Connect with us

science

Jaka miara osiągnęła sukces?: Jaki jest związek wzrostu zgonów wśród osób starszych z zamykaniem żłobków – wiedza

Published

on

Jaka miara osiągnęła sukces?: Jaki jest związek wzrostu zgonów wśród osób starszych z zamykaniem żłobków – wiedza

Dane mogą być bardzo przydatne w przypadku epidemii. Ale czy dane zebrane do tej pory są wystarczające, aby ocenić środki mające jakikolwiek wpływ na powstrzymanie pandemii? Wymóg oceny takich zależności istnieje od początku pandemii – ale z bardzo słabymi wynikami do dnia dzisiejszego.

Na przykład, badacz społeczny i dyrektor Assessment Center, Reinhard Stockmann, niedawno wezwał do stosowania eksperymentalnych i dostępnych narzędzi oceny, „ponieważ bardzo niewiele wiemy o tym, gdzie ludzie są zarażeni”. To jest nadal aktualne.

Instytut Roberta Kocha (RKI) przedstawi wkrótce wyniki badania Stop COVID, które jest obecnie opracowywane we współpracy z Uniwersytetem w Bielefeld. RKI wyjaśnia badanie: „Niewiele wiadomo na temat wkładu poszczególnych środków w zakresie zdrowia publicznego – takich jak ograniczenie kontaktu, noszenie codziennej maski czy zamykanie szkół w celu kontrolowania dynamiki epidemiologicznej”, a jednak efekt poszczególnych środków nie był systematycznie analizowany.

[Wenn Sie alle aktuellen Nachrichten live auf Ihr Handy haben wollen, empfehlen wir Ihnen unsere runderneuerte App, die Sie hier für Apple- und Android-Geräte herunterladen können.]

Przed przedstawieniem pierwszych wyników koordynator badań Kevan Bozorgmehr wyjaśnił na prośbę tła Tagesspiegel, ale zajmie to co najmniej kolejne dwa miesiące – wtedy wyniki te odnoszą się do pierwszych dwóch fal korony. Nawet pełne badanie jest spodziewane dopiero pod koniec roku.

Teraz firma idzie do przodu. Oldenburg rozpoczyna „Hase und Igel Posiada wszechstronną analizę statystyczną z pomocą publicznie dostępnych zbiorów danych z RKI zbudowało bazę danych na podstawie rozporządzeń federalnych i stanowych. Odnotowuje, kiedy i gdzie są stosowane środki Corona.

READ  Półpasiec: To są pierwsze objawy

[Lesen Sie auch: Kritik an Covid-Simulationen :Der Worst Case, der zum Glück nicht eintrat (T+)]

Według Jana Schwenmickersa, dyrektora generalnego firmy, ta baza danych wcześniej nie istniała. Śledztwo jest dostępne w formie białej księgi Został zamieszczony tutaj.

Efekt „opiekunki”

Wyniki mogą być polaryzujące, szczególnie te dotyczące wpływu zamykania żłobków na wskaźnik infekcji. W przeszłości wielokrotnie dyskutowano, czy środek ten zmniejsza ryzyko infekcji, czy też w pewnych okolicznościach zwiększa ryzyko infekcji. Analiza Schoenmakera wskazuje obecnie, że istnieje duży potencjał „efektu opieki nad dziećmi”: dane wskazują na istotny związek między zamykaniem żłobków a opóźnionym wzrostem umieralności w grupach wiekowych od 60 do 79 lat oraz w wieku powyżej 80 lat. Podejrzenie: Kiedy żłobki są zamknięte, pracujący rodzice są często zmuszani do pozostawiania swoich dzieci pod opieką dziadków, ponieważ nie ma alternatywy.

Analiza:

 • Rabbit i Hedgehog połączyli dane RKI dotyczące występowania urazów od 2020 r. Z pomiarami halo stosowanymi w różnym czasie i statystycznie zbadanymi korelacjami dla różnych grup wiekowych.
 • Zależności te były następnie badane w tak zwanych modelach regresji, za pomocą których można było określić relacje między różnymi wpływami w różnych grupach. Rzeczywiste punkty są nie do odróżnienia, co nie jest zaskakujące
 • W ten sposób analitycy danych mogą wnioskować o konkretnych interakcjach: np. Czy spadek wskaźnika zakażeń w danej grupie wiekowej przewyższa skutki czystego przypadku, czy wiąże się to z wprowadzeniem środka zapobiegawczego i jak silne jest to powiązanie.
 • Według Schwinnmickers nie można obliczyć skutków, takich jak przewidywanie działań ludzi lub ignorowanie środków.

Według Schoenmakers, odkrycie „efektu opiekunki” jest potwierdzone, gdy weźmie się pod uwagę związek zakażeń w różnych grupach wiekowych. W szczególności analizy te odnoszą się do pytania, na ile przydatne są niektóre obserwacje w prognozowaniu ich wpływu na inne wydarzenia: na przykład prawdopodobieństwo, że wskaźniki zakażeń u małych dzieci można wykorzystać do przewidywania wskaźników zakażeń u dzieci w wieku 80 lat.

READ  Ekspert wyjaśnia, czy post pomaga

„O ile można to ocenić czysto statystycznie – bez badań klinicznych i kontaktu kontrolnego – dzieci są zakażone przede wszystkim między sobą, podczas gdy infekcja u nastolatków, dorosłych i osób starszych jest bliżej spokrewniona niż u dzieci” – mówi Jan Schwenmickers.

Jeśli jednak przyjrzeć się zależnościom między zakażeniami w różnych grupach wiekowych a śmiertelnością osób starszych, to okazuje się, że śmiertelność osób powyżej 80 roku życia silniej reaguje na zakażenie u dzieci niż u dorosłych.

Zweryfikowano również hipotezę przeciwną – teoretycznie zawsze można było określić zamknięcie żłobka, gdy śmiertelność była bardzo wysoka. Statystycznie efekt był bardziej wymierny, a wręcz przeciwnie.

„To nie znaczy, że większość transmisji odbywa się tutaj” – podkreśla Schoenmakers. Na przykład można sobie wyobrazić, że gdy dziadkowie opiekują się dziećmi, nie są zarażeni samymi dziećmi, ale ich rodzicami, którzy przynieśli wirusa ze sobą z biura. Statystycznie większość śmiertelnych infekcji wśród osób starszych jest spowodowana infekcjami w domach starców, restauracjach i innych miejscach, a nie ich wnuków.

Jednak zamknięcie żłobków jest jednym z pięciu środków zarządzonych przez państwo, które według analizy Schönmakera wywarły największy wpływ na rozwój zgonów, choć w negatywny sposób: wydaje się, że bardziej prawdopodobne jest zamknięcie żłobków. prowadzić do ofiar śmiertelnych. Więcej niż utrzymywanie otwartych żłobków.

Najbardziej skutecznymi środkami zapobiegania zgonom były:

 • Zamknięcie handlu dostawami
 • Zamknij nieistotne sprawy
 • Ograniczenia połączeń
 • Zamknij ograniczenia
 • Aplikacja ostrzegawcza Corona Die

O dziwo, efekt zastosowania ostrzeżenia jest znacznie większy niż obowiązek noszenia tzw. Masek dziennych. Nie oznacza to, że noszenie codziennych masek nie będzie skuteczne, ale oznacza, że ​​efekt wydaje się być znacznie słabszy niż w przypadku innych środków.

Według badania danych, zamykanie szkół podstawowych i średnich ma bardzo niewielki wpływ na liczbę obrażeń i „znikomy” wpływ na liczbę zgonów w populacji ogólnej.

READ  AHA! Dziesięć minut codziennej wiedzy - Czy masz dość chemikaliów w żywności? - Podcasty

Schoenmakers przyznaje, że środki, które często były nakładane w tym samym czasie, nie mogą być całkowicie od siebie oddzielone przez ich model. Ponadto w tym samym czasie infekowano różne grupy wiekowe, więc punkty danych nie były od siebie niezależne.

Jednocześnie jego opracowanie, również ze względu na mieszankę przepisów w niemieckich krajach związkowych, jest znacznie dokładniejsze niż inne, np. Badanie Oxford przeprowadzone w zeszłym roku Zbadano środki i ich skutki w różnych krajach.

Startup ujawnił już skargi na Google Trends

Program „Hase und Igel” ściśle współpracuje z naukowcami z różnych uniwersytetów. Wiosną ubiegłego roku firma podczas obliczeń modelowych stwierdziła zauważalne nieprawidłowości w liczbach z Google Trends. Startup został później wdrożony w Centrum Badawczym L3S Uniwersytetu w Hanowerze i Wydziale Bardzo Dużych Zastosowań Biznesowych Uniwersytetu w Oldenburgu. Dokument recenzującyGdzie oryginalny wynik został potwierdzony na podstawie dużej liczby przykładów.

Hase und Igel przygotowuje również publikację naukową w celu analizy, która jest obecnie dostępna na temat skuteczności pomiarów koronowania. Schönemakers powiedział, że ma nadzieję, że ich odkrycia zostaną teraz omówione, co również jest kontrowersyjne.

„Fakt, że nie było jeszcze żadnego kompleksowego scentralizowanego przeglądu środków rządowych, które zostały zidentyfikowane, kiedy i gdzie występuje rażący brak rozliczalności”. W rzeczywistości nie jest jego zadaniem rozwiązanie tego problemu po ponad roku walki z epidemią.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Jest to największy czynnik ryzyka chorób nerwów

Published

on

Jest to największy czynnik ryzyka chorób nerwów
 1. 24vita
 2. Choroby

Naciska

Szacuje się, że w 2050 roku liczba osób cierpiących na demencję wzrośnie do 2,8 miliona. © Zoonar.com/Yuri Arcurspeopleimages.com/IMAGO

Różne czynniki sprzyjają demencji. Jednak według badania jeden z tych czynników jest nadal uważany za największy czynnik ryzyka.

Coraz więcej osób w Niemczech cierpi na demencję. Obecnie na choroby neurologiczne cierpi 1,8 mln osób, a według szacunków w przyszłości może być ich więcej. Oczekuje się, że do 2050 r. liczba osób dotkniętych chorobą wzrośnie do 2,8 miliona. Chociaż badacze chcą w przyszłości zatrzymać chorobę Alzheimera dzięki nowemu podejściu terapeutycznemu, jak dotąd może to jedynie spowolnić postęp choroby. Czynniki ryzyka demencji są również przedmiotem ciągłych badań.

Więcej ekscytujących tematów zdrowotnych znajdziesz w bezpłatnym biuletynie 24vita, na który możesz zapisać się tutaj

Zapobieganie demencji: pięć ważnych czynników ryzyka, które powinieneś znać

Naukowcy z University College London przeprowadzili analizę w poszukiwaniu największego czynnika ryzyka demencji. W tym celu przeanalizowali dane z 27 różnych publikacji na temat pacjentów z demencją na przestrzeni 68 lat (od 1947 do 2015). Ich wyniki Zostań Został on opublikowany w czasopiśmie specjalistycznym Lancet Zdrowie Publiczne opublikowany. Oprócz czynnika genetycznego zespołowi badawczemu udało się początkowo zidentyfikować pięć ważnych czynników zwiększających ryzyko rozwoju choroby neurodegeneracyjnej:

 • Cukrzyca
 • otyłość
 • wysokie ciśnienie krwi
 • palenie
 • poziom edukacji

Choroby neurologiczne:

Według informacji ekspertów, Federalne Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych Choroba neurodegeneracyjna, w której dochodzi do utraty komórek nerwowych i ich funkcji, a uszkodzenia są tak poważne, że mózg nie jest w stanie ich już kompensować. Do najczęstszych chorób neurodegeneracyjnych zalicza się demencję i chorobę Parkinsona.

Demencja: Naukowcy odkryli główny czynnik ryzyka

Nawet jeśli istnieje wiele czynników ryzyka, które mogą sprzyjać demencji, naukowcom udało się zidentyfikować jeden główny czynnik ryzyka w 27 badaniach, który utrzymuje się przez cały okres do dziś: wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie), więc nadal jest uważane za największy. Czynnik ryzyka demencji. .

READ  AHA! Dziesięć minut codziennej wiedzy - Czy masz dość chemikaliów w żywności? - Podcasty

Patologicznie wysokie wartości ciśnienia krwi uznawane są za jedną z tzw. chorób układu krążenia. Ta kategoria dotyczy serca i naczyń krwionośnych. Zdaniem lekarza Nahida Moghadama, psychiatry i głównego autora badania, te czynniki ryzyka sercowo-naczyniowego wymagają bardziej ukierunkowanych interwencji w przyszłych wysiłkach na rzecz zapobiegania demencji.

Artykuł ten zawiera jedynie ogólne informacje na dany temat zdrowotny i dlatego nie jest przeznaczony do autodiagnostyki, leczenia ani przyjmowania leków. W żadnym wypadku nie zastępuje to wizyty u lekarza. Nasz zespół redakcyjny nie ma prawa odpowiadać na indywidualne pytania dotyczące schorzeń.

Continue Reading

science

52 000 lat w wiecznej zmarzlinie: skamieniałe chromosomy ujawniają, dlaczego mamuty nie są słoniami

Published

on

52 000 lat w wiecznej zmarzlinie: skamieniałe chromosomy ujawniają, dlaczego mamuty nie są słoniami

Tutaj możesz posłuchać naszych podcastów WELT

Aby przeglądać treści osadzone, konieczne jest uzyskanie przez Ciebie odwołalnej zgody na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, gdyż dostawcy treści osadzonych wymagają tej zgody jako zewnętrzni usługodawcy. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „Wł.”, zgadzasz się na to (z możliwością odwołania w dowolnym momencie). Obejmuje to również Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do USA, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Możesz znaleźć więcej informacji na ten temat. W każdej chwili możesz odwołać swoją zgodę korzystając z klucza i prywatności na dole strony.

PiątyNiewiele mamutów przetrwało w wiecznej zmarzlinie Syberii. Kiedy międzynarodowy zespół badawczy odnalazł szczątki we wrześniu 2018 r., około 52 000 lat po śmierci starożytnego stworzenia, nie znaleziono ani ciała, ani czaszki. Tylko kilka kawałków skóry z głowy. Prawdopodobnie zwierzę zostało zabite przez kłusowników, a następnie szybko rozczłonkowane.

Musiało się to zdarzyć w tak mroźną pogodę, że obrana skóra wręcz zamarzła z szoku. Wydaje się, że proces ten doskonale przygotował tkankę do długiego przechowywania na zimno. Valery Plotnikov i Dan Fisher jako pierwsi zbadali znalezisko, szybko pobrali próbki, a następnie zbadali znalezisko Obecnie okazuje się, że jest to prawdziwy prehistoryczny skarb: naukowcy odkryli w nim „chromosomy kopalne”, które działają jak biologiczne kapsuły czasu.

Mogą teraz uzyskać szczegółowe informacje na temat kudłatej trąby, ponieważ genom zachował się w stanie przypominającym szkło. Ale to tylko część historii, którą multidyscyplinarny zespół opisuje obecnie w specjalistycznym czasopiśmie Cell. wspomniany.

Przeczytaj także

Fakt, że wołowinę maltretowano młotkiem, rozstrzeliwano, podgrzewano w kuchence mikrofalowej, a nawet byłego gracza baseballowego proszono o nią, by ją skosztował, to kolejny fascynujący rozdział w tej historii. „Co za szkoda, że ​​wpadłem na pomysł, że próbki mogą być wystawione na działanie huraganu dopiero dziś rano” – ubolewa Erez Lieberman-Aiden, matematyk, biofizyk i profesor genetyki molekularnej w Baylor College of Medicine w Houston To.

Kiedy to powiedział, huragan Beryl właśnie przeszedł nad Teksasem, jego instytut był nadal zamknięty, a badania musiały zrobić sobie przerwę: czas porozmawiać przez Zoom. Eden śmieje się, ale jego sugestia jest całkiem poważna. On i jego koledzy, z których dwóch przyłączyło się do rozmowy, znaleźli wyjaśnienie, dlaczego skład genetyczny skóry mamuta może przekształcić się w szklane kapsuły czasu. Teraz testują jego trwałość na wszelkie możliwe sposoby – na liofilizowanej „wołowinie”. Dlaczego więc nie w przypadku klęski żywiołowej?

Metody biologii molekularnej od dawna umożliwiają ekstrakcję materiału genetycznego z kości i zębów nawet po tysiącach lat. Najczęściej istnieją tylko niewielkie fragmenty, ale nawet one mogą dostarczyć informacji o tym, jak gatunki zwierząt zmieniły się w trakcie ewolucji. Na przykład mamut włochaty Mammuthus primigenius należy do rodziny słoni – gatunku, który wymarł około 4000 lat temu.

Mniej lub bardziej dobrze zachowane okazy nadal pojawiają się na Syberii i gdzie indziej. Czasami jest to całe zwierzę, czasami tylko pojedyncze kości lub części ciała. Tymczasem to zrobisz Drzewa genealogiczne Powstały na podstawie okazów sprzed 700 000 lat i dokumentują ewolucję mamutów w porównaniu ze słoniami.

Odkrycie skóry mamuta

We wrześniu 2018 roku międzynarodowy zespół badawczy znalazł skórę z głowy mamuta w Jakucji, niedaleko miasta Biała Góra. Późniejsze badania wykazały, że samica, a tkanka dobrze zachowała się w wiecznej zmarzlinie przez ponad 52 000 lat

Ma około 52 000 lat, a nie jest to wiek charakterystyczny dla odkrycia z 2018 r. Sprawy stają się naprawdę interesujące, gdy przyjrzymy się materiałowi genetycznemu: to, co zostało wówczas zamrożone w jaskini lub wyjęte z zamrażarki, nie tylko dostarcza dłuższych fragmentów genetycznych, ale także konstrukcje 3D. Dzięki temu po raz pierwszy możliwe jest zrekonstruowanie struktury jądra komórki mamuta i określenie, które geny były aktywne w skórze.

READ  Fuzja jądrowa: amerykańscy badacze tworzą gwiazdę za pomocą magnesu stałego

Dla ponad 50 naukowców zajmujących się badaniem „komórki” odkrycie „chromosomów kopalnych” mamutów to dopiero początek. Niektórzy wolą mówić o „witrażu”: materiał genetyczny nie jest tak naprawdę skamieniały ani zmineralizowany, ale przekształcił się w stan przypominający szkło, a zatem mocny. Splot chromosomów, który był aktywny za życia, pozostawał w swoim kształcie przez tysiące lat, aż do małych pętli, nawet gdy DNA rozpadł się i częściowo zniknął. Zdjęcie zrobione szkłem.

„Bardzo szybkie suszenie ma kluczowe znaczenie dla tego rodzaju konserwacji” – mówi Olga Dudchenko, jedna z głównych autorek obecnego badania. Specjalista inżynierii genomu prowadzący badania w Houston porównuje naturalny proces do liofilizacji. Technolodzy żywności wiedzą również, że świeża wołowina „glazuruje się” w temperaturze minus 13 stopni; Jeśli jednocześnie usunie się wodę z mięsa, może to nastąpić w bardziej umiarkowanych temperaturach. „W wysuszonej tkance architektura jądra komórkowego może przetrwać bardzo długo” – wyjaśnia Dudczenko.

Przeczytaj także

kombo The Stumpff Lock, w którym zsekwencjonowano cały genom Beethovena, z ryciną poprzedniego właściciela Patricka Stirlinga (Źródło zdjęcia: Kevin Brown). Beethovena

Dudchenko i jej współpracownicy z Baylor College of Medicine opracowali specjalne metody analizy, które można wykorzystać do mapowania genomów 3D. Używają tak zwanej metody Hi-C do rejestrowania sieciowania w jądrze komórkowym i określania, które pętle DNA były zbyt blisko, a które sekcje wchodzą w interakcję. Jest to biofizyka stosowana, oparta na prawdopodobieństwie statystycznym i została pierwotnie zaprojektowana dla świeżych próbek.

Houston ma doskonałą wiedzę na temat ludzkiego genomu i jego struktury 3D. Jednak dziedzina „starożytnego DNA”, w której paleogenetyka zajmuje się dziedzictwem neandertalczyka, jest nową dziedziną dla genomistów. Jednak przy odrobinie cierpliwości i „kilku nieudanych eksperymentach” udoskonalono protokoły laboratoryjne, dzięki czemu można teraz wydobywać informacje ze starożytnych próbek.

Zaczęło się od kości obiadowych i zwierząt potrąconych na drodze. Pomimo wielu nieudanych prób zespół, który współpracował z naukowcami z Bostonu, Barcelony, Kopenhagi, Sztokholmu, Nowosybirska i innych, nie poddał się. „Przetestowaliśmy wszelkiego rodzaju okazy z obiektów muzealnych, w tym pszczoły, gady, nasiona roślin i całą kolekcję czaszek niedźwiedzi polarnych” – wspomina Cynthia Perez Estrada. Znalezienie odpowiedniego okazu zajęło pięć lat, aż w końcu udało się uzyskać kawałek skóry mamuta. Minęły kolejne cztery lata, zanim pojawiły się wyniki kompleksowych analiz obecnej publikacji.

READ  AHA! Dziesięć minut codziennej wiedzy - Czy masz dość chemikaliów w żywności? - Podcasty

Skuteczny w ochronie przed zimnem

Aby uzyskać możliwie najdokładniejszą mapę genomu, zespół połączył dane z analizy Hi-C z danymi dotyczącymi sekwencji DNA. W ten sposób genom mamuta można uporządkować i przekształcić do formatu 3D, wykorzystując jako szablon istniejące genomy słoni. „To wspaniała technologia, która otwiera okno na historię” – mówi Erez Lieberman-Aiden i choć jej celem nie jest przywrócenie wiedzy, jaką można wyciągnąć z „chromosomów kopalnych”, takie projekty mogą przynieść korzyści”. .

Kolekcja Mamutów – Długość Chromosomu Trójwymiarowa mapa mamuta włochatego przedstawiająca 28 kwadratów po przekątnej, co stanowi wyraźny znak, że mamut ma 28 chromosomów. W badaniu komórkowym zebrano genom mamuta włochatego liczącego 52 000 lat. (Zdjęcie: Marcela Sandoval Velasco, Olga Dudchenko, Juan Rodriguez, Cynthia Pérez Estrada, Marc Marti Renom, Tom Gelber i Erez Aydin.)

Na podstawie tych przedstawień badacze mogą stwierdzić, że mamut miał 28 chromosomów

Źródło: DOI 10.1016/j.cell.2024.06.002

Na przykład informacja genetyczna mamutów, takich jak dzisiejsze słonie, jest rozłożona na 28 chromosomach, co powinno ułatwić przyszłe próby klonowania. Lokalizacja w synapsie chromosomowej pokazuje również, jak aktywne są określone geny. Porównując różne wzorce w zależności od gatunku, naukowcy mogą teraz odkryć więcej tajemnic na temat rzekomych ssaków skórnych.

Ujawniło to 820 genów, z czego 425 było aktywnych w skórze mamuta, ale nie w komórkach skóry słonia azjatyckiego; W 395 przypadkach było dokładnie odwrotnie. Różnice te mogą dostarczyć informacji o tym, jak mamuty włochate stawiły czoła epoce lodowcowej: jakie geny pomogły chronić przed zimnem, umożliwiając im zarost gęstej, kudłatej sierści lub sprzyjając gojeniu się ran.

Zidentyfikowano już kilku kandydatów odpowiedzialnych za to zjawisko, w tym gen, który również wydaje się odgrywać ważną rolę w przypadku grupy rdzennych mieszkańców Arktyki. Ale zespół odkrył więcej. Naukowcy zbadali, w jaki sposób struktura genomu może przetrwać 52 tysiące lat. Tutaj z pomocą przychodzą wspomniane na początku eksperymenty z wołowiną: w stanie wysuszonym próbki przechowywane przez rok w temperaturze pokojowej okazały się bardzo wytrzymałe.

Tutaj znajdziesz treści pochodzące od osób trzecich

W celu przeglądania treści osadzonych konieczne jest uzyskanie Twojej odwołalnej zgody na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, gdyż dostawcy treści osadzonych wymagają tej zgody jako zewnętrzni usługodawcy. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „Wł.”, zgadzasz się na to (z możliwością odwołania w dowolnym momencie). Obejmuje to również Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do USA, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Możesz znaleźć więcej informacji na ten temat. W każdej chwili możesz odwołać swoją zgodę korzystając z klucza i prywatności na dole strony.

Badacze zaatakowali liofilizowane kawałki kwasem i wysoką temperaturą, a następnie poddali je uszkodzeniom mechanicznym: „Zastrzeliliśmy je, po czym przejechał je samochód. Gdy uformuje się «szkło chromowe», trudno je zniszczyć” – powiedziała Olga Dudczenko . Jej koleżanka Erez Aydin obiecała, że ​​zabierze do domu próbkę laboratoryjną, gdy tylko pojawi się zagrożenie kolejnym huraganem: „Myślę, że tego lata będziemy mieli okazję częściej przeprowadzać testy burzowe”.

Zespół był w stanie potwierdzić, że metoda analizy sprawdza się przede wszystkim w przypadku starożytnego materiału genetycznego, wykorzystując próbkę drugiego mamuta liczącego 39 000 lat. Naukowcy przypuszczają, że w pewnych warunkach „szkło chromowe” może przetrwać miliony lat. Są przekonani, że takich biologicznych kapsuł czasu można odkryć mnóstwo, nawet w próbkach ze starożytnego Egiptu: „Teraz wiemy, czego szukać” – mówi.

Continue Reading

science

Rak jelita grubego u młodych ludzi – trzy główne objawy nowotworu

Published

on

Rak jelita grubego u młodych ludzi – trzy główne objawy nowotworu
 1. Gazeta Fulda
 2. doradca

Coraz więcej młodych ludzi choruje na raka jelita grubego. Ponieważ osoby chore nie myślą od razu o raku, gdy doświadczają objawów, często jest on rozpoznawany późno.

Fulda/Frankfurt – Rak jelita grubego (rak jelita grubego) to jeden z najczęstszych rodzajów nowotworów w Niemczech. Według informacji otrzymanych od Niemieckie Centrum Badań nad Rakiem (DKFZ) Drugie i trzecie najczęstsze wśród mężczyzn Rak. Rak jelita grubego występuje głównie po 50. roku życia. Jednak na ten typ nowotworu coraz częściej chorują młodzi ludzie. Według badań niezdrowa dieta… Spożywanie jednego z popularnych napojów powoduje wzrost zachorowań na raka jelita grubego Bądź z młodzieżą. U młodszych pacjentów guz staje się zauważalny dzięki pewnym objawom.

Rak jelita grubego u młodych ludzi: trzy objawy, które mogą być sygnałami ostrzegawczymi

Pomimo rosnącej liczby wielu młodszych pacjentów i ich lekarzy rodzinnych w przypadku niektórych dolegliwości nie myśli się od razu o raku jelita grubego. Oznacza to jednak, że guz jest często wykrywany późno, On pisze fr.de. To z kolei może prowadzić do zmniejszenia skuteczności leczenia. Zespół badawczy kierowany przez dr. Joshua Demp, gastroenterolog z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco, zbadał jeden taki przypadek ZostańObjawy pojawiają się szczególnie u pacjentów z rakiem jelita grubego w wieku poniżej 50 lat. Podczas oceny naukowcom udało się zidentyfikować następujące trzy główne objawy:

Ból brzucha jest jedną z najczęstszych dolegliwości u młodych ludzi, u których rozwija się rak jelita grubego. © Bond5 Obrazy/Imago
 • Krwawy stolec (45 procent)
 • Ból brzucha (40 procent)
 • Zmiany w rytmie wypróżnień (27 procent)

Rak jelita grubego u młodych ludzi: Guz objawia się różnymi objawami

Oprócz zidentyfikowanych głównych objawów uczestnicy badania zgłaszali inne dolegliwości, chociaż były one wymieniane rzadziej. Należą do nich na przykład utrata masy ciała (17 proc.), brak apetytu (15 proc.), trzymać (14%), uczucie napięcia w jamie brzusznej (14%) i biegunka (12%). Średnio pacjenci otrzymywali prawidłową diagnozę w ciągu czterech do sześciu miesięcy. Jednak w przypadku niektórych przypadków wykrycie i zdiagnozowanie raka jelita grubego zajmuje więcej niż rok.

READ  Fuzja jądrowa: amerykańscy badacze tworzą gwiazdę za pomocą magnesu stałego

W swoim badaniu naukowcy porównali dane z 81 badań z informacjami uzyskanymi od około 25 milionów pacjentów z rakiem jelita grubego. W chwili postawienia diagnozy osoby dotknięte chorobą miały mniej niż 50 lat. (Wielka Brytania)

Artykuł ten zawiera jedynie ogólne informacje na dany temat zdrowotny i dlatego nie jest przeznaczony do autodiagnostyki, leczenia ani przyjmowania leków. W żadnym wypadku nie zastępuje to wizyty u lekarza. Nasz zespół redakcyjny nie ma prawa odpowiadać na indywidualne pytania dotyczące schorzeń.

Continue Reading

Trending