Connect with us

Top News

Spór dotyczący biura domowego: kiedy pracownicy powinni udać się do biura?

Published

on

© 1 & 1 Mail & Media / News Lokalizacja

Zaktualizowano 25 maja 2021 r. O godz. 22:41.

  • Ponieważ zjawisko to słabnie, wiele firm chce, aby ich pracownicy jak najszybciej wracali do domu.
  • Jednak wirusolodzy i Instytut Roberta Kocha ostrzegają przed walkami kogutów w walce z infekcją.
  • Niemieckie związki zawodowe uważają, że pracodawcy nie powinni rezygnować ze swoich obowiązków, dopóki większość pracowników nie zostanie w pełni zaszczepiona.

Więcej informacji na temat wirusa koronowego można znaleźć tutaj

Pełno tu kawiarni ulicznych i ogródków piwnych, a dzięki eksperymentowi Corona zakupy są możliwe niemal wszędzie. A co z biurami? Wiele firm chce, aby ich pracownicy jak najszybciej opuścili firmę, jeśli liczby koronowe nadal spadają Domowe biuro Wróć. Konfederacja Przemysłu Niemieckiego (PTI) zażądała w dziesięciopunktowym badaniu skierowanym do rządu federalnego, że „postęp w zakresie szczepień w społeczeństwie i instytucjach powinien być powiązany z dochodami odpowiadającymi normalnej działalności gospodarczej”. Minister gospodarki Peter Altmeyer również obiecał we wtorek złagodzenie sytuacji – ale związki zawodowe zaczynają hamować.

Prawda jest taka: liczba nowych infekcji koronami rośnie. Zostało to ogłoszone we wtorek Firma Roberta Kocha (RKI) ma mniej niż 60 wydarzeń siedmiodniowych – z dala od politycznie określonego poziomu 100, który ma zastosowanie do federalnych kontroli wyjść z hamulca awaryjnego. Ale kiedy jest mniej prawdopodobne, że wydarzenie powróci do biura, a kiedy do otwartego biura projektowego? To nie jest zdeterminowane politycznie. Jednak wirusolodzy i RKI ostrzegają w dobrym nastroju: „Nie powinniśmy pozwolić, aby wirus znów stał się obezwładniający, ponieważ nagle chcemy więcej” – ostrzegł lider RKI Lothar Weiler przed Zielonymi Świątkami. Strach: efekt jo-jo.

Altmeier już zgodził się przejść na emeryturę w firmach

BDI nie chce zmniejszać zachorowalności, tj. Nowych infekcji tygodniowo na 100 000 osób, ale liczby zaszczepionych pracowników i osób, które przeżyły koronę. Plik Rząd centralny Stwórz koncepcję krok po kroku, aby określić odsetek zaszczepionych i zdrowych pacjentów Domowe biuro Można zminimalizować lub całkowicie wyeliminować. Powinno to mieć miejsce w przypadku testów koronowych w firmie, a także ze względu na potrzeby zdrowotne i okresy izolacji. Aby ułatwić podróże służbowe, w tym miejscu należy również znieść ograniczenia.

READ  Polska: Podolski z nieudanym wprowadzeniem, były gracz PVP w rozmowie

Minister Gospodarki Altmeyer Firmy już zgodziły się na ułatwienie. Polityk CDU powiedział w przemówieniu „Zbudowano”, że terminów „właściwe pytania” będzie coraz mniej. „Mam nadzieję, że pomysł przywrócenia ustawień domyślnych zdecydowanie oznacza, że ​​możesz ponownie pracować nad witryną”.

Przeczytaj także: Wszystkie aktualne informacje o infekcji koronowej na naszym blogu na żywo

Obecnie pracodawcy są zobowiązani do przeprowadzania szybkich kontroli swoich pracowników dwa razy w tygodniu. Ponadto pracuj zgodnie z ustawą o ochronie przed infekcjami Domowe biuro Reguła – przynajmniej dla pracowników biurowych. Firmy powinny pracować z domu, chyba że istnieją ku temu istotne powody. Pracownicy zwykle muszą to zaakceptować. Dwie zasady – jedna i jedna do testów Domowe biuro – Zgodnie z poprzednim planem i tak wygasną z końcem czerwca.

– ostrożnie pyta Rainer Hoffman, szef DGP

Jednak zdaniem Niemieckiej Konfederacji Związków Zawodowych z pewnością są one nadal aktualne. „Nawet jeśli liczba epidemii w końcu spadnie – wciąż pozostaje nam długa droga” – ostrzegł szef DGP Rainer Hoffman. „Dlatego nieodpowiedzialne jest pospieszanie się wszystkimi skutecznymi środkami kontroli epidemii” – powiedział niemieckiej prasie. Pracodawcy nie powinni rezygnować ze swoich obowiązków, dopóki większość pracowników nie zostanie w pełni zaszczepiona.

Nie podoba im się to, upierał się Stephen Compiter, dyrektor zarządzający BDA w stowarzyszeniu pracodawców. Obowiązek powinien wygasnąć z końcem czerwca – ale: „To nie oznacza końca Domowe biuro Albo testowanie – nalegał. Wspieramy naszych pracowników nawet bez biurokracji. „

Pozostawiony ekspert uważa, że ​​powrót do pracy jest zbyt wcześnie. Pracownicy muszą być stale chronieni. „Obejmuje to również rutynowe testy koronowe” – powiedziała eurodeputowana Juta Krellman. „Każdy, kto chce tu odpocząć, wszędzie, nie dba o zdrowie personelu”. Wymóg przeprowadzenia testu w ogródku piwnym jest niedopuszczalny, ale nie w hali fabrycznej ani w biurze na planie otwartym. Polityk socjaldemokratów Martin Rosemann też nie potrzebuje odprężenia. Z wyjątkiem epidemii,Domowe biuro Sam diabeł nie jest przedmiotem. „

READ  Wyższy zasiłek mieszkaniowy – kto go otrzymuje i jak ubiegać się o dopłatę do czynszu?

Ankieta: 36 proc. Pracowników chce chodzić do biura tylko raz lub dwa razy w tygodniu

W rzeczywistości wielu pracowników boryka się z myślą, że nie wszyscy ich pracownicy chcą wracać do biura. Według sondażu przeprowadzonego przez firmę konsultingową EY, większość pracowników chce pozostać w kryzysie koronowym nawet po kryzysie koronowym Domowe biuro Praca. 38 proc. Chce chodzić do biura tylko trzy lub cztery razy w tygodniu, a 36 proc. Chce iść do biura tylko raz lub dwa razy.

„Decyzja o pracy z domu nie powinna być pozostawiona samym pracodawcom” – powiedział Krellman. Altmeyer nie widzi tutaj większego problemu: jednak wielu pracodawców i pracowników od dawna zorganizowało się, aby umożliwić bardziej elastyczne modele pracy. To jedna z pozytywnych lekcji płynących z kryzysu koronowego. (dpa / mko)

Teaserbuild: © Zdjęcie Alliance / Keystone / Cayton Polly

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Polska kupuje w Korei Południowej

Published

on

Polska kupuje w Korei Południowej

Korea Południowa stała się w ostatnich latach ważnym partnerem Polski w zakresie bezpieczeństwa. W planach są dalsze inwestycje i przejęcia. Nowy polski rząd zapowiedział jednak dokonanie przeglądu podpisanych porozumień. Budzi to uzasadnione obawy, że niektóre umowy mogą zostać poddane przeglądowi w Seulu.

Pod koniec grudnia 2023 r. polski parlament przyjął budżet obronny. Do 2024 r. całkowite wydatki na obronność mają wynieść 36,8 mld euro, przy budżecie Ministerstwa Obrony na 27,2 mld euro. Stanowi to 3,1% PKB (4,1%, jeśli uwzględnić wszystkie wydatki związane z obronnością). Modernizacja technologiczna ma kosztować Polskę co najmniej osiem miliardów euro do 2024 roku. Polska wyda na sprzęt obronny 19,4 mld euro, jeśli uda się pozyskać dodatkowe środki w ramach tzw. Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych.

Do druku, w formacie PDF i e-mailem
READ  Wyższy zasiłek mieszkaniowy – kto go otrzymuje i jak ubiegać się o dopłatę do czynszu?
Continue Reading

Top News

Dezinformacja w Internecie: ludzie w Niemczech są zaniepokojeni

Published

on

Dezinformacja w Internecie: ludzie w Niemczech są zaniepokojeni

Niemcy wpadają w panikę: kampanie dezinformacyjne i rozpowszechnianie tzw. fałszywych wiadomości niepokoją coraz więcej mieszkańców Niemiec. Według sondażu przeprowadzonego w środę przez Fundację Bertelsmanna 84 procent uważa szerzenie celowej dezinformacji w Internecie za główny problem społeczny.

Ostrzeżenie przed dezinformacją w Internecie

81 procent ankietowanych postrzega kampanie dezinformacyjne jako zagrożenie dla demokracji i jedności w Niemczech. „Większość ludzi wie teraz, że dezinformacja stanowi zagrożenie dla społeczeństwa demokratycznego” – mówi Daniela Schwarzer, członkini zarządu Fundacji Bertelsmanna. „Zwłaszcza biorąc pod uwagę obecny rok superwyborów, rozwój ten stanowi wyzwanie, któremu musimy stawić czoła, aby chronić naszą liberalną demokrację”.

Super rok wyborczy w Niemczech, Europie i Ameryce

W tym roku w Niemczech i innych krajach zbliża się wiele ważnych wyborów. W listopadzie w Stanach Zjednoczonych zostanie wybrany nowy prezydent. We wrześniu we wschodnioniemieckich krajach związkowych Saksonia, Turyngia i Brandenburgia odbędą się wybory. Tam AfD nadal jest najsilniejszą siłą polityczną.

Dezinformacja działa szczególnie dobrze…

Według badania Fundacji Bertelsmanna mieszkańcy Niemiec byli szczególnie świadomi kampanii dezinformacyjnych na temat imigracji, opieki zdrowotnej i bardziej kontrowersyjnych tematów, takich jak korona wirusowa, wojna na Ukrainie i kryzys klimatyczny. Ich zdaniem nadawcami takich kampanii w sferze politycznej są przede wszystkim aktorzy chcący wpłynąć na opinię publiczną lub wyniki wyborów i zachęcać do radykalizacji.

To są główne źródła fałszywych wiadomości

Respondenci wskazali różne media społecznościowe jako główne źródło dezinformacji szerzącej się w Internecie: 59 proc. stwierdziło, że dowiedzieli się o tym z komentarzy lub postów na portalach społecznościowych takich jak Facebook czy X – dawniej Twitter. 37 procent stwierdziło to samo w przypadku fałszywych artykułów w artykułach na blogach lub serwisach informacyjnych, a 33 procent bezpośrednio w artykułach na blogach lub portalach informacyjnych.

Kto stoi za fałszywymi wiadomościami?

Z badania wynika, że ​​za szerzenie dezinformacji i dezinformacji szczególnie odpowiedzialne są grupy opozycyjne i aktywistyczne (66 proc.). 60 procent obwinia za to influencerów i blogerów społecznościowych. 53 procent uważa, że ​​za kampanie dezinformacyjne odpowiedzialne są zagraniczne rządy, a 50 procent widzi niemieckich polityków. Co najmniej 34 procent obarcza odpowiedzialnością także rząd centralny. Jednak około 55 procent ankietowanych uważa, że ​​kampanie dezinformacyjne wywodzą się w równym stopniu z prawicowych, jak i lewicowych obozów politycznych.

READ  Rowery Europe Wool z Polski na całą Europę

Prawie jedna czwarta obwinia za to działaczy centroprawicowych, a dziesięć procent lewicę.

Najlepsze zasady i zaangażowanie sieci społecznościowych

Fundacja Bertelsmanna jest zbulwersowana i wzywa do wprowadzenia dalszych środków zaradczych: „Potrzebujemy lepszych zasad – zobowiążmy sieci społecznościowe do łączenia weryfikacji faktów i ocen zaufania” – mówi Kathleen Berger, współautorka badania. „Należy lepiej wspierać użytkowników w samodzielnym weryfikowaniu informacji i zgłaszaniu wątpliwości.”

Sztuczna inteligencja ma coraz większy wpływ na tworzenie kampanii dezinformacyjnych

Na przykład Rosję wielokrotnie oskarżano o próbę osłabienia zachodniej demokracji za pomocą własnej cyberpropagandy i dezinformacji. Debatę podsyca postęp technologiczny, a przede wszystkim rozwój sztucznej inteligencji, która potrafi tworzyć niecyfrowe „deep fake newsy”. „Umożliwia to syntezę public, czyli rzeczywistości cyfrowej, która poszukuje dowolnego obiektu lub fragmentu znaczenia, który może ująć jak największą grupę” – analizuje Fundacja Bertelsmanna w swoim badaniu.

Z badania wynika, że ​​Amerykanie są „bardziej czujni” niż Niemcy

W kolejnym kroku ta wspierana przez sztuczną inteligencję zmiana percepcji umożliwia nie tylko zmianę kolizji i ich ograniczeń. Według autorów badania kwestia autentyczności treści cyfrowych jest bardziej skupiona w Stanach Zjednoczonych (67 proc.) niż w Niemczech (35 proc.). Według badania, w porównaniu z obywatelami Niemiec, mieszkańcy USA są uważani za bardziej refleksyjnych: 39 procent uważa, że ​​mogą dać się nabrać na dezinformację, w porównaniu z zaledwie 16 procentami w Niemczech.

Na potrzeby badania Fundacja Bertelsmanna przeprowadziła w październiku ubiegłego roku ankietę wśród 2000 osób w Stanach Zjednoczonych i 5000 obywateli Niemiec przebywających w Niemczech. Nosi tytuł „Zdezorientowana opinia publiczna”, a dane z badania są reprezentatywne.

Continue Reading

Top News

Zakupy w Polsce: Biedronka w Łeknicy została odbudowana – oto, co powinni wiedzieć klienci

Published

on

Zakupy w Polsce: Biedronka w Łeknicy została odbudowana – oto, co powinni wiedzieć klienci

Do końca stycznia 2024 r. można było odnieść wrażenie, że pracownicy budowlani nie pozostawiali kamienia na kamieniu. Każdy, kto chciał zrobić zakupy na starym targu Biedronki w Łeknicy, za rynkiem polskim, był zachwycony.

Odcięto całą strefę wejściową. W tym czasie stali klienci musieli udać się na obwodnicę do nowego marketu Biedronki, albo do Horexu czy Dino.

Łeknica ma nowy market Biedronka – który obsługuje klientów

Według burmistrza Piotra Kuliniaka prace budowlane powinny zakończyć się do marca 2024 roku na rynku, który podobno generuje największe przychody w regionie Żar (Sorau). Wiadomość dotarła do Bad Muska.

Jednak od 22 lutego 2024 r. znów będzie można robić zakupy w zwykłych supermarketach. Kierownik sklepu Anna Krzosek obiecuje lepsze doświadczenia zakupowe.

Biedronka jako pierwsza przykuła Twój wzrok na rynku

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest to, że zniknęły stare, duże zamrażarki, które nie mogły bardzo wyraźnie eksponować produktów. Wszystko, co należy przechowywać w lodówce, od twarogu przez 18-procentową śmietanę po pakowane świeże mięso, można teraz znaleźć na regałach chłodniczych sięgających od ściany do ściany. Bardzo elegancko prezentują się także wypieki wypiekane na miejscu lub z lokalnych piekarni.

Wygląda na to, że napływ wzrósł. Jednak doświadczeni nabywcy twierdzą, że wynika to z zapewnienia jasnej gamy produktów.

Jest jednak problem ze zmienionym rynkiem. Korytarze były wielokrotnie krytykowane za przeciążenie ładunkiem. Oczywiście nic się nie zmieniło pod względem pojemności. Poruszanie się po koszyku może być czasami trudne.

Od czasu remontu na parkingu nic się nie zmieniło.

Godziny otwarcia targu Biedronka w Łeknicy

Nawiasem mówiąc, rynek jest równie odpowiedni dla rannych ptaszków, jak i późnych ptaszków. Otwarte od poniedziałku do soboty od 6:00 do 23:00. W Niedzielę Handlową – zwaną w Polsce Niedzielą Handlową – jest czynna od 9:00 do 20:00. Najbliższe niedziele otwarte w Polsce to 24 marca i 28 kwietnia 2024 roku.

Continue Reading

Trending