Connect with us

science

Tak to działa ze zdrowymi lekami tłumiącymi apetyt

Published

on

Tak to działa ze zdrowymi lekami tłumiącymi apetyt

Łuski babki płesznik są idealne na odchudzanie! Są bogate w błonnik i stymulują proces trawienia. Łuski babki płesznik to jeden z najbardziej niedocenianych produktów typu superfood, mimo że maleńkie nasionka skrywają w sobie moc korzystną dla naszego zdrowia. Wszystko, co musisz wiedzieć o składnikach, ogólnym działaniu, sposobie zażywania i możliwych skutkach ubocznych, znajdziesz tutaj.

W klipie: Ten napój może również tłumić apetyt

Czym właściwie są łuski psyllium?

To są łuski psyllium Łuski nasion babki jajowatejktóry należy do rodziny Rodzina bananów usłyszał. Roślina ma wiele nazw i jest również znana jako „indyjski babka płesznik” lub „indyjski banan”, ponieważ rośnie w Indiach. Ale można go również spotkać w Afganistanie i Afryce Północnej. Łuski babki płesznik uważane są za… Dostawca włókien naturalnych.

Jakie korzyści zdrowotne mają łuski psyllium?

Łuski psyllium to: Skuteczna pomoc w odchudzaniu A także prezentacja Inne korzyści zdrowotne:

  1. Dobra zdolność pęcznienia: To, co wyróżnia łuskę psyllium, to jej wysoka zawartość Klej. Substancje śluzowe są substancjami spęczniałymi. Dlatego łuska babki płesznik bardzo dobrze wiąże wodę – ponad 40-krotność własnej masy. W ten sposób podwajają swoją wielkość. Dzięki temu wypełnia żołądek i zapewnia długotrwałe uczucie sytości. Zwiększa także objętość jelit, dzięki czemu wspomaga regularne wypróżnienia.
  2. Bogaty w składniki odżywcze: Łuski psyllium zawierają dużo BłonnikCo pozytywnie wpływa na proces trawienia. Pobudzają pracę jelit i zapobiegają zaparciom. Ponieważ zawiera dużo wody, pomaga również w leczeniu biegunki. Większość niestrawionego błonnika jest wydalana. Jednak jego część jest rozkładana przez bakterie jelitowe i przyczynia się do zdrowej flory jelitowej, która ma wiele pozytywnych skutków dla zdrowia. Z naszego artykułu na temat budowania flory jelitowej dowiesz się, dlaczego zdrowa flora jelitowa jest ważna i jakie pokarmy promują dobre bakterie jelitowe. Nasiona psyllium są nie tylko bogate w błonnik, ale także zawierają flawonoidy. Te fitochemikalia, które są tzw Przeciwutleniacze Funkcja, wspierająca organizm w walce ze szkodliwymi wolnymi rodnikami.
  3. Tarcza ochronna jelit: Łuski babki płesznik uwalniają śluz do przewodu pokarmowego, ponieważ ich zewnętrzna warstwa składa się z długołańcuchowych cząsteczek cukru Cukry, jest zbudowany. Po kontakcie z cieczą tworzą żelową konsystencję. Żele te nie tylko ulegają znacznemu rozkładowi w jelitach, ale także działają jako warstwa ochronna dla podrażnionych i zapalnych obszarów przewodu pokarmowego.
  4. Łuski psyllium mogą Niski poziom cholesterolu. Udowodniło to irańskie badanie przeprowadzone w 2018 roku, w którym osoby chore na cukrzycę typu 2 spożywały dwa razy dziennie po dziesięć gramów łuski babki płesznik. Łuski babki płesznik wiążą cholesterol zanim dostanie się on do krwi. Następnie usuwany jest nadmiar cholesterolu. Łuska babki płesznik wiąże również kwasy żółciowe w jelitach, więc organizm musi wytwarzać nowy kwas żółciowy. Do tego celu niezbędny jest cholesterol. Przetwarza cholesterol w kwasy żółciowe i w ten sposób obniża poziom cholesterolu.
  5. Utrata masy ciała: Łuski psyllium pomagają schudnąć, ponieważ zawierają niewiele kalorii, szybko zapewniają poczucie sytości i są bogate w błonnik. Zmniejsza to uczucie głodu i zmniejsza spożycie kalorii. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak łuski psyllium pomagają organizmowi schudnąć.

Łuski babki płesznik mogą pomóc Ci schudnąć

Łuski psyllium to: Naturalny środek tłumiący apetyt Dlatego może pomóc Ci schudnąć. Ale jak dokładnie one działają?

  • Masz łuski psyllium Prawie żadnych kaloriiPonieważ składa się głównie z błonnika. Jak opisano powyżej, błonnik jest wydalany głównie w postaci niestrawionej. Dlatego organizm nie wchłania większości kalorii z łusek babki płesznik.
  • Łuski psyllium Wzmocnienie uczucia pełności. Ponieważ peelingi mają silną zdolność pęcznienia, w żołądku tworzy się gęsty żel i czujesz się pełny. W ten sposób unikniesz spożywania bardzo dużych posiłków i zaoszczędzisz kalorie.
  • Łuski psyllium są trawienny. Dzięki zdolności pęcznienia wiążą wodę, stymulując tym samym pracę jelit. Oznacza to również, że wiele produktów przemiany materii jest łatwiej usuwanych z organizmu. Dlatego łuska psyllium jest często częścią oczyszczania jelit.
  • Łuski psyllium Regulacja poziomu cukru we krwiZapewniając, że mniej cukru zostanie wchłonięte z jelit. To przeciwdziała pragnieniom.

Chcesz wiedzieć, jakie inne produkty spożywcze pomagają Ci schudnąć? Następnie przeczytaj nasze artykuły na tematy „Schudnij z octem jabłkowym”, „Schudnij z wodą cytrynową” i „Dieta cytrynowa”.

Na filmie: Jak zdrowe są łuski psyllium?

Treści te pochodzą od dostawców zewnętrznych, takich jak Facebook, Instagram lub YouTube. Włącz spersonalizowane reklamy i treści, a także dostawców spoza standardu CMP, aby wyświetlać te treści.

Jak prawidłowo przyjmować łuski psyllium: Na to należy zwrócić uwagę

O Najlepszy możliwy efekt Aby uzyskać najlepsze rezultaty z łusek psyllium, należy pamiętać o kilku kwestiach. Oto punkty literowe.

Jaki jest właściwy czas na spożywanie łusek psyllium?

Łuski psyllium można przyjmować o każdej porze dnia, jednak zaleca się przyjmowanie ok 30 do 60 minut przed posiłkiem Trwa. Co prowadzi do wzdęć żołądka i zwiększonego uczucia pełności. Łuski psyllium można również spożywać dwie godziny po przekąsce. Ale działają lepiej Rano na czczo I z dużą ilością wody. Najlepiej nie brać go tuż przed snem, bo w nocy nie będzie się oczywiście pić wody. Jednak łuska psyllium może rozwinąć swoje pełne działanie tylko wtedy, gdy zapewnisz organizmowi wystarczającą ilość wody.

READ  Kolejna epidemia wywołana przez COVID-19.

To jest właściwa dawka łuski psyllium

Najlepiej zacząć od małej dawki, a następnie powoli ją zwiększać, aż organizm się przystosuje Błonnik Przyzwyczaić się do tego. Zacznij od jednego Pół łyżeczki proszku z łuski psyllium dziennie Stopniowo zwiększaj ilość Do jednej łyżeczki dwa razy dziennie. Jak już wspomnieliśmy, istotna jest także odpowiednia podaż płynów, gdyż łuska babki płesznik wiąże duże ilości wody. Najlepiej wymieszać proszek z łuski psyllium w dużej szklance wody i natychmiast wypić. Pamiętaj, aby pić dużo płynów w ciągu dnia.

Czy można codziennie jeść łuskę babki płesznik?

W zasadzie nie ma nic złego w codziennym przyjmowaniu łusek psyllium. Ważne jest jednak przestrzeganie dawkowania Wystarczająco wody I pij inne płyny, aby uniknąć zaparć. Jeśli masz wcześniej istniejące choroby, najlepiej omówić długoterminowe stosowanie łuski babki płesznik z lekarzem.

Tyle kalorii zawiera łuska psyllium

100 gramów łuski psyllium zawiera około 213 kalorii. Może się to wydawać dużo, ale dzieje się tak dlatego, że błonnik zawiera dwie kalorie na gram. Jak opisano powyżej, błonnik jest wydalany głównie w postaci niestrawionej, przez co kalorie nie są w dużym stopniu wchłaniane przez organizm. Należy jednak pamiętać, że sama łuska psyllium nie zastępuje zbilansowanej diety Nie jest to cudowny lek na odchudzanie Jesteśmy. Jeśli chcesz schudnąć, ważne jest prowadzenie zdrowego stylu życia, dużej ilości ćwiczeń, spożywania pokarmów bogatych w błonnik oraz wystarczającej ilości snu i odpoczynku.

Jakie są możliwe skutki uboczne, które mogą wystąpić podczas stosowania łuski psyllium?

Ogólnie rzecz biorąc, łuski babki płesznik są dobrze tolerowane i rzadko powodują skutki uboczne. Jeśli nie połkniesz łuski psyllium lub proszku łuski psyllium z wystarczającą ilością wody, może to prowadzić do: obrzęk, trzymać A nawet do jednego Niedrożność jelit Przychodzić. W żadnym wypadku nie należy przyjmować łusek lub proszku babki płesznik całkowicie suchej, tj. bez płynu, ponieważ mogą… Przełyk jest sklejony I blisko. W najgorszym przypadku możesz się udusić. U niektórych osób mogą wystąpić reakcje alergiczne. Osoby uczulone na inne rośliny strączkowe powinny zachować ostrożność i w razie potrzeby sięgnąć po inne źródło błonnika. Jeżeli zażywasz leki np. na tarczycę, przed zażyciem babki płesznik skonsultuj się ze specjalistą, gdyż mogą wystąpić interakcje. Ogólnie rzecz biorąc, należy przyjmować łuski psyllium co najmniej jedną do dwóch godzin po zażyciu leku.

READ  Co sprzyja relaksacji i co włosy zdradzają o stresie

Psyllium (jako całość) czy łuska psyllium na odchudzanie, czy to robi różnicę?

Całe nasiona babki płesznik mają niższą zawartość błonnika i wyższą zawartość białka w porównaniu do łuski babki płesznik. Śluz, który wspomaga trawienie, występuje zwłaszcza w muszlach. Dlatego jego działanie na jelita jest silniejsze. Jeśli chcesz schudnąć, wybierz łuski psyllium, które są bogate w błonnik.

To także interesujące:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Czy byłeś chory na Koronę? Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Published

on

Czy byłeś chory na Koronę?  Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Naukowcy z jasnym przesłaniem

Czy zostałeś zarażony koroną? Dlaczego warto już teraz sprawdzić wzrok

Czy kiedykolwiek zostałeś zarażony koroną? Następnie, według amerykańskich badaczy, powinieneś zostać zbadany przez okulistę.

Sojusz Wizerunkowy

Ile razy w przeszłości zostałeś zarażony koronawirusem?

W rzeczywistości to pytanie jest prawie nieistotne, ponieważ nawet ci, którzy tylko raz uzyskali pozytywny wynik testu, powinni zwracać szczególną uwagę na swoje oczy. Dlaczego: Nowe badanie sugeruje, że COVID-19 może powodować długotrwałe uszkodzenie nerwu wzrokowego. Co dokładnie odkryli naukowcy? Wyjaśniamy.

Konsekwencje Covid-19: Uszkodzenie nerwu wzrokowego po jednorazowym zarażeniu koroną?

Jaki jest związek między zakażeniem koroną a wzrokiem?

Pawan Kumar Singh, adiunkt okulistyki, przeprowadził badanie, w którym stwierdzono: Wszystkie osoby, które przeszły wcześniej infekcję koronową, powinny przejść badanie przez okulistę.

Dotyczy to również wszystkich osób, które nie mają objawów zakażenia koronawirusem. Niezależnie od tego, jak długo trwała infekcja, zdaniem lekarza możliwe jest późniejsze uszkodzenie oka.

Czytanie poradOto, co kolor oczu mówi o naszym zdrowiu

Badanie: Test na myszach pokazuje, że koronawirusy można wykryć na siatkówkach zwierząt

Co dokładnie odkryli naukowcy ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu Missouri?

Podczas testowania koronawirusów na myszach zwierzęta wdychały je przez nos i usta. Zaledwie kilka godzin później naukowcy zauważyli, że wirusy można było wykryć także na siatkówkach myszy.

Czytanie poradDiagnozowanie raka oka! Mały Erian (2) bardzo dzielnie walczy z podstępną chorobą

reklama:

Rekomendacje naszych partnerów

Zależy nam na Twoim doświadczeniu!

Wyniki ankiety nie są reprezentatywne.

Wydaje się, że Sars-CoV-2 jest w stanie przeniknąć delikatną barierę w siatkówce

Wygląda na to, że koronawirusy zdołały przedostać się przez ochronną barierę siatkówki krwi!

Ta bariera w siatkówce ma na celu ochronę oka przed infekcją. Bariera zwykle w ogóle uniemożliwia patogenom dotarcie do siatkówki.

Jeśli zostaną naruszone, może to prowadzić do reakcji zapalnych w oku, co w najgorszych przypadkach może prowadzić do całkowitej utraty wzroku.

Czytanie poradMichelle (33 lata) cierpi na rzadki zespół Marfana: „Błagałam lekarzy, żeby usunęli mi oczy”.

Wideo: Cztery lata zamknięcia Korony! Tak Niemcy myślą o środkach i szczepieniach