Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Słynny polski rajd ERC przygotowuje się do startu na start do wielkiej setki

Arlene 77. Rajd Polski, druga runda Rajdowych Mistrzostw Europy FIA, zaplanowana na 18-20 czerwca, powróci tego lata do punktu startowego w setną rocznicę istnienia.

Kiedy 23 lipca 1921 r. Rajd po raz pierwszy odbył się w Polsce, do stolicy RP wróciło sześć samochodów na 576-kilometrowej trasie z Warszawy do dżungli Piazovina.

Zwycięzcą został Thaddeus Hein, jeden z pionierów polskiej motoryzacji za kierownicą uniku.

Według Michaela Sikory, prezesa Polskiego Związku Motoryzacji i Motocykli, są już tymczasowe plany na ostatni etap i uroczyste wykończenie Warszawy. „Naszym celem jest uczczenie 100-lecia Rajdu Polski w wyjątkowy sposób, choć nie wszystkie nasze plany są możliwe do zrealizowania ze względu na epidemię COVID-19.

„Specjalne poziomy to różne miejsca na areny lub hale kryte. Oznacza to, że stoimy przed bardzo pożądanym wyzwaniem, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa imprezy pod względem epidemii. Bezpieczeństwo wszystkich zaangażowanych stron jest dla nas ważne. Mamy również nadzieję, że uda nam się zakończyć ceremonia odbędzie się.

Wydarzenie rozpocznie się w pięknym mieście Mikozhou, które od 2005 roku gości najlepsze światowe i europejskie grupy rajdowe. Większość faz odbywa się na szybkich i płynnych szutrowych drogach Mussoorie. W programie widowiskowe pojedynki typu head-to-head na trasie Mikosajki Arena, jednej z nielicznych parad na świecie. Siedziba rajdu będzie się mieścić w sprawdzonym i wygodnym hotelu Kosibevsky.

„Nie mam wątpliwości, że rywalizacja w Jubileuszowej Edycji ORLEN 77.Rajd Polski spotka się z dużym zainteresowaniem potwierdzeniem elitarnej pozycji Polski w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych krajów”.

READ  Podejrzenie oszustwa — Oszustwo w łóżku intensywnej opieki — rząd Lacetin bada politykę wewnętrzną