Connect with us

Tech

Sprzedaż smartfonów: iPhone pokonuje Samsunga

Published

on

Sprzedaż smartfonów: iPhone pokonuje Samsunga

Żadna inna marka smartfonów nie wprowadziła na rynek w 2023 roku więcej nowych urządzeń niż iPhone firmy Apple. Na drugie miejsce spadł Samsung, lider od czasu abdykacji Nokii w 2011 roku. Pokazują to wstępne dane opublikowane przez organ nadzoru rynku IDC. Według tego Apple ma udział w rynku wynoszący 20,1 procent (+1,3 punktu procentowego) z 234,6 milionami iPhone'ów w 2023 roku, co oznacza po raz pierwszy ponad 20 procent.

reklama

Może to być pocieszeniem dla zarządu Apple po tym, jak Microsoft zastąpił go w rankingu najcenniejszych spółek na giełdzie. W międzyczasie dla poszczególnych kwartałów przełomu roku udział iPhone'a w rynku wielokrotnie przekraczał granicę 20 proc. i czasami zajmował pierwsze miejsce, ale w innych kwartałach był dopiero trzeci. Pierwsze miejsce to pierwsze miejsce przez cały rok.

Zdaniem IDC powodów takiego stanu rzeczy jest kilka. Po pierwsze, w 2023 r. cały rynek nadal się kurczył. Nie tak szybko, jak w 2022 r. (-11,3% do 1,206 mld sztuk), ale wciąż o kolejne 3,2% do 1,167 mld smartfonów. To najniższa liczba od ponad dziesięciu lat. Nawiasem mówiąc, miliard został przekroczony już w 2011 roku.

Należy zaznaczyć, że statystyki mają charakter wstępny i opierają się na markach, a nie producentach. Na przykład w przypadku Xiaomi wyświetlane są tylko telefony komórkowe tej marki; IDC rejestruje oddzielnie podmarki, takie jak Redmi, POCO i Mijia tego samego producenta.

Na pięć największych marek przypadło 69 proc. wszystkich smartfonów dostarczonych w 2023 r. — nieco więcej niż w 2022 r. (68,7 proc.), ale mniej niż w 2021 r. (70,7 proc.). W badaniu nie uwzględniono urządzeń używanych ani telefonów komórkowych odnowionych. Zapewnia tylko IDC 5 najlepszych darmowych gier onlinePełne statystyki są płatne.

Po drugie, istnieje tendencja oddalania się od centrum. Segment premium rośnie i ponad jedna piąta wszystkich smartfonów, które trafią do sprzedaży w 2023 roku, należy do tej kategorii. Pomagają tu obniżki cen w postaci nieoprocentowanych zakupów na kredyt, hojniejsze oferty wymiany i większa konkurencja cenowa w segmencie niższej premium ze strony takich marek jak Google, Honor czy Oneplus. Tymczasem tańsza marka Transsion odnotowała znaczne zyski.

Polecane treści redakcyjne

Po Twojej akceptacji zostanie tutaj przesłana zewnętrzna ankieta (Opinary GmbH).

Zawsze przesyłaj ankiety

W 2023 r. firma Transsion sprzedała 94,9 mln nowych telefonów komórkowych, co oznacza wzrost o 30,8%. Oznacza to, że chińskiej marce udało się zapewnić sobie 8,1-procentowy udział w rynku i wypchnąć Vivo z piątego miejsca. Pomiędzy Apple a Transsion plasują się Samsung (-13,6% do 226,6 mln smartfonów, -2,3 punktów procentowych udziału w rynku do 19,4 proc.) i Xiaomi (-4,7% do 145,9 mln smartfonów, -2 punkty na tysiąc udziałów w rynku do 12,45 proc. ) i OPPO (-9,9% do 103,1 mln smartfonów, -7% na tysiąc punktów udziału w rynku do 8,8%).

W drugiej połowie 2023 roku światowy rynek smartfonów ponownie rósł. IDC spodziewa się dalszego wzrostu w tym roku. W czwartym kwartale 2023 r. badacze rynku wykazali wzrost o 8,5 proc. do 326,1 mln sztuk, a w przypadku Apple o 11,6 proc. do 80,5 mln telefonów komórkowych (24,7 proc. udziału w rynku). Samsung natomiast musiał zanotować 10,9-proc. spadek do 53 mln sztuk (16,3 proc. udziału w rynku). To pokazuje: Apple objął wiodącą pozycję na rynku w kwartale bożonarodzeniowym. Jeśli doliczyć tylko pierwsze trzy kwartały, Samsung będzie wyprzedził Apple o około 20 milionów smartfonów.

W czwartym kwartale Xiaomi uplasowało się na trzecim miejscu (+22,7% do 40,7 mln sztuk, przy udziale w rynku na poziomie 12,5%). Za nimi Transsion zdołała wspiąć się na czwarte miejsce ze wzrostem o 68,6 proc. (28,2 mln smartfonów) (8,6 proc. udziału w rynku). Vivo odnotowało wzrost o 5,1 proc., osiągając 24,1 mln smartfonów, zajmując piąte miejsce (7,4 proc. udziału w rynku).


(S)

Do strony głównej

READ  Jurassic World Evolution 2: Dino Theme Park przechodzi do następnej rundy z chaosem
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Narzędzie dotyczące zdrowia będzie prezentowane na targach MWC

Published

on

Narzędzie dotyczące zdrowia będzie prezentowane na targach MWC

Samsung zasugerował już mały zwiastun, ale teraz jest on coraz bardziej szczegółowy. Zobaczycie to na Mobile World Congress w Barcelonie
Widok pierścienia Samsung Galaxy. Samsung zaprezentuje na MWC swoją ofertę inteligentnych produktów zdrowotnych, zapewniając użytkownikom bardziej spersonalizowane i płynne doświadczenia zdrowotne oparte na sztucznej inteligencji na większej liczbie urządzeń.

Według firmy, w ramach tego portfolio Galaxy Ring zostanie wprowadzony jako nowy format dla opieki zdrowotnej Upraszcza codzienne dbanie o zdrowie i wspiera mądrzejszy, zdrowszy styl życia dzięki lepiej połączonej cyfrowej platformie zdrowotnej (Samsung Health). Oczywiście opis tak naprawdę niczego nie ujawnia i mieści się w sekcji „dużo mów, mało mów”. Prawdopodobnie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, aż Samsung przedstawi więcej szczegółów.

Przejrzystość: ten artykuł zawiera linki partnerskie. Klikając na niego, przejdziesz bezpośrednio do dostawcy. Jeśli zdecydujesz się na dokonanie tam zakupu, otrzymamy niewielką prowizję. Nic nie zmienia ceny dla Ciebie. Linki partnerskie nie mają wpływu na nasze raporty.


READ  ProRes na iPhonie 13 Pro: 4K wymaga wystarczającej ilości pamięci
Continue Reading

Tech

Kup najlepsze nowe smartfony od Xiaomi: producent oferuje prezenty o wartości do 400 euro

Published

on

Kup najlepsze nowe smartfony od Xiaomi: producent oferuje prezenty o wartości do 400 euro
kompromis

Xiaomi 14 i 14 Ultra można już zamawiać w przedsprzedaży. Każdy, kto zabezpieczy w serwisie Mi.com najlepsze nowe smartfony producenta, otrzyma prezenty o wartości aż 400 euro.

Xiaomi 14 Ultra (po lewej) i Xiaomi 14 (po prawej) można już zamawiać w przedsprzedaży.

Wreszcie można kupić serię Xiaomi 14 w Niemczech. Chiński producent zapowiedział wprowadzenie na rynek swoich nowych, najlepszych smartfonów na konferencji prasowej w ramach targów MWC w Barcelonie. W tym kraju do kupienia będą dwa modele: Xiaomi 14 i Xiaomi 14 Ultra. Xiaomi 14 to dość kompaktowy smartfon. Rozmiar ekranu wynosi tutaj 6,36 cala. Telefon komórkowy oferuje jednak taką samą moc obliczeniową jak model Ultra. Oba są napędzane nowym procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3.

Jeśli chodzi o aparat, trzeba jednak iść na kompromisy. Xiaomi instaluje tylko trzy aparaty z tyłu Modelu 14, podczas gdy model Ultra ma cztery. Wszystkie trzy aparaty w Xiaomi 14 mają rozdzielczość 50 megapikseli. Podobnie jak model Ultra, aparat powstał we współpracy z firmą Leica.

Xiaomi 14 dostępny jest w cenie 999 euro, a Pad 6 to darmowy prezent

Xiaomi 14 dostępny jest w wersji z 256 lub 512 GB pamięci. W zależności od wybranego rozmiaru pamięci Xiaomi pobiera opłatę w wysokości 999 lub 1099 euro. Każdy, kto zamówi telefon komórkowy na Mi.com, otrzyma za darmo Xiaomi Pad 6, wydany w 2023 roku, do 11 marca. Sugerowana cena detaliczna wynosi 399,99 €.

W Xiaomi Kup Xiaomi 14*

reklama

Xiaomi dołącza tablet bezpośrednio do zamówienia; I nie musisz wypełniać wniosku tak jak w przypadku innych sprzedawców detalicznych. Pad 6 można podłączyć na przykład do Xiaomi 14, aby pełnił funkcję ekranu kontrolnego podczas fotografowania telefonem komórkowym.

Xiaomi 14 Ultra kosztuje 1499 euro, a Xiaomi zawiera bezpłatny zestaw fotograficzny

Jednak po Xiaomi 14 Ultra trzeba będzie sięgnąć głębiej do kieszeni. Dla porównania, za 1499 euro oferuje nie tylko większy ekran o przekątnej 6,73 cala, ale także lepszy aparat. Aparat Leica ma drugi teleobiektyw, który oferuje ogniskową 120 mm, natomiast Xiaomi 14 ma maksymalną ogniskową 75 mm. Dodatkowo czujnik głównego aparatu jest znacznie większy i ma 1 cal, co oznacza, że ​​można zarejestrować więcej światła, co jest szczególnie praktyczne podczas robienia zdjęć w ciemności.

Dzięki zestawowi fotograficznemu możesz zamienić swojego Xiaomi 14 Ultra w aparat Leica.

Dzięki zestawowi fotograficznemu możesz zamienić swojego Xiaomi 14 Ultra w aparat Leica. (Źródło: Xiaomi)

Korzystając z dostępnego osobno zestawu fotograficznego, możesz zamienić swojego Xiaomi 14 Ultra w aparat Leica M1. Dzięki temu zestawowi Twój telefon komórkowy zostanie wyposażony w dodatkową baterię o pojemności 1500 mAh oraz m.in. dwustopniowy spust migawki. Zestaw kosztuje 199,99 euro. Każdy, kto do 18 marca zamówi Xiaomi 14 Ultra na Mi.com, otrzyma go za darmo.

W Xiaomi Kup telefon Xiaomi 14 Ultra*

reklama

Obydwa urządzenia dostarczane są przez Xiaomi w ekskluzywnym pudełku prezentowym, które zawiera pocztówkę podpisaną przez Prezydenta Niemiec Alana Li. Nie wiesz, który model wybrać? Następnie spójrz na świetne porównanie Xiaomi 14 i Xiaomi 14 Ultra.

Oferty innych sprzedawców na Xiaomi 14 (Ultra) znajdziesz w następujących artykułach:

Nie przegap oferty

Aktualne oferty znajdziesz w naszej sekcji „Oferty”. Aby nie przegapić żadnej okazji, warto także zapisać się do naszego newslettera z ofertami. Tutaj regularnie przedstawiamy najlepsze oferty z sektora technologicznego.

Nie przegap niczego Świat sieciwiadomości

W każdy piątek: najbardziej przydatne i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

READ  Obchody sylwestra, nowy teren i nowe postacie 5 stycznia 2022 r. • JPGAMES.DE
Continue Reading

Tech

Nowo odkryta supermasywna czarna dziura bije rekordy

Published

on

Nowo odkryta supermasywna czarna dziura bije rekordy
  1. Strona główna
  2. Dowiedzmy się

Naciska

Zdjęcie artysty przedstawia bijący rekordy kwazar J059-4351, jasne centrum odległej galaktyki zasilanej przez supermasywną czarną dziurę. © Europejskie Obserwatorium Południowe/M. Nóż do zboża

Najszybciej rosnąca czarna dziura we wszechświecie jest jednocześnie najjaśniejszym obiektem. Mimo swoich superlatywów, przez długi czas pozostawał nieznany.

Cerro Paranal – Wszechświat to miejsce skrajności, a czarne dziury nie są wyjątkiem. Zespół badaczy namierzył obiekt, który ustanawia kilka rekordów jednocześnie. Chociaż tego ciała niebieskiego nie można przeoczyć ze względu na jego liczne właściwości, zostało ono odkryte dopiero teraz.

Ale od początku: naukowcy pod kierownictwem astronoma Christiana Wolffa z Australijskiego Uniwersytetu Narodowego przyjrzeli się bliżej kwazarowi J0529-4351 i dokonali zaskakującego odkrycia: obiekt o nieporęcznej nazwie jest nie tylko najjaśniejszą znaną dotychczas gwiazdą kwazara. , ale jest także najjaśniejszym obiektem niebieskim, jaki kiedykolwiek zaobserwowano.

Gigantyczna czarna dziura zasila gigantyczny kwazar

A Kwazar jest aktywnym jądrem Galaktyka zasilana przez supermasywną czarną dziurę. Kwazar zasilający czarną dziurę J0529-4351 ustanawia nowe rekordy. „Odkryliśmy najszybciej rosnącą czarną dziurę znaną do tej pory” – powiedział Wolf, główny autor badania. W czasopiśmie specjalistycznym Astronomia przyrodnicza opublikowany stał się. Aby wyjaśnić wymiary ciała niebieskiego, dodaje: „Jego masa wynosi 17 miliardów mas Słońca i zużywa nieco więcej niż jedną masę Słońca dziennie. „To czyni go najjaśniejszym obiektem w znanym wszechświecie”.

Czym jest kwazar i czym jest supermasywna czarna dziura?

A Kwazar Jest aktywnym i jasnym jądrem galaktyki. W świetle widzialnym wygląda jak gwiazda (jak punkt). Na innych długościach fal emituje bardzo duże ilości energii. Termin kwazar pochodzi od angielskiego słowa „kwazaropodobne źródło radiowe” – w języku niemieckim: „gwiazdopodobne źródło radiowe”.

Supermasywne czarne dziury Znajduje się w centrum większości galaktyk. Zasilają kwazary. Czarna dziura to ciało niebieskie, którego masa skupia się w bardzo małej objętości. W rezultacie obiekt ma tak silną grawitację, że nawet światło nie może go opuścić. Zewnętrzna granica czarnej dziury nazywana jest horyzontem zdarzeń. Materia krąży wokół czarnej dziury zwanej dyskiem akrecyjnym. To właśnie ich emisja promieniowania jest postrzegana jako świecący kwazar.

READ  Ogłoszono mini lodówkę Xbox, Microsoft dotrzymuje obietnic

Kwazar znajduje się tak daleko od Ziemi, że jego światło dociera do nas ponad dwanaście miliardów lat. Świeci 500 bilionów razy jaśniej niż Słońce. Jednak te imponujące liczby zostały przekroczone: „Całe to światło pochodzi z gorącego dysku akrecyjnego o średnicy siedmiu lat świetlnych – to musi być największy dysk akrecyjny we wszechświecie” – dodaje Samuel Lai, kolejny autor badania. Dla porównania siedem lat świetlnych to 15 000 razy większa odległość między Słońcem a najdalszą planetą, Neptunem.

Obszar nieba, w którym znajduje się rekordowy kwazar J0529-4351.  Zdjęcie powstało na podstawie zdjęć z Digitized Sky Survey 2, a wstawka pokazuje lokalizację kwazara na zdjęciu z Dark Energy Survey.
Obszar nieba, w którym znajduje się rekordowy kwazar J0529-4351. Zdjęcie powstało na podstawie zdjęć z Digitized Sky Survey 2, a wstawka pokazuje lokalizację kwazara na zdjęciu z Dark Energy Survey. © ESO/Cyfrowy przegląd nieba 2/Przegląd ciemnej energii

Najjaśniejszy kwazar „jak dotąd dosłownie patrzył nam w twarz”

Pomimo tych imponujących liczb kwazar przez długi czas pozostawał nieodkryty. „To dziwne, że do dziś pozostaje to nieznane, skoro wiemy już o milionach mniej imponujących kwazarów. Do tej pory dosłownie patrzył nam w oczy” – ze zdziwieniem mówi inny współautor Christopher Onken w jednym z artykuły. ogłoszenie.

Istnieje jednak powód opóźnienia w odkryciu kwazarów, który leży w zastosowanej technologii: w celu odróżnienia kwazarów od innych ciał niebieskich w dużych zbiorach danych często wykorzystuje się modele oparte na uczeniu maszynowym. Ponieważ modele te są szkolone na podstawie istniejących danych, możliwe jest, że każde ciało niebieskie wypadające poza siatkę zostanie sklasyfikowane jako pobliska gwiazda.

Supermasywne czarne dziury dostarczają wskazówek na temat początków wszechświata

Dokładnie to samo stało się z J0529-4351. Chociaż obiekt można już zobaczyć na zdjęciach wykonanych w 1980 roku, dopiero teraz udało się go sklasyfikować jako kwazar. Ostatecznie spektrometr X-Shooter na Bardzo Dużym Teleskopie (VLT) Europejskiego Obserwatorium Południowego (ESO) w Cerro Paranal w Chile dostarczył kluczowych danych i pokazał, jak intensywny był kwazar.

Supermasywne, dalekosiężne czarne dziury cieszą się dużym zainteresowaniem badaczy, ponieważ kryją w sobie tajemnice sięgające początków wszechświata. Ale to nie jedyny powód, dla którego ich szuka astronom Wolff, jak przyznaje: „Osobiście uwielbiam polowania. Przez kilka minut dziennie czuję się znowu jak dziecko bawiące się w poszukiwanie skarbów, ale tym razem noszę ze sobą wszystko, co mam nauczyłem się od tego czasu.” (niezapłacony rachunek)

Redaktorka napisała ten artykuł, a następnie wykorzystała model języka AI do ulepszenia według własnego uznania. Wszystkie informacje zostały dokładnie sprawdzone. Więcej informacji na temat naszych zasad dotyczących sztucznej inteligencji można znaleźć tutaj.

Continue Reading

Trending