Connect with us

entertainment

Tak musical był pokazywany w komunikacji miejskiej w Berlinie

Published

on

Tak musical był pokazywany w komunikacji miejskiej w Berlinie

Grupa muzyczna BVG „Tarifzone Liebe” świętowała w poniedziałek swój pierwszy występ w Admiralspalast w Berlinie.Zdjęcie: PR/fot. Isa Foltin/Getty Images dla BVG

Na miejscu

Svena Froehlicha

To wszystko, zmiana transferowa. Najpóźniej dzięki biletowi za dziewięć euro, który stał się folklorem, lokalny transport publiczny potwierdził swój status niemieckiego dobra kulturalnego i obecnie przeżywa ciągły rozwój. Z ulicy na scenę, że tak powiem, amerykański sen.

Watson jest teraz na WhatsApp

Teraz na Whatsapp i Instagramie: zaktualizuj swojego Watsona! Zaopiekujemy się Tobą Tutaj na WhatsAppie Z dzisiejszymi atrakcjami Watsona. Tylko raz dziennie – bez spamu, bez bla, tylko siedem linków. obietnica! Czy wolisz być na bieżąco na Instagramie? Tutaj Znajdziesz nasz kanał streamingowy.

W poniedziałek w berlińskim Admiralspalast miała swoją premierę musical Berliner Verkehrsbetriebe (BVG) „Miłość w strefie taryfowej – uczucia prowadzą tramwaj”. Spektakl ten zaprezentował słynny reżyser teatralny Christoph Drwitz. Z wyprzedzeniem oznaczono odpowiednie naklejki na kilku przystankach w mieście, a zaledwie 24 godziny później sprzedano wszystkie 2600 biletów na oba wydarzenia.

W międzyczasie utwór został wyemitowany na kanale YouTube BVG, gdzie można go obejrzeć także później. Musical zostanie wystawiony po raz drugi i ostatni we wtorek.

Musical BVG: między śmieciami a uczciwością

Lobby jest wypełnione wszelkiego rodzaju lokalnymi atrakcjami. Była gubernator, a obecnie zastępca burmistrza Berlina Franziska Giffe jest obecna z całą rodziną, a wśród zaproszonych gości jest także potentat telewizyjny Julian FM Stoeckel. Muzyka także równoważy te dwa bieguny.

Opowiada historię przyjaznego, naiwnego tramwaju „Tramara”, który podróżuje przez centrum Berlina metrem „U-Lav” i autobusem „Bus-Taf”. Trzem osobom pomaga berliński automat biletowy Fahraus-Weise. Kolor humoru, który powinien stanowić wspólny wątek w całym musicalu, widać tutaj: zabawne kalambury.

Dyrektor ds. marketingu BVG, Christine Wohlberg, określiła reklamację tego dzieła jako „list miłosny do Berlina” i hołd złożony miastu. Powiedziała, że ​​ton w Berlinie stał się ostrzejszy i że chcą stawić temu czoła w sposób spójny i rozważny. Musical z pretensjami społecznymi i politycznymi.

READ  Na początku Sky Originals „Plan A – Co zamierzasz zrobić?” z Augustem Diehl

Historia miłosna tramwaju i pasażera

Kierując się idealizmem, Tramara zawsze pragnie budować szczególne relacje ze swoimi pasażerami, a szczególnie lubi częstego gościa Aleksandra. Kiedy jednak dołącza do generała narzekającego na transport publiczny, staje się to dla niej przesadą. Tramara ucieka, tęskniąc za miastem pełnym miłości: jedź do Paryża!

Przychodzi tak jak powinno. Miasto pogrąża się w chaosie. Wszędzie występują „opóźnienia operacyjne”. Ponieważ, pamiętajcie, jeden tramwaj nie robi już tego, co powinien. Jak zwykle w tego typu filmach, ludzie nadal są skłonni zaakceptować tę dramatyczną, szybką ścieżkę.

Tramwajowy "Tramara" (Środek) pragnie więcej miłości.

Tramara (w środku) pragnie więcej miłości.Zdjęcie: pr/zdjęcie: isa foltin/getty Images dla bvg

Na Aleksandra wpływają także ogromne zamieszanie na drogach, gdy Tramara nagle z ciemności podjeżdża w jego stronę i nie może powstrzymać się od zatrzymania. Chaos: Zdmuchnięty. Miłość: kompletna.

W nagrodzonym w 2021 r. nagrodą w Cannes filmie Julii Ducournau Tytan główny bohater rozwija uczucia seksualne do pojazdów. Ale to nie musi być zbyt awangardowe, w końcu to musical.

Zamiast tego ludzie wolą skupić się na malowaniu stereotypowego obrazu Berlina, znanego jedynie z jego umiarkowanie udanych programów kabaretowych. Berlin (uważaj!) jest nieprzyjazny, ale różnorodny. Pasażerowie narzekają, że BVG czasami przyjeżdża za późno, a panaceum jest miłość.

Kicz staje się narzędziem stylistycznym, a śmiecie elementem istotnym

Sami BVG reklamują ten utwór jako „kultowy, nordycki i oczywiście bardzo romantyczny” i to właściwie mówi wszystko, z wyjątkiem tego, że wydaje się, że potrzebny był mały „przesłanie”.

Teraz z pewnością nie musisz szukać równowagi, oceniając czarujący chwyt marketingowy w kategoriach dramatu szekspirowskiego. Uderzające jest jednak to, jak muzycy i BVG naśmiewają się z siebie nie do poznania.

Wystarczy kilka minut, aby postać w połowie utworu zapytała, czy to tylko autopromocja (odpowiedź: tak!). Cechy stylistyczne musicalu potraktowane są z niezwykłą ironią; I w pewnym momencie pojawia się pytanie, czy rzeczywiście chcą rymować serce z bólem (odpowiedź: tak!). Kicz to zabieg stylistyczny i cecha śmiecia. Zdajemy sobie z tego sprawę, ale nie jest to tak cenne jak linia przerywana.

READ  Marcus Lanz odkrył „czerwoną linię” FDP

Wielokrotnie nagradzana kampania BVG #weilwirdichlieben

Należy wyjaśnić każdemu, kto mieszka poza stolicą, BVG jest w zasadzie jak każda inna niemiecka firma transportu miejskiego, z wyjątkiem: Kampanie reklamowe są zabawne.

Jako szef wielokrotnie nagradzanej kampanii #weilwirdichlieben autor i copywriter Peter Weitkamp osiągnął oszałamiający wynik: wizerunek BVG zmienił się z dusznej, cichej firmy na wzór komunikacji korporacyjnej poprzez doskonały przykład marketingu humorystycznego i satyrycznego. .

Klipy reklamowe ukazują się regularnie we współpracy z hamburską agencją reklamową Jung von Matt, która również pracowała nad musicalem. okoliczność ta, gdy zostanie wspomniana, spotyka się z gniewnym wrzaskiem na sali, naturalnie naładowanym lokalnym patriotyzmem.

Jednak w „Tarifzone Liebe” charakterystyczne dla BVG subtelne i ostre nuty rzadko pojawiają się. Materiału będzie wystarczająco dużo.

Każdy, kto podróżował U8 tylko w godzinach szczytu, być może później będzie musiał stawić czoła nowym szokom, ale biorąc pod uwagę intensywność tego, co dzieje się wokół niego, z pewnością będzie miał coś do powiedzenia podczas kolacji. Czasami pasażerowie zadają sobie trud zapewnienia sobie muzyki. Naprawdę tania inspiracja dla scenarzystów. Jest już nawet szablon.

Muzyczna „linia frontu” Berlina jest tym, czym stara się być „Tarifzone Liebe”.

W ubiegły weekend musical „Linia 1” obchodził swoje 2000. wydanie w berlińskim teatrze Grips. Opowiada historię młodej Niemki z Zachodu, która przybywa do Berlina i w uroczy sposób spotyka się z lokalnymi warunkami. Na scenie berlińskiego metra linia 1. Pomysł musicalu o transporcie publicznym nie jest całkiem nowy.

Możliwe, że BVG również poddało się wcześniej modelowi Netfliksa, czyli dostosowało utwór bezpośrednio do potrzeb niemieckiego odbiorcy. Profil wymagań jest przynajmniej jasny.

„Niemiecka opinia publiczna uwielbia fototapety”.

Kiedy „Hamilton”, prawdopodobnie odnosząca największe sukcesy produkcja na Broadwayu w historii, przyjechał do Hamburga jako produkcja niemiecka, recenzje były miażdżące. Tylko: Publiczność trzymała się z daleka. Ostatni seans odbył się 15 października.

READ  Wojna na Ukrainie: Ekspert wojskowy uważa, że ​​Ukrainie uda się dostarczyć czołgi

Także dlatego, że „Hamilton” to utwór dynamiczny, pełen sprzeczności i złożony. Dlatego nie jest odpowiedni dla lokalnej publiczności muzycznej. „Niemiecka opinia publiczna uwielbia fototapety”.„, wyjaśnia jeden z muzyków biorących udział w utworze, „gwiazdaW ten sposób „Tarifzone Liebe” zrobiła wszystko dobrze.

Musical zakończył się po niecałej godzinie, a i tak znakomitej obsadzie towarzyszyły brawa przez kilka minut. Czas pokaże, czy uda się lepiej wykorzystać budżet reklamowy. Franziska Giffey pokiwała głową z uznaniem, Julian F.M. Stoeckel nawet nie mrugnął powieką.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Żałoba po śpiewaczce operowej: śmierć Bernarda Ladisza

Published

on

Warszawa – Polski Śpiewak operowy Bernard Ladis nie żyje.

W wieku 98 lat zmarł polski śpiewak operowy Bernard Ladis. © obrazy imago / forum

Mężczyzna zmarł w sobotę w Warszawie, dzień po swoich 98. urodzinach – podała PAP, powołując się na Muzeum Powstania Warszawskiego.

W 1956 roku Ladysz zwyciężył w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Viottiego w Vercelli we Włoszech. W nagraniu opery „Łucja z Lammermoor” bas-baryton śpiewał rolę Raimundo u boku Marii Callas. Później brał m.in. udział w premierze spektaklu Św. Pasja Łukasza polskiego kompozytora Krzysztofa Pendereckiego.

Ladis urodził się 24 lipca 1922 roku w Wilnie będącym wówczas pod zaborem polskim. Podczas II wojny światowej wstąpił do Armii Krajowej.

rozrywka
Zmiany w głównej obsadzie „Króla Lwa”: spełnienie 18-letniego marzenia gwiazdy muzyki

Został aresztowany przez Sowietów. Po wojnie rozpoczął naukę śpiewu i występował w Zespole Artystycznym Wojska Polskiego.

Jego teatrem domowym stała się na wiele lat Warszawska Opera Narodowa, gdzie można go było zobaczyć m.in. w roli Borysa Godunowa.

Otrzymał wiele nagród, m.in. Medal Bologna Restituta. Minister kultury Piotr Gliński napisał na Twitterze, że wraz z nim zmarł wybitny piosenkarz i wielki polski patriota.

READ  Polski film „Hiszpanka” w reżyserii Łukasza Barczyka
Continue Reading

entertainment

„Żegnaj, Niemcy”: Sarah jedzie do Tanzanii po Jamesa, ale jej marzenie zostaje zniszczone

Published

on

„Żegnaj, Niemcy”: Sarah jedzie do Tanzanii po Jamesa, ale jej marzenie zostaje zniszczone

„Żegnaj Niemcy”

Sarah jedzie do Tanzanii po Jamesa, ale tam wielkie marzenie zostaje zniszczone

Dzisiaj, 2 marca 2024 | 17:16

Skoncentruj się na Internecie/Wochit
Sarah jedzie do Tanzanii po Jamesa, ale tam wielkie marzenie zostaje zniszczone

„James jest tu szczęśliwy. Dlatego też staram się być szczęśliwa” – powiedziała w filmie dokumentalnym Vox 31-letnia imigrantka Sarah Arnold, wyjaśniając swoją decyzję o osiedleniu się w Tanzanii. Jednak jej historia miłosna nie była ulotna, jak to się często zdarza zobacz w programie: poznała Kobieta z Giessen poznała swojego tanzańskiego partnera Jamesa Kivuyo (27 l.) w jego rodzinnym mieście Arusha osiem lat temu, kiedy pracowała jako wolontariuszka w schronisku dla kobiet.

Mają teraz dwie córki, pięcioletnią Avianę i małą Malikę. Rodzina od kilku lat mieszka w Niemczech.

reklama

Ale James tęsknił za domem. Chciał także wprowadzić swoje dzieci w swoją kulturę, więc para postanowiła zacząć od nowa w Tanzanii. Za pomocą pożyczki studentka edukacji i przeszkolony przewodnik safari kupiła dwa domy wakacyjne i chciała je wynająć.

Ponadto organizacja wycieczek powinna zasilać budżet rodzinny. Budowanie biznesu okazało się jednak trudniejsze, niż oczekiwano, i to nie tylko ze względu na dużą konkurencję na rynku turystycznym.

Czy dziewczynki będą bite w szkole?

Sytuacja życiowa, z jaką spotkała się rodzina na miejscu, również wymagała przyzwyczajenia się do standardów europejskich: podczas gdy Sarah i jej córki przeprowadziły się do małego dwupokojowego domu, aby zamieszkać z matką Jamesa, ciotką, siostrą i kilkoma innymi dziećmi, James miał zostać ze swoim kuzynem. Po okresie dojrzewania synowie Masajów nie mogą już mieszkać pod jednym dachem z matką.

reklama

Poza tym zakupione przez nas domy nie były jeszcze gruntownie wyremontowane, trzeba było dokupić meble itp. „Wszystko jest tu nadal bardzo chaotyczne i jest wiele do zrobienia” – powiedziała Sarah. Martwi się także o przyszłość swoich córek.

Czy będą później bici w szkole, jak to czasem bywało? Jak będą tu żyć jako dziewczyny? Młoda matka wiedziała, że ​​„kobiety mają z natury niższy status niż mężczyźni”, ale widziała też postęp: Tanzania ma teraz kobietę-prezydenta.

Gorzkie łzy córki

Z niecierpliwością czekała także na pozytywne strony życia w Afryce: było ono znacznie wolniejsze niż w Europie. Na przykład spędzanie godzin na gotowaniu warzyw z ogrodu sprawia, że ​​jesteś bardziej świadomy tego, co robisz. Dzięki temu „jedzenie smakuje o wiele lepiej”.

Mimo wszystkich dobrych intencji fasada Niemki czasami pękała – mianowicie, gdy wszczynała rozmowę z matką, podczas której Aviana płakała tak gorzko, że trzeba było przerwać rozmowę telefoniczną. Dziewczynka bardzo tęskniła za babcią. Sarah znów się rozpłakała, gdy sobie to przypomniała.

Marzenie Tanzanii zostało zniszczone – na razie

Były też obawy finansowe. Życie w Tanzanii okazuje się droższe, niż się spodziewano. Dochody z wynajmu domów wakacyjnych nie wystarczały na utrzymanie rodziny, a Sara nie mogła znaleźć drugiej pracy.

Kiedy siedem miesięcy później Fox ponownie odwiedził rodzinę, marzenie o emigracji rozwiało się – przynajmniej na razie.

Niedługo potem rodzina wróciła do Niemiec, aby pracować i spłacić resztę pożyczki. Ale kiedy już skończyli, chcieli spróbować jeszcze raz – być może jeszcze raz z ekipą telewizyjną.

READ  Na przejażdżkach Oktoberfest upijają się wielkie gwiazdy – można było oddać mocz na czele karawany Dzikiej Myszy
Continue Reading

entertainment

Z serialu wyrzucono Marię Clarę Grobler, a decyzja była zaskakująca

Published

on

Z serialu wyrzucono Marię Clarę Grobler, a decyzja była zaskakująca

Maria Clara Grobler i Mikael Tatarkin utworzyli zespół.Zdjęcie: DPA / Rolf Wenenbernd

telewizja

Imke Gerets

W pokazie wstępnym kandydat „Let's Dance” Tilman Schulz otrzymał od sędziów zaledwie siedem punktów i tym samym zajął ostatnie miejsce. Szczególnie surowo ukarano biznesmena i inwestora „Lwiej Jaskini” za wykonanie walca wiedeńskiego na wstępie. „Widzisz, że ćwiczenia to jeszcze nie twoja bajka” – powiedziała Motsi Mabusi. Joachim Lampe podkreślił: „Mądrość była twoim wrogiem”. Ponieważ nie dostał mandatu bezpośredniego, można teraz na niego zagłosować.

W pierwszym występie na żywo otrzymał zadanie wykonania tanga. Wraz z profesjonalną tancerką Patricią Ionnell, która została zatrudniona w zeszłym tygodniu za udział w programie „Let's Dance”, musiał teraz pokazać, że stać go na więcej. Jednak w końcówce doszło do dużej niespodzianki. Bo wbrew werdyktowi jury Maria Clara Grobler, która zdobyła więcej punktów, musiała opuścić konkurs.

Watson jest teraz na WhatsApp

Teraz na Whatsapp i Instagramie: zaktualizuj swojego Watsona! Zaopiekujemy się Tobą Tutaj na WhatsAppie Z dzisiejszymi atrakcjami Watsona. Tylko raz dziennie – bez spamu, bez bla, tylko siedem linków. obietnica! Czy wolisz być na bieżąco na Instagramie? Tutaj Znajdziesz nasz kanał streamingowy.

Joachim Lampe bardzo chwali jasne słowa Lulu i Tillmanna

Oprócz Detlefa Sosta i Gabrielle Kelly w programie dobrze przyjęto także Stefano Zarrella. Ten ostatni za taniec tango otrzymał 18 punktów. Motsi Mabusi stwierdziła w swoim orzeczeniu: „Muszę przyznać, że myślę, że to ty poprawiłeś się bardziej niż ktokolwiek inny. Rozumiesz, o co w tym chodzi. „ W końcu chcemy emocji. Dlaczego biorę udział w „Let's Dance”? Żyjesz swoim tańcem, a nie tylko udajesz. Widziałam to.” Piosenkarka Lulu również była zadowolona z jej wyroku.

„To w zasadzie walka Lulu z chłopakami. Byłam najsilniejszą kobietą w historii” – powiedział Joachim Lampe po tangu. W sumie zdobyłem 19 punktów. Szczególnie źle sytuacja wyglądała w przypadku Anne-Kathrin Bendiksen i Tilmana Schulza. Za swój taniec otrzymali jedynie siedem punktów. Szczególnie dotkliwie w wyroku ukarano biznesmena i inwestora „lwiej jaskini”. Wykonywał także tango. Przed oceną moderator Daniel Hartwich potwierdził: „Czy chcemy zacząć od pana Lambie? Od razu zerwiemy plaster”.

1 marca 2024, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia: Joachim Lampe, członek jury, bierze udział w tanecznym show RTL

Joachim Lampe krytykuje występ Tillmanna.Zdjęcie: DPA / Rolf Wenenbernd

„Jeśli lew ryczy, na parkiecie nie może już być papierowego tygrysa. W tym właśnie problem” – początkowo stwierdził juror. I więcej: „Dla mnie to nie były tylko emocje. Tango to taniec męski, musi być silny mężczyzna i musi być kobieta, która go pasjonuje. „Nic takiego nie było, wygasło, zniknęło”.

Tillman spodziewał się niższych wyników

Juror, po jego jasnych słowach, zauważył: „Chodzi o taniec, a nie o niego jako postać. Chodzi o to, co tutaj przedstawił”. Tillman podkreślił, że akceptuje krytykę i osąd. Tymczasem Jorge Gonzalez powiedział: „Tango to nie tylko taniec mężczyzn, uczestniczą w nim także kobiety. Tillman, ważne jest to, że kiedy tańczysz, musisz przestać myśleć i nie myśleć za dużo. Te uczucia się nie spotykają. Spróbuj być trochę bardziej zrelaksowany. – Potrzebujemy tego.

1 marca 2024 r., Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia: Tilmann Schulz, biznesmen i Patricia Ionel, profesjonalna tancerka, występują w tanecznym show RTL

Tilman Schulz nie przekonuje jury.Zdjęcie: DPA / Rolf Wenenbernd

Motsi Mabuse powiedział: „Pokazałeś, masz dobrą postawę, widziałeś pracę nóg. Musisz przesadzić, jesteś w swojej małej jaskini. Trenuj dalej, przesadzaj, gdzieś dojdziemy”. Ostatecznie Lambie zdobył tylko jeden punkt. Tillman powiedział po orzeczeniu: „Mam trzy punkty. To po prostu dzięki mojemu gorącemu partnerowi”. Torturujesz mnie, bolą mnie stopy, dlatego jesteśmy organizacją badającą łydki. „Z Patricią to po prostu zabawa”.

READ  Na początku Sky Originals „Plan A – Co zamierzasz zrobić?” z Augustem Diehl

Z krytyką musi zmierzyć się także Maria Clara Grobler

Ale Maria Clara Grobler spotkała się także ze znaczną krytyką za swój film Cha Cha Cha. W końcu zdobyła dziesięć punktów, o trzy więcej niż Anne-Catherine i Tillman. Lambie skrytykowała: „Uwielbiam młode kobiety, które są cheerleaderkami, są silne i wiedzą, dokąd chcą dojść. Jeśli te młode kobiety mają duże usta, powinny rodzić. Nie zrobiłeś tego.”

1 marca 2024, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia: Maria Clara Grobler, komik i Mikael Tatarkin, profesjonalny tancerz, biorą udział w tanecznym show RTL

Krytykowano także Marię Clarę Grobler.Zdjęcie: DPA / Rolf Wenenbernd

Powiedział także: „Kończyny były prawie zamrożone ze względu na stężenie pośmiertne. Liczył się każdy puls. Naprawdę musisz atakować.” Mozzi zażądał większego wysiłku i powiedział: „Właściwie nie byłoby tak źle, gdybyś dał jej więcej gazu”. Jorge natomiast chciał: „Musisz się bardziej skupić” – stwierdził. powiedział: „wprowadź więcej struktury. Będzie”. „Po tym będziesz wyglądać ładniej. Masz dobrą figurę, dobre ruchy”.

W końcu Maria i Tillman musieli się wzdrygnąć. Biznesmen założył, że komik odszedł. Jednak w sumie otrzymał najmniej głosów. Zatem gwiazda „Lion’s Den” będzie miała w przyszłym tygodniu kolejną szansę.

Continue Reading

Trending