Connect with us

entertainment

Singer Animals: „Dom wschodzącego słońca”

Published

on

Londyn (AFP) – „Jest … dom … w Nowym Orleanie!” Nie każdy, kto słyszał chwytliwy ton „Domu wschodzącego słońca” z lat 60., potrafił wyrzucić go z głowy.

+++ Aktualne wiadomości o gwiazdach +++

Zwierzęta z Newcastle w Anglii podbiły listy przebojów na całym świecie w 1964 roku, dostosowując je do bluesa i rocka starej piosenki ludowej. Ale piosenka, która była hitem w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, była także jednym z powodów rozpadu zespołu wkrótce potem. Piosenkarz Eric Burdon, który 11 maja obchodzi swoje 80. urodziny, do dziś jest tym zdenerwowany.

„Mam dziwne uczucie, kiedy widzę starożytne zwierzęta” – mówi Burdon w filmie dokumentalnym „Eric Burdon: Rock’n’Roll Animal” austriackiego reżysera Hannesa Rosachera, którego premiera odbyła się w telewizji rok temu. „A moja myśl jest taka: Wow! Nie mogę uwierzyć, że całkowicie zepsuliśmy sprawę”. Jego charakterystyczny, chrapliwy głos świadczy o długiej karierze rock and rolla, w której Bourdon musiał znosić pewne niepowodzenia i nigdy się nie poddawać.

Urodził się w środku II wojny światowej 11 maja 1941 roku w robotniczym mieście Newcastle upon Tyne. Swoje drugie imię, Victor, zawdzięcza kampanii rady miejskiej, która przyznała młodym matkom 25 funtów, jeśli nadawały swoim dzieciom patriotyczne imiona. Burdon, który w swoim życiorysie opisał swoją młodość w zniszczonym Newcastle jako koszmar z powodu kurzu i zanieczyszczenia powietrza, powiedział, że jako dziecko miał częste ataki astmy. Jedynymi jaskrawymi miejscami była muzyka, filmy i dużo wczesnego alkoholu.

Występ Louisa Armstronga w telewizji był objawieniem małego Erica, a jazz do dziś pozostaje jednym z jego zainteresowań. „Szalałem na punkcie muzyki” – powiedział w Rossacherze i wspominał początek swojej teatralnej kariery. „Ktoś z miejscowego klubu jazzowego włożył mi mikrofon do ręki i pozwolono mi zaśpiewać piosenkę. Wkrótce były dwie piosenki wieczorem. Pewnego razu byłem na scenie przez pół godziny”.

READ  Festiwal Polski w Brnau przyciągnął wielu gości | Bernau NA ŻYWO - Twoje miasto

W 1962 roku założono Animals z Bourdonem jako wokalistą. Rok później stali się domowym zespołem modnego Club-A-Go-Go. Edelvan Sting, również z Newcastle, wspomina ekscytujący czas w Rock’n’Roll Animal z lat 60 .: „Eric i zwierzęta były w Newcastle jak Beatlesi w Liverpoolu i kamienie w Londynie. Jill Beat”.

Zwierzęta nie wyglądały tak pięknie jak inne zespoły. Młody Bourdon, obdarzony wyrazistym barytonem starego człowieka, ledwo się uśmiecha na scenie. Ale zwierzęta były dzikie i postrzegane jako prawdziwe i uczciwe.

Pierwsza umowa płytowa w Londynie nie była długa. Drugą piosenką była ponadczasowa piosenka o domu w Nowym Orleanie. Inne przeboje to „I’m Crying” i „Don’t Let Me Misunderstand”, z których najbardziej znana jest Nina Simone. „Musimy się stąd wydostać” – napisał Burdon, ponieważ był wtedy zmęczony Newcastle. „Musiałem się wydostać.” Po latach muzyk, który obecnie mieszka w Ojai w Kalifornii, nauczył się doceniać swoją starożytną ojczyznę. Teraz często go odwiedza.

Być może to właśnie postawa klasy robotniczej skłoniła zespół do zagrania 20 koncertów w Polsce za żelazną kurtyną, zanim zagrał tam Rolling Stones. Całe piekło wybuchło tam, gdzie występowała czwórka z Newcastle. Ale kiedy Beatlesowie grali do 1970 roku, a kamienie są nadal aktywne do dziś, ze zwierzętami było już po czterech latach.

Jako pierwszy opuścił grupę klawiszowiec Alan Price, a wkrótce potem perkusista John Steele. W wywiadzie dla The Independent w 2011 roku Price powiedział, że zrezygnował, ponieważ odnalazł przerażający sukces, zwłaszcza histeryczną blokadę mas. Powiedział: „Miałem załamanie nerwowe”.

Ale mogło to być również spowodowane kłótniami finansowymi o większy cios. Price został zarejestrowany jako jedyny autor praw do eksploatacji „The House Of The Rising Sun” i był jedynym członkiem zespołu, który pobierał tantiemy. Bourdon nie znosi tego do dziś, zwłaszcza że kultowa piosenka towarzyszy mu od lat 60. „To jedyna piosenka, którą muszę śpiewać za każdym razem” – powiedział w wywiadzie dla Forbesa w 2019 roku.

READ  81-letnia dziewczyna z okładki Sports Illustrated: Martha Stewart gotuje dla wszystkich | rozrywka

Bourdon przeniósł się do Kalifornii, kontynuując działalność pod pseudonimem Eric Burdon and Animals wraz z innymi muzykami, zanim ta formacja rozpadła się w 1968 roku. Współpracował z amerykańskim zespołem War. Na YouTube można znaleźć spocony wygląd combo z 1970 roku w kultowym niemieckim programie „Beat Club”. Burdon i War byli ostatnimi muzykami, którzy stanęli na scenie ze swoim przyjacielem Jimmy’m Hendrixem, zanim legendarny gitarzysta zmarł w Londynie.

Przez lata Eric Burdon sporadycznie występował z oryginalnymi członkami Animals, ale zjazdy zawsze były krótkotrwałe. Drummer Steel posiada wyłączne prawa do nazwy zespołu od 2008 roku. Po raz kolejny Bourdon miał krótką słomkę. Ale blues rocker, który ma teraz białe włosy i woli nosić okulary przeciwsłoneczne i skórzaną kurtkę, nie pozwolił, aby to zepsuło jego pasję do muzyki i śpiewu.

„Wciąż tu jestem” – wyjaśnił w filmie o nim w 2019 roku. Pomimo problemów z płucami spowodowanych smogiem i kurzem, które ciągle wdychał jako dziecko, jego głos był nadal dobry. Piosenkarka, która jest trzecią żoną Amerykanki Mariany, znalazła w sieci swoich obecnych członków zespołu. W 2019 roku Eric Burdon wyruszył z nimi w pożegnalną trasę koncertową. Rzekomo. Bo trudno sobie wyobrazić, że to jego ostatni koncert – a może nawet sam Eric Burdon.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Najlepszy film pochodzi z Polski

Published

on

Najlepszy film pochodzi z Polski

Görlitz (dpa/sn) Na 21. Festiwalu Filmowym w Nissi polski film „Tyle conic” (Nic dobrego) w reżyserii Grzegorza Dybowskiego otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego. „Bardzo polityczny i niestety bardzo rzadki pogląd na ludzi znajdujących się w wielkiej rozpaczy pomiędzy żądaniami Brukseli, która często nie jest zaznajomiona z lokalnymi warunkami, a życiem na wsi, społeczności… Młodym grozi rozdarcie”. W sobotę w Görlitz wyjaśniają swoją decyzję. Film śledzi podziały społeczne, ale także pokazuje nadzieję i lepszą przyszłość.

Wśród innych „Ryb Nysy” znaleźli się Magdalena Šelica i Marta Neradkiewicz („Lek” Slavomira Fabickiego) za najlepszą kreację aktorską, Michał Łosoński („Mok” Matthiasa Breklera) za najlepszą scenografię oraz Claudiusz Krostowski („Ultima Thule”) zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz. Za najlepszy film dokumentalny i nagrodę specjalną jury wybrało „Skad dokad” reżysera Macka Hameli, a za najlepszy film krótkometrażowy „Milczenie 600 milionów wyników” reżyserki Sophie Lahusen. Nagrody Publiczności trafiły do ​​filmu fabularnego „Rohbau” Tuny Kaptan oraz dokumentu „Echoes from the Borderland” Lary Meliny Bros. Najpopularniejszym filmem krótkometrażowym był „Na żywo” Mary Tamković.

Od 14 do 19 maja około 90 filmów fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych zostanie wyświetlonych w 19 lokalizacjach na Festiwalu Filmowym Nysa w trójkącie pomiędzy Niemcami, Polską i Czechami. Oprócz trzech konkursów i różnorodnych cykli filmowych w programie znajdują się koncerty, wystawy, odczyty i koncerty. Tym razem skupimy się na kobiecej perspektywie.

READ  81-letnia dziewczyna z okładki Sports Illustrated: Martha Stewart gotuje dla wszystkich | rozrywka
Continue Reading

entertainment

„EM: Polska-Holandia” od niedzieli w RTL: powtórka Mistrzostw Europy w piłce nożnej w internecie i telewizji

Published

on

„EM: Polska-Holandia” od niedzieli w RTL: powtórka Mistrzostw Europy w piłce nożnej w internecie i telewizji

W niedzielę (16 czerwca 2024) w telewizji wyemitowano program „EM: Polska – Holandia”. Na news.de dowiesz się, kiedy i gdzie można oglądać Mistrzostwa Europy w piłce nożnej z powtórką „Rundy Wstępnej, Grupy D”, wyłącznie w telewizji lub cyfrowo w bibliotece multimediów.

AM: Niemcy – Szkocja w ZDF Zdjęcie: ZDF, przesłane przez FUNKE Software Guides

W niedzielę (16 czerwca 2024 r.) w telewizji o godzinie 13:30 wyemitowano program „EM: Polska – Holandia”. Jeśli przegapiłeś transmisję w RTL z „Rundą Wstępną, Grupa D”: sprawdź bibliotekę multimediów RTL TV Now. Znajdziesz tam wiele raportów telewizyjnych, które można przesyłać strumieniowo online jako wideo na żądanie po ich wyemitowaniu. Z reguły program można znaleźć w Internecie po jego emisji w telewizji. Niestety nie dotyczy to wszystkich przesyłek. Niestety w najbliższej przyszłości w telewizji klasycznej nie będzie powtórki RTL.

„EM: Polska-Holandia” w telewizji: O to właśnie chodzi w „Rundze Wstępnej, Grupa D”.

Pierwsza runda w Hamburgu. Polska selekcja bardzo rozczarowała w kwalifikacjach, zajmując trzecie miejsce w grupie za Albanią i Czechami i dochodząc do rundy finałowej dopiero przez kwalifikacje. Dotychczasowy rekord Mistrzostw Europy jest równie niepokojący: poza dotarciem do ćwierćfinału w 2016 roku, Polacy w pozostałych trzech występach pozostali bez zwycięstwa, zawsze zajmując ostatnie miejsce w grupie. Taki los grozi im teraz ponownie w obliczu silnej konkurencji. (Źródło: RTL, przepisane przez FUNKE Program Magazines)

„EM: Polska – Holandia” w telewizji: wszystkie informacje w skrócie

Cecha: Runda wstępna, Grupa D

W:rtl

Rok produkcji: 2024

Długość: 255 minut

Z dużą precyzją: Tak

Wszystkie odcinki „EM: Polska – Holandia” w telewizji

WIĘCEJ ROZRYWKI: W naszych poradach dotyczących telewizji zawsze znajdziesz coś dla siebie.

Gdzie i kiedy można obejrzeć pozostałe edycje „EM: Polska – Holandia” można dowiedzieć się tutaj:

READ  Poprzedni Gwiazda „Słonecznego patrolu”: Co wydarzyło się pomiędzy tymi dwoma zdjęciami? | rozrywka
Tytuł odcinka rój konsekwencja data czas kanał cały czas
Runda eliminacyjna, Grupa E 0 0 17 czerwca 2024 r 14:00 z prawej do lewej 210 minut
Runda wstępna, grupa szósta 0 0 18 czerwca 2024 r O 17:00 z prawej do lewej 195 minut
Runda eliminacyjna, Grupa B 0 0 19 czerwca 2024 r 14:00 z prawej do lewej 210 minut
Runda eliminacyjna, Grupa E 0 0 21 czerwca 2024 r 14:00 z prawej do lewej 210 minut
Runda wstępna, grupa szósta 1 6 22 czerwca 2024 r 13:30 z prawej do lewej 255 minut

(Numery sezonów i odcinków są przydzielane przez odpowiednich nadawców i mogą różnić się od oznaczeń w oficjalnych przewodnikach po odcinkach)
On podąża News.de Już w środku WhatsApp, Facebook, Świergot, Pinteresta I youtube? Tutaj znajdziesz gorące aktualności, aktualne filmy i bezpośredni kontakt z redakcją.

Ten tekst powstał na podstawie danych z Kolekcji Funke. Jeśli masz jakieś uwagi lub uwagi, możesz je przesłać do nas na adres [email protected].

rouge/news.de

Continue Reading

entertainment

Finał GNTM został rozerwany przez widzów już po pierwszym akcie

Published

on

Finał GNTM został rozerwany przez widzów już po pierwszym akcie
  1. tz
  2. telewizja

Naciska

Finał GNTM z udziałem Heidi Klum ma dopiero kilka minut, a w sieci krąży już mnóstwo plotek. Winna temu jest amerykańska gwiazda popu.

Kolonia – Przed zakończeniem niemieckiego programu Next Top Model (GNTM) sporo fanów zastanawiało się, czy Heidi Klum (51 lat) również wystąpi ponownie. Tuż po godzinie 20:15 w czwartek (13 czerwca) było już jasne: tym razem nie wystarczyło na cały utwór. Jednak najwyraźniej niektórzy woleliby posłuchać śpiewu modelki niż występu, który początkowo zapewniał akompaniament.

Ze względu na napisy początkowe: widzowie GNTM chcą, aby Heidi Klum została piosenkarką

Marsz inauguracyjny otworzył amerykańska gwiazda muzyki pop Robin S. (62 lata) ze swoim przebojem „Show Me Love” (1990). Heidi Klum sama zaśpiewała kilka pierwszych taktów, ślizgając się po scenie na dużym, czerwonym sercu LED ustawionym na podłodze. „Wiem, jak bardzo chciałbyś, abym dzisiaj ponownie zaśpiewała Ci piosenkę, ale wolę zostawić to innym” – zażartowała, po czym pozostawiła scenę swojemu gościowi.

Jednak gdy nominowani do GNTM przechadzali się po scenie, uśmiechając się w rytm melodii hymnu narodowego, który ma już 30 lat, wielu widzów ProSieben w domu nie było w nastroju. A przede wszystkim akt otwarcia był za to odpowiedzialny. „Heidi też mogła tam śpiewać” – napisał jeden z rozczarowanych fanów w X.

Zaledwie kilka minut później: Finał GNTM został całkowicie rozdarty w Internecie

Robin S. również poniósł porażkę. Bezlitosny także wobec innych telewidzów: „Śpiew jest coraz gorszy z każdą sekundą” – napisał jeden z użytkowników, podczas gdy w innych postach za śpiew karano słowami „podziemny”, „nie do zniesienia” lub „strasznie pokręcony”. Wielu fanów GNTM uważało, że pomyślne zakończenie powinno być inne.

Plakat GNTM przedstawia Heidi Klum i piosenkarkę pop Robin S.
Na planie Robin S. wprawiła wszystkich w dobry nastrój swoim hitem „Show Me Love” – ale nie przełożyło się to na wielu telewidzów. © ProSieben/Richard Hübner & Avalon.red/Imago

Komentarze typu „Dlaczego śpiew jest gorszy od śpiewu Heidi?” „Zaledwie po 5 minutach serial jest po prostu kolejnym gorączkowym marzeniem” lub „OK, w skali od 1 do 10, jak frustrujące było pierwsze 10 minut?” Po pierwszych minutach zakończenia była to raczej reguła niż wyjątek. Przy okazji: przed wielkim występem Heidi Klum podzieliła się rzadkim zdjęciem ze swoim przyrodnim bratem. Wykorzystane źródła: „Niemiecki następny top model” (ProSieben, premiera 13 czerwca 2024 r.), twitter.com

READ  Polska reakcja na „zieloną granicę”
Continue Reading

Trending