Connect with us

entertainment

Singer Animals: „Dom wschodzącego słońca”

Published

on

Londyn (AFP) – „Jest … dom … w Nowym Orleanie!” Nie każdy, kto słyszał chwytliwy ton „Domu wschodzącego słońca” z lat 60., potrafił wyrzucić go z głowy.

+++ Aktualne wiadomości o gwiazdach +++

Zwierzęta z Newcastle w Anglii podbiły listy przebojów na całym świecie w 1964 roku, dostosowując je do bluesa i rocka starej piosenki ludowej. Ale piosenka, która była hitem w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, była także jednym z powodów rozpadu zespołu wkrótce potem. Piosenkarz Eric Burdon, który 11 maja obchodzi swoje 80. urodziny, do dziś jest tym zdenerwowany.

„Mam dziwne uczucie, kiedy widzę starożytne zwierzęta” – mówi Burdon w filmie dokumentalnym „Eric Burdon: Rock’n’Roll Animal” austriackiego reżysera Hannesa Rosachera, którego premiera odbyła się w telewizji rok temu. „A moja myśl jest taka: Wow! Nie mogę uwierzyć, że całkowicie zepsuliśmy sprawę”. Jego charakterystyczny, chrapliwy głos świadczy o długiej karierze rock and rolla, w której Bourdon musiał znosić pewne niepowodzenia i nigdy się nie poddawać.

Urodził się w środku II wojny światowej 11 maja 1941 roku w robotniczym mieście Newcastle upon Tyne. Swoje drugie imię, Victor, zawdzięcza kampanii rady miejskiej, która przyznała młodym matkom 25 funtów, jeśli nadawały swoim dzieciom patriotyczne imiona. Burdon, który w swoim życiorysie opisał swoją młodość w zniszczonym Newcastle jako koszmar z powodu kurzu i zanieczyszczenia powietrza, powiedział, że jako dziecko miał częste ataki astmy. Jedynymi jaskrawymi miejscami była muzyka, filmy i dużo wczesnego alkoholu.

Występ Louisa Armstronga w telewizji był objawieniem małego Erica, a jazz do dziś pozostaje jednym z jego zainteresowań. „Szalałem na punkcie muzyki” – powiedział w Rossacherze i wspominał początek swojej teatralnej kariery. „Ktoś z miejscowego klubu jazzowego włożył mi mikrofon do ręki i pozwolono mi zaśpiewać piosenkę. Wkrótce były dwie piosenki wieczorem. Pewnego razu byłem na scenie przez pół godziny”.

READ  Netflix w grudniu: nie możemy się doczekać tych filmów i seriali

W 1962 roku założono Animals z Bourdonem jako wokalistą. Rok później stali się domowym zespołem modnego Club-A-Go-Go. Edelvan Sting, również z Newcastle, wspomina ekscytujący czas w Rock’n’Roll Animal z lat 60 .: „Eric i zwierzęta były w Newcastle jak Beatlesi w Liverpoolu i kamienie w Londynie. Jill Beat”.

Zwierzęta nie wyglądały tak pięknie jak inne zespoły. Młody Bourdon, obdarzony wyrazistym barytonem starego człowieka, ledwo się uśmiecha na scenie. Ale zwierzęta były dzikie i postrzegane jako prawdziwe i uczciwe.

Pierwsza umowa płytowa w Londynie nie była długa. Drugą piosenką była ponadczasowa piosenka o domu w Nowym Orleanie. Inne przeboje to „I’m Crying” i „Don’t Let Me Misunderstand”, z których najbardziej znana jest Nina Simone. „Musimy się stąd wydostać” – napisał Burdon, ponieważ był wtedy zmęczony Newcastle. „Musiałem się wydostać.” Po latach muzyk, który obecnie mieszka w Ojai w Kalifornii, nauczył się doceniać swoją starożytną ojczyznę. Teraz często go odwiedza.

Być może to właśnie postawa klasy robotniczej skłoniła zespół do zagrania 20 koncertów w Polsce za żelazną kurtyną, zanim zagrał tam Rolling Stones. Całe piekło wybuchło tam, gdzie występowała czwórka z Newcastle. Ale kiedy Beatlesowie grali do 1970 roku, a kamienie są nadal aktywne do dziś, ze zwierzętami było już po czterech latach.

Jako pierwszy opuścił grupę klawiszowiec Alan Price, a wkrótce potem perkusista John Steele. W wywiadzie dla The Independent w 2011 roku Price powiedział, że zrezygnował, ponieważ odnalazł przerażający sukces, zwłaszcza histeryczną blokadę mas. Powiedział: „Miałem załamanie nerwowe”.

Ale mogło to być również spowodowane kłótniami finansowymi o większy cios. Price został zarejestrowany jako jedyny autor praw do eksploatacji „The House Of The Rising Sun” i był jedynym członkiem zespołu, który pobierał tantiemy. Bourdon nie znosi tego do dziś, zwłaszcza że kultowa piosenka towarzyszy mu od lat 60. „To jedyna piosenka, którą muszę śpiewać za każdym razem” – powiedział w wywiadzie dla Forbesa w 2019 roku.

READ  Mina Gamble w Berlinie – Galilea

Bourdon przeniósł się do Kalifornii, kontynuując działalność pod pseudonimem Eric Burdon and Animals wraz z innymi muzykami, zanim ta formacja rozpadła się w 1968 roku. Współpracował z amerykańskim zespołem War. Na YouTube można znaleźć spocony wygląd combo z 1970 roku w kultowym niemieckim programie „Beat Club”. Burdon i War byli ostatnimi muzykami, którzy stanęli na scenie ze swoim przyjacielem Jimmy’m Hendrixem, zanim legendarny gitarzysta zmarł w Londynie.

Przez lata Eric Burdon sporadycznie występował z oryginalnymi członkami Animals, ale zjazdy zawsze były krótkotrwałe. Drummer Steel posiada wyłączne prawa do nazwy zespołu od 2008 roku. Po raz kolejny Bourdon miał krótką słomkę. Ale blues rocker, który ma teraz białe włosy i woli nosić okulary przeciwsłoneczne i skórzaną kurtkę, nie pozwolił, aby to zepsuło jego pasję do muzyki i śpiewu.

„Wciąż tu jestem” – wyjaśnił w filmie o nim w 2019 roku. Pomimo problemów z płucami spowodowanych smogiem i kurzem, które ciągle wdychał jako dziecko, jego głos był nadal dobry. Piosenkarka, która jest trzecią żoną Amerykanki Mariany, znalazła w sieci swoich obecnych członków zespołu. W 2019 roku Eric Burdon wyruszył z nimi w pożegnalną trasę koncertową. Rzekomo. Bo trudno sobie wyobrazić, że to jego ostatni koncert – a może nawet sam Eric Burdon.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

entertainment

Polski reżyser jest związany ze szpitalem z Cannes

Published

on

Polski reżyser Jerzy Skolimowski, którego film „EO” rywalizuje na Festiwalu Filmowym w Cannes, rozmawiał z Cannes z przekazem wideo ze szpitala w Warszawie.

Podstawy w skrócie

  • 84-latek powiedział w piątek, że był tak podekscytowany pokazem swojego filmu w Cannes, że nie mógł długo spać.

Z powodu braku snu upadł na ulicę i uderzył głową o chodnik. Z tego powodu musiał jechać do szpitala i nie mógł pojechać na Lazurowe Wybrzeże na premierę swojego filmu.

„EO” opowiada historię osła – z punktu widzenia zwierzęcia. We wzruszającym filmie, moderowanym małymi dialogami, widzowie śledzą różne sceny z życia osła. Zabiera go m.in. do cyrku i bitwy dorożkami.

W swojej wiadomości wideo Skolimowski naśladował odgłosy swojego „osła”, jak to nazwał. Ciągle powtarzał: „Och, och, och, och”. Osioł jest żywym stworzeniem, tak jak my. „Protestuję przeciwko przemysłowemu ubojowi zwierząt i przeciwko przemysłowi futrzarskiemu” – powiedział Skolimovsky.

Więcej na ten temat:

cyrk


READ  World On Fire / rozgrywka
Continue Reading

entertainment

Organizatorzy ESC: Anomalia w drugim półfinale – Kultura i rozrywka

Published

on

Turyn/Genewa (dpa) – Organizatorzy Konkursu Piosenki Eurowizji (ESC) stwierdzili nieprawidłowości w głosowaniu po Grand Prix Turynu. Wpłynęło to na drugi półfinał, poinformowała w piątek Europejska Unia Nadawców (EBU).

Z wypowiedzi organizatorów wynika, że ​​trybunały arbitrażowe w niektórych uczestniczących krajach mogły przyznawać sobie punkty.

Continue Reading

entertainment

„Uderzyłem w dno”: Gisele Bundchen otwarcie mówi o zaburzeniach lękowych

Published

on

Zaktualizowano 19.05.2022 22:02

  • Modelka Gisele Bundchen cierpiała w przeszłości na zaburzenia lękowe.
  • W wywiadzie 41-latek szczerze o tym mówił.
  • Wspomniała między innymi, że czasami czuła się tak, jakby znalazła się na dnie.

Dowiedz się więcej wiadomości o celebrytach tutaj

Gisele Bundchen daje szczery wgląd w swoje przeszłe życie. Modelka znana jest z uroczej osobowości i promiennego uśmiechu. Ale Bündchen nie zawsze czuła się naprawdę szczęśliwa, mówi. w jednym Wywiad z brytyjskim „Vogue” Otworzyłem się na temat mojego wyniszczającego zaburzenia lękowego i ataków paniki.

„Na zewnątrz wyglądało na to, że miałem to wszystko, gdy miałem zaledwie 22 lata. Wewnątrz czułem się, jakbym uderzył w dno” – mówi model.

Formularz przeszedł wypłatę

Gdy miała dwadzieścia kilka lat, była nałogowym palaczem i co wieczór piła butelkę wina. „Wyobraź sobie, co to zrobiło z moją głową” — mówi matka dwójki dzieci. Półtora roku później poszedłem na fizjoterapię za radą koleżanki. Szybko nazwał to kompleksową rehabilitacją, podczas której Bündchen przez kilka miesięcy cierpiał na ciężkie migreny.

Ale w tamtym czasie nie miała innego wyjścia. „Pamiętam, jak mówił do mnie: ‚Cóż, chcesz żyć? „To było takie proste” – mówi Bundchen.Do dziś 41-latek budzi się o 5 rano, aby medytować i ćwiczyć.

Szczęśliwe małżeństwo z Tomem Bradym

Modelka Gisele Bundchen Był jednym z najbardziej udanych modeli w branży od późnych lat 90-tych. Przez lata była twarzą marki bieliźnianej Victoria’s Secret. Była w prywatnym związku z Leonardo DiCaprio od 2000 do 2005. Od 2009 jest żoną zawodowego piłkarza Toma Brady. Mają dwoje dzieci, syna Benjamina i córkę Vivian.
© 1 & 1 Mail & Media / spot w wiadomościach

Hailey Bieber dzieli się z publicznością przerażającym momentem swojego życia. 10 marca amerykańskie media poinformowały, że modelka jest w szpitalu. Kilka dni później do domu wróciła żona Justina Biebera. Zasugerowała, że ​​powodem jej hospitalizacji był udar mózgu – ale nie wyjaśniła przyczyn. Teraz 25-latka przerwała milczenie. W filmie szczerze mówiła o tym przerażającym incydencie: „To był przerażający moment w moim życiu. Przez głowę przeszło mi tyle myśli. Bałem się, skąd to się bierze? Czy doznam trwałego uszkodzenia z tego powodu? ”

READ  Tribute to Barry Kosky: Joker poważnie podchodzi do kultury
Continue Reading

Trending