozczarowujący sezon, jest analizowane. Ale jest inny sposób.

W przeciwieństwie do branży zawodowej, z której część pracowników niedawno musiała odejść (dowiedz się więcej tutaj), celem jest skupienie się na ciągłości w grupie juniorów. Dlatego FC Schalke 04 kładzie nacisk na wszystkich trenerów w obszarze występów i transferów w Knappenschmiede.

Schalke 04: Trio trenerskie jest nadal na pokładzie

Jeśli w klubie osiągniesz poziom U17, U19 lub U23, sytuacja stanie się dla Ciebie poważna. Marzenie o profesjonalnej piłce nożnej jest wciąż żywe. To właśnie w tych grupach wiekowych zapada ostateczna decyzja, kto może pewnego dnia zostać gwiazdą i czyja kariera zakończyła się, zanim w ogóle się zaczęła.

+++Kibice S04 wysyłają wyraźny sygnał – niektóre inne kluby nie mogą się temu dziwić +++

Zaangażowani trenerzy są szczególnie ważni i kształtujący. Mogą mieć ogromny wpływ na przyszłość swoich wyznawców. Teraz jest już jasne, że na Schalke 04: Jakob Fimpel (U23), legendy Norbert Elgert (U19) i Thomas Birtels (U17) pozostaną na czele swoich drużyn.

Ciągłość w potomstwie

Norbert Elgert i tak nie podlega dyskusji. Trener Młodzieży to prawdziwa instytucja S04. Jest trenerem drużyny do lat 19 od 1996 roku, z wyjątkiem sezonu 02/03. Trenowani przez niego profesjonalni gracze do dziś dbają o Elgerta. Nadal będą go wspierać asystenci trenerów Tim Hoagland i Charles Takei.

Jacob Fimpel w przyszłym sezonie również będzie na ławce rezerwowych drużyny U23. 25-latek objął stanowisko trenera drużyny Ligi Regionalnej na początku marca 2022 roku. Zespół plasował się wówczas w środku tabeli. Ubiegły sezon zakończyli na piątym miejscu. Tendencja jest słuszna.


Więcej aktualności możesz przeczytać tutaj:

READ  VfB Stuttgart ma nadzieję na pozostanie w lidze z prezesem Wehrle

W kategorii U-17 nastąpiła niewielka zmiana w składzie asystentów trenerów. Thomas Peretz, rozpoczynający swój drugi sezon, pozostaje na stanowisku. Zamiast Jana Ansbergera (będzie trenował kadrę U-15) w przyszłości będą mu pomagać Bastian Nasse – i jego były asystent Robin Willek.

FC Schalke 04: Kolejna rozdzielczość mangi

Decyzja należy do Bena Mangi, który niedawno został dyrektorem ds. planowania zespołu, skautingu i górników. „Zespoły szkoleniowe U-17 do U-23 są bardzo ważne ze względu na ich ścisłe powiązania z obszarem licencyjnym” – podkreśla.

Jego asystent Rafael Tonello, dyrektor sportowy Nabenchmedie, dodaje: „W zeszłym sezonie cała trójka udowodniła, że ​​wykonuje bardzo dobrą robotę. Potwierdzają to nie tylko wyniki i klasyfikacje drużyn, ale przede wszystkim zawodnicy, którzy osiągnęli sukces wskocz na licencjonowany obszar.

Continue Reading

sport

Rennsteiglauf 2024: Podwójne zwycięstwo Erfurtu w supermaratonie

Published

on

Rennsteiglauf 2024: Podwójne zwycięstwo Erfurtu w supermaratonie

Półmaratony, maratony, ultramaratony, a także piesze wycieczki – tradycyjny wyścig Rennesteg rozgrywany na grani w Lesie Turyńskim słynie z trudnych tras. W Erfurcie na Drodze Królewskiej doszło do podwójnego zwycięstwa: Marcel Braut i Christine Hempel byli najszybsi w supermaratonie z Eisenach do Schmidfeld na dystansie 73,9 km.

Przy pogodzie idealnej do biegów długodystansowych tysiące sportowców rekreacyjnych i turystów pieszych wzięło w sobotę udział w biegu GuthsMuths Rennsteig Run w Lesie Turyńskim. Rzecznik organizatorów powiedział, że na pierwszej trasie pomiędzy poszczególnymi konkursami – na dystansie około 74 kilometrów z Eisenach do Schmidfeld – wzięło udział ponad 2000 uczestników.


Do największego w Europie wyścigu przełajowego zarejestrowało się prawie 17 000 biegaczy, turystów pieszych i spacerowiczów.
Źródło zdjęcia: Picture Alliance/DPA | Michaela Reichela

Po nagraniu rocznicy w zeszłym roku powróciliśmy do liczb sprzed korony.

Jürgen Lange | Klub biegowy Rensteeg

Na różnych szlakach biegowych i pieszych wzięło udział około 15 000 aktywnych uczestników, a organizatorzy ogłosili: „Po nagraniu zeszłorocznej rocznicy wróciliśmy do liczb sprzed korony” – powiedział prezes klubu Rensteglauverien, Jürgen Long.

W 2023 r. wzięło w nim udział ok. 17 tys. biegaczy i turystów pieszych, na tym samym poziomie utrzymała się także liczba zapisów wstępnych w tym roku.


Rasa nosi imię hodowcy Johanna Christopha Friedricha Gutsmuthsa (1759-1839), jednego z pionierów współczesnego sportu.
Źródło zdjęcia: Picture Alliance/DPA | Michaela Reichela

Erfurt zwycięzcą Rensteglauf Super Maraton

Na Drodze Królewskiej – dystansie ok. 74 km z Eisenach do Schmidfeld – zwyciężyły Marcel Braut z Erfurtu (5:06:56 godz.) i Christine Hempel (6:12:16 godz.).


Christine Hempel zakończyła podwójne zwycięstwo Erfurtu w supermaratonie.
Źródło zdjęcia: IMAGO / Christian Helwagen

Najpopularniejszym biegiem jest tradycyjnie półmaraton, który liczy około 21 kilometrów i bierze w nim udział około 6700 uczestników. Do maratonu klasycznego na dystansie dwukrotnie większym zgłosiło się około 2800 osób. Rzecznik organizatorów powiedział, że liczba osób faktycznie startujących systematycznie nieznacznie maleje.


Na mecie zwycięzca maratonu Samsom Tesfazghi Hayalu
Źródło zdjęcia: IMAGO / Funke Photo Services

Zwyciężyła pochodząca z Erytrei Samsom Tesfazghi Hayalu, biegnąca dla SV Sömmerda (2:42:30), a maraton kobiet zwyciężyła Anika Oettinger z Hamburga (3:08:17).

Centralnym miejscem wszystkich konkursów było Schmidfeld, gdzie nowicjuszy nie tylko witano gromkimi brawami, ale także tradycyjnie butelką „Piwa Biegacza” z browaru w Turyngii.

Żadnych wypadków na trasie

Z punktu widzenia policji zawody początkowo przebiegły bez żadnych problemów. Rzeczniczka firmy powiedziała, że ​​ze względu na aktywny dostęp uczestników i trasę biegnącą po grani w Lesie Turyńskim, obowiązują tymczasowe ograniczenia dla kierowców. Nie było żadnych wypadków związanych z bieganiem.


W Eisenach rozpoczął się 51. wyścig Rennsteig. Prawie 2000 biegaczy odbyło długą podróż do Schmidfield.
Źródło zdjęcia: Picture Alliance/DPA | Michaela Reichela

Sportowa tradycja w pięknym krajobrazie

Rzeka Rensteeg o długości około 170 km płynie na wysokości od około 500 do 1000 metrów pomiędzy Horschel niedaleko Eisenach i Blankenstein na granicy Turyngii i Bawarii. Rasa, nazwana na cześć hodowcy Johanna Christopha Friedricha Gutsmuthsa (1759-1839), jednego z pionierów współczesnego sportu, obchodziła w tym roku swoją 51. edycję.

Więcej o wyścigach Rennsteig

Ten temat w programie:MDR THÜRINGEN – Radio | Poranek Johna i Dicka | 25 maja 2024 | 05:00

Pokaż wszystkie

Pokaż wszystkie

Continue Reading

Trending