Connect with us

science

Soturb o leku Covid: „bardzo korzystny wkład”

Published

on

Soturb o leku Covid
„Bardzo przydatny wkład”

Niemieckie oddziały intensywnej terapii jęczą pod presją nowych niebezpiecznych przypadków Covid 19. Ale przynajmniej istnieje teraz bardzo przydatny lek, który jest metodą pracy, którą wyjaśnił w wywiadzie berliński profesor Charity Norbert Suttorp.

podroby: Czy możesz nam powiedzieć, jak wygląda sytuacja w Charité w Berlinie?

Norbert Soturb: Na oddziale intensywnej terapii jest od 90 do 100 pacjentów. Podobne liczby można znaleźć na zwykłych skrzydłach.

Jeśli porównasz to z pierwszą i drugą falą, czy ci młodsi pacjenci są teraz?

Prof. Norbert Soturb jest specjalistą chorób zakaźnych i chorób płuc w Charité w Berlinie.

(Zdjęcie: Berlin Charity)

Oczywiście. Pacjenci powyżej 80 roku życia już nie przychodzą. Większość pacjentów jest w wieku od 30 do 65 lat.

Co byś zrobił dla siebie i swoich pracowników, gdyby ludzie w średnim wieku poważnie zachorowali z powodu Corony?

To nie jest dla nas nowość. Mieliśmy również młodszych pacjentów na oddziałach intensywnej terapii w pierwszej i drugiej fali. W Berlinie istnieje „koncepcja bezpieczeństwa”, w której szpitale uzgadniają, kto przyjmuje danego pacjenta, a Charité zawsze przyjmuje najbardziej chorych pacjentów. Nawet pacjenci, którzy w ogóle nie mogą już wentylować, muszą korzystać z dodatkowego sprzętu, aby zapewnić im inny tlen.

Ale ciężar jest nadal wysoki. Czy rozmawiałeś również o kampanii #allesdichtmachen, w jaki sposób została przyjęta?

Odpowiedź na to pytanie udzielił kolega ze Szpitala Uniwersyteckiego w Essen. Zamiast wyłączać wszystko, możesz dokonać zmiany. Znalazłem dobrą odpowiedź. Myślę, że stres na OIOM-ach jest naprawdę ogromny. Są też pacjenci z drugiej fali, a kolejna fala już zaczyna się nawracać. Nie ma absolutnie żadnej przerwy. W przeszłości, gdy jeden lub dwa OIOM były podłączone do tych maszyn ECMO, jeden z nich był bardzo podekscytowany, co oznaczało „Mam nadzieję, że możemy to zrobić”. A teraz biegnie od sześciu do siedmiu razy więcej. 13 z 18 pacjentów było w ECMO. To pokazuje, jak wyczerpany jest system.

Jednym z jasnych punktów jest lek zawierający przeciwciało, który jest przyjmowany ambulatoryjnie. Kto to jest i jak to robisz?

Te przeciwciała monoklonalne mają długą historię. Zostali wypróbowani najpierw w szpitalu i na oddziale intensywnej terapii i nie byli tam wcale skuteczni. Okazuje się, że musisz zacząć kurację bardzo wcześnie. Pacjent nie może chorować dłużej niż pięć dni, pozytywny wynik testu PCR nie powinien przekraczać trzech dni, a pacjent musi mieć czynnik ryzyka. Mam na myśli otyłość lub ciągłą onkologię. Dlatego poprosiliśmy berlińskich lekarzy, aby zidentyfikowali tych pacjentów i wysłali ich do nas. Otrzymują one następnie przeciwciało monoklonalne, które podaje się w infuzji przez godzinę i obserwuje przez godzinę. Skuteczność, znana również z badań, jest ogromna. Gdyby dziesięciu pacjentów z grupy placebo musiało być hospitalizowanych, tylko trzech wymagałoby hospitalizacji. Oznacza to, że należy zacząć wcześnie, zanim u samych pacjentów pojawią się przeciwciała. Wtedy masz efekt.

Jak to się robi w czysto praktyczny sposób? Osoby, które miały pozytywny wynik testu PCR, powinny zostać poddane kwarantannie. Zabierasz je karetką, czy jak to robisz?

Z jednej strony mogą przyjść do Charité i zostało to uzgodnione z zespołem zdrowia publicznego, ponieważ chodzi o leczenie. To nie jest badanie, a raczej grupa zabiegów. Prosimy, abyś miał własny napęd i unikał taksówek i metra, jeśli to możliwe.

Ile osób może to wpłynąć? Czy są zasadniczo zwolnieni z hospitalizacji?

Mamy teraz dziesięć przepompowni i robimy jedną zmianę. Ale możemy stworzyć system dwóch i trzech kropek i podwoić liczbę miejsc. To dopiero się zaczęło. Nie wystarczy też, aby lekarze wiedzieli; Pacjenci również potrzebują wiedzy. To kolejny powód, dla którego ten wywiad jest tak ważny, że pacjenci o nim wiedzą.

W jakim stopniu może to zmienić sposób leczenia pacjentów z Covid-19? Czy to zmienia zasady gry?

Zacznę od mniejszego rozmiaru. To inna praca. Każdy wlew może oznaczać, że ten pacjent nie musi iść do szpitala, a tym samym wysokość fali jest nieznacznie zmniejszona. Choroba została anulowana, Covid wyeliminowany i nie stanowi już problemu – wszystko to bzdury. To mały, ale bardzo przydatny wkład.

Było stosunkowo szybkie w przypadku szczepionek, ale wydaje się być trudniejsze w przypadku leków. Czy to prawidłowe wrażenie?

Tak, wrażenie jest prawidłowe. Dobrze, że szczepionka działa. Nie działał dobrze w przypadku HIV, malarii lub gruźlicy. W przypadku leków istnieje deksametazon, który zmniejsza śmiertelność szpitalną o jedną trzecią, jeśli jest wentylowany. To jest słowo. Liczba zgonów była znacznie niższa w drugiej fali, ponieważ deksametazon był już znany. Ale nie będzie złotego leku, musisz zidentyfikować dwa leki, trzy, cztery inne leki, które pomogą. Obecnie prowadzona jest niesamowita liczba badań, w tym w Charité, w celu precyzyjnego określenia tych leków.

Naukowcy są bardzo zaniepokojeni mutacjami. Czy już to widziałeś i co oznacza terapia przeciwciałami?

W Niemczech istnieją pojedyncze przypadki typu indyjskiego, ale nie są one rozpowszechnione. Wariant angielski jest szeroko rozpowszechniony. A dzięki angielskiej wersji wiesz, że możesz użyć przeciwciał, które są dobre i nie są uszkodzone. Nie dotyczy to już alternatywy w Republice Południowej Afryki lub Brazylii. O ile mi wiadomo, nie są znane wiarygodne dane dotyczące skuteczności przeciwciał w wariancie indyjskim.

Więc boisz się, że mutacja będzie również problemem w leczeniu?

Jeśli wariant brytyjski zniknie w Niemczech i otrzymamy inne warianty, to musimy ponownie zmienić karty, wtedy trzeba się im dokładnie przyjrzeć. Czy przeciwciała lub szczepionki są w 100 procentach nieskuteczne, czy tylko w 10 procentach? Najpierw musisz się temu bliżej przyjrzeć.

Prof. Norbert Soturb jest specjalistą chorób zakaźnych i pulmonologiem w Charity Berlin. Duru Stitz przemówił do niego.

READ  Epidemia wirusa koronowego w Azji Wschodniej ponad 20 tysięcy lat temu? - Ćwicz uzdrawianie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

science

Witamina D może pomóc w leczeniu depresji, Gütsel Online, OWL live

Published

on

Zdesperowany: miliony ludzi na całym świecie cierpią na depresję. Zdjęcie: Daniel Richie

Witamina D może pomóc w leczeniu depresji

 • Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet Wschodniej Finlandii przyniosło poważne dowody

Kuopio, 12 sierpnia 2022

#witamina #Dr Według międzynarodowego metabadania może łagodzić depresję u dorosłych #badacz Zespół proponuje w ramach występu Uniwersytetu Wschodniej Finlandii. Eksperci ocenili dziesiątki badań z całego świata według kryteriów naukowych.

# Częściowo skuteczne leki przeciwdepresyjne

Objawy depresji powodują znaczne obciążenie chorobami na całym świecie. Skuteczność terapeutyczna obecnych leków przeciwdepresyjnych jest często niewystarczająca, dlatego badacze żywienia na przykład szukają nowych sposobów łagodzenia objawów. Według badacza Thomasa Mikoli witamina D reguluje funkcje ośrodkowego układu nerwowego, którego zaburzenia są związane z depresją. Ponadto badania przekrojowe wykazały związek między objawami depresyjnymi a niedoborem witaminy D.

Nowa #nie żyje #analityka O powiązaniach między suplementacją witaminy D a depresją jest największą opublikowaną do tej pory publikacją. Wcześniejsze badania sprawdzały skuteczność witaminy D w łagodzeniu objawów depresji u dorosłych w różnych grupach populacji. Wśród nich byli pacjenci z depresją, populacja ogólna oraz osoby z różnymi chorobami somatycznymi. Wyniki wykazały, że suplementacja witaminą D była skuteczniejsza niż placebo w łagodzeniu objawów depresji. Istniały znaczne różnice w stosowanych dawkach witaminy D, ale zwykle było to od 50 do 100 mcg na dzień.

320 milionów osób dotkniętych

Mikołaj mówi, że wyniki nie są jasne. Dlatego badania nad wpływem dawek witaminy D na osoby z depresją sugerują, że są one przyjmowane jako uzupełnienie standardowego leczenia lekami. Rozwiązanie problemu będzie błogosławieństwem dla ludzkości, ponieważ depresja cierpi na głos Światowa Organizacja Zdrowia Ponad 320 milionów ludzi na całym świecie.

READ  Leki hipotensyjne mogą chronić przed utratą pamięci
Continue Reading

science

Łazik Curiosity NASA: przyrząd pomiarowy w Kilonii dostarcza nowych wyników | NDR.de – Aktualności

Published

on

Stan: 19.08.2022 05:00

Dziesięć lat temu, w sierpniu 2012 roku, sonda kosmiczna NASA Curiosity wylądowała na powierzchni Marsa. Na pokładzie miernik promieniowania z Uniwersytetu w Kilonii. Teraz naukowcy prezentują zaskakujące wyniki.

autorstwa Stelli Kennedy

Z czapką na włosach, fartuchem ochronnym i plastikowymi ochraniaczami na buty – tylko tak możesz wejść do pokoju. W czystym pomieszczeniu do badań kosmicznych na Uniwersytecie Christiana Albrechta w Kilonii obowiązuje ścisły obowiązek higieny. mówi Robert Wimmer Schwingruber, profesor fizyki w Kilonii i członek zespołów badawczych NASA zajmujących się Marsem. „To byłby wstyd.”

W ciągu dnia na Marsie jest więcej promieniowania kosmicznego

Małe uproszczenie: tutaj, na Wydziale Astrofizyki Uniwersytetu w Kilonii, pracują nie mniej niż badania nad Marsem. Opracowany przez badaczy z Kilonii radiometr, łatwe w użyciu metalowe urządzenie przypominające kształtem rakietę kosmiczną, znajdował się ostatnio na pokładzie statku kosmicznego Curiosity NASA. Zaprezentowane przez nią odkrycia były również zaskakujące dla badaczy z Kilonii: „Odkryliśmy, że promieniowanie kosmiczne na Marsie jest znacznie bardziej zmienne niż wcześniej zakładaliśmy” – wynika z raportu Wemmer-Schoengruber.

Profesor fizyki w Kilonii, Robert Wimmer Schwingruber, jest zadowolony z wyników zaprezentowanych przez radiometr.

Na przykład w ciągu dnia promieniowanie jest większe niż w nocy, a według fizyka Keila słońce również odgrywa istotną rolę w atmosferze Marsa. „Widzimy, że podczas rozbłysków słonecznych promieniowanie wzrasta”. W zależności od fazy Słońca, tzw. cyklu słonecznego, naukowcy określili bardzo różne wartości promieniowania. Ogólnie rzecz biorąc, ekspozycja na promieniowanie na Marsie jest około 100 razy wyższa niż ekspozycja na promieniowanie na Ziemi. W rezultacie astronauci będą musieli chronić się przed wysokim promieniowaniem w jaskiniach lub na klifach, twierdzi Wimmer-Schweingruber. Z drugiej strony skafander kosmiczny zapewnia niewielką ochronę przed promieniowaniem, „które przenika całe ciało i może wszędzie spowodować szkody”.

READ  Przełom w leczeniu Corony: medycyna może odciążyć szpitale

Czy na Marsie było życie?

Robert Wimmer Schwingruber mówi, że Mars ma pole magnetyczne podobne do Ziemi. Mówi, że ponieważ istnieje taka osłona promieniowania kosmicznego, możliwe jest, że Mars może kiedyś żyć. „Ale nie wiemy, bo ślady tego życia są teraz niszczone przez promieniowanie” – dodaje. Dlatego nowe sondy Marsa będą musiały być teraz głęboko wykopane, aby znaleźć potencjalne ślady. „To, jak głęboko będziemy kopać, zależy od naszego odkrycia” – mówi naukowiec. Teraz będziesz wiedział, że będziesz musiał przekopać się na głębokość dwóch metrów, aby odkryć jakiekolwiek ślady. Mówi, że sonda kosmiczna NASA Curiosity zdołała osiągnąć tylko dwa cale.

Ochrona w zbiorniku na wodę w drodze na Marsa

Naukowcy z zespołu badawczego w Kilonii organizują wideokonferencję. © NDR Zdjęcie: Stella Kennedy

Naukowcy z Kilonii organizują konferencję wideo z międzynarodowymi badaczami Marsa z NASA.

Nowe odkrycia dotyczące promieni kosmicznych przynoszą również więcej wiedzy na temat załogowych lotów na Marsa: ponieważ można chronić się przed promieniowaniem, chroniąc się, prawdopodobnie zbudowano by miejsce na sondzie lecącej na Marsa, która ma dużo materiału ochronnego, Wimer – mówi Schoengruber. „Na przykład może to być zbiornik na wodę zbudowany jak wydrążony cylinder. Następnie wchodzisz do tego zbiornika na wodę i jesteś chroniony przed promieniowaniem”. Aby przewidzieć idealny czas na takie podróże, inni badacze pracują obecnie nad przewidywaniem rozbłysków słonecznych. „Okazuje się, że jest to bardzo trudne” – mówi fizyk. „Musisz zrozumieć, co jest w słońcu od A do Z, a nie jesteśmy jeszcze daleko”.

Domy ze ścianami z pyłu marsjańskiego o grubości 80 cm

Na pytanie, czy w przyszłości można żyć na Marsie, profesor fizyki jest pewien: „Jest wystarczająco dużo ludzi, którzy zapłaciliby za życie na Marsie”. Ale jak to życie będzie wyglądało dalej, jest niepewne. Według Wimmer-Schweingrubera na Marsie można żyć tylko w dobrze chronionych pomieszczeniach. W każdym razie ludzie potrzebują nie tylko grubej skóry, ale przede wszystkim domów o grubych ścianach. Innym odkryciem naukowców z Kilonii jest to, że domy wymagały ścian z marsjańskiego pyłu o grubości 80 cm, aby chronić promieniowanie.

READ  Wskaźnik infekcji w Berlinie spada do 32,6 - Brak nowych zgonów - BZ Berlin

Odosobniony, czysty pokój na Uniwersytecie w Kilonii, ze sterylną atmosferą, może być idealnym miejscem do wyobrażenia sobie takich domów na Marsie. Każdy, kto znów na zewnątrz zdejmie sukienkę i kapelusz, instynktownie odetchnie z ulgą: Witamy z powrotem na Ziemi.

Więcej informacji

Graficzna reprezentacja Mars

Pozdrowienia w NASA USA i Uniwersytecie w Kilonii: Ciekawość wylądowała rano na Marsie. Również na pokładzie: specjalny sprzęt od naukowców z Kilonii. jeszcze

Zdjęcie selfie łazika Curiosity NASA na Marsie w marcu 2013 r. © NASA/JPL-Caltech/MSSS

6 sierpnia 2012 r. maleńkie laboratorium wylądowało na Czerwonej Planecie – powód do świętowania również dla naukowców z północnych Niemiec. jeszcze

Ten temat znajduje się w programie:

Magazyn Szlezwik-Holsztyn | 18.08.2022 | Jest 19:30

NDR . logo
Continue Reading

science

Nowe, mylące badania – czy leki przeciwdepresyjne są pomocne?

Published

on

 1. Strona główna
 2. Globalizm

kreatura:

do: Jennifer Collin

Leki przeciwdepresyjne: Czy SSRI naprawdę pomagają w leczeniu depresji? © Alexander Limbach / Imago

Nowe badanie pokazuje, że depresja nie jest spowodowana brakiem serotoniny. Czy więc leki przeciwdepresyjne (SSRI) są niepotrzebne? To nie jest takie proste.

Brema – Jedna na pięć osób przynajmniej raz w życiu doświadczy depresji. w Niemcy Obecnie dotyczy to 11,3 proc. kobiet i 5,1 proc. mężczyzn. Obecnie do sześciu procent cierpi na jeden Depresja letnia – szczególnie dla kobiet między 20 a 40 rokiem życia. Ale jest pomoc. Wykazano, że psychoterapia i antydepresanty pomagają w leczeniu objawów, takich jak smutek, pustka i bezwartościowość.

Dlatego poniższe wiadomości mogą zaskoczyć osoby, które skutecznie opanowały depresję. Najczęstszymi lekami przeciwdepresyjnymi są selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Ponieważ naukowcy z Wielkiej Brytanii chcą odkryć, że depresja nie jest spowodowana brakiem serotoniny w mózgu. Ale właśnie tam pojawia się leczenie SSRI.

Czy osoby z depresją wyobrażają sobie, że leki łagodzą ich objawy? Czy antydepresanty nie pomagają w leczeniu depresji?

Objawy depresji: nowe, mylące badania – czy antydepresanty są kiedykolwiek pomocne?

Psychiatrzy przepisują leki z grupy SSRI na depresję od lat 90., w oparciu o przekonanie, że depresja jest spowodowana brakiem równowagi chemicznej w mózgu. Co oznacza: depresja ma za mało serotoniny we krwi. Ich obszerne badania nie znalazły „jasnych dowodów” na to, co jest znane w kręgach zawodowych jako „hipoteza serotoniny”, mówią teraz naukowcy z University College London. Tak piszą uczeni w magazynie Psychiatria molekularna.

Czy osoby z depresją przyjmują SSRI, nawet jeśli wydaje się to sarkastyczne, tylko dla zabawy? Czy możesz sobie wyobrazić efekt, fikcyjny efekt słowa kluczowego? Czy stoi za tym lobby farmaceutyczne?

Czy SSRI pomagają w leczeniu objawów depresji? Eksperci się nie zgadzają

Jedno jest pewne: eksperci i psychiatrzy nie są zgodni co do tego, czy depresja jest spowodowana brakiem serotoniny w mózgu. Co więcej, czy SSRI rzeczywiście pomagają osobom dotkniętym chorobą.

READ  Epidemia wirusa koronowego w Azji Wschodniej ponad 20 tysięcy lat temu? - Ćwicz uzdrawianie

David Natt kieruje Centrum Neuropsychofarmakologii w Imperial College London. On i jego zespół zbadali uwalnianie serotoniny w mózgu. Sprzeciwiamy się stwierdzeniom jego kolegów. „Odkryliśmy zmniejszoną zdolność do wydzielania serotoniny u osób z depresją”. Co oznacza: SSRI powinny pomóc. Ponieważ SSRI zapewniają, że mniej serotoniny jest rozkładane w mózgu i dlatego są coraz bardziej dostępne dla pacjenta jako posłaniec szczęścia.

Z drugiej strony naukowcy z Hiroshima University w Japonii odkryli w 2018 roku, że SSRI nie działają na osoby, które doświadczyły traumy w dzieciństwie. Powodem tego jest to, że różne wzorce obwodów mózgowych i różne regiony są aktywne dla różnych przyczyn depresji. SSRI pomagają komuś z depresją, ale nie komuś innemu. To pokazuje złożoność układu serotoninowego w mózgu, pisze. Czas online.

Czy masz objawy depresji? Polegaj na połączeniu psychoterapii i antydepresantów

Obecnie w poście gościnnym Psychologia dzisiaj Psychiatra Gregory Scott Brown napisał o przepisywaniu leków, które mają rozwiązać wszystko na raz. To nie może działać. Opowiada o swojej depresji, w której pomogły mu leki przeciwdepresyjne. Ale tylko po to, aby „lepiej radzić sobie z objawami” – a nie je leczyć.

Być może na tym polega problem z antydepresantami. Problemy, ruminacje i zwątpienie nie znikają. Podczas gdy SSRI pomagają złagodzić objawy depresji:

Objawy depresji: to najczęstsze objawy

 • Główne objawy depresji
 • Obniżony nastrój i depresja
 • Utrata zainteresowania i szczęścia
 • Brak jazdy i zmęczenie
 • Wtórne objawy depresji
 • Zmniejszona koncentracja i uwaga
 • Niska samoocena i pewność siebie
 • Wina i bezwartościowość
 • Przesadne obawy o przyszłość lub „zagładę i mrok”
 • myśli samobójcze
 • Zaburzenia snu
 • brak apetytu

Depresja: więcej niż leki na proces gojenia

Ale jeśli naprawdę chcesz wyleczyć swoją depresję, musisz zrobić coś więcej niż tylko polegać na lekach. Musi dbać o siebie, ćwiczyć, spotykać się z przyjaciółmi i zmieniać szkodliwe wzorce myślowe na dłuższą metę. Istnieją teraz pojedyncze aplikacje Zdrowie psychiczne opłacane przez ubezpieczenie zdrowotne.

READ  Czy zapalenie jelita grubego można leczyć nowym rodzajem leczenia?

Podsumowując, można powiedzieć: Nawet eksperci w przeciwieństwie do Objawy zawału serca albo objawy raka jelita grubego Nie zgadzam się, czy depresja jest spowodowana brakiem serotoniny w mózgu – i czy można ją dobrze leczyć za pomocą SSRI. Nawet jeśli SSRI pomagają ludziom wyjść z depresji, osoby cierpiące przez długi czas mogą pozostać wolne od objawów, po prostu zmieniając szkodliwe nawyki. Oznacza to, że musisz popracować nad sobą. To trudniejsze niż połknięcie pigułki.

Czy masz złe myśli, jesteś przygnębiony i możesz popaść w depresję? Że nie jesteś w tym sam! Zadzwoń na infolinię Niemiecka Fundacja Pomocy w Depresji. Tel: 0800/33 44 533. Możesz uzyskać pomoc tutaj.

Continue Reading

Trending