Connect with us

science

Skutki uboczne BioNTech: Zapalenie mięśnia sercowego po szczepieniu – znanych jest kilka przypadków

Published

on

Po doniesieniach o zapaleniu mięśnia sercowego po szczepieniu BioNTech z Izraela, istnieją duże wątpliwości. Według Instytutu Paula Ehrlicha w Niemczech odnotowano kilka przypadków rzadkich skutków ubocznych:

Izrael jest wiodącym krajem, jeśli chodzi o szczepienia przeciwko koronie. Prawie 60 procent populacji otrzymało już wstępne szczepienie szczepionką Corminarte od producenta BioNTech * i Pfizer, a 56 procent populacji 9,3 miliona zostało w pełni zaszczepionych przeciwko koronawirusowi. Badania wykazały, że szczepionka BioNTech stosowana w Izraelu chroni przed objawami i ciężkim przebiegiem Covid-19. Liczba zakażeń koronawirusem * również gwałtownie spadła. W niedzielę 9 maja Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że w ciągu jednego dnia zgłoszono 17 nowych przypadków korony. W szczytowym okresie było to 10 000 dziennie.

Jednak pojawia się teraz pytanie, czy szczepienie może nie wywołać poważnych skutków ubocznych. Jak donoszą izraelskie media, może istnieć związek między szczepieniem Corona a szczepionką BioNTech a wystąpieniem zapalenia mięśnia sercowego *, czyli zapalenia mięśnia sercowego. Izraelski koordynator epidemiologii, Nahman Ashe, powiedział w izraelskiej telewizji 23 kwietnia, że ​​większość przypadków zapalenia mięśnia sercowego wystąpiła po drugim szczepieniu.

Po szczepieniu BioNTech: Izrael zgłosił 62 przypadki zapalenia mięśnia sercowego na podstawie ponad 5 milionów szczepionek

Wstępne badanie wykazało 62 przypadki zapalenia mięśnia sercowego u ponad pięciu milionów zaszczepionych osób. Nie jest jasne, czy ten odsetek jest niezwykle wysoki. Zapalenie mięśnia sercowego występuje głównie u mężczyzn w wieku od 18 do 30 lat. Zmarło dwóch pacjentów – kobieta i mężczyzna. Jednak w ostatnich latach odnotowano podobną liczbę przypadków.

BioNTech: Rzadkie skutki uboczne zapalenia mięśnia sercowego? W Niemczech zgłoszono kilka przypadków

Według doniesień z Izraela, Paul Ehrlich Institute zajął się również kwestią zapalenia mięśnia sercowego po szczepieniu szczepionką BioNTech i zbadał częstość występowania zapalenia mięśnia sercowego w Niemczech. To raporty Heidelberg 24 *. Po usunięciu zduplikowanych raportów do 30 kwietnia do Instytutu Paula Ehrlicha zgłoszono w sumie 16 przypadków, tymczasowo związanych ze szczepieniem koronawirusowym.

READ  Liczby koronowe rosną: dwa scenariusze, które pokazują, gdzie możemy być za 4 tygodnie

Pojedyncze zgłoszenia z podejrzeniem zapalenia mięśnia sercowego zostały wykluczone, ponieważ początkowe podejrzenie nie zostało potwierdzone. W większości tych raportów brakuje informacji o możliwych alternatywnych przyczynach, takich jak infekcja wirusowa, choroby współistniejące, rokowanie i przebieg choroby.

BioNTech: Liczba podejrzanych przypadków zapalenia mięśnia sercowego według wieku i płci

Na podstawie dostępnych danych z Niemiec, Paul Ehrlich Institute nie widzi żadnego ryzyka zaszczepienia szczepionką BioNTech. Niemniej jednak instytut będzie nadal monitorował i badał doniesienia o zapaleniu mięśnia sercowego. W 12 z 16 przypadków pierwsze objawy pojawiły się w ciągu tygodnia po szczepieniu. Przypadki zapalenia mięśnia sercowego, które są czasowo związane ze szczepionką Corona ze szczepionką przeciwko kumarati, są rozmieszczone według wieku:

Modyfikacja Mężczyźni kobiety
Ponad 80 lat
70–79 lat
60 do 69 lat 1
Od 50 do 59 lat 1
40 do 49 lat 1
30 do 39 lat 3 2
18 do 29 lat 6 2

W odpowiedzi na pytanie agencji prasowej Reuters o przypadki kardiomiopatii po szczepieniu Commernate, rzecznik Pfizera powiedział: Są w stałym kontakcie z izraelskim Ministerstwem Zdrowia w celu weryfikacji oceny szczepionek. Zdajemy sobie sprawę z monitoringu przypadków w Izraelu. „Zdarzenia niepożądane są regularnie i kompleksowo monitorowane i nie zaobserwowaliśmy żadnego wyższego wskaźnika zapalenia mięśnia sercowego, niż można by oczekiwać w populacji ogólnej. Związek przyczynowy ze szczepionką nie został ustalony. Szczepionka BioNTech / Pfizer jest dobrze tolerowana. Efekty uboczne w skrócie * – powiedziała firma.

Według niemieckiego kardiologa i dyrektora EKE Clinic Hamburg, Dirka Westermanna, częstość występowania zapalenia mięśnia sercowego szacuje się na 10 do 20 przypadków na 100 000 mieszkańców rocznie. Choroby serca występują głównie u młodszych pacjentów. Etiologia to głównie infekcja wirusowa. Chociaż dotychczas niewiele wiadomo o przypadkach z Izraela, częstotliwość 62 przypadków na każde pięć milionów zaszczepionych można w zasadzie wytłumaczyć ogólną zachorowalnością na choroby serca.

READ  Ćwiczenia nie mogą spowolnić przebiegu demencji

Dyrektor Kardiologii w Monachium, Stephen Masberg, powiedział Süddeutsche Zeitung, że Covid19 może również prowadzić do zapalenia mięśnia sercowego. Ponadto wczesna diagnoza jest trudna, ponieważ objawy nie są natychmiast rozpoznawalne. Kardiolog powiedział, że nieleczone zapalenie mięśnia sercowego może prowadzić do niewydolności serca lub nieregularnego bicia serca. Jednak w większości przypadków zapalenie mięśnia sercowego goi się bez konsekwencji.

Szczepienia BioNTech: Jakie są objawy zapalenia mięśnia sercowego?

Zapalenie mięśnia sercowego jest zwykle wywoływane przez wirusy, ale może być również spowodowane zakażeniem pasożytami, grzybami lub bakteriami. Choroba często pojawia się w ciągu kilku dni do tygodni po zakażeniu wirusem. Objawy zapalenia mięśnia sercowego obejmują zmęczenie i gorączkę, zadyszkę, szybkie bicie serca i ból w klatce piersiowej. Jednak w niektórych przypadkach jest to również wolne od objawów. Podczas gdy większość przypadków zapalenia mięśnia sercowego goi się bez żadnych konsekwencji, czasami może to mieć długoterminowe konsekwencje dla serca. Rzadko śmiertelne zapalenie mięśnia sercowego (KP) HEIDELBERG24 * to prezentacja firmy IPPEN.MEDIA.

Lista przeglądów: © dpa / dpa-tmm / Franziska Gabbert / Fotomontaż HEIDELBERG24

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

science

NASA zastanawia się nad sztucznym kraterem uderzeniowym na Księżycu

Published

on

Czas czytania: ok. 2 Minuty

Nowy krater podwójny na Księżycu dodaje więcej tajemnic do obiektu, który zderzył się tutaj 4 marca 2022 r., ale nie został zajęty przez żaden naród kosmiczny.
Prawa autorskie: NASA / Goddard / Arizona State University

Greenbelt (USA) – 4 marca 2022 r. na Księżyc uderzył „fragment rakiety”, którego misji do dziś nikt nie zna i którego posiadania odmawiają wszystkie znane narody podróżujące w kosmos. Teraz Lunar Reconnaissance Orbiter NASA odkrył krater uderzeniowy tajemniczego obiektu – co jest jeszcze bardziej zaskakujące.

„Zaskakujące jest to, że nie jest to tylko jedna dziura, ale dwie dziury” – wyjaśnia Komunikat prasowy z NASA Goddard Space Flight Center. Krater wschodni o średnicy 18 metrów przykrywa krater zachodni o wysokości około 16 metrów.

Szczegółowe powiększenie podwójnego otworu.  Prawa autorskie: NASA / Goddard / Arizona State University

Szczegółowe powiększenie podwójnego otworu.
Prawa autorskie: NASA / Goddard / Arizona State University

moja wiedza
„Rakieta” została odkryta w połowie lutego 2022 r., a jej dalszą trajektorię do uderzenia 4 marca 2022 r. można szybko dokładnie przewidzieć. Po raz pierwszy można było oczekiwać nieplanowanego uderzenia w naszego satelitę. Chociaż początkowo podejrzewano wystrzelenie rakiety SpaceX Elona Muska, astronom Bill Gray poprawił to założenie niedługo później i wyjaśnił, że jest to silnik wspomagający dla chińskiej misji księżycowej „Chang’e5-T1”. Jedyny problem z tą interpretacją: Chińska Agencja Kosmiczna również zaprzeczyła, że ​​​​powiedziano o rakiecie i wyjaśniła na konferencji prasowej 21 lutego 2022 roku, że górny stopień rakiety całkowicie spłonął w atmosferze tuż po wystrzeleniu.

Eksperci nie tylko nie spodziewali się podwójnego krateru, ale także wykazali, że „część rakietowa” musiała być na końcu dość masywna. „Zazwyczaj zużyta masa rakiety jest skoncentrowana na końcu silnika, ponieważ reszta rakiety to w większości teraz pusty zbiornik paliwa” – powiedział NASA. „Ale ponieważ pochodzenie tej struktury rakiety nie jest jeszcze znane, podwójny krater może stanowić wskazówkę dotyczącą pochodzenia obiektu”.

READ  Ćwiczenia nie mogą spowolnić przebiegu demencji

www. Grenzwissenschaft-aktuell.de
+ tutaj Możesz to zrobić Bezpłatny codzienny newsletter GreWi prośba +

W rzeczywistości podwójny krater utworzony przez znane części rakiety nie jest jeszcze znany. Na przykład cztery kratery wykonane przez jednostki SIV-B misji Apollo 13, 14, 15 i 17 były dość masywne (patrz następny rysunek) i, co nie mniej ważne, były znacznie większe i miały średnicę około 35 metrów.

Kratery uderzeniowe jednostek Apollo 13, 14, 15 i 17 SIV-B | Prawa autorskie: NASA

Kratery uderzeniowe jednostek SIV-B na Apollo 13, 14, 15 i 17.
Prawa autorskie: NASA

Cokolwiek uderzyło w księżyc, pozostawiło podwójny krater, którego kształt pozostaje tajemnicą.

Inne wiadomości na ten temat
Aktualizacja: W ten sposób skała staje się „Domem Księżyca” – i na odwrót 7 stycznia 2022
Księżycowa tajemnica rozwiązana: chiński „księżycowy dom” skurczył się do „królika” 7 stycznia 2021
Chiński moduł księżycowy do zbadania „tajemniczej chaty” po drugiej stronie księżyca 5 grudnia 2021
„Wizja statku kosmicznego” — dlaczego powinniśmy szukać rozproszeń 6 lutego 2019

źródło wyszukiwania: NASAA Chińskie Ministerstwo Spraw ZagranicznychA Projekt Pluton

© Grenzwissenschaft-aktuell.de

Continue Reading

science

„Niepokojące” pokarmy: badania ostrzegają – 5 może prowadzić do demencji

Published

on

Dla wielu z nas jedna rzecz jest szczególnie ważna, jeśli chodzi o jedzenie: powinno być szybkie, wygodne i smaczne. żywność wysoko przetworzona Dokładnie tak postępowało w życiu codziennym. Można go przygotować w międzyczasie iw krótkim czasie i zapewnić uczucie sytości, przynajmniej na krótki czas. Nie wiadomo, czy są w dobrym zdrowiu. Fakt, że oprócz nadwagi może również prowadzić do demencji, jest nowym odkryciem naukowym.

Uważaj na wysoko przetworzoną żywność? Tak mówią badania

Naukowcy z Ohio State University odkryli możliwy związek między wysoko przetworzoną żywnością a rozwojem utraty pamięci i demencji w eksperymentach na myszach. Według 2021 opublikowanych w Brain, Behavior and Immunity nauka Zwierzęta podzielono na dwie grupy – małą i dużą – i karmiono odpowiednią karmą.

Po czterech tygodniach starsze myszy nie przeszły zestawu testów poznawczych. Wykazali częściową utratę pamięci. Nie pamiętali, gdzie przed chwilą byli, lub zapomnieli o oznakach strachu w obliczu niebezpieczeństwa. Ktoś powiedział, że takich reakcji nie można zaobserwować w małej grupie myszy preparaty Uniwersytet.

Wysoko przetworzona żywność użyta w badaniu obejmowała żywność często przeznaczoną do długoterminowego przechowywania żywności:

  • Czipsy
  • Inne przekąski
  • Mrożony makaron błyskawiczny
  • mrożona pizza
  • Pyszne produkty mięsne z konserwantami

Badacz klasyfikuje efekty jako „niepokojące”.

Ruth Barrientos, profesor nadzwyczajny psychiatrii i zdrowia behawioralnego oraz jedna z głównych autorek badania, wyjaśnia powagę obecnych ustaleń:

„Fakt, że tak szybko obserwujemy te efekty, jest nieco niepokojący. Odkrycia sugerują, że spożywanie przetworzonej żywności może prowadzić do znacznych i nagłych deficytów pamięci – a wraz z wiekiem gwałtowny spadek pamięci jest bardziej prawdopodobny, aby przekształcić się w chorobę neurodegeneracyjną, taką jak jak choroba Alzheimera”.

Ruth Barrientos, adiunkt psychiatrii i zdrowia behawioralnego (Wydział Medycyny Behawioralnej, Uniwersytet Stanowy Ohio)

Według badań zapobieganie jest nadal możliwe

Jak naukowcy odkryli w tym samym czasie w swoich badaniach, obserwowane efekty można osłabić poprzez dodanie kwasu tłuszczowego omega-3 DHA. To zapobiegłoby utracie pamięci i prawie całkowicie zmniejszyłoby towarzyszące efekty zapalne. W związku z tym zalecenie Barrientos dotyczące działania to:

„(…) Być może możemy ograniczyć w naszej diecie przetworzoną żywność i zwiększyć spożycie pokarmów bogatych w kwasy tłuszczowe omega-3 DHA, zapobiegając w ten sposób lub spowalniając ten proces.”

Ruth Barrientos, adiunkt psychiatrii i zdrowia behawioralnego (Wydział Medycyny Behawioralnej, Uniwersytet Stanowy Ohio)

Co to jest żywność wysoko przetworzona?

Żywność wysoko przetworzona często zawiera znacznie więcej składników i może być spożywana bezpośrednio z podgrzewaniem lub bez. Ponadto w produktach znajduje się wiele dodatków, takich jak aromaty, barwniki i konserwanty. Niektóre z tych pierwiastków, takie jak azotyn sodu (E250) z przetworzonych kiełbas, mogą tworzyć substancje rakotwórcze w organizmie.

READ  Pandemia koronawirusa: ++ RKI zgłasza 11 561 nowych infekcji ++

Ogólnie rzecz biorąc, przetworzona żywność powinna być spożywana w rozsądnych ilościach. Ich gęstość odżywcza jest zwykle bardzo niska, a zawartość kalorii jest często bardzo wysoka. Jest też dużo tłuszczu, węglowodanów, soli i cukru. Dostarczają mało białka i błonnika nasyconego. Brak regularnych ćwiczeń w tym samym czasie może prowadzić do przybierania na wadze i otyłości, jak np. Eatsmarter wspomniany.

Źródła: Brain, Behavior and Immune: „Dieta DHA zapobiega upośledzeniu funkcji poznawczych i ekspresji genów zapalnych u starszych samców szczurów karmionych dietą bogatą w rafinowane węglowodany”, Ohio State University, Whitesmarter.

Wojna szaleje na Ukrainie od 24 lutego 2022 roku. tutaj Czy możesz pomóc osobom dotkniętym chorobą?

Chcesz przeczytać od nas więcej? Śledź nas w Google News.


Continue Reading

science

Badanie: „Stara infekcja” prawie nie chroni przed nowymi wariantami Corona

Published

on

cWedług nowego badania pacjenci Orona, którzy wiosną zostali zakażeni wariantami wirusa omicron BA.1 lub BA.2 nie wykazali znaczącego wzrostu ochrony przed zakażeniem w porównaniu z obecnie dominującym wariantem BA.5.

Naukowcy z Niemieckiego Ośrodka Naczelnych w Getyndze wraz z kolegami z Hannover Medical School i Friedrich-Alexander University w Erlangen-Nuremberg wykazali, że przeciwciała nabyte w „starych infekcjach” wskazują słabo lub wcale na infekcję BA.4. Centrum Piątek blokuje BA.5. Tak więc BA.4 i BA.5 nazywane są wariantami ucieczki immunologicznej.

Przeczytaj także

Warianty patogenów powstają, ponieważ wirusy popełniają błędy podczas reprodukcji. Błędy te prowadzą do mutacji, które zmieniają białka wirusowe, w tym kolce białek powierzchniowych, które są głównym celem odpowiedzi przeciwciał.

Jeśli te mutacje skutkują słabym wiązaniem przeciwciał z białkiem wypustkowym, warianty te mogą również rozprzestrzenić się na populacje, które zostały już immunizowane w wyniku szczepienia lub szczepienia i wcześniejszej infekcji.

Przeczytaj także

Pediatra Jacob Musk obecnie leczy kilku pacjentów, którzy mieli wariant omikronowy

READ  Leki zwiększają ryzyko raka u dzieci
Continue Reading

Trending