Connect with us

Top News

Słynny polski rajd ERC przygotowuje się do startu na start do wielkiej setki

Published

on

Słynny polski rajd ERC przygotowuje się do startu na start do wielkiej setki

Arlene 77. Rajd Polski, druga runda Rajdowych Mistrzostw Europy FIA, zaplanowana na 18-20 czerwca, powróci tego lata do punktu startowego w setną rocznicę istnienia.

Kiedy 23 lipca 1921 r. Rajd po raz pierwszy odbył się w Polsce, do stolicy RP wróciło sześć samochodów na 576-kilometrowej trasie z Warszawy do dżungli Piazovina.

Zwycięzcą został Thaddeus Hein, jeden z pionierów polskiej motoryzacji za kierownicą uniku.

Według Michaela Sikory, prezesa Polskiego Związku Motoryzacji i Motocykli, są już tymczasowe plany na ostatni etap i uroczyste wykończenie Warszawy. „Naszym celem jest uczczenie 100-lecia Rajdu Polski w wyjątkowy sposób, choć nie wszystkie nasze plany są możliwe do zrealizowania ze względu na epidemię COVID-19.

„Specjalne poziomy to różne miejsca na areny lub hale kryte. Oznacza to, że stoimy przed bardzo pożądanym wyzwaniem, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa imprezy pod względem epidemii. Bezpieczeństwo wszystkich zaangażowanych stron jest dla nas ważne. Mamy również nadzieję, że uda nam się zakończyć ceremonia odbędzie się.

Wydarzenie rozpocznie się w pięknym mieście Mikozhou, które od 2005 roku gości najlepsze światowe i europejskie grupy rajdowe. Większość faz odbywa się na szybkich i płynnych szutrowych drogach Mussoorie. W programie widowiskowe pojedynki typu head-to-head na trasie Mikosajki Arena, jednej z nielicznych parad na świecie. Siedziba rajdu będzie się mieścić w sprawdzonym i wygodnym hotelu Kosibevsky.

„Nie mam wątpliwości, że rywalizacja w Jubileuszowej Edycji ORLEN 77.Rajd Polski spotka się z dużym zainteresowaniem potwierdzeniem elitarnej pozycji Polski w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych krajów”.

READ  NA ŻYWO: Drużynowe skoki narciarskie na Tour of Poland w Jakobane
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Görlitz: Görlitzer odnajduje w Polsce skradzione Porsche: wróciło

Published

on

Görlitz: Görlitzer odnajduje w Polsce skradzione Porsche: wróciło

Görlitzer odnajduje w Polsce skradzione Porsche: wróciło

Złodzieje kradną Porsche Cayenne w Görlitz. Mam pojazd. Niewinny. Co jeszcze wynika z raportu policji w Görlitz?


2 minuty

Symboliczne zdjęcie
© dpa

Nieznani sprawcy ukradli Porsche przy Antonstrasse w Görlitz w czwartek około godziny 13:10. Właściciel znalazł swój czarny pojazd w Polsce i natychmiast powiadomił policję. Funkcjonariusze policji kryminalnej z Görlitz ściśle współpracują ze swoimi polskimi kolegami i udało im się zlokalizować i zabezpieczyć Kane’a przetrzymywanego w Bolesławcu. Polscy kryminaliści zabezpieczyli dowody pojazdu, a następnie przekazali Porsche właścicielowi za 35 000 euro. Sprawca nie został zidentyfikowany. Rzecznik policji w Görlitz ogłosił to w piątek.

Niezidentyfikowani ludzie przebili wszystkie cztery opony samochodu

W czwartkowy wieczór niezidentyfikowani ludzie przecięli cztery opony samochodu osobowego Renault Megane przy Brautwiesenstrasse w Görlitz. Rzecznik policji w Görlitz powiedział, że na chwilę obecną nie wiadomo, w jaki sposób opony uległy uszkodzeniu. Szkoda materialna wyniosła 800 euro. Śledztwo prowadzi Okręgowy Wydział Kryminalny w Gorlicach.

Poszukiwany mężczyzna powinien trafić do więzienia

W czwartkowy wieczór funkcjonariusze z dzielnicy Corlitz w ramach patrolu spotkali się z Polakiem poszukiwanym listem gończym. Policja zatrzymała 68-latka o godzinie 20:40 i zabrała go do zakładu karnego.

Nieznane osoby kradną rowery elektryczne i akcesoria

Między środą a czwartkiem nieznane osoby ukradły dwa e-rowery z przedmieść Kraschwitz. Oskarżony zabrał także dwa drążki pod siodła i dwa siodła. Wartość kradzieży wyniosła około 2200 euro. Tak powiedział rzecznik policji w Görlitz. Obecnie szukają jednośladów.

READ  Kolejny krok w ekspansji: Sun Contract wchodzi na polski rynek
Continue Reading

Top News

Przetwarzanie koron w Bundestagu jest zagrożone niepowodzeniem

Published

on

Przetwarzanie koron w Bundestagu jest zagrożone niepowodzeniem

Stan na: 12 lipca 2024 r., 18:38

Jakie środki są dobre, a jakie złe w przypadku epidemii? Sygnalizacja świetlna postanowiła to naprawić. Według informacji z Studio ARD Capital Jednakże frakcje nie uzgodniły jeszcze ścieżki.

Właściwie wszyscy są za tym, a mimo to w Bundestagu raczej nie zajmiemy się koroną. Wydziały sygnalizacji świetlnej nie mogą dojść do porozumienia co do tego, jak dokładnie ocenić epidemię i kto powinien być zaangażowany.

Grupy parlamentarne twierdzą, że poprzednie rozmowy w tej sprawie zakończyły się niepowodzeniem, a trzy partie koalicyjne wskazują na inne, które zamknęły umysły na rozsądne propozycje.

Różne podejścia

SPD chce uporać się z okresem korony „parlamentarnie, ze zgromadzeniem obywatelskim oraz komisją Bundestagu i Bundesratu na poziomie oczu” – mówi Katja Mast, parlamentarna dyrektor wykonawcza grupy parlamentarnej SPD. Zapytanie o Studio ARD Capital. „Nie udało nam się przekonać wszystkich partii koalicyjnych”.

FDP opowiedziała się za nieco innym składem i chciała powołać „szybko działającą komisję śledczą Bundestagu”. „Na razie niestety nadal nie ma wystarczającej woli wśród partnerów koalicyjnych” – mówi Christine Aschenberg-Dugnes, dyrektor parlamentarna liberałów.

Grupa Parlamentarna Zielonych twierdzi, że „FDP i SPD mają różne pomysły na to, jak ściśle monitorować środki koronne” i że same są otwarte na wiele pomysłów.

Przełożone lub odwołane?

Sytuacja wydaje się zagmatwana. Lokalnie wielu twierdzi, że jest powolny i denerwujący. Nie jest jasne, czy przegląd zostanie przełożony – czy też nie odbędzie się ponownie w tej kadencji.

Wydziały sygnalizacji świetlnej wręcz ogłosiły, że w miarę możliwości całość powinna rozpocząć się jeszcze przed wakacjami. „Z całą pewnością zgadzamy się, że niemiecki Bundestag powinien się przyłączyć” – powiedziała pod koniec czerwca liderka grupy parlamentarnej Zielonych Katharina Drage. Dodał wówczas: „Nadal mówimy o dokładnym projekcie”.

READ  Kolejny krok w ekspansji: Sun Contract wchodzi na polski rynek

Kto powinien kogo pytać?

Ten „format” nie jest decyzją czysto organizacyjną – w jej istocie chodzi o to, kto z kim przeprowadzi wywiady na ważne tematy związane z koroną wirusową i możliwe wyniki nauczania w przypadku następnej pandemii: Jakie są korzyści z zamykania szkół? Czy opinia na temat zasad 2G, czyli statusu szczepionki czy wyzdrowienia, była wysoka? Jak wypadły testy? Co pomogło zmniejszyć obciążenie szpitali?

Na Konferencji Premierów podjęto wówczas szereg działań. Na przykład rządy centralne i stanowe decydują, kto może wchodzić do kin, restauracji i sklepów. Komisje parlamentarne otwarcie nie zgadzają się co do sposobu włączenia w ten proces krajów związkowych.

Rada Obywatelska, Komisja lub Komisja NCT

Panel obywatelski, za którym opowiada się SPD, uwzględniałby przede wszystkim doświadczenia ludzi. Jak proponuje SPD, „komisja Bundesratu i Bundestagu” składa się zwykle z 16 przedstawicieli, w tym członków Bundestagu i członków rządów stanowych.

W tym przypadku przedstawiciele krajów mogą pełnić rolę badaczy, zamiast skupiać się na własnych wynikach – w ten sposób można zinterpretować projekt, nawet jeśli nie opracowano jeszcze mandatów do wykonania zadania.

FDP uważa, że ​​częścią analizy Korony powinna być grupa analityczna, w której skład wezmą się nie tylko politycy, ale także eksperci. Chodzi o to, zdaniem FDP, o krytyczne kwestionowanie zainteresowanych głów państw w związku z ich decyzjami. Doprowadziło to do „czasami absurdalnych środków koronacyjnych” – powiedział w czerwcu przewodniczący komisji parlamentarnej Christian Toure.

Krytyczny pogląd na narody

Krytyczne spojrzenie na poziom państwa – to właśnie może najlepiej osiągnąć komisja śledcza, która może wezwać decydentów na dochodzenie. W dyskusjach towarzyszących przedstawiciele FDP i Zielonych twierdzą, że jest to problem SPD. W końcu zapewniają wiele głów państw.

Jak dotąd partnerzy zajmujący się sygnalizacją świetlną próbowali rozsądnie połączyć dwie formy zgromadzeń obywatelskich i komisji. Ostatnio doszło do zamieszania co do szczegółów, takich jak kwestia ilu i jakich przedstawicieli krajów można zaangażować.

READ  Prezydent Polski poleca Dudzie Morawieckiemu utworzenie rządu

Ponowne przetwarzanie nie powiodło się?

Jakie jest prawdopodobieństwo, że stanie się to od teraz w tej kadencji? Istnieją różne szacunki na ten temat na podstawie trzech stron zajmujących się sygnalizacją świetlną. SPD nie wierzy już w porozumienie, ale niechętnie mówi o tym publicznie. Nie można jednak wykluczyć, że jesienią odbędą się dalsze rozmowy.

Zieloni i FDP stawiają na to samo: we wrześniu można podjąć nową próbę. „Nadal wierzymy, że wspólnie z naszymi partnerami koalicyjnymi możemy znaleźć dobrą drogę” – mówi Irene Mihalik, dyrektor parlamentarna Partii Zielonych.

Cała trójka spodziewa się jednak, że harmonogram będzie bardzo napięty. Do następnych wyborów federalnych prace merytoryczne są możliwe jedynie w ograniczonym zakresie. Badanie korony powinno być kontynuowane w nadchodzącym okresie wyborczym – jeśli zostanie rozpoczęte.

Continue Reading

Top News

Myśliwce F-35 i czołgi Abrams – miliardy na wzmocnienie granicy NATO

Published

on

Myśliwce F-35 i czołgi Abrams – miliardy na wzmocnienie granicy NATO
  1. Strona główna
  2. Polityka

Naciskać

Najnowocześniejszy myśliwiec F-35 Lightning podczas manewru nad Polską. © Starszy lotnik Joseph Baron/Siły Powietrzne USA za pośrednictwem AP/dpa

Miliardowy kredyt ma na celu zakup dla Polski nowoczesnej broni. Kraj chce lepiej uzbroić się przed zagrożeniem ze strony Rosji.

Waszyngton/Warszawa – Stany Zjednoczone zatwierdziły pożyczkę w wysokości 2 miliardów dolarów, aby pomóc Polsce w zakupie zaawansowanej technologii wojskowej. Według oświadczenia rzecznika Departamentu Stanu USA Matthew Millera finansowanie znacząco wzmocni potencjał wojskowy Polski i jeszcze bardziej rozwinie obronę NATO na wschodniej flance. Ukraińska Prawda.

Myśliwce F-35, czołgi Patriot i Abrams: zasługa modernizacji obronności Polski

Jako wiodąca potęga militarna Stany Zjednoczone polegają na technologiach takich jak myśliwce F-35, przeciwlotnicze systemy rakietowe Patriot i czołgi podstawowe Abrams, aby wzmacniać swoje zdolności obronne i chronić interesy strategiczne na całym świecie. F-35 Joint Strike Fighter jest uważany za jeden z najbardziej zaawansowanych i wszechstronnych myśliwców na świecie.

Biorąc pod uwagę niepewność geopolityczną w regionie, w szczególności rosyjską obecność wojskową w Europie Wschodniej oraz obawy dotyczące bezpieczeństwa, Polska dąży do modernizacji swoich zdolności obronnych, w tym myśliwców F-35, przeciwlotniczych systemów rakietowych Patriot i czołgów podstawowych Abrams.

Nowoczesne myśliwce F-35 na granicy NATO: Polska i Ukraina wzmacniają sojusz obronny

Biorąc pod uwagę rosnące napięcie w Europie Wschodniej i wzmożenie działań wojskowych Rosji w regionie, NATO Wzmożone wysiłki w zakresie bezpieczeństwa. Polska, kluczowy gracz w strategii obronnej sojuszu, w ostatnich latach znacznie zwiększyła wydatki na obronność i chce unowocześnić swoje siły patrolowe za pomocą zaawansowanego sprzętu, takiego jak myśliwce F-35.

Polska jest jednym z najbardziej zagorzałych zwolenników politycznych i wojskowych Ukrainy. Kraj przyjął już prawie milion uchodźców z Ukrainy i zapewnia znaczącą pomoc humanitarną. Ponadto kraj rozważa obecnie dostarczenie do Kijowa dodatkowych myśliwców MiG na potrzeby walki z Rosją w związku z wojną na Ukrainie.

READ  Polscy spedytorzy wciąż mają przewagę kosztową

Nowe myśliwce F-35 i czołgi Abrams: Polska pionierem w NATO – najwyższe inwestycje obronne

Polska odgrywa wiodącą rolę w NATO i obecnie wydaje cztery procent swojego PKB na obronność – to najwyższy wskaźnik wśród państw członkowskich NATO, podkreślił Miller.

Polska chce wykorzystać udzielony obecnie kredyt na finansowanie amerykańskich towarów i usług obronnych, takich jak czołgi Abrams i myśliwce F-35. Dostępnych będzie do 60 mln dolarów z obniżonym oprocentowaniem, które umożliwią szybką modernizację obronności Polski.

Oprócz tego finansowania Miller podkreślił obecność tysięcy żołnierzy USA i NATO w Polsce, w tym dowództwa V Korpusu w polskim mieście Poznaniu.

Polska i Ukraina podpisują pakt obronny przed szczytem NATO w Waszyngtonie

Prezydent Ukrainy powiedział, że gdy Rosja poniosła kolejną porażkę myśliwca w wojnie na Ukrainie, Putin był rozgniewany „bezpośrednim atakiem” partii rodzinnej na szpital dziecięcy. Wołodymyr Zełenski Z kolei premier Polski Donald Tusk zawarł w Warszawie ważne dwustronne porozumienie obronne. Porozumienie następuje przed szczytem NATO w Waszyngtonie, gdzie NATO będzie gościć Ukrainę. Porozumienie ma na celu wzmocnienie zdolności obronnych obu krajów i pogłębienie współpracy między obydwoma krajami.

Polski premier Tusk podkreślił wagę porozumienia słowami: „Dziś każdy, kto broni Ukrainy, broni się sam”, a porozumienie powinno stworzyć mechanizm zestrzeliwania rosyjskich rakiet i dronów w ukraińskiej przestrzeni powietrznej.

Zełenski nazwał porozumienie „ambitnym” i stwierdził, że „właściwe jest ochrona życia naszych obywateli i przeciwstawienie się rosyjskiemu złu”.(Tak)

Continue Reading

Trending