Connect with us

entertainment

Singer Animals: „Dom wschodzącego słońca”

Published

on

Londyn (AFP) – „Jest … dom … w Nowym Orleanie!” Nie każdy, kto słyszał chwytliwy ton „Domu wschodzącego słońca” z lat 60., potrafił wyrzucić go z głowy.

+++ Aktualne wiadomości o gwiazdach +++

Zwierzęta z Newcastle w Anglii podbiły listy przebojów na całym świecie w 1964 roku, dostosowując je do bluesa i rocka starej piosenki ludowej. Ale piosenka, która była hitem w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, była także jednym z powodów rozpadu zespołu wkrótce potem. Piosenkarz Eric Burdon, który 11 maja obchodzi swoje 80. urodziny, do dziś jest tym zdenerwowany.

„Mam dziwne uczucie, kiedy widzę starożytne zwierzęta” – mówi Burdon w filmie dokumentalnym „Eric Burdon: Rock’n’Roll Animal” austriackiego reżysera Hannesa Rosachera, którego premiera odbyła się w telewizji rok temu. „A moja myśl jest taka: Wow! Nie mogę uwierzyć, że całkowicie zepsuliśmy sprawę”. Jego charakterystyczny, chrapliwy głos świadczy o długiej karierze rock and rolla, w której Bourdon musiał znosić pewne niepowodzenia i nigdy się nie poddawać.

Urodził się w środku II wojny światowej 11 maja 1941 roku w robotniczym mieście Newcastle upon Tyne. Swoje drugie imię, Victor, zawdzięcza kampanii rady miejskiej, która przyznała młodym matkom 25 funtów, jeśli nadawały swoim dzieciom patriotyczne imiona. Burdon, który w swoim życiorysie opisał swoją młodość w zniszczonym Newcastle jako koszmar z powodu kurzu i zanieczyszczenia powietrza, powiedział, że jako dziecko miał częste ataki astmy. Jedynymi jaskrawymi miejscami była muzyka, filmy i dużo wczesnego alkoholu.

Występ Louisa Armstronga w telewizji był objawieniem małego Erica, a jazz do dziś pozostaje jednym z jego zainteresowań. „Szalałem na punkcie muzyki” – powiedział w Rossacherze i wspominał początek swojej teatralnej kariery. „Ktoś z miejscowego klubu jazzowego włożył mi mikrofon do ręki i pozwolono mi zaśpiewać piosenkę. Wkrótce były dwie piosenki wieczorem. Pewnego razu byłem na scenie przez pół godziny”.

READ  "Nie czuję się dobrze"

W 1962 roku założono Animals z Bourdonem jako wokalistą. Rok później stali się domowym zespołem modnego Club-A-Go-Go. Edelvan Sting, również z Newcastle, wspomina ekscytujący czas w Rock’n’Roll Animal z lat 60 .: „Eric i zwierzęta były w Newcastle jak Beatlesi w Liverpoolu i kamienie w Londynie. Jill Beat”.

Zwierzęta nie wyglądały tak pięknie jak inne zespoły. Młody Bourdon, obdarzony wyrazistym barytonem starego człowieka, ledwo się uśmiecha na scenie. Ale zwierzęta były dzikie i postrzegane jako prawdziwe i uczciwe.

Pierwsza umowa płytowa w Londynie nie była długa. Drugą piosenką była ponadczasowa piosenka o domu w Nowym Orleanie. Inne przeboje to „I’m Crying” i „Don’t Let Me Misunderstand”, z których najbardziej znana jest Nina Simone. „Musimy się stąd wydostać” – napisał Burdon, ponieważ był wtedy zmęczony Newcastle. „Musiałem się wydostać.” Po latach muzyk, który obecnie mieszka w Ojai w Kalifornii, nauczył się doceniać swoją starożytną ojczyznę. Teraz często go odwiedza.

Być może to właśnie postawa klasy robotniczej skłoniła zespół do zagrania 20 koncertów w Polsce za żelazną kurtyną, zanim zagrał tam Rolling Stones. Całe piekło wybuchło tam, gdzie występowała czwórka z Newcastle. Ale kiedy Beatlesowie grali do 1970 roku, a kamienie są nadal aktywne do dziś, ze zwierzętami było już po czterech latach.

Jako pierwszy opuścił grupę klawiszowiec Alan Price, a wkrótce potem perkusista John Steele. W wywiadzie dla The Independent w 2011 roku Price powiedział, że zrezygnował, ponieważ odnalazł przerażający sukces, zwłaszcza histeryczną blokadę mas. Powiedział: „Miałem załamanie nerwowe”.

Ale mogło to być również spowodowane kłótniami finansowymi o większy cios. Price został zarejestrowany jako jedyny autor praw do eksploatacji „The House Of The Rising Sun” i był jedynym członkiem zespołu, który pobierał tantiemy. Bourdon nie znosi tego do dziś, zwłaszcza że kultowa piosenka towarzyszy mu od lat 60. „To jedyna piosenka, którą muszę śpiewać za każdym razem” – powiedział w wywiadzie dla Forbesa w 2019 roku.

READ  Poetische Melodien und polnischer Humor: Krakauer Orchester in Fischen - Nachrichten aus Immenstadt

Bourdon przeniósł się do Kalifornii, kontynuując działalność pod pseudonimem Eric Burdon and Animals wraz z innymi muzykami, zanim ta formacja rozpadła się w 1968 roku. Współpracował z amerykańskim zespołem War. Na YouTube można znaleźć spocony wygląd combo z 1970 roku w kultowym niemieckim programie „Beat Club”. Burdon i War byli ostatnimi muzykami, którzy stanęli na scenie ze swoim przyjacielem Jimmy’m Hendrixem, zanim legendarny gitarzysta zmarł w Londynie.

Przez lata Eric Burdon sporadycznie występował z oryginalnymi członkami Animals, ale zjazdy zawsze były krótkotrwałe. Drummer Steel posiada wyłączne prawa do nazwy zespołu od 2008 roku. Po raz kolejny Bourdon miał krótką słomkę. Ale blues rocker, który ma teraz białe włosy i woli nosić okulary przeciwsłoneczne i skórzaną kurtkę, nie pozwolił, aby to zepsuło jego pasję do muzyki i śpiewu.

„Wciąż tu jestem” – wyjaśnił w filmie o nim w 2019 roku. Pomimo problemów z płucami spowodowanych smogiem i kurzem, które ciągle wdychał jako dziecko, jego głos był nadal dobry. Piosenkarka, która jest trzecią żoną Amerykanki Mariany, znalazła w sieci swoich obecnych członków zespołu. W 2019 roku Eric Burdon wyruszył z nimi w pożegnalną trasę koncertową. Rzekomo. Bo trudno sobie wyobrazić, że to jego ostatni koncert – a może nawet sam Eric Burdon.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Żałoba po śpiewaczce operowej: śmierć Bernarda Ladisza

Published

on

Warszawa – Polski Śpiewak operowy Bernard Ladis nie żyje.

W wieku 98 lat zmarł polski śpiewak operowy Bernard Ladis. © obrazy imago / forum

Mężczyzna zmarł w sobotę w Warszawie, dzień po swoich 98. urodzinach – podała PAP, powołując się na Muzeum Powstania Warszawskiego.

W 1956 roku Ladysz zwyciężył w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Viottiego w Vercelli we Włoszech. W nagraniu opery „Łucja z Lammermoor” bas-baryton śpiewał rolę Raimundo u boku Marii Callas. Później brał m.in. udział w premierze spektaklu Św. Pasja Łukasza polskiego kompozytora Krzysztofa Pendereckiego.

Ladis urodził się 24 lipca 1922 roku w Wilnie będącym wówczas pod zaborem polskim. Podczas II wojny światowej wstąpił do Armii Krajowej.

rozrywka
Zmiany w głównej obsadzie „Króla Lwa”: spełnienie 18-letniego marzenia gwiazdy muzyki

Został aresztowany przez Sowietów. Po wojnie rozpoczął naukę śpiewu i występował w Zespole Artystycznym Wojska Polskiego.

Jego teatrem domowym stała się na wiele lat Warszawska Opera Narodowa, gdzie można go było zobaczyć m.in. w roli Borysa Godunowa.

Otrzymał wiele nagród, m.in. Medal Bologna Restituta. Minister kultury Piotr Gliński napisał na Twitterze, że wraz z nim zmarł wybitny piosenkarz i wielki polski patriota.

READ  Mecz otwarcia mistrzostw świata w piłce ręcznej transmitowany na żywo w telewizji i na antenie: kto dziś transmituje mecz Francja-Polska?
Continue Reading

entertainment

„Żegnaj, Niemcy”: Sarah jedzie do Tanzanii po Jamesa, ale jej marzenie zostaje zniszczone

Published

on

„Żegnaj, Niemcy”: Sarah jedzie do Tanzanii po Jamesa, ale jej marzenie zostaje zniszczone

„Żegnaj Niemcy”

Sarah jedzie do Tanzanii po Jamesa, ale tam wielkie marzenie zostaje zniszczone

Dzisiaj, 2 marca 2024 | 17:16

Skoncentruj się na Internecie/Wochit
Sarah jedzie do Tanzanii po Jamesa, ale tam wielkie marzenie zostaje zniszczone

„James jest tu szczęśliwy. Dlatego też staram się być szczęśliwa” – powiedziała w filmie dokumentalnym Vox 31-letnia imigrantka Sarah Arnold, wyjaśniając swoją decyzję o osiedleniu się w Tanzanii. Jednak jej historia miłosna nie była ulotna, jak to się często zdarza zobacz w programie: poznała Kobieta z Giessen poznała swojego tanzańskiego partnera Jamesa Kivuyo (27 l.) w jego rodzinnym mieście Arusha osiem lat temu, kiedy pracowała jako wolontariuszka w schronisku dla kobiet.

Mają teraz dwie córki, pięcioletnią Avianę i małą Malikę. Rodzina od kilku lat mieszka w Niemczech.

reklama

Ale James tęsknił za domem. Chciał także wprowadzić swoje dzieci w swoją kulturę, więc para postanowiła zacząć od nowa w Tanzanii. Za pomocą pożyczki studentka edukacji i przeszkolony przewodnik safari kupiła dwa domy wakacyjne i chciała je wynająć.

Ponadto organizacja wycieczek powinna zasilać budżet rodzinny. Budowanie biznesu okazało się jednak trudniejsze, niż oczekiwano, i to nie tylko ze względu na dużą konkurencję na rynku turystycznym.

Czy dziewczynki będą bite w szkole?

Sytuacja życiowa, z jaką spotkała się rodzina na miejscu, również wymagała przyzwyczajenia się do standardów europejskich: podczas gdy Sarah i jej córki przeprowadziły się do małego dwupokojowego domu, aby zamieszkać z matką Jamesa, ciotką, siostrą i kilkoma innymi dziećmi, James miał zostać ze swoim kuzynem. Po okresie dojrzewania synowie Masajów nie mogą już mieszkać pod jednym dachem z matką.

reklama

Poza tym zakupione przez nas domy nie były jeszcze gruntownie wyremontowane, trzeba było dokupić meble itp. „Wszystko jest tu nadal bardzo chaotyczne i jest wiele do zrobienia” – powiedziała Sarah. Martwi się także o przyszłość swoich córek.

Czy będą później bici w szkole, jak to czasem bywało? Jak będą tu żyć jako dziewczyny? Młoda matka wiedziała, że ​​„kobiety mają z natury niższy status niż mężczyźni”, ale widziała też postęp: Tanzania ma teraz kobietę-prezydenta.

Gorzkie łzy córki

Z niecierpliwością czekała także na pozytywne strony życia w Afryce: było ono znacznie wolniejsze niż w Europie. Na przykład spędzanie godzin na gotowaniu warzyw z ogrodu sprawia, że ​​jesteś bardziej świadomy tego, co robisz. Dzięki temu „jedzenie smakuje o wiele lepiej”.

Mimo wszystkich dobrych intencji fasada Niemki czasami pękała – mianowicie, gdy wszczynała rozmowę z matką, podczas której Aviana płakała tak gorzko, że trzeba było przerwać rozmowę telefoniczną. Dziewczynka bardzo tęskniła za babcią. Sarah znów się rozpłakała, gdy sobie to przypomniała.

Marzenie Tanzanii zostało zniszczone – na razie

Były też obawy finansowe. Życie w Tanzanii okazuje się droższe, niż się spodziewano. Dochody z wynajmu domów wakacyjnych nie wystarczały na utrzymanie rodziny, a Sara nie mogła znaleźć drugiej pracy.

Kiedy siedem miesięcy później Fox ponownie odwiedził rodzinę, marzenie o emigracji rozwiało się – przynajmniej na razie.

Niedługo potem rodzina wróciła do Niemiec, aby pracować i spłacić resztę pożyczki. Ale kiedy już skończyli, chcieli spróbować jeszcze raz – być może jeszcze raz z ekipą telewizyjną.

READ  Neuwirtbühne Großweil jest zachwycony premierą tego makabrycznego filmu o piłce nożnej
Continue Reading

entertainment

Z serialu wyrzucono Marię Clarę Grobler, a decyzja była zaskakująca

Published

on

Z serialu wyrzucono Marię Clarę Grobler, a decyzja była zaskakująca

Maria Clara Grobler i Mikael Tatarkin utworzyli zespół.Zdjęcie: DPA / Rolf Wenenbernd

telewizja

Imke Gerets

W pokazie wstępnym kandydat „Let's Dance” Tilman Schulz otrzymał od sędziów zaledwie siedem punktów i tym samym zajął ostatnie miejsce. Szczególnie surowo ukarano biznesmena i inwestora „Lwiej Jaskini” za wykonanie walca wiedeńskiego na wstępie. „Widzisz, że ćwiczenia to jeszcze nie twoja bajka” – powiedziała Motsi Mabusi. Joachim Lampe podkreślił: „Mądrość była twoim wrogiem”. Ponieważ nie dostał mandatu bezpośredniego, można teraz na niego zagłosować.

W pierwszym występie na żywo otrzymał zadanie wykonania tanga. Wraz z profesjonalną tancerką Patricią Ionnell, która została zatrudniona w zeszłym tygodniu za udział w programie „Let's Dance”, musiał teraz pokazać, że stać go na więcej. Jednak w końcówce doszło do dużej niespodzianki. Bo wbrew werdyktowi jury Maria Clara Grobler, która zdobyła więcej punktów, musiała opuścić konkurs.

Watson jest teraz na WhatsApp

Teraz na Whatsapp i Instagramie: zaktualizuj swojego Watsona! Zaopiekujemy się Tobą Tutaj na WhatsAppie Z dzisiejszymi atrakcjami Watsona. Tylko raz dziennie – bez spamu, bez bla, tylko siedem linków. obietnica! Czy wolisz być na bieżąco na Instagramie? Tutaj Znajdziesz nasz kanał streamingowy.

Joachim Lampe bardzo chwali jasne słowa Lulu i Tillmanna

Oprócz Detlefa Sosta i Gabrielle Kelly w programie dobrze przyjęto także Stefano Zarrella. Ten ostatni za taniec tango otrzymał 18 punktów. Motsi Mabusi stwierdziła w swoim orzeczeniu: „Muszę przyznać, że myślę, że to ty poprawiłeś się bardziej niż ktokolwiek inny. Rozumiesz, o co w tym chodzi. „ W końcu chcemy emocji. Dlaczego biorę udział w „Let's Dance”? Żyjesz swoim tańcem, a nie tylko udajesz. Widziałam to.” Piosenkarka Lulu również była zadowolona z jej wyroku.

„To w zasadzie walka Lulu z chłopakami. Byłam najsilniejszą kobietą w historii” – powiedział Joachim Lampe po tangu. W sumie zdobyłem 19 punktów. Szczególnie źle sytuacja wyglądała w przypadku Anne-Kathrin Bendiksen i Tilmana Schulza. Za swój taniec otrzymali jedynie siedem punktów. Szczególnie dotkliwie w wyroku ukarano biznesmena i inwestora „lwiej jaskini”. Wykonywał także tango. Przed oceną moderator Daniel Hartwich potwierdził: „Czy chcemy zacząć od pana Lambie? Od razu zerwiemy plaster”.

1 marca 2024, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia: Joachim Lampe, członek jury, bierze udział w tanecznym show RTL

Joachim Lampe krytykuje występ Tillmanna.Zdjęcie: DPA / Rolf Wenenbernd

„Jeśli lew ryczy, na parkiecie nie może już być papierowego tygrysa. W tym właśnie problem” – początkowo stwierdził juror. I więcej: „Dla mnie to nie były tylko emocje. Tango to taniec męski, musi być silny mężczyzna i musi być kobieta, która go pasjonuje. „Nic takiego nie było, wygasło, zniknęło”.

Tillman spodziewał się niższych wyników

Juror, po jego jasnych słowach, zauważył: „Chodzi o taniec, a nie o niego jako postać. Chodzi o to, co tutaj przedstawił”. Tillman podkreślił, że akceptuje krytykę i osąd. Tymczasem Jorge Gonzalez powiedział: „Tango to nie tylko taniec mężczyzn, uczestniczą w nim także kobiety. Tillman, ważne jest to, że kiedy tańczysz, musisz przestać myśleć i nie myśleć za dużo. Te uczucia się nie spotykają. Spróbuj być trochę bardziej zrelaksowany. – Potrzebujemy tego.

1 marca 2024 r., Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia: Tilmann Schulz, biznesmen i Patricia Ionel, profesjonalna tancerka, występują w tanecznym show RTL

Tilman Schulz nie przekonuje jury.Zdjęcie: DPA / Rolf Wenenbernd

Motsi Mabuse powiedział: „Pokazałeś, masz dobrą postawę, widziałeś pracę nóg. Musisz przesadzić, jesteś w swojej małej jaskini. Trenuj dalej, przesadzaj, gdzieś dojdziemy”. Ostatecznie Lambie zdobył tylko jeden punkt. Tillman powiedział po orzeczeniu: „Mam trzy punkty. To po prostu dzięki mojemu gorącemu partnerowi”. Torturujesz mnie, bolą mnie stopy, dlatego jesteśmy organizacją badającą łydki. „Z Patricią to po prostu zabawa”.

READ  Inauguracja Centrum Dokumentacji - Merkel: Bez terroru nazistowskiego nie byłoby ucieczki i wypędzenia

Z krytyką musi zmierzyć się także Maria Clara Grobler

Ale Maria Clara Grobler spotkała się także ze znaczną krytyką za swój film Cha Cha Cha. W końcu zdobyła dziesięć punktów, o trzy więcej niż Anne-Catherine i Tillman. Lambie skrytykowała: „Uwielbiam młode kobiety, które są cheerleaderkami, są silne i wiedzą, dokąd chcą dojść. Jeśli te młode kobiety mają duże usta, powinny rodzić. Nie zrobiłeś tego.”

1 marca 2024, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia: Maria Clara Grobler, komik i Mikael Tatarkin, profesjonalny tancerz, biorą udział w tanecznym show RTL

Krytykowano także Marię Clarę Grobler.Zdjęcie: DPA / Rolf Wenenbernd

Powiedział także: „Kończyny były prawie zamrożone ze względu na stężenie pośmiertne. Liczył się każdy puls. Naprawdę musisz atakować.” Mozzi zażądał większego wysiłku i powiedział: „Właściwie nie byłoby tak źle, gdybyś dał jej więcej gazu”. Jorge natomiast chciał: „Musisz się bardziej skupić” – stwierdził. powiedział: „wprowadź więcej struktury. Będzie”. „Po tym będziesz wyglądać ładniej. Masz dobrą figurę, dobre ruchy”.

W końcu Maria i Tillman musieli się wzdrygnąć. Biznesmen założył, że komik odszedł. Jednak w sumie otrzymał najmniej głosów. Zatem gwiazda „Lion’s Den” będzie miała w przyszłym tygodniu kolejną szansę.

Continue Reading

Trending