Connect with us

Top News

Spór dotyczący biura domowego: kiedy pracownicy powinni udać się do biura?

Published

on

© 1 & 1 Mail & Media / News Lokalizacja

Zaktualizowano 25 maja 2021 r. O godz. 22:41.

  • Ponieważ zjawisko to słabnie, wiele firm chce, aby ich pracownicy jak najszybciej wracali do domu.
  • Jednak wirusolodzy i Instytut Roberta Kocha ostrzegają przed walkami kogutów w walce z infekcją.
  • Niemieckie związki zawodowe uważają, że pracodawcy nie powinni rezygnować ze swoich obowiązków, dopóki większość pracowników nie zostanie w pełni zaszczepiona.

Więcej informacji na temat wirusa koronowego można znaleźć tutaj

Pełno tu kawiarni ulicznych i ogródków piwnych, a dzięki eksperymentowi Corona zakupy są możliwe niemal wszędzie. A co z biurami? Wiele firm chce, aby ich pracownicy jak najszybciej opuścili firmę, jeśli liczby koronowe nadal spadają Domowe biuro Wróć. Konfederacja Przemysłu Niemieckiego (PTI) zażądała w dziesięciopunktowym badaniu skierowanym do rządu federalnego, że „postęp w zakresie szczepień w społeczeństwie i instytucjach powinien być powiązany z dochodami odpowiadającymi normalnej działalności gospodarczej”. Minister gospodarki Peter Altmeyer również obiecał we wtorek złagodzenie sytuacji – ale związki zawodowe zaczynają hamować.

Prawda jest taka: liczba nowych infekcji koronami rośnie. Zostało to ogłoszone we wtorek Firma Roberta Kocha (RKI) ma mniej niż 60 wydarzeń siedmiodniowych – z dala od politycznie określonego poziomu 100, który ma zastosowanie do federalnych kontroli wyjść z hamulca awaryjnego. Ale kiedy jest mniej prawdopodobne, że wydarzenie powróci do biura, a kiedy do otwartego biura projektowego? To nie jest zdeterminowane politycznie. Jednak wirusolodzy i RKI ostrzegają w dobrym nastroju: „Nie powinniśmy pozwolić, aby wirus znów stał się obezwładniający, ponieważ nagle chcemy więcej” – ostrzegł lider RKI Lothar Weiler przed Zielonymi Świątkami. Strach: efekt jo-jo.

Altmeier już zgodził się przejść na emeryturę w firmach

BDI nie chce zmniejszać zachorowalności, tj. Nowych infekcji tygodniowo na 100 000 osób, ale liczby zaszczepionych pracowników i osób, które przeżyły koronę. Plik Rząd centralny Stwórz koncepcję krok po kroku, aby określić odsetek zaszczepionych i zdrowych pacjentów Domowe biuro Można zminimalizować lub całkowicie wyeliminować. Powinno to mieć miejsce w przypadku testów koronowych w firmie, a także ze względu na potrzeby zdrowotne i okresy izolacji. Aby ułatwić podróże służbowe, w tym miejscu należy również znieść ograniczenia.

READ  Minister Stanu Roth (SPD) o werdykcie w Polsce: „To mnie smuci”

Minister Gospodarki Altmeyer Firmy już zgodziły się na ułatwienie. Polityk CDU powiedział w przemówieniu „Zbudowano”, że terminów „właściwe pytania” będzie coraz mniej. „Mam nadzieję, że pomysł przywrócenia ustawień domyślnych zdecydowanie oznacza, że ​​możesz ponownie pracować nad witryną”.

Przeczytaj także: Wszystkie aktualne informacje o infekcji koronowej na naszym blogu na żywo

Obecnie pracodawcy są zobowiązani do przeprowadzania szybkich kontroli swoich pracowników dwa razy w tygodniu. Ponadto pracuj zgodnie z ustawą o ochronie przed infekcjami Domowe biuro Reguła – przynajmniej dla pracowników biurowych. Firmy powinny pracować z domu, chyba że istnieją ku temu istotne powody. Pracownicy zwykle muszą to zaakceptować. Dwie zasady – jedna i jedna do testów Domowe biuro – Zgodnie z poprzednim planem i tak wygasną z końcem czerwca.

– ostrożnie pyta Rainer Hoffman, szef DGP

Jednak zdaniem Niemieckiej Konfederacji Związków Zawodowych z pewnością są one nadal aktualne. „Nawet jeśli liczba epidemii w końcu spadnie – wciąż pozostaje nam długa droga” – ostrzegł szef DGP Rainer Hoffman. „Dlatego nieodpowiedzialne jest pospieszanie się wszystkimi skutecznymi środkami kontroli epidemii” – powiedział niemieckiej prasie. Pracodawcy nie powinni rezygnować ze swoich obowiązków, dopóki większość pracowników nie zostanie w pełni zaszczepiona.

Nie podoba im się to, upierał się Stephen Compiter, dyrektor zarządzający BDA w stowarzyszeniu pracodawców. Obowiązek powinien wygasnąć z końcem czerwca – ale: „To nie oznacza końca Domowe biuro Albo testowanie – nalegał. Wspieramy naszych pracowników nawet bez biurokracji. „

Pozostawiony ekspert uważa, że ​​powrót do pracy jest zbyt wcześnie. Pracownicy muszą być stale chronieni. „Obejmuje to również rutynowe testy koronowe” – powiedziała eurodeputowana Juta Krellman. „Każdy, kto chce tu odpocząć, wszędzie, nie dba o zdrowie personelu”. Wymóg przeprowadzenia testu w ogródku piwnym jest niedopuszczalny, ale nie w hali fabrycznej ani w biurze na planie otwartym. Polityk socjaldemokratów Martin Rosemann też nie potrzebuje odprężenia. Z wyjątkiem epidemii,Domowe biuro Sam diabeł nie jest przedmiotem. „

READ  Nations Speedway: Ulubione Polska i Australia / Nations Speedway

Ankieta: 36 proc. Pracowników chce chodzić do biura tylko raz lub dwa razy w tygodniu

W rzeczywistości wielu pracowników boryka się z myślą, że nie wszyscy ich pracownicy chcą wracać do biura. Według sondażu przeprowadzonego przez firmę konsultingową EY, większość pracowników chce pozostać w kryzysie koronowym nawet po kryzysie koronowym Domowe biuro Praca. 38 proc. Chce chodzić do biura tylko trzy lub cztery razy w tygodniu, a 36 proc. Chce iść do biura tylko raz lub dwa razy.

„Decyzja o pracy z domu nie powinna być pozostawiona samym pracodawcom” – powiedział Krellman. Altmeyer nie widzi tutaj większego problemu: jednak wielu pracodawców i pracowników od dawna zorganizowało się, aby umożliwić bardziej elastyczne modele pracy. To jedna z pozytywnych lekcji płynących z kryzysu koronowego. (dpa / mko)

Teaserbuild: © Zdjęcie Alliance / Keystone / Cayton Polly

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Top News

ATP Challenger: Jurij Rodionov świętuje pierwsze zwycięstwo w Polsce – Sports Mix

Published

on
Wiedeń – wtorek, 16.08.2022, 12:18

Jurij Rodionov świętuje zwycięstwo w miękkim otwarciu w ATP Challenger w Grodzisku Mazowieckim.

Dolny Austriak pokonał Niemca Henry’ego Scheuera (ATP 287) 6:3 i 6:4 po godzinie 1:34. Za pomocą. To zakończyło serię przegranych trzech meczów Rodionowa.

W pierwszym secie 23-latkowi udało się przełamać 4:2. W drugiej rundzie obaj gracze rezygnują z pierwszej gry serwisowej. Po dwóch odbitych breakballach na początku meczu, Rodionov dostaje przerwę 4:3. W rezultacie Austriak pewnie pracował, aby wygrać pierwszą rundę.

W 1/8 finału spotyka świat nr 138. Zwycięzcą pojedynku jest Michael Geerts (ATP 231) lub kwalifikator Marco Topo (ATP 495).

Turniej w Polsce odbędzie się na twardych kortach i będzie przygotowaniem do rozpoczynających się w przyszłym tygodniu eliminacji US Open.

Źródło tekstu: © LAOLA1.at


na szczyt »

READ  Polska spiera się o postępowanie z imigrantami na granicy z Białorusią
Continue Reading

Top News

Come-X szuka dowodów: politycy wzywają do zbadania polityki Scholesa

Published

on

Poszukiwanie dowodów afery Com-X |

Politycy wzywają do nalotu na Scholz

W tej sprawie eksperci sądowi Unii wezwali do nowych poszukiwań kanclerza Olafa Schaalza (64 l., SPD)!

Wynika to z afery Warburga, który w czasie pełnienia funkcji burmistrza Hamburga przekazał SPD datki partyjne i miliony podatków.

Prokuratorzy śledczy z Kolonii odnotowali w aktach, że istnieją oznaki „konkretnego usunięcia” wpisów z kalendarza na terenie kampusu Warburga.

Jak dotąd przeszukano jedynie oficjalną skrzynkę e-mail Scholza. Zastępca wydziału Unii Andrea Lindholz (51 lat, CSU): „Scholz musi teraz ujawnić śledczym swój prywatny ruch e-mail”.

Wiceprzewodniczący Grupy Parlamentarnej CDU/CSU: Andrea Lindols (51 lat, CSU)

Zdjęcie: Sojusz obrazu / dpa

To prawie rok od 2014 roku, kiedy Hamburg uniknął pobierania 47 milionów euro podatków od Warburg Bank. Należy zdecydować o wiadomościach WhatsApp, SMS-ach, osobistych mailach.

▶︎ Ekspert wnętrz Stefan Heck (39 lat, CDU): „Usunięcie kalendarza to przykrywka, która doprowadzi do dalszego dochodzenia”. Biuro Prokuratora Stanowego ma w razie potrzeby „niezbędne narzędzia”.

Rzecznik hamburskiej komisji śledczej Koetz Weiss (56 l. CDU) dodaje: „Wszystkie e-maile i czaty Scholza muszą być sprawdzone”.

Skandal Com-X

W latach 2001-2016 bankierzy, prawnicy i inwestorzy oszukiwali niemiecki rząd na miliardy poprzez sztuczki podatkowe i transakcje giełdowe. Ponieważ te transakcje typu „come-ex” są nazywane, płacą dwukrotność podatku płaconego tylko raz.

Zaangażowany był również hamburski Bank Warburg. Zbadana zostaje rola ówczesnego burmistrza Olafa Scholza.

Prokuratura hamburska: brak podstaw do wszczęcia śledztwa

Tymczasem prokurator generalny Hamburga odrzucił skargę przeciwko Scholzowi i jego następcy burmistrza Peterowi Tzentscherowi (56 l., SPD) za niewszczynanie dochodzeń.

Potwierdził to później rzecznik władz „Codzienne lustro” To zostało zgłoszone.

Powód: Prokurator Gerhard Streit (72 l.) złożył skargę karną przeciwko Scholesowi i Tzentscherowi w związku z podejrzeniem o pomoc w uchylaniu się od płacenia podatków.

Według odrzucenia skargi złożonej przez Prokuraturę Generalną w dniu 10 sierpnia 2022 r., „nie ma wystarczających przesłanek faktycznych, by podejrzewać, że podejrzenia o uchylanie się od opodatkowania Warburg Bank były świadomie lub celowo zachęcane przez hamburskie organy podatkowe”.

To właśnie widziała prokuratura w Hamburgu. Z raportu prokuratora wynika, że ​​nie było żadnych istotnych nowych ustaleń.

Wątpliwe jest, czy będzie to kontynuowane po ostatnich wydarzeniach w aferze Come-X.

Come-Ex-Deals: nielegalny przemyt dywidendy
READ  Uniwersytet w Stambule jest gospodarzem wystawy, którą trzeba zobaczyć w Polsce
Continue Reading

Top News

Rosnące ceny: Ceny żywności rosną w Polsce i Danii

Published

on

Wstępne obliczenia Federalnego Urzędu Statystycznego (DESTATIS) zostały potwierdzone w tym tygodniu. W porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku ceny żywności w Niemczech wzrosły w lipcu 2022 r. o 14,8%. Oznacza to, że inflacja wzrosła już piąty miesiąc z rzędu. W lipcu 2022 r. wzrosły ceny wszystkich kategorii żywności. Tłuszcze i oleje jadalne (+44,2%) oraz produkty mleczne i jaja (+24,2%) znacznie wzrosły w cenach. Dwucyfrowe wskaźniki inflacji wyznaczono także dla pozostałych grup żywności, w tym mięsa i przetworów mięsnych (+18,3%).

18,6% wzrost w Polsce

Według analiz UCE Research i Grupy Wyższej Szkoły Bankowej ceny dla odbiorców końcowych dla najważniejszych grup produktów w polskim handlu detalicznym żywnością w lipcu były średnio o 18,6% wyższe niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Oznacza to, że inflacja, która była już wysoka, ponownie wzrosła o 0,6 punktu procentowego w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Podobnie jak w poprzednich miesiącach prym wiodły produkty tłuste, ze średnim wzrostem cen o 50,4% w ciągu roku. Ceny masła wzrosły o 54,3%, olejów jadalnych średnio o 50,5%, a masła o 46,3%. Chleb też jest bardzo drogi. Zgodnie z wynikami analizy, w lipcu trzeba było zapłacić średnio o 28,2% więcej niż rok temu. W przypadku makaronów był on o 32,1% wyższy.

Średnio ceny mięsa są o jedną czwartą wyższe niż w lipcu 2021 roku. Ceny wołowiny wzrosły o 36,9%, kurczaka o 19,4%, a wieprzowiny o 17,1%. Biorąc pod uwagę wzrost cen producentów, ekonomiści spodziewają się dalszych podwyżek cen konsumpcyjnych.

Wzrost o około 11% w Danii

Duńscy konsumenci musieli znacznie głębiej zagłębić się w swoje portfele w lipcu 2022 roku niż latem 2021 roku. Według Krajowego Urzędu Statystycznego oficjalna stopa inflacji żywności w duńskiej sprzedaży detalicznej żywności wyniosła w zeszłym miesiącu 11,0% rok do roku. W porównaniu do czerwca 2022 r. ceny żywności wzrosły średnio o 1,1%. wiek

Continue Reading

Trending