Connect with us

entertainment

Teoria wartości prowadzi do katastrofy pieniężnej w przypadku rzadkich przedmiotów

Published

on

kolonia – Henry Schmidt wymyśla szaloną teorię wartości projektowanego przez siebie przedmiotu.Gotówka na rarytasy„Ale jego występ w programie ZDF kończy się solidnym klapsem!

Henry Schmidt (59, z prawej) chciałby się przyłączyć "Gotówka na rarytasy" Zarabiaj na starej kłodzie.

Henry Schmidt (59, z prawej) chce zarobić na starej płycie w „Cash for Rares”. © Zrzut ekranu/ZDF/gotówka za rzadkie

„W drodze jest coś bardzo cennego” – spekuluje prezenter Horst Lichter (62 l.), gdy jego gość wchodzi z aluminiową walizką w ręku do studia telewizyjnego w walcowni Pulheim niedaleko Kolonii.

Schmidt przywiózł płytę szelakową z portretem cesarza Wilhelma II, którą określił mianem „współczesnego dokumentu historycznego przemysłu muzycznego”. 59-latek twierdzi również, że kupił ten przedmiot w Internecie 20 lat temu.

Ekspert Albert Mayer wie więcej na temat tej pamiątki. 74-latek wyjaśnia: „Tablica została wybita w 1913 r., z okazji 25. rocznicy jego służby”. Co szczególnie ciekawe: w komplecie znajduje się etui na płytę z szelaku, przystawka do płyty i folia ochronna.

Gotówka za rarytasy: Dealerzy opisują doświadczenie: Doświadczenie sprzedawców pod adresem "Gotówka na rarytasy" katastrofa
Gotówka na rarytasy
Dealerzy analizują wiedzę specjalistyczną: sprzedawcom grozi katastrofa związana z „gotówką za rarytasy”.

Znajduje się tu także pocztówka z domu dziecka w nadbałtyckim kurorcie Ahlbeck, który niegdyś skorzystał z wpływów ze sprzedaży płyty. „To coś wyjątkowego” – zachwyca się Meyer. Ale jaka jest wartość tego dobrego dzieła? Sprzedawca ma swoją własną teorię.

W zeszłym roku płytę tego typu sprzedano na aukcji za 700 euro. „Wymagania dotyczące jakości ustalono na pięć procent” – wyjaśnia Schmidt. Ponieważ oszacował stan swojego przedmiotu na 75–80 procent, osiągnął kwotę 10 500 euro.

Ekspert ZDF Albert Mayer (74 l.) w ogóle nie zgadza się z ceną wywoławczą kandydata.

Ekspert ZDF Albert Mayer (74 l.) w ogóle nie zgadza się z ceną wywoławczą kandydata. © ZDF/Frank W. Hempel

Ale na ile realistyczne są te obliczenia matematyczne? Meyer jest całkowicie zszokowany, gdy słyszy szokującą cenę wywoławczą. „To całkowicie niewłaściwe” – natychmiast wyjaśnia ekspert z poważną miną.

Choć płyta była limitowana, od czasu do czasu pojawiała się na aukcjach. Z tego powodu ekspert uważa za realistyczne maksymalnie 700 i 800 euro. Sprzedawca wcale nie chce tego słyszeć.

Zdecydowanie nie chciał rezygnować ze swojej rzadkości za taką kwotę. „Więc zabiorę ją do domu” – zapewnia Schmidt, czując się wyraźnie urażony. Wartość rekordu miała już wynosić niecałe 10 500 euro. Ale tak naprawdę oczekiwał kwoty od 2000 do 3000 euro.

Gotówka za niedobory: rozczarowanie "Gotówka na rarytasy": Ekspert musi wyjaśnić błąd - sprzedawca przegrywa
Gotówka na rarytasy
Rozczarowanie „Gotówką za rzadkie produkty”: ekspert musi wyjaśnić błąd – sprzedawca przegrywa

Podczas ostatniej rozmowy indywidualnej kandydatka wydaje się bardziej ugodowa i mówi: „Dowiedziałem się o niej wielu nowych rzeczy”. W końcu to jest coś warte.

„Cash for Rares” emitowany jest od poniedziałku do piątku od 15:05 w ZDF lub z wyprzedzeniem w ZDF. Biblioteka multimediów.

READ  Love Storm: Eric wraca do Fürstenhof z mankietem na kostkę!
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

moc? Valentina Doronina rzuca poważne oskarżenia pod adresem X-Can

Published

on

moc?  Valentina Doronina rzuca poważne oskarżenia pod adresem X-Can
moc? Valentina Doronina rzuca poważne oskarżenia pod adresem X-Can
Continue Reading

entertainment

Festiwal Huraganów: spokojna impreza, która kończy się słońcem | NDR.de – Aktualności – Dolna Saksonia

Published

on

Festiwal Huraganów: spokojna impreza, która kończy się słońcem |  NDR.de – Aktualności – Dolna Saksonia

Stan na: 23 czerwca 2024 o 17:21

Muzyka, imprezy i żywiołowa atmosfera: dziesiątki tysięcy fanów świętuje na festiwalu Hurricane w Schessel koło Rothenburga – wreszcie nawet w słońcu. Policja też jest zadowolona.

Przy suchej i częściowo słonecznej pogodzie dziesiątki tysięcy fanów bawiło się ostatnim dniem Hurricane Festival. W piątek inaczej: czasami pojawiało się oficjalne ostrzeżenie o silnych burzach nad obszarem w regionie Rothenburg. Wieczorem na jednej ze scen nie dało się już grać z powodu ulewnego deszczu. W tegorocznym programie festiwalu wzięło udział ponad 80 zespołów i wokalistów. Należą do nich światowej sławy artyści, tacy jak brytyjski piosenkarz pop Ed Sheeran i kanadyjska piosenkarka rockowa Avril Lavigne.

Około 75 000 fanów muzyki w Chesil

Według naocznych świadków atmosfera festiwalu była radosna i pełna witalności. Organizator FKP Scorpio spodziewał się, że w weekend festiwal odwiedzi około 75 000 osób. Przed startem sprzedano około 70 000 biletów z 78 000 dostępnych.

Filmy

1 minuta

To już niemal tradycja: także w tym roku festiwal muzyczny w powiecie Rothenburg nie przetrwa deszczu. (22.06.2024) 1 minuta

Festiwal ma przeważnie spokojny charakter

Z punktu widzenia policji festiwal przebiegał w dużej mierze spokojnie. Dlatego liczba przestępstw była stosunkowo niska. Dyrektor operacyjny policji, Jörg Wiesmann, w podsumowaniu zacytował tytuł piosenki Eda Sheerana. Z punktu widzenia policji festiwal przebiegł niemal idealnie, powiedział Fisman. Kiedy przybyli na miejsce w ubiegły czwartek, początkowo zatrzymano 25 kierowców, ponieważ byli pod wpływem narkotyków. Jednak z punktu widzenia policji legalizacja marihuany na terenie festiwalu nie była zauważalna. Przy ponad 70 000 odwiedzających zgłoszono tylko trzy bójki i dwanaście raportów o kradzieżach. Rzecznik policji powiedział, że spadek liczby przestępstw pokazał, że festiwal przebiegał spokojnie. Przez trzy dni festiwalu służbę pełniło około 400 policjantów.

READ  Rada dla króla Karola: „Naprawianie Harry'ego i Meghan w przemówieniu byłoby Powermove”

Więcej informacji

Festiwal Futur 2 w Hamburg Park © NDR Info Zdjęcie: Astdi Kühn

Festiwal Futur 2 w Hamburgu pokazuje, jak w sposób zrównoważony zorganizować imprezę plenerową. Nadzieja: inni organizatorzy pójdą ich śladem. więcej

Dwie kobiety rozmawiają z kimś na podłodze.  © Zrzut ekranu

4 minuty

Alexandra Rothgeber i jej zespół interwencji kryzysowej na dwie zmiany mieszają się z festiwalową publicznością. (22.06.2024) 4 minuty

Wielu gości festiwalu przechodzi pod znakiem przy wejściu na Festiwal Hurricane "tornado" podczas.  © Alliance image / Niemiecka Agencja Prasowa |  Hauck-Christian Dietrich Zdjęcie: Hauck-Christian Dietrich

Cztery sceny, 82 zespoły, 78 000 gości: co roku festiwal przyciąga do Chesil wielu fanów rocka, punka, popu, hip-hopu i electro. więcej

Wrażenia z Festiwalu Huraganów 2022. © Benjamin Hülsenkremer/bigbasspic.de Zdjęcie: Benjamin Hülsenkremer

Wszystkie informacje na temat Hurricane Festival 2024 w Schessel w Dolnej Saksonii w skrócie. więcej

To słowo jest zapisane na bransoletce "Panama".  © Picture Alliance / R. Goldman Zdjęcie: Picture Alliance / R. Goldman

Taniec, przepychanie się, przepychanie – na festiwalu to zupełnie normalne. Ale czasami dotyk lub spojrzenie nie wydają się właściwe. Pomoc w tej kwestii można uzyskać na festiwalach takich jak Hurricane czy Deichbrand. (12 czerwca 2024)
więcej

Fani rozciągają się przed sceną "Szybszy etap" Wacken Outdoors 2023. © Picture Allianz / DPA Zdjęcie: Christian Charicius

Koszty organizatorów dramatycznie wzrosły z powodu inflacji, a rosnące ceny biletów nie są w stanie tego pokryć. (5 czerwca 2024) Więcej

Ten temat w programie:

NDR 1 Dolna Saksonia | Witam Dolną Saksonię | 22 czerwca 2024 | O 19:30

logo NDR
Continue Reading

entertainment

Royal Ascot bez księżnej Kate i króla Karola, ale z tymi dwiema kobietami

Published

on

Royal Ascot bez księżnej Kate i króla Karola, ale z tymi dwiema kobietami

Royal Ascot – to stała data w kalendarzu Williama i Kate od wielu lat. W tym roku (18-22 czerwca 2024) książę musiał obejść się bez żony – szybko jednak znalazł efektowną zastępczynię w podwójnym opakowaniu.

Ulubieniec jej teściowej

Zamiast być z Kate, William drugiego dnia tradycyjnej imprezy przechadzał się po torze wyścigowym ze swoją macochą Camillą i teściową Carole Middleton. Obraz bogów lub lepiej: dla dziennikarzy. Bo Carol ledwo odchodziła od szwagra i od czasu do czasu dzielnie trzymała go za rękę.

Ale duet, w szczególności William i Camilla, przyciągnął uwagę i serca.

William i Camilla: Towarzystwo Przeznaczenia

Czy jazda bryczką jest przyjemna?

Tradycyjna procesja powozów na początku Royal Ascot jest uważana za akt kultu. W tym roku odbyła się druga tura, ale zabrakło głównego aktora. Bo tak naprawdę zaszczyt pierwszego powozu przypada zawsze parze królewskiej. To głupie, gdy brakuje głównego aktora.

Drugiego dnia William i Camilla byli zmuszeni pojawić się sami: zarówno Charles, jak i Kate byli nieobecni na wydarzeniu – ze względów zdrowotnych oraz ze względu na napięty harmonogram. Według brytyjskiej gazety Mirror, król zrobił sobie krótką przerwę w Royal Ascot ze względu na serię publicznych spotkań w pałacu Buckingham.

rozwiązanie? Potrzebny jest symbol zastępczy. Zatem William wkroczył – bez ostrzeżenia ze strony pałacu – w miejsce ojca i postawił go na boku Camilli. Zgodnie ze staroszkolną modą miał na sobie cylinder i uśmiechał się swoim najlepszym uśmiechem. Królowa, która miała na sobie królewski niebieski strój i pasującą biżuterię, najwyraźniej dobrze się bawiła z Williamem.

Królewski pokaz ekstrawagancji

Royal Ascot nie słynie z koni, ale ze słynnego ubioru. Slogan: Czapki na głowie, szykuj się, ruszaj! Im bardziej ekstrawagancko, tym lepiej – a członkowie rodziny królewskiej również traktują to bardzo poważnie.

Niezależnie od tego, czy jest to Fergie z Eugenią i Beatrix, czy Edward z Sophie i Zarą Tindall: rodzina królewska i królewska Ascot – to połączenie stworzone w niebie.

Continue Reading

Trending