Connect with us

Top News

Strajki ostrzegawcze na północy: najpierw lotniska, potem transport lokalny | NDR.de – Aktualności

Published

on

Strajki ostrzegawcze na północy: najpierw lotniska, potem transport lokalny | NDR.de – Aktualności

Stan na: 30 stycznia 2024 r., godzina 22:31

Osoby podróżujące samolotami i dojeżdżające do pracy w północnych Niemczech powinny ponownie przygotować się na znaczne zakłócenia w weekend. Ver.di wezwał do strajków alarmowych na lotniskach w czwartek i w transporcie publicznym w piątek.

Lotniska dotknięte atakiem obrony powietrznej to Hamburg, Brema i Hanower oraz Berlin, Kolonia, Düsseldorf, Lipsk, Drezno, Erfurt, Frankfurt nad Menem i Stuttgart, ogłosił we wtorek po południu związek zawodowy ver.di.

Strajk ma rozpocząć się w czwartek rano i potrwać do północy. W tym czasie nie można sprawdzać personelu, pasażerów ani towarów wjeżdżających do strefy bezpieczeństwa. Spowoduje to wstrzymanie ruchu lotniczego w dużej części Niemiec. Lotnisko w Hamburgu ogłosiło, że wszystkie 126 zaplanowanych na czwartek odlotów zostało odwołanych lub odbyło się bez pasażerów.

Zatrzymanie i przyciągnięcie wykwalifikowanych pracowników wymaga większych nakładów finansowych

Związek domaga się między innymi wyższych wynagrodzeń dla pracowników. W rozmowach trójfazowych nie udało się dotychczas osiągnąć porozumienia. Dalsze rozmowy zaplanowano na przyszły tydzień. Ver.di prowadzi ogólnokrajowe negocjacje z Federalnym Stowarzyszeniem Firm Ochrony Lotnictwa (BDLS) w imieniu około 25 000 pracowników branży. „Naszym celem jest trwałe zrekompensowanie utraty siły nabywczej pracowników” – wyjaśnił negocjator ver.di Wolfgang Pieper. „Misja Sił Obrony Powietrznej musi być atrakcyjna finansowo, aby umożliwić rekrutację i utrzymanie pilnie potrzebnego wykwalifikowanego personelu”.

Alarm strajkowy także w transporcie lokalnym

Dzień później – w piątek – ver.di wezwał do strajków ostrzegawczych w transporcie publicznym. Wiceprezydent Ver.di Christine Behle ogłosiła w poniedziałek, że we wszystkich krajach związkowych z wyjątkiem Bawarii odbędą się strajki. Nie wiadomo jeszcze do końca, jak długo środki będą obowiązywać w poszczególnych krajach związkowych.

Wideo: Strajk komunikacji autobusowej od piątku do niedzieli (2 min)

Transport publiczny: ver.di żąda lepszych warunków pracy

Ver.di prowadzi obecnie negocjacje w sprawie nowej umowy partnerskiej z przedsiębiorstwami transportu publicznego. Dotyczy to m.in. wyższych wynagrodzeń. „Pilnie potrzebujemy postępu dla pracowników lokalnego transportu publicznego” – powiedziała we wtorek NDR Info Andrea Wemheuer, szef regionalnego stowarzyszenia ver.di dla Dolnej Saksonii-Bremy. Chodzi o korekty w wyższych urlopach i płatnościach zmianowych. „Jeśli chcemy zmiany w ruchu, nie ma mowy o dobrych warunkach pracy”. Inaczej nie znajdziesz ludzi chętnych do tej pracy. Ale pracodawcy nie byli na to gotowi – co gorsza: „Od 13 tygodnia chcieli anulować zasiłek chorobowy”. Wemhuer powiedział, że był to prawdziwy atak na opiekę społeczną.

Dolna Saksonia: Problem dotyczy sześciu instytucji miejskich

W Dolnej Saksonii przestali pracować pracownicy Braunschweiger Werkerskerselsoft, Göttingen Wergersbetrieb, Osnabus i SWO-Mobil w Osnabrück, Stadtbus Goslar, Üstra Hannover i Wolfsburger Verkehrsgesells. W Bremie dotyczy to pracowników Bremen Strassenbahn AG.

Według rzeczniczki związek wezwał do strajku ostrzegawczego, w którym łącznie wzięło udział 4500 pracowników w Dolnej Saksonii i około 2400 pracowników w Bremie. Na piątek w Hanowerze zaplanowano centralny wiec.

Więcej informacji

Autobusy zaparkowane w zajezdni firmy transportowej Üstra w Hanowerze – list widnieje na plakacie "Ostrzeżenie o strajku dzisiaj" czytać. © Image Alliance/dpa Zdjęcie: Moritz Frankenberg

Ver.di wezwał pracowników siedmiu przedsiębiorstw transportu publicznego do przerwania pracy w piątek. Przegląd. Dalej

Szlezwik-Holsztyn: Strajk ostrzegawczy w czterech miastach

W Szlezwiku-Holsztynie kierowcy autobusów chcą strajkować od piątku do niedzieli w imię lepszych warunków pracy. Zaproszeni są pracownicy firm transportowych w Kilonii, Lubece, Flensburgu i Neumunster. Są one ze sobą powiązane w ramach tak zwanej Umowy o partnerstwie w zakresie transportu lokalnego (TVN). Prywatne firmy też powinny strajkować.

„To, co oferują pracodawcy, jest bliskie zatracenia rzeczywistości i całkowicie ignoruje rzeczywistość pracowników” – stwierdził negocjator ver.di Sascha Bähring. Północne Stowarzyszenie Omnibusów (OVN) nie chce negocjować 35 godzin tygodniowo, dlatego należy zwiększyć presję na ulicach.

Więcej informacji

Znaki z napisami "Uwaga, strajk!" W autobusie w zajezdni Kieler Verkehrsgesellschaft w Kilonii. © Image Alliance / dpa Zdjęcie: Karsten Rehter

Jak podaje ver.di, strajk rozpoczął się w piątek o godz. 3.00 i potrwa do niedzielnego poranka. Dotknięte są także prywatne firmy autobusowe. Dalej

Strajk także w Meklemburgii-Pomorzu Przednim

Dotyczy to również Meklemburgii-Pomorza Przedniego, gdzie strajki ostrzegawcze rozpoczynają się w piątek o godzinie 3:30 i kończą wraz z rozpoczęciem pracy w sobotę. Zdaniem związku poszkodowanymi są przedsiębiorstwo transportowe Ludwigslust Barchim, Nahbus NordwestMecklenburg, Rostock Tram, autobus regionalny w Rostocku, przedsiębiorstwo transportowe Meklemburgia-Pomorze Przednie, przedsiębiorstwo transportowe z Greifswaldu i przedsiębiorstwo transportowe Pomorze Przednie-Greifswald.

HAMBURG: Hochbahn i VHH chcą strajkować przez cały dzień

Po rundzie negocjacji z Hamburger Hochbahn związek wezwał pracowników miejskiego przedsiębiorstwa transportowego do rozpoczęcia we wtorek po południu całodziennego strajku ostrzegawczego. Hochbahn obsługuje połączenia autobusowe i metro w hanzeatyckim mieście. Nie ma to wpływu na kolej S-Bahn Deutsche Bahn.

Już w poniedziałek firma Ver.di ogłosiła, że ​​w piątek ponad 2000 pracowników firmy transportowej VHH przestanie pracować. Właścicielem spółki Verkehrsbetriebe Hamburg-Holstein GmbH (VHH) jest miasto. Obsługują głównie przedmieścia Hamburga i region Szlezwiku-Holsztynu, ale niektóre linie metra kursują również do centrum miasta hanzeatyckiego.

Więcej informacji

Linia U2 w Hamburgu pusta z powodu strajku na kolei naziemnej © Picture Alliance / rtn – Radio Tele Nord Foto: Frank Brundel

Kolejny strajk często grozi paraliżem Hamburga. Tym razem zmiany dotyczą metra i autobusów. Dalej

Dotknęło to 130 firm zatrudniających 90 000 pracowników

Spory pracownicze dotyczą ponad 130 spółek komunalnych zatrudniających 90 000 pracowników w całym kraju i wpływają na transport autobusowy, metro i tramwajowy w 81 miastach i 42 dzielnicach. W zeszłym tygodniu Ver.di skarżył się, że pierwsze rundy rokowań zbiorowych we wszystkich 16 krajach związkowych nie przyniosły żadnych rezultatów. Należy jednak wkrótce znaleźć rozwiązanie, które zmniejszy obciążenie personelu. Negocjacje zbiorowe rozpoczęły się w grudniu. Od 1 stycznia nie ma już obowiązku zawierania pokoju.

Według ver.di układy zbiorowe w poszczególnych krajach różnią się pod kilkoma względami. Każdy obszar płatności opracował własne wymagania. Ale ogólnie oznacza to pełne wynagrodzenie, krótsze zmiany, skrócony czas bezpłatnych podróży, wydłużone okresy odpoczynku, zwiększone prawo do urlopu i skrócony tygodniowy czas pracy z dodatkowymi dniami wolnymi.

Więcej informacji

Strajk maszynistów w Wismarze: Część osób dojeżdżających do pracy przeciwstawiła się strajkowi, aby dotrzeć do celu – dzięki rozkładowi jazdy kolei w godzinach szczytu. © Jens Büttner/dpa Zdjęcie: Jens Büttner

Szef GDL Weselski powiedział, że przerwa w strajku jest dobra dla obu stron co najmniej do 3 marca. Koleje są przekonane, że możliwe jest teraz osiągnięcie porozumienia zbiorowego. Dalej

Pasażerowie stoją przed Flixbusem w hamburskim ZOB. © Zrzut ekranu

Osoby dojeżdżające do pracy przesiadają się do autobusów, wynajmowanych samochodów lub samolotów. Gospodarka północnych Niemiec spodziewa się tracić dziennie 50 milionów euro. Dalej

Maszynista Thorsten Adler siedzi w swoim biurze. © NDR Zdjęcie: Prywatne

Dwóch pracowników kolei ze Szlezwiku-Holsztynu wyjaśnia, dlaczego strajkują i co jest dla nich ważniejsze niż pieniądze. Dalej

Ten temat w projekcie:

Informacje NTR | Informacje NTR | 30.01.2024 | 21:45

logo NTR
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Warszawa: Polski parlament głosował za ułatwieniem dostępu do pigułki „dzień po”.

Published

on

Warszawa: Polski parlament głosował za ułatwieniem dostępu do pigułki „dzień po”.

Polski parlament zatwierdził dostęp bez recepty do pigułki „dzień po” dla osób w wieku 15 lat i starszych. Za ustawą z tym związaną, wprowadzoną przez rząd liberalny pod rządami Donalda Tuska, głosowało 224 posłów, przy 196 głosach przeciwnych. Prezydent musi wyrazić zgodę na tę poprawkę Andrzeja Dudy Należy podpisać. Nie zajął jeszcze publicznie stanowiska w sprawie projektu. Osoby bliskie konserwatywnemu politykowi stwierdziły jednak, że istnieją „wątpliwości”, w jakim wieku Duda powinien móc otrzymać lek.

W ówczesnym prawicowo-nacjonalistycznym rządzie PiS Polska Wprowadzono wymóg posiadania recepty na pigułkę „dzień po”. Obecnie rządząca koalicja liberalna doszła do władzy z obietnicą złagodzenia tych i innych ograniczeń polityki rodzinnej.

Polski rząd chce także ułatwić aborcję

W styczniu rząd przedstawił projekt ustawy mający na celu liberalizację prawa do aborcji, które zostało poważnie ograniczone przez PiS. Dlatego aborcja powinna być dozwolona aż do dwunastego tygodnia. Nie jest jeszcze jasne, kiedy Parlament odbędzie głosowanie nad reformą. Jednak pojawiły się kontrowersje, ponieważ tylko dwie z trzech partii koalicyjnych poparły wniosek.

Prawodawstwo aborcyjne w Polsce jest obecnie bardziej restrykcyjne niż gdziekolwiek indziej w Europie. Aborcja jest dozwolona jedynie w przypadku gwałtu lub zagrożenia życia matki. Aborcja z powodu wad płodu została zakazana przez Trybunał Konstytucyjny w 2020 roku.

Continue Reading

Top News

Bundestag głosuje w sprawie „systemów broni dalekiego zasięgu” – Niepewność co do Byka

Published

on

Bundestag głosuje w sprawie „systemów broni dalekiego zasięgu” – Niepewność co do Byka

22 lutego 2024, 23:09

23:09 | Zabici i ranni w wyniku ostrzału na miejscu w Doniecku Kostiantynopilske

Według oficjalnych raportów co najmniej jedna osoba zginęła w wyniku rosyjskiego ostrzału we wschodnim obwodzie donieckim na Ukrainie. Kolejnych dziewięć osób, w tym czterech młodych mężczyzn, zostało rannych we wsi Kostyantinopilske – napisał w telegramie gubernator wojskowy obwodu donieckiego Wadim Piłaszkin. Twierdził, że w miasto spadło 13 bomb wroga i zamieścił zdjęcia zniszczonych domów. Wcześniej armia rosyjska ogłosiła, że ​​zajęła kolejną pozycję w Doniecku – po niedawnym zajęciu miasta Awdijwka.

21:29 | Polska chce dodać przejścia graniczne z Ukrainą do listy „infrastruktury krytycznej”.

Rząd w Warszawie chce zapewnić większe bezpieczeństwo na przejściach granicznych w związku z trwającymi protestami polskich rolników na granicy z Ukrainą. „Do listy infrastruktury krytycznej dodamy przejścia graniczne z Ukrainą oraz niektóre odcinki drogowo-kolejowe” – zapowiedział polski premier Donald Tusk. Praktyczny efekt – powiedział Tusk – jest taki, że ruch na granicy będzie przebiegał bez opóźnień i przeszkód.

Protesty polskich rolników sprzeciwiają się polityce rolnej UE i importowi tanich produktów rolnych z Ukrainy. We wtorek rolnicy zablokowali węzły komunikacyjne w całym kraju i wyrzucili zboże z ukraińskich wagonów towarowych na przejściu granicznym Medica. Tusk ostro skrytykował pojawianie się haseł antyukraińskich i prorosyjskich podczas protestów chłopskich.


Polscy rolnicy protestują w pobliżu granicy polsko-ukraińskiej.
Prawa do zdjęć: Image Alliance/dpa/PAP | Derek Delmanowicz

19:06 | Łotwa zakazuje importu zbóż z Rosji i Białorusi

Łotwa podjęła decyzję o zakazie importu zbóż oraz innych produktów rolno-paszowych z Rosji i Białorusi. Parlament w Rydze głosował w czwartek za zakazem importu takich towarów z dwóch sąsiadujących ze sobą krajów, co w przyszłości uniemożliwiłoby pozostanie importu z krajów trzecich na terenie bałtyckich krajów UE i NATO. Tranzyt przez Łotwę powinien być nadal możliwy.

Zdaniem parlamentu zmiana prawa miała na celu uniemożliwienie Rosji i Białorusi oraz ich firmom generowania dodatkowych dochodów z eksportu swoich produktów na Łotwę, które mogłyby zostać wykorzystane do finansowania wojny na Ukrainie.

16:16 | Bundestag głosuje w sprawie „systemów broni dalekiego zasięgu” – Niepewność co do Byka

Bundestag wezwał rząd prezydenta Olafa Scholesa (SPD) do wyposażenia Ukrainy w „dodatkowe systemy broni dalekiego zasięgu, potrzebne” do prowadzenia kampanii obronnej przeciwko Rosji. Odpowiednia uchwała została przyjęta w czwartek w Bundestagu głosami SPD, Zielonych i FDP. Za przyjęciem uchwały głosowało 382 posłów, przeciw było 284, a dwóch wstrzymało się od głosu.

READ  Polska modyfikuje system rejestracji szczepionek - First News

Nadal jednak nie ma jasności co do dostaw rakiet manewrujących Taurus na Ukrainę. Dla wielu polityków z Partii Zielonych i FDP „systemy broni dalekiego zasięgu” obejmują rakiety Taurus. Gabriela Heinrich, wiceprzewodnicząca grupy parlamentarnej SPD, powiedziała Bundestagowi, że sformułowanie zawarte we wniosku „nie było konieczne”. Wniosek opozycji CDU/CSU o wyraźne nawiązanie do rakiet Taurus został wcześniej odrzucony.

Ukraina pilnie prosi o rakiety manewrujące Taurus, aby odciąć dostawy dla wojsk rosyjskich na linii frontu. Krytycy dostawy Taurusa obawiają się jednak, że rakiety mogą uderzyć w terytorium Rosji, wciągając Niemcy w konflikt. W swoim wniosku trzy dywizje sygnalizacji świetlnej długo spierały się o sformułowanie Taurusa – SPD ostatecznie zapobiegła bezpośredniej wzmiance o rakietach manewrujących.

14:00 | Rosja twierdzi, że zajęła kolejną wioskę we wschodniej Ukrainie

Według Ministerstwa Obrony Moskwy wojska rosyjskie zajęły wieś Popida w obwodzie donieckim we wschodniej Ukrainie. Siły zbrojne poczyniły postępy także w innych częściach regionu. Ministerstwo Obrony Ukrainy zaprzeczyło rosyjskim relacjom. Oddziały ukraińskie odparły ataki w pobliżu wsi i „odstraszyły wroga”. Obecnie na tym obszarze toczą się ciężkie walki.

13:53 | Armia ukraińska zabiła kilkudziesięciu rosyjskich żołnierzy

Ukraińska armia twierdzi, że w okupowanej części obwodu chersońskiego zabiła kilkudziesięciu rosyjskich żołnierzy. Rzecznik powiedział w telewizji, że na poligonie rakiety trafiły aż 60 najeźdźców. Wojsko nie skomentowało użytego systemu uzbrojenia. Informacji nie udało się zweryfikować, a strona rosyjska nie skomentowała tej informacji.

13:40 | Dostawa Taurusa nie ma większości w Bundestagu

Bundestag odrzuca dostawę rakiet manewrujących Taurus na Ukrainę Wniosek grupy parlamentarnej CDU/CSU nie uzyskał większości. Głosowanie nad kolejną propozycją przedstawioną przez partie SPD, Zielonych i FDP zaplanowano na później tego samego dnia. W tym celu rząd centralny powinien zapewnić dodatkowe systemy broni dalekiego zasięgu. Nie wspomniano jednak wyraźnie o rakietach manewrujących Taurus.

10:46 | 1,15 mln Ukraińców w Niemczech

8:04 | Baerbach do Ławrowa: „Zakończcie teraz wojnę”

Minister spraw zagranicznych Unii Annalena Peirbach zwróciła się do Rosji o natychmiastowe zakończenie wojny na Ukrainie. Na spotkaniu G20 w Rio de Janeiro polityk Zielonych zwrócił się bezpośrednio do ministra spraw zagranicznych Rosji Ławrowa, który siedział trzy miejsca od niego. Baerbach powiedział: „Jeśli zależy wam na życiu ludzkim, jeśli zależy wam na własnym narodzie, rosyjskich dzieciach i młodzieży, musicie teraz zakończyć tę wojnę”. Jeśli Moskwa dzisiaj zakończy wojnę, jutro droga do pokoju i sprawiedliwości będzie otwarta.


Annalena Berbach (po lewej) i jej rosyjski odpowiednik Siergiej Ławrow (po prawej) na spotkaniu G20 w Rio.
Źródło obrazu: Image Alliance/dpa | Bernda von Zutrechenki

07:31 | Generał Bundeswehry: Rosja „przeważnie przejmuje inicjatywę” na linii frontu


Christian Freuding, generał dywizji Bundeswehry
Źródło obrazu: Image Alliance/dpa | K. Nietfeldta

Według generała dywizji Christiana Freudinga, głównego wojskowego koordynatora pomocy dla Ukrainy, o walce decyduje obecnie armia rosyjska. Poza rejonem Awdijówki, front o długości 1000 km pozostaje stosunkowo niezmieniony, ale w jednym rejonie toczą się najintensywniejsze walki. „Rosja w dużej mierze uczestniczy w inicjatywie na tym froncie” – powiedział generał dywizji niemieckiej agencji prasowej.

Oczywiste jest, że Ukraińcy potrzebują większego wsparcia, ponieważ zużycie amunicji i systemów uzbrojenia jest bardzo wysokie.

Christian Freuding, generał dywizji | siły zbrojne

Freuding wyjaśnił, że obie strony celują w tyły wroga. Rosja atakuje infrastrukturę energetyczną i obronną, ale podejmuje także ukierunkowane działania przeciwko skupiskom ludności. „Ukraińskie ataki są wymierzone przede wszystkim w obiekty dowodzenia, obiekty logistyczne i specjalne cele prywatne, takie jak lotniska i Flota Czarnomorska” – powiedział.

04:32 | Zełenski żąda szybkiego wsparcia

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał sojuszników do zapewnienia szybkiej pomocy po zajęciu przez Rosję miasta Awdijiwka. Nie wspominając bezpośrednio o Stanach Zjednoczonych, ponownie wyraził niezadowolenie z powodu spowolnienia zachodniej pomocy dla ukraińskiego wysiłku wojennego. „Musimy działać szybko. Oznacza to, że musimy pozbyć się całej biurokracji. W przeciwnym razie nie mamy szans” – powiedział amerykańskiemu nadawcy Fox News.

Starania prezydenta USA Joe Bidena dotyczące rozszerzenia dużego pakietu pomocowego dla Ukrainy spotkały się jak dotąd z kontrowersjami w Kongresie USA.

01:05 | Weber: UE powinna produkować amunicję wyłącznie dla Ukrainy

Lider Europejskiej Partii Ludowej (PPE) Manfred Weber wezwał kraje UE do skierowania produkcji amunicji na Ukrainę. Podobnie jak w przypadku pandemii Covida, wszystkie produkty UE muszą teraz zostać połączone w jeden wielki wysiłek i dostarczone na Ukrainę. Weber powiedział gazecie Funke Media Group. Jego zdaniem należy przyjrzeć się istniejącym umowom na globalne dostawy do krajów, które nie są pilnie uzależnione od dostaw amunicji. Opóźniła się także dostawa niemieckich rakiet manewrujących Taurus, powiedział lider EPP.

12:30 | Wydaje się, że Rosja posuwa się dalej w pobliżu Awdijiwki

Siły rosyjskie, które w zeszłym tygodniu zajęły miasto Awdijwka na wschodzie Ukrainy, w dalszym ciągu nacierają na okoliczne miasta i wsie, podały ukraińskie siły zbrojne. Maksym Żorin, zastępca dowódcy 3. Brygady Szturmowej Ukrainy, napisał na portalu informacyjnym Telegram: „Sytuacja na froncie Awdijewki jest bardzo jasna. Rosjanie posuną się na tyle, na ile pozwolą im siły, w zależności od tego, ilu ludzi przeżyje”.

Po miesiącach bombardowań wojska rosyjskie zajęły Awdijewkę. Było to największe zwycięstwo Rosji od czasu zdobycia Pakmut w maju 2023 roku.

00:00 | Wiadomości z Ukrainy na czwartek, 22 lutego 2024

Dzień dobry! W naszych Wiadomościach z Ukrainy będziemy na bieżąco informować Państwa o rozwoju wojny na Ukrainie. Wszystkie ważne wiadomości będą pojawiać się tutaj przez cały dzień.

Sprawozdanie z wojny na Ukrainie

Doniesienia z Ukrainy są trudne, ponieważ z powodu walk na miejscu jest niewielu niezależnych przedstawicieli mediów. Informacje pochodzą przede wszystkim od rządu Ukrainy i Ministerstwa Obrony Rosji, ale rzadko są one weryfikowane Móc.

Źródła: AFP, dpa, Reuters, w tym MDR

Ten temat w projekcie:prąd MDR | Wiadomości radiowe | 22 lutego 2024 | 06:00

Continue Reading

Top News

Dlaczego warto wybrać ogrodzenia z Polski?

Published

on

Dlaczego warto wybrać ogrodzenia z Polski?

PracaReklama

2 zdjęcia

PracaReklama

Zdjęcie: JackF@AdobeStock.com

2 zdjęcia

PracaReklama

Zdjęcie: Produkcja Perig@AdobeStock.com

2 zdjęcia

PracaReklama

Zdjęcie: Zum Dorfkrug

2 zdjęcia

PracaReklama

Zdjęcie: ipopba@AdobeStock.com

2 zdjęcia

PracaReklama

Zdjęcie: Gastroback GmbH

2 zdjęcia

PracaReklama

Zdjęcie: Zum Dorfkrug

2 zdjęcia

PracaReklama

Zdjęcie: PickOne@AdobeStock.com

2 zdjęcia

PracaReklama

Zdjęcie: Zum Dorfkrug

2 zdjęcia

Wysokiej jakości ogrodzenia pochodzące z Polski

Zapomnij o drogich płotach, które są niepewnie zakotwiczone w ziemi. Na professional24.eu Czy myślisz …? dowiadywać się Różne rodzaje ogrodzeńmożesz dowolnie projektować swój asortyment według własnych upodobań i potrzeb. Wycieczka Eksperci | z Bardzo nowoczesne procesy produkcyjne A maszyny, jesteście w dobrych rękach. Nawet przy wietrze i pogodzie nasze elementy ogrodzenia wytrzymają dłużej Odporny na warunki atmosferyczne. Tylko powłoki proszkowe, ocynkowane metale i wysokiej jakości materiały zapewniają długą żywotność długość życia Zatem w końcu tanie ogrodzenie. Z naszymi polskimi ogrodzeniami korozja, odkształcenia i uszkodzenia mechaniczne powierzchni nie mają szans.

Szeroki asortyment do wszystkich zastosowań

U nas otrzymasz nie tylko standardowe ogrodzenia, ale możesz znaleźć ich więcej Unikalne ogrodzenia.

 • Ogrodzenia aluminiowe Dla nowoczesnego wyglądu
 • Ogrodzenia ze stali nierdzewnej jako elementy ponadczasowe i trwałe
 • Żelazne ogrodzenia Dla rustykalnego wyglądu
 • Elementy ogrodzenia wycinane laserowo Wyjątkowe logo i subtelne detale
 • Ogrodzenia z podwójnej siatki drucianej Proste, lekkie i ekonomiczne rozwiązanie
 • Ogrodzenia zapewniające prywatność Dla maksymalnej prywatności
 • Ogrodzenia WPC Wykonane z materiałów ekologicznych
 • Ozdobne ogrodzenia Unikalne modele

Oprócz wysokiej jakości ogrodzeń oferujemy Państwu duży wybór Inne komponenty Na.

 • Bramy w różnych wersjach przesuwnych lub składanych, w tym elektryczne
 • Poręcze schodowe, poręcze balkonowe i poręcze tarasowe
 • Kratka okienna
 • Wiata i wiaty
 • altanki
 • Furtki
 • Meble
 • Skrzynki pocztowe
 • Kuchnie

Polskie kuchnie dla Twojego mieszkania

Posiadamy również zaplecze do budowy kuchni Doświadczenie lat z Wykwalifikowani pracownicy. Złożyć zamówienie küchen Möbel-studio.de Twoja nowa wymarzona kuchnia jest taka prosta. Kuchnia to jedno z najważniejszych mebli, dlatego powinna być profesjonalnie zaplanowana i starannie przygotowana. Każdą kuchnię dostosowujemy indywidualnie do Państwa wymagań i dbamy o to, aby każdy element został prawidłowo zamontowany w wyznaczonym miejscu. Wybierz jeden Kuchnia w starym wiejskim domu, Eleganckie wariacje albo albo Nowoczesny jak również Ponadczasowe gotowanie. Z jednym z nas Kuchnie bez uchwytów Otrzymujesz łatwy w czyszczeniu i niepowtarzalny projekt kuchni. Jeśli chodzi o sprzęt elektryczny, stosujemy wyłącznie najwyższej jakości i znanych producentów. Krótki czas realizacji, bardzo wysoka jakość i niskie koszty doskonale uzupełniają nasz projekt kuchni.

READ  Kapitan Polski Lewandowski na mundialu z niebiesko-żółtym bandażem

Zamów ogrodzenia i kuchnie już teraz u ekspertów

Nie ma znaczenia, czy wybierzesz jednego z nas Płoty albo albo Kuchnia W rezultacie wszystkie komponenty wyprodukowane w Polsce odpowiadają sobie Bardzo wysoka jakość. Skorzystaj z kompleksowego pakietu usług, który obejmuje: Profesjonalna porada I następny Dostawa jak również Zgromadzenie Ustawodawcze są uwzględnione. Spełniamy każde Państwa życzenie i czynimy z Państwa domu bezpieczną przystań, w której w doskonale wyposażonej kuchni z łatwością zorganizujecie nawet największe wieczory kulinarne.

Chcesz obserwować ten profil?

Nigdy nie przegap najnowszych treści z tego profilu: Zaloguj się, aby otrzymywać nowe treści ze swoich profili i lokalizacji Jedzenie osobiste podążać.

Bądź pierwszą osobą, która zaobserwuje ten profil

Continue Reading

Trending