Connect with us

entertainment

Film Divy „Rezydencja” w czwartek w miejskim kinie weselnym

Published

on

Film Divy „Rezydencja” w czwartek w miejskim kinie weselnym

W dniu 7 grudnia 2023 r. Czwartek odbywa się o godzinie 19:30 w City-Kino Wedding (Müllerstraße 74, 13349 Berlin). Zostanie wyświetlony specjalny film. Niemiecko-Polskie Towarzystwo Berlin eV, we współpracy z Niemiecką Komisją Grobów Wojennych i Fundacją Diva, prezentuje legendarny film fabularny Divy „Rezydencja” (1983) w reżyserii Franka Baera, na podstawie powieści Hermanna pod tym samym tytułem Kanta (wstęp 8 €, ulgowy 5 €, zamówienie Organizatorzy proszą o rejestrację pod adresem [email protected] lub pod numerem telefonu 0170 2075297). Późniejszą dyskusję poprowadzi filmoznawca i dziennikarz Radia Enz, Nute Elstermann. Gościnnie wystąpi Sylvester Grothe, główny aktor filmu.

Książka Kanta i jej imponująca adaptacja filmowa

Młodego Grotha można zobaczyć w jego pierwszej dużej roli filmowej. Jesienią 1945 roku Polka wierzy, że rozpoznaje esesmana, który wśród jeńców wojennych zastrzelił jej córkę. 19-letni żołnierz trafia do więzienia i jest wielokrotnie przesłuchiwany, nie rozumiejąc dlaczego. Film o charakterze autobiograficznym słynnego pisarza NRD Hermanna Kanta opisuje niepewne przemyślenia żołnierza, który nie jest winny morderstwa Polki, ale zmuszony jest przyznać się do udziału w zbrodniach wojennych.

O swoich przeżyciach jako polski jeniec wojenny Hermann Kant opowiedział w swojej autobiograficznej powieści. Jej bohater, Mark Niebuhr, 18-letni były żołnierz batalionu piechoty, przyjeżdża transportem do Warszawy w 1945 roku. Tam zostaje wzięty za zbrodniarza wojennego i osadzony w więzieniu, gdzie dzieli celę z nieodwracalnymi nazistowskimi sprawcami.

Imponująca książka i film Kanta nawiązywały do ​​dzieł Christy Wolf, takich jak Patterns of Childhood (1976) i Twenty-Two Days or Half-Life Franza Fuhmanna (1973), które traktowały o indywidualnej winie, politycznej ślepocie i przemocy. Uwikłanie: nowa perspektywa szczerego pytania o sztukę Niemieckiej Republiki Demokratycznej.

Sędziował Knut Elstermann

Autor Wolfgang Kohlhaase wykorzystał ten osobisty punkt widzenia także poza formalną i rytualną ceremonią „Pobytu”. Knut Elstermann o filmie: „The Stay” pokazuje, że nic nie jest przemiłe ani zrobione. Podtrzymał antyfaszystowską tradycję DEFA, a jednocześnie odnowił ją tą narracją, w której nie ma zwycięzcy. Jest ona bardziej aktualna niż kiedykolwiek dzisiaj, w czasach nienawiści i przemocy”.

READ  Schalke 04: Marcin Kamiński ma najwyższy wynik w drugiej lidze niemieckiej

Wieczór filmowy rozpocznie się o godz. 19.30 przemówieniem powitalnym Konrada Mücke, historyka i kierownika Wydziału Kultury Pamięci i Komunikacji Niemieckiej Komisji ds. Grobów Wojennych.

Czy masz jakieś powiadomienia? Napisz do nas! [email protected]

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Amerykańska gwiazda Jesse Eisenberg ubiega się o polskie obywatelstwo

Published

on

Amerykańska gwiazda Jesse Eisenberg ubiega się o polskie obywatelstwo

Jesse Eisenberg złożył wniosek o obywatelstwo polskie. Wydaje się, że urodzonemu w Nowym Jorku aktorowi brakuje właśnie odpowiedniego podpisu.

Jessego Eisenberga (40) Próbuje zdobyć język polski Obywatelstwo. Wydaje się, że ostatnim krokiem będzie… naturalizacja Już nie daleko. W konwersacji Z Gazeta „Wilkopolskie siedzenie” Ma to w sobie Nowy Jork Nowo narodzona gwiazda Hollywood powiedziała, że ​​tak Obywatelstwo Złożyłem wniosek jakieś dziewięć miesięcy temu. „Wygląda na to, że wszystkie dokumenty zostały już skompletowane i czekam na ostateczny podpis” – powiedział Eisenberg.

Eisenberg wyjaśnia także, dlaczego wybrał język polski Obywatelstwo Złożył wniosek. dla niego rodzina Pochodzę z małego miasteczka Krasnestau na wschodzie kraju. I on też żonaAnna Strout, ona ma język polski źródło. dla kogo rodzina jestem z Łódź. Dlatego oboje chcieli lepszego połączenia Polska Buduj i Eisenberga Chciałbym też częściej tam strzelać.

Przywiózł mu film o dwóch kuzynach
Polska
bliższy

Ostatni film jak na razie Aktorzy„Real Pain” został wydany dnia Polska Został sfotografowany – w kilku miejscach, z którymi ma powiązania rodzinne. Oprócz zdjęć w Krasnestau, materiał kręcono także w Lublinie, WarszawaRadom i Kraśnik strzelili gola.

W akcji uczestniczy Eisenberg znany m.in. z „Zombielandu” i „The Social Network”. Ruchome obrazki Nie tylko u boku gwiazdy „Kalifatu”. Kierana Culkina (41) Aby zobaczyć, on także prowadził kierunek. Wydarzenia filmu kręcą się wokół dwóch kuzynów ze Stanów Zjednoczonych… Polskado ojczyzny RodzinaPodróż.

the aktor Czuję szczególną więź PolskaOn tłumaczy. Gdy dorósł, często… historie O relacja judaizm rodzina Słyszałem u Polaków – i to wszystko historie to było niesamowite. „Byliśmy najlepszymi przyjaciółmi Polaków” – mówi. Eisenberga.

Pracując nad swoim filmem, spotkał osoby związane z rządem. „Chcę lepszych relacje Między Żydami i Polakami. Myślę, że to szkoda, że… relacje „Niedobrze” – stwierdził wówczas 40-latek. „Chciałbym to zrobić. rodzina stąd, rodzina królewski żona stąd. Czy jest jakiś sposób na zdobycie lakieru? Obywatelstwo Czy może mieć zastosowanie?

READ  Prezenterka Sonia Krause wprowadziła podwójną mastektomię z powodu raka
Continue Reading

entertainment

EM 2024: Para wielkich gwiazd przyjechała do Niemiec i Szkocji w całości pomalowana | Sporty

Published

on

EM 2024: Para wielkich gwiazd przyjechała do Niemiec i Szkocji w całości pomalowana |  Sporty

Für die EM-Eröffnung kamen ALLE vorbei.

Das 5:1 der deutschen Nationalmannschaft gegen Schottland war ein Mega-Spektakel.

Unter den 67.000 Zuschauern in dem ausverkauften Münchener Stadion gab es einen Promi-Auflauf der Extra-Klasse.

Kaiser-Kuss in den HimmelHochemotionaler TV-Moment um Beckenbauer

Quelle: Magenta Sport

Das Megastar-Pärchen Heidi Klum und Tom Kaulitz kam komplett bemalt – in Deutschland-Farben!

Einen Tag nach dem Finale von Germany’s Next Topmodel machten sich beide früh aus Köln auf den Weg nach München. Dort verbrachten sie den Tag unter anderem im Brauhaus, wie sie auf Instagram teilten.

Heidi Klum im Deutschland-Look

Heidi Klum im Deutschland-Look

Foto: Peter Schatz

Aber auch die internationale Fußball-Elite war vor Ort, so Fifa-Präsident Gianni Infantino und Uefa-Boss Aleksandar Ceferin.

Die Trainer-Legenden Sir Alex Ferguson und José Mourinho ließen sich die Eröffnung natürlich ebenfalls nicht entgehen.

Trainer-Legenden unter sich: Sir Alex Ferguson mit José Mourinho

Trainer-Legenden unter sich: Sir Alex Ferguson mit José Mourinho

Foto: ODD ANDERSEN/AFP

Bei ihrem „Heimspiel“ durften natürlich sie nicht fehlen[–>: der neue Bayern-Trainer Vincent Kompany mit Frau Carla und Sportvorstand Max Eberl mit Partnerin Natascha Fruscella.

Bayerns Aufsichtsratsmitglied Karl-Heinz Rummenigge nahm neben Red-Bull-Boss Oliver Mintzlaff Platz.

Bayern-Trainer Vincent Kompany, darunter sein Boss Max Eberl

Bayern-Trainer Vincent Kompany, darunter sein Boss Max Eberl

Foto: Hasan Bratic/DeFodi Images

Neben der ganzen sportlichen Prominenz machten sich auch etliche Politiker auf den Weg in das EM-Stadion.

Darunter: [–>Bundespräsident Frank-Walter Steinmeier, Verteidigungsminister Boris Pistorius, Innenministerin Nancy Faeser und Bayerns Ministerpräsident Markus Söder.

Altkanzler Gerhard Schröder wurde von Ehefrau So-yeon Schröder-Kim begleitet.

Bundespräsident Frank-Walter Steinmeier im Plausch mit John Swinney, dem ersten Minister Schottlands

Bundespräsident Frank-Walter Steinmeier im Plausch mit John Swinney, dem ersten Minister Schottlands

Foto: Getty Images

Sogar Tennis-Legende Boris Becker mit Freundin Lilian de Carvalho Monteiro schaute in München vorbei.

Ganz schön was los also …

READ  Poważny wypadek samochodowy! Ze szpitala donosi Laila Lahwar
Continue Reading

entertainment

Rekordowe liczby dla filmu „Chłopi” – niemiecka redakcja

Published

on

Rekordowe liczby dla filmu „Chłopi” – niemiecka redakcja

Światowa premiera filmu Doroty Kobieli-Welchman i Hugh Welchmana odbyła się na początku września w sekcji pokazów Festiwalu Filmowego w Toronto. Został on następnie pokazany na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Był jednym z faworytów do Złotego Lwa i ostatecznie otrzymał dwie Nagrody dla Twórców: Nagrodę Publiczności i Nagrodę Specjalną. „Chłopi” to także polski nominowany do Oscara w kategorii „Najlepszy międzynarodowy film fabularny”.

W oświadczeniu komisji Oscarów napisano: „Oprócz wszystkich walorów artystycznych, jakie posiada film, porusza także ważne i wciąż aktualne kwestie społeczne”. Omówione zostaną między innymi ucisk i zależność kobiet od mężczyzn, przemoc seksualna i znęcanie się. Fabuła oparta jest na książce nagrodzonej Nagrodą Nobla. Zdaniem komisji chodzi o to, aby sprawy te były znane ponad granicami Polski i rozumiane ponad granicami politycznymi.

Podobnie jak ostatni film duetu producentów, „Loving Vincent”, także i ten jest animacją rysunkową. Tym razem główną inspiracją było malarstwo z okresu polskiej młodości. W centrum uwagi znajduje się historia Łebek i pięknej, uzdolnionej artystycznie Jani, której wszyscy pożądają. Wciela się w nią Kamila Orzydowska.

Bab/Js

READ  Strack-Zimmermann bluźni nad premierem Saarland – „żenujące”
Continue Reading

Trending